No. 20071. MAANDAG 17 AUGUSTUS Anno 1925. BERICHT Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden, GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEB ADVERTENTIEN: 80 Cte. pet regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenllsn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplelo Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week ...vrrr..,;" 'f. 0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week r.~ „0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Bit nummer bestaal uit '.VEE Bladen EERSTE BLAD. Voor de Slachtoffers. Voor heden kunnen we vrij veel giiten, w.o. een paar heel mooie, verantwoorden. Het begin schijnt dan nn te znllen komen. Maar het meet voortduren, ving en goed! DE DIRECTIE. Wij ontvangen dan van: Gedeeltelijk Personeel De Koster en Co. 117.55; J C K. 10.50; M. M. 150; collecte R. H. W. 110; A. R (10; „Annie" 15.36; lam. J. A. 15; op oen gezellig avondje bij J. G. 16; personeel Beuth en Zoonen 123.10, M. W. de V. 17.50, mej. G. A. 12.50; N. N. 110; dames B. 125; dr. J. H. 12.50; zusjes V. d. R. (5.25, Ia. J. r. f 10; Ch. v. S. f 10; Harm. Gez. Crescendo f 9 37s; op de bruiloft van Ooba en Hendrik 1 iJ. v. 't R. en R. S. 17.60; G. H. 1 100; D. C. H. 110; C. f 1, ollen te Leiden; lam R. li; v. T. f2.50; v. d. V. f 10, allen te Oegstgeesl; mej. A. G. v. E. i 5, tie Katwijk Zee. Totaal 1 383.13». In totaal f 1133.33» GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeen lel ijken vischwmkel, Visohmarkt 18, iel. 1225 is Dinsdag ver krijgbaar: SCHELV1SCII a f 0.11—f 0.23, cn SCHOL a f 0.11—f 0-24 per pond. AUG. L REIMERINGER, Wefch. o.-Burgemeester. [Leiden,-17 Augustus 1925. 215(3 STREMMING SCHEEPVAARTVERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen tor kennis van belanghebbenden, dat de scheepvaart door de Oude Heeren gracht op Dinsdag 18 Augustus a.s., in ver band met het leggen van een zinker in dat Vaarwater, van des voórmiddags 5 uur tot des namiddags 5 uur is gestremd. 2120 AUG. L. REJMER1NGER, Weth. Loco-Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 15 Augustus 1925. Leiden in 1924. Verschenen is weer het verslag van den toestand der gemeente Leiden over het jaar 1924, waaruit we eenige grepen willen doen. In totaal woonden hier 31 Dec. van dit jaar 68.470 personen, 33094 mannen en 35376 yrouwen. Buiten echt werden geboren 91 kinderen; -in het Ziekenhuis hadden 320 geboorten plaats, 118 van Leidenaars; 124 kinderen werden minder geboren dan in 1923. 530 huwelijken werden voltrokken en 28 echtscheidingen. Overleden zijn 559 kinderen, w.v. 117 in Set ziekenhuis. De sterfte per duizend inwoners over 1924 Was 8.90, het laagste percentage, nog bereikt. Het aantal perceelen vermeerderde met 288, omvattende 290 woningen. Op 1 Mei 1925 waren er 61 tap- en slijt- vergunningen, 53 tapvergunningen, 7 slijt - .vergunningen, 4 socieleitvergunningen en 6 logementsvergunningen, totaal 131. Zij brachten op aan vergunningsrecht f 8800. Er waren 307 verloven. Begraven zijn 659 lijken, n.l. 449 op Rhijn- hof, 192 op de R.K. begraafplaats, 15 aan de .Groenesleeg en 3 op de Israël, begraafplaats. Voor rekening der gemeente werden ver pleegd in Endegeest 109 mannen en 131 vrouwen, in Voorgeest 13 jongens en 7 meisjes en elders nog 5 mannen cn 5 vrou wen. 33 Personen vielen in het water; 4 ver dronken; 161 personen bekwamen verwon dingen, waarvan 7 met doodelijken afloop; 7 personen zijn plotseling doodgebleven, 4 pleegden zelfmoord, 5 deden een poging daartoe; 254 dronken menschen zijn opge bracht. Aan 2721 nachlverblijvers is logies .verleend.' 6673 personen werden in de holelregisters ingeschreven. 59 branden hadden plaats, voor volwassenen werden afgekeurd. In de gekeurd. Afgekeurd werd 2S8358 M, 2 films voor volwassenene werden afgekeurd. In de films werden coupures aangebracht. In het Kon. Militair Invalidenhuis waren °P 24 Juni 1924 55 personen. Ingeschreven waren 2493 studenten, w.o. 586 lid van het L.S.C. en 362 damesstuden- ten. In de stedelijke werkinrichting werden op genomen 9795 volwassenen en 628 kinderen. In het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis waren op 31 Dec. 53 verpleeg den, _w.o. 20 weezen, in het Geref. Minne-, of Arme Oude Mannen- en yrouwenhuis 21 bannen en 3 vrouwen. Harmonica-gezelschap „Crescendo". Zaterdagavond jl. liield het Harmonica- gezelschap „Crescendo" in de zaal van „Zo- merlust" een gezellige bijeenkomst voor leden, donateurs en genoodigden, <br gelegen heid van het 2-jarig beslaan. De belangstelling was ditmaal weer groot, daar geen plaats onbezet bleef. Nadat de Jazzband, bestaande uit de hoeren Gerrit sen, piano, en v. d. Steen, slagwerk, de stemming in de zaal had gebracht, opende de voorzitter, de heer S. Zandvliet, met een woord van welkom de bijeenkomst. Hij verzekerde, dat door krachtige studie het corps zich zal opvoeren tot datgene, wat het wezen moet. Dank bracht hij den direc teur, den heer D. van Wouw, voor diens on- vermoeiden ijver en hij hoopte, dat het ge zelschap veel goeds in de toekomst onder zijn leiding zal presteerën.. Verder bracht hij dank aan donateurs en begunstigers, die toch in de eerste plaats noodig zijn voor de in standhouding van het Gezelschap en spoor de hun aan vrienden of kennissen donateur te maken. Met den openingsrr h (Crescendo- marsch) van den heer Ur' «n Wouw, weid op waardige wijze ingezet. He^ maakte al j dadelijk een goeden indruk en dit werd nog versterkt door de uitvoering van het num mer „La Trouvèrre" Fantasie uit de opera „De Troubadour" van Yerdi, wat een dave rend applaus oogstte. Daarna werden nog eenige nummers ge geven, die alle goed gespeeld werden. In de pauze maakte de voorzitter bekend, dat er een collecte zou gehouden worden voor de slachtoffers van Borculo, wat met applaus werd begroet. De collecte bracht de som van f 9.391/* op. Verschillende attracties gaven de pauze een gezellig aanzien. Het rad van avontuur bracht menig blij gezicht in de zaai. Voor en na de pauze werden nog opge voerd verschillende voordrachten en een I blijspel in een bedrijf door het Trio-v. d. Woerd, leden van D. O. S. (Tooneelvereeni- ging) dat de zaal deed schudden van den 1 lach. Na nog eenige muzieknummers gege- i ven te hebben en nadat de verschillende medewerkenden door den Voorzitter be dankt waren, ging men over tot het bal, waar het heel gezellig toeging, mede door- i dat er een serpelinedans werd uitgevoerd door 4- paren om prijzen. Op dezen avond mag „Crescendo" met ge noegen terugzien. De Leidsche offervaardigheid. Men schrijft ons naar aanleiding van het langzaam binnenkomen der giften voor Bor culo en de andere geteisterde plaatsen: Kan men hier het voorbeeld van Wassenaar niet volgen? Deze kleine financieel krachtige ge meente geeft f 1000; zou nu de groolere doch armere gemeente Leiden niet met f3000 kunnen volgen? Hier ter stede is steeds een kleine groep „die geeft", het grootere gedeelte, waaronder zeer gegoeden, houden zich van den doove of doen net of ze niets lezen. Enkelen hiervan beweren te wachten op een „Comité" alhier enz., maar „gegeven" wordt er niet, terwijl toch een ieder begaan is met het gebeurde. Van officieele zijde zal er nu wel een schaalcollecte komen of inteekenlijst. In het eerste geva'l zal de opbrengst aan klein geld niet veel beteekenen-, in het 2de geval vele N.N. met 50 cis. of f 1. Geeft de gemeente echter uit de kas der I gemeentenaren dan geeft een ieder naar draagkracht en wordt veel omhaal en moeite j voorkomen. Ook vluggere toezending der gelden wordt i hierdoor bereikt. Een droevig ongeval. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur kwam men in het huisgezin H. tot de ontdekking, dat de 5-jarige W. J. H. op het appèl ont brak. Men ging aan 't zoeken, doch tever geefs. Ten einde raad weM de politie met het gebeurde in kennis gesteld, die reeds spoedig bij geruohte vernam, dat het kind het laatst gezien was, spelende aan den Oude-Singel ter hoogte van de Fokkestraat. De politie ging onverwijld aan het dreggen, doch slaagde er eerst om ruim halfelf in, het lijkje op te halen. De heer G. Meyer alhier is te Utrecht geslaagd voor het examen Fransch L. O. Heden herdenkt onze stadgenoot P. Eduard den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij de firma Tieleman en Dros als keuken knecht in dienst trad. Zooals te doen ge bruikelijk bij deze jubilea werd de jubilaris hedenmorgen door de firmanten op 't kan toor ontboden, waar zij hem mei eenige woorden van waardeering een enveloppe met inhoud overhandigden. Het verdere van den dag had de jubilaris vrijaf en werd het feest in intiemen kring voortgezet. Door den Kerkeraad der Ger. Kerk te Leiderdorp is besloten een elecirischo v&Tn warmingsinstal 1 atie in haar kerk te doen aanbrengen. Deze installatie is Opgedragen aan hot Eiectr. Techn. Bureau van den heer J. Hartman, Diefsteeg, alhier. Door de Directie der N. Z. H. T. Mij. wordt thans een wachthuisje gebouwd op het opengebleven stuk terrein aan de Kore- vaarslraat naast de Israëlietische Kerk. Deze plaatsing staat in verband met de in den laatsten tijd geuite klachten der rei zigers. Woensdagavond a.s. zal door het mu ziekgezelschap „Orpheu9" in het bo9ch van het sanatorium „Rhijngeest" een concert worden gegeven voor de patiënten. Ten nadeele van H. M. is Zaterdag middag een rijwiel ontvreemd, dat was gestald in de loods van de Doelenkazerne. Gistermiddag had P. B., woonachtig te 's-Gravenhage het ongeluk te vallen tijdens een voetbalwedstrijd aan den Haagweg, waarbij hij dusdanig terecht kwam, dat hij zijn sleutelbeen brak. Dr. Driessen ver leende de eenste geneeskundige hulp. Gisteravond halfacht waren W. P. en P. J. V. aan het wippen op een balk op het emplacement der spoorwegen aan den Morsohweg. Plotseling gleed de balk onder uit met het gevolg, dat W. K., die zich in ie onmiddellijke nabijheid bevond, een klap tegen het hoofd kreeg, die een hersenschud ding veroorzaakte. Een van de beide bel hamels- werd licht gewond. Na door dr. Driessen verbonden te zijn werden zij per auto naar hun woning overgebracht Bij de Christelijke H. B. S. op den Rijnsburgerweg is een geit opgevangen. In- Lichtingen hieromtrent aan het Commissa riaat van Politie. Gistermiddag had op het Levendaal een vechtpartij plaats tusschen J. O. en D. K., waarbij één der vechterbazen, O., een niet-ernslige wonde vlak boven het oog be kwam. Ook hier verleende dr. Driessen de eerste geneeskundige hulp. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de week van 9 tot en met 15 Augustus opgenomen 192 volwassen personen en 6 kinderen; totaal dus 198 personen. Gevangeniswezen. Een Enquête-Commissie inzake Gevange niswezen, gevormd op verzoek van de Broe- derschaps-Federatie, en bestaande uit dr. P. IJssel de Schepper, vioe-president van de rechtbank te Rotterdam, President H. Schuurman, directeur Huis van Bewaring te Zutphen, E. Coueijn, directeur Strafge vangenis te Haarlem, J. B. Meijer, secre taris Comité van Actie tegen de bestaande opvattingen omtrent Misdaad en Straf (O.M.S.) te Dordrecht, Jan Zwart, secreta ris, heeft een rapport uitgebracht, dat de volgende conclusies van de meerderheid bevat In de eerste plaats zou het celstelsel weer plaats moeten maken voor gezamen lijke opsluiting met dien verstande, dat dit geleidelijk zal gaan en dan langs den weg der selectie, welke selectie o.i. het best zal worden verkregen door besprekingen der karakters enz. op bijeenkomsten van cfirec- tie met alle andere gevangenisbeambten en het opmaken van rapporten over eiken ge detineerde. Wanneer deze rapporten met zeer veel zorg zijn samengesteld zal daardoor voor komen kunnen worden, dat de inwerking van de bij elkaar opgeslotenen op elkaar een verkeerde is en dat na ontslag er chan tage plaats heeft van den een tegenover den ander. Deze rapporten zullen ook van het groot ste belang zijn by het verleenen van voor rechten in de gevangenis, welk verleenen van voorrechten uitsluitend moet beoogen en veroorzaken de opvoeding van den gede tineerde, want o.i. moet de bestrijding van onsociale handelingen plaats hebben door midrdel van opvoeding. Vandaar ook, dat het gewenscht voor komt, dat een directeur van een gevangenis een paedagogisch ontwikkeld mensch is, die naast zich werkkrachten genoeg heeft om het administratief werk te doen, zoodat hij voor de geestelijk-paedagogische leiding voldoende tijd over houdt. Tevens lijkt het van groot gelang, dat ook de bewaarders en alle andere beambten, die rechtstreeks met de gedetineerden in aanraking komen, een paedag. opvoeding bekomen, waartoe ook weer kan medewerken het bijwonen van en meespreken in bijeenkomsten als hier boven bedoeld. Als middel tot opvoeding van de gevan genen worden o.a. naar voren gebracht het verschaffen van goede lectuur, geschikt tot geestelijke ontwikkeling, karaktenvorming een vakopleiding, het uitgeven van een ge vangeniscourant, het organiseerèn van le zingen, voordrachten en muziekuitvoerin gen, en verder uitbreiding van onderwijs. Door een en ander kan bereikt worden, dat ordeverstoringen in de gevangenis niet meer zullen voorkomen. Daar echter in de gevangenis menschen komen met zeer moei lijke karakters is voorhands het voorkomen .van orde verstoringen nog niet uitgesloten en zullen nog maatregelen moeten worden getroffen, waarover de minderheid der oom missie zich liever niet uitlaat, doch waar* over de meerderheid wil zeggen, dat zij e troffen als opsluiting tg gen «trafoel en bet geven van slechts water en brood wenscht te zien door het ontnemen van dingen uit do cel, waardoor do lichamelijke toestand Van den gevangene niet lijden kan. Komende tot Let materieele, komt het de" commissie in de eerste plaats voor, dat do licht- en luchttoevoer verbetering behoeft, dat verder tot het meubilair van dc cel be hoort o.a. een stoel in de plaats van de thans bestaande lank, b. een plant, c. goedo wandversiering. Ten opzichte van de voeding merkt de commissie op, dat deze zoodanig moet zijn, dat de cantine kan worden afgeschaft, waardoor het mogelijk wordt in dit opzicht materieele voorrechten te doen verdwijnen. Verder dient er ook voldoende rekening ge houden te worden met bijzondere voedings methoden, als bijv. de vegetarische leef wijze. Wat de hygiëne betreft, acht de commis sie wenschelijk: dat de gevangenen weke lijks een bad krijgen, het verschaffen van meer water en andere waschmiddelen in de cel, dat ingevoerd worden lichamelijke oefe ningen in de open lucht. Door de voormelde rapporten zou de mo gelijkheid steeds grooter worden om het moeilijk vraagstuk der briefwisseling en bezoekregeling gemakkelijker en bevredi gender op te lossen. Deze aJgemeene opmerking wordt aan h§t slot gemaakt, dat zij het van zeer groot belang achten dat de opvoeding van de jeugd meer kome te staan in het tceken van de karakterontwikkeling, waardoor het gemeenschapsgevoel wordt opgewekt en vergroot, wat tot gevolg za'f hebben, dat on-sociale daden meer worden voorkomen. Geneeskundig schooltoezicht. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben de volgende circulaire tot de gemeentebestu ren gericht: „In de zomerzilling der Staten van dit- gewest hebben wij naar aanleiding van een tot ons gerichte vraag ons bereid verklaard een ondqrzoek In te stellen naar den om vang van het geneeskundig schooltoezicht in deze provincie en daarna te overwogen in hoever maatregelen tot bevordering van dat toezicht wenschelijk zijn te achten. In verband hiermede verzoeken wij u ons le willen berichten of voor de openbare en/of bijzondere scholen in uwe gemeente geneeskundig toezicht is ingesteld, en, in het toestemmend geval, ons van de desbe treffende verordeningen een exemplaar te doen toekomen. Hierbij is uiteraard niet al leen te denken aan een afzonderlijk gere- gelden 9choolartscndienst, maar ook aan een regeling, waarbij een meer of minder ver reikend geneeskundig schooltoezicht is opgedragen aan een of meer gemeente-art sen, als onderhoud van een meer uitgebrei de taak, dien functionarissen opgelegd. Komen derhalve in verordeningen betreffen de den gemeentelijken geneeskundige ar menverzorging, of wel in instructies van gemeente-artsen bepalingen omtrent ge neeskundig schooltoezicht voor, dan wordt verzocht ook daarvan mededeeling aan ons le doen onder bijvoeging van een exemplaar dier verordening of instructie. Gaarne houden wij ons ook aanbevolen voor mededeeling of naar uwe meening de regeling van het geneeskundig schooltoe zicht in- uwe gemeente voldoende is te ach ten of wel. indien zoodanige regeling voor uwe gemeente niet bestaat, of zulks niet als een leejpte wordt gpvoeld, en op welke wijze dan, naar oordeel daarin zou be- hooren le worden voorzien." Ned. R.-K. Grafische Bond. Het zilveren feest van dezen Bond, dat te Utrecht is gevierd, is kerkelijk begonnen met een II. Mis en generale II. Communie in de Kathedraal, waarbij de Bondsadviseur een toespraak hield. Vervolgens verzamelden zich de ruim 270 feestgangers om met de tram naar Zeist en van daar te voet naar Rijsenburg, naar het Dr. Schaepman-monument, te gaan, waar de geestelijk adviseur der afdeeling Utrecht dr. R. Hegge de aanwezigen toesprak. Daarop werd het Strijdlied gezongen, waarna de feestgangers een wandeling door de bosschen maakten en vervolgens naar Utrecht terug keerden. In het gebouw voor Kunsten- en Weten schappen had aldaar een officieele receptie plaats, waar tal van bloemstukken werden aangedragen. Verder kwamen tal van schriftelijke en telegrafische gelukwen- schen in. Des avonds had in den Schouwburg een opgewekt feest plaats met medewerking van een cabaret- en kluchtspel-ensemble en een strijkje. Daarna bleef men nog langen lijd genoe- gelijk in i'Europe bijeen. Bezoek van prinses Alice aan de Koningin. Volgens de Morning Post" zal prinses Alice, gravin van Athlone, die met haar zoon. viscount Trematón, uit Zuid-Afrika half September terugkeert, waar haar ge maal gouverneur-generaal is, tijdens haar verblijf in Europa een kort bezoek bren gen aan de Koningin. —De vrijwillige weerbaarmaking. De minister van oorlog heeft Op liet de partement van oorlog met een aantal perso nen, bekend met de weerbaarheidsbeweging in Nededand, een bespreking gehouden over BINNENLAND. De hulpverleening aan de geteisterde streken. Een gift van H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder. Het conflict in de Haagsche bouwvakken is opgeheven. BUITENLAND. De Belgische socialisten herdenken het 40-jarig bestaan der partij. Kapitein Sadonl is vrijgesproken. hel vraagstuk der vrijwillige weerbaarma king. Bij deze bespreking was mede tegen woordig de inspecteur van den vrijwilligen, landstorm. Departement van Marine. Met ingang van 14 dezer is kapitein-lui tenant ter zee A. van Ilengel onder hand- I having van zijn functie van directeur der Hoogere Marine Krijgsschool werkzaam ge steld aan het departement van marine onder de rechlstreeksche bevelen van den minister van marine a. i. Paul Kruger. Op aanstichting van de afdeelingen van de Zuid-Afrikaansche Verecniging en van het Nederlandsch Verbond is te Arnhem, onder voorzitterschap van den heer M. S, Lïngbeek, een comité gevormd voor dc vie ring van hel eeuwfeest van Kru-gcr's ge* boorte. Behalve een herdenkingssamen-» komst zal, van 611 October, een tentoon stelling worden gehouden van boeken, pla ten, portretten en andere voorwerpen, be trekking hebbende op Kruger en zijn pre sidentschap. Bezoek generaal Shu. Zaterdagmorgen is generaal Sim met zijn secretaris en overste Schuurman, hem tij dens zijn verblijf hier te lande toegevoegd, te Amsterdam aangekomen. Nadat ljij eerst ten stadhuize een bezoek heeft gebracht aan den burgemeester, den heer W. do Vlugt, heeft de generaal eon tocht gemaakt door de haven en langs de hdndelsinidch- tingen op een van regeeringswege aange boden boot, waarbij de hoofdingenieur van den rijkswaterstaat hem begeleidde. Ver volgens is een bezoek gebracht aan de dia mantslijperij van de firma Asscher. Des avonds bood de Chineesche verecniging te Amsterdam den generaal een feestmaal aan, Generaal Shu bezocht ook IJm6iden< Daar werden de werken voor den sluis bouw bezichtigd. Op de reis is aan de Chi neesche heeren een en ander medegedeeld over onze polders en hun droogmaking, over bruggenbouw enz. Ü2 gasfabriek der industrieele maat* schappij „Mabeg" te Utrecht welke geves tigd is te Oude Tonge en van daar geheel Oosl-Flakkce (5 dorpen) van gas voorziet, werkt met een groot tekort. Ieder kwa.rlaal meldt een nadeelig saldo van duizenden gul-' dens. De gemeentebesturen beginnen zich dit permanent verlies aan te trekken. De burgemeester van Nieuwe Tonge deelde op een desbetreffende.vraag van een der wet houders in een raadsvergadering medé, dal door de gascommissie aan Ged. Staten van Zuid-IIoIland verzocht is een deskundig onderzoek naar het bedrijf ie doen instellen. Ged" Stalen hebben hun toezegging gegeven en thans zal onderzocht worden op welka wijze het bedrijf rendabel is te maken. De gemeentebesturen dringen hier toe met dcS te meer klem aan omdat volgens hel pacht- conlract de fabriek in 1941 in handen van de besturen overgaat en liet verlies tegen dien tijd in de tonnen gouds zou loopen. Bij Kon. besluit is benoemd tofc bur gemeester der gemeente Diepenheim jhrv mr. C. J. A. den Tcx. Het conflict in de bouwvak- ken geC-indigd. Zaterdagmorgen zijn pa troons- cn werklicdenvertcgenwoordoors le Den Haag weder bijeen geweest om de r> sul- lalen le bespreken van de gehouden leden vergadering van alle organisaties, waarop het voorstel, waarmede men zich Donder dag jl. vereenigd had, is aangenomen. Besloten is nu. de Haagsche uitsluitingen V de slaking op le heften met ingang van heden. Het werk zal worden hervat op de oude voorwaarden. Een commissie zal zoo mogelijk binnen een maand een ta rief vaststellen, welk tarief zal gelden tot 1 Maart 1926, waarna beide partijen wedec geheel vrij zullen zijn. Er zullen geen rancunemaatrcgelen wor den getrotlon. Onder rancunemaatregelen wordt echter niet volstaan de mogelijkheid, dat Maandag a.s. nog niet alle arbeidera kunnen worden tewerk «esteld.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1