No. 20056. DONDERDAG 30 JULI Anno 1925. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. j LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER ADVERTENTIEN: 30 Ct3. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertenlUn, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANIi Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week ZO.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week' .Trrr*1" 0.18, Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. [/Van den gemeentelijken vischwinkel, iVischmarkt 18, tel. 12-25, is VRIJDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH h 0.12-f 0.28, SCHOL A 0.16—0.33 en GEIL KABEL JAUW f 0.27 per pond. 1522 AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. Leiden, 30 Juli 1925. VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 3 AUGUSTUS 1925, des namiddags te twee uur. De vergadering zal, zoo noodig, de3 avonds worden voortgezet Te behandelen onderwerpen: lo. Praeadvies op hot verzoek van di Kederlandsche Vereeniging van Gcsticht3- artsen, in zake verhooging van de bezol- jdiging van den geneesheer van het ge slicht „Voorgecst". (174) 2o. Benoeming van een 2den geneesheer nan de gestichten „Endegeesl, Voorgeesl en Rhijngeest". (178) 3o. Benoeming van een lecrares in do Engelsche taal- en letterkunde aan de Hoo gere Burgerschool voor Meisjjes, voor den cursus 1925192G. (175) 4o. Benoeming van een leeraar in hand en lijnleekenen aan de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus, voor den cur sus 1925—192G. 1751 5o. Benoeming van een amanuensis lstc klasse aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, voor het tijdvak 1 September 1925 1 September 1926. (175) Go. Voorstel tot overplaatsing van: a. don onderwijzer Cr. Meulenberg. van de schei Duivenbodestraat A naar de school aan de Heerenstraat: b. do onderwijzeres mej. A. A M. van Parreeren, van de Jongensschool voor U.L.O. naar de school MaresingelB; c. den onderwijzer G. Boetje, van de school Zuidsingel A naar de schooi Duivenbodeslraat A; d. de onderwijzeres mej. G. J. Wissen- hurgh, van de school Zuidsingel B naar de school Zuidsingel A; e. den onderwijzer II. van der WertC, van de school Haverstraat A ,naar do school Maresingel B. (176) 7o. Praeadvies op het verzoek van, mr. E. Scholman, om ontslag als lid van liet Be stuur der Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen. (172) 8o. Praeadvies op het verzoek van C. F. L. Crop, om eervol ontslag als leeraar aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus. C171)' 9o. Balansen en Verlies- en Winstreke ningen, dienst 1924, van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Erectriciteit. (1821 lOo. Balans en Verlies- en Verliesreke ning, dienst 1924, van de Gemeentelijke Bank-van-Leening. (182) llo. Suppletoire slaat van begroolir.g, dienst 1924, van het Openbaar Slacht huis. (182) 12o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1924, van het Openbaar Slacht huis. (182) 13o. Balans en Verlies- en Winstreke ning. dienst 1924, van het Vleescb- en yischbedrijf. (132) ,14o. Balansen en Verlies- en Winstreke ningen, dienst 1924, van den Reinigings- èn Onlsmettingsdienst. (182) 15o Suppletoire slaat van begrooting, dienst 1924, van de gestichten „Endegeesl Voorgeest" en „Rhijngeest". (1821 lGo. Balans en Verlies- en Winstreke ning. dienst 1924, van de gestichten „En degeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest". (182) l"o. Rekening .dienst 1924, van den Ar menraad. (182) 18o. Suppletoire slaat van begroolir.g, dienst, 1924, van de Sledellijke Werkinrich ting (182) 19o. Rekening, dienst 1924, van de Sle dellijke Werkinrichting. (182) 20o. Begrooting van den Keuringsdienst van Waren voor het district Leiden, dienst 192(3- (183) 21o. Voorstel: a. tot het aanbrengen van eenige wijzi gingen in de op 4 December 1924 vastgestelde begrooting voor 1925; b. tot opnieuw vaststelling van de be grooting. (1841 22o. Voorslel tol overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van den grond langs en vóór de m nanliouw zijnde £AO wrr*1- i ---- huis aan d<3 -.O. 37."7 ged. (179) 23o. Voorslel lot het verleenen van een bijdrage ad 100 in de kosten van een door de zwemvereeniging „De Zijl'" te organi- seeren volkszwemfeest. (173) 24o. Voorstel lot beschikbaarstelling van gelden -voor het aanbrengen van eenige veranderingen in liet schoolgebouw der Leerschool aan de Oude-Vest, ten behoeve van de vestiging van de Centrale school voor het 7de leerjaar in de vrijgekomen lokalen dior school. (180) 25o. Voorslel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van het aanbrengen van verschillende veranderingen in de in richting van het voor bijzondere lagere school bestemde gedeelte van het school gebouw aan het Plantsoen en het aanvul len van den voor die school bestemden in ventaris. (181) 2Go. Voorslel tot beschikbaarstelling van gelden voor de vernieuwing en verbetering van de slook-inrichting van het Volks- en Schoolbod aan de Van-der-Werf-straat (177) 27o. Beantwoording van de interpellatie van de lieeren Sijtsma en Verweij, in zake de niet-toclaling van leerlingen lot de Gde klasse der opleidingsschool voor U. L. O. ^es woonhuizen en Hansenstrcal, 25-jarig jubileum van den agent van politie lsle klasse, W. Post. Onze stadgenoot, de agenl van politie W. Post, wiens portret wij hebben opgeno men, herdenkt lieden den dag, waarop hij vijf en twintig jaar geleden als polilie-agent 3de klasse alhier werd aangesteld. Vóór dien was hij sinds drie jaar reeds in mili tairen dienst in onze stad, zoodat hij bij zijn eerste optreden niet als een vreemde ling voor den dienst te Leiden stond. Post wist door ijver en plichtsbetrachting zich het vertrouwen van zijn superieuren spoe dig te verwerven en door zijn minzaam ka rakter had hij onder zijn collega's weldra talrijke vrienden. In den moeilijken distribulielijd werd Posl met enkele andere collega's belast met de zorg voor de goede orde bij het dislribueeren van levensmiddelen, waarvoor veel tact noodig was. Hij heeft zich van die taak toen op uitnemende wijze gekweten. Overtuigd, dat, behalve de practijk, ook kennis van politiezaken meetelt, studeerde Tost voor het politic-diploma on hij smaakte het genoegen, dit te behalen, waarop hij tol agent 2de klasse werd bevorderd en in 1912 reeds benoemd werd lot agent 1ste klasse. De lieer Post behoort tot die agenten, die meenen, dat de agent vooral frisch blijft, wanneer hij na zijn lange en dikwijls moei lijke dag- en nacht-taak blijft werken aan zijn eigen ontwikkeling en verheffing. Zoo werd hij medeoprichter van het Leidsch Politie-Muziekgczelschap, waarvan hij ver volgens voorzitter werd, welke functie hij thans nog bekleedt op een wijze, waarvoor hij door al do loden wordt gerespecteerd. Men voelt, dat de belangen van het Gezel schap hem zeer ter harte gaan en hij hem veilig zijn. Hoe de heer Post in de kringen der politie wordt geacht en gewaardeerd, bleek vooral ter gelegenheid van zijn ambtsjubileum op heden. W. POST. Hedenmorgen werd de jubilaris bij den waarn. burgemeester den lieer Reimeringer ontvangen en hem met een hartelijken ge- lukwcnsch de gebruikelijke enveloppe met gratificatie vanwege het gemeentebestuur, ambtenaren en beambten aangeboden, Ier hand gesteld. Ook door den Commissaris van Politie den heer Stapel werd de jubilaris gecomplimen teerd en ook deze liet zijn gelukwensch met een stoffelijk blijk van waardeering vergezeld gaan. Inmiddels had eenigen lijd later het politie- muzickgezelschap, waarvan do heer Post voorzitter is zich reeds opgesteld in de wacht kamer der agenten, en verzamelden ook de collega's van den heer P., voor zoover de dienst dit toeliet, in den omtrek daarvan ten einde getuige te zijn van de huldiging van den jubileerenden collega door het korps en «ijn organisatie. Even vóór half twaalf kwam deze met zlj'n echtgenoote, moeder en verdere familie per aulo aan en werd door de lonen der muziek bij het binnenkomen verwelkomd. Toen zij in de Wacht hadden plaats genomen en tal van agenten om hen heen stonden geschaard, werd do jubilaris uit naam van het gansche korps toegesproken door den agent van po litie le klasse J. Zwart, die, de loopbaan van P. nagaande, getuigde van' diens lielde voor zijn vak, zijn zeldzame kameraadschappe lijkheid en trouwe vriendschap voor allo le den van hel korps. Gedurende de zeven jaren van persoonlijken omgang leerde hij hem kennen als een man met een warm hart, die spontaan in zijn uitingen altijd getuigenis af legde van medeleven met anderen. Hij hoopte dat hij nog lango jaren aller vriend zou zijn, hem ten slotte een fraaie kapstok met' kleed aanbiedend, waarop de muziek de wijze van „Lang zal hij leven" liet hooren. Daarop (rad de voorzitter der aid. Leiden van den Alg. Bond van Politiepersoneel in Nederland naar voren er van getuigend hoe kameraad Post van het begin der oprichting I van do toenmalige vereeniging \an Politie personeel lid der organisatie is geweest' en in de laatste jaren zelfs bestuurslid. Als be stuurslid heelt spr. P. leeren kennen als een goed organisalieman. Zijne adviezen zijn in het bestuur vele malen gevolgd. Hij zcido hem daarvoor thans hartelijk dank en hoopte dat de organisatie hem nog vele jaren als be stuurder zal mogen bezillen. Dat zijn oude moeder en zijn vrouw en kinderen van deze huldiging getuige mogen zijn, noemde spr. een groot voorrecht. Uit de kas der afdeeling bood do voorzitter hem daarna een cadeau aan beslaando jait een marmeren pendule met coupes- Ook op deze aanbieding volgde nogmaals een „Lang zal hij leven" van het muziek korps. Nadat de directeur van het Muziekgezel schap de heer Bolderdijk nog met een kort woord den voorzitter der vereeniging had gc- lukgewenscht en er op had gewezen hoe deze ook de ziel van de muziek is, nam de heer Post zelf het woord om mede namens zijn familie en in het hijzonder voor zijn cchlge- noote eri" moeder te danken voor de hartelijke woorden hem toegesproken en de mooie waardevolle cadeRux hem aangeboden. Hij werd vandaag overladen met geluk- wenschen. Hij weet met waaraan lrij dit alles heeft' verdiend. Mogelijk omdat het nu cen- maal in zijn aard ligt om goed voor zijn medemenschen te zijn. Het egoïsme heeft er bij hem nooit dik -opgelegen. Hij heeft gedurende de 26 jaren heel wat medegemaakt in het korps, onaangename en aangename zaken. De onaangename heeft hij vergeten. De aangename waren trouwens meest van den laatsten'tijd. Hij heeft steeds voorop gezet een goed po litieman te zijn en goed voor zijn kameraden te wezen. Daarna heeft hij zich gegeven aan de organisatie omdat hij daarin ziet een mid del lot verheffing van den stand der politie mede en het belang van den dienst. Den ove rigen vrijen tijd gaf hij aan de muziek, soms meer dan zijn vrouw lief was, maar ook daarin zag hij. een algemeen en een politie belang. Met een dankwoord voor de mooie geschen ken besloot hij* Ook hierop viel weer de muziek in. Nadat vervolgens de heer Kuypers nog een kort woord had gesproken, werd van het ge zelschap een foto genomen. Iledennamiddag van 1 lot 5 uur werd een receptie gehouden ten huize van den jubilaris waarvan een druk gebruik werd gemaakt en hedennamiddag zal het muziekkorps van af het politiebureau in optocht met het vaandel voorop langs Breestraat, Kort Rapenburg, Prinscssekade, Steenslraat, Morschsingel, Heinsiusslraat naar de Van Ilelmkadc trek ken en den jubilaris een aubade brengen. Namens het muziekkorps en de Vaandel- commissie zullen den voorzitter daarbij ge schenken worden aangeboden bestaande in een hanglamp en een vergroole pliotogralie in lijst van het korps. Verandering van bestaande kachel- verwarming in centrale verwarming in een bestaand schoolgebonw. De Gemeenteraad alhier heeft in Juni af wijzend beschikt op een verzoek van liet R.-K. Schoolbestuur om centrale verwar ming ie doen aanbrengen in enkele R.-K. scholen. B. en W. en de meerderheid van den Raad stelden zioh toen op het standpunt, dat de Gemeenteraad liet recht had de in artikel 72 der Lager Onderwijs-wet bedoel de medewerking van den Raad krachtens Brt. 205 dezer wet te weigeren. Ged. Staten hebben later, nadat- hel schoolbestuur van dit besluit in bero'ep was gekomen, den Gemeenteraad in het ongelijk gesteld, waarna de Raad heeft begoten overeenkomstig het advies van B. en W, deze aangelegenheid voor den Raad van State te brengen. De Raad van State heeft nu in zijn eenige dagen geleden genomen beslissing dit be roep ongegrond verklaard en zulks op de volgende gronden: dat, nadat bovengenoemd schoolbestuur Kan den Raad van Leiden krachtens art. 7S aer I. o.-wet 1920 medewerking had ge vraagd o. a, voor den aanleg van een cen trale verwarratngsinstallatle ter vervanging van de bestaande kadhelverwarmtng in de bovengenoemde scholen de Raad bij besluit Van 18 Juni de noodzakelijkheid van flezo uitgaven ontkennende, nu de bestaande kaohelverwarming in deze scholen geacht kan worden Voldoende in de behoefte te voorzien, met toepassing van het bepaalde in art. 205, derde lid, 4den zin der 1. o.-wet 1920 op de aanvrage van het schoolbestuur afwijzend heelt beschikt, op grond, dat de schoolgebouwen in kwestie ook zonder den aanleg eener centrale verwarmingsinstalla tie volkomen bruikbaar zijn; dat wel is waar in laatstgenoemde wets bepaling sprake is van de bruikbaarheid van het gebouw, maar dat naar de meening van het gemeentebestuur hel geenszins de hodoelmg van den wetgever kan zijn geweest deze bepaling alleen te doen slaan op een aanvrage tot stichting van nieuwe school-g e b o u w e n ter ver vanging van gebouwen, welke op 1 Januari 1921 in gebruik of in aanbouw wa ren; dal immers.hel 2de lid, 4de zin van arl. 205, waarin van de bruikbaarheid van het gebouw sprake is, uitdrukkelijk verwijst naar art. 72 der wel en dal, waar in het al gemeen wordt aangenomen, dat onder art. 72 vallen veranderingen in de constructieve deelen van een schoolgebouw, en hel aan leggen van een centrale venvarmingsinrich- ting als zoodanig is te beschouwen, het aan geen (wijfcl onderhevig is, dat art. 205, 3de lid, 4de zin der wet op de hieT bedoelde aan vrage toepasselijk is: dat hierbij niet uit het oog verloren is, dat een van de hier bedoel de 4 scholen, nl die aan het Pieterskerkhof, na 1 Januari 1921 is gebouwd,, en dus niet valt onder do werking van arl. 205, 1ste lid, waarnaar in den vierden zin van het derde lid van art. 205 wordt verwezen, maar dat laatstgenoemde wetsbepaling ook hier van toepassing l;an worden geacht, nu de voor deze school aangevraagde verwarmings installatie voor de school aan het Rapen burg 48, welke sohool vóór 1 Januari 1921 in gebruik' was; dat derhalve ook de aan vrage voor de school aan hel Pieterskerkhof kan worden afgewezen op grond aan de bruikbaarheid van het gdbouw aan hel Ra penburg 48; dat, nadat het betrokken schoolbestuur legen hot Raadsbesluit bij Ged. Staten be roep had ingesteld, dit college bij besluit van 5 Jan. 1925 hel bestreden raadsbesluit lieelt vernietigd en verklaard, dat de in art. 72 der l.o.-wet 1920 bedoelde medewerking door de gemeente Leiden alsnog moet wor den verleend; dat de bepaling van bét 3de lid van art. 205, vierden zin, hier niet van toepassing is, daaT zij alleen geldt indien de medewer king tot stichting van oen nieuw schoolge bouw wordt gevraagd; dat dil reeds uit de bewoordingen der bepaling is af te leiden en deze bepaling, welke een uilzondering Ion nadeele van de schoolbesturen inhoudt, niet aan een uitbreidende uitlegging mag worden onderworpen; dat de beperking dezer uilzondering tot het geval, dat mede werking tol slachting van een nieuw school gebouw wordt gevraagd, bovendien redelijk is en in hel stelsel dier wet past; dat toch ten aanzien van aanvragen lot medewerking voor verbouwing of verande ring van inrichting of voor meubiléering B. en W. krachtens art. 77 der wet de gelegen heid hebben tegen hel voorgenomene be zwaar te maken, doch toepassing van het artikel er niet toe kan leiden dat de bouw van een nieuwe school, waartoe de Ge meenteraad heeft besloten mede te werken, achterwego blijft; dat er voorts wel aanlei ding was om len aanzion van de gebruikers van een schoolgebouw als bedoeld in het eerste lid van art. 205 een overgangsbepa ling vast te stellen, voor het geval mede werking tol stichting van een nieuw school gebouw werd gevraagd, zulks omdat, wan neer een dergelijk gebouw nicl langer voor het onderwijs wordt gebruikt, de bepalingen van het 5de en 6de lid van art. 83 niet van toepassing zijn; dat deze grond echter niet beslaat voor het in het leven roepen van dan kan worden afgewezen, wanneer het aanvragend tot verhouwen en verandering van inrichting, dat de raad bij het namen zijner afwijzende beschikking mitsdien ten onrechte een beroep heeft gedaan op het be paalde in art. 205, 3de lid, vierden zin en de gelden op dien grond niet had mogen wei geren; dal hun college zich thans de vraag hoeft te stellen of de aanvrage van het schoolbc- sluur op andere gronden, aan de l.o.-wet 1920 'ontleend, had moeien worden gewei gerd; dat ingevolge het bepaalde in art. 75. 2de lid, der wet een aanvrage als bedoeld in art. 72 alleen dan kan worden afgewe zen, wanneer het aanvragend schoolbestuur niet heeft voldaan aan de vereisohlen van arl. 73 dier wet; dat blijkens de door hot schoolbestuur aan den raad overgelegde stuiken aan de vereischlen van art. 73 ge heel is voldaan dat de aangevraagde mede werking door den Raad mitsdien ten on rechte is geweigerd; dat van bet besluit van Ged. Staten de Raad bij ons in beroep is gekomen, aanvoe rende, dat, waar in het derde lid van arl. 205 der l.o.-wet 1920-uitdrukkelijk wordt ge sproken van aanvragen „als bedoeld in art. 72", en daaronder dus noodwendig moeten vallen aanvragen betreffende verandering yan inrichting, waarloo ook moeten worden gerekend aanvragen tot het verleenen van medewerking tot den aanleg van centrale verwarmingsinslallaties, er geen sprake van kan zijn, gelijk Ged. Slaton bij hun be schikking overwegen dal door den Raad ten nadeolo van de schoolbesturen een uil- BINNENLAND. Een beslissing van den Raad van Stat» inzake de Leidsche kwestie omtrent de toe passing van art. 72 der Lager-Onderwijs-wet Vergaderingen van den Ned. Bakkersbond en van den Ned. Bond van Radio-handela ren. BUITENLAND. In het Engelsche Lagerhuis zijn gisteren de vlootdobatten begonnen. Een motie tot vermindering der bogrooting werd verwor pen. Het Engelsche mijnconflict nog steeds onopgelost. Het Eransche offensief in Marokko tot September uitgesteld. breidende uitlegging aan art. 205, derde lid der wet is gegeven; dat het inrichten van een centrale ver warming medebrengt eon verandering in het stelsel der verwarming, welke geacht mag worden dienstbaar te zijn aan hol on derwijs, zoodat het aanbrengen daarvan is to beschouwen als een verandering van in richting in den zin van art. 72, 1ste lid der l.o.-wet; dat nu wel de Gemeenteraad een beroep doet op de bepaling van art. 205, derde lid der l.o.-wot 1920, doch ten onrechte, aange zien de Gemeenteraad krachtens doé» bepa' ling wel een beslissing kan geven over da bruikbaarheid van het schoolgebouw, zoo als door Ged. Stalen op goedo gronden U overwogen, maar niet over do bruikbaar heid van de inrichting van het gebouw ol de meubilcering; dat Ged. Stalen dan ook terecht lichheo geoordeeld, dat de raad de gevraagde mede werking niet liad behoorcn le weigeren. De Onderlinge Omslag Vereeniging Bonw en aanverwante Vakken, gevestigd te Rotterdam. lieden vergaderde in calG „Zomcrzorg'' bovenstaande Vereeniging. Uit de mededeelingen van het Bestuur blook, dat op 1 Jan. 1.1. waren aangesloten 33911 leden met een verzekerd jaarloon van pl.m. f 18.000.000. De administratie, gevoerd door „De Eer ste Rolteidamsche" werd goedgekeurd en aan de aangesloten leden kan 25 percent van het betaalde voorschot worden terug gegeven. Do behandeling van het bestuursvoorstel in principe over te gaan lot oprichting van een Bcdrijfsveroeniging voor den Midden stand, in verband met het ingediende Ont werp Ziekte- en Ongevallenwet 1925, lokt-J veel bespreking uit. Tot de oprichting werd besloten, en het Bestuur gemachtigd do verdero stappen te doen, welke noodig zijn om straks, wannoer het ontwerp tot wet zal zijn verheven, ge- heal klaar te staan om het risico van ge noemde wel lo dragen. Als commissarissen van deze Bedrijfsvereeniging werden voor- loopig gekozen het Dag. Bestuur, bestaande uit de hoeren W. de Koning G.Hzn., (e Velp„ J. Koppen, te Alkmaar en F. Blok, le Sn eek. Na do rondvraag werd de vergadering door den voorzilter onder dank aan de leden voor hun opkomst en aan „De Eerste Rot- terdamsche" voor het gehouden beheer, gesloten. Bezoek van Engelsche muzikanten. Nader vernemen wij omtrent liet bezoek van het Eng. Muziekkorps uit Soulhsca aan onze stad, dat het Korps Woensdag 5 Aug. te G u. 18 m alhier zal aankomen. Hel houdt onmiddellijk na aankomst een muziknlen marscch van het station naar de Legcr-des- Heils-zaal. Om acht uur houdt liet in „De Graanbeurs" zijn reeds aangekondigd con cert. Het koor telt negen en veertig loden, van wie er vijf en veertig de tournee mee maken. Deze Heilssoldaten brengen hun vacin- tie door in ons land, maar gaan er daarbij niet in do eerste plaats op uit om te genie ten en te zien. Zij geven in de periode van 1 tot en met 9 Augustus twaalf uilvocrin- gen en begeleiden bovendien in vier Zon- dagssamcnkomslen den zang. Voorwaar, een hecle prostatic voor amateurs. Heilssol daten en Deger-dcs-Heils-vrienden zorgen gedurende de tournee voor logie3 en maall- tijden. De Engelsohen zorgen zeiven voor hun reis tot den Hoek-van-Holland en van daar weer terug. In ons '.and zijn zij verder voor rekening van liet Logcr hier te lande. Het Muziekkorps heeft in het begin van dit jaar oen compleet stel nieuwe insfru-. menlen gekregen, waarvoor een bedrag van nagenoeg f 12.000 benoodigd was, dat voor oen belangrijk deel door den mannon zei ven gegevon is ot voor het overige door hen en de overige leden der afdeeling Southsea bij 'een penny-collecle bijeengebracht.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1