waarachtig in taitiefc te&ort geschoten te zijn. Van Net liet zich in de kwart-beslissing reeds door Michard kloppen en Van Kempen kon het tegen Schilles niet bolwerken. Zoo hebben onze beroepsrenners in het algemeen een maar maitigen indrak gevestigd. De eerste rit van de kwart-beslissingen van den wedstrijd over den korten afstano voor amateure werd door onzen landgenooi B. Leene met bijna een lengte voorsprong op den Franscbman Galvaing gewonnen. De Duitsche Oszmella ging bij den twee den rit tegen Biocchi (ItalïS) als eerste over de eindstreep. De derde rit was voor onzen Mazairac, die op zijn slofjes Klever (Duiteeh- land) klopte. Ten slotte won ook Jaap Meijer zijn rit tegen Steffes (DmtecHaad). De kwart-beslissing voor de prots, bad niet zoo een viot verloop, doordat de staart der eerste rit tusschen den Engelechman Bailey en Kaafmann (Zwitserland) te {ben- male mislukte. Toen de bewuste rit ten slotte overgereden werd, zegevierde, zooals ver wacht, Kautmafm gemakkelijk. Klaas van Nek Heek tegen de taktkk van Söehard mot opgewassen. Ais een roofvogel vloog deze na eeirst wat te hebben geba lanceerd omlaag en kwam op 200 Meter zoo naar voren, dat Klaas niet voldoende kon bijspurten. Michard won met een halve lengte (Laatste 200 M. 14 sec.). Na heel wat gebalanceer is in de volgende rit Van Kempen aan den kop gekomen. Schil les schiet hem echter vooibij en wint met nrim een lengte. (Laatste 200 M. 13 4/5 sec.) Moeskops wint van Degraeve zooais hij wil. (Laatste 200 M. 13 2/5 sec,). Onder geweldig enthousiasme van het publiek plaatst Jaap Meryer zich voor Oszmel la met verscheidene lengten. Maar de stem ming stijgt nog meer als Mazairac tegen zijn landgenoot Leene uitkomt en fraai, zeer sportief, wint. En toen kwam de groote teleurstelling. Kg Pete werd geklopt. Het was de Fran9ch- man Schilles, die hem met een verschil van een banddSkte achter zich liet In den aan vang was'deze lmrnp buitengewoon interes sant. Geruimen Tijd stonden beide rennare, die hun staaltjes van taktiekr lieten zien, ge heel stü. Totdat Moeskops de leiding nam en die moest afstaan aan zijn tegenstander. De finale voor de amateurs wordt nu tusschem twee landgenopten ver reden. Heit zijn Jaap Meijer en Mazairac, die beiden, evenzeer favoriet blijken te zijn. Meijer gaat na veel gebalanoeer het eerst naar voren. Halverwege de baan schiet Ma zairac vooruit met Meijer vlak achter zich, die hem nog juist bij de finish weet voorbij te spurten met een halve lengte verschil. Onder daverend gejuich van het publiek schudt Mazairac den Amsterdammer de hand. die op zijn beurt den Bergen op Zoo- mer zijn bloemen afstaat. Na het spelen van -Wilhelmus door bet orkest, rijden bedien nog een eere-rondje. Moeskops kan het ook niet tot een derde plaats brengen. Michard klopt hem met een gering verschil. B. Leene, onze eminente amateur brengt heit er beter af. Hij zegeviert in goeden stijl over den Duitsoher Ozmella en heeft zoodoende er aan meegewerkt, dat voor de amateurs de eerste, tweede en derde plaats door Hollanders bezet zijn. Het Wereldkampioenschap voor Profs op korten afstand wordt door Kaufmarm in zijn bekenden langen spurt op Schilles gewonnen. Van de start af is het tempo al ongewoon snel en na 100 in de tweede ronde, neemt de Zwitser zijn eindspurt, met Schilles aan zijn wiel. De Franscbman kan hom echter niet voorbij komen en met een lengte blijft Kaufmann «erste. Het publiek brengt den Zwitser een geweldige ovatie. De indruk, die ons baanpubliek op buiten landers gemaakt moet hebben, kan niet an ders dan udt sportivdeteitsoogpunt gespro ken, gunstig zijn. Bij de moode overwinning van Schilles op Van Kempen en Moeskops lieten de duizen den toeschouwers zich niet onbetuigd en juichten elke goede prestatie der buiten- landsche mededingers spontaan toe. Moeskops—Kaufmann. Naar de „Tel." verneemt zal Dinsdag avond of Woensdagavond a.s. op de Trep- towbaen te Beriajn een eerie eprinibwedstrij- den 1 trods worden verreden tusschen den nieuwen wereldkampioen Kaufmann, ziir. voorganger Moeskops, en als derde de Duif - her Gottfried. Een nationale betrouwbaarheidsrit van „Swilt". Naar wij vernemen zal Swift" op Zon dag 6 September a.s. een nationale i tiouwbaarheidsrit LeidienUtrecht en teróg ■i ganiseeren, en wel voor amateurs, nieuv - j "-gen en veteranen. Enkele prijzen zijn bereids al beechikbaar gesteld. Er wordt op I zeer goote deelname gerekend. Zoo ver wacht men, dat stellig 150 200 nieuwelin gen aan den start zullen verschijnen. De inschrijving sluit op 2 September. De samenkomst zal zijn des voormiddags te half elf m den theetuin „Oud-Hortus- zócfct", terwijl om kwart over twaalf wordt gestart. Leidache Ren- en Toeiistvereeniging Swift. Gisteren hield Swift onder begunstiging van prachtig zomerweer zijn eerste rit van de 4 x 500 M. sprint. Het eerst werden Wilk en Meijer gestart. De uitslag was: 1. Wïlk, 2. Meijer, met banddikte gewonnen. 3e Serie: 1. Hillebrand, 2. Verstraaten hiervan gaf de laatste, welke voor de eerste maal mede reed, goeden strijd te zien. 3e Serie: 1. Kanbier, 2. Bon-kamp: na fei len strijd gewonnen. 4e Serie: 1. Kop en 2. Brouwer. De tweede geplaatsten reden nu een her- kansingsrit waarvan Meijer 1 en Verstraa ten 2 geplaatst werd. De uitslag der demi- finale was: le serie: 1. Meijer, 2. Hillebrand. 3 Verstraaten; 2e serie 1. Wilk, 2. Kop en 3 Kanbier. Van deze series werden 1 en 2 in de fi nale geplaatst De uitslag was: 1. Wilk, 2. Kop, 3. Meijer, 4. Hillebrand. De geheele uitslag van dezen wedstrijd is voor de puntentelling: 1. Wilk, 2. Kop, 3. Meijer, 4. Hillebrand, 5. Kanbier, 6. Verstraa ten, 7. Borskamp, 8. Brouwer. RECLAME. Royal 3 et. Imperial 2a ct. 2127 SCHERMEN. NATIONALE SABELWEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK. W. Driebergen wint met een verschil van één treffer den beker. (Van onzen eigen verslaggever). Prachtig weer heeft gisteren de jaarlijk- sche nationale sabel wedstrijden om den Van Stirum-beker begunstigd. In den vroegen morgen leek de lucht nog een weinig donker maar toen tegen tienen het zonnetje door brak, was het dra brandend warm, eigenlijk wel een tikje al te warm voor de schermers, die elkaar op een der gravclbanen van het Noordwij ksche Casino bekampten Tegen het aanvangsuur bleken de schermers H. .T. Köetor, G. J. van der Plaats, E. J. Bek- ker, P. C. Nicolaas, H. F. N. Nioolaas, J. A. L. Tukker en G. Schiff te mankeeren, terwijl echter op het laatste moment de bekerhouder, kap. A. E. W. de Jong, nog als deelnemer was toegelaten. Bijgevolg kwamen thans 16 deelnemers uit, welke als volgt in twee poules werden verdeeld: lste poule (hoofdsecondant de heer Brou wer)G. H. Harff, L. van Waegeningh, G. H. Joosten, A. H. Stam, N. Nederpelt, JE G. Hagcns, P. Lugtenburg on W. Drie bergen. 2de poule (hoofdsecondant de heer Van Hul sen)G. J. de Groot, P. Fraterman, A. E. W. dc Jong, A. Nieuwenhuisen, A. K. Seyn, J. G. H. Verbeek, J. Donnars en P. Peters. Het verloop was vrijwel normaal, niet tegenstaande verschillende schermers last bleken te hebben van het scherpe zonlicht, dat door de harde tennisbaan werd weer kaatst.; Vooral ooze national© kampioen, kap. De Jong, ondervond er veel hinder van waardoer hij den juisten afstand niet wist te vinden, en o.a. tegen Peters alleen won, dank zij een foutieve beslissing. Het juge^. ren was trouwens weer heel matig, waarhij wij dan niet het oog hebben op de hoofd- -condanten, maar wei op hun helpers, die er over 't algemeen heel weinig van tereent brachfen. Xa ongeveer lv.ee uur was men in beu. poules gereed. Het ïesultaat was, dat naa' de finale overgingen uit poule I de heeren Lugtenburg, met 6 gew, part.Nederpeh met 5 gew. part.Driebergen met 4 gew part., en Hagens, met 4 gew. part. Voor d overigen in deze poule was de volgorde: 1 Stam, 2. Harff, 3. Joosten, 4. Van Wae geoingh." Uit poule II gingen over de heeren Fr a torman, met 6 gew. part.De Jong, met gew. part-.; De Groot, met 5 gew. part en Peters, met 3 gew. part-. Op hen volgden: 1. Nieuwenhuisen, Seyn, 3. Donnare en 4. Verbeek. Het overgaan van Peters was alleen danken aan het feit, dat hij één treffer minder ontvangen had dan Nieuwenhuisen. die eveneens drie partijen had gewonnen. Voor de finale, welke to ongeveer 3 uur een aanvang nam, was vrij groote belang stelling en de kijkers zullen zich de moeite vaar een gang naar 't Casino niet hebben betreurd Wij althans hebben zelden een zoo spannende beslissing gezien als gister middag. Het verschil van in totaal één ont vangen treffer gaf tenslotte den doorslag ten gunste van den heer W. Driebergen, die in uitstekenden stijl schermde en wel verdiend won vóór kapitein De Jong, den bekerhouder, die reeds tweemaal den wis- selprijs heeft veroverd. Langen tijd was het onzeker wie ditmaal winnaar zou zijh. Nadat ieder twee partijen had gespeeld, hadden Lugtenburg en Driebergen de lei ding,terwijl De Jong een partij had verloren tegen Lugtenburg met 43, een uitslag, die dezen middag bijna voortdurend viel te no- teeren. Iedere partij bracht nieuwe span ning. Krachtsverschil bleek, er zeer weinigi te bestaan. Langzamerhand kwam er ech ter eenige teekening in den strijd. Lugten burg verloor met 4e3 van De Groot en ver volgens van Peeters, terwijl Nederpelt z'n tweede verliesparti] boekte tegen Lugten burg. Zóó werd het duidelijk, dat de beslis sing zou vallen tusschen Driebergen en De Jong, die voortdurend wonnen, zij het tel kens met klein verschil. De partij tusschen dit tweetal eindigde met 43 ten gunste vanlaatstgenoemde, waardoor zij evenveel gewonnen partijen hadden. Toen Driebergen al, zijn partijen had getrokken bleek dat De Jong alleen met hem gelijk kon komen door z'n laatste partij, die tevens de laatste van dezen dag was, tegen De Go rot met 40 te winnen. Eén ontvangen treffer in die ont raoeting zou reeds de schaal ten gunste van Driebergen doen overslaan I Was het wonder dat de spanning ten top steeg? Hoe voorzichtig trok kapitein De Jong nu! Geen moment riskeerde hij iets. Steeds in het defensief blijvend, wachtte hij op zijn kans. En werkelijk, het begon er op te lij ken, dat het hem lukken zou. Het werd 10. 2-M). 30toen een strijd corps k corp? een uiterst lastige beslissingDe Jong was geraakt! Direct daarop was het -fc—l, doch Driebergen was houder van den beker geworden! Tenslotte zij nog opgemerkt dat het secon deeren bij de beslissingswedstrijden geluk kig heel wat beter was dan bij de poule - partijen. De heer Brouwer was hoofd- secondant. Ziehier de totaal-uitslag der finale: 1. W Driebergen (winnaar Van Stirum-bekerV met 6 van de 7 gew. part. en met 16 ontv en-27 geg. treffers: 2. A. E. W. de Jong, met 6 gew. part. en met 17 ontv. en 27 geg. tref fers; 3. P. Fraterman, met 3 gew. part. en met 20 ontv. en 21 geg. treffers; 4. N. Ne derpelt, met 3 gew. part. en met 22. ontv cn 23 geg. treffers; 5. H. G. Hagens, met 3 gew. part. en met 22 ontv. en 21 geg. tref fers; 6. P. Lugtenburg, met 3 gew. part. en inet 25 ontv. en 19 geg. treffers; 7. P. Pee ters, met 2 gew. part. en met 22 ontv. en 16 geg. treffers; 8. G.' J. dc Groot, met 2 gew. part. en met 24 ontv. en 1-4 geg. treffers,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10