THANS OOK CENT VRAAGT ZE. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 11 Augustus No. 20066. BINNENLAND. Tweede Blad. Anno 1926. [2LWITSER FEUILLETON. De Reisgenoote Bezoek van H. M. de Koningin aan Limbmg. Men meldt uit Roermond aan de Msb.": H. M. de Koningin zal ongeveer midden Odober a.9. een bezoek aan Limburg bren gen. H. M. zal alsdan ook Roermond offi cieel bezoeken op een voormiddag van half tien lot 12 uur. Bij dit bezoek zal vermoe delijk alleen de gemeenteraad aan H M. woidcn voorgesteld. Buitenland-leb briefport Naar do „Res.-bode" verneemt zat de aan gekondigde wijziging van de Buitenlandsche postbedragen met ingang vin 1 October a.s. ingevoerd worden. Het buitenlandsch tarief wondt dan als volgt gewijzigd: 15 cenl voor brieven; 10 cent voor briefkaarten en 3 cent voor drukwerken. Nedeilandach-Dnitxch telefoonverkeer. De gelegenheid lol het voeren van tele foongesprekken in het verkeer met Duilsch- land, is verruimd, in dien zin, dat voortaan alle Nederlandsche kantoren (stations in begrepen) toegelaten zijn tot het verkeer met alle Duitsehe kantoren, welke gelegen zijn binnen het gebied van de opperposldirecties Aken, Bremen, Brunswijk, Cassel. Cobls»z, Darmstadt. Dortmund, Dusseldorp. Frank fort (Main), Hamburg. Hannover. Keulen, Kiel, Minden, Mtlnster (Westfalen); Olden burg. Spiers en Trier. Protocol geratificeerd. De ratificatie-oorkonde van de Nederland sche regeering voor het protocol nopens de arbitrage-clausule in handelscontracten is ingediend bij het secretariaat van den Vol kenbond. Het aantal ingekomen ratificaties bedraagt daardoor negen. Het hoofddoel van het bedvclde protocol is: in de contracteerende landen de geldig heid ie verzekeren van de bepalingen, die o.a. bij handclscontracten, gesloten tusschen onderdanen van de verschillende landen, het mogelijk maken, zich van arbitrage te bedienen bij geschillen, voortspruitende uil de ten uitvoer legging van contracten. ProL dr. D. van Os. Dr. D. van Os is benoemd tot hoogleeraax te Groningen (als opvolger, van prof. C. van Wisselingh). Hij heeft te Utrecht, onder lei ding van prol. Schoort, gestudeerd en al daar het apothekersexamen afgelegd. Hij promoveerde 30 Juni 1920 lot doctor in de pharmacie op een proefschrift: bijdrage tot de pharmacie der formaldehyde hexame- thyleententramine en de daaruit bereide preparaten. Zijn promotor was prof. Van der Wielen. Dr. Van Os heeft zich voornamelijk be wogen op het terrein der practische phar macie. Gedurende den oorlog heeft hij ver scheidene beix-idin gs-methoden van phar- maoeutische preparaten uitgewerkt, o.a. oen procédé voor de bereiding van kindneaul- faal aa.andere alkaloïden. Prof. Van Os is ongeveer 35 jaar. Hij is onderdirecteur van de Koninklijke Pharma- ceutische Handelsvereeniging te Amster dam. Het Pharmaceulisch Weekblad van de laatste jaren bevat verschillende mededee- lingen en publicaties van zijn hand. Jaarvergadering A. If. W. B. „v Zondag werd te Gronsveld de 3000ste bondswegwijzer met zekere plechtigheid ont- huid, waarbij ook de commissaris der Ko ningin in Limburg, baron van Hövell tol .Westerflier. aanwezig was. De voorzitter, de heer E. Bergsma, hield daarbij een rede, waarin hij wees op het nuttige werk, door den A. N. W. B. voor het loerisme te land en te water verricht. „Het werk der wegwijzers", zeide spr., ,,dat ziet toch iedereen, dus kent het ook elkeenl Maar als ge allen wist hoe syste matisch ,hoe nauwkeurig dit systeem der bowegcijfering is toegepast, hoe van Eysden tot Delfzijl, van Sas van Gent tot Nieuwe- diep, van Rotterdam tot Oldenzaal, wegwij zer na wegwijzer op elkaar aansluit, naar elkaar verwijst, in meters nauwkeurig de afstanden aangeeft, voortdurend op nieuwe wegen, op betere verbindingen bijgewerkt wordt wanneer geheel het nauwgezet gevolgd systeem u duidelijk wordt, dan rijst het nut dat ons werk voor u afwerpen kan, dan zal, hoop ik, bij den buitenstaander waardeering ontkiemen voor dit groote werk en bij de leden de liefde groeien voor hun bond, die in dezen arbeid opnieuw toonde, dal in een klein land groote dingen kunnen worden gedaan". 's Avonds bood het gemeentebestuur van Maastricht den deelnemers een maaltijd aan in de redoutezalen, waarna een con cert in het Stadspark volgde. Tijdens den maaltijd werd nog aan den heer Redelé, namens den bond. als een aar dig aandenken voor al zijn werk in den dien9( der wegwijzere een fraai bord in Delftsch porselein aangeboden, waarop in randschrift en beeld het plaatsen van den 3000sten wegwijzer is vereeuwigd. Een schitterend vuurwerk, dat aan de Maasbrug en de beide Maasoever? werd ge geven, vormde het welgeslaagd slot De werkloosheid in Drents. De N. V. het Landschap Drenthe heeft 1000 hectaren woeste gronden, het z.g. „Willeveen", aangekocht, met het doel deze door te werk gestelde werkloozen te laten bewerken en in cultuur brengen. Salarisherziening Rijkspersoneel. De Centrale van Vereenigingen van Per soneel in 's-Rijks dienst heeft aan de nieuwe Regeering, in den vorm van een salarispro gram, haar wenschen inzake de salarieering van het Rijkspersoneel doen kennen. Zij stelde zich daarbij op het standpunt, dat de veranderde economische toestanden met de daaruit voortvloeiende verlagingen van de salarissen en loonen van het Rijks personeel het noodig hebben gemaakt, dat de Centrale haar vroeger salarisprogram aan een revisie onderwiep. Het uwe ingrijpen door de Regeering in het salarisstelsel der ambtenaren en werk lieden, heeft, volgens deze organisatie niet alleen het algemeen salarispeil ver beneden dat van hel Provinciaal-, Gemeente- en Spoorwegpersoneel doen dalen, maar heeft bovendien ook de onderlinge verhoudingen der salarissen en loonen verbroken en de traktementen op grondslagen vastgesteld, die geheel afwijken van de daarover in de kringen van de bij die organisatie aange sloten Vereenigingen van ambtenaren en werklieden geldende begrippen en prin cipes. Opgemerkt wordt, dat het aangeboden pro gram is vastgesteld in gezamenlijk overleg met de besturen van de aangesloten organi saties en moet gelden als een poging, om de grondslagen, de verhoudingen en het peil van de „Salarisregeling 1925" in over eenstemming te brengen met de wenschen, levende onder het Rijkspersoneel, wenschen welke gebaseerd zijn op den huldigen eco- nomischen toestand. In de inleiding van hel program, dat uit twee deelen bestaat, nl. een uiteenzetting van de grondslagen der salarieering en van de cijfers, die de gewen9chte salarissen voor de tallooze ambten weergeven, merkt het Dagelijksch Bestuur op, dat wanneer de pen of andere Vereenjging haar in dit pro gram neergelegde wenschen door toevallige omstandigheden eerder vervuld mocht krij- gen dan de andere, de solidariteit haar zal dwingen mede te strijden voor de vervulling der verlangens van de aangesloten zuster organisaties. De Centrale stelt zich voor mede door te strijden voor de verwezenlijking van dit program hel levenspeil van het Rijksper soneel te verheffen en te brengen op zoo danige hoogte, dat dit personeel in zijn ver schillende geledingen kan leven in de maat schappelijke klasse, waarin het volgens ontwikkeling en stand moet kunnen plaats nemen. Uit den inhoud nemen we over, waar over de grondslagen voor een salarieering het volgende wordt gemeld: De functie van den overheidsbedienaar is van zuiver publiekrechtelijken aard. Dien tengevolge kan zijn arbeid in het algemeen genomen niet worden vergeleken met dien van personen van gelijke ontwikkeling, die in particuliere bedrijven werkzaam zijn, zoodat de arbeid van den ambtenaar geen marktwaarde heeft. De grondslagen, waarop de salarisregeling van het Rijkspersoneel moet rusten zijn daarom geheel anders dan voor het vrije bedrijf. RECLAME. 1916 mJT* n.v.hollanW I CHOCftLADE-Fi (Uit 't Fransch vail GUT CHANTEPLEURE). Geautoriseerde vertaling van W. H. C, 6) In de afgeloopen lente zag Kerjean Phyllis te Parijs terug. Zij was grooter geworden en mooier, zonder iets verloren te hebben van haar bijzondere gracie, met iels mysterieus, iets uitheemsohook was niets teloor ge gaan van dat uiterst broze, dat bij haar geenszins een ziekelijke teerheid van ge stel was, maar veeleer e-n mooie verfijning van oen ras. Zij had haar kinderlijke stem behouden en ook haar nauwelijks merk baar. aardig klinkend accentDe gan- sche jeugd, van haar ziel lachte om haar on schuldige lippen en in haar verrukte oogen Kerjean vond haar bekoorlijk, helder en fnsoh als de morgenstond. Arme, kleine Phyll Daar beginnen reeds zelfzuchtige berekeningen, verachtelijke ijverzucht, hebzucht der mannen zich om haar heen te bewegen als even zoovele kleingeestige, slechte of ruwe dingen, waar van zij njels vermoedt wat die cynicus van oen Roro ook er van zoggen moge en die haar uit haar sfeer van geluk willen halenArme Phyllekel Kerjean glimlachte en Phyl versoheen voor zijn geest, zooals hij haar gisteren in het nieuwe park, genielende van haar room soezen, gezien had. Hoe is het mogelijk, dat jemand in haar een echlgenoote kan zien, wmand om lief tè hebben; een vrouwl JJij denkt aan de'drie verliefden urt hef Jted]e, de ©en, die „de roos draagt", en die wordt veremaad, omdat hij beschroomd is, en niet durft; de tweede, die „de bijl draagt" en die wordt afgewezen, omdat hij driftig ia en beveeltde derde, die den amandel bloesem draagt en die wordt aangenomen, omdat hij onversaagd is, omdat hij vraagt. of heel eenvoudig, omdat hij wordt bemind. En hij zegt tot zichzelf: Wie zou wel de man zijn „met iten amandelbloesem"?. Zal die weldra ko men of is hij misschien reeds gekomen? H. Daar Kerjean dien avond geen lust had de zoogenaamde ,,gala"-voorstelhng van een stuk, dat al tweehonderd maal in Parijs was gespeeld en dat hij niet mooi vond, bij te wonen, ging hij niet in op het dringend voorstel van een vriend, die er met hem naar toe wilde gaan. Hij stak, zonder zich pnderweg op te houden, tusschen een ge krioel van menschen en stoelen het verlich te terras van het Casino over, waar het con cert van negen uur weldra zou beginnen, en haastte zich den tuin te bereiken en daar een donker hoekje, met de illusie van een zaamheid, uit te zoeken, om er. heel lui, sigaretten te rooken. Reeds klonken, te midden van de nauwe lijks tot zwijgen gekomen gesprekken, de eerste tonen van het orkest, Kerjean bracht zijn stoel aan den anderen kant van ds bloemperken, op een plek, waar zand waa gestrooid, aan de uiterste grens van de om heinde ruimte waar de boomen van het Ca sino en van het oude park zoo dioht bij elkaar stonden, dat de takken elkaar raak ten, als vrienden, die elkaar de hand reik ten. Er hing nóg altijd de frissche geur der linden, nog intenser dan toen het schemsr- Een der belangrijkste vraagstukken is wel oi het loon moet worden vastgesteld voor gepraesteerden arbeid of naar behoefts. Bei de stelsels hebben veel aantrekkelijks, maar zoowel aan het eene als aan het andere stelsel zijn groote bezwaren verbonden, die een onoverkomelijke hinderpaal vormen voor een streng doorgevoerde toepassing. Daarom kan slechts een salarisregeling go- grond op een tusschenstelsel, dat eenerzijds tot op zekere hoogte rekening houdt met de behoefte van den ambtenaar, anderzijds met de betrekkelijke waarde van den door hem te verrichten arbeid, billijk geacht worden. Het loon moet rechtvaardig zijn; daartoe is het noodzakelijk, dat het voldoende is voor het Levensonderhoud. Bij de samenstelling der salarisschaal voor den laagst bezoldigden arbeid, zal al leen rekening kunnen worden gehouden uiet de behoefte van den ambtenaar, zoowel Ier bepaling van het minimum als van het maximum van de schaal. De bezoldiging in die schaal moet in var band met den diensttijd van het minimum tot het maximum stijgen en wel op zooda nige wijze, dat rekening wordt gehouden met de stijgende behoefte van het gezin. De beginselen, waarop hst fundament der 8alarisregeling rust, zullen noodwendig ook bij den verderen uitbouw hun invloed moe ten laten gelden vooral in de lagere schalen. De salarissen zullen voor alle ambtenaren door deze beginselen derhalve door twee [actoren worden beheerscht, nl. behoefte en praestalie. Naarmate de arbeid meer in waarde stijgt, zal do tweede factor in overhoereching toenemen. Op deze basis hooft de, verdere opbouw plaats gevonden Daar hel salaris het aequivalenl behoort te zijn van de waarde van den verrichten arbeid, zijn bij de bepaling van dat salaris in aanmerking gebracht. a de gepraesleerde arbeid; b. de te stellen eischen; c. de omstandigheden, waaronder 't werk verricht wordt Voorts spreekt het programma zich uit over hot minimum grondtoon, den jeugd- aftrek, het maximum-grondloon, de rangs bevordering, de periodieke verhoogingen, standplaalsindeeling, geliike bezoldiging voor vrouwelijke en mannelijke ambtenaren enz. In het „cijfer-gedeelte" zijn ongeveer 1200 functies verwerkt Het program zal mede dienen als hand leiding bij de behandeling van de salaris- vraagstukken in de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in ambtenarenzaken en in de bijzondere commissién voor G. O. bij de verschillende dienslvakken. Het bezoek van Zuid-Afrik, landbouwers. Het Zuid-Afrikaansche gezelschap, dat een rondreis door ons land maakt, heeft gisterochtend de Coöperatieve Kunstmsst- fahriek te Vlaarehngen bezocht, heit noen maal te Rotterdam gebruikt en 's middags de modeletat De Vaan te HiHegersberg be zichtigd. Per electrischen trein ran 3 25 vertrok men uit Rotterdam naar de halte Renbaan. Van daar begaven de landbou wers zich naar het buiteih van jhr. H. Lou don, voorzitter van hel oomité van ont vangst, Huize Voorlinden, waar jlvr. Loudon hen toesprak De toespraak van jhr. Loudon werd be antwoord door den leider van het gezel- schap den heer J. P. Kleynhans. Gisteravond werden in het Kurhaus de Zuid-Afrikaansche landbouwers, door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, jhr. mr. De Geer, ontvangen. Onder de aanwezigen werden o. m. opge merkt, behalve genoemde minister, de Mi nister van Waterstaat, ir. Bongaerts, de leden der Tweede Kamer Dresselhuya, Ebels, Knigge, Weilkamp, Braat, de burge meester van Den Haag, nor. J. A. N. Patijn met den w.n. secretaris, mr. G. A. v. Poelje, en de wethouders v. d. Meulen, Swart en Vrijenhoek, de directie van de Ned. Spoor wegen. De Zuid-Afrikaansche landbouwers zul len onder geleide van den heer S. Smeding, directeur van de Landbouwwinterschoolte Seha,Ben, oen bezoek brengein aan de Haar lemmermeer en de IJpoldere. Ook bestaat bet voornemen een kijkje te Aalsmeer te nemen. donker was. Kerjean soheple er behagen in le gelooven, dat die een deel uitmaakte van de donkere rust. en dat die geur, komende uit het oude park, waarvan de gebladerde perspectieven zich schenen te verliezen in een halfduister van nachtelijk decor, ten slotte stuitte tegen de breede, wille bordes sen, aan den zoom van de verlichte en luid ruchtige zöne. Hij ging zitten, toen plotseling de tonen van een ouverture luid weerklonken; even moest hij toch constateeren, dat het leven, waarvan toch wel wat al te veel wordt kwaad gesproken, aan menschen met be scheiden neigingen en die bij hun eerzucht geduid aan den dag weten te leggen, nog wel uurlje9 van werkelijke rust en heerlijke vrijdigheid weet te bieden. Toen hij aan zijn vuurloesfelletje een tweede sigaret aanstak, klonk dicht bij hem het lichte geluid van een zeldzaam heldere stem, die riep: „Goeden middag, Kerjeanl" En, hoewel het onbescheiden vlammetje met meer brandde, was het hem of in het doorzichtig duister een gelaat eenigszins zichtbaar werd: Goeden avond, Phyifekel antwoordds hij verbaasd en vroolijk. Wat doe jij hier zoo heel alleen? Ik ben niet alleenJuffrouw Ribea is bij meKijk, zij heeft mijn gesprek onder vier oogen met een manlijke schim in de gaten en komt naar ons toe.met de kans haar steel te laten wegnemenlzij heeft me toegestaan op mijn lievelings plekje naar het concert te luisteren. Maar, Phyllis, hoe kan je nu zeggen, dat je hier naar het concert kunt luisteren? Mijnheer Kerjean, treed eens als rechter opl protesteerde juffrouw Ribes met een vrien delijk tegenetribbeéenóe stem. Zij was na H. M. de Koningin heeft in de afge- loopen week ten paleize het Loo den afge treden gezant van Uruguay, den heer Guani, in afscheidsaudiünlie ontvangen. De gezant heeft hierna het middagmaal bij H. M. gebruikt. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau de zeereerw. heeren G. Nuy, pastoor te DrU, gemeente Heteren en J. Miltenburg, pastoor te Houten; is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau jhr. J. C. van Cittere te Soeraba)a. In den ouderdom van bijna 71 jaren ia te Amsterdam overleden de heer Jac. van Oversteeg, amanuensis der Vrije Universi teit. Ruim 41 jaren heeft de heer Van Over steeg de Vemeeniging voor Hooger Onder wijs op Gereformeerden grondslag en de van haar uitgaande Vrije Universiteit met al zijn brachten en zijn volle toewijding ge diend. In de binnen eenige dagen te verschij nen Legerorders zal zijn opgenomen een be schikking van den Minister van Ooriog, volgens welke betalingen aan en door het Rijk zooveel mogelijk moeten geschieden door tusschenkomsl van den postchèque- en girodienst. Volgens beschikking van den Minister van Oorlog zullen in den winter 1925/1928 rijlessen worden gegeven in verschillende garnizoensplaatsen, waaraan kan worden deelgenomen door een m die beschikking voor elke plaats vastgesteld aantal officie ren. Beroepsofficieren in wier standplaats geen lessen worden gegeven, kunnen indien zij voor het ontvangen van rijlessen in aan merking komen, deelnemen aan de lessen in de naastbijgele-gen plaats, waar die les sen gegeven worden Naar wy vernemen, zegt de ,,N. R, Ot.", zijn voor de betrekking van hoofddi recteur der registratie en domeinen aan het departoment van financiën op de be grooting voor 1926 geen gelden uitgetrok ken. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". HYSON, Java n. Amst., 10 Aug. van Port-Said. GLAUCIUS, 8 Aug. van Colombo naar R'dam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. MERAK, 10 Aug. van Santos te R'dam. ZIJLDIJK, thuisreis, 7 Aug .te Santos. JAVA—NEW-TORK LIJN. STADSWIJK, naar New-York, 9 Aug van Port-Said HOLLAND—OOST-AfflE LIJN. OLDEKERK, thuisreis, 9 Aug. van Foo- chow. derbij gekomen en slak den jongen man vriendschappelijk haar hand toe. Kerjean kan mij geen ongelijk geven, koppig oudje, want hij heeft dezelfde plaats uitgekozen als ik. Wat moet ik daarop nu antwoorden, juffrouw Ribes? vroeg Willem en glim lachte tegen haar. Zij was eqji groote dame op leeftijd met onschuldige trouwe oogen en die al verscheidene jaren juffrouw-van- gezelschap was van mevrouw Davranyay en volgens deze wa9 haar hoofdverdienste, dat zij drie of vier uren achtereen hardop kon voorlezen en de re3t van den tijd, om haar medemensch niet te vermoeien, wist te zwijgen. Een Casino-concert, zie je, Kerjean. verklaarde Phyllis, een avondconcert bui ten vind ik, behalve van nabij het zoute- looze gebabbel te begeleiden van lieden, die voor hun spijsvertering in de frissche lucht gaan zitten, als in 't leven geroepen voor menschen, die aan andere dingen denken, om in de verte naar te luisteren, als naar iets vaagsiets om maar ten deele te worden gehoord, als onvoltooide zinnen, de maten niet aaneengeschakeld, de tonen dwalend, zonder verband en zonder doel, her- en derwaarts huppelend als vroolijke vlinders of droevige gedachten. Heerlijk om er je oogen bij te sluiten en je dan te ver beelden niet heel goed te weten van waar die dolende welluidendheid in den avond komt, omdat je niet goed meer weet, waar je zelf bentJuffrouw Ribes, daaren tegen, wil alles hooren, net als in hel Ch&telet of in de Gaveau-zaal; zij wil heel precies weten waar zij is en zij wil mij van af haar plaats zien, om heel precies te we ten waar ik benNu Kerjean hier is en op mij kan passen, juffrouw Ribes, belet u HOLLAND—BRITSCH-IND1E LIJN. BOVENKERK, 9 Aug. van Hamburg ta Antwerpen B1LDERDIJK. uitreis, 9 Aug. te Karachi, HOLLAND—AMERIKA LIJN. WESTERDIJK, 8 Aug. van New-York n. R'dam. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". 0ERAM, Karachi n. Hamburg, pass. 10 Aug. de Weser. PRINS DER NEDERLANDEN, uitreis, pas seerde 7 Aug. Perim. S OEM PA thuisreis, 10 Aug. van Colombo* HOLLAND—AFRIKA LUN. HEEMSKERK, uitreis, pass. 9 Aug. Dakar, BANKA, uitreis, 6 Aug. te Berra. KON. HOLL. LLOXD. ORAN1A, uitreis, B Aug. van Lissabon. GELRIA, 8 Aug. van Wisby te Stock holm. MAASLAND, uitreis, 9 Aug van Lissa bon. JAVA—BENGALEN LUN. CALCUTTA, naar Java, 8 Aug. te Ran goon. CEYLON. 9 Aug van Java naar Cal cutta. HALCYON-LIJN. ALDABI, B.-Airea n. R'dam. 8 Aug. van Baihia. KON. NED. STOOMBOOT-MU. HERCULES, 6 Aug. van Faro n. Cadix. MINERVA. 9 Aug. van Algiers n. Am*. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. ALBLASSERDAM, arriv. 9 Aug. te Har- burg. HILVERSUM, pass. 8 Aug Zea, uaar Odessa. KAPELLE, pass. 9 Aug. Holtenau, naar Riga. NEGKAR, Smyrna n. R'dam, 6 Aug. ta Casablanca. SLIEURECHT, pass. 10 Aug. Gibraltar, naar Londen. VECHT, arriv, 9 Aug. te Brahe9ladl WAAL, 8 Aug. van Skelloften n. R'dam, AMSTEL, pass. 9 Aug. Holtenau, naar Koningsbergen BAKENDRECHÏ, pass. 9 Aug. Konslan- linopel, naar Alexandrië. BEVERWIJK, 8 Aug van Susek naat Hornillo. CALLISTO, an-iv. 8 Aug. te Limhamm. DONAU, pass. 7 Aug. Sagres, naar Ham burg WITTE ZEE, Almeria n. R'dam, pass. 9 Aug. t'inislerre. LEKHAVEN, arriv. 7 Aug. te Wabana. HAGNO, arriv. 7 Aug. te Valparaiso. WAALHAVEN, arriv. 8 Aug. te Grange mouth. i niets, dichter bij hel terras en de muziek te gaan.vlak er bij.Kom! Ik zal u daar eens inslalleeren tlelp me eens een handje. Kerjeanl.... Met haar accentje wist zij rhylbrne te geven aan haar woorden; haar zuivere stem was als iels frisch in de lucht. Zij ging gauw naar den steel, dien >uf- frouw Ribes op een paar meier afstand had verlaten, en met de bevallige beslistheid, die haar eigen was, wees zii den jongen man de plaats aan, waarheen hij dien moest dragen. Daarl zei ze, de goede juffrouw mee nemende, die alleen maar voor den vorm tegenstribbeldeDaarl aan den voel -..ia hel terrasGeen enkele loon van geen enkel instrument zal u daar ontgaan Kerjean, oude vriend van de duisternis en van mij, lalen wij gaan zitten in mijn bnseh vol geur. Zij stond rechtop, fijntjes on ais ieta kostbaars, m het midden van oen kring van licht, dat haar op dat oogenblik omstroom de. Haar eenvoudige en harmonieuze japon een van die jurkjes, die Lecoulleux mei zoo'n ruwheid taxeerde op vijfhonderd franc was van een zachte en zijdeach tige slof, waarvan de bleekblauwe plooien neerhangen over een soepele, Batijnen on derjurk, nuanceerde zich bij elke beweging met fijne lichtweerkaatsingen, bijna mau ve Het was iete wazigs, onbestemd en lieflijk.Een groote tulen hoed omlijstte als een donkere wolk haar schitterend blond, ietwat krullend haar, haar frissche gezicht met een beetje vooruitstekende juk beenderen, haar langgerekte oogen als van een Japansche danseres, waarin de onschul dige zachtheid van don blik van cen hoql jong meisje lachte, (Wondt vervolg1®*

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5