No. 20072. DINSDAG 18 AUGUSTUS Anno 1925. BERICHT Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NÏIEN 80 OU. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prgs. Kleine AdvertentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van SO. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto to betalen. Bewijsnummer B Cis. Bureau Noordelndtpleio Telefoonnummer» voor Dlraotle on Administratis 2500 Rodaetle 1507. Postehèquo- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 64 PRIJS DEZER COURANTi Voor Lelden per 8 maanden ƒ.2.86, per week .-.vn r..v Z0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ,Vrrr~ „0.18. Franco per post 2.85 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Voor de Slachtoffers. Ook hedon kunnen wij weer mooie giften vermelden. Zoo gaat het goed. Wie volgt? DE DIRECTIE. iWif oütvin&rn nog van: Mej. II. f 1.50; Adln. en Techu. Pms. S'jthoff'a Uitg. Mg. £63.40; op de rilveraa bruiloft van G. L, de G. f31.42>/2; S. K. f7.50; mej. J. P. (W. R. £10; darmes N. N. £5; mevr, C. E. B. £10; G.G.flO; G. C. B. f25; E. J. K. £10; O. S. L. £100; trouwdag van Trou on Pen 15; L. D. V. S. O. f 1.25; J. K. Pzn. f5; D. J. J. de K. £100; mevr. H. S. v. P. 1100; P. O. M. H. £5; Pers. N. V. \V. v. Rossum du Chattel f8.50; A. O. f10; v. d. B. f 2.50, allen te Leiden. Pers. C/er. Touwfabrieken, te Leiderdorp £33.69, en Ph. v. d. L., Den Haag £3.05. Totaal 1547.81Va. In totaal ontvangen HG81.1&. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken viech winkel, Visohmarkt 18, tel. 1225, is WOENSDAG yerkrijgbaar: SCHELVISCH a f0.14f0,22 en SOHOL a 10.1310.26 per pond. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-Burgemeester. Leiden, 18 Augustus 1925. 2188 AFSLUITING VAN EEN GEDEELTE VAN DE OUDE-HEERENGRACHT. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen tor kennis van belanghebbenden, dat de Oudo-Heerengracht vanaf de Ver verstraat tot aan don Heerensingel, op Woensdag 19, Donderdag 20 eij Vrijdag 21 Augustus e.k., in verband met het leggen van èen gaszinker in de Oude-IIeerengracht, voor hol verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-Buxgemoe^er. VAN STRYEN, Secretaris. Ledden, 18 Augustus 1925. 2183 Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeens kennis, dat door hen, len aanzien van den verkoop van artikelen op de door de aldeeting Leiden van den Ned. R.-K. Volksbond gedurende 313 Sep tember in de Sociëteit Musis, Sacrum" le houden Vaandeltentoonstellirig, ontheffing is Verleend van het sluitingsuur voor winkels. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 18 Augustus 1925. 2187 De stormramp. Gistermiddag, even na het ter perse gajtn, van ons Blad, had ten Raadhui ze de instal latie plaats van het plaatselijk comité tot leniging van den stormnood in Oost-Ne derland. Besloten werd de volgende procla matie uit te vaardigen: Stadgenooten, Het stormweer van Maandag 10 Augus tus j.l. heeft, gelijk U bekend is, een deel van ons land hevig geteisterd. In het Oosten en Zuiden van ons land, de z g. Achterhoek, en met name Borculo en omgeving, is groote schade aangericht. Enkele personen hebben bij dezen storm het leven vertoren, velon zijn gewond, huis en huisraad werd vernield; kerken, scholen, Veldgewassen en natuurschoon, niets bleef gespaard. Dat de nood hoog, zeer hoog is, zullen wij wel niet behoeven te zeggen en evenmin dat spoedige hulp dringend noodig is. De ondergeteekenden hebben zich daar om tot een Comité vereenigd cm te trachten 'gelden in te zamelen tot leniging van den nood. Zij doen thans een beroep op Uwe offer- Vaardigheid en vertrouwen dat Gij, begaan met het lot van zoovelen, die van huis en huisraad beroofd werden, en van hen, die bovendien door dezen ramp werkloos zijn geworden, door het schenken van milde ga- Ven het Comité in de gelegenheid zult stel len een flinke som aan het Nationaal Co mité af te dragen. Daartoe zal op Vrijdag 21 Augustus a.s., des voormiddags te 10 uur een schaalcol- lecte worden gehouden, waaraan verschil lende dames en heeren hun gewaardeerde medewerking hebben verleend. Bedenk wel: de nood ls groot en spoedige hulp een dringende eisch. Het Comité is aldus samengesteld- Commissipvaa uitvoering: Jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, Burgem., Eere-Voorzitter. Aug. L. Reitneringcr, wett». wn. Burgem., Voorzitter. F. G. Rosier, Referendaris ter Gemeente secretarie, Secretaris. F. Muys van de Moer, Commissionnair in effecten, Penningmeester. Dr. J. G. M. Timmermans, Voorzitter van de afd. Leiden van het Roods Kruis. En verder: Prof. mr. A. J. Blok; C. L. van Buuren; H. Buurman; H W. Cahen-, H. J. Cohen; P. L. Dcssens; Mr. D. A. van Eek; F. Elkerbout; A. W. Frentzen; F. G. H. Ger- lings; N. C. F. van Ginkel; J. A. van Hamel; G. C. D. van Hardenbroek; Ds. C. Hartwig- sen; J. W. Henny; Mr. J. Klein; C. Korte- weg; Ds. H. J. KouwenhovenW. van der Laan; Dr. W. J. Lente; E. Levie; H. C. Lou- werse; Ds. J. Ph. Makkink; J. B. Meynen; A. Mulder; Ds. E. L. Nauta. J. H. Nijhuis; H. M. Pierrot; Mr. P. A. Pijnacker Hordijk; L. Queslro Jr.; W. de Reus; J. F. X. San ders; A. J. Schoneveld; H. Simonis; Jhr. A. J B. Six; M. A. A. Sleyns; J. J. van' Stralen; Mr. dr. C. E. van Strijen; Mr. M. B. Vos; J. II. van Waveren; Th B. J. Wilmer; R. Zuidema. De a-s. 3-October-viering. Hoewel er sedert eenigon tijd niet veel omtrent de a.s. feestviering op 3 October is vernomen, hebbon we ons dezer dagen kun nen overtuigen, dat hot Bestuur der 3-Oclo- ber-Vereeniging niet stil heeft gezeten. Zoo juist zijn verschenen eentwee-tal reclame-platen, één van de hand van onzen stadgenoot, de heer B. Planjer, en één, ont worpen door een Bestuurslid der Vereeni- ging. De plaat van de heer Planjer is uilge- vo«d in sleendruk in vier kleurendruk en maakt een frisschen indruk. De plaat van bet bestuurslid is van klei ner afmetingen, doch is veel duidelijker. In de vier hoeken staan de woorden ,,Lei- dens ontzet, Holland gered". In het midden prijkt de bekende hutspot-ketel, waarvan aan weerszijden de woorden; Rjeclame- Oplocht zijn aangebrachl. De versiering is geheel latgevoerd in de Leidsche kleuren. Werkelijk, een plaat, die aan duidelijk heid niets ie wenschen overlaat. Beide platen zullen in oen oplaag van 400 stuks over geheel ons tand worden ver spreid en al zoo de belangstelling in ruime male opwekken. Aan belangstelling in den Optocht heeft het tot nu toe niet ontbroken. De deelname is buiten verwachüng, de groote firma's hebben toezeggingen gedaan en voorzoover enkele groepen en voorstellingen reeds be kend zijn bij het Bestuur, geven deze duide lijk het beeld en de zekerheid, dat op 3 Oc tober te Leiden weder een Optocht zal gaan als nog nimmer in ons land vertoond. Zeer waarschijnlijk zal deze Optocht in lengte alle voorgangers slaan. Dit komt wel daar door, omdat meerdere iirma's plaals hebben gevraagd voor 2, 3 of zelfs 4 wagens. Ook zullen er verschillende groepen te voet medegaan. Eigenaardig i« wet, dat tot nu toe geen enkele Leidsche Groot-Fabrikant zich heeft aangemeld. Jaren lenig waren het juist de wagens'van onze Leidsche Groot-industrie, die dm Optocht zoo deden uitblinken. Komt, Leidsche Industriëelen, steunt met Uw deelname ook deze feestvieringl Ook heelt nog geen enkele Vereeniging zich aangemeld; wel zijn aanvragen ge daan, doch definitieve opgaven bleven tot nu toe uit. Waar blijven nu de sport-vereenigingen? Ook zij behoeven tegenwoordig toch recla me? Waarom deze schoone gelegenheid niet aangegrepen, om voor eigen Vereeni ging een aanschouwelijke reclame te ma ken? Wij vernamen terloops ook nog, dat de bekende luchtvaarder van Pottu-m plannen koestert om op 3 October des middags op te stijgen en dan die noodige reclame uit te strooien. Indien dit plan doorgang vindt, belooft het wel een aantrekkelijkheid te worden. We hoorden ook, dat meerdere firma's, die in den Optocht uitkomen, verschillende re clame-artikelen zullen rondeelen, wie weet, welke verrassingen dus nog te wachten staan .0. i. belooft de feestviering wel weder ééne te worden, die het zal doen en waar voor zeer groote belangstelling zal blijken te bestaan. Er resten nog een goede zes weken en we zitten weer in de feestviering. De inschrij ving van Haring en Wittebrood is reeds aangekondigd en wel op Zaterdag 39 Augus tus. De tijd schiet dus hand op. Wij verwijzen verder naar de in dat num mer voorkomende advertentie, die van be lang is voor de nog talmende deelnemers aan den Optocht. Door spoedige definitieve opgaaf doet men he! Bestuur der 3-October-Vareeniging de vele nog' komende werkzaamheden verücji- ten. Een ieder houde daarmede rekening. f I Bijdragen voor Pensioen. Verschenen is het Kon. Besluit van 80 Juli 1925 St.bt. no. 342, waarbij wordt inge trokken de voorloopige wijziging van liet K. B. van 28 November 1922 St.bl. na G38, inzake hol verhaal van de bijdragen voor eigen en weduwen en weezenpensioen. Door de intrekking van deze voorloopige regeling zal varna! 1 September 1925 de in houding geschieden op den pensioensgrond slag en niet meer van de wedde. Het bovenstaande is van belang voor hen die v6ór 1 September 1925 voornemens zijn de verklaring af 1e leggen om hun pen sioensgrondslag gehandhaafd te zien op dien van 30 Juni 1922. Stijgt de pensioensgrondslag in verband met saitarisverhooging boven het bedrag van dien grondslag, dan zal natuurlijk verhaal plaats vinden van 'het hoogere brdrag. Bij Kon. besl. is aan inr. J. Schokking, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit de door hem bekleed© functie van lid van het Algemeen College van Toezicht, Bij stand en Advies voor het Rijkstucht- en Opvoedingewezen en van voorzitter van den Voogdijraad alhier. De heer D. M. Corpel alhier is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen hoofdakte. Voor het oxarnen Nijverheidsonderwijs (akte N b) is te 'a-Gravsnhage geslaagd de heer M. Hannaart, alhier. De Kamer v. Koophandel en Fabrieken v. Rijntand te Leiden zal vergaderen Woens dag 19 Aug. a.s:, des namiddags 2.30 uur, in de bovenzaal der sociëteit „Amicitia", Bree- itraat. De agenda luidt: 1 1. Opening. 2. Notulen. t 3. Ingekomen slukken. I 4. Mededeelingen. 1 5. Verslag actie boden en schippers 6. Makelaarsbenoemingen. 7. Industrie-film. 8. Verlaging tetoloon-Urief bij dringende gesprekken. 9. Voorstel van het Bureau der Kamer om lid te worden van de Vereeniging tot Vaart- verbetering van den Ouden Rijn. 10. -Rekening en verantwoording 1924. 11. Ambtshalve opheffing van eenige ingeschreven handelszaken- 12. Rondvraag 13. Huishoudelijke vergadering. In het eere-comité van de Eerste In tern. Textielbeurs, welke van 716 Novem ber in het Paleis voor Volksvlijt te Amster dam wordt gehouden, is gekozen de heer A. H. J. Engels, lid der Tweede Kamer, alhier. Vrijdag en Zaterdag organiseert hel L. S. Ensemble „Sappho" in den foyer van de Stadsgehoorzaal twee dansavonden, waar van de opbrengst ten goede zal komen aan de getroffenen in Oost-Nederland. Van ge meentewege werd de grootst mogelijke mede werking verleend, cfoor de entrée-gelden vrij te stelLen van stedelijke belasting en de zaal beschikbaar te stellen tegen het minimum tarief. Bij een flink bezoek kunnen dus de baten maximaal zijn. Wij rekenen daaropl! Voor verdere bijzondierheden zie men de advertentie in dit blad. Zaterdagavond halfüen stond op den Haagweg een 5-jarig meisje in nachtgewaad te' huilen. Wat was het gevat? De familie was uit em de dienstbode alleen thuis zijnde en den kende, dat het land sliep, was ook uitge gaan. Toen het kind wakker werd en nie mand zag was het angstig geworden en den Haagweg opgeloopen. Een der buren heeft later het kind zoo lang in huis genomen. Gisteravond omstreeks 7 uur fietste de 19-jarige me. K. op de Mare, totdat rij door een onhandige manoeuvre in het wa ter terecht kwam. Hulpvaardige toeschou wers hielpen haar en haar karretje weer op het droge, waarna zij zichtbaar afgekoeld, doch niet opgefrischt, baar weg vervolgde. Donderdag a.s. zal de directie van restaurant „Zomerzorg" een nieuw tuinfeest organiseeren. De tuin is opnieuw schitterend verlicht, terwijl de heer en meyrouw Speen hof! en hun zoo Koos met een geheet nieuw repertoire zullen optreden. Eenige consternatie ontstond gister morgen op een fabrieksterrein alhier. Een vrouw was haar portemonnaie kwijt met een bedrag van f 25. Zij wist pertinent dat zij haar nëdergelegd had op een mand. Ont steld en huilende ging zij aangifte van dit geval doen. Heit duurde niet lang of zij kwam mededeelen aan de fabriek, dat de portemonnaie wasgevonden (het bedrag was nog geheel aanwezig) en door den eer lijken vinder op het Poli tie-Bureau als ge vonden voorwerp was gedeponeerd. Door de fa, J. Zitman en Zn. alhier is thans een aanvang gemaakt met de voorbe reidende werkzaamheden n.l, het maken van een brug over den Maresdngel en een toegangsweg naar de binnenstad. Vervolgens is aan bovengenoemde fa. «e- Srund tei maken van een, betonnen achoeilng met heiwerk langs don waterkant van het terrein der S. E. F. aan den Maresingel, als mede het aanbrengen van den onderbouw van het nieuwe ketelhuis op dat terrein. Gistermiddag omstreeks 4 uur geraak te de 13-jarige C K. ioen hij aan den wal kant aan het spelen wa3 in het water aan de Haven. Mej. B. hielp hem door handrij ken weer op het droge en voorzag den dren keling van droge kteeren. Van den lieer De J., alhier, is bij de politie een klacht binnengekomen, dat ie zijnen nadeele door zijn 16-jarigen loop knecht B. een bedrag van f 00 is ontvreemd. Hel gold is reeds terecht. De politie doet na der onderzoek. Gistermiddag omstreeks kwaTt voor vijf is bij de maatschappij Zee bad Schevenicgen het 100.000ste bad in dit seizoen genomen. De gelukkige, een dame uit Rotterdam, heeft van de maatschappij een gouden armbandhorloge gekregen. Aan het badpersonoel zijn gratificaties verleend. Uit hel venster gevalle n.— De 10-jarige J. B. was op de tweede verdie ping van de ouderlijke woning in de Alei- dissbraat te Rotterdam het raam van den keuken aan het zeemen. De jongen stond daartoe op de kozijndrempel. Hij verloor op een gegeven oogenblik het evenwicht en stortte van ongeveer 6 Meter hoogte naar omlaag. Hij kwam terecht op den glazen lantaarn van een werkplaats, achter de be nedenwoning; daarin bleef hij hangen. Zijn neus werd totaal gespleten, terwijl hij bo vendien ernslige snijwonden boven het oog en aan het linkerbee nbekwam. De G. D. vervoerde hem naar het ziekenhuis, waar hij werd opgenomen. Droevig ongeluk te Rotter- daoi. Gisteravond had op den Goudsclie- singel ©en ongeluk met doodelijkcn afloop plaals. Ter hoogbe van de Van Aikemade- straiat passeerde een autobus van den dienst Spangen-Ooslplein een auto die van de te genovergestelde zijde kwam. Van achter laatstgenoemde auto kwam plotseling een tweetal kinderen le voorschijn, die beiden ihardloopende de straat overstaken. Een hun ner, het 11-jarige .meisje E. v. S. uit de Langehaanstraat weid plotseling door de autobus gegrepen en tegen- den grofid ge worpen. De chauffeur reiride uit alle macht, doch tevergeels. Een der wielen ging het meisje over het hoofd, tengevolge waarvan de schedel verbrijzeld werd en de dood on middellijk intrad. Het lijkje werd naar liet ziekenhuis overgebracht. Verschillende ge tuigen, die het ongeluk zagen, verklaarden, dat den chauffeur niet de minste schuld treft. Het heeft in alle volksl) uur- ten van Amsterdam gisteravond ter oere van den Hartjesdag geknetterd van hel vuurwerk. Ook worden op straat steeds vuurtjes gestookt, vooral in die Dapper- en Javabuurl. De brandweer heeft in die buurten den geheelen avond rondgereden en bluschte de vuurtjes in sommige straten bij 5-lalIen tegelijk. Giflteravondomstreeksöuur werd er brand o'n^dékt in èeü fcusschcn O. Z. Achtervoorburgwal en Zeedijk nabij do Molensteeg te Amsterdam gelegen pak huis, in gebruik b? de firma Bprenger eo Sohrijver als opslagplaats van kinderspeel goed. galanterieën en huishoudelijke arti kelen. De brandweer tastte het vuur met zes stralen van drie zijden aan. Uit den vuurhaard, waar de vlammen gretig voed- sel vonden in de lichtbrandbare artikelen en haar emballages, sloegen dichte rook wolken, welke de omliggende straten tij delijk zelfs in nevel bulden en drommen nieuwsgierigen deden toestroomen. Na een half uur was de brandweer het vuur mees ter, maar het pakhuis is tot den grond toe afgebrand. Kamers van de perceelen Zee dijk 112 en 114 hebben brand- en water schade gekregen. Een 3-jarig jongetje van den landbouwer H. te Diever, wist bij een schoteltje met raltenkruid te komen, dat on der een bed was geplaatst en al er van. Ge lukkig ontdekten de ouders het direct. Da delijk werd naar den arts gereden. De maag weid leeggepompt en tegengif ingegeven. Het knaapje is thans buiten gevaar. (Stand.) Hel 2-jarig zoontje van den Leer H. te Bovenkerk is bij hiet spelen in de sloot voor de ouderlijke woning geraakt en verdronken. De familie Peters uit Am sterdam reed gisteren in twee auto's van de hoofdstad naar Maastricht. De voorste auto botste door onbekende oorzaak bij Well met groote snelheid tegen een telefoonpaal en vervolgens tegen een boom. De schok was zóó hevig, dat de motor lot in de carrosserie doordrong. De eigenaar, de hoer Peters, zat zelf aan het stuur. De Iweede auto kon door tijdig stoppen een aanrijding voorkomen. De vier inzittenden van den eersten wagen, twee BINNENLAND. H. M. de Koningin brengt heden een be* zoek aan de geteisterde plaatsen in Brabant Het Nationaal Steuncomité geïnstalleerd. Congres van den Alg. Ned. ljffijnwerfcers- bond te Heerlen. BUITENLAND. CaillanK zal een bezoek brengen aan Londen. De Belgische schuld aan Amerika zou een regeling nabij zijn. Wilde staking van stokers te Londen. heeren en twee dames, werden zwaar ge wond naar het ziekenhuis te Gennep ge bracht, zegt de „Tel.". De dokter uit Well, I Dr. Siemens, verleende do eerste hulp. Een j der dames is zeer ernstig gewond. Men vreest voor haar leven. Zondagnacht om halfdrie is te Leeuwen bij Ticl het woonhuis on de daarbij behoorendo garage van E. van den Berg aldaar met drie auto's geheel afge brand. De kinderen werden met moeite gered Gistermorgen is to Els peet een ernstig ongeluk gebeurdeen auto met standplaats te Vierhouten is uit de rich ting Nunsppet in volle vaart tegen een motorfiets gereden. De motorrijder werd ernstig gewond en is ter verpleging naar Apeldoorn vervoerdzijn toestand is zorge lijk. Zijn vrouw, die op de duo zat, is cr met enkele' kneuzingen afgekomen cn kon naar haar woning worden gebracht. Zooals wellicht sommige 1 e- zers zich nog zullen herinneren, werden in den avond van Zondag 31 Augustus 1919, resp. in do Paul Krugerstraat en de Schel- destraat, te Vlissingen twee meisjes door eon onbekend manspersoon aangéraód 'en met een mes gestoken. Het eerste meisje genas vrij spoedig, maar het tweede, mej. Dina Burgmeyer overleed op 5 September aan de bekomen wonde. Ofschoon een zeer uitgebreid onderzoek werd ingesteld, mocht het de politie niet gelukken den dader te vinden en ook een later door het in leven gebleven slachtoffer te Rotterdam aange wezen man, bleek niet de dader te zijn. Thans schijnt men na 6 jaar den da/der van dezen misdaad gevonden te hebben. De 33-jarige werkman A~ F. I. uit Middel burg, die in voorloopige heohtenis zit we gens aanranding van een klein meisje te Souburg en poging tot moord op dit kind, moet namelijk bekend hebben 6 jaar gele den de beide meisjes te Vlissingen te heb ben gestoken Dorpsvechtpartij. Te Leveroy, gemeente Nederweert, ontstond Zaterdag een formeele vechtpartij tusschen don 31-jarigen landbouwer W. en de fami lie G. Terwijl genoemde W. gemoedelijk stond te keuvelen met de dienstmeid, van zijn buurman, kwam de huisvrouw van de familie G. naar hem toe met het verwijt, dat hij haar dochter had. uitgescholden. W., die het reeds meermalen met vrouw G. aan den slok had gehad en haar dus kende, achtte het raadzaam zich spoedig van een wapen ditmaal in den vorm van een riek, te voor zien. Aldra verscheen ook de zoon van vrouw G. op het tooneel, zoodat G. 't maar het verstandigst vond. zich op zijn erf terug le trekken. Doch ook hier was hij niet vei lig. Moeder en zoon volgden hem en zoon lief bewerkte zijn tegenstander zoodanig met een hamer op het hoofd, dat liet bloed uit meerdere wonden liep. En toen W. dreig de met zijn riek le zullen slaan, kwamen nog een zoon van vrouw G., alsmede haar dochter, die hem eveneens te lijf gingen. En weer begon de zoon met den hamer te tim meren, terwijl de dochter een klomp als wapen gebruikte. Ten slotte gelukte het den aangevallene uit de handen van de over macht te geraken en zijn huis binnen le vluchten. En toen hij op het bombardement op deuren en vensler3 niet reageerde, trok ken de aanvallers af. Bij de Oranje-N assa u-m ij n i s thans aan een 180-lal arbeiders ontslag aangezegd. Naar aanleiding hiervan is door het bestuur van den Nederlandschen Mijn- werkersbond telegrafisch bij de regeering audiöntie aangevraagd. („Tel"). Omtrent den moord te Oosterhout meldt het „D. v. N.-Br." nog het volgende: Zondag 9 Augustus j.l. vertrok de 25-ja rige dochter van een tuinman uit de Bouw^ lingstraat te Oosterhout ter gelegenheid van de DoAgensche kermis per fiets naar Don-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1