No, 20057. VRIJDAG 31 JULI Anno 1925. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. RECHTZAKEN. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren priji. Kleine Advertenti5n, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eveolueele opzending van brieven 10 Cis. porto te Belalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers vooi Directie en Administratie 2500 Redactie 1507 Postchique- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT, Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.36 portokosten. Zo.ia 0.18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. -HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen Ier algemeene kennis, dat door hen .vergunning is verleend aan: a. W. Heuvel- nan en rechtverkrijgenden, tot oprichting ran oen smederij in 'het perceel Nieuwstr. No. 20, kadastraal bekend Sectie I No. 2539; b de N. V. Nieuwe Leidsche Courant en reohlverkrijgenden, tot oprichting van een drukkerij in het perceel Hooigracht No 35. kadastraal bekend Seclie I No. 572c. J Rodenburg en rechtverkrijgenden, lot op richting van een zuivelinrichting in hel per ceel Bronckhorststraat No. 1, kadastraal be kend Sectie K No. 2758. AUG. L REIMERINGER, Weth. Eoco-Burgem. VAN STR1JEN. Secretaris. Leiden, 80 Juli 1925. Jubileum W. Post. Gisteravond bracht het Poütie-Muziek-ge- zelschap een aubade aan den heer Post in zijn woning aan de v. d. Helmkade. Een groote menigte volgde het corps op zijn weg naar diens woning. Voor het huis van den jubilaris werden eenige nummertjes ten ge- hoore gebracht, waarna alle muzikanten naar binnen gingen, waar collega v. d. Heijde namens het vaandel-comité eenige hartelijke woorden sprak en hem daarbij een groot portret in lijst aanbood van alle leden van het gezelschap. Hierna sprak de heer v d. Schaft, eveneens een collega, namens het muziekgezelschap en bood hem namens di recteur en leden een fraaie huiskamerlamp met kap aün. Ook kreeg de jubilaris van het bestuur van het gezelschap nog een mooie tabakspijp in étui. De heer Kuyper, voorzitter van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland, afd. Leiden, sprak den jubilaris nog toe en felici teerde hem namens de afdeeling; tevens had hij opdracht gekregen van het hoofdbestuur om hem ook namens dit college te felicitee- ren, iets wat hij gaarne deed. De heer Post, die door dat al zeer getrof fen was dankte allen hartelijk voor de vele be wijzen van belangstelling, waarna van allen nog een foto werd gemaakt voor de woning van den jubilaris. Cabaretavond „Zomeizcig". Ondanks het ongunstige weer, dat nu niet bepaald tot een bezoek aan een open luchtfeest uitlokte, was het gisteravond in 'den tuin van café „Zomerzorg" stampvol. Geen wonder ,nu dc directie zich had be ijverd een keurig programma samen te stellen, waarbij uitsluitend eerste-rangs- artisten optraden. De tuin was fraai ver sierd met heele guirlandes lampions, ter wijl ook de Vijver electrisch verlicht was; alles bij elkaar zag het er recht gezellig uit en het deed den vervaardigers van al dit schoons, den heeren Koelman, uit Öegstgeest, alle eer aan. Jammer was het dan ook zeker, dat reeds kort na het begin de regen als spelbreker optrad. Een hevige bui, die uit den lood- grijzen hemel op de hoofden der arglooze bezoekers nederdaalde, deed hen in dolle vaart naar de zaal vluchten, zoodat de tuin in zijn thans doorweekt feestgewaad in een ommezien verlaten was. Hoe vol het eigenlijk was, bleek nu pas, daar de groote zaal bij lange na niet bij machte was, alle bezoekers te bevatten, zoo dat velen zich met een staanplaatsjc moes ten tevreden stellen. Het 9tortbad scheen .echter geenszins storend te werken op de stemming van het publiek. Na ieder num mer werd langdurig en hartelijk geapplau disseerd. De bekende tooneelspeler-declamalor Henri Brondgeest vertolkte „Multatuli's toe spraak tot de hoofden van Lebak", hetgeen niet naliet ook thans weer diepen indruk te maken. Meer sloeg nog in zijn; ,,De kurassiers van Canrobert", wat een lang aanhoudend applaus ten gevolge had. De bekende dichler-zanger Jan. van Riemsdijk oogstte met zijn -ooiijke_ Veluwe hoerenliedjes met .,trekorgel"-begeleiding eveneens veel succes. Vooral zijn poging tot „Veredeling van den Volkszang" sloeg in; een geweldig applaus vermocht even wel niet hem tot een toegifte te brengen. Het zou ons te ver voeren elk nummer afzonderlijk te bespreken: de 'dansen van Elsa Dankmeycr van de eerste Ned. Opera, de soli van Marie Schievink, de duetten van haar met Rombout van Riemsdijk en last not least de vroolijke muziek van de huiskapel, onder leiding van Max Silver- berg, alles „.deed" het opperbest. Resumeerende komen wij tot de slotsom, dat het een aangename avond is geweest voor de bezoekers en een bekroning op 't WGrk van de directie van café „Zomer- Twjm *n beiden ook in den komkommer tijd' eens iets goeds te brengen. Branddoor het regenwater. Gisteravond, omstreeks kwart voor twaal ven bemerkten voorbijgangers, dat uit het perceel Langegracht 31, bij den heer Joh. de B., stukadoor hier ter stede, in gebruik als opslagplaats van kalk- en ceraentwaren, dikke rookwolken opstegen. Zij stelden onmiddellijk de brandweer van hel geval in kennis, die spoedig met de mo torspuit ter plaatse verscheen. Nadat de deur van het pakhuis was open gemaakt, bleek, dat deze rook afkomstig was van eenige zakken ongebluschle kalk. Door den hevigen regenval was de regen ton achter het pakhuis overgeloopen en het water was op deze wijze in het pakhuis ge komen, lot bij de ongebluschte kalk, waar door vermoedelijk de brand ontstond. De zak ken waren reeds gedeeltelijk door het smeu lende vuur verleerd, zoodat de inhoud op den grond verspreid lag. Spoedig was een paard, dat vlak bij den vuur- of liever rookhaard ge stald was, uit zijn benarde positie verlost, waarna uit één slang water werd gegeven. Hiermede werd echter slechts bereikt, dat de rookwolken nog dichter werden en het ge- heele pakhuis in een verslikkcnden damp hulden. Het aangewezen werk was hier den rook haard weg te halen, waaraan dan ook aan stonds begonnen werd. De scherpe, prikke lende kalkdampen maakten dezen arbeid echter allerminst benijdenswaardig. Met doeken voor neus en mond (één was er zelfs met een zuurstof-apparaat) begaven de brandweerlieden zich in het pakhuis, om de kalkmassa in een kruiwagen te scheppen en vlug naar buiten te rijden, waar alles aan den waterkant werd gedeponeerd. Te circa één uur was alles opgeruimd en alle gevaar geweken. De commandant en onder-eomraandant van de brandweer, de heeren Verhoog en Van Lith, waren mede op het terrein van dit, ongetwijfeld ongewone brandje, aanwezig. De professoren Loronts en Einstein hebben van de commissie voor iatedlectueele samenwerking uit den Volkenbond opdracht gekregen liet voorstel van het Internationaal Meteorologisch Comité in Nederland, tot stichting van een Internationaal Meteorolo- i grsdi Bureau in studie te nemen. Bij Kon. besluit is bevorderd tot re- j serve-eerste -1 uitenant bij z'n tegenwoordig corps, de reserve-tweede-luitcnant D. W. I Stork van het 6de regiment veld-arbiMerie. De lui'benant-kolomal jlir. W. Roéll, I van dén general en staf, hoofd der Hde af deeling van het Departement van Oorlog, is met ingang van 6 September benoemd tot I commandant- van het 6de regiment vefld- 'artillerie. J Voor liet examen hoofdakte is in Den i Haag geslaagd de heer H. Sasburg, alhier. Voor de onlangs gehouden examens ter verkrijging van het diploma bodkhouijen „Mercurius" zijn nog geslaagd: mej. A. van der Weel, de heeren Th. Vermey en A. Kellenis, alhier. Het was gisteren juist twaalf en een half jaar geleden, dat de heer J. A. Ver hoog, hoofdopzichter bij Gemeente-werken alhier, tot Voorzitter werd benoemd van de Vereeniging tot Bevordering der Bouw kunst alhier. Deze dag ging voor den jubilaris niet ongemerkt voorbij. Het dagelijksch bestuur, met den eere-voorzitter, den heer Jan de Quack, uit Den Haag, complimenteerden den heer Verhoog te zijnen huize aan de Boisotkade, waar het woord werd gevoerd door den vice-voorzitter, den heer J. Splin ter Gz. en den heer De Quack, die bedden de groote verdiensten van den jubilaris voor .Bouwkunst" naar voren brachten en daarbij den wensch uitspraken, hem nog lang voor de Vereeniging als voorzitter te mogen behouden. Deze hulde ging gepaard met de aanbie ding van een fraai bloemstuk, dat voor den lieer Verhoog bij thuiskomst van zijn bureau een ware verrassing was. De jubilaris, die voor de tot hem gespro ken woorden zeer erkentelijk was, dankte de heeren ook wel in het bijzonder voor de fraaie bloemenhulde, hem gebracht. De groote kerkeraad der Evamg. Lutlh. Gemeente alhier heeft op verzoek ofp - de meest eervolle wijze ontslag verleend aan den heer J. A. Voorbij en eohtgemoote, als koster en koster in der Lufh. Keik, tegen 1 Oct. as. Gisteravond sloeg een paaad, dat ge spannen was voor een brik, bestuurd door Jac. de M. te Rijnsburg op den. Morechsingel op hol, 't voertuig ochter zich aansleepende. Op den Morsohweg ter ihoogte vain bet Mili tair HospitaaJl kantelde de wagen en kwam in de sloot terecht. De koetsier kop zioff bij tijds van den bok springen, doch da 9-jari©e R. de W., eveneens uit Rijnsburg, dte naait hem zat, was niet zoo vlug en maakte de tuimeling mede. De koetsier fciefo hem ech ter spoedig uit het modderbad, waarna bleek, dat de jongen geen letsel bad beko men. Het paard had inmlddiels rijn nu» voortgezet, tot het hierin door een onbetoend gebleven persoon op den Morecowec "wercl gestuit. Nadat ook de wagen op hiet droge wb$ i haald, bleek dat hier van a/Heétn (hfct li defect was." Gistermiddag omstreeks halfvier viel de 11-jarige W. P., wonende aan dc Lde Binnenvestgracht, op den Rijnsburgerweg van den bok van een zandwagen, waardoor hij hel» achterwiel over zijn voet heen kreeg. Een teen werd-emsiig gekneusd; na voor-, loopig in de kliniek van prof. v. d. Hoeve te zijn binnengedragen, werd li ij later ter verdere behandeling naar het Aead. Zieken huis overgebracht. Gistermorgen had op den hoek van Pieterskerkgract en Lokhorststraat ce>n aanrijding plaats tusschon den 63-jarigen wielrijder H. Th. S., alhier en den wielrij der R.. A. te Alfen. Eerstgenoemde kwam te vallen, li-ep verwondingen op aan zijn kme*terwijl zijn pantalon en rijwiel deerlijk gehavend uit den strijd te voorschijn kwa men. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs alhier op gisteren, 80 Juli, bedraagt 589,' tegen op 30 Juli 1924 totaal 631. UTRECHTSCHE RECHTBANK. Verduistering door een notaris De Utrechtsche rechtbank heeft H. A. B., te Utrecht, gewezen notaris aldaar, beklaagd van verduistering, veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, met aftrek van de vooriou- pige hechtenis. De eisch was één jaar en zes maanden met aftrok van de roorloopige hechtenis. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Zitting van Woensdag. (Vervolg.) G. E. E., te Amsterdam had met een auto door Leiden rijdende zonde: noodzaak een zonnescherm van den koffiehuishouder Salo mons alhier stuk gereden. Do man had hem gepaaid met schadevergoeding van een verzekeringsmaatschappij maar daarvan had hij nog niets gehoord. En hij had er heel wat schade door, want hangende het proces had hij het zornescerm nog niet laten herstellen. Eisch f 10 of 10 dagen. Arie M., boterhandelaar te Leiderdorp was gedagvaard, terzake dat hij zonder noodzaak met een auto den korporaal- aohrijver Arendsen alhier, die op een rij wiel zat had aangereden. Als gemachtigde van bek jaagde trad op mr. Beets, alhier, die het ten laste gelegde feit niet ontkende, maar wel de schuld. Be klaagde was de Hugo-de-Groot-straat uit gereden naar den Witte-Singel toen getuige Arendsen uit de richting Witte Poort kwam Wanneer beklaagde niet eer. beetje links had aangehouden zou dc aanrijding veel ernstiger geweest zijn. De korporaal vertelde het anders. Hij week rechts uit, maar moest doordat de auto plotseling op hem afkwam wel een uitweg zoeken. Zóó verklaarde ook de colporteur Koot uit Den Haag, die op een bank aan den Singel zittend, het ongeluk had-zien aan komen én de schuld bij beklaagde zocht. Niettemin werd de zaak uitgesteld tot Woensdag 3 A'ugs. Dc gemachtigde zal dan nog een getuige a décharge voorbrengen. J. B., veehouder te Noord w ijkerhout, was gedagvaard voor het feit. dat hij eeni ge varkens had laten loopen Of bet erf van zijn buurman Van der Burg. Ook deze be klaagde was niet verschenen. De dochter van Van der B., Johapna, die de'dieren meermalen had verjaagd, vei telde geagi teerd dat deze varkens bonte varkeni waren het iederen dag het erf kwamen vernielen, erwten, boonen, zc-lfc aardbeien hadden ze omgewroet. Eu, omdat waar schuwen niet meer hielp, hebt er ze proces verbaal laten opmaken. De Ambtenaar eischte, blijkbaar tot groote voldoening van het meisje f5 6ubs. 5 dagen. Zij moest het buurman maar eens vertellen zei de Kantonrechter. J. D., winkelier met verlof voor gebruik ter plaatse, aan de Haarlemmerstraat al hier, had '6 avonds na 8 uur aar. een meis je, Jacoba Glimmers genaamd een pond kersen verkocht, die daarmede den winkel onmiddellijk was uitgegaan. Beklaagde bekende dat hij bet gedaan heeft. Hij zit op hooge lasten, verwoont f 2ö per week, en moet f 70 per weck ver dienen, wil hij alle kosten goed maken. En dan een pond kersen voor 35 cent die den .volgende morgen bedorven zijn weigeren te verkoopen, is een hard gelag De Ambtenaar kon daar inkomen, maar op deze wijze worden conBcientieuse winke liers die zich aan de verordenirg houden, benadeeld. Hij vroeg f 6 eubs .5 dagen, wat beklaagde een te zware straf vond. J. P., melkhandelaar in de JaDVOssen- steeg, had zich voor een soortgelijke over treding te verantwoorden. Hij had voor de openstelling van de winkel aan een meia- is twee kan melk afgeleveid Beklaagde lad het gedaan, ornaat de menschen de mejk nooaig hadden. Biteh f5 subs. 5 dagen, wat beklaagde Toor ®po'n burendienst veel te yeel vond. A. B,y vr. Yan D. te Leidei, had zioh ttati een soortgelijke overtreding schuldig gemaakt, (tegen haar werd ook f 5 of 6 da gen geliioht Andries H. motorhcrstel'cf .te Leiden, had in de Javastraat alhier dc veiligheid van het verkeer in gevaar gcLiacht, door dwars door een propagandaopvocht vau wiel rijders te rijden. Als getuigen werden oenige deelnemers in den optochtBurgerjon, Swagers en De Haau gehoord, waarna de Ambtenaar f 5 of 5 dagen vroeg. Eenige jongelui uit Katwijk: Klaas v. o. B., L. an D. A. K., C. K, M. S. en J. V., hadden niet onmiddellijk willen voldoen aan het bevel van den politieagent Star, aldaar, een drankgelegenheid te verlaten. De verbalisant deed eenige m^dcdeelingon, Aangezien een der jongens roet was ver schenen werd -de behandeling uitgesteld. E. R. en C. L. werklieden te Leiden, had den ondanks uitdrukkelijk verbod van de politie aan de openbare straat betonwerk vermengd. De mannen waren blij dat zij iets te doen kregen en pakten het werk n -.n Nu wareu ze alweer werkloos, Tegen elk hunner werd «3 of 3 dagen geëischt. J. M.» H. L., A. v. L., L. de J. B., F. A. do K. en G. N., allen jcrotheden uit Leiden, hadden zich tezamen en ir vereeni ging den 8en Juni na 12 uur V: nachts in het bierhuis van St. aan net Noordeinde opgchoude%n. Togen hen wëri f 2 subs. 2 da gen geëischt. Tegen den bierhuishouder J D .B. St. zelf, werd f 4 subs. 4 dagen gevraagd. Be klaagde verweerde zich-door te zeggen dat hij de jongelui had gewaarschuwd, maar ze wilden niet gaan. H A. M. de Gr. broodbakker te Oegst- gee-ot had een jongen te laag laten werken en 'a morgens vóór 10 uur brood afgeleverd. Deze bakker was nóg kort io de bakkerij en niet geheel met dc zaken op de hoogte, ceide hij. Do Ambtenaar kon daarme-;* geen reke ning houden en eischte twee geldboeten van f.3, subs, tweemaal 3 dagen heihtenis. Annie de M., Marie do J. J. de J. en J. R., allen uit Rijnsburg, hadden blijkens het proce6-verbaal op den drukken Hemel vaartsdag met een derde-klasse plaatsbewijs in een twecde-klassc-coupé gereisd. Ev was geen plaats meer uitenden zij in de derde klasse, wat volgens tiet procesver baal niet juist was. Eischf subs. 2 dagen togen ieder. Corn. J .H. ,tc 's-Gravc'nhag.*-'bad onder de gemeente Noordwijk mer een racte.z- vceituig bevracht met mee- dau 2o09 K.G. op een verboden weg gerédou. Beklaagde rijdt door het geheele Rijk cn «'ut is hem ni".t altijd mogelijk te weten waar hij niet rijc'en mag, zeide bij. Niettemin werd geëischt f 5 subs. 5 dagen. W D., winkelier te Noordwijkerhout, had Ln strijd met de desbetreffende verordening een hond laten losloopen. Dc agent had hem eerst gewaarschuwd en iater was hij weer teruggekomen om hen te verbalisee ren Het bleek daaruit mec:<de beklaagdo dat deze verbalistant er vreemde begrippen van moraal op nahoudt. De Ambtenaar, niet met eei.ige moraal, maar met de overtreding rekening houdend, oischte f 2 of 2 dagen. Togen A. A. A. L., winkelier te 'a-Gra- venhage werd wegens to snel rijden met een auto op dc Brcestraat f 10 sub3. 10 da gen geëischt. Beklaagde zeidc dat een andeie auto met een slakkengang voor hem uitreed en nu zou hij die juist voor het Stadhuis even voorbij glippen. Overigens had hij niet snel gereden. K. D. schipper te 's-GravtLhage, was wegens te snol varen onder d? gemeente Voorschoten verbaliseerd, dc^c den rijks veldwachter Witteman. Beklaagde zeide dat hij tijdc-ns de bekeu ring rustig lag te slapen, terw I een ander voer. De verbalisant nader gevraagd, moest erkennon, dat hij den schipper ztlf niet ge zien had. De Ambtenaar vond daarin aan leiding vrijspraak te vragen F. J. C. K., chauffeur, te Nocrdwijk had een motorrijtuig onbeheerd laten staan op den openbaren weg aldaar. Eisch f 3 of 3 dagen. Ten slotte werd tegen W. J P., kapper te Leiden, wegens het bij noeht rijden op een rijwiel zonder licht aldaar, f 1 of 1 dag geëischt. Uitspraak in al deze zaken over twee weken. DE ALGEMEENE TOESTAND. Uitwisseling van meeningen. Uitbreiding der Kleine En tente? Opnieuw loopen er alle'lei geruchten, dat Briand en OaiÜaux naar Londen zullen ko men. Alle politieke en rinantieele vraag stukken zouden dan wörocn besproken en vooral natuurlijk de veiligheid- en schulden- kwesties. Yan Fransche zijde zo voor de eerste maal een concreet aanbod zijn gedaan voor een bepaalde jaaclijksche betaling Dit Fransche aanbod, dat overeenkomstig "de Engelsche wenschcn geen moratorium BINNENLAND. De samenstelling van het nieawe Kabinet De Leidsche professoren Lorentz en Ein* stein hebben van de Volkenbond-commissie voor intellectneele samenwerking opdracht gekregen het voorstel tot stichting van een Intern. Meteorologisch Bnrean in stadie te nemen. Het Departement van Onderwijs, Kansten en Wetenschappen blijft gehandhaafd. Het conflict bij de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij heeft rich oitgebreid tot het geheele personeel. I Opzegging Collectieve Arbeids-07ereen- komst door de mijndirectios. BUITENLAND. Gedachtenwisseling inzake het veJü^ heidspact tasschen Londen, Parijs en Brussel. De Engelsche regeering biedt tijdelijken steun aan de mijnindustrie aan. Een direct conflict vermeden? Uitbreiding der Kleine Entente? Een nieuw Poolsch-Rasrisch grensin* cident. De Australische zeeliedenstaking is ge ëindigd. Kabinetscrisis in Japan. inhoudt, is weliswaar nog niet met do En gel8che eischen in ovf-reenskroming te brengen, doch »-,ou in elk geval als uitgangs punt voor nieuwe succej belovende onder handelingen kunnen dienen Of nu succes is te verw&chteo Yan Engelsche zijde is zoowel te Parijs als te Brussel een nota overhandigd, waar in Chamberlain de meening van Engeland inzake het jongste Duitsche antwoord in da veiligheidsmaterie en de beste wijze vao behandeling daarvan uiteenzet. Yandervelde heeft van aijn kant te Lon den en Parijs een dergo'gke nota doen overhandigen met de Belgiscre meening. De politieke medewerker van de „Daily Telegraph" vestigt de aandacht op geruch ten volkens welke vóór do volgende verga dering van den Volkenbond, ergens ia Frankrijk een bijeenkomst zal plaats heb ben van vertegenwoordigers der verschil lende landen vaa de Kle,ne Entente met den Franschen gedelegeerde' Pau' Boncour. Aan deze bijeenkomst zouden waarschijn lijk ook vertegcirvoordigere var de Oost zee- en van de Balkan-stat ea deelnemen. Ec schijnt n.l. kans te bestanD op een uitbrei ding van de Kleine Entento naar het Noor den en naar het Zuid-Oc3ten BELGIE. Brunet blijft bij zijn besloit. - Geen uitstel der prov. raden verkiezing. Alle aandrang is blijkbaar tevergeefs ge weest'. Brunet heeft n.l. laten weten dat hij bij" zijn besluit blijft om als Kamervoorzitter af te treden. In den Senaat is een motie om de verkie* zingen voor de provinciale raden uit te stel len tot 1926 verworpen met 8643 stemmen. DUITSCHLAND. Nieuw tumult in den Rijksdag. Rechter-vervolging. De Rijksdag heeft tenaiotte hc-t ontwerp tot herziening van de 'nkomsri nbelasting in tweede lezing goedgekeurd Verder is de wet over de belaifcing vaa corporaties aan genomen volgens de besluiten oer compro mispartijen en met verwerping der voorge stelde amendementen. Om 9 uui 's avonds stelde dr. Hertz (soc.-dcm.) verdaging voor. Tijdens het debat over de agenda ontstond tu8schcn de com nunisten en leden van het Centrum in de taal eoa heftige woorden wisseling. Door een der communisten werd geroepen: ,,Het is weer de paap, die iucr de schuld van uraagt. Leicht (Beierse!.e volkspartij) protesteerde tegen deze opmer king. Baversdortfer (Boienchc volkspartij) sloeg verontwaardigd op de tatel en richtta zich tegen de communistea. Hocrale (com munist) trok opgewonden op ben, af. D« afgevaardigden drongen samen in een on ontwarbaar kluwen, dcch do-^ tusschen- komst-van verscheidene leien werd echter, een handgemeen voorkomen To midden van de herrie schorste Loebe om halftien de zitting en riep onmidde'lijk hei senioren convent bijeen. Ia de zaal duurde tijden* de pauze de woordenstrijd tusschen rechte en links hog ger iimen tijd voort.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1