No. 20077. MAANDAG 24 AUGUSTUS EERSTE BLAD. BSRIÖ1ST Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. UIT DE RIJNSTREEK. Anno 1925 LE1DSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VEHTENTIEN 30 CU. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags én Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleio Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 67055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANÏ; Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Ï0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week iTTnr~»0.18. Franco per post 'ƒ.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen Voor de Slachtoffers. Wij ontvingen nog van: K. S. f2.50; W. C. B. f2; Bewoners Kon. Mil. Invalidenhuis f 21.06; A. B. f 5; A. T. en S. B. f5; Ieder iets naar draagkracht f 2.50, en van L. S. E Sappho" f 170,76, allen te Leiden. Totaal 1211,82. In totaal ontvingen wij: f 2684,80 en 10 M Zaterdag verantwoordden wij: van eenige gemcenteslraatmakers 12.75. Dit moest zijn: Van die gemeenteslraatmakers H. W., J. van E„ W. F., W. F. v. d. B., C. G., W. de W., H. L„ A. v. H.„ J. P., P. S. f 7.75, DE DIRECTIE. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken Vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225 is DINSDAG ver krijgbaar SCHELVISCH a f 0.12—f 0.26 en SCIIOL a f 0.14—f 0.26 per pond. N. C. DE GÏJSELAAR, Burgem. Leiden, 24 Aug. 1925.. 2393 Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen, ten aanzien van den door het Meubileerings- comité „Pniël" op 22, 23 cn 24 September a.s. in het gebouw „Prediker" aan de Jan- vossensteeg te houden bazaar, ontheffing is verleend van het sluitingsuur voor winkels. N. C. DE GÏJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 Aug. 1925. 2392 Het Stormramp-Comité. Bij den Penningmeester van het Storm ramp-Comité zijn weer de volgende giften ingekomen P. Q. f 2.50Mej. Ph. d. J. f 12; Prof. H W. f 10; J. N. v. d. R. 125; J. V. v. W. f20; Mr. Eg. d. V. f250; a. f 10; J. W. K. f 10; F. E. 12; bewoner Ulrechtsche Jaag pad f2; Mr. II. K. f 10; Ir. F. S. f2.50 L. M. f 10; C. V. f 100; Prof. dr J. H. f 100; P. J. v. d. Z. Jr f 10B. J. J. N. T. f25; II. v. d. W. f5; Mevr. R. a. f2.50; J. V. f 10H. W. B. f 10, D. B. f25; a. S. B f 10; H. W. B. f 10D. B. f25; a. S. f 10Mej. dr. C. S. f50; H. F. f25; Prof. dr. P. C. T. v. d. H. f 15. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Gironummer 57471. Begrafenis dr. P. J. Montagne. Hedenmiddag werd onder talrijke blijken van deelnemende belangstelling op de be graafplaats der Ned. Herv. gemeente ^Rhijn- hof" aan het Haagsche Schouw het stoffelijk overschot van dr. P. J. Montagne, in leven conservator van het Organisch Chemisch Laboratorium der Rijks-Universiteit alhier, die, zooals wij hebben gemeld Donderdag avond in hel Diaconessenhuis overleed, ter aarde besteld. Onder de vele aanwezigen waren een aan tal Leidsche hoogleeraren, conservatoren, doctorandi en studenten, benevens vele .vrienden van den overledene uit Leiden en van andere plaatsen, waaronder wij o.a. op merkten de heeren W. van de Mandere uit Bloemendaal en dr. Moll van Charante uit .Voorschoten en enkele anderen. Een der volgrijluigen was geheel gevuld met bloemen cn kransen, waaronder er wa ren van de Ned. Chemische Vereeniging, den Leidschen Chemischen Kring en van het personeel van het Organisch Chemisch La boratorium, benevens van familieleden, ver eerders en vrienden. Toen de kist in de groeve was neergela ten trad dr. Moll van Charante naar voren .om in de eerste plaats namens de Ned. Chemische Vereeniging dr. Montagne te herdenken Hij schetste in waanieerendc woorden de groote verdiensten van dr. M. vooral in de jaren toen hij als secretaris dar vereen iging er de ziel van was. Dooh ook, nadat hij voor 3 jaar het secretariaat moest neerleggen, als gevolg van zijn wankele ge zondheid, bleef hij een werkzaam aandeel behouden in den arbeid der vereeniging. Mede aan hem is het te danken dat de ver eeniging in nieuwe banen werd geleid. Met dankbaarheid ziet de vereeniging te rug op hetgeen dr. Montagne voor haar is geweest en hij zal bij het bestuur en leden in de herinnering voortleven als een hoog staand wetenschappelijk man en als een braaf mensch. Ais zoodanig leerde spr. hem ook kennen rn de jaren, toen hij als vriend in Ledden dagelijks met hem omging. Met dankbaar heid getuigde hij van de vriendschap, welke bij in de gastvrije woning van dr. M. heeft genoten. Zijn levensdag is niet altijd langs rozen gegaan, maar terzijde gestaan door liefhebbende vrouw, heeft hij hpt leed ■blijmoedig gedragen. En het moge deze en de verdere familie tot een troost zijn dat hier met zoo groote waa-rdeering van den overledene kan worden gesproken. Nadat dr. Moll van Charante vervolgens in hartelijke woorden van zijn vriend had afscheid genomen en dezen rust en vrede had toegewenscht, deed de heer Van Al- pken, to Leiden, uit naam van dolorandi en studenten, leerlingen van de overledene, uitkomen hoeveel zij aan dezen doode heb ben te danken gehad, niet enkel door de wetenschappelijke leiding en vorming, maar ook door de hartelijke vriendschap, welke dr. M. voor zijn leerlingen koesterde. Deze zullen hem niet vergeten. Een zwager van den overledene, dr. W. J. van der Lee, directeur van een H. B te Apeldoorn, dankte ten slotte namens de we duwe en verdere familieleden voor de laatste eer den dierbaren doode bewezen. Met het strooien van bloemen in het graf, eindigde deze droeve plechtigheid. Concert Muziek-Vereeniging „Workmans Wilskracht." Gisteravond gaf bovengenoemde Ver eeniging onder leiding van den kesr G. Dik in den tuin van café „Zomerzorg" haar 63ste concert. Te ruim acht uur werd aan gevangen met het eerste nummer van een zeer goed programma, n.4. „Aux Bords du Rhin", marsch- van R. Herzer, wat al direct in den smaak viel en waarop dan ook een gul en welverdiend applaus het orkest ten deel viel. Van het eerste gedeelte vóór de pauze verdienen speciale vermel ding: „Die Türkische Schaarwache" van Th. Michaelis, welk nummer werd beloond met een applaus hejgeen len slotte lot een ovatie groeide, die niet op hield voordat het orkest dit zware nummer voor de tweede maal inzette. Na de pauze werd aangevangen met „Tackeltanz No. I" van G. Meyerbeer, waarna nog vier nummers volgden. Uit al het goede, wat dezen avond ten gehoore werd gebracht is wederom gebleken, dat deze Vereeniging haar naam met eere draagt, .want er wordt inderdaad met wils kracht gewerkt. Dit viel te constateer en na elk concert, dat dezen zomer gegeven is. Een woord van hulde tot den heer Dik en zijn orkest ie hier zeker op zijn plaats. Maar al te vroeg kwam dan ook het einde met de „Finale". Tevergeefs wachtte men op een toegiftje, doch dit liet deze keer op zich wachten, waarna de talrijke muziek liefhebbers zeer voldaan huiswaarts keer den. Het is voor „Werkmans Wilskracht" een zeer goed geslaagde avond geweest, waar op zij met trols kan terugzien. Dancing L.S.E. „Sappho". Toen wij in ons Blad van Zaterdag ons vertrouwen uitspraken in de vrijgevigheid (en eerlijk gezegd ook wel in de danswoede) van het Leidsohe publiek, hadden wij toch (Zeker niet gedacht, dat zóó velen aan dezen, oproep gehoor zouden geven. Het was tjokvol Zaterdagavond in den foyer der StadszaaJnaar wij vernamen waren er ongeveer driehonderd betalende bezoekers. En. hiervan zullen zich zeker 299 uitstekend geamuseerd hebben, dank zij vooral het onvermoeide strijkje, dat tel kenmale met een bewonderenswaardigen ijver, de danslusfcigen tot dien dans opriep. Het resultaat van dit alles is, dat een be drag van f 170.76 aan het comité lot steun verlening aan de geteisterde streken kan worden afgedragen (zie de dagelijksche ver antwoording). Een woord van hulde aan „Sappho" voor haar sympathiek streven is dan ook wel op zijn plaats. Kom aan, vereenigingen, enz., wie volgt? Er is nog veel meer noodigl Ds. H. Thomas, predikant bij de Geref. Kerk alhier, die voor herstel van gezond heid eerst ie Katwijk-aan-Zee vertoefde en thans te Leiderdorp verblijf houdt, hoopt midden September zijn dienstwerk te her vallen. Bij het gisteren ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van den Ned. Bond van Arbeiders-Muziekvereenigmgen te 's-Gravenhage gehouden Concours behaalde „Nieuw Leven" van hier den derden prijs in de derde afdeeling Harmonie in den eer sten prijs in de eerste afdeeling der marsch- wedstrijden. Zooals wij reeds- eerder mededeelden, vierde Zaterdag de heer G. H. Lens, oudsle firmant van de firma H. Lens en Co., Nieuwe-Rijn, tot voor korten tijd diaken der Ned.-Herv. Kerk, welk ambt hij 26 jaar be kleedde, thans nog regent van het Koninga- en het Jeruzalemhof en bestuurslid der Chr. Wijkvereeniging „Irene", zijn zeventigsten y er jaardag. Aan belangstelling heeft het den jubilaris dien dag zeker niet ontbroken. Van alle zijden stroomden de gelukwenschen in den vorm van telegrammen, brieven en kaartjes binnen, terwijl hij ook versdheL dene bloemstukken, o.a. van de wijkvereeni ging „Irene", van de regenten van het Ko-: ningshof en van verschillende leveranciers in ontvangst had te nemen. 's Middags hield de jubilaris een receptie, waarbij zeer velen van deze gelegenheid ge bruik maakten om hem persoonlijk de hand te drukken. Aldus is deze dag voor hem tot een onver* getelijken gemaakt. De Leidsche Chr. Oranje-Vereeniging hoopt den a.s. verjaardag van H. M. de Ko- ningin op 31 Augustus a.s. te vieren met een feest in den tuin van „Zomerzorg". Aan de feestelijkheden ter eere van het 200-jarig bestaan der Russische acade mie zal o.a. dr. Van der Meulen, alhier, deelnemen. De concierge van het gebouw van j den R.-K. Volksbond heeft bij de politie aan- j gifte gedaan, dat diverse offerbusjes van I hun inhoud beroofd zijn. In een weiland hier ter stede zijn twee pinken ondergebracht, waarvan de her komst onbekend is. Inlichtingen te verkrij gen bij den Commissaris van Politie. A. G. heeft bij de politie aangifte ge daan, dat hij Zaterdagmorgen op den hoek van den Z. W. Singel en Heerenslraat aan gereden is door een vrachtauto, bestuurd door zekeren E.. waardoor het voorwiel van zijn fiets geheel vernield werd. Van een mand met vleesch, die hij met zich voerde, kwam de inhoud op den grond terecht, die kort geleden geleerd en met grint bestrooid was. Zand schuurt nog altijd de maag! A. P., 18 jaar, wonende te 's-Graven hage is al even onfortuinlijk geweest. Hij is Zaterdagmiddag op den hoek van Plan tage en Utrechtsche Veer door den wielrij der M. v. d. P. uit Zoeterwoude aangereden, terwijl op hetzelfde oogenblik een auto, ge merkt H 39948 van achter aan kwam rijden en pardoes over zijn rijwiel reed, waardoor dit vrijwel geheel vernield werd. Zaleidagdagmiddag halftwee geraakte de 8-jarige G. v. d. W., toen hij aan den walkant aan het spelen was, in de Haven, te water. De 18-jarige Jacob B. sprong geheel ge kleed te water en bracht den drenkeling be houden op het droge. Gistermiddag omstreeks kwart voor vijf bezweek op de Haarlemmerstraat van een ijswagen de as, waardoor het voertuig op de rails kwam le staan. liet duurde geruimen lijd, voordat het verwijderd was, en het tramverkeer hervat kon worden. Hedenmorgen omstreeks tien uur ont stond een begin van brand in het hoeden- magazijn van den heer Van N., Haarlem merstraat, hoek Jan Vossensteeg. De oorzaak was het vlam vatten van een gordijn, dat in de nabijheid van een gasstel hing. Met eenige emmers water werd het vuur gebluscht, zoodat de motorspuit, hoe wel ter Dlaatse aanwezig, geen diensten be hoefde te verrichten. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen van Zondag 16 tot en met Zater dag 22 Aug. 198 volwassen personen en 6 kinderen, totaal 204 personen. Koninklijk bezoek aan de hoofdstad. Maandag 14 September a.s. zal het zes honderd vijftig jaren geleden zijn, dat Floris V aan Amsterdam het privilege van tolvrij heid verleende. Feitelijk valt de jubileums datum van het 650-jarig bestaan van Am sterdam dus op dien dag. Daarom zullen de autoriteiten aan dien datum bijzondere aandacht schenken en heelt de Koningin doen aankondigen, dat zij Maandag 14 September a.s., door het bezoeken van de historische tentoonstelling van haar be langstelling - in het feest der hoofdstad zal doen blijken. Ter gelegenheid van dit be zoek zal II. M. tevens'den kruiser „Java", die hier dan is gemeerd, inspecteeren. („Hdbl."). 9. B. van Kol. f Uit 's-Gravenhage ontvingen wij het be richt, dat het oud-lid van de Eerste Kamer, de heer Ilenri van Kol, te Aeywaillc, nabij Luik, in België is overleden. Men weet, dat de heer Van Kol onlangs bij een botsing met een auto een rib heeft gekneusd. Na een kort ziekbed is hij aan de gevolgen overleden. Vermoedelijk zal het stoffelijk overschot worden gecremeerd op Westerveld. Henri Hubert van Kol werd in 1852 ge boren te Eindhoven; hij volgde eenige schoolcursussen en studeerde te Delft aan de Polytechnische school. In 1876 vertrok hij als jong ingenieur naar Ned.-Lndië, waar hij twee groote werken voltooide: de kana lisatie van de Sampejan in Bezoeki en de irrigatie van West-Brebes in het Tegalsche. In de uren, die hem van den ingenieurs- arbeid overbleven, bestudeerde de heer Van Kol, reeds in 1871 lid der Internationale ge worden, de sociale kwestie en schreef ver scheidene populaire werkjes, waarvan en kele een herdruk beleefden, andere geheel óf gedeeltelijk in vreemde talen werden overgenomen, In 1895 werd de heer Van Kol afgekeurd voor den Indischen dienst en ontving hij zijn pensioen als ingenieur 1ste klasse WJ den Waterstaat. In 1897 wend hij Tweede- Kamer-lid. Hij had zitting voor het Mes district Enschede, dat In 1901 en iöOö zijn mandaaj vernieuwde. Vooral de. koloniale politiek jrojmde gen voornaam deel van zijn twaalfjarigen arbeid in het Ned. Parlement. Niet herkozen in 1909, maakte hij zijn vrijen tijd te nuite door het bezoeken van vreemde koloniën in verschillende streken van den aardbol. Nederlandsch-Indië werd bij die vergelijkende studie niet vergeten en (behalve een tocht naar de Gajoelandcn) heeft hij o. a. Sumatra en Bali in verschil lende richtingen doorkruist. Alle Mohame- daansohe landen der Noordkust van Afrika kregen een beurt en toen de Provinciale Staten van Friesland hem in 1913 kozen tot lid der Eerste Kamer, moest hij een studiereis van 10 maanden door China, Korea en Japan afbreken. Hij bleef lid van de Eerste Kamer tot 1924. Over zijn reizen zijn verschillende boe ken verschenen. Een noodmaatregel voor overheidspersoneel. De Haagsche redacteur van „Het Volk" seint aan zijn blad: Naar wij vernemen, heeft het Departe ment van Financiën van de Rege'ering op dracht gekregen, om te becijferen wat een uitkeering aan alle ambtenaren van 14 dagen of een maand extra-salaris zou kos ten: Wij herinneren in verband met dit be richt aan een communiqué van bogin Juni, waarin de Regeering als haar meoning ten opzichte van een noodmaatregel voor de ambtenaren kenbaar maakte, dat zij vóór de verkiezingen daartoe niet wilde overgaan, doch in September de onderhandelingen met de Centrale Commissie van Georgani seerd Overleg zou hervatten. Het conflict in de Metaalnijverheid. De Algemeens Nederlandsche Metaal- bewerkersbond, de socialistische organisatie, heelt ook haar antwoord op den brief van den Metaalbond gegeven. Het luidt: „Uw geëerd schreven d.d. 11 Augustus j.L heelt een punt van ernstige bespreking in ons bestuur uitgemaakt. In antwoord op uw verzoek, een duide lijke verklaring te willen geven ter zake van de door u bedoeldo prïncipieele kwes tie, deeien wjjl u bet volgende mede: Ons bestuur kan zich niet vereenigen met het standpunt, dat met betrekking lot de vraag, of iu een of meer ondernemingen van onze industrie langer dan 48 uur per week zal worden gewerkt, een beslissing van de regeering bindend zal zjjn. Uw oordeel, dat de vakvereenigiug zich niet zou mogen verzetten tegen verkregen overwerkvergunning nu, vooral omdat zij daarmee een macht zou vormen; die zich boven de regeering stelt, is geheel onjuist, zcoals trouwens het u' g ngspunt van heel uw gedachtengang te dezer zake onjuist is. Uw standpunt zou juist Zjjln, indien in de arbeidswet 1919 stond omschreven, hoe lang er gewerkt moet worden. De .wet bepaalt in al haar artikelen maximum grenzen zonder meer. Elke ondernemer is vrrj om korter dan den wettelgk vastge- steldon tjjd te laten werken, en in dit ge val handelt hij niet, noch naar de letter, noch naar den geest, in strijd met de wet en stelt zich evenmin jwven de regeering. Wanneer de vakvereeniging ach dus uiet kan vereenigen met een door een ministerieel besluit verhoogden maximum-duur is er evenmin sprake van „een macht boven de I regtering vormen". Maar ook geheel afgezien van het boven staande, kan ons bestuur er niet aan medewerken den minister van Arbeid of diens boogstal ambtenaar ta laten beslissen, hoe lang de arbeiders in onze industrie moeten werken. t Zoo goed als het Ioonvraagstuk, moet ook net vraagstuk van den arbeidsduur, dat bovendien met het Ioonvraagstuk in uiterst nauw verband staat, een zaak van overleg tusschen werkgevers Zijn en blijven. Tot dat overleg verklaren wij ons als steeds gaarne bereid. De mogelijkheid om ten aanzien van een uniforme regeling in de metaalnijver heid met uw bond tot overeenstemming te komen, achten wjj nog altijd aanwezig en voor iMsprekingen ten aanzien hiervan stel len we ons gaarne beschikbaar." Nader wordt bericht, dat het nieuwe Duitsche douanetarief niet op 20 Augustus, maar op 1 October a.s. in werking zal treden. De invoerrechten van graan- cn vleesohproducten worden reeds op 1 Sepfc a.s. van kracnL B. en W. van Utrecht berichten den (Raad, dat de hear H. Wiersma, die in de zitting van 4 Juni j.l. werd benoemd tot diiecteur van het Marktwezen en den Haven dienst, bericht heeft, dat hij: deze benoeming niet kan aanvaarden. B. en W. vragen thans den Raad machtiging sollicitanten op te roepen tegen een minimum-salaris van 14C09. Ter herdenking van het 20-jarig be staan van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen heeft het Verbondsbe- stuur besloten op de Zaterdagen en Zonda gen der maand Januari in. een honderd plaatsen van het land, waar bestuurder- bonden zijn gevestigd, feeslvergaderingen (e beleggen, opdat de groote massa der leden met hun vrouwen aan het herdenkings feest kunnen deelnemen. Prins Hendrik is voornemens 27 dezer een bezoek te brengen aan noogeveen, ter gelegenheid van de herdenking van het 300-jarig bestaan van die gemeente, Hij zal BINNENLAND. Overleden is het oud-lid der Eerste Kamer H. H. van Kol. Er is sprake van een noodmaatregel voor overheidspersoneel. De Alg. Ned. Metaalbewerkersbond heeft zijn standpunt inzake het conflict in de me* taainijverheid uiteengezet. BUITENLAND. Caillaus is te Dantzig gearriveerd. De corridor van Dantzig en haar moeilijk heden. Verzet tegen de bolsjewisten te Shanghai De Engelsche regeering ondervindt last bij de samenstelling der mijncommissie. de9 ochtends een bezoek brengen aan de landbouwtentoonstelling aldaar en vervol gens aan de algemeene vergadering van de Schippersvereniging „Schuttevaer". UIT NED. OOST-INDIE. De brand bij Batavia. BATAVIA, 22 Aug. (Anela). De* schade, door den brand alhier veroorzaakt, bedraagt 250.000 gulden. De oorzaak is vermoedelijk aan kwaadwilligheid loe te schrijven. Alphen. Burgerlijko Stand. Bevallen: M. F. Brunnik gcb. Kempen d. C. K. van Scherpenzecl geb. v. d. Hoek z. II. Rietveld gcb. v. Dam d. C. A. van Zwiotcn geb. Huisman z. M. C. van Eg- mond geb. Heemskerk d. E. M. Ver schuur geb. v. Moosel z. Gehuwd: T. A. Kooij jm. 3 jr. en E. v. d. Lijn jd. 29 jr. D. C. Verhoef jm. 23 jr. en J. M Hoogendoorn jd. 23 jr. Overleden: P J. Lau echtgonr van P. L. Derksen 74 jr. C. M. van Sprang 1 jr. K. van Vliet echtgen. van C. van Klaveren 78 jr. Alkemade. Zaterdagmiddag is te Nieuwe Wetering een auto, bestuurd door den heer van T., bloembollenhandelaar te Katwijk, in de Ringsloot, nabij de Fransche brug, le wa ter geraakt. De bestuurder kon door het por. tier te openen nog behouden op den wal ko men. De auto is door den heer v. d. Meer uit Roelofamedsveen op het droge gebracht en bleek weinig schade bekomen te hebben. Hazerswonde. Burg. Stand. Beval* len: A. F. j. Bos geb. v. Mark, Z. A. M. Koster, geb. van Leeuwen, Z. Overleden: C. Moerkerken echtgenoot v. M. Hulscher 77 j. Gehuwd: L. van Wijk 33 j.' en T. van den Berg 32 j. Ondertrouwd: II. van Moure en G. M. Verdegxial A. van Diggcle en M. Oppe- laar. Zwammerdam. Een dochtertje van de wed. D. geraakte van de sloep aohter de woning in den Rijn. Hoewel nog jong, wist zij zich zeer behendig uit hel water te red den. Toen redders kwamen opdagen, was de kleine reeds weer op liet droge, lachende van pret dat zij haar helpers vóór was ge weest. Door hel schichtig worden van zijn paard, kwam de melkhandel aar B. van zijn wagen te vallen, waardoor hij een der wie len over zijn boenen kreeg. Gelukkig werd hij niet beleekenend gekwetst. Wel bekwam hij nog matericelc sohade, doordat een der melkbussen van den wagen rolde en de in houd daarvan verloren ging. ITet Burgerlijk Armbestuur alhi' r ont ving een gift van 141, zijnde de opbrengst der entrée-gelden van een gehouden voet balwedstrijd tusschen seniores, op hel ter rein der Bodegraafsche Voetbal vereeniging in Oud-Bodegraven, onder deze gemeente. SCHEEPSTIJDINGEN. stoomvaart-mij. „nederland". VONDEL, uilrcis, 25 Aug. te Genua vcrw. PRINS DER NEDERLANDEN, 22 Aug. van Amst. te Batavia. ROEPAT, thuisreis, 24 Aug. le Marseille ver wacht. SOEMBA, thuisreis, 24 Aug. te Suez verw. rotterdamsche lloïd. PATRIA, uitreis, vertrekt 25 Aug. van Sout- hampton. holland—amerika lijn. VEENDAM, 22 Aug. van New-York n. R'dam EDAM, R'dam n. New-Orleans, 22 Aug. van Antwerpen. LEERLAM, New Orleans n. R'dam, 25'Aug. te Yigo verwacht.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1