een houten Keet, Qkmrn 10 Alleen Tariet 5. C. H. DE JONG. Verkooping LEIDEN Meisjes gevraagd Gelden Beschikbaar UIT DE RIJNSTREEK. INGEZONDEN. VRAGENRHE35EK. Speciaal Adres J. SMIT, Bloemmarkt 9. Openbare Ddme5fbef Ju/5fe adres vooreen goede behande/ing (/rterwaschjs: STQOMWASCHINRICHTING WITTE SINGEL 14. TEL. 1035 FRANCO HALEN en BEZORGEN Stoomvaart-MaatschU. Nederland" AMSTERDAM. f 500.- a f 750.- ter leen. Beroemde Wassdiin£ Belgische Authraciet. Vraag prijsopgaaf hij J. U. OSINGA, Kraaierstraat 19 - Telef. 556. GROOTE VERLOTING van de „HIPPOS HARDDR. VEREENIGING" te Zoetermeer-Zegwaard Hoofdprijs een 5 peisoons Touring Auto, geheel compleet van f 1365.- 2de prijs, een pl.m. 5-jarige luxe Merrie, waarde pl.m. f 600.- „Gerzon's Modeblad' Heerenzolen en achterlappen fl.60 Donkersteeg - werd hij weder vrijgelaten, omdat geen ter men gevonden werden die tot aanhouding of verbaliscering leiden De auto van den heer J. van Leer \an Botterdam zou Zaterdag even na den mid dag met eenige padvinders eö tentenbe- noodigdheden naar Rotterdam vertrekken, toen op den hoek BadstraatVoorstraat zekere O. van Bcelen wonende 2e Duin pad 15 alhier, die op de fiets naar huis ging, werd aangereden. De man kwam tc vallen en niet alleen dat zijn lie te in zeer dceolaten toestand onder de auto uitkwam, maar v. B. kreeg ook een voorwiel van de auto over zijn linkervoet. Gelukkig liep het VTij goed af. De autobestuurder zal het rij wiel op zijn kosten laten repareeren. Lisse Ds. C. S. v. d. Ven alhier staat met ds. W. Vos te Renkum op een tweetal toot de Ohr. Geref. Kerfs; te Haarlem. Noordwijk-Binnen. Gisteravond laat werden de meubelen van de fam. v. d. H., die gerechtelijk uit de woning werden ge zet en op den H. Geestweg stonden, in de schuren der Gemeentewerken ondergebracht De familie zelf vond een onderkomen op het politiebureau. Noordwijkeihont. In een gehouden ver gadering van de Oranje-Vereoniging werd besloten het aanslaand volksfeest definitief te vieren op Donderdag 10 Sept. a.s. Woensdagmiddag te voren zullen kindeer feesten plaats hebben voor de leerlingen van alle scholen. De heer Nic. Mens stelt wel willend zijn uitgebreide terreinen ter be schikking Aan de wenschen van vele inge zetenen zal worden voldaan en een groot doel der prijzen zal in de gemeente gekocht worden. Nooidwijk-aan-Zee Bij de politie alhier werd aangifte gedaan van vermissing van plus minus f8 uit een clubhuis op de ter reinen van het.„Ilujs teï Duin". De politie stelt een onderzoek in. Wederom is een heer, die op den Boer- haaveweg fietste, door een hond gebeten, en zelfs vrij ernstig. Tegen de eigenaresse van den hond is proces-verb aal opgemaakt. Oeestgeest. In het „Wapen van Oegst- geest" vergaderde de benoemde commissie voor het organhecren van een „Winkcl- week". Met deze commissie, bestaande uit de hee- ren: B. J. M. Kortman, voorzitter, B. Aver- dieck, secretaris, Ed. H. de Bruijn en G D. Caspari, leden, was ook een aantal belang hebbenden en belangstellenden opgekomen. Na opening door den vooratter, die allen een hartelijk welkom toeriep, werd de ver gadering verzocht eerst een volledig bestuur te benoemen en werden na eenige stemmin gen bij 't bestaande bestuur gekozen de hee- ren: A. J. Duijverman en P. Singeling Ver volgens passeeren de volgende besprekingen de revue: Vaststelling van een som van 16 ter bestrijding der te maken onkosten. Dit bedrag kan zoo noodig opgevoerd worden tot een maximum van f 10. Dit punt wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. De Voorzitter deelt dan mede, dat tot he den al een 24-tal winkeliers hun medewer king hebben toegozegd en dat al van ver- ichillende zijden financieelen steun is vast- gesteld. Vaststelling opening en duur der Winkel- Week. Na van alle kanten dc voor- en nadeelen besproken te hebben, wordt be sloten do „opening" te bepalen op Donder dag 27 Augustus, des middags te 2 uur, de beoordeeling om 6 uur en de algemeene Suiting den lsten September, na afloop van het „Oranjefeest". Op voorstel van het bestuur wordt vast gesteld aan deze winkelweek te verbinden een étalage-wedstrijd, in te deelen als volgt: lo. de meest doeltreffende étalage-. 2o. de meest vakkundige étalage; 9o: de meest gees tige étalage. Voor de bcoordeeling van dezen étalage- wedstrijd zal het bestuur trachten zich d6 medewerking te verzekeien van een drietal lslo klas étaleurs van verschillende groote zaken uit de groote winkelsteden. Voor prijzen zullen worden aangekocht (of met groote dankbaarheid ontvangen) ver schillende medailles en kunstvoorwerpen, te verdeelen in 3 groepen. Voor de eerste groep komt als prijs: een verg. zilv. medaille met diploma; voor de tweede groep: een zilveren medaille met diploma, en voor de derde groep een bronzen medaille met diploma. Verder kunstvoorwerpen en in elke groep een eer volle vermelding. Enkele toezeggingen zijn reeds gedaan en het bestuur verwacht wel, dat spoedig meer dere zullen volgen. Aan het gemeentebestuur zal mededeeling gedaan worden van het vastgestelde plan tot het houden van een winkelweek en gevraagd worden om moge lijke medewerking. Besloten wordt den burgemeester, den heer J. G. M. van Griethuijzen, hel eere voorzitterschap aan te bieden. Een voorloo- pig financieel overzicht wordt gegeven, waaruit bleek, dat er nog heel wat „ge werkt" zal moeten worden. Voor de „reclame" hebben zich thans ver- eenigd, de winkeliers uit de De Kempenaer- straat, die aan het begin dezer straat een doek zullen bevestigen met een opschrift, Yan toepassing op de „Winkelweek". Het bestuur zal door verspreiding van de noodrige reclame en het plaatsen van adver tenties, bekendheid geven, voor zoover de kas dit zal toelaten. Verzocht wordt op te wekken om zoo min mogelijk „buiten mededinging" étalages te versieren, waarmede het doel van dezen étalage-wedstrijd zou verdwijnen. Een gemaakte voorloopige begrooting wojdt goedgekeurd. Na eenige besprekingen van huishoude- lijken aard wordt de vergadering gesloten. Voorschoten. Do GJir. Knapenvereeni- ging „Samuël" maakt ieder jaar een reisje, zoo ook nu weer. Onder leiding van de heeren Wulfraath, v. Kol en Mechelee werd een tochtje ondernomen naar Amsterdam, met als hoofddoel het bezichtigen van de Artis..Vcel hebben de knapen gezien en go- noten. Men keerde opgewekt terug evenals men gegaan was. Het was voor de Ver- eeniging een welgeslaagde dag. Zoeterwoude. Gisteren hield ds. H. J. Honders in de Ned. Herv. Kerk dezer ge meente zijn afscheidsrede. Onder het zingen van Psalm 84 vs. .6 en 6 beklom deze herder en leeraar den kansol. In een stampvolle kerk, die tot in de looppaden toe bezet was, en waar wij o.a. ook opmerkten de ring- predikanten ds, Ticheaar uit Leiderdorp, als consulent, ds. Kijne, van Woubrugge, en ds. Jacobs, van Hoogmade, ds. Locher, uit Leiden, ds. Locher, uit Elber- fold, ds. Groot Enzerink, uit Leiden, ds. Oberman, uit Leeeuwarden, ds. Verburgt, om.predikant, uit Leiden on ds. J. Lekker- kerken, uit Bennebroek, ving epr. aan met te verklaren, dat het een gemakkelijke taak voor hem en de gemeente zou zijn, wanneer er oneenigkeid bestond. Nu dit in geenen deele het geval was, moest de kracht van een almachtigen God verwacht en afge smeekt, om de 'bewogenheid der gemakke lijk opwellende aandoeningen meester te blijven. Had de vraag vele malen in hem geleefd, wie heeft onze prediking geloofd, en wien is de arm des Heeren geopenbaard, toch was dit niot de rdschcidstekst geworden, om dat deze klacht toch wederom een verkeer den schijn naar buiten zou wekken, als zou er reden zijn tot klagen. Ook het bekende woord, dat Godis be loften in Christus Jezus zijn ja en amen, de korte samenvatting van zijn prediking werd niet tot afscheidstekst gekozen, omdat een persoonlijke kleur er in geuit werd, die Zijn Eerw. vond in zijn tekst Psalm 103 vs. 1—4. Spreker eindigt zijn arbeid in deze ge meente met een lofpsalm, omdat het saam te vatten is als een lof der ziele over 's Hee ren weldadeD. Over het eerste vers: „Loof den Heere, mijne ziel;' zal weinig gesproken kunnen worden^ maar er kan wel in gespro ken worden; het is de aanslag van een stemvork, David zoekt er in de zuivere zielestemaning. Eigenlijk is het heil des Heeren evenals in dezen Psalip onuitsprekelijk, doch het is nu te voeleD. In ons levenzijn de wanklanken van zondesmet en zondeschuld [en zondemacht, doch David zingt er vanDie al uwe krank heid geneest, Ke uw leven verlost van het verderf. Wanneer de spreker de zondesmet beschouwt, zooals dhe one lichaam en ker kelijk leven vaak verderfelijk aantast, dan komt er de lof op sprekers lippen over Heeren weldiden, daar God hem in zijn persoonlijk, gezins- en ambtelijk Jeven dag aan dag overladen heeft met gunstbewijzen. Voller, dieper en warmer wordt die lof der ziele echter, wanneer het niet alleen onze houding betreft tegenover voor- en tegen spoed, maar bovenal onze houding tegen over het feit der zonde, daar ze het woord verstaan: Die al uwe ongerechtigheid ver geeft, d.w.z. Ohristus in zijn misdaad naar de wereld, maar in zijn weldaad voor het kind van God te leeren kennen in de ver geving van zondeschuld. Wij zullen bemer ken, dat God in Christus het is, die ook de zondemacht verbreekt en die uw leven ver lost van het verderf. De verderfelijkheid en vergankelijkheid kan een mensch zoo melan choliek stemmen» doch alleen in Christus Jezus is een overwinning over zonde en dood in hem beluisteren wij elke harte- klop van den eeuwigen Vader. Elk jaar wordt sneller ouder, Vroeger, avond eiken dag, Maar mijn hoofd ligt aan Uw schouder En ik hoor Uw harteelag. Wie zioh tot dat eenig en eeuwig adres wendt in oprechtheid des harten, die zal eeuwig heil en eeuwige vreugde ontvangen en als eindgeschenk een kroon. De Koning der koningen maakt zijn on derdanen tot koningen en priesters, die u kroont met goedertierenheid en barmhartig heden. Hierna richtte spreker zich tot den burgemeester dezer gemeente, waarin hij hem zijn oprechten dank bracht voor de goedo samenwerking die hij van hem mooht ondervinden, en beval hem deze kleine ge meente met warmte aan. Notaris Ruizeveld, die zijn buitcniandsehe reis er voor had opgegeven om hier tegen woordig te kunnen zijn, werd dank ge bracht voor alles wat hij voor hem geweest was, ook tijdens de vaccatures steeds klaar Stond, om herb overal te brengen waar dit noodig was. Moge God de Hcere ook u en uw huis zegenen. Tot zijn Ringbroeders en verdere predi kanten, die door hun tegenwoordigheid ook nu weder van oprechte vriendschap deden blijken, bracht spr. ook namens zijn vrouw zijn hartelijken dank. Ouderlingen en diakenen dankte hij voor den aangenamen omgang en toegenegenheid waarmede zij hem bij zijn ambt terzijde stonden. Kerkvoogden en notabelen zijn er, aldus spr. die niets hebben gedaan, en veel hebben gedaan. Dit goed te begrijpen. Niets hebben gedaan wanneer het Burger- fondsje plannen had, het' interieur van het kerkgebouw te verfraaien. Veel hebben gedaan, om 't hem en zijn vrouw in de pasto rie zoo aangenaam mogelijk te maken. Ook tot voorzanger en organist, koster en koste- rin werden woorden van dank gericht. Tot het hoofd der school, den heer De Haan, van wien hij dezer dagen nog zoo veel vriendschap ondervond richtte spreker zich, evenals tot verschillende vereenigin- gen, mej. A. Schenkeveld en mej. A. Parlevliet, >di© hem al die jaren op de Zon- dag888chool zoo trouw hebben geholpen en tofc de belangstellenden buiten de gemeen te. onfl te eindigen bij de Gemeente zelf. Weest allen verzekerd, aldus spreker, wij verlaten u wel, maar wij zullen u altijd met liefde blijven gedenken. Nadat ds. Hcn- ders met dankgebed had geëindigd, nam ds. Tichelaar als consulent het woord. Geachte collega Honders en mevrouw Honders, van twee kaDten zien wij u noode vertrekken, daar wij u beide als Ringbroe ders in deze jaren hebben leeren kennen en hoogachten om uw beider eenvoud. Gij gaaft u beide zoo geheel aan de taak die u was opgelegd. Laat ik de tolk zijn der RingprecÜkanten wanneer wij u van harte toewenschen, dat het u in uwe nieuwe ge meente te Herreveld niet aan warme vriend schap moge ontbreken. En wanneer ik de dank der Gemeente van Zoeterwoude moet overbrengen, is dit voor mij zooveel moeilijker, omdat ik daar buiten sta. Doch dit weet ik, dat uw ver trek voor deze Gemeente een zeer groote slag is, daar gij hier een band gelegd hebt, waar in er zeer weinigen zullen zijn, die uw voetsporen zullen drukken. Gij hebt beide ook in deze Gemeente ook door uwen eenvoud en liefde banden gelegd^ die on verbreekbaar zullen blijken te zijn. Spreker eindigde met te verzoeken hun herder en leeraar toe te zingen van Psalm 121 vers 4. Nadat ds. H. J. Honders dezen spreker hartelijk dank had gebracht voor het vele goede tot hem en zijn vtouw gesproken, ver liet de Gemeente zichtbaar bewogen het kerkgebouw, en was deze plechtigheid af- geloopen. Alphen. De heer B. de Pijper alhier is te 's-Gravenhago geslaagd voor het examen Hoogduitseh M. O. (akte A). Bodegraven. In het Nieuws- en Adver^ fcentieblad van Zaterdag komt een „inge zonden" voor van den heer Joh. P. Veer man waarin wordt aangedrongen op be schikbaar stellen van de voor het Konin- ginnefeest vergaderde gelden aan6 het co mité voor den nood in het Oosten des lande. Vooral omdat in 1870 bij den nood van Bo degraven door zoovelen is bijgedragen. Een afschrift van dit stuk werd gezonden aan het feestcomité dat daarover vergaderde. De meeningen waren zeer verdeeld. Ten slotte werd een bemiddelingsvoorstel van den heer Smit aangenomen, waardoor be sloten werd om een beknopt feest te vie ren met kinderfeesten, volksspelen en ath- letiek, besloten door kerkdienst en con cert. Het overschot van het bijeengebrachte zal dan voor Borculo worden bestemd. De voetbalvereeniging „Bodegraven" zal Woensdagavond op haar terrein weder om een Seniores-wedstrijd houden en wel nu ten bate van de slachtoffers van den cycloop Het onder leiding van den burgemees ter gevormde comité yoor een collecte voor de nationale ramp bestaat uit de heeren mr. O. S. van Dobben Bruyn, P. Batelaan, pastoor R. den Boer. ds. Joh. Dam, J, G. Hakkenberg, J. v. d. Marei, ds. G. A. Pott, H. F. Schouten en A. de Vos. In het comité zijn alle gezindten vertegenwoordigd. In de loop der week zal een inzameling gehouden worden. Hazerswoude. De jaarlijksche algemeene vergadering van de Coöp. Vereeniging .,De Hoop", Ha- zerswoudeKoudekerk, werd in café Ver haar aan den Rijndijk gehouden en was goed bezocht Uit het verslag van den accountant, den heer De Tombe, bleek dat de Yereeniging een gunstig jaar gemaakt heeft. De omzet was 2.897.084 K.G. veevoeder, zijnde bijna 400.000 K.G, meer dan heb vorige jaar winst bedroeg in totaal f 7103.4], ten bleek, dat 't extra gevormde rese'rvefci van f 10.000 onaangetast is gebleven. Tot bestuurslid werd met algemeene ét« men herkozen de heer A. B. Verkleij tot commissaris de heer A. A. de Jo< beiden alhier. Aan den boekhouder, 4 heer C. Verdegaal, werden 3 tweejaarlij sche verhoogingen van f 200 op zijn eala toegekend, en aan het personeel in va3| dienst een gratificatie van f 450. Daarop had een geanimeerde besprek plaats over den aankoop van veevoeder andere interne zaken van de malerij. Bij de rondvraag brengt de heer P. Veelenturf een woord van dank aan h bestuur, feliciteert den voorzitter met ii herbenoeming, en spreekt den wensch n dat het hem gegoven moge zijn nog tal t& jaren aan 't welzijn van onze mooie en nu bige vereeniging te mogen werken. Met een wederwoord yan dank aan dt heer Veelenturf en aan alle leden voor aangename eensgezinde samenwerking trouwe opkomst sloot de voorzitter de gadering. Zwammerdam. Op initiatie! van fa gemeentebestuur heeft zich hier ter plaati een oomitó gevormd om gelden in te g melen ten 'bate van de slachtoffers van stormramp, die het Oostelijk deel van ci land zoo wreed heeft geteisteTd. Heden en volgende dagen zal langs huizen deT ingezetenen een collecte \void( gehouden. Bij het lossen van pakken turfstrw sel uit een schuit, kreeg de handelaar J. H. D. alhier, de giek waarmede opgelio werd, op het hoofd en tegen den rq doordat de staaldraad brak. Wegens pijn en inwendige kneuzing werd hij terstond naar huis vervoerd geneeskundige hulp ingeroepen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redact! Copie van al of niet geplaatste slukkec wordt niet teruggegeven. Steen- oi Stolstraat. Nu 't verkeer een omvang heeft aangeai men dat er geen oogenblik meer is op Steenslraat, dat er geen Tram, Auto, ander vervoermiddel deze straat passeer wil ondergeteekende er eens de aandaei bij autoriteiten van Leiden op vestigen di de toestand daar onhoudbaar is ge worde vanwege de stof welke door bovengenoemd vervoermiddelen wordt opgejaagd Niet alleen is 't hoogst 'onaangenaam voc de bewoners, welke hierdoor deur, noc raam kunnen openzetten, doch 'l is teven zeer gevaarlijk voor de wandelaars op dez hoofdstraat naar 't station gelegen. Wolkei™ stof van zoodanigen aard worden venv?i dat men niet voor zioh urt kan zien. Zou aan dezen toestand geen einde zi te maken, door vele malen en flin te s p r o e ie n, of kunnen er betere- en a doende maatregelen worden getroffen lege dit euvel Reeds bij voorbaat dankend,'aan auloi •beiten, voor de te treffen maatregelen, dj mens de Steenstraat-bewnnors v. A. van V. (e K. Koudekerk (brug), phen a. d. Rijn, Zwammerdam, Bodegraver Nieuwerbrug. de Roskam, Woerden, Harm len, de Meern, Utrechl, de Bildt, Zeist, Wo denberg, Seherpenzeel, Renswoude, Klomp, Ede. Otterlo, Hoenderlo, Woes Hoeve, Loenen, Eerbeek, Zulphen, Wam veld, Loohem, Borculo. Totaal 150,3 K M. voor het Aanbreien van van Kousen 1963 Ter overname aangeboden in Den Haag: 15 jaar be staand Atelier voor Dames- en Kinderklceding. Eige nares bereid 3 maanden té «sslsteeren. Huur I ö8.per maand. Br. 1384: Schenk- weg 48, Don Haag. 2138 (krachtens art. 1228 B. W.) In het Notarishuis te Leiden, b() opbod en afslag op Vrijdagen 21 en 28 Aug. a.s. telkens des avonds 7 nar, ten overstaan v. Notaris TROOST te Leiden, van 1. llot Huis met plaats, Lage Rijndijk No. 110, groot 88 o.A. bevatGang, Voor- Achterkamer, Kenken, en Zolder en ls voorzien van Gasleiding. Het perceel it in levenslang gebrnlk by den Heer Th. MEIJER. 2. De Schuur, gelegen naast perceel 1, ingericht voor Koetshuis en Paardenstal, met Sooten tuin nitkomande aan n Ryn, groot 1 A. 52 o.A. Het peroeel la ln eigen ge brnlk. Bezichtiging ln de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Dodderdag v. betaling 1886 leeltyd niet onder 16 jaar, voor llohte labriekswerkzaamheden. Aanmelding pereooniyk: Zllverfabrlek „Voorschoten", Voorschoten. '2122 2486 AanvaazMng en 1 October a.s. Veertiendaagsche maildienst van Amsterdam via Southampton, Algiers on Genua naar Port-Saïd, Suez, Colombo, Sabang, Belawan-Deli, Singapore, Batavia. Aansluiting op de stoomschepen tan de Koninkiyke Paketvaart-My. Korte zeereizen naar Southampton (eiland Wight), Algiers en Genua. 2128 Voor brochures, afvaartlysten en verdere inlichtingen wende men zich tot de Agenten der Maatschappy. R0LLANDET Co., Breestr. 61-63, Tel. 2353-2354 Voor voorschotten vanaf f 50.— tot ieder bedrag Personeel ih Rijks-, Gemeente-, Spoor- en. Tramdienst" spec. voorwaarden, lal. Dinsdagavond van 6-9 uur W Boommarkt 2 "W 6097 i t Sterk vooruitgaande zaak vraagt voor korten tyd Aflossing voor 1 Januari naar overeenkomst. Borg kan gesteld worden. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 2147. D D.D. het bekendste huidmiddel, cal die aandoeningen genezen, die U het leven tot een laat maken. Ondragelijke jeuk, branderigheid en allo ongemak verdwijnen door de tooverkraoht dezer oplossing. D.D.D. heeft baat gebracht in talloozegevallen, dio als ongenees lijk waren opgegeven en zal ook U helpen. ^Verzuimt niet dit won derbaarlijke middel te probeeren. D.D D in fl- <1 0.76 en B SO. D.D.D. ecep a f. 1.' bij alk apoth. en drog. 1991 TE KOOP i 2162 groot 4 X Meter. Slaande Schuttersveld. Te bevragen: J. H. VAN DER VELDEN, WMe Singel 102. lil lossiug eeu lading prima kwaliteit Belgische Authraciet (Petit Bacnnre). Ligplaats van het schip Utrcchtschc Veer. Voor handelaren speciale offerte. 2145 U moet BOOG-AZIJN gebruiken Niet alléén omdat hl) lekkerder is dan andere azijn, doch ook, omdat hij zooveel beier en zniveider is. BOOG-AZIJN, verduurzaamd be vat geen azijnaalljes en kost slechts 25 cenl per litertlesch. Brochuro over BOOG-AZIJN gra tis bij Uw winkelier verkrijgbaar 2129 Goedgek.Kon. besl. van 15 October 1920, No. 86 Voorts Venleiis, Rijwielen, Gouden Dames-en Hecren- horloges, Paarden-Harnachementen en Bruikbare Dienst- of Huishoudelijke Voorwerpei1 enz« Trekking 3 Sept. 1925 en Courses op 19 Aug. 1925 Loten verkrijgbaar in het Lotenmagazijn van H. Z1RKZEE, Nieuwe Rijn No. 69, Leiden, Telefoon 197. 2123 Zoo juist verschenen met nieuwe modellen voor Najaar en Winter 2142 Te hniiv, tegen 1 Sept. a.8. de ruime, vrye BOVENWONING Heerengracht 80a. Huurprijs 1 35.p. maand. iDlichtiDgen on te zien na 5 uur n.or Heerengracht 80. 1505»

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6