Uidsche Begrafenis-Onderneming INGEZONDEN. SPORT. Bi 3 Alleen op Kroonfiesch. fg 9 Is 2 BB R Je meest zindelijke verpakking. W. A. ELSHOF ZOON SPREEKCEL. van het Turksche volk volgt. Hij voegde er aan toe, dat hij was aangewezen voor het hervallen en het ontwikkelen van de eeuwenoude uitstekende betrekkingen lus- tchen beide landen en sprak zijn wenschen uit voor den vooruitgang van Turkije. De president van de republiek antwoord- ide, dat ook het Turk9che volk een oude vriendschap koestert voor het Nederlandsche Volk. Hij voegde eraan toe, dat hij zich op recht aansloot bij het verlangen naar ont wikkeling van de betrekkingen en den voor spoed en het geluk van Nederland en H.M. die Koningin der Nederlanden wenschte. Bij Kon. Besluit is op verzoek eervol ontslagen als burgemeester van Huizen (N.H.) E. J. ten Raa; is benoemd buiten bezwaar van '9 Rijks schatkist tot vertegenwoordiger der Regee ring voor de XVIe vergadering van het In stituut Internationaal de Stalislique te Rome prof. dr. C. A. VeTrijn Stuart te Utrecht. Bij Kon. Besluit is toegekend de zil veren eeremcdaille der Oranje-Nassauorde aan W. E. Boekman, gewezen opzichter eer visscherijen op de Zeeuwsche Stroomen le Bruinisse. Met 59 tegen 1 stem heeft de Grönne- ger Spraok te Groningen besloten zich af te scheiden van den Bond van Groningscho Vereenigtngen. Men bericht ons, dat voor te houden speciale Dahliakeuring en Tentoonstelling, welke van 25 lot en met 27 September' a.s. zal worden gehouden door de Nederlandsche Dahlia-vereeniging, in samenwerking met de vaste Keuringscommissie te Amsterdam en de afdeeling Rotterdam van de Ko ninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in de Diergaarde te Rotterdam, door Zijn Koninklijke Hoog heid den Prins der Nederlanden een zilve ren medaille is geschonken, hetgeen weder moet beschouwd worden als een hoogstaand bewijs van sympathie voor de Nederland sche Dahlia's vah Koninklijke zijde. Tevens werd ons door het Dagelijksch Bestuur van de Ned. Dah. Ver. medegedeeld dat deze keuring een zeer belangrijke zal zijn op het gebied van nieuwigheden, en dat zij dc voorgaande beloofd te zullen overtreffen. B. en W. van Zaandam hebben besloten de werkzaamheden der commissie tot steun aan werkloozen op te schorten. Voor zoo ver er nog personen zijn, welke steun van de commissie ontvangen, moeten deze, in dien zij binnen uiterlijk 2 maanden niet in staat zijn in hun onderhoud te voorzien, eerder door de organen van armenzorg wor den geholpen. Nieuwe personen mogen in geen geval door de commissie in de steun regeling worden opgenomen. De afdeeling van den modernen gemeen- teworkliedenbond te Zaandam heeft bij den Kantonrechter een vordering ingediend te gen de gemeente tot uitbetaling van den vakantietoeslag. Waar do regeling van de ren toeslag in die gemeente vastgesteld is bij verordening, is men van oordeel dat de ambtenaren en werklieden bevoegd zijn uit betaling van dezen toeslag in rechten op te vorderen. Ter herdenking van 't vijfentwintig-ja rig bestaan van „Het Groene Kruis" in Nederland wordt een internationaal con gres gehouden, dat gewijd ia aan de bevor dering deT huiselijke en aanverwante zio- kenverpleging en hygiënische volksopvoe ding. Het heeft plaats op 1 en 2 Septem ber, in het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen, v Mariaplaats te Utrecht. - Uil Londen wordt gemeld, dal aan een officieel banket ter gelegenheid van het in ternationale congres voor gevangeniswezen, de Engelscèc minister van binnenlandsche zaken op last van den koning de versierse len van do ridderorde van het Brilsche rijk heeft overhandigd aan prof. Simon van der Aa, voor zijn vele diensten in verband met de hervorming van het gevangeniswezen. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEftEWEER TELEFOON Kltl - hBlDEiV 7797 tBuiten verantwoordelijkheid der Redactie}. Copie van al ot niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Antennes en brandverzekering. Geachte Redactie. De waarschuwing door U geplaatst in verband met bovenstaand onderwerp, in Uw blad van Woensdag 5 Augustus geeft mij aanleiding tot de volgende opmerkingen. In Radiotechnische kringen wordt de be zorgdheid welke assuradeuren aan den dag ieggen opziohtens het gevaar voor bliksem inslag, volstrekt niet gedeeld. Integendeel, roem steekt or den draak meel Zeer gaarne zou ik een deol van de artikelen, welke te gen de gewraakte bepalingen geschreven zijn, willen weergeven, doch de bescheiden heid vorbioJt mij zooveel plaatsruimte van U te vergen. Daarom volsta ik met het na volgende. Men toont aan dat geen statistie ken beslaan over het gevaar van bliksem inslag bij antennes, welke eenigermate de clausule bijvoeging zouden kunnen recht vaardigen. Men beweert en m. i. met recht dat de duizenden telefoondraden welke vroeger over de stad gespannen wa ren, toch nimmer gevaar veroorzaakten. De talrijke telefoontoestellen werden beveiligd door een simpel "MAsemafleiderlje, verbon den binnenshuis aan de waterleiding! De geer hooge telefoonpalen boden toch een veel groot ere trefkans dan de hoogste ama teur-antenne? Heeft men ooit gehoord van brand dooT bliksem via de folefoonleiding? Waarom bevat geen .enkele polis oen clau sule over de gevMrlijke lelefoonleiding?' Het komt mij voor, dat U geheel onnoodig Uw lezers in angst gebracht heb, want velen zullen nu meer oog hebben voor het gevaar dat volstrekt denkbeeldig is dan voor de btoole formaliteit van kennis geving aan de verzekeringsmaatschappij. Tenslotte wil ik volstaan met de volgen de raadgevingen. Ten eerste, zorgt voor een eenvoudige doch goedwerkende bliksem afleider. Ten tweede, geeft kennis aan de maatschappij. Ten derde, wacht U er voor, de verplichting op U te nemen, te zorgen voor den „halven-mefer luchtafsland" en ten vierde, bewillig in geen geval in een event, premie-verhooging, want in die twee laatste punten schuilt eigenlijk „des Püdels kern". Zoo noodig, ben ik gaarne bereid hierop nader terug te komen. Met vriende- lijkeh dank voor de plaatsing teeker.i Hoogachtend Uw dw. M. C. LAMAN. Hierbij zij onzerzijds slechts opgemerkt, dat van een onnoodig waarschuwen onzer zijds geen sprake is. Wij hebben alleen het feit medegedeeld dat een verzekeringsmaat schappij opgave ei9cht van de aanwezigheid van een antenne en daarom een aparte clausule, in de polis zet Dat is nu eenmaal zoo en terecht meenden wij daarop de aan dacht le moeten vestigen. Stel eens, dat een verzekerde brand krijgt en de maatschappij weigert fe betalen doordat een antenne aan wezig is, waarvan geen opgave is ge daan.... Red. „L. D." Een verzoek aan Grinthandelaren. Eenigen tijd geleden maakten we gebruik van een uilnoodiging om het Kindertehuis „Voordorp" (te Leiderdorp, bij de Tolbrug), waar zoovele kinderen worden opgevoed, te komen bezichtigen. Aangenaam is de in druk die men van deze inrichting krijgt; aardig om te zien hoe de kleintjes, en die zijn er ook heel wat, worden bezig gehou den. Sprekend met de Directrice, vertelde deze ons, hoe het speten in den tuin, wat de kinderen 's zomers zoo hoog noodig heb ben, voor de zustere altijd zulk 'n onaange name gevolgen heeft, omdat de kleeren van de aarde .door geen grint gedekt, zoo vrecselijk vuil worden. Het is begrijpelijk, dat het spelen en ravotten niet verboden kan worden; wie zou een kind zonder dat wil len zien opgroeien? En dan vooral kinderen die reeds zooveel missen moeten. Maar geld om een'flinke hoeveelheid grint te strooien ontbreekt natuurlijk geheel omdat er zoo heel veel komt krjkon. Dit bracht ons op de gedachte een verzoek tot onze Grinthande laren le richten om eens afzonderlijk of ge zamenlijk een lading van hun kostelijk ver weer tegen zwart en stof te doen neerwer pen. Wat zouden daarmede veel kinderen altijd weer blijgemaakt worden. U weet toch allen hoe graag een kind buiten speelt, en dus ook deze kinderen, die zoo hoogst zelden van zee of bosch genieten kunnen. Mogen wij hopen op een goed resultaat7 EEN TAAR VRIENDINNEN VAN HET KIND, LAWNÏENNIS. Het Internationale Tonmooi te Noordwijk. (Van onzen eigen verslaggever). Noordwijk-aan-Zce. 6 Augustus. De tweede dag van het Noordwijksche tournament bracht stralende zonneschijn, en waar thans ook het meerendeel der „sterren" van de partij was, kwam dit al direct ten goede aan de publieke belangstel ling. Wel is waar is het nog niet zoo vol als b.v. tijdens de Davis-Cupwedslrijden, maar voor ee» tweeden dag was er toch belang stelling le. over en zoo zag het Casino ook vandaag weer het elegante en mondaine ge doe, tenniswedstrijden eigen. De publieke belangstelling concentreert zich voornamelijk op bet heeren-enkelspel en heeren-dubbelspel. En dat is alleszins begrijpelijk, daar immers voor die spelen tennissers met een internationale reputatie hebben ingeschreven, in tegenstelling met de daroesspelen, waarin wij bijna geen speelsters aantreffen, die tot de internatio nale klasse behooren. Alleen Frau Dumont schijnt tot de sterkere speelsters te behoo ren .maar of zij op één lijn is te stellen met de Hollansche dames als mevr. Slroinck, mevr. Chabot, mej. Rollin Conquerque, me vrouw Bijleveld etc. zal nog moeten blijken. Vandaag werden op de drie centrecourt- banen tal van internationale partijen ge speeld. waarbij het meedoen der tennis- „slerren" de groote attractie vormde, ook al kregen de grootheden nog geen gelegenheid om hun capaciteiten te foonen, en al hadden b.v. de Voor-Indiére, die eerst heden in Hol land zijn aangekomen na een lange en ver moeiende reis nog niet hun internationalen vorm te pakken. In de Voor-Indische ploeg vervangt H. H. Fyzec, aangezien Fisher niet is medegekomendr. Andreae. Fyzee toonde vandaag al, dat hij evenals zijn broer dr. A. H. Fyzce (de beroemde) een sterk speler is. Men is vandaag Hink opgeschoten, dank zij het feil ook, dat de mindere grootheden die vanmorgen nog niet op het appèl waren, zonder .vórm van proces weiden geschrapt. Het wachten is nu nog op den Duitscher dr. Dehrens. In het Heeren-enkelspel hebben wij be reids de geheele eerste ronde, en het over- groote deel van de tweede ronde achter den rug. Gaan wij allereerst even de prestaties van Leidsehe spelers na, dan zien wij dat H. Wamsteker wel heel ongelukkig lootte. In de eerste ronde kwam hij at dadelijk te gen Van Lenncp en hoewel hij een „walk over" kreeg, omdat onze nationale kampioen toch verhinderd bleek om naar Noordwijk te komen, sneuvelde Wamsteker reeds in de eerste partij, die hij moest spelen. Hoewel mr. J. P. Timmer niet zoo buitengewoon op dreef was, werd het 60, G1. Ook P. J. Maureau had in de eerste ronde een „walk over" en kwam daarna tegen den Duitscher dr. Marcotty, die zooals te verwachten was, den Leidenaar vrij gemakkelijk klopte. De Leidsehe student C. H. Muntz, één der sterk ste spelers in het Internationale tennistour- nooi, klopte in de eerste ronde Sleyn Parvê en kwam daarna tegen den Voor-Indiër H. H. Fyzee. Hoewel Muntz zeer goed partij gaf, werd het natuurlijk een nederlaag. Onze jonge stadgenoot Van der Heide le verde ongetwijfeld de beste prestatie. Na in de eerste ronde Eschauzier met 75, 62 te hebben geklopt, kwam hij in de tweede ronde tegen niemand minder dan den Voor- Indiër Jacob, en dien heeft hij het lastig ge noeg gemaakt. Hij dreef Jacob telkens in het nauw door zijn afwisselend spel met harde drives en korte slagen, al moet direct wor den gezegd dat wij van den Voor-Indiër niet zijn hardste en scherpste slagen kregen te zien. De eerste set won Jacob met 7—5, de tweede met 97. Van de Voor-Indiërs had hij zeker de moeilijkste taak en hij was dan ook over den jongen Van der Heide goed le spreken en meende in hem een „coming man" le zien. Van der Heide moest tenslotte zwichten voor de harde cross drives van den Voor-Indiër. Het Heeren-enkelspel leverde geen ver rassingen, of het zou dan moeten zijn dat Klopfer uit Mannheim, die een uitstekend eh zeer varieerend baseline-spel ten beste gaf .eerst ir. A. Knappert sloeg en daarna zelfs Leembruggen, zoodat de Duitscher zich in de vierde ronde plaatste. Ook de Cambridge-man Stralem, die een zeer sympathieken indruk maakt, kwam, zij het op het kantje af, in de vierde ronde. Mr. J. P. Timmer speelde zeer scherp, zon der te veel te wagen en hoewel Stralem alle moeite deed om den Utrechtenaar de baas te blijven, niets lukte, zoodat de eerste set met 6,8 voor Timmer was. In de tweede set kwam deze met 40 voor maar ging daarna verslappen, terwijl Stralem juist uitstekend op dreef kwam. Het werd 43, dan even een inzinking van den Amerikaan op den service van Timmer, 53. Dan is het afgeloopen. Stralem wint de set met 75, terwijl Timmer in de final-set geen voet meer aan den grond krijgt Het partijtje tasschen mr. Van der Feen met zijn fijne passes en J. Bryan met zijn snel kapspel was bijzonder interessant Bryan maakte de fout van te kort te spelen en toch op te loopen, waarvan Van der Feen die uitstekend op dreef was, gebruik maakte om hem telkens te passeeren. Met .75, 6—2 won de oud-Leidenaar en hij ts dus de derde speler, die de vierde ronde bereikte. t In het Heeren-dubbelspel stevenden H. TimmerC. A. Bryan met een vaartje op den kwart-eindstrijd aan. Eerst moesten WamstpkerStork, daarna Echauzier Maureau er aan gelooven. JacobStralem bereikte de derde ronde, na een 63, 62 overwinning op VinkenborgVan der Steur De jonge Van der Heide met Ruitinga ais partner maakte het de internationale double A. A. FyzeeVan der Feen danig lastig. Er waren drie sets voor noodig Het Gemengd-dubbelspel leverde evenmin verrassingen op. Het paar mevr. Stroinck C. A. Bryan, dat reeds als winnaar van deze afdeeling wordt gedoodverfd, had andere moeite genoeg met mevr Dudok van Heel Knappert. De dames-spelen geven vooralsnog geen aanleiding tot een bijzondere bespreking. In het enkelspel bereikten Frau Dumont. mevr. Bijleveld en mej. Zoethout bereids de derde ronde De verdere uitslagen van vandaag luiden: H e e r e n-e n k e 1 s p e 1, le ronde: S. M. Jacob si. F. Slradmeyer 60, 62; J. M. Lal sl. W. Marinkelle 61 ,6—1; H. H. Fyzee sl. G. Scheurleer 61, 60; J. J. Borgerhotl Mulder sl. jhr. S. P. F. Meyer 63, 97; M. Wetselaar wint van R. de Gorter w. n. o.; A. J. v. d. Steur sl. II. Pflaume 6—4, 6—8. 7—6; dr. A. H. Fyzee sl. J. G. van Manen 60, 6—1; mr. A. H. Kramp sl. L. A. Enthoven 63. 26, 63, 2e ronde: mr. M. v. d. Feen sl. F. G. Stork 60, 64; J. Bryan sl. dr. W. Schomburgb 6—2, 63; S. M. Jacob sl. J. W. F. v. d. Heide 7—6, 97; Nico Nicolaas sl. W. Rui tinga 62, 62; J. M. Lal sl. J. M. v. d. Hagen 6—0, 6—0; H. H. Fyzee sl. C. H. Muntz 63, 6—1; C. A. Bryan sl. mr. A. H. Kramp 02, 63; G. Leembruggen sl. dr. Beckmann 61, 63; L. Klopfer sl. ir. A. Knappert 62, 61. 3e ronde: mr. M. v. d. Feen sl, J. Bryan 7—5. G2; D. Sü;alem sl. mr. J. P. Timmer 3ej 75, 60; L. Klopfer sl. G. Leem bruggen 6—4, 60. Dames-enkelspel, le ronde: mej. F. van Riemsdijk sl. mej. M. Houben 36, 7—6, 6—3; mevr. Bijleveld sl. mej. G. Loehmer 6—1, 6—1; mej. R. Goulnry el. Frau Cosack 63, 6-4; mevr. Chabot sl. mej. N. Timmerman 62, 62; mej. M. Giel sl. mej. Dumont 62, 62. 2e ronde: Frau Dumont sl. mej. P. Koene 2, 61; mevr. Bijleveld sl. mevr. Roe mers 6—0, 6—2; mej. A. Zoethout sl. mej. M. Giel 6—3, 6-3. H e e r e n-d ubbelspel, le ronde: A. A. Fyzee en mr. M. v. d. Feen sl. J. W. F. v. d. Heide en W. Ruitinga 64, 46, 61. 2e ronde: S. M. Jacob en D. Stralem sl. J.. Vinkenborg en A. J. v. d. Sleur 63. 62; H. Timmer en C. A. Bryan-sl. ÏL Wamste ker en F. G. Sterk 6—0, 6—1; E. Eschauzier en P. J. Maureau sl. A. J. Steyn Parvé en F. C. baron van Scbimmelpenninck 6-2, 6-3. 3e ronde: H. Timmer en C. A. Bryan sl. E. Eschauzier en P. J. Maureau 61, 6-1-2. Dames-dubbelspel, le rende: mej. P. Koene en mevr. Schwab sl. Frau Dumont en Frau G. Riesen 46, 6—2, 86 mevr. Chabot en mej. M. Rollin Conquerque sl. mej. F. van Riemsdijk en mej. Z. Re- deker 76, 6—1. G e m e n g d-d ubhelspel, Ie remde mej. H. C. v. d. Heide en J. W. F. v. d. Heide sl. mej. N. Timmerman en D J. Steyn Parvé 60, 6—1; Mevr. J. Stroinck Cords en C. A. Bryan sl. mevr. Z. Dudok van Heel en ir. A. Knappert 63, 97; mej. A. C. Woud stra en mr. A. H. Kramp sl. mej. J. Dijkhotf en F. G. Stork 86, 6—2; mej M. Rollin Conquerque en J. M. Lal sl. mej. A. Zoet hout en dr. A. de Waart 64, 6—8; mevr. M. Chabot en D. Stralem sl. Frau Wenzel en dr. Engel 60, 62; mej. R. de Jong en W, Marinkelle w. o. WATERPOLO. Haas oi A.Z.? Te Utrecht speelden gisteren Maas en A.Z. tegen elkaar om uit te maken wie den lste klasse titel tegen den 2de klasse-kam pioen zal moeten verdedigen. Met rust was de stand 11. Tegen het slot wag Maas sterker. Zij wist dan ook met 42 te win nen. MOTORSPORT. De zesdagen-rit in Engeland. In Engeland zal op 17 Augustus een ze.s- daagsche motorrit aanvangen, waarvoor vijl landen hebben ingesofcreven, namelijk Enge land, Nederland, Noorwegen, Duitschiand en Australië. Er zijn 23 Duitsche, 9 Bolland- scho, 4 Noorsche en 3 Australische inschrij vers, terwijl Engeland met 3 teams uitkomt 3e klasse B: L. F. C., R. V. C., Delft, Del, /ia, Fortuna, Vlaardingen, Schiedam, Leo, nidas. 4e klasse A: D. I. O., T. H. B.. Aurora D. V. V., E. H. S. (1) Norvieus (1) II.D.V. (IV Reserve 2e klasse A: A. D. O. 2, A. S. C 8 B. M T. 2, H. V. V. 3, Otympia 2, S. V. V. 2, Quick 2, U. V. V. 2. Reserve 3e klasse A: Alphen 2, Lugdq- num 2, V. U. C. 2, L. F. C. 2, H. B. S. 8, H. V. V. 4, Concordia 2. (1) Bij toelating. Wijziging Ned. Eondselftai tegen België. De H. V. V.-speler Snouck Hurgrnnje zal, naar de Spkr. meldt, 6 September voor zijn club in de Zilveren Bal-wedstrijden uitko men en niet voor het Ned. Bondselftal, dat dien dag tegen het Belgische Bondselftal te Antwerpen den liefdadigheidswedstrijd speelt Hij wordt door Manssen (Excelsior) ver vangen. WIELRENNEN. ZEILEN. OM DEN ONE TON CUP. Holland zegeviert! Bravo, de beker is onsl Voor een jaar mag Nederland zich bezitter van den Cup noemen, en wij hebben daarbij hel voor recht dat het volgend jaar deze wodslrijden opnieuw in ons land zullen plaats vinden. Hibma, als sluurman der „Prinses Juliana" gesteund door z'n kranige bemanning heeft een daad volbracht, die den naam van ons volk als sportieve natie tot ver in het bui tenland zat doen weerklinken; een daad, die vooral ook met het oog op de komende Olympiade van groot belang mag worden genoemd omdat niets beter dan klinkende triomfen in staat zijn de aandacht der vreemdelingen te trekken. Waarlijk de ver richtingen onzer Nederlandsche vertegen woordigers in dezen internationalen kamp op do Zuiderzee hebben groote waarde en zij bevestigen nog eens weer onze meening dat ons land op sportief gebied langzaam maar zeker een betere toekomst tegemoet gaat. Heel duidelijk is ditmaal gebleken, dat Nederland de sterkste was en de overwin ning is dan ook welverdiend Niemand zat haar willen of kunnen betwisten. Niemand ondanks het feit, dat het resultaat dezer laatste race tenslotte door de jury moest worden vastgesteld, doordat beide partijen een protest hadden ingediend, in verband met een aanvaring bij de laatste boei. Op zichzelf is dit laatste natuurlijk te betreuren maar het stemt tot voldoening te weten dat de „Prinses Juliana" ondanks die aanvaring (want de Noor schijnt werkelijk de schuldige te zijn geweest) met goeden voorsprong als eerste over de eiDdlijn ging. De „Prinses" was weer de snelste ge weest, en veroverde dus voor Holland den beker, daarmede de wedstrijden beëindi gende. Ook gisteren was de publieke belangstel ling zeer groot. Na een zeer goeden start ontspon zich een strijd, welke wat felheid betreft, wel een unicum is in de geschiedenis der zeilsport hier te lande. Nek aan nek voeren de booten over het kabbelende watervlak, met een ge weldige snelheid joegen de bekwame stuur lieden vooruit, elke meter, ja elke seconde elkander betwistend, elke manoeuvre des tegenstanders bespiedend. Tot de voorlaatste bloei bleven de booten gelijk, toen passeerde do Juliana met de protestvlag in top. rake lings de Jan II. Ook hier zagen we de pro testvlag in fop verschijnen. En heviger werd de strijd, heftiger de aanval van den Noor op den leidenden Hollander. De Prinses echter gaf geen krimp, liep op hc-t laatste traject aanmerkelijk uit en won met 1 min. 0.6 sec. de race en den cup. onder luid ap plaus der jubelende massa. Waar béide jachten met de protestvlag in top binnen liepen, moest de uitslag even worden opgeschort. Hibma (stuurman Prinses Juliana) be weerde dé protestvlag te hebben geheschen, omdat de Jan II bij de voorlaatste boei geen ruimte gaf, voldoende om te passeeren. De Jan Il-zeiler daarentegen beweerde, dat, loen hij voldoende ruimte gaf, do Prinses zoo scherp passeerde, dat een louché het resultaat was. De jury, beslaande uit de heeren Heiiot en Houivet (Frankrijk), Knegt (Noorwegen) en Lucassen (Holland) vergaderde aanstonds ter behandeling van het protest aan den Jan II. Na bespreking werd de „Frinses Ju liana" winnaar verklaard. 1. Prinses Juliana in I uur 59 min. 19 s.; 2. Jan II. in 2 uur 25 sec. CRICKET. AjaxHaarlemsch elftal. Naar wij vernemen zal op Woensdag 12 Aug. e.k. Ajax een friendly-game spélen tegen een vertegenwoordigend Haarlemsch elftal. Het Haarlemsch elftal zal beslaan uit spelers van Haarlem, R. en W. en C. V. IL Ajax zal zoo sterk mogelijk verschijnen, waardoor het een aardigen strijd kan worden. VOETBAL. De nieuwe competitie-indeeling. Van afd. I en II van den N. V. B. gaven wij onlangs reeds de competilie-indeeling der eerste klasse. Than3 is ook de indeeling der lagere klassen door de .Sportkroniek' gepubliceerd. Vóór zoover deze onzen lezers zal interesseeren moge zij hier volgen: Afdeeling 1: 2e klasse A: Zandvoort. llol- landia, Alcmaria Victrix, Wesl-Frisia, W. F. C.. K. F. C., D. E. C., D. W. S., Bloemen- daal, Schoten. 2e klasse B: Z. V. V., A. F. C., V. V. A., Donar, Hilversum, H. V. C., Hercules, Kam pong, D. O. S„ Voorwaarts. Afdeeling U: 2e klasse A: A. D. O., B. M. T. ,V. I. O. S., Otympia, Concordia, C. V. V., Transvalia, Steeds Hocger, Hermes-D. V. S., S. V. V. 2e klasse B: Quick, D. H. C., V. U. C., L. S. Y., O. D. S.. R. F. C., Xerxes. Neptu- nus, S. V. W., Vetox. 3e klasse A: Hiltinen, Lugdunum, U. V. S. Bodegraven, Alphen, Celeritas, V, D. S., D, V, C, De wereldkampioenschappen. Naar de „Tel." verneemt is de kans zeer groot, dat de bekende stayers Linart en Grassin te Amsterdam zullen starten in de wedstrijden om het wereldkampioenschap. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-HIJ. „NEDERLAND". BENGKALIS, thuisr., 7 Aug, te Marseille verwacht. KARIMOEN 6 Aug. van Amst. ts Batavia. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LOCH KATRINE, R'dam n, Pacific Kus{, 4 Aug. van Cristobal. CARDIGANSHIRE, Pacific Kust n. R'dam 4 Aug te Panama. VEEN DAM, R'dam naar New-York, 6 Aug von ;ouih„tupton. MAASlJAM, R'dam n. New-Orleans, 5 Aug van Corunna. STOOKV.-MAATSCH. „OCEAAN". PATROCLUS 5 Aug. van Singapore naar Rotterdam. AGAPENOR 5 Aug. van Hankow n. R'dam. MERIONES 4 Aug. van Cebu n. R'dam. ELPENOR 2 Aug. van Tientsin naar R'dam. CITY OF IIANKOW, Japan naar R'dam, pass. 4 Ang. Perim. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN, uit., pass. 6 Aug. Finisterre MELISKERK 4 Aug. van East London naar Durban KON. NED. STOOMBOOTMIJ. CALYPSO arr. 6 Aug. te Hamburg. KON. WEST-INDISCHE MAILDIENST. CRYNSSEN 7 Aug. van Amst te Barbado» verwacht. BOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. HOOGKERK, uitpass. 6 Aug. Perim. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIBODAS 5 Aug. v. Manilla te Shanghae, ROTTERDAMSCHE LLOTD. TAPANOELI, thuisr., 6 Aug. v. Port Said, KON. HOLL. LLOTD. ORANIA, uit., 6 Aug. van Southampton. SALLAND, thuisr., 4 Aug. van Montevideo, GAASTERLAND 2 Aug. van Coral n. Buenos Aires. EEMLAND 5 Aug. van R'dam te B.-Aies. NEDESL. EN VREEMDE SCHEPEN. W1ELDRECHT 5 Aug. van Constanza naar Londen. KEJLEHAVEN 4 Aug. van Archangel te Har-, burg. SPAR, Rosario n. R'dam, pass. 5 Aug. Oues- eant. SL1EDRECHT 3 Aug. van KonstanUnopel n, Tbameshaven. MOORDRECHT 6 Aug. van Kotha n. Wyborg MAASHAVEN 5 Aug. v. Archangel te Lon den. FENDRECHT 5 Aug. van Londen n. Porto Pi, WITTE ZEE 5 Aug. van Atmeria n. R'dam, ADM. DE RUYTER 5 Aug. van Lulea naar Rotterdam. RECLAME. Naturel VALENCIA 1 III r TF ANANAS j Je ljjuBte Limonade H3§ f I Limonade Cazense HAARLEMMERSTRAAT - LEIDEN 1834 Gevaar N N. schrijlt: Geregeld passeert den Morschweg, rich ting stadswaarts, vrachtauto 26896, welke een hooge koplading heeft, bestaande uit zeer zware kisten met groenten. De kopla- óiDgdie door een touw bijeen moet blijven, deint, door de schommeling van de auto, angstwekkend. Waar door passeerende po litiemannen op een ander geen acht aeM wordt geslagen, is het zeker gepermileerJ, dat zoo n levensgevaarlijk monster door de menschenxijen trekt. Ook wordt dergelijke lading bij auto van vrachtrijders waarge nomen, die op de zoldering van hun auto. zware vooiVerpen plaatsen, die angstaan jagend slaan te waggelen. Vandaag of mor gen, als de deinende massa losraakt, zullen onschuldige burgers dupe worden van eeO ernstig ongeval, door de gevolgen vooru» niet zijn te overzien. Het is onbegrijpelijk 3at op dergelijke levensgevaarlijke toestan den, geen acht wordt geslagen,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6