Orgelbespeling in de Oude Kerk GEMENGD NIEUWS. Leidsche Begrafenis-Onderneming UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. Mogen wij er nog eensspe- ciaal de aandacht op vestigen, dat, wan neer het militaire terrein te Katwijk is afgebakend door roode vlaggen en borden met Verboden Toegang en de vlag nabij de woning van den kampwachter waait, daar militaire oefeningen worden gehouden en het betreden van dat terrein daarom le vensgevaarlijk? Aanvaring op de Maas. Gis- teravond heeft op de Maas nabij IJssel- monde een aanvaring plaats gehad tusschen de motorboot Wilhelm 2, schipper 8. Wolf uit Botterdam en de vrachtboot Koopvaart 8, schipper P. Balmakers, Geertruidenberg. De motorboot sloeg om en Wolff benevens de óch aan boord bevindende 31-jarige Bohipper N. B. Wijngaarden uit Antwerpen verdwenen in de diepte. Wolf werd gered, maar Wijngaarden verdronk voor de oogen van zijn echtgenoote. Komende van Goudareed gis- termorgen in Boven-Haastrecht op den weg yan Haastrecht naar Oudewater de varkens auto van de Gr. uit IJmuiden, bij het uit wijken voor jongens die op den weg hun rijwiel herstelden van den dijk. Bij den val botste de auto tegen een paal van de elec- trische iichtgeleiding, die hierdoor afbrak. De bestuurder kwam er met een paar Bokrammen af. Een 14-jarigo jongen, d«e zich mede in de auto bevond, kwam oider (Jen wagen terecht. Hij bleek een been ge broken te hebben. Na door den geneesheer te Haastrecht Soorloopig te zijn verbonden, werd hij ter yerdere behandeling naar Gouda getran sporteerd. D e 72-j arige V. te Gouda, die de Eorige week op den Gouweg tusschen Gouda en Stolwijk door een auto is aangereden, is in het Van Iterson-ziekenhuis te Gouaa ium de bekomen verwondingen overleden. Boschjutters. - „H et Volk" Sertelt van een partijgenoot het volgende Verhaal te hebben ontvangen Onlangs maakte ik op een Zondag een •wandeling in het Haagsche Bosch, toen een jongmensch naar mij toefietste hij zag er uit, alsof hij heel hard gefietst had en mij zeide, dat in het bosch een auto-onge luk had plaats gehad, waaraan hij de vraag yerbond, of ik wist, waar dat was geschied. Na een ontkennend antwoord van mij te hebben ontvangen, stapte hij weer op de fiets en reed hij weg, blijkbaar verder zoe kende. Korten tijd daarna zag ik een auto van den Eersten Hulpdienst gevolgd door het fietsende jongmensch. Weldra had ook ik de plaats van het ongeval ontdekt. Er stond een auto, defect en een heer had ver wondingen opgeloopen. Terwijl hem de eer- 'ste hulp werd verleend, arriveerde een luto, waaruit twee heeren stapten, die met Vet jongmensch eenige woorden wisselden n vervolgens den gewonden heer. aanbo den, hem in hun auto mede te nemen en ook voor het vervoer en de reparatie van lijn defecte auto zorg te dragen. De heer, die niet ernstig gewond was, antwoordde, dat hij zich wel op andere wijze de hulp zou verschaffen, die hij noodig had. Ik vond het voorval eenigszins zonderling, en kon niet nalaten, den heeren te vragen: of zij van hulpverleening in dergelijke ge vallen een beroep maakten. Uit hun ant woord bleek mij, dat dit inderdaad het ge val was. Zij vertelden mij, dat zij te Was- Benaar gevestigd waren en zich er op toeleg den om zoo spoedig mogelijk te vernemen de eventueele auto-ongelukken, die 's Zon dags in het Haagsche Bosch of de nabij heid daarvan plaats hebben. Hoorden zij van een ongeval, dan spoed den zij zich naar de plaats van het gebeur de om hun diensten aan de menschen, die voor zich en hun wagen hulp noodig hebben, aan te bieden. De heeren voegden er bij, (lat zij zich altijd moesten haasten, omdat zij-., een concurrent hadden, eveneens te Wassenaar gevestigd en dio op dezelfde wijze probeerde, zich een inkomst te ver zekeren. S 1 e c h t e ,,c o n s u m p t i c". B ij e e n gezelschap AmstcvdamscheNwielrijders, die Zondag in den omtrek van Bussum vertoef den, vertoonden zich, zoo meldt het ,,Hdbl.", na het gebruik van ververschrn- gen in verschillende inrichtingen verschijn selen van vergiftiging. Op het kinder-sana torium Hoog Blaricum, waar ze zich om hulp vervoegden, werden ze naar de Ma- jella-stichting te Bussum verwezen, welke ze met moeite bereikten. Daar achtte dr. Weiten opneming van twee dames en een heer noodzakelijk. De toestand, die zich Zondag zeer ernstig deed aanzien, was gis terochtend iets beter. De fietsmand. Zondag fiets te j,Moeder" met haar vijfjarig kindje achter zich in een mandje van Amsterdam naar t Gooi. Op de brug over het Merwedeka- naal te "Weesperkarspel viel de kleine uit t mandje in het kanaal. Een paar fietsers sprongen te water en brachten het kind aan Wal. Nadat het van droge kleertjes voorzien was, werd de reis vervolgd. Gistermiddag is de 15-j arige zoon van den loodgieter Berg, te Hilver sum bij het verrichten van werkzaamheden aan het dak van een perceel in de Heeren straat gevallen. Hij kwam op zijn hoofd terecht en is 's avonds aan de gevolgen overleden. T orstoorde rust. Het bouw- blok lag in avondrust om de uitdampende tuintjes, waar loome kippen op de stokken Peinzen zaten, ineengedoken duiven te daklijsten ornamenteerden en sluipvoetige atten met slependen gang over de randen U heiningen balanceerden, zoo meldt de )>Msbde" uit Amsterdam.- n rust ook zaten de bewoners in de open Sflre8 en' voor de baleons uitkijkend naar Q glanzenderï hemel,- yraa* de. kleuren" van den avond over de wegschemerende dagekleuren schoven in een spel van licht- tafereelen en wolkenveelvormigheid. De stilte werd zwaarder, daalde al lager en lager neer en werd alleen nog nu en dan zwak verstoord door het verre gedreun van auto's en geronk van motoren, waarna het wederom stil werd, stiller dan te voren. Maar geheel stil was het toch niet. Hoorde niet de bewoonster van 54 eenig gerucht; een geritsel in een dicht bebladerden hoek, een geschuifel, heimelijke schreden en vele geheimzinnige geluiden, die naarmate ze aanhielden en naderbij schenen te komen, de ongerustheid deden stijgen. In dezen vacantietijd, je las zooveel van inbraken, voorzichtigheid altijd geboden, scheen hier wel zeer noodzakelijk, optreden zelfs onvermijdelijk. En zoo toog een der dapperen uit de al lengs geheel opgeschrikte buurt de straat op ,waar een politie-agent na eenig zoeken als verblijdende vondst werd aangetroffen. Den machtigen man werd in zenuwachtig gestamel de benauwende situatie uiteenge zet en hij toog aanstonds mee naar bet too. neel van onrust, onderwijl helpers alarmee- rend voor den onderzoekenden tocht. Met waardige kalmte, maar met aan hun stiel eigen nauwgezetheid, deden de politie mannen hun plicht. Zij liepen de tuinen door, doorzochten de hagen, betastten de heesters, speurden in het geboomte, besche nen de schuttingen met het licht hunner lantaarns en vonden niets. Ja eindelijk toch wel iets, een spoor, dat leidde naar een hooge schutting, waarach ter een groot gebouw met veel vertrekken. In een daarvan straalde de donkerte in een rustig schijnend licht, dat in zijn rust alle gedachten aan onheil ver zou moeten ver bannen, maar toch in verband met de voor gaande gebeurtenissen en door zijn uitzon deringspositie in het donkere vlak van het verlaten gebouw in dit geval reden werd tot nader onderzoek. En zoo trokken de moedigen, op alles voorbereid naar de plaats van de lichtende plek, behoedzaah naderend sterk van wil om de schenders der rust, de lieden met de ongetwijfeld booze plannen te omvatten in den greep der gerechtigheid. 't Bleef stil in het groote leego huis, waarin niets ^vees op een overhaaste vlucht, waaraan niets bijzonders was dan een op geschoven raam dat ook den politiemannen tot ongewonen toegang had gediend Eindelijk daar lag 't lokaal, dat 't ge heim, hetwelk zoovelcn thans bevangen hield ontsluieren zou. Nog een kordate pas en de mannen der orde stonden voor de deur, gereed tot sommeeren van do onver laten, die misschien tot overval gereed verscholen lagen. Tot een blik naar binnen den onthutsten meteen te weten gaf, dat zelfs de schijn van heldhaftigheid hier geen reden had. Voor :en groot schoolbord stond een knaap, die met krijt aan het werken was ten aan8ehouwe van een makker, die guitig toekeek hoe de verdere ontwikkeling zijn zou van den nog onvoltooiden zin „Meester is een In den nacht van Zater- dag op Zondag heeft in de Ned. Herv. pasto rie te Overschie een brutale inbraak plaats gehad. De bewoner, da. G. A. van der Hooft, ia met zijn gezin voor eenige weken te Dom burg met vacanlie. Met een beitel heeft men het keukenraam weten op te schuiven en het slot verbroken van de keukendeur, die toegang geeft tot den gang. Daar de bewo ners de sleutels op de deuren-hadden laten zitten, was het gemakkelijk toegang te ver krijgen lot de vele vertrekken. Ook op de kasten zaten de sleutels. Al de kasten zijn geopend en wat maar eenige waarde heeft ia meegenomen. In de vele kamers der pas torie is alles overhoop gehaald, een enkele kast, die gesloten was, is met geweld ge opend. De bewoner is door de politie tele grafisch ontboden. Zij kunnen nog niet juist vaststellen wat er vermist wordt. Verschei dene antieke zilveren voorwerpen en eenig tafelzilver zijn meegenomen. Van onder scheidene deuren en kasten ook de sleutels. De bewoner is tegen inbraak verzekerd. Het stoffel ij k overschot van de arbeiders Mos en Foykar, slachtof fers van het ongeluk aan de kunstzijde fabriek te Ede, is gisteren op de katholieke begraafplaats aldaar begraven. Er was veel belangstelling en kransen van directie en verschillende vereenigingen. Er is niet ge sproken. Het stoffelijk overschot van den heer Möller is in Wageningen begraven. Bij het stoken v'an een waschpot is gistermiddag brand ontstaan bij den voerman C. Robbertsen aan den Bun- schoterweg te Ede. Het huis is geheel uit gebrand. Huis en inboedel waren verzekerd. Zaterdagnacht heeft een inbraak plaats gehad in het kantoor der fir ma S. te Zwijndrecht. Uit een kast werd een bedrag van circa f 1000 weggenomen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Ol.debroeksche kinderspel- letjes. Zondagmiddag is een dubbelo wo ning aan den Zwarteweg in Oldebroek, be woond door vier gezinnen en toebehoorende aan R. Lender en-A.-van der Huil, geheel afgebrand.- Slechts een deel der inboedels kon gered worden. Alles was verzekerd, doch niet hoog. De brand kwam aan in den hooiberg en is ontstaan doordat kinderen een lucifer bij het hooi hielden. Een zeer opmerkelijk feit is, dat vele branden in het Oldebroeksche den laat6ten tijd op Zondag hebben plMftf gehad en de meeste hun oorzaak vonden in het met vuur spelen door kinderen. Zondagmiddag omstreeks 4 uur is op den Zutphenschenstraatweg, even voorbij de stichting Het Apeldoornsche Bosch, een auto-ongeluk gebeurd Door het zenuwachtig gedoe van een paar dames op; de ftets is de auto tegen een boom gere den. De vier inzittenden, de heer Schelvisch, diens zoon (beetuurder), zijn vrouw en eeü vriend, de heer Grutteke, allen uit Rottet- dam, kregen een hevigen schok en de heer, Grutteke werd uit den wagen geworpen en ernstig gewond. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. De overige inzittenden zijn er met lichte ver wondingen afgekomen. „M ij n vrouw heeft twee h e- den op zicht, m-aar ze weet geen keus te doen. Dat duurt nu al twee dagen." „En heb je de kwestie nog ndet opge lost?" „Die is goed. Dat kan ik immers niell" „Heel gemakkelijk zelfs. Laat er een terugbrengen. Dan neemt ze die," RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON 861 - LEIDEN 7797 Hazerswoude. De uilslag der gehouden aanbesteding door J. Lindenburg namens den heer A. Langhout van een woonhuis met bijbehoorende werken, is als volgt: D. Koster, Waddinxveen, voor 17713; Wed. II. van Drie!, Koudekerk, voor f7650; B J. Timmermans, Hazerswoude, voor 17580; Gebrs. Vrisekoop, Alphen aan den Rijn, voor f 7377J. en L. van Noort, Bent huizen, voor 16989; M. de Graaf, Voor burg, voor f 5595. Waddingsveen. Burger 1. Stand. GeborenJacob.o, d. van F. Meiderwijk en A. O. Vogelaar Margretha Adriana, d. van A. Bont en N. Swart Margaretha Adriana, d. van O. van der Kraats en A. la Grand Ida Margaretha Maria, d. van W. van der Laak en P. Hoolwerf Adriana, d. van G. van Es en A. W. Baan Cornelia Margaretha, d. van G. Vreeswijk en J. de Jong. Gehuwd: 'At Perridon en A\ van der Star ren. Gevonden voorwerpen. Een baarkam en een zilver armbandje. Inlichtingen ter secretarie. De maand collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heelt opgebracht f 167,96. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Juli 1.1. Ingelegd f 27.69.07. Terugbetaald f 2582,06. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3318. Een minderjarig meisje, een zekere A. de J. uit deze gemeente, dat mede betrok ken was bij het onlangs door de politie ont dekte zedenmisdrijf, is, zulks op last van den officier van Justitie te Botterdam, ter be schikking van dc regeering gesteld. Door de politie is zij naar' Rotterdam gebracht. Zwammerdam. De spoorwegarbeider R., aan den Oveitocht alhier, had het on geluk bij hei overfaden van rails, een dszer zware voorwerpen op de vingers lo kriigen. Tengevolge daarvan werden hem 2 vingers halverwege geheel afgekoeld. De prijst der melk is alhier met in gang van heden met 1 cent per liter ver hoogd, zoodat thans 16 cent moet worden betaald. Behalve enkele gevallen van mond en klauwzeer, is alhier ook een geval van schurft .bij schapen voorgekomen. RECLAME. Een flacon Foster's Maagpillen bevat een maand gezondheid voor een familie. Zij zijn een uitstekend laxeermiddel, en beteren maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijs- verteriDg, een beslagen tong, schele hoofd pijn, en verstopping. Foster's Maagpillen dienen in elk buis aanwezig te zijn. Prijs per flacon van vijftig versuikerdo pillen f0.65; in apotheken en drogistzaken. 191-1 Hille0om. De jaarlijksche keuring van geilen en geitenlammeren is verricht door den ass.-Rijksveeteeltconsulent Zuiddam en de hoeren J. Marbus te Sassenheim en P. P. A. Clemens te Lisserbroek. De opkomst van éénjarige geilen was zeer gering; de medaille, uitgeloofd door de re- gelings-commissie weid toegekend aan den heer C. van Beelen. Do eerste prijs voor 1-jarige dieren weid niet loogekend wegens geringen aanvoer; deze werd toegewezen aan den heer J. Kop- pert voor afd. gehoornde geiten, geit Cor nelia. De 2de prijs voor 1-jarige werd toe gekend aan den heer J. Lamboo voor de geit Bets. De eerste prijs voor geiten, ouder dan een jaar werd toegekend aan P. Brouwer, voor de geit Lena; de. 2de aan C. Glas voor de geit Margaretha. Voor de afd. geilenlammeren weid de eerste prijs toegekend aan G. Glas, de 2de aan J. Lamboo. Voor de afd. gehoornde geilen: eerst? prijs J. Koppert (voornoemd) en mede een eersle prijs P. Brouwer voor Cornelia, Dat de vernielzucht der jeugd (mis schien ook van ouderen) toch wel heel erg is, blijkt uit de manier, waarop de leeg staande voormalige groenlendrogerij aan de Wilhelminalaan wordt gesloopt. Alle ruiten zijn voor de zooveelsle maal stuk gegooid, en de politie is er nog steeds niet in ge slaagd één persoon te betrappen, ofschoon er ongeveer 200 zijn verbrijzeld. Maar ook paneelen en deuren worden ingetrapt, ter- wijl dezer dagen twee zware deuren der fabriek nit de scharnieren zijn genikt en in de Nieuwe Beek geworpen. Het werkvolk van de N.V. A. 0. van der Söhoot heeft ze uit het water gehaald en tijdelijk in een gé- recdschapschuurtjo geborgen, omdat men vreesde, dat ze anders zouden verdwijnen. De eigenaars der fabriek, de lirma A. J. van Ijzer, heelt zich reeds meermalen bij het hoofd der politie beklaagd en doen beklagen. Katwijk. Do spijbelaars bij de laatste verkiezing voor de Tweede Kamer hebben heden van den burgemeester een aanma ning gekregen zich hiervoor binnen 14 da gen te komen verantwoorden. Die zich niet verantwoorden kunnen gaan dan „op de bon" De heer R. Wagter, politieagent, is om gezondheidsredenen voor den dienst afge keurd en zal alzoo op pensioen worden gesteld. Bij de gehouden schietproeven voor leden der burgerwacht, waaraan een tiental personen deelnam, behaalden allen de voor geschreven resultaten. Katwijk-aan-Zee. Van de haringvis- scherij kwam te IJmuiden binnen de logger KW 46 met i'fr last pekelharing. Wegens zwaren broei, moesten heden 3 hooischelven op het erf van den heer N. Parlevliet Dzn. aan do Zuidstraat worden omgehaald, om verder verderf le voorkomen. De heer Nic. v. Beelen zal in de Oude Kerk op 12 Aug. a.s. 's avonds 8 uur een orgelbespeling houden. RECLAME. KATWIJK AAN ZEE. door NIC. v. BEELEN, 1938 op Woensdag 12 Aug., aanvang 8 u. 's avonds Noordwijb. Gevestigde personen; J. van der Wiel, verpleegster, van Leiden, Schoolstraat 34 N. Hoek, verpleegster, van Leiden, Hoofdstraat 7 Van der Haas gch. met J. van Stijn, van Hazerswoude, Olfemweg 66N. J. Baartman, zonder, van Oogstgeest, Klei 23 M. S. L. W. E. M. J. Knuvelder, z'ondor, van Oegstgoest, Klei 23 E. G. Logtenherg, kant.-bed. post en te- legr., van Zwartsluis, Kerkstraat 32 G. M. Roemers en fam., officier van gezond heid, van Rheden. O.-Zeeweg 24. Vertrokken personen; W. II. II. Maree, dienstbode, naar Voorschoten, Kinderhuls „Nieuw-Voordorp". Noordwijk-Binnen. Zaterdag reed do autobus van den heer K. Bolhuis, doordat een met paard bespannen voertuig niet vol doende uithaalde, in don Bronsgeest alhier door een heg in het land van de Ia. Van Konijnenburg Mark. De motor en de assen waren zwaar beschadigd. Gelukkig, dat in deze autobus geen personen waren gezeten, daar ongelukkon dan niet waren» kunnen voorkomen worden. De bestuurder der auto bus is er ook goed afgekomen. Vermoedelijk zal tegen den bestuurder van het met paard bespannen voertuig proces verbaal worden opgemaakt. Zondagavond te ongeveer 8 uur reed een persoon, gezeten op een motorrijwiel, op het kruispunt BeeklaanVoorweg in volle vaart tegen de aldaar passeerende tram, komende uit de richting Leiden. Het geheel nieuwe motorrijwiel is totaal vernietigd; de berijder bekwam een hoofdwonde niet van ernstigen aard. Overigens kwam hij er met den schrik af. De oorzaak moet zijn gelegen in het feit, dat de motorrijder de remmen niet meer meester was. Dit moge een waar schuwing zijn, dat bij dit gevaarlijke kruis punt langzaam wordt gereden en er vol doende wordl gesignaleerd. Noordwijk-aan-Zee. Zondagmiddag to ongeveer 2 uur ontstond een duinbrandje op de terreinen, gelegen naast de golfbanen al hier. Door den sterken wind liet zich dit eerst nogal ernstig aanzien. Met schoppen, verstrekt door het personeel der golfbanen, weid dit door de omstanders met zand ta melijk vlug gebluscht Echter kon niet wor den voorkomen, dat ongev. 40 a 50 vierk. M. verbrandde. Het spelen met lucifers door kinderen moei de oorzaak zijn. Zondagavond liep hier een man lar.gs het slrand in badpak, welke aan eenige personen, pp zenuwachtige wijze vertelde, in Zandvoort zijn kleeren le gaan halen. Later werd vanuit Katwijk naar hom gevraagd, zoodat hier per telefoon van de Kustwacht aan Zandvoort de opdacht weid gegeven lot aanhouding. Later vernamen we. dat hij daar ook is aangehouden. Hel sohijnt een Leidenaar le zijn. Oegslgeest. Nu de herdenkingsdag (8 Augustus) van het gouden jubileum der Zon dagsschool „De Hoep der Toekomst" in deze vacanliemaand viel, is de eigenlijke viering met de leidsters en kinderen uitgesteld tot lateren datum. Builen verwachting daarom is inzonder heid voor mej. G. M. Huge, en de beide an dere leidsters, deze dag een bijzondere ge worden. In de morgenuren bracht een deputatie van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente ten huize dezer jubilaresse een lelicilatiefcc- zoek en overhandigde ds. Jansen Schoonho ven, met een zeer waardeerende toespraak, waarin getuigd werd van de bijzondere ver dienste van de geestelijke opvoeding onzer jeugd, een prachlig cadeau, beslaande uit een heerlijk gevulde Iruilmand. Een bijzondere bloemenmand volgde spoedig, en de schenk ster hiervan, mevr. douair. Gevers v. Kelhel en Spaland uit Noordwijkerhout, Patronesse der Zondagsschool, bracht een persoonlijk bezoek en zij vereerde hierbij mej. Huge en de leidsters na de felicitaties met prachtige geschenken. Van vele belangstellenden, oud- leerlingen en leerlingen ontving de jubila - resse bloemstukken en gelukwenschen, allen getuigende van groote liefde en oprecht medeleven met me), Huge, en de. Zondag- -school, Het gebeurt in onze gemeente niet dik wijls, dat gecontroleerd wordt of de rijwielen voorzien zijn van een belastingplaatje 1925, Dergelijke overtredingen worden hier geacht plet veelvuldig yoor te komen. Toch is het een enkelen keer wel eens noodig. Dit is al thans dezer dagen gebleken, want in een' paar uurtjes werden door den ambtenaar, daarmee belast en de gemeenle-polilie, een tiental rijwielen in beslag genomen, die niel voorzien waren van een belaslingplaatje. Sassenheim. Op den Rijksstraatweg aart de Oude Post is de fruitkoopman Bosma doof een auto aangereden. Het rijwiel werd totaal vernield. Bosma kwam er nogal goed af. Naar men zegt zal de fiets vergoed worden. Zoeteiwonde. Alhier had op den Iloogé Rijndijk een vrij ernstige botsing plaats tus schen een motorrijtuig afkomstig uit Den Haag en een wielrijder n.l. den 18-jarigen zoon van den vleeschhouwer K. uit Leiden, De jongen werd van het rijwiel geslingerd en kwam op den graskant terecht alwaar hij be wusteloos en een weinig verwond werd op genomen. Het rijwiel was totaal vernield. Een handwagen met ijzer beladen scheen voor den bestuurder der auto het vrije uit zicht belemmerd te bobben.* Pr cc es-verb;: al zal worden opgemaakt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is uit den wagenschuur van den veehouder v. d. V. alhier een heerenrijwiel ontvreemd, ZEILEN. De „Admiraal de Ruytei" wint het Scheldejnweel. Ook gisleren hebben de Ilollandsche zes- meferjachlen te Antwerpen succesvol gezeild De hoofdprijs, het „Scheldejuweel" werd go- wonnen door de „Admiraal de Ruijter". Wel iswaar werd de „Saenden" nummer één op do terugreis, maar het tijdsverschil op dit tweede traject was niet groot genoeg om aan laatstgenoemd jacht de totaal-overwinning t§ bezorgen. De volledige uilslag luidt': 1. De Ruytêr, 5 uur 50 min. 04 see, 2. Saenden, 5 uur 52 mni. 08 sec. 3. Braassemermecr 5 u. 58 min. 53 sed, 4. Uylenspiegel, 5 uur 58 min. 54 sec, 5. Holland's Hope, 6 uur 03 min. 57 sec, 6. Ciss, 6 uur 14 min. 66 sec Aurora (averij) opgegeven. ZWEMMEN. Over „Het Kanaal". Miss Harrison, de zwemster uil'Argenfinilf, die gistermiddag om circa twaalf uur van Kaap Gris Nez is gcslart, voor haar poging, om het Kanaal over (o zwemmen, heelt gister avond om tien minuien over halfacht haar poging opgegeven, toen zij acht mijlen van Kaap Gris Nez verwijderd was. WATERPOLO. De Zijl I—G. Z. C. III. In do zweminrichling aan de Zijl wordl Donderdagavond te 8 uur een vriendschap, pelijke wedstrijd gespeeld tusschen De Zijl I en G. Z. G. Ill (Gouda). LAWNTENNIS. De wedstrijd HollandEngeland. Het team, dat Engeland zal vertegenwoor digen in den tenniswedstrijd tegen Holland (Noordwijk 29, 30 en 31 Augustus) is als volgt samengesteld: L. A. Godtreo (capt.), J, B. Gilbert, G. R. O. Crole Rees, O. G. M, Turnbull en mevr. Mcilquhan C. Becking- ham, („Tel."), DUIVENSPORT. Steeds Sneller (Noordwijk), Wedvlucht vanaf Mons. Afstand 201 K.M, Los 9.30 uur. 1. N. Meijer 12.9.22; 2. D. Steenvoordo 12.12.42; 3. J. J. Rakhorst 12.13.60; 4. idem 12.15.18; 6. idem 12.15.18; 6. L. Steenvoordo 12.15.24; 7. A. Krol 12.15.12; 8. J. v. d. Berg 12.17.16; 9. Haasveld 12.17.27; 10. L. Steen voordo 12.17.48; 11. J. Bakborst 12.18.1; 12.i 0. v. Wouw 12.18.46; 13. II. Deysselbloeiïj 12.19.27; 14. Idem 12,20.56; 15. N. v. Beveren 12.21.22. De Elauwkras. Wedvlucht met oude duiven van af Lieg lot Bordeau 1925. le prijs tevens kampioen, de heer Joh. den Hollander met 457 punten; winnaar van den „Ordonnans"-beker, benevens de zilveren medaille van de le duif o'p Viersen; 2e prijs G. Gijsennij met 340 punten, een zilveren medaille beschikbaar gesteld door den heer S. Swagers voor de 2e duif; 3e prijs H. Flan- drijn met 326 punten; een bronzen medaille van den heer W. v. Sleenbergen en 3 medail les van de Vereeniging voor de 3 eerste dui- van van Compiègne, Noyon en Mons; 4e pr. N. Vogelensang met 301 punten: een bronzen medaille beschikbaar gesteld door den heer J. den Hollander; 5e prijs G. A. Spek met 274 punten: een zilveren medaille, beschikbaar gesteld door den heer J. Onvlee; 6e prijs A. W. Korenhof rnct 253. punlen: een bronzen medaille beschikbaar gesteld door den beer G. A. Spek; 7e prijs P. v. d. Leek met 251 p.: een bronzen medaille beschikbaar gesteld door den heer N. Fakkel; 8e' prijs J. Onvlee met 206 punten: een bronzen medaille, be schikbaar gcsleld door den heer A. W. Koren hof; 9e prijs J. v. Sleenbergen met 178 pun ten; 10e prijs J. Marijt met 176 punlen; 11e prijs J. Schreuder met 164 punlen; 12e prijs J. C. Cavé met 92 punten: een medaille, ge schonken door den heer C. W. F. Onvlee. Voorts ontvangt ieder der prijswinnaars luxe voorwerpen naar verkiezing. Wedvlucht met jonge duiven van Mons (Belgis), afsland 193 K.M. De duiven werden om 9.30 uur in vrijheid gesteld en de 12 prijswinners bereik'en als volgt hun hokken: 1. W. v. Steenbergwi 12 uur 10 min. 5 sec.j 2. J. v. Steenbergen," 12.11.45; 3. J. Schreu der, 12.14.43; 4. R. Pet, 12.16.12; 5. H. ten Wolde, 12.16.13; 6. N. Vogelenzang, 12.16.46 7. J. den Hollander, 12.18.28; 8. G. A. Spek, 12.18.29; 9. J. Onvlee, 12.18.37; 10. H. Flan- drijn, 12.18.45; 11. J, Marijt, 12.229; 12, P, V, d, Leek, 12,22.44.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7