GreatestArtists finest Recording H.G.van LUIJKEN No. 20069. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 14 Augustus Tweede Blad. Anno 1925. BINNENLAND. INGEZONDEN. Alleen vertegenwoordiger voor Leiden enomstreken NieuweRjjnSZ Leiden.w..» FEUILLETON. De ^eisgenoote Aanrijding van de auto van de Koningin. Door het roekei ooze rijden van een anderG autc» werd gistermiddag de auto, waarin de Koningin was gezeten bij het Aardhuis te Apeldoorn zeer licht aangereden. In de bocht van den weg trachtte een auto, die snel kwam aanrijden, een stilstaande auto voorbij te rijden op het oogenblik, waarop juist de auto van de Koningin de stilstaan de auto passeerde. De chauffeur van de Koningin kon door zeer krachtig remmen aog juist een botsing voorkomen. Er is proces-verbaal opgemaakt. A. V. M. O. De 59e algemeene vergadering van de Al gemeene Vereeniging van leeraren bij het middelbaar onderwij9 is bepaald op 28 en 29 Augustus in het jaarbeursrestaurant te Utrecht. Aan de orde komt o.a. de salarisacüe, waarvoor het hoofdbestuur als richtpunten heeft aangenomen: 1. Een weekstaat van 18 tot 24 uur wordt beschouwd al9 een volledige betrekking, waarvoor een vast salaris betaald wordt. 2 Het maximum wordt bereikt binnen 12 jaar 3 Buiten toestemming van den leeraar mogen hem niet meer dan 24 uren worden opgedragen. 4. Overuren worden betaald met 1/20 van ■het salaris van een volledige betrekking. 5 Voor betrekkingen van 1017 uur wordt een vast salaris betaald. 6. Het salaris van de groep waarin de .eeraar valt bij vaste aansteUing wordt hem al9 minimum gegarandeerd. 7. Aan alle leeraren wordt een gelijk be gin- en eindsalaris betaald. 8. Het minimum dient in verband raet de bestaande normen in verhouding meer ver hoogd te worden dan het maximum. Daarnevens stelt het een volledige sala risregeling voor: het volgende schema, dat zooveel mogelijk voldoet aan reeds eerder vastgestelde beginselen en wenschen. a. Directeuren: f7200—f8600, 4 jaarlijk- sche verhoogingen van f 350. Indien de school 10 of meer klassen telt, wordt het salaris met f 600 verhoogd. Garantie van die f 600 na 2 jaar. b. Leeraren: 1. bij 1824 uur per week X 4800f 7200; 12 jaarlijksche verhoogingen van f 200. 2. bij 1017 uur per week f 4000f 5800, 12 jaarlijksche verhoogingen van f 150. 3. tot 10 uur f 260—f 380 per uur 12 jaar lijksche verhoogingen van f 10 per uur. Met leeraren wordt sleed3 bedoeld volle dig bevoegden Voor H.B.S.en met S-j. c. geldt dezelfde regeling, mits de leeraar be voegd is voor een H B S. met 5-j. c. Bij niet volledige bevoegdheid 15 pet. aftrek. De Zuid-Afrikaansche boeren. Gisteren maakte het gezelschap Boeren uit Zuid-Afrika onder leiding van de Frie- cche Maatschappij van Landbouw en het Friesch Rundvee-Stamboek een tocht door Friesland. Te Giekerk werd de iuivelfabnek bezich tigd. waarna een bezoek werd gebracht aan de ljoerderij van den beer Oostenburg te Zwartewegsend. Vandaar is gereden naar Beesterzwaag, waar het landbouwbedrijf van den heer IJ. Velde werd bezocht en vervolgens naar Aldkrum, waar een boot ge reed lag, om het gezelschap over het Snee- ker meer naar Sneclr le brengen. Daarna ging het gezelschap naar Deer- sum, om een kijkje te nemen in het bedrijf van de firma Schaap. Heden wordt een bezoek aan de vee markt te Leeuwarden en het stamboek ge bracht en als de lijd het toelaat, ook nog aan de gebouwen van de Friesche Zuivel- F.xport. Necterlandsche ouderraad. De hoeren H. de Vries Mz-n. en W. Naeuw- hoff, voorzitter en secretaris van den Ne- derlandschen Ouderraad bij het openbaar lager onderwijs, zijn gisteren door den nieu wen minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen in audiëntie ontvangen, ter Toorloopige bespreking van de desiderata van dien raad, bij besluit van de vergade ring van den ledenraad op 4 April j.l. te Utrecht gehouden, opgesteld, en welke zijn: a. uitbreiding en wettelijke regeling van de ouderbemoeiing inzake het openbaar on derwijs (organisaties der oudercomrais- siën); b. opneming van gedelegeerden van den Ned. Ouderraad in den onderwijsraad; c. betere toepassing door onderscheidene gemeentebesturen van het K. B. van 31 Dec. 1920 (oprichting en instandhouding van oudercomm.) d. voorkoming van opheffing van het ar- beidsveibod voor kanderen beneden den leeftijd van 14 jaren. Deze wenschen zullen in een schriftelijke memorie in de eerste helft van September aan den minister ter hand gesteld worden, waarna een nadere bespreking ter zake met het dagelijksch bestuur van den Nederl. Ouderraad door den minister in uitzicht is gesteld. Gedenkraam Jan de Bakkei. De kerkvoogdij der Ned. Henr. gemeente te Woerden vraagt per omzendbrief aan predikanten en kerkeraden steun voor de plaatsing van een gedenkraam Jan de Bak ker, in Woerden's oudste kerk Wij lezen o.m.: „Het mag in Protestantse he kringen als bekend worden verondersteld dat er in den Haag een comité is opgericht, hetwelk zich ten doel stelt, gelden bijeen te verzamelen om le komen tot plaatsing van een ge- donkraam in de Groote Kerk aldaar, ter ^herdenking aan den marteldood van Johan- nis Pistorius, meer bekend als Jan de Bak ker van Woerden. Het streven der commis sie om te komen tot stichting van zulk een monument verdient den steun van gan9ch Proteslanlsch Nederland. Het college van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente te Woerden meent echter met alle bescheidenheid, dat zulk een herdenkings- raam in de allereerste plaats te Woerden thuis behoort en niet in den Haag. Woer den toch is de plaats waar Jan de Bakker geboren is en jarenlang geleefd en gewerkt heeft. In den Haag liet deze man om des geloofswille zijn leven. Ons college meende eerst uit bescheiden heid niet te moeten ingaan tegen de plannen van het Haagsche comité, maar zich tevre den te moeten stellen met de toezegging, dat wanneer genoemd comité nog geld mocht over hebben, ook Woerden daarvan een deel zou ontvangen. Op deze wijze bestond er althans een mogelijkheid, dat er in Woer den's oudste kerk ook een gedenkraam kwam. Bij nader inzien meent ons college toch dat deze bescheidenheid le ver gaat en Woerden in de allereerste plaats het recht bezit om gelden te vragen tot plaatsing van een gedenkraam van Jan de Bakker in zijn eeuwenoude kerk." Het 300-jarig bestaan van het Oude en Nieuwe Gasthuis te Zutten. Gisteren heeft het zeer bekende krank zinnigengesticht het Oude en Nieuwe Gast huis te Zutfen. zijn driehonderdjarig beslaan feestelijk herdacht. Het begon 's morgens al met de onthul ling van oen gedenksteen, welke in den voorgevel van de vroegere woning van den rentmeester is geplaatst. Deze steen, ont worpen door den heer Rensser en uitge voerd door de firma Sipkes en Ilesselink te Zutfen is een geschenk van het geheele per soneel aan het college van provisoren. Er staat op te lezen, dat hij ter herinnering aan dit 300-jarige feest is geplaatst. Dr. Bijl, eerste geneesheer, droeg dit ge denk leeken over aan heeren provisoren. Met een hartelijk woord van dank aan vaardde mr. Rom Colthoff namens het col lege van provisoren dit geschenk. In het kerkgebouw der stichting hebben daarna in den namiddag velen hunne ge luk wenschen aan provisoren aangeboden. De waarnemende burgemeester van Zut fen, de heer Mulders, heeft daar onder aan bieding van de gouden medaille der ge meente, aan het college dank gebracht voor het vele dat het gasthuis voor de lijdende ingezetenen heeft verricht en nog dagelijks doet. Na hem sprak de heer Kooijman, lid van God. Staten van Noord-Holland, die op de goede verstandhouding tuss:h?n Gedepu teerden en provisoren vooral den nadruk legde. Nog uitten zich in waa-rdeerende woorden de heer Van der Scheer namens de Neder- landsche vereeniging voor psychiatrie en neurologie, de inspecteur Lubberman na mens den minister van binnenlandsche za ken, prof. Bouman van de Valeriuskliniek te Amsterdam en verschillende bestuurders van liefdadige instellingen le Zutfen. De aanwezigen, onder wie, behalve deze heeren, nog waren de commissaris der Ko ningin in Gelderland baron Van Heemstra en het lid van Ged. Staten, de heer De Liefde, ir. Krap, voorzitter der vereeniging van Krankzinnigengestichten, benevens tal van vertegenwoordigers van gestichtsbeslu- ren, hadden nu gelegenheid de vele voor werpen ie bezichtigen, welke door verpleeg den vervaardigd zijn, o.a. fraai vlechtwerk, mandjes en bindwerk, geweven sloffen enz. Aan den heer J. Cautere. een der provi soren, die in het ziekenhuis wordt ver pleegd, werd onder algemeene instemming een telegram gezonden, waarin o.a. de beste wenschen voor zijn spoedig herstel werden geuit. Nadat de heer Rom Gollhoff de verschil lende sprekers bedankt had, werd in auto's plaats genomen Qn begaven zich allen naar het builen gesticht Groot Grafiet. De genees heer, dr. De Nobel, heeft hel gezelschap daar rondgeleid. Allereerst werd de model boerderij bezocht, die de geiieele stichting van melk, groenten en vleesch voorziet en waar daarvoor in aanmerking komende ver pleegden rustig en geregeld werk vinden. In het kerkgebouw der stichting heeft ten 9lotte de. commissaris der Koningin, baron Van Heemstra, oen woord van lof gesproken voor het schoon en edel werk, dat hier en in het binuengesticht door provisoren, ge- nee9heeren en personeel wordt verricht. Hij sprak daarbij zijne beste wenschen voor (ten voortdurenden Woei van dit gast huis uit. Vandaag en morgen is er feeel voor de patiënten en het personeel. Aan den maaltijd, gisteren door de Koningin gegeven, hebben aangezeten jhr. dr. J. Loudon, gezant te Parijsmr. J. E. H. baron van Nagell, gezant te Boekarest en baronnesse van Nagell, en de heer G. D. Schuller tot Peursum, gezant te Atbene. Mevrouw Loudon was wegens ongesteldheid verhinderd. M. de Koningin zal hedenmiddag ten paleize Het Loo een thé aanbieden aan generaal Hsu, die vergezeld zal zijn door zijn gevolg, beslaande uit 3 ailaché's en 2 secretarissen en voorts door den hem toege- voegjden overste Schuurman en den tijdelijk Chmeesehen zaakgelastigde te 's-Graven- hagc. Tot be3luurderen van de vereeniging De Joodscho Invalide zijn bij enkele candi- daatstelling gekozen de heeren: N. Davids te Rotterdam, L. Levis3on te 's Gravenhage, J. M. Menko te Enschedé. Ds. J. W. Gunst, pred. bij de Geref. kerk le Woerden, zal, na een diensttijd van 40 jaar, tegen het volgende jaar zijn emeri taat aanvragen De burgemeester van Hulst, de heer F. J. M. L. van Waesberghe, die zijn betrekking sedert December 1893 vervult, heeft wegens gezondheidsredenen eervol ontslag aange vraagd. De directeur van den dienst der pu blieke werken te Amsterdam, de heer A. W. Bos, zal naar de „Tel.' meldt, wegens het bereiken van den leeftijdsgrens in October eervol ontslag uit den gemeentedienst vra gen. De gewone audiëntie van den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen zat op Donderdagen 20 en 27 Augustus e. k. niet plaats hebben. f De gewone audiëntie van den minister van Koloniën zal op Vrijdag 14, 21 en 28 de zer niet plaats hebben. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Gopie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. De Riiusburgecweg. Zoo heel lang zal het niet meer duren en we kunnen ons weer zonder al te groot le vensgevaar begeven over den Rijnsburger- weg. Hel zoeken van wiel- en motorrijders, zoowel als de bestuurders van verscheidene voertuigen naar een uitweg, hetzij links of rechts om eigen behoud, zal dan misschien niet meer bestaan. Gezien immers het nieuwe plan zijn er redenen lot geruststelling. De ongelukken welke vroeger dagelijks voorkwamen van min of meer ernstige aard zullen lot een tot een klein getal worden beperkt, mits men weet waaraan - rnen zich te houden heeft. Zoolang echter het toelaatbaar is auto's te plaatsen (soms voor zeer langen duur) benevens handkarren, etc. op het rijwielpad, heigeen thans nog het geval ia, zullen spe ciaal de wielrijders met deze nieuwe aanleg niet gebaat zijn. Men wordt gedwongen het rijwielpad te verlaten, en zoodoende zich zelf en anderen in moeilijkheden te brengen Ook zoolang geen politie steeds aanwezig is lusschen „Pomona" en Terweepark, die tc waken heeft dat het verkeer ordelijk ge schiedt. en dus ook geen verkeersbelemme- ring plaats heeft, o.a door plaatsen van auto's op het rijwielpad, zoolang zal de nieuwe aanleg van den Rijnsburgerweg niet voldoende lot zijn recht kornen. Bestaat er soms te Leiden een politie verordening waarin het verboden is voertui gen onbeheerd le laten staan op den publie- ken weg, die tevens het verkeer belemme ren? Zoo ja, waarom geschiedt zulks dan toch? Zou het geen aanbeveling verdienen wanneer, lusschen bovengenoemde punten steeds politie aanwezig wa3? Hoogachtend, X. SCHEEPSTIJDINGEN. HOLLAND—AMERIKA LIJN. KINDERDIJK, van Pacific n. R'dam, 12 Aug. van Liverpool. LEERDAM, Now-Orieans n. R'dam, 12 Aug. van Havana. HALCYON-LUN. JULIANAPARK, 1 Aug. van Middl. Zee te Hamburg. STAD AMSTERDAM, 12 Aug. van Ham burg n. Z.-Amerika. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. HOUTMAN. 12 Aug. van Melbourne te Singapore. STOOKV.-MAATSCH. „OCEAAN". ANTENOR, 10 Aug. v. Tientsin n. R'dam. DEUOALION, 15 Aug. van Liverpool te Batavia verwacht. PATROCLUS, Japan n. R'cfam, 10 Aug. te Colombo en zette do reis voort ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ZIJLDIJTK, thuisr., 12 Aug. van Santos. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. VEOHTDIJK, thuisr., ie Aug. te Suez ver wacht. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". KAMBANGAN, uitr., 13 Aug. van Suez. JOHAN DE WITT, wordt 16 Aug van Ba tavia te Amsterdam verwacht. ENGGANO, uitr.,. 11 Aug. te Penang. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. ZOSMA, uitr., 12 Aug. van Colombo. OOSTKERK, uitr., pass. 12 Aug. Peniche. ♦-» NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. HAVENSTEIN, 11 Aug. van Tsingtao a. R'dam. VECHT, 12 Aug. van Brahcstadt n. Kosa- rio. ALKAID, arriv, 12 Aug. tc Oampana. MA AS BURG, arr. 12 Aug. te Rio Janeiro. MONT BLANC, pass. 12 Aug. Zea, naar Constanza. SAN ANTONIO, arr. 3 Aug. te Casa Blanca. STAD VLAARDINGEN, arr. 12 Aug. te Quebec. HALLE, Macasar n. Amst., 12 Aug. te Sin gapore. WILLEM BARENTZ co VLAANLi :K.N, sleepbooten, Adelaide n. R'dam met hot s.s CITY OF SINGAPORE op sleep touw, 11 Aug. bij Algiers. AALSUM, pass. 12 Aug. Gibraltar, naar Marseille. BRITSUM, 12 Aug. van Archangel n. Lo dingen. EMBLA, 11 Aug. van Hernosand n. R'dam. EIFEL, Galatz n. R'dam, 11 Aug van Kon- stantinopel. INNOKO ,11 Aug. van New-York n. R'dam RECLAME. 206» (Uit 't Fransch van GUY OHANTEPLEURE). Geautoriseerde vertaling van W. H. G, 't Zou het begin van een roman kun- nen zijn. Ja, maar dan zouden vliegenier en jong meisje elkaar weer ontmoet moeten hebben. Zou je zoo'n alledaagsche samenloop van omstandigheden niet minder eigenaardig hebben gevonden dan die ontmoeting van twee wezens, die door eenzelfde noodlot, een zelfde gevaar gedurende korten tijd verbon den zullen zijn, op zoo'n bijzondere wijze afgezonderd van de wereld, in het onbeken de en met het oneindige vóór zich?.En die loen heel gewoon afscheid van elkaar namen, om ieder huns weegs te gaan „Ieder huns weegs".wat klinkt dat droevig, vindt je niet? Dat hangt er van af, heusch, dat hangt er van af!riep Kerjean glimlachend uit sn niet vrij van een beetje ironie. Hel orkest speelde met vuur een onrustige en vreemde rhapsodie. Kerjean, zei Phyllis, wees eens lief en 6a aan mijn pleegmoeder zeggen dèAr, je Weet wel dat ik dadelijk in het hotel som. Ik ben erg moeen juffrouw Ribes sa' een paar muzieknummers wel voor mij Willen opofferen 'Kerjean, zich mot de boodschap be- - inde, van haar afscheid nam, voegde zij aan loe: ie~,I?eieune6r ie mor6en met ons?Als L 'e m'i om Hen uur in het park n hel HosDitnal aantreffenWe zullen juffrouw Ribes haar courant lalen lezen, gaan dan een eindje wandelenen tege lijk inkoopen doen voor mijn verlrek. Pret tig, hè?. Afgesproken. Phylleke, lot morge i Kerjean hield een oogenblik haar soepele hand in de zijne. Laat je sombere gedachten nu maar in het „boseh" en slaap rustig, voegde hij er aan loe. Zich een beetje vooroverbuigend, zocht hij de oogen, die nooit de zijne hadden ont weken, en dadelijk vond hij ze, kuisch en glimlachend, maar het was de eerste maal, dat hij den vreemden indruk kreeg, niet het diepste te hebben gezien van dien blik, zoo helder en onpeilbaar, als water in een af grond. En terwijl hij zich verwijderde en oen beelje van de wijs was gebracht, een beetje nieuwsgierig en ietwat droomerig en, wie weet? misschien ook wat verward in het gohoim van zijn eigen wezen, herinnerde hij zich een zin, die, te midden van de dwa lende klanken en ijle geuren van het har monieuze duister, droevig en bijna myste rieus door dat meisje tot hem gesproken was,dat drie dwazen zich al in het hoofd hadden gezet om lief te hebben als een vtouw; „Misschien bestaat er een Phylleke, dat je niet kent, Kerjean." UI. Het was nog geen tien uurDicht bij het bronnengebouw was het aan de over zijde van het park. tegenover den hoek van de 3lraat, waar eiken zonnigen mor'- (al- looze rozen werden verkocht, pas uit de tuinen gekomen, nog dronken van heerlijke warmte en nog riekende naar aarde en vochtigheid van bladeren, als de zon opgaat. Gebogen over den groolen, ronden trom mel, die een klein koopmannetje in lekker nijtjes haar voorhield, liet Phyllis het knar sende draaibord wentelen, terwijl drie an dere gelijksoortige koopmannetjes, jongetjes uit het Zuiden, met zwarte oogen. witte tan den en die een zangerig dialect spraken x-n niet veel grooter waren dan hun trommels, om haar heen stonden. Zij kenden het juffertje best, dat eiken morgen door middel van hun kinderlijk ver zonnen draaibord haar ochtendsnoeperijtje won, zooals zij het noemde, en dat, ais het heenging, niet graag een ontevredene zou hebben achtergelaten. Vierachltwee.Ik juf frouw, ik nu.niet veel geluk vandaag, juffrouw. Wilt u „opgevouwtjes" of „hoorntjes"? De „opgevouwtjes" zagen er uit als heel glad gestreken zakdoekjes; zij golden ieder voor twee „hoorntjes".'f .Was kostbare waar.En toch hield Phyllis moer van hoorntjes, die zij luchüger vond. Zij wist hun verlokkende fijnheid, hun smakelijke kleur en die vierkantjes als bij een wafel, te waardeeren. Zij werden in elkaar geschoven en vorm den dan een hoogen toren, wankel als een kaarlenhuiB. Zoo nam zij ze mee en knab belde ze onderweg één voor één op. Tus- scben haar snoeplustige tandjes kraakte het luchtige baksel met een geluid van iets smakelijks, waarvan de kruimels op haar jurk vielen. De droge, gevanieljeerde smaak herin nerde het jonge meisje aan prettige oogen- blikken van vroeger, die haar geheugen niet scherp meer kon omschrijven. Zij was niet op den leeftijd, waarop men. als gevolg van een onbeduidende herinnering, het oretHr vindt, zich weer „kind" te gevoelen; zij was don leeftijd nog niet ontwassen, waarop men soms plotseling merkt nog een klein meisje te zijn. dat gelukkig is met de minste klei nigheid. Hoe ook, zij hield veel van het smakelijke, broze gebak met den era' :gen naam, dat zoo gauw. met kleine, knap-^nde stukjes, kon worden opgegeten. Kerjean, die couranten aan een kiosk kocht, zag Phyllis dadelijk en ging naar haar toe, terwijl de nu tevreden gestelde koopmannetjes al klepperend weg gingen, met de zware trommel op hun rug. Kijk, nu ontmoeten we elkaar niet in het park van het Hospitaal. Goeden dag, oude vriend. Zijn die hoorntjes lekker? Een traktatie!Proef eens. Neen, dank je, ik durf niet.Ik zou bang zijn die traktatie niet zoo veel eer aan tie dioen als jij. Het sdheon, dal de sombere bui van het jonge meisje voorbij was; zij was geheel in liet ross gekleed. Coquet had zij op haar luohtigen kanten hoed een bouquelje echte „Ia-France"-rozen en freesias bevestigd. De zelfde bloemen had zij op het revers van bet jacquet gespeld. Ook haar teint was rose; haar blonde "haar glansde in het zon licht en haar oogen lachten schitterender, vroolijker en inniger dan gisteravond En het was of de frissche, onschuldige, gul zige lippen niet alloen de luchtige koekjes, maar ook in de heerlijke, warme lucht en te midden van de geuren der hoornen, den machtigen en epwekkenden kus des levens zochten. Phylleke was gehoorzaam aan Kerjean geweest; zij had gedurende den nacht af scheid genomen van de booze geesten van haar melancholie. Wal hebben ze je in de bloemen ge zet! riep Kerjean uit. Waar komen die won dermooie rozen vandaan, Phylleke? Uil het zelfde land van je glimlach van vanoch tend Als „waar komen die bloemen van daan?" beteekent: „van wien heb je die?".dan kan ik je daarop nauwelijks antwoorden Er was geen kaartje van den gever bij. Dit bewijst niets. Plaag me niet, Reuzen-Bizuthl De woorden waren dezelfde als gister avond, maar hoe verschillend was dc toonl liet was werkelijk of Phyllis Boisjoli van daag „geplaagd" wilde worden Ik heb geen bepaalde personen op het oog, Phylleke Maar als er een bouquet komt zonder kaartje, dan is dat dikwijls, ja bijna altijd, omdal iels anders. iets, dat wel is waar onzichtbaar is voor de bloc menverkoops'.er, maar dan loch beier en aardiger den gever aanduidt dan een slukje karlon dat doet. Zij slenterden langzaam onder de boons-n in de groote laan, waar op dit uur, dat het in de beide groote établissementen overvol is, bijna nielraand liep Het was heer lijk om er te loopen babbelen. Phyllis tie gon te lachen. Nu dan ja, mijn bouquet was „on derteekend." Drie dagen geleden heb ik aan iemand zonder bijbedoeling dat verzeker ik je gezegd, dat ,.la Fran^" mijn lievelingsbloemen zijn en dat ik dol houd van den heerlijken, lijnen geur van freesias Mijn bouquet was onderlee- kend.maar onzichtbaarFabrice ds MauveRen je nu tevreden? (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5