No. 20054. DINSDAG 28 JULI Anno 1925. N U Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN. Het voornaamste nieuws van heden. RADIO-PROGRAMMA LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER AD VERTE NTIEN 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren pnjs. Kleine Advertentiün, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bi) een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordaindsplein Telefoonnummers voor Diractle en Administratie 2500 Redaotle 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week £0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week .Trrjx- „0,18, Franco per post ƒ2.36 4" portokosten. Mt nummer bestaat uit TWEE 8laden EERSTE BLAD. GEMEENTELUKE V1SCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkcl, /isohmarkt 18, tel 1225, is WOENSDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH A f 0.12 f 0.26, SCHOL A f 0.14—0.32 en GEH. KABELJAUW A £0.26 per pond. AUG. L. REIMERINGER, Weth. Loco-Burgem. Leiden, 28 Juli 1925. R.-K. Vakschool voor Meisjes. Voor het Middelbaar Nijverheidsonderwijs- examen slaagden:- voor huishoudkunde en waschbehandeling (N XVII) de eerw. soeur Cornélie, van Oegstgeest, en mej. Jet Veeger, van Nijmegen. Voor koken en voedingsleer (N XVIII) de ivdames Dora van Beukering, alhier; Leonie Koch, van Utrecht; To Remmers, van Raalte; Stien van der Werf, van Noordwijk. Voor het lager N.O.-examen slaagden 7 leerlingen, zoodat dit jaar 13 leerlingen van de school een staatsakte als leétares verwier ven. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames E. M. A. Cauwenberg en B. M. Molt, alhier. Mej. G. G. van Leeuwen, alhier, is in Den Haag geslaagd voor de hoofdakte. In Den Haag is op 85-jarigen leeftijd overleden de heer L. I. van Dam. Geduren de tal van jaren was hij lid van den kerke- raad der Ned. Israël. Gemeente alhier De be grafenis had heden plaats op de Israël. Be- jgraafplaats te Katwijk-aan-den-Rijn. lieden werd door B. en -W. op het Raadhuis aanbesteed: Perc. I: liet inrichten van den linker vleugel van het Hoofdgebouw van het voor malige Militair Hospitaal tot Laboratorium yoor den Keuringsdienst van Waren. Pore. II: Het maken van water aan- en alvoerleidingen ten behoeve van deze in richting. Het aantal inschrijvingen bedroeg voor perceel I 10, voor perceel H 8. Voor perceel I waren het: Gebrs. vap der Loo f 17.417; Adr. den Ouden, Moerkapelle f 14.300; firma Jac. van 't Riet f 13.465; C. van der Vliet f 13.000; P. Kooreman f 13.000; J. de Lange f 12.949; D. Kloots f 12.949; W. Oudshoorn f 12.300; Gebrs. yiaardingenbroek f 12.230. Pore. II: Firma Jac. van 't Riet f 3700; W. II. Stokvis, Den Haag f 3448; N. V. De Loodgieter, voorheen J. van der Vlist f 2960; D. Klools en P. Dusoswa f 2950; Firma Gebr. Sybrandy f 2900; N. V. voorheen De Vries en Stevens f 2948; L. P. v. d. Drift f 2594 en Joh. Kager f 2150. In massa: Fa. Jac. van 't Riet f 17.165; C. van Vliet f 16.805; Woudslra f 15.200 en G. Vlaardingerbroek f 14.438. Waar de plaatsnaam niet is vermeld, is dit Leiden. De autobus-dienst ,.N. O. L. A." Noord- .wijkerhout v.v. Leiden is opgeheven, we gens gebrek aan belangstelling. De onder-, nemer, de heer Barneveld, te Voorhout, heeft alles gedaan, wat hij kon om het pu bliek ter wille te zijn, doch jammer genoeg, levert de dienst niet genoeg op. Gisteravond gaf het harmonica-gezel schap „Crescendo" onder leiding van den heer D. van Wouw, een concert in den tuin van café „Zomerlust". Het was jammer, dat het voortdurend bleef regenen, want daar door ging er veel van de' muziek en van het genoegen van samen zijn verloren. Wat „Crescendo" te hooren gaf, was zeer goed ingestudeerd. Hoewel de vereeniging nog jong is, kan zij best voor den dag komen. Op het concours te Westzaan behaalde het muziekgezelschap P. C. en L, (directeur de heer M. Bolderdijk) een tweeden prijs in de derde afdeeling harmonie. Tot wederopzeggens is toegelaten als privaat-docent in de faculteit geneeskunde aan de Rijks-Universiteit alhier om onder wijs te geven in algemeene pharmacologic dr. Z. Bicn, en niet dr. Dien, zooals wij giste ren meldden, conservator bij het Pharmaco- Therapeutisch Instituut van deze Universi teit. Donderdagavond vindt in den h giorno verlichten tuin van café „Zomerzofg" de uitgestelde cabaretavond plaats. Bovendien zal de geheele tuin feestelijk verlicht zijn door tal van lampjes, die door de gebrs. Koel man, uit Oegstgeest, met kwistige hand in het groen zijn gestrooid. Het programma ziet er bijzonder aanlokkelijk uit en belooft, wanneer het weer sen beetje meewerkt, heel wat moois. De entrée-prijs is zoo laag mo gelijk gesteld, terwijl de gewone con sumptieprijzen gehandhaafd zullen worden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer van cna Blad. Wij verwijzen naar een advertentie in ons Blad van heden, waarin de directie van het Casino-theater mededeelt, dat vanaf hedenavond de film „Met prins Wilhelm van Zweden dwars door den Congo" zal worden gegeven. Gistermorgen omstreeks 11 uur reed oen vrachtauto van de firma B., bestuurd door zekeren T. tegen de luifel van den gevel van het Amsterdaimsche Veer aan den Oude-Rijn alihier, waardoor deze luifel eenigszins werd beschadigd. Hierdoor bi ijk- baar geprikkeld greep T. den bestuurder van een handwagen, die voor hem uit reed, beeft en smakte hem tot tweemaal toe op het dek van oen zolderschuit, zoodat hij zich bovendien nog voor mishandeling zal moe ten verantwoorden. Door de politie alhier is in verzekerde bewaring gesteld zekere T. J. L., alhier, als verdacht van. zedenmisdrijf te ihebhen ge pleegd. De wietrijdster, die Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur de Weddesteeg kwam uit fietsen, gaande in de richting Haagweg, en getuige was van de aanrijding in heft Noord einde voor den ingang van de kazerne al daar tussohen een auto en een. wielrijder, wordt verzocht zich aan het bureau van po litie afdeeling Recherche bekend te maken, ten einde verklaringen van het ongeval te kunnen afleggen. Gistermorgen werd de hulp van een dokter ingeroepen in het gezin van den arbeider J. S., in de Korverstraat te Rot terdam voor diens 5-jarig zoontje. De dokter kon niet anders dan den dood van het kind vaststellen. De politie werd met het geval in kennis gesteld, en uit het ingestelde onder- Zoek is reeds als vrij zeker komen vast te staan, dat de vader het kind Zaterdag op de veranda van zijn woning tegen een muur heeft gegooid. Op het lijkje is voor de gerech telijke schouwing beslag gelegd. De vader is aangehouden en naar het politiebureau ge bracht. In de Korverstraat heeft den gehee- le'n dag vóór de woning- van J. S. een me nigte menschen van hun antipathie voor hem blijk gegeven. Op den eersten kruistocht van het hospitaal-kerkschip „De Hoop" -on der de visschersvloot, van 6 Juni tot 25 Juli, heeft de geneesheer F. G. van Asperen 124 patiënten van verschillende nationaliteit be handeld, van wie in volle zee 16 en in de haven van Narwick 107, waar viermaal werd binnengeloopen. Ook werden drie per sonen opgenomen (met gezamenlijk 73 ver- pleegdagen), die te IJmuiden werden binnen gebracht, één Duitscher en twee Nederlan ders. De predikant, ds. H. Sleginga, had ge legenheid, op de schepen geestelijken bij stand te verleenen en in de kerk te Narwick het woord te voeren. De motordrijver J. de Best verleende technische hulp aan verschei dene motorloggers in de haven van Narwick, verrichte reparatiën, verschafte nieuwe on- derdeelen en voorzag de lichltanken met ge comprimeerd licht, daar geen koolzuur in Narwick te verkrijgen is. Aan de Oliefabrieken 'tHart en De Zwaan, staande aan do Westzijde te Zaandam en toebehoorende aan de N.V. voorheen A. Honig, zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag 300 balen lijnzaad schilfers gestolen. Vermoedelijk hebben de dieven zich Zaterdag laten insluiten. Het voorloopig onderzoek heeft uitgemaakt, dat de dieven minstens vier in getal zijn ge weest, daar de balen één voor één uit de fabriek moesten worden gesjouwd. Het ge- stolene vertegenwoordigt een waarde van ongeveer f 1500. De glorie van Kampen.ale Badplaats ia van korten duur geweest. B. en W. hebben den betrokken pachter van het st&dserf doen weten, dat hij met toe lating der „badgasten" op zijn gepachte landerijen in strijd handelt met de pacht- voorwaarden, waarop de „badplaats" nog vóór het einde van het seizoen ontijdig ia gesloten. Gisternacht, te ongeveer halfdrie, is te Klazinaveen-Noord een lucht ballon gedaald, bemand met den bekenden Belgischen luchtreiziger E. de Muyter, den winnaar van den Gordon-Bennett-wed- strijd, en de gebroeders Gravestein. Door het slechte weer was de Muyter genood zaakt geweest te dalen. Te 2.20 uur werd de vaste grond bereikt. Na lang zoeken vond men iemand, bereid, om alles met een wagen naar Emm en te vervoeren, waar de reizigers met hun bagage tegen den middag aankwamen. Gistermiddag is de 77-j a r i g 3 weduwe S. van O. op den hoek van den Heemraadssingel en de Mathenesserlaan te Rotterdam, overreden door een met grint ge laden vrachtwagen, bestuurd door den voer-; man V. R. C. P. De oude dame heeft door doofheid het roepen van den voerman niet gehoord en is door het paard omvergeloopen. Het linkervoorwiel van den wagen ging over haar boenen, het rechterbeen brak en het linker werd afgereden. Zij werd naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd; bij aankomst aldaar was zij reeds overleden. Inden nacht van Zon dag op Maandag is in de Visschershaven te IJmui den de stoomlreiler „Pieter Cornells", IJM 146, gezonken. Met moeite kon men den kok, die aan boord sliep, redden. Het schip werd daarna achter in de haven gesleept en op het droge gezet. Later werd het leeg gepompt en weer naar de kade verhaald. Morgenochtend zal het s t o o ra schip „Franconia" van de Gunard-Lijn, te IJmuiden binnenloopen met 400 Amerikaan- sche toeristen aïin boord, die een reis naar de Noordkaap en door de Noorsche fjorden hebben gemaakt. Het gezelschap brengt dien dag een bezoek aan Amsterdam en 's avonds zet de „Franconia" de reis voort naar Lon den. Na verschillende vooraf gaande vergaderingen van belanghebben den, is in het begin van dit jaar besloten tot de oprichting van een speciale „Jaar beurs voor Meubileering, Decoratie en Wo ninginrichting", Ie houden te Amsterdam in het R. A. I.-gebouw, Februari 1926. Naar men ons mededeelt, werden reeds van de voornaamste fabrikanten en grossiers in de betreffende branches adhaesiebetuigingen ontvangen. Yan de passagiersboot „G r o- ningen IV", van de Groningen—Lemmer- Stoombootmij., kapitein Schaafama, gister middag van Amsterdam in De Lemmer bin nengekomen. is gistermorgen tusschen Mar ken en Urk een vijfjarig meisje over boord geraakt en verdronken. De kleine was met haar moeder en broertje op reis van Am sterdam naar Oosterzee. Alle pogingen zijn aangewend, de kleine te redden, doch men heeft alleen het stoeltje, waarop se had gezeten, kunnen opvisschen. Zondagnacht tegen halfdrie werd door eenige burgers in het Ruige Zand, te Rotterdam, een man bewusteloos gevonden. Naar uit de papieren, die op hem gevonden werden bleek, was net een 46- j jarige man uit Leidschendam die door gaans Zaterdag en Zondag in een logement aan het Ruige Zand verbleef. Vermoedt wordt dat hij uit het raam is gevallen. Ter stond werd de man naar het ziekenhuis ver voerd, waar hij eenige oogenblikkcn na aankomst overleed. Te Zandvoort is een 16- jarige jongen, leerling van d© Middelbare Technische School te Amsterdam, die zioh te ver in zee had gewaagd, bij het Bloe- mendaalsch© strand verdronken. Pogingen om hem bij te brengen waren mislukt. Tusschen de directie v a n d e Ned. Kabolfabriek en het aan haar fabriek werkzame personeel te Delft, is een conflict gerezen inzake de loon- en werktijdrege ling. Het vorige jaar werd aan deze onder neming de werkweek verlengd van 45 tot 48 uur, teTwijl het oude loon bleef gehand haafd. Van arbeiderszijde wordt nu aange* drongen op wëder-invoering van de 45- urige werkweek of op verhoogiug van het tegenwoordige weekloon met 3-maal het uur loon. Daar de directie niet bereid is met de organisaties van fabrieksarbeider» te onder handelen, schijnt oen conflict onvermijdelijk. De modern geonganiseerden hebben reeds in beginsel besloten om, ingeval de directie verder overleg blijft weigeren, tot slaking over te gaan. In de fabriek der firma Schol ten, tuc.9chen Zuidbroek en Sappe- meer, is een gomketel gesprongen, waarbij twee personen ernstig werden verwond. De een, de opzichter-arbeider J. Jong, is naar het'ziekenhuis te Groningen vervoerd. Het ontspanningscaié „Rust- oord", gelegen aan de Lange-Leemte te Veendam, is bijna geheel afgebrand.. Het was het eigendom van de firma Smit en Jonkman te Hoogezand. Verzekering dekt de Echade. Ondanks de gedurende.de laatste dagen gevallen regens blijft de Maas, volgens bericht uit Venlo, moeilijk t© bevaren. Ook in het land van Cuyk rijn, door dezen lagen stand de ondiepten boven gekomen. De vorige week zijn er 2,019,600 eieren naar Engeland uitgevoerd. Geen kans. Mevrouw: >,1 k heb gezien, dat de melkboer je vanmorgen kuste. Ik zal zAS die melk in het vervolg wel aannemen I" Medsje: „Dat zal u niet veé geven, me vrouw. Hij heeft me beloofd, niemand anders dan mij te zoenen." (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Zending of vrome Misleiding? Donderdag 1.1. vervoegde rich te mijnen huize een colporteur in boeken voor oude ren en jongeren, en in traktaatjes. Hij zeide met nadruk voor de Zending te komen. Ik merkte al spoedig met wat soort zendeling ik te doen had en ïroea nog eens of hij voor de zending kwam. Zijn antwoord was be vestigend. Wat bleek evenwel, toen ik de boeken doorbladerde? Niet op het titelblad, maar op de laatste bladzijde van het'boek kon men lezen met dikke letters: Intern. Zenidngsgenootschap en tusschen haakjes met dunne letters: „der zevende dag adven tisten." In uw Blad, Mijnheer de Redacteur, mag ik niet ingaan op het standpunt, dat de ze vende-dag-adventisten meenen te moeten in nemen. Voor mijn gemeente heb ik dat j.l. Zondag duidelijk, ik vermoed wat te laat, ge daan. Doch wat een ieder met mij in diepe verontwaardiging moet afkeuren is de wijze van colporteeren: waarbij ik een opzettelijke misleidende bedoeling moet constateeren. De naam „Zending" heeft, Gode zij dank, onder ons Protestantsche volk nog een goeden klank. Nu wordt, zooals bij menig gemeente-lid bleek, misbruik gemaakt van het woord Zending en van het goed vertrouwen der eenvoudige menschen. „Waarom, zoo vroeg ik den dusgenaamden zendeling, „als gij in de waarheid van uw Zending gelooft, getuigt gij niet van daken en straten. „Menschen en Christenen, gij die den Zondag als Sabbat viert, doet groote zonde en aanbidt het beest uit den afgrond." Doch dit doen zij niet. Het doel is alleen zooveel boeken als mo gelijk is aan den man te brengen zonder op recht te zeggen, waarvoor zij komen. Ik noem deze handelwijze laf en mislei dend. Wat wij naar Hollandsch spraakgebruik onder Zending verstaan, deze zaak, hetzij van Gereformeerden of Hervormden, heeft de steun van al haar leden te zeer noodig, dan dat van dezen naam misbruik gemaakt wordend, het geld van vele eenvoudigen vloeit in een kas, waarin zij het zelf niet hebben willen. Aangezien de omstreken van Leiden in deze weken dusdanig worden afgegraasd, meende ik tegen zulk oen wijze van colpor teeren ernstig te moeien waarschuwen. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, II. J. HONDERS. Zoeterwoude. Ilerv. Pred. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij een plaatsje in Uw Blad. Maandagochtend, omstreeks acht uur, was ik ooggetuige van de groote onoplet tendheid van een overweg wachter van den overweg te^Warmond. Ongeveer 25 menschen stonden te wach ten voor de gesloten boomen van bovenge- noemden overweg. Na geduldig gewacht te hebben voor een passeerenden trein rich ting Amsterdam gaan de boomen omhoog. Eenig gedrang over den weg, gezien den begintijd van de „JPadox", doch o schrik, juist komt er een trein vanaf Haarlem het station binnen; aan het krachtig remmen en het geven van een noodsein van den machinist van dezen trein is het zeer zeker te danken, dat hier op dit vroege uur niet enkele slachtoffers vielen; vandaar een woord van lof aan dezen man. Doch op zijn zachtst gesproken is hier toch zeker een flinke berisping op zijn plaats aan den persoon, bela9t met het be waken van dezen overweg. Dat deze woorden mogen leiden tot het niet meer voorkomen van zulk een geval, want het is niet zeker ,dat dit altijd zoo gunstig zal afloopen. Met dank voor het opnemen van dit stukje teeken ik, hoogachtend, JAC. ARNOLDUS. Leiden, 27 Juli 1925. Was-straat-, Thorbecke-straat-, Rooden- burger-straat-idylle. Het paradijs van keffende honden, schreeuwende straatkinderen en onverstaan bare taal uitstootende kooplieden. De iporgen breekt aan en daarmede do heerlijkheid, het straatleven of binnenhof- getier van het hondenkoor, dat zijn voor soortgenooten schijnbaar heerlijk klinkende, schrille dissonanten gezamenlijk uitstoot, afgewisseld door weerkaatseadc- solo's van diverse exemplaren. En straatkinderen mengen zich er in, om het koor, dat soms onvermoeid tot midder nacht kracht tot zijn vreugdbetoon schijnt te hebben, te versterken. En kooplieden brullen hun ontroerende klanken van: „ni hè" 1), „arbai" 2) of „olllcbbble..." 3) etc. etc. plus het eenige malen per dag her haald op metaal slaan van ijst arret jesbe- Btuurders. Toch schijnen er te zijn, die deze idylle niet kunnen apprecieeren. Want de ver zuchting werd zelfs geslaakt:: „Gelukkig, we gaan met vacantie, althans voor ons de idyl le in een welluidend, rustige omgeving te mogen toeven en het bewustzijn te ver sterken, dat die elders toch nog bestaat." Of verbittering van iemand, die zei: ,,'t Schijnt sommigen bepaald aaDgeDaam te zijn, door „the man in the street" en het lawaai, dat de straat in bepaalde stads gedeelten kenmerkt, geregeerd ti worden." Of„Ik dacht, dat een -.-ijk, waarin zooveel professoren en tal van andere gestudeerden wonen, toch wel rustig zou zijn of de klacht van een vierde, en die is zekei niet de minst belangrijke: „Als dat niet minder BINNENLAND. Begrafenis van den em.-predikant C. B, Oorthnys. Er zullen wijzigingen gebracht worden Li het Nederlandsch-Belgisch Verdrag. BUITENLAND. - De „Temps" over de rede van Baldwin, be* treffende de veiligheidskwestie. De Engelsche premier treedt op als bemld* delaar in het mijnconflict. Staking der mijnwerkers in het Saarge« bied. j wordt met die honden en dat andere getiert zal het ons moeilijk vallen onzo pensiongast ten te houden." Zooals 't thans is, is 'fc nooit geweest." En ik dacht: De een wenscht die, dl ander een andere idylle en opvattingen' over beschaving schijnen nu eenmaal niet bij alle dezelfde te zijn. 't Is toch moeilijk het ieder naar den zin te maken. Ja, maat dat zelfs Zondag geen rustdag in deze wijk is, is toch wel bar Als 't bij ons op het Leeuwendaal of in de Kraaierstraat zoo was, zouden zij hier zeggen; „Nu ja... he.., hm... comprisl" Wat moet ik, aan wie mij dit zei antwoorden? Wel, 't geloof voor al len geldt: 't Zal niet eer eiacügen voor elk beseft, dat wij niet voor ons zelf op de we-< reld zijn, maar de gedachte moeten koeste ren: dat rust en vrede niet bevorderd wor den door ongebondeheid van kinderen, die de straat als hun terrein beschouwen en er nu maar doen mogen wat zg wenschen. Doch daartoe ie medewerking der ouders noodig. Ook goen gebied van de wangelui den van dieren, die door hun houders tot in den nacht vaak los gelaten worden, of op het erf de tot op het plantsoen klinkende afschuwelijke geluiden eentonig soms uren aaneen uitstooten, hoewel van tal van per-> sonen klachten zijn ingediend ter bestemder plaatse en de politie herhaalde waarschu wingen heeft gegeven aan wie de dieren bezitten. Ee n L^ g 1) Dit moet volgens deskundigen* „nieuwe haring" beteekenen. 2) Taalkundigen omschrijven dezen klank met „aardbeien." 3) „Vodden", of wat op te ruimen. VOOR WOENSDAG 29 JULI. -> 8.50 Hamburg (392 M) Morgen-omroep. 10.15 Amsterdam (1050 M) Tijdsein van hef Persbur. Vaz Dias (Offic. Amst. Tijd.) 11.50 Glasgow (422 M 5SC) Middagconcert CardiH (353 M 5WA) Militair Orkest. 12.20 Leipzig (ongeveer 400 M) Middagcon- eert op de Ilupleld Phonola 12.50 Parijs (1780 M SFR), Concert door het Tzigane-orkest van Radio-Paris. 12.Hilversum (1050 M) HilversumschS Draadlooze Omroep. Politiebericht. 8.20 Cardiff (353 M. 5WA) Concert door Militair Orkest 8.50 Aberdeen (495 M. 2BD) Sleadman's Symphony Orchestra. Glasgow (422 M. 5SC) The Wireless Quartet, o.a. Ouverture ,.Le Roy d'Yve- tot" (Adam); Selectie „L'Etoile du Nord" (Meyerbeer). 4.05 Birmingham (479 M. 5IT) The Station Pianoforte Quintet. Bournemouth (385 M. GBM) Concert door het Orkest van het Bungalow Café. 4.20 Londen (365 M. 2LO) Tijdsein vac Greenwich. The ,,2LO"-trio. Joseph Green (tenor). Newcastle (400 M. 5NO) Orkest van Fenwick's Terrace Tea Boom. Glasgow (422 M. 5SC) Richard Bell (tenor). 4.30 Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias; officieele Amster- damsche tijd. 4.50 Leipzig (ongev. 400 M.) Kinderverlel- lingen. 6.20 Brussel (262 M.) Concert. Londen (365 M. 2LO) Een uurlje dans muziek. Cardiff (353 M. 5WA) ..Five o'clocks", vocaal en inslrumenlaal concert. Newcastle (403 M. 5NO; Concert. 6.30 Hilversum (1050 M.) Hilversumschu Draadlooze Omroep. Yooravondconcert, Het H. D. O.-orkest onder leiding van Frangois Lupgens. 6.20 Londen 365 M. 2LO) Kinderverfellingen 7.20 Londen, Chelmsford (305 M. 2LO en 1000 M. 5XX) Tijdsein van de Big Ben Weerbericht. 7.30 Hilversum (1050 M.) Ililversumsclw Draadlooze Omroep. Politiebericht. j

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1