ANEKDOTES. CORRESPONDENTIE. vin. Ingezonden door Mini Metselaar. Een boer komt met zijn vrouw aan het loket der spoorwegen en vraagt hoeveel ©en kaartje naar Rotterdam kost. Toen hij den prijs vernam, vroeg hij aan den be ambte of het geen kwartje goedkooper kon, anders ging hij naar een ander, doch aan gezien dat niet ging, liep hij met zijn vrouw kwaad weg. Juist op dat oogenblik ging de stoomfluit eener locomotief en de boer zei tot zijn vrouw: „Niet omkijken, vrouw, hij fluit ons om terug te komen, maar ik doe het toch niet, dan had hij 't maar dadelijk voor een kwartje goedkooper moeten doen. Andexs kon hij het niet betalen. Een student maakte een ritje met een auto. „Hoeveel ben ik schuldig?" vroeg hij. „Vijf gulden", zei de chauffeur. „Breng me dan maar weer een eind terug want ik heb maar twee gulden/ 'zei de stu dent. Eer9t zal ik eens Voor alle mooie brief kaarten bedanken, die ik deze week weer mocht ontvangen. Jullie doet mij altijd veel plezier met zoo'n groetje, lo, weet ik dan, dat jullie een uitstapje of logeerpartijtje hebt en dus kunt genieten van de vacantie, 2o. weet ik dan ook waarom deze en gene ontbreken bij de brieven, 3o. doet het mij genoegen te mogen zien, dat ik niet word vergeten. Dank aan Piet Kükler voor zijn brief kaart uit Amsterdam met „Artis" er op, je hebt dus zeker een bezoek aan „Artis" ge bracht. Niesje de Gelder dank voor je groet uit Hazerswoude. Dik van Riessen een brief kaart uit Ginneken; wat een mooie laan! Heb je daar ook gewandeld? NeMy Tonckens een ansicht uit Velp en wel een heel mooie ansicht; prachtig park, vindt je niet? Kla- zina Parievliet, dank voor je briefkaart uit Noord-wijk; mooi die zee bij avondlicht. Martha Overvliet, nog wei gefeliciteerd met het koperen feest van je ouders. Wat een grappig spelletje heb je mij beschreven; ik begrijp best, dat bet een bijzonder grie zelig gevoel was om die handschoen aan te paikken. Iien de Graaf, dat vind ik aardig, dat jij 'ook net jonge leeuwtjes trof bij je bezoek in den dierentuin. Natuurljjk heb ik ook veel gelezen over de ramp na dat noodweer op 10 Augustus. Allertreurigst, men kan zich zoo iets niet goed voorstellen. Die eene zin nit je briefje deed mij veel genoegen, heel lief van je. Jozef en Mientje Hanno, allebei naar Den Haag geweest? Jozef wel een heele week er gelogeerd en allerlei moois gezien. En .Vaders verjaardag prettig huiselijk gevierd. En nu beiden weer met ijver aan het werk op school, dat is toch ook weer pret tig alle schoolvriendjes en vriendinnetjes weer te zien. Trijntje Voorma en Grelha v. d. Zwart, je weel dat mag gerust dat jullie om beur ten den brief schrijven en samen ondertee kenen. Dus in Leiderdorp zijn de scholen ook al weer begonnen, ja de lagere scholen zijn bijna overal al weer aan den gang. Hebben jullie allebei in Katwijk gelogeerd? bij dezelfde familie? Catharina van Egmond, je zusje heeft dus gelukkig ook nog kunnen genieten van de rit naar Rotterdam met je vader. Jou vacantie ook al om, jij ook al weer aan het werk? Corrie van Leeuwen je hebt al goede vorderingen gemaakt met het zwemmen, dat je nit at in het diepe mag zwemmen. Maar als de schoot weer is begonnen, ga je dan ook nog iederen dag? Ilonka Neuteboom. hoe lang ben je al in Holland? ga je in Leiden op school, want je schrijlt zoo over de vacantie en dat je uit bent geweest met de Zondagsschool, daaruit begrijp ik. dat je al geruimen tijd in Holland bent en op school en op Zon- i dagsschool gaat. Coba Toussaint, dank voar de beide aaec- dotes, die ik stellig eens zal plaatsen. Dat is gemakkelijk voor je dat je maar 6 minu ten van het Bureau L. D. woont, dan hoef je niet ver te loopen om je brief weg te brengen. Mini Metselaar, ik heb meermalen, in Amsterdam gelogeerd toen ik er familie had wonen, maar nu al in 8 jaar niet meer. In dat theater ben ik nooit geweest. Lies Wdtteman heelemaal niet erg dat je in de vacantie mij niet veel schreef; nu ben je toch weer teruggekomen. Als je in eens voor goed had opgehouden, zonder mij te schrijven waarom, dat zou ik niet aardig vinden. In Juli heb ik nog een paar maal door Meyendell gereden, ik vind het er prachtig en ik begrijp best. dat het een^ heerlijk terrein is voor jeugd om er' spel letjes te doen. Annie Bavelaar heb je zoo genoten in Artis? de apen zijn grappig vindt je niet, o daar kijk ik ook altijd met zooveel ple zier naar .Je 2ou dat kleine olifantje in den Haagschen dierentuin ook aardig vinden, 's middags loopt het een uurtje door den tuin met zijn oppasser, later als het vol wassen is, kan -het natuurlijk niet meer. Topte Uphoff nog wel gefeliciteerd met je lOden verjaardag, veel plezier gehad? Bep en Hendrik Jan Broeksema gelukkig dat Bep's verkoudheid zoover beter was, dat zij naar Den Haag kon gaan logearen, ik 'hoop dat zij er evenals Hendrik Jan veel heeft genoten. Gerarda en Rie van der Reijden dat was flink, dat jullie geld ging ophalen voor die arme mensohen in Borculo, dat trof goed dat je allebei nog vacantie had en er dus ruimschoots tijd voor kon vinden. Met prijs raadsels wacht ik nog tot in September tot iedereen weer thuis is en dus weer brie ven kan verwachten van allen, die in de va cantie ontbreken. Louis de Hertogh misschien ben je nog in Hellevoetsluis als deze kindercourant komt, welnu dan leea je later wel dat je brief ook ditmaal goed op tijd was. Hannie Mieloo geniet je nu van de mooie pop, die je op je 8sten verjaardag hebt ge kregen en heb je al in je boekjes gelezen en de platen bekeken. En mag je nu de klasse nog tracteeren als je weer op school komt. Doen ze dat bij jullie op school allemaal, als ze jarig zijn. Coba Bergman je anecdote in dank ont vangen, ik zal die eens plaatsen, ik ontving er vandaag van verscheidene kanten, dus kan niet alles tegelijk plaatsen, iedere week een paar. Mientje Henny jou anecdote zal ook eens eene beurt hebben. Gezellig om met Coba samen de brieven weg te brengen, want dat is een heele wandeling vanaf den Zijl- singel. Banie Kenbeek, dat vindt je toch zeker wel een aardig werkje om in den tuin te helpen. Waar is die tuin, achter jullie huis? Annie en Marietje Kwaadgras, waar gaan jullie dan visschen? En wat vang je alzoo? Dat boek waar Marietje mij over schrijft, ken ik nog niet, het lijkt mij heel aardig. Ik lees dolgraag boeken, voor de jeugd geschre ven, maar er zijn ook zoo'n massa boeken voor volwassenen, die ik graag wil lezen, dat ik tijd te kort kom. Jullie schrijft zulke vroolijke, opgewekte brieven over alle9 in de vacantie, ik begrijp best dat de tijd om vliegt voor jullie. Annie van Leeuwen, vandaag jij maar alleen nu Neeltje in Den Haag was Al die poesen van je zijn zeker om de muizen in de schuur te vangen. Slapen ze ook buiten en in de Schuren? Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Louis Hartkamp, juist had ik mijn cor respondentie gesloten, toen jou lange brief nog kwam over de post, ik kan er hierbij dus nog goed op antwoorden. Dank voor de anecdotes, die ik later zeker eens zal plaat sen. Je hebt genoten hoor in Amsterdam, veel gezien, aardige boottochtjes gemaakt, houdt jij daar ook zooveel van. van die boottochtjes? En wat is er veel te zien in het Rijksmuseum, vindt je niet? Goed gera den hoor, ik ontving vandaag verscheidene anecdotes. eg—g— OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIG NUMMER: 1. Hansworsten 2. In geen enkel geval. 3. Alblasserdam Abram bad lam blad. 4. H a a 1 paard H a a r 1 em N e 1 i e m e 9 m 5. In het slot van een deur of kast. 6. Almelo lam mol el, 7. Tweedracht. 8. Middelburg bel rug dubbel ei mud. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Annie van Leeuwen, Gretha van der Zwart, Trijntje Voorma, Catharina van Egmond, Lien de Graaf, Mientje Hanno, Jozef Hanno, Bernard Esderts, Piet Esderts, Piet Nieboer, Lies Witttman, Martna Overvliet, Mini Met selaar, Corrie M. de Groot, Henk Veirlicd, Coba Toussaint, Bertha Mulder, Nellie Mul der, Betsy de Graaf, Annie Bavelaar, Jopie Uphoff. Lonka Neuteboom, Annie Velde, Janke Kosto, Annie KwaadgTas, Marietje Kwaadgras, Bep Broeksema, Hendrik Jan Broeksema, Cor ten Baken, Arie Rijnsburger Geraroa van der Reijden, Marie van der Reijden, Louis de Hertogh, Cor Lefeber, Hannie Mieloo, Coba Bergman, Tine Meu- ler.berg, Mientje Henny, Trien Slegtenhorst, Barrie Kenbeek, Joh de Lange, Line de Lange, Corrie van Leeuwen, Louis Hart kamp. RAADSELS. Voor allen, om nit te kiezen; de grooterec 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Joke de Lange. Als ik naar bed ga, word ik aangekleed, als ik ik uit bed kom. wordt ik uitgekleed. ~ÏL Ingezonden door Nelie Oostveen. Bij vader kom ik nooit ik kom ook nooit bij moeder 'k Wil bij geen zuster zijn, En ik ontvlucht een broeder Maar 't is bij nicht en neef, Dat ik er kwam en bleef. III. Ingezonden door Corrie van Leeuwen. Neem eerst iets waar men water of melk in kan doen, dan een jongensnaam, voeg die samen, en ge krijgt een klein mooi vo- geltie. IV. Ingezonden door Mien en Jo van Zwieten de Blom. Welk dier wordt grooter als men het ont hoofdt. Het zijn beide viervoetige dieren. V. Ingezonden door N. N. Mijn geheel is eene plaats in Noord-Hol land van 9 letters 9, 7, 8 is een altijd groe ne boom. 4, 2, 2,3 is aan ieder huie. 1, 7, 6, S is een groente. VI. Ingezonden door Herman CShoufour. Mijn eerste is eene verblijfplaats voor die ren, mijn tweede is iemand, die zijn meester helpt, mijn geheel maakt mijn eeTste schoon VII. Ingezonden door Henk Verluid. Met welke kegels kan men niet kegelen Ingezonden door Annie Looyesteyn. Mijn eerste is een maat, mijn tweede is een kasteel, mijn geheel is een stadje in Gelder land-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 18