Tegen naif vier eerst is alles tot den.' start in gereedheid. Natuurlijk de boven alles, te verkiezen flyingi start 'De motoren ronken en hebben al tal van ronden gemaakt als de vier rivalen het schot afwachten. Alb dat valt, schieten ze naar voren. Linart heeft het eerst zijn motor. De volgorde is nu: 1. Linart Cgangm. Pasquier Sr.); 2. Snoek (gjangm. Pasquier Jr.); 3. Sérès (gangm. Sauge); 4. Grassin (gangm. Didier). Linart gaat dus aan den kop, met Snoek achter zich. De Hollander komt echter niet gauw in de gewenschte snelheid. Ih da tweede ronde passeert Sérès hem onweer staanbaar. hü de vierde ronde stuift ook Grassin onzen landgenoot voorbij, die nu de rij sluit Aanvankelijk lijkt het of Snoek het tempo niet) houden kan, maar al dadelijk blijkt die veronderstelling onjuist Het valt dan op, hoe onze stayer volkomen rustig achter zijn motor rijdt, uitstekend gepaced door den jongen Pasquier. Er zijn ongeveer 16 ronden verloopen, als Sérès pijlsnel op Linart afgaat. De Belg weet dezen aanval echter bij tijde af te slaan. Snoek maakt van de gelegen heid gebruik zijn achterstand tot 20 M. te verkleinen. Zoo rijden met een niet groot onderling verschil de vier stayers in die baan. Volgorde 1. Linart, 2. Sèré6, 3. Grassin, 4. Snoek. De eerste 10 K.M. duurden 8 min. 33 3/6 sec. Linart, die nog steeds leidt, maakt geen rustigen indruk. Het schijnt, dat zijn gewo ne kalmte, waarmee hij zijn tegenstanders pleegt te overweldigen, niet aanwezig is. Toch weet hij zijn voorsprong nog iets te vergrooten. In de 53ste ronde zien we een strijd tusschen Grassin en Sérè6, die voor eerstegenoemde niet goed afloopt. Grassin, die z'n lendgenoot wil pe«seeren om de tweede plaats te bezetten, komt voor de open tribune te zwemmen. Zijn gangmaker Didier let niet op en zoodoende komt hij een baan achter. Snoek kan nu zonder strijd d'e derde plaats innemen. 20 K.M. afgelegd 16 min. 48 4/5 6ec In de 59ste ronde doet Sérè6 een poging om den kop te nemen. Linart geeft feilen strijd en even rijden ze naast elkaardan raakt LinartlosSérès heeft de leiding Snoek neemt de kans waar en laat ook den Belg achter zich. En onze landgenoot is op een goedkoope wijze aan de tweede plaats gekomen. Grassin, die hard werkt om zijn ronde achterstand in te halen, loopt steeds meer en meer in. Hij komt ook linart voor bij en jaagt Sérèès op die Linart in de 7le ronde zijn eerste lap bezorgt. Gok Grassin doet zulks en Snoek, die door Grassin in middels gepasseerd is weet eveneens Linart te lappen. In de 76ste ronde lukt het Grassin ein delijk zijn landgenoot te passeeren. Sérès laat los. Grassin passeert hem en bezorgt Linart zijn tweede lap. En Snoek doet maar weer evenzoo. De jonge Pasquier rijdt op vallend voorzichtig en blijkt uitstekend met Snoek te kunnen opschieten. 30 K.M. zijn afgelegd in 25 min. In de 85ste ronde gaat Grassin op Sérès af en na een feilen tegenstand wordt deze door zijn landgenoot gelapt: Snoek is er als de kippen 'bij en rijdt kalmpjes achter Grassin aan. Linart wordt nog tweemaal gepasseerd. Grassin heeft het tempo dan zoo opgevoerd, dat hij Snoek in den rug kijkt, die nu opge jaagd wordt en gevaar loopt zijn tweede plaats achter Sérès te verliezen. Inderdaad wordt hij gepasseerd in de 113e ronde. Snoek is nu derde. Onderwijl krijgt Linart de der de lap. Grassin zet een geweldig tempo in, maar Sérès laat hem niet passeeren. Toch moet hij ten slotte in de 122ste ronde zwich ten. Doordat hij losraakt, neemt Grassin gemakkelijk den kop, gevolgd door Snoek, die van deze gelegenheid wel profijt weet te trekken. Sérèe is nu een baan achter. Linart heeft nu reeds een achterstand van 8 banen 50 K.M. zijn afgelegd in 40 min. 59 1/5 sec. Ook de krachten van Sérès schijnen min der te worden, hij kan tenminste den razen- den Grassin geen tegenstand meer bieden. Nu is hij reeds twee ronden achter. Snoek houdt zich nog kranig en spurt aardig bij. Sauge, de gangmaker van Sérès, let bij den volgenden aanval van Grassin niet op. Hij ziet niet, dat Sérès los laat, waardoor deze maar op de vluchtlatten gaat rijden en zoodoeodeil^azie» achterstond boekt- Hij komt steeds meer achter. Weldra is hij 10 maal gelapt. Doch ook Linart heeft het in dien tijd moeten ontgelden. Als nog 90 banen moeten gereden woden, weet Grassin Snoek te lappen. In de 164e ronde geeft Linart even strijd bij een aanval van Grassin, maar al spoedig wordt hij voor de 11e maal gepasseerd. Nog 22 ronden moeten gereden woiden en de Belg is voor de 12e maal gepasseerd! Het slot van dezen rit behoeft geen ver dere beschrijving. Grassin was de onbetwist bare Wereldkampioen. Na een uur zijn afgelegd 74 K.M. 460 M. Snoek wordt nu ook door Grassin nog eens gelapt, maar dan is het ook welletjes. De Hagenaar rijdt nog keurig en tot een derde ronde achterstand behoeft het gelukkig niet te komen. Uitslag: 1. Grassin, (Frankrijk) 1 u. 20 m, 4/5 s. 2. Snoek (Nederland) 1100 meter. 3. Sérès (Frankrijk) 20 ronden. 4. Linart (België) 24 ronden. In het U.C.I-truitje gestoken reed Grassin, van alle zijden toegejuicht, een eere-ronde. Zijn bloemen stond hij Snoek af, hetgeen hem opnieuw een applaus bezorgde. Snoek werd na afloop op de schouders het middenterrein opgedragen. Om den Coupe De Beukeiaer. Na ieder wereldkampioenschap wielrijden wordt er, zooals men weet, een landenklas sement opgemaakt om uit te maken welk land de beste totaal prestatie heeft geleverd. Het winnende land krijgt voor een jaar den De Beukeiaer-beker in bezit, een beker welke in 1922 als wisselprijs is ingesteld ter nage dachtenis aan den in dat jaar overleden U.G.I.-president, den heer Em. de Beukeiaer. De toekenning der punten is aldus be paald, dat voor ieder onderdeel der kam pioenschappen voor den winnaar vijf pun ten voor No. 2 drie punten en voor No. 3 één punt wordt toegekend. Het resultaat der landenklasseering is dus volgens „De Crt": Sprintwedstrijden profs: Zwitserland 5 p. Frankrijk 3 1 4 p. Sprintwedstrijden amateurs: Nederland 5 rf* 3 1 9 p. Wegwedstrijd: België 5 p., Frankrijk 3 p.; Nederland 1 p. Stayers: Frankrijk 5 H~ 1 6 p.; Neder- land 3 p. Totaal resultaat: 1 en 2: Frankrijk en Ne derland, elk 13 p.; 3 en 4: België en Zwit serland elk 5 p. Voor het definitieve bezit van den beker luidt de bepaling, dat het land, dat na 10 jaar de meeste punten heeft behaald, eige naar zal zijn. De stand luidt thans: 1922 1923 1924 1925 Totaal 1 Frankrijk 1 11 18 13 43 2 Nederland 8 9 5 13 35 3 Zwitserl. 3 10 6 5 24 4 Engeland 15 1 16 5 België 6 5 5 16 6 Italië 51—6 7 Australië 3 3 8 Duitschl. 1 1 Moeskops opnieuw geslagen. Alle races verloren. Op de Buffalo-baan te Parijs heeft teis teren een revanchewedstrijd van de wereld kampioenschappen korten afstand' voor profs plaats gehad, waaraan Kanfmnnn, Schilles, Michard en Moeskops deelnamen. Er werd gereden in zes manches van riyee. Al dadelijk zat de spanning er in. Mi- chard verraste eenigermate door een over winning op Schilles. Overtuigend was deze zege echter niet; in een spannende eindspurt vlogen beide renners zij aan zij: over de eindstreep. De jury riep Michard tot over winnaar' uit, doch velen verklaarden Schilles het eerst over de finish te hebben zien gaan. Tijd over de laatste 200 M. 123/5 sec. De strijd tusschen Kaufmann en Moes kops was minder spannend. In tegenstelling met zijn gewoonte nam de Hollander de leiding, doch in de eindspurt passeerde de Zwitser hem gemakkelijk en won met twee lengten voorsprong. Tijd van de laatste 200 M. 122/5 sec. Ook Schilles herhaalde zijn overwinning het afleggen. Nadat de eerste start door van bedde renners wae RECLAME Royal 3 ct. Imperial 2h ct. 2127 nam Moeskops bjj; het tweede vertrek leiding, welke Michard oa de bel ov< om deze niet weer af te staan ondanks fraaien aanval van den ex-wereldkampioei De Franschman won met een halfwiel, laatst; 200 M. in 122/5 sec. Ook Scilles herhaald esjjn overwinni van Amsterdam. De Hollander had naamc niets tegen hem in te brengen. V af den kop vertrokken gaf Schilles zij] tegenstander geen scbrjn van kans en worl met een halve lengte voorsprong. Tijd vat de laatste 200 M. 133/5 sec. Met een wiellengte moest verder Michardl de meerderheid van den wereldkampioen erkennen, nadat een laatste aanval van aen| Fransehman was mislukt. Ook Schilles kon het niet tegen den Zwitsei bolwerken ondanks zijnt tactiek om plotseling hoog nit de bocht te vallen om ach zoo doende van een völigen voorsprong te ver zekeren. Kaufmann was echter op zijn hoede, achterhaalde ajjn tegenstander om hem te® slotte met een lengte verschil te kloppen. Tjjd van de laatste 200 Ml 123/5 sec., zegt „De Tel." De eindstand was dus: 1. Ehufmann, 3 pnt| 2. Michard, 2 pnt; 3. Schilles, 1 pnt, er» 4. Moeskops, 0 pnt Meyer wint van Mazairac. Op de Rotterdamsche baan reden Meijer en Mazairac gisteren tegen elkaar in drie manches a deux. Ziehier het verloop: lste rit: 1. Meyer (laatste 200 M. in 13 sec.);' 2. Mazairac (4 lengten). Deze rit werd door Mazairac zeer ontactisch gereden Wanneer er nog 1 lh ronde te rijden is, zet Meyer plotseling een spurt in. Mazairac, een schijnbeweging van den Amsterdammer ver moedende, volgt niet. Meyer profiteert hier van en is spoedig vele lengten voor en voor Mazairac niet meer te bereiken. 2de rit: 1. Meyer (laatste 200 M. in 16 sec.)2. Mazairac (V, lengte). Een span nende race. Meyer, die de leiding neemt, zet na de bel den spurt in. Mazairac komt even naast hem, doch voor de open tribune is hij een lengte achter. Bij het ingaan van de laatste bocht weet Mazairac het wieltje van Meyer te houden en reduceert zijn ach terstand op fraaie wijze tot minder dan een halve lengte. 3de rit: 1. Meyer (laatste 200 M. 12,9 sec.) 2. Mazairac (banddikte). Mazairac neemt den kop en zet op 200 M. den spuit in. Meyer houdt zijn wiel en weet met een formidableJ len eindspurt met banddikte te zegevieren Totaal-uitslag: 1. Meyer, 3 p.; 2. Mazai rac, 6 p. ATHLETIEK. Om de nationale Kampioenschappen. Vier records verbeterd. Te Eindhoven vond gisteren het tweede gedeelte plaats van den strijd om de natio nale kampioenschappen. Enkele goede krachten ontbraken er op het appèl, o.m. de bekende sprinter Broos. Desondanks zijn er, eenige Nederlandsche records verbeterd. Hel record kogelstooten, op naam staande van B. van Hemert met 12.211/2 M., ging er aan en werd door den kampioen van 1924, J. Selman, op 12.55 M. gebracht. Het gelukte Gubbels, van Pro Patria zijn record 3500 M. snelwandelen van 16 min. 10.2 sec. op 16 min. 6 2/5 sec. te brengen. Mevr. M. Schilling van „Hygiea" (Den Haag) brak het record verspringen met aan loop, dat met 4.82 M. op naam stond van Mej. J. J. de Vink. Het nummer 4 X 400 M. estafette bracht asenéens een meest record. Quick fhSimfr'

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10