DE NATIONALE RAMP. No. 20069. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 14 Augustus Derde Blad. Anno 1925. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Blijken van belangstelling van de Koningin en de Koningin-Hoeder. De Koningin heeft aan den commissaris der Koningin in Noord-Brabant nadere me- dedeelingen over den oestand in de geteis terde streek gevraagd en aan don burge meester van Escharen, die aan H. M. ken nis gegeven had van de ramp, hare deel neming betuigd. De commissaris der Koningin heeft van den secretaris van de Koningin Moeder het volgende telegram ontvangen. H.M. de Koningin Moeder is ten zeerste getroffen door de groote verwoestingen die op zoovele plaatsen in Noord-Brabant door den storm werden aangericht en draagt mij op Hoogstderzelve diep gevoeld leedwezen daarover uit te spreken. Boitenlandsche deelneming. De Fransclie gezant heeft een bezoek ge bracht aan het departement van Buiten- landsche Zaken om aan de Nederlandsche regeering de deelneming van de Fran3cha regcering te betuigen naar aanleiding van de ramp die het Oosten van ons land heeft getroffen. De Hongaarsche zaakgelastigde en de tij delijke zaakgelastigden van Japan en China betuigden hun sympathie aan het departe ment van Buitenlandsche Zaken. De Argentijnsche gezant, deken van het corps diplomatique, de Grieksche gezant en de Oostenrijksche gezant hebben eveneens bij het Departement van Buitenlandsche Zaken doen blijken van hun deelneming met de ramp, welke het Oosten van ons land heelt getroffen. Naar uit Brussel wordt geseind heeft de Belgische Minister van Buitenlandsche Za ken, Vandervelde, den secretaris-generaal van -ijn departement, Costermans, opgedra gen aan Jhr. van Vredenburch, den Neder- landschen gezant te Brussel de deelneming van de Belgische regeering te betuigen in de verschrikkelijke ramp welke Nederland trof. Naar aanleiding van de stormramp heeft Graaf van Kerckhove van Renterghem? gou verneur van Oost-Vlaanderen hel volgend telegram gezonden aan den Nederlandsellen gezant te Brussel: Bij de verschrikkelijke ramp, die uw land heeft getroffen, voel ik mij gedrongen u in paam van de inwoners van Oost-Vlaande ren, die zich de zoo edelmoedige hulp her inneren, welke gedurende den oorlog aan de Belgische vluchtelingen werd verleend, mijn levendige sympathie te betuigen en mijn deelneming in het ongeluk waarvan Neder land het slachtoffer werd. Hel hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis ontving telegrammen van den Internationalen Bond van Roode Kruisver- eenigingen te Parijs en van het Belgische Roode Kruis, waarin zij levendige ''eelne- ming betuigen in de nationale ramp, welke ons getroffen heeft en hulp aanbieden. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft, met dank zegging voor de zeer gewaardeerde sympa thiebetuiging. de hulp aanvaard. De hulpverlening. Het Nationaal Steuncomité tot leniging van den nood in (le geteisterde streken is door den minister van binnenlandsche za ken en landbouw tegen Maandagmiddag a s. bijeengeroepen. Het ligt in de bedoeling in die bijeenkomst o.m. over te gaan tot de be noeming van een dagelijksch bestuur. Ter beantwoording van ingekomen vra gen kan reeds thans worden meegedeeld, dat de oprichting van plaatselijke en pro vinciale comité's door het Nationaal Comité ten zeerste gewaardeerd wordt, al zat het, in het belang van een juiste en billijke ver deeling der ingekomen gelden, gewenscht zijn deze later aan het Nationaal Comité af te dragen. De Commissarissen der Koningin in de provincies Zeeland en Drente, resp. jhr. mr. Quarle3 v. Ufford en mr. J. T. Linthorst Homan, hebben nog zitting genomen in het eere-comité. In lal van plaatsen zijn nu al comité's govormd. Bij het bestuur van het Oranjekruis is tolegrafiach door het Smeroe-fonds te Ba tavia gevraagd of geldelijke steun uit Indiê gewenscht is met het oog op den ramp, die het Oosten des lands getroffen heeft Hierop is door den w.n. voorzitter, dr. N. M. Josephus Jilta, geantwoord, dat gelde lijke steun zeer gewenscht is. De pauselijke internuntius heeft aan het R.-K. Huisvestingscomité 1000 lire doen toe komen. Uit 's Rijks Kleedingmagazijnen te Delft zijn gisteren een groot aantal ledikanten met beddegoed naar Borculo verzonden. Heel blij liet de burgemeester van Borculo aan den heer Brusse, den medewerker der „N. R. Ct." een enveloppe zien met f 15000 Van het Papefonds, die notaris Bos hem uit Den Haag juist was komen brengen, met belofte van meer als het noodig blijkt. „Ja, alles marcheert" zei de burge meester rustig. „Ik sloor mij niet aan de papieren, accepteer wat mij gebracht wordt, en werk samen met al die practische men- schen, die zonder gepraat meteen aan den gang gaan. Ook de regeering heb ik gisteren in Den Haag ten volle belangstellend en hulpvaardig bevonden. De directie van Heck's Lunchrooms meldt dat zij heelt besloten de inzameling ten be hoeve van het Olympisch Comité door mid del van Heck's 1.000.000 centen-fonds tij delijk stop te zetten. De voor dat fonds in al haar lunchrooms benevens de winkels te Rotterdam en Nij megen geplaatste offerbussen, dienen thans voor gaven voor de slachtoffers van de ramp te Borculo en omstreken. Directe hulp werd reeds door de directie verleend in den vorm van een zending van 100 K.G. vleeschwaren. In een gisteren gehouden vergadering van directie en commissarissen der N. V. De Vereenigde Glasverzekering Maatschappij is o.m. besloten f 250 te zenden aan den bur gemeester van Borculo, tot steunverleening aan de slachtoffers van de ramp. Het comité van graanhandelaren le Rot terdam, dat op de graanbeurs lijsten doet circuleeren ten behoeve van de noodlijdende bevolking in het Ooslen des lands, had gis ternamiddag reeds meer dan f 20.000 inge zameld Den burgemeester van Borculo is hiervan f 5000, dien van Zeeland f 2500 toegezonden De rest wordt ter beschikking gesteld van het plaatselijk hulpcomité, dat heden een straatcollecte zal doen houden. De herbouw van Borcnlo. De burgemeester van Borculo heeft gis termiddag aan zijn gemeentenaren het vol gende meegedeeld: „De Burgemeester bericht aan de bevol king, dat hij gisteren een langdurig onder houd heeft gehad met de rijksregeering in Den Haag. Van die zijde is alle mogelijke medewerking toegezegd en deels reeds ver kragen. De wederopbouw van de particuliere ge bouwen en overheidsgebouwen zat onmid dellijk ter hand worden genomen, waartoe reeds een bouwbureau, samengesteld uit rijksbouwingenieurs met het noodige per soneel, is ingesteld; voor aanvoer van ma terialen en werkkrachten wordt zorg ge dragen. Gerekend wordt op voldoende geldelijke bijdragen van binnen- en buitenland om een en ander te kunnen bekostigen. De burgerij kan ten dezen volkomen ge rust gesteld zijn". De burgemeester rekent er op dat hij wel beslag zal mogen leggen voor langen tijd op een honderd praclisch geschoolde genisten voor hét verder afbreken van de ruïnes en den opbouw. Ook in de voeding van de bevolking wordt nu door aanvoer voldoende gezorgd. Op ver zoek van den burgemeester, heeft de heer Wittewaal, burgemeester van Lochem de leiding van de desbetreffende commissie op zich genomen. Toezending van levensmiddelen in natura is nog wel welkom, die van kleeding en huisraad late men voorloopig achterwege. Maar het best kan geholpen worden door toezending van geld De statuten van de Watersnood-commissie blijken voorloopig een bezwaar te zijn tegen financieelen steun van dien kant. Groote belangstelling. Er komen zoo övertalrijke bezoekers op het terrein van de ramp te Borculo, dat de politie het noodzakelijk achtte de straten af le sluiten voor hen die er niet noodzakelijk moeten zijn. De genietroepen konden thans hun werk ongehinderd voortzetten. In verband met orde en veiligheid heelt de politie de volgende maatregelen getrof fen: Voorloopig is het verkeer zoodanig ge regeld dat Borculo alleen bereikt kan wor den uit de richting Ruurlo en Haarlo; alle overige toegangswegen zijn afgesloten. Bor culo kan alleen verlaten worden in de rich ting Barchem en Lochem. Op de wegen bin nen twee K.M. afstand van Borculo mogen geen auto's of andere voertuigen halt hou den. De toegang tot de binnenstad is ver boden. Do „Zutphensche Crt." meldt dat Woens dagnamiddag tusechen 5 en 6 uur 153 auto's, 60 motorfietsen en 530 rijwielen werden ge teld, te Warnsvcldeen ander telde in 2 uur tijde meer dan 500 passeerende auto's, alle op weg naar Borculo. Op een oogenblik was er tusschen Ruur lo en Borculo oen file van auto's ter lengto van 2 K.M., die zich maar zeer langzaam voortbewoog. Daarbij werd het verkeer nog gehinderd door losse paarden van de paar denmarkt te Hengel Bodegraven. De Knapenvereeniging op G. G. .Samuel" maakte onder leiding van de heeren den Broeder, Blok en Batelaan een reisje naar den Haag en Schevcningen. In den Haag werd het Koninklijk paleis be zichtigd, het Maurilshuis enz., terwijl de riugd natuurlijk van het Scheveningsche strand naar behooren genoot. Door de Voetbalver. „Bodegraven" werd evenals verleden jaar een Seniores wedstrijd gehouden op haar terrein in Oud-Bodegra ven. Door de muziekvereen. „Crescendo" werd deze wedstrijd opgevroolijkt met vroo- hjke muziek. Ook nu trok de match veler belangstelling, wat in zekeren zin niet ver wondert. De opbrengst f 40 werd afgedra gen aan de Atgemeene Armen van Zwam- jjierdam, in het gebied van welke gemeente terrein liet. De strijd eindigde met 32. i Onze plaatsgenoot de heer W. Spij- ker, die voor enkele weken reeds voor een dergelijk examen slaagde, behaalde nu te Utrecht het diploma „Mercurius". De waterleiding zal in den nacht van Dinsdag op Woensdag a.s. van 125 uur afgesloten zijn. In de van Tolstraat is gisteren een aan vang gemaakt met het opbreken der straten voor de nieuwe gasleiding. Er komen nu flink wijde buizen in, die veel beier zijn dan de oude, nauwe en grootendeels vergane. Maar wanneer wij bedenken dat de straten nu pas de misère van het kabelleggen te bo ven zijn gekomen en nu zoo langzamerhand alle weèr in goede conditie zijn, dan kun nen wij deze verbetering nog niet zoo heel aangenaam vinden, vooral omdat de Gas fabriek in den regel na haar werk groote kuilen achterlaat, en daardoor al heel wat straten bedorven heeft. RECLAME Onder presidium van onzen burge meester is gisteren ten comité gevormd om ook van hier iets bij te dragen tot leniging van den nood, die in onze Oostelijke provin ciën tengevolge van het stormweer geleden wordt. Er zat een collecte gehouden worden. Burgert ij ke Stand. Geboren; Elisabeth, dochter van B. Kroone en M. v. d. Panne. Maria, dochter van C. J, Voor- douw en A. Slappendel. Tetje Johanna, dochter van J. T. v. d. Zwaan en E. van Hanswijk. Antoinus Cornells Johannes, dochter van P. Merkesteyn en A. SleenvoorL Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk 10 uur ds. G. A. Pott, half zeven ds. C. Brunt van Dellshaven. Geref. Kerk 10 uur en half zeven prof. Bouwman, van Kampen. Geref. Gemeente 10 uur en half zeven, preeklezen. Een onzer collega's wees ons dezer da gen op het mooie tafereel dat we na de ope ning van het nieuwe marktterrein Dinsdags op de oude markt kunnen zien. Inderdaad had dat ook onze belangstelling getrokken. Met de talrijke kranten, die nu de laatste we ken zijn komen opdagen en de schilderach tige uitstallingen, die daarop en daarbij voor komen en dan onder die mooie oude boomen met het stemmige kerkgebouw op den ach tergrond vormt het een tafereel dat werkelijk voor 'n schilder de moeite waard zou zijn. Men lette cr zelf maar eend op. Boskoop. Woensdag had de schilders knecht van O. alhier, het ongeluk van een ladder te vallen, waardoor hij zich zoodanig bezeerde dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. .Woensdag reed het dochtertje van den heer B. alhier mot haar rijwiel in een sloot langs Reyerskoop. Gelukkig werd dit door haar vader opge merkt, wien liet gelukken mocht zijn kind te redden. Door den rijksambtenaar B. in samen werking met de politie alhier, ia tegen een drietal personen procesverbaal opgemaakt, wegens het rijden op een rijwiel, dat niet was voorzien van een belastingplaatje 1325. Hazerswonde. Op het nationaal con cours te Overschie gehouden, behaalde de zangvereeniging „Zang en Vriendschap" al hier in de 4e afdeeling een derden prijs. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned. Herv. kerk voorm. half elf en nam. half acht ds. Luuring. Geref. Kerk voorm half elf (H. A.) en nam. half acht (H. A. en Dz.) ds. de Geus, em.-predikant te Zaandam. Waddingsveen. De heer H. van Ekeren alhier ia te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen Hoogduitsch l.o. Zwammerdam. Kerke 1. bericht, voor Zondag. Rem. 'Geref. Gem., voorm. balfelf, ds. Rappold De heer A. Voordouw, timmerman al hier, werd als laagsten inschrijver aanne mer van den bouw van 20 arbeiderswonin gen voor de bouwvereeniging .St. Joseph" te Boskoop, voor de som van f 55.990. De straatverlichting in de buurtschap „Den Tempel" onder deze gemeente, zal nu met het a s. winterseizoen een feit worden. Drie electrische lantaarns zullen door de gemeente Zwammerdam aldaar worden ge plaatst, terwijl de gemeente Reeuwijk nog een dito lantaarn op de grensscheiding zal laten" aanbrengen. Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente alhier hebben beslolen om tot vervolging over te gaan van de belastingplichtigen, die hun aanslag in den kerkelijken hoofdclijkcn omslag over 1921 nog niet hebben voldaan. Kerkelijk bericht, voor Zon dag. Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 en 's avonds 7 uur, de heer Hoek, evangelist te Utrecht. Geref. Kerk, v.m. 10 uur, lezen eener pre dikatie en 's avonds 7 uur, de heer Houtza gers, candidaal le De Bildt. Rem. (Geref.) Gemeente, v.m. halfelf, ds. Rappold. Burgerlijke Stand. Geboren: Comelis, z. van Jan Lammens en van An- netje Veldhuizen. Haarlemmermeer. Het fanfarecorps te Hoofddorp zal na ■verkregen toestemming Maandagavond a.s. een wandeltocht met muziek houden door Hoofddorp en tegelijk in gestoten bussen een inzameling houden tot versterking van de kas. Woensdag is in de smederij van M. 3., to Hoofddorp, een warmgeloopen steen plot seling met zooveel kracht uit elkaar ge sprongen, dat de stukken door de ruiten heenvlogcn en de 23-jarige C. S. door een groot stuk steen vlak boven het oog werd getroffen. Vrij ernstig gewond en in ver suften toesland werd hij in huis gebracht Geneeskundige hulp wend onmiddellijk inge roepen. Woensdag heeft op de Nieuwe Meer een aanvaring 'plaats gehad tusschen een met boomen beladen vaartuig en de stoom boot „Volharding". Het gebeurde bracht een groote ponsternatie teweeg, doordat zich op de stoomboot een groot aantal passagiers be vond. Persoonlijke ongelukken kwamen ge lukkig niet voor. Behoudens eenige mate- rieele schade, had de botsing verder geen ernstige gevolgen. De gedeeltelijke vernieuwing van de schutsluis bij Aalsmeer heeft haar beslag gekregen en het scheepvaartverkeer, dat een drietal weken was afgesloten, is weder ge opend Een belangrijke verbetering is met het vernieuwen van de zware Sluisdeuren tot stand gebracht. Burgert. Stand. Geboren: Ge- rardus Pliilippus, Z. van J. L. Barten en D. „Broekhuizen Johannes Jacobus, Z. van M. Korsman en A. H. Leenslag Petrus, Z van C. van der Maden en A. Sprengers Magdalena Cecilia, D. van J. Touw en C. M. Jonker Pieternella Christina, D. van A. Willemen en Z. M. Spaargaren Teunis, Z. van J. van Geest en T. van den Broek Alfonsa Johanna, D. van A. Loogman en D van Berkel Fcmmelje Alida, D. van C. van der Helm en P. Douma Geertrui, D. van G. Kluit en K. de Koe Maria Jo hanna Theresia, D. van P. M. Baars en C. van Staveren Willem Johannes, Z. van G. Borst en D. A. Hobo Cornelis Johannes, Z. en Joseph, Z. van J. van Duren en M. C. A. Schönhage Nico Leonardua Corne lis, Z. van Th. Arens en L. Markwat Ma ria Theresia, D. van N. Yan der Tol en E. J. van Aalst Petronella Maria Theresia, D. van C. P. van Mil en C. van der Poel Catharina Alida, D. van P. Douwen en M. C. Vervaart Egberius Rudolphus, Z. van G. van Leeuwen en A. M. Nijssen An- nigje Kornelia, D. van A. Schippers en G. van Lijnschoten. Ondertrouwd: A. P. Tealene 2G j. en G. F. A. Walgraeve 18 j. H. van Leeuwen 22 j. en J. M. Renting 22 j. J. A. Teeuwen 25 j. en A. G. Verhaar 21 j. D. Piet 23 j. en A. van Veen 25 j. J. Spaargaren 25 j. en P. Rijken 26 j. Gohuwd: C. Prónk 28 j. pn A. Bakker 22 j. G. van Tol 24 j. ne J. M. de Kuijper 25 j. Overleden: Jacob Schuijer 48 j., gehuwd mot G. Intveld Maaijke van der Beek 62 j., gehuwd met J. Rombout Johannes 7 j., Z. van i. Visser en C. M. J. Heijboer. Hillegom. De Poslduivenvereeniging „De Zwaluw" hield haar eindvlucht voor jonge duiven vanaf Chisay (België), afstand 254 K.M. De duiven werden le 7 uur ln vrijheid gesteld met matigen zuidenwind. De eerste duif bereikte haar hok te 10 39.3 uur, eigenaar M. Koek, die tevens den eere- priis verdiende. Vervolgens kwamen aan: 2. Gebr. Zwaneveld; 3. P. Seysener; 4. S. Warmerdam; 5. J. van Etlen; 6. Gebr. Zwa- nevóld; 7. J. Reeuwijk; 8. Gebr. Zwaneveld; 9. J. Reeuwijk; 10. dezelfde; 11. H. Duwell; 1?. Gebr. Z\faïtoveld; IS. P. Seysener; 14. J. Zandvliet; 15'. J. Reeuwijk. De laatste duif kwam aan le 10.59.49 uur. Zondag a.s. wordt gevlogen vanaf Rozen- daal, afstand 80 K.M. Vermoedelijk worden de duiven le 8 uur in vrijheid gesteld. Zondag a.s. hoopt onze plaatsgenoot, de heer J. van der Linden in het St.-Joseph- Missiehuis te Helder-Panningen de H. Pries terwijding te ontvangen. De Vereeniging „St. Jeroen" heeft een vergadering gehouden, ter besprekiDg van de te houden bedevaart naar Noordwijk. De voorzitter, de heer M. W. Ruigrok vond het jammer, dat niet een veel grooter aantal leden tegenwoordig was; hij kon met blijdschap constateeron, dat ds vereeniging langzamerhand in ledental wint. Vervolgen» deelde hij mede, dat dit jaar de bedevaart zal gehouden worden in den vroegen mor gen van Zondag 23 Augustus, vertrek ts half drie van den Houttuin, circa 3 uur vin Zilk. Met de afdeeling Haarlem zal men dan ge zamenlijk naar Noordwijk optrekken. Woensdagavond stond de Weerenstein- straat bij de remise zoo ongeveer vo«t met militaire keuken- en bagage-auto's. Enkele wagens hadden pech en moesten na een paar uur oponthoud op sleeptouw genomen wor den. Een 10 minuten verder stonden ook twee dergelijke auto's langs den wegkant. De Kaag. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur, ds. G. de Wijk, van Kamperland. Katwijk -aan-Zee. Er zijn van die ge zinnen, waarvan aan vader en moeder de macht over hun kinderen ontnomen wordt, daar anders hun kroost voor „galg en rad'1 zou opgroeien. Zulke kinderen worden dan ia inrichtingen als b.v. „Voordorp" in Lei derdorp" ondergebracht. Daarvoor is echter geld noodig en voor de 170 kinderen, die daar verpleegd worden, veel geld. Om nu in de nooden en behoeften van die inrichting te voldoen, wordt mede a.s. Dinsdag een openbare collecte gehouden, die door de Herv. predikanten alhier ernstig wordt aan bevolen. Wederom begunstigd door zeer schoon zomerweder had gistermiddag een slrand- samenkomst plaats van de Slrandevangeli- satie „Het Visohncl". Er was een talrijk ge hoor. Na het zingen van Ps. 25; 6 en gebsd sprak ds. Donselman van Wassenaar naar aanleiding van de gelijkenis des Heeren „De koopman in paarlen", Matlh. 13: 45 en 46. Hierna werd gezongen Pe. 119: 7. Toen sprak ds. Veder van Gouda over Andreas, den discipel van Jezus die zijnen broeder Simon tot Jezus leidde. Tot slot werd gezongen Gez. 43: 1 waar na dankgebed volgde. Bij bekkenslag werd door den omroe per gistermiddag aan de badgasten verzocht om in le teekenen op de lijsten die circu leeren ten bate van de slachtoffers van de ramp te Borculo en omgeving. Jfoordwijk-Binnen. Kerkelijkbe- richt, voor ZoDdag Ned.-ITerv. Kerk, voorm. 10 uur dr. Siddré van Oude-Wete- I ring. De schaalcollecte in de Ned.-Herv. Kerk gehouden na afloop van de zanguitvoe.- ling van Woensdagavond heeft f 53,57 1/2 opgebracht. Het geld is Bestemd voor steun aan Borculo, enz. Gisteren hc-eft men eeu aanvang ge- maakt met de restauratie van den toren dor Ned.-Herv. Kerk alhier. Het programma der feesten. Gitseravond vergaderden in café „Flora" van den heer P. If. v. d. Voort de verschil lende commissies tot regeling van de te houden Oranjefeesten op 15 en 17 Sept. a.s. Zooals bekend mag worden geacht, wer ken de O.-V. en Crescendo samen. De data 15 en 17 zijn meer speciaal voor de O.-V. en de dag daartusschen is geheel voor het festival van Crescendo. Reeds laat opende de Voorz. van de O.-V. de vergadering en sprak zijn spijt uit over het leit, dat dooi samenloop van omstandigheden verschil lende leden niet konden aanwezig zijn wc gens gelijktijdige vergadering van Mannen koor en Harmoniekapel. Allereerst werd be kend gemaakt, dat in de redactie van de lijsten, die in de gemeente circuleeren zul len, een wijziging is gebracht, waarbij ge meld wordt, dat de traktatie van de school kinderen zal plaals hebben op 31 Aug. a.s.; dit is geschied op aandringen van B. en W. van Noordwijk. Op den avond van 14 Sept. zal bij kunstlicht de keuring plaats hebben van étalages, die meedoen aan den étalage- wedstrijd. De prijzen zullen worden ge- etalteerd bij drukkerij Flora. De feestcom missie zal bestaan uit de heeren: Graat L. van Limburg Slirum, beschermheer; jhr W. van Panhuys, eere-voorzilter; G- J. G. van Parijs, voOrz.; F. H. van Spanje, 2de voorz.; P. van Rijn, sccr.-penningm.; J. G. van Eeden, 2de secr.; C, Dieben, J, fmthorn en J. Marijt, comm. Programma voor 15 September Voormiddags 8 uur koraalmuzick vau den toren te Noordwijk-Binnen. Te negen uur vertrek van het bestuur van de Oranje- Vereeniging met de beide muziekcorpsen Crescendo en Excelsior. Te volgen route: Lindenplein, v. Limburg Stirumstr., Bronck- horststr., Molenstr., waar de kinderoplocht wordt saamgesteld. To volgen route: Wil- helminastr., H. Gecstweg, Kerkslr., Bronck- horststr., Zeeweg, Lijnbaanweg, Pickéslr., Bronckliorslstraat, Kerkstraat, Van Limburg Stirumslraat, Douzastraat, Voorstraat, Wil- helminastraat, vandaar naar hun scholen en aldaar wedstrijden om prijzen. Commissie leden ter begeleiding van do schoolkinderen zijn voor do openbare school: H. Bouw- knegt, A. Oordt en J. ds Groot; voor Wil- helminaschool: H. G. .Lindhout, H. Kruis wijk, H. Lflschen en L. v. Kou^enhovcn; voor do R.-K. Jongensschool: Th. Taskin, P. Krol, A. Gordijn en J. van Bohemen; voor R.-M. Meisjesschool: Alb. Faase, W. P. de Vreede, P. M. Bosman en P. J. de Groot. 's Middags te 2 uur ringrijden met paard en rijtuig voor heer en dame, coslumeering verplicht, te houden op de Wilhclminaslraat, Fraaie prijzen worden beschikbaar gesteld voor het mooist costuum en eigenaardigst geheel. Geen inleggeld, doch een der deel nemers moet lid zijn van de O.-V. Samen komst voor alle deelnemers op do laan van Huize Offom, waar de keuring zal plaat» hebben. Na de keuring gaat men in optocht door het dorp, De prijzen voor ringrijden zulten te be zichtigen zijn bij don heer C. Soetcman. Bif den optocht sluiten zich aan de meisjes op rijwielen. Commissieleden zijn: H. Lieftc- rink, G. J. G. van Parijs, R. J. de Groet, J. Berkemeyer, L. van Beveren, H. Bouw knecht, II. A. Mathót, C. Soetoman, A Gor dijn, D. L. Grullemans, H. Lüschen, II. van Spanje, Vogelaar, A. van Went en Gerard Alkemade. Een halfuur na afloop uitreiken van prijzen in 't Hof van Holland. Te 2 uuf ringrijden voor meisjes per rijwiel op de Voorstraat; coslumeering verplicht. Prijzen beschikbaar voor mooiste costuum en eigen, aardigst geheel. Deze moeten ook te één uur op Offem zijn. Commissieleden zijn: Th. Taskin, H. W. L. Koudijs, A. Reekers, H. v. d. Pullen, D. Bos, J. de Groot R.Jz., J. Tissing, A. Oordt, H. v. Leeuwen, H. T?r- schuuren, J. P. Rcijnders, G. v. d. Voet en J. Chouffour. De prijzen worden getlalleord bij Taskin. Te 3.30 mastklimmen op het feestterrein voor personen boven 16 jaar. Te 4 uur schietwedstrijd door de schielvereeniging van den Vrijw. Landstorm op hel terrein aan de St.-Joris-doelen, waarvoor prijzen beschikbaar. Ieder ingezetene kan hieraan meedoen. Prijzen geêtalleerd bij drukkerij Flora. Te 9 uur lichtstoet, waaraan iedereen kan meedoen. Opstelling aan den Offemwcg en verder met muziek door het dorp De stoet wordt ontbonden op het feestterrein. Woensdag 16 Sept. is geheel disponibel voor het festival, waarvan nadere gegevens ontbreken Op Donderdag 17 Sept. te 9 30 hardloo- pen, z.g. pakjesdragen voor jongens, ge- coslumeerd door Noordwijks'ch slralen. Leer tijd niet ouder dan 15 jaar; coslumeering verplicht. Er zijn prijzen beschikbaar voor ds eigenaardigst gecostume^rde en voor <len ecrslaankomende. Prijzen geêtalleerd bij P. Krol. 10 uur balloopen voor meisjes op de Voorstraat, leeftijd beneden 15 jaar. Prijzen geêtalleerd bij H. W. L. Koudijs Na afloop prijsuitrcikcn in lloyal. Te 11 uur: hardloopen (1700 Meter voor personen boven 13 jaar); hardloopen op korten af stand voor personen boven 13 jaar en bard loopen voor jongens van 1216 jaar op «Je Wilhclminaslraat. 2 uur: Allegorischo Optocht, met geldprij zen voor eigenaardigst geheel en mooist costuum. Optocht door het dorp met bei«J^ muziekcorpsen. Een duivenvlucht zal wor den gehouden op den eersten dag, gelijk met het mastklimmen. Iedereen mag schatten hoeveel duiven er wegvliegen en 't a an laf dan per briefje inleveren. De commissie rtell een prijs disponibel voor de juiste opgaaf. 's Avonds 8 uur muzikale wandeling. Op stelling Lindenplein. De stoet zal worden ont bonden op het feestterrein. De commissie* vergaderden hierna allen nog afeonderliW ter bespreking van aan schaffen van prljzea pnr - - 1

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9