Purol bij Schrijnen en Smetten der Huid. DE FONDSENMARKT. RADIO-PROGRAMMA artikel berekende belasting voor het in het actief opgenomen vermogen, dat uit het onroerend goed en uit het ih bedrijf of be roep belegd kapitaal beetaat, doch alleen voor zoover de waarde van die in het actief opgenomen bes tand deel en naar evenredig heid in het zuiver vermogen, waarnaar de aanslag is geregeld, is begrepen." B. Deze beschikking wordt geacht in 'wer king te zijn getreden met ingang van 1 Mei 1920. Algemeene Synode der Ned.-Heiv. Kerk. Prof. Aalders le Groningen heeft zijn be noeming tol.lid der synodale commissie aan genomen. Aan de onle is in de negende zitting het verslag van den raad van beheer voor de predikanlstraktementen over 1924. Wij kunnen hier volstaan met de mededeeling, dat 862 gemeenten tot 30 Mei j.l. volledig aan haar aanslagen hebben voldaan, en 43 gedeeltelijk. Hieronder zijn niet begrepen 13 Waalsche gemeenten. Nog voortdurend wordt het aantal, die aan hare verplichtin gen voldoen, grooler. Op 15 Maart was aan de predikanten over 1924 bel. f 728,733.86 en aan kindergeld f 10,346.67. Voor een tweede uilkecring was f 104,382.15 beschik baar. De staat van ontvangsten en uitgaven over 19221925 (tot 30 Mei 1925) wijst een bedrag van f 2,879,804.88. De president der Synode herinnert aan de woorden, ten vorigen jare door hem gespro ken, toen hij van den zegen gewaagde, welke op de toepassing van het reglement alreeds heeft gerust. Ongetwijfeld blijven er voor den raad van beheer nog vele moeilijk heden. welke oplossing behoeven, doch de bezoldiging der Evangelie-dienaren is in betere banen geleid. Hulde moet worden ge bracht aan hen, die geheel belangeloos de jegeling van dezen arbeid hebben op zich gnomen, en daarmede zulk een belangrij ken dienst bewijzen aan de Nederlandsohe Hervormde Kerk. Hierop volgen eenige besprekingen, in zonderheid betrekking hebbende op de wijze waarop de aanslagen worden vastgesteld en op de continuïteit en de eenheid vam de maatstaven, welke daarbij door den raad van beheer en den raad van beroep worden gebruikt. Besloten wordt het verslag afzonderlijk le doen drukken en aan de kerkeraden en de kerkvoogdijen alsook aan de Vereeniging van kerkvoogdijen te zenden. Daarna rapporteert de heer Eiilerts de Haan over een voorstel van de heeren dr. Do Vrijer, Klcin-Wassink en Boer om art. 12 alinea 1 van het reglement op de predi kanlstraktementen als volgt le doen luiden: „De raad van beheer bestaat uit 7 personen. Zij worden benoemd door de synode, 2 naar vrije keuze, 2 uit een voordracht van het algemeen college van toezicht, 2 uit een voordracht van de Vereeniging van kerk voogdijen en een uit een voordracht van ten minste 50 dienstdoende predikanten". De bedeling is, evenals bij "de regeling van den pensioenraad, acht te slaan op de wen- schen, welke leven onder de predikanten, door althans één der zeven zetels in den raad van beheer aan hen ai te slaan. De rapporleerende commissie zegt evenwel, dat de vergel ijking met het pensioenfonds niet opgaat. Dit fonds is inderdaad de zaak der predikanten, die zelf de vereischte pre- Siën betalen. Bij de predikanlslraklemen- n worden echter de gelden opgebracht door de gemeenten. Bovendien is maar al te veel het reglement op de predikantstrakte- m en ten genoemd een werk van en voor pre dikanten, dan dat men daaraan nog meer voedsel zou mogen geven. Overeenkomstig de conclusie wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming verworpen. Dezelfde rapporteur behandelt een voor stel van den heer J. Barbas, art. 4 al. 8 van het reglement op de predikanlstraktemen ten aldus te lezen: „De jaren, die een pre dikant als hulpprediker, als predikant bij andere kerken of in dienst der zending heeft gediend, tellen mede bij de berekening van ^ijn recht op verhooging, tenzij over die ja ren pensioen genoten wordt." De rappor teer ende commissie is van oor deel, dat hij de vaststelling van het regle ment uitsluitend gedacht is aan den dienst tijd in de kerk; dat met betrekking tot de hulppredikers terecht een gunstige bepaling is opgenomen, doch dat er geen reden is, deze gunstige bepaling ook uit te strekken tot den diensttijd bij andere kerken of bij de zending; dat dit integendeel onbillijk zou zijn met het oog op de andere predikanten en ten nadeele van dezen. Volgens de ge wonen gang van zaken ontvangen de pre dikanten eerst na verloop van jaren belang rijke bijdragen uit de centrale kas, terwijl het voorstel de mogelijkheid wil scheppen, dat anderen bij hun indiensttreding ter stond het voile bedrag aan udtkeeringen zouden krijgen. Ook dit voorstel wordt verworpen- In den namiddag word teen synodus con tractu gehouden in zake de grensregeling Groenlo-Lichfenvoorde. De reorganisatie van den P. T. T.-dienst. Dezer dagen is het bestuur van den Cen- tralen Bond van Ned. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel (O.B.P.T.T.) door den di recteur-generaal der P. en T. in audiëntie ontvangen. Met betrekking tot de punten uit het rapport-Nolting, waarover door den Minis ter aan de postale commissie van overleg advies is gevraagd (aan de tot-stand-koming waarvan de C.B.P.T.T. als gevolg van het verbroken contact niet had kunnen mede werken), zal deze organisatie alsnog in de gelegenheid worden gesteld van haar inzich- ten te doen blijken. Ter audiëntie bleek verder, dat ten aan zien van het personeels-vraagstuk nog geen definitieve besluiten zijn genomen en ook thans, nog Diet kan worden medegedeeld, hoe die beslissingen zullen zijn. Met waardeering werd kennis genomen van de mededeeling van den directeur-gene raal, dat het „gladstrijken der plooien in het Bezoldigingsbesluit 1926", niet beslis send is voor do wijzigingen, welke een eventueel doorvoeren van de reorganisatie voorstellen In do «Hans-regeling van het P.T.T.-pereoneel xou noodig maken. Ned. R.-K. Bond van Electroteclmisclie Werkgevers. Onder leiding van. den Ned. R.-K. Mid denstandsbond is gisteren le 's-Gravenhage een vergadering gehouden; waartoe verschil lende vooraanstaande R.-K. werkgevers in het eléctro-technische bedrijf waren uitge- noodigd. De vergadering werd gepresideerd door mr. J. A.. G, M. van Hellen berg Hubar, directeur van het Nationaal Hanzebureau. In zijn openingswoord herinnerde hij aan den vroegeren Bond, welke, zoo zeide hij, ondanks begane fouten, toch heilzaam werk had verricht; de aanwezigheid van zoovele werkgevers uit verschillende plaatsen van Nederland getuigde voor het algemeene ver langen om tot nationale organisatie te komen. Gewezen mocht worden op de wantoe standen in het electritechnisch bedrijf, wel ke verergeren, aldus spreker, naarmate de tallooze vakgenooten buiten organisatorisch verband ieder een eigen weg zoeken. Eener- zijds zijn de mogelijkheden om zich als pa troon in dit bedrijf le vestigen onder het bereik van velen, anderzijds is het bedrijf door anderen als nevenafdeeling bij de zaak gevoegd. Zoo is het aantal installateurs, vooral in de groolere steden, enorm toege nomen en kan op dit gebied van een teveel gesproken worden. Er is bijna geen bedrijf te noemen, dat zoozeer te lijden heeft van de onderlinge concurrentie. Verschillende werkgevers namen deel aan de daarop gevolgde gedachtenwisseling. Als algemeene conclusie werd de wen- schelijkheid gesteld, ten spoedigste te komen tot nationale R.-K. organisatie. De verhou ding tot hot gemeentelijk electriciteitsbedrijf in de verschillende plaatsen was door het ontbreken van de Vereeniging van Patroons in het algemeen zeer slecht geworden. De voorwaarde, onder meer, waaronder een ge meentelijke installatie vervaardigd moest worden, was b.v. in Den Haag teruggebracht tot ongeveer f 85. Op die wijze ontstonden onhoudbare toestanden en kwamen even zeer de gezellen in het gedrang. Besproken werd de levering van toestellen door de gemeenten. De heer Ghr. M. Jansen, uit Amsterdam, herinnerde in dit verband aan het R.-K. Middenstandscongres, in Oc tober te Amsterdam te houden, waarop o.m. de verhouding van den middenstand tot de gemeentelijke overheid zal worden be handeld. Het belang van den uitgroei van de R.-K. middenstandsbeweging werd besproken. Waar in beginsel besloten was tot stichting van een Ned. R.-K. Bond als onderaideeling van den Ned. R.-K. Middenstandsbond te komen, werd nog vastgelegd, dat samenwer king nationaal en plaatselijk zou worden gezocht met de Nederlandsche Vereeniging van electro-technische werkgevers en met den bond van grossiers. Besloten werd tot het oprichten van een nationaal comité, dat de stichting van den bond zal voorbereiden. De heer H. J. van Bommel, uit Rotter dam, werd tot voorzitter gekozen; als leden van dit comité werden benoemd de heeren L. Gonijn, Rotterdam; H. C. van Leeuwen, Den Haag; Joh. G. Spruyt, Haarlem-, H. L. J. Tobé, Leiden, en D. N. Vis, Den Haag. De heer J. van Warmendam zal in overleg met zijn collega's een vertegenwoordiger voor Amsterdam aanwijzen. Het secretariaat zal worden gehouden aan het Nationaal Hanze bureau, te Rijswijk. Nog werd besloten, dat dit nationale co mité uitsluitend zou voorbereiden de stich ting van plaatselijke afdeelingen, zonder verder eenige verplichting op zich te nemen ten opzichte van de leiding der plaatselijke afdeelingen. Dr. J. baron de Wijkeislooth en de R.-K. Ned. Boeren- en Tuindeisbond. Dr. J. baron de Wijkerslolh, te Neerlang broek, lid Yan den Raad yan State, heeft den volgenden brief gericht aan het bestuur van den R.-K. Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond, te 's-Gravenhage: Mijne Heeren, Zooeven lees ik in de bladen de aanne ming door den R.-K. Ned. Boeren- en Tuin dersbond van een motie van den heer Het- tinga, den wensch uitsprekende, dat ik voor mijn eere-lidmaatschap van uw lichaam zal bedanken, omdat ik den aartsdiocesanen R.-K. Boeren- en Tuindersbond, afdeeling van uwen Bond voor het aartsbisdom Utrecht, in de provincie Utrecht zoude heb ben tegengewerkt. Deze motie, aangenomen v zonder dat ik noch door uw bestuur, noch door de alge meene vergadering in de gelegenheid ben gesteld, vooraf te worden gehoord, wordt op dezelfde wijze door verschillende bladen weergegeven, zoodat ik de juistheid van een en ander mag aannemen, ook zonder nadere mededeeling van uw bestuur. Het is volkomen juist, dat de bevoegd heden van het bestuur van den aartsdioce sanen Boeren- en Tuindersbond ten aanzien van de financiën van dien bond en de fi- nancieele aansprakelijkheid der leden van dien bond voor diens verplichtingen, naar mijn ooideel, op voor de leden van dien bond zoo bezwarende wijze zijn geregeld, dat ik mij niet verantwoord acht, de Utrecht- sche boeren, die mijn advies vragen, toetre ding aan te raden, zoolang die aansprake lijkheid niet op betere wijze is geregeld. Dit standpunt is aan den aartsdiocesanen bond kenbaar gemaakt, onder aanvoering van mijn gronden, en inmiddels heb ik gemeend het eere-lidmaatschap van uwen bond nog te moeten aanhouden, zoolang de aarts diocesanen bond zijn laatste woord nog niet gesproken had. Thans acht de onder-voorzitter van den aartsdiocesanen bond, de heer Hettinga, het beter, een motie voor le stellen om aan mijn eere-lidmaatschap een einde te maken, waarmede uw bestuur en de algemeene ver gadering zijn accoord gegaan. Mijn antwoord kan zeer kort zijn. Om het eerelidmaatschap van den R.-K. Ned. Boe ren- en Tuindersbond heb ik nimmer ge vraagd; eigener beweging meende uw bond mij dit lidmaatschap te moeten toekennen, om heigeen ik in het belang van den Neder landschen boerenstand heb gedaan. Ik heb geen het minste bezwaar, het noo- dlge te doen om aan dat ongevraagde eeii- lidroaatschap, dat ik thans nog alleen aan RECLAME. 1382 hield om des vredes wil, ontheven te wol den en doe dus het daartoe noodige verzoek bij deze. Op mijne adviezen aan hen, die mij hun vertrouwen schenken, heeft uw besluit ech ter, gelijk vanzelf spreekt, geen den minsten invloed. Daar de motie-Hettinga in de bladen is gepubliceerd, geef ik ook aan dit schrijven openhaarhéid Uitsluiting In de bouwbedrijven. Vn.n werkgeverszijde meldt men uit Den Haag: Naar aanleiding van bet voorstel der werklieden-organisatiea in de bouwbedrijven d.d. 17 dezer aan den Rijksbemiddelaar ge daan in antwoord op het patroonsvoorstel, deelt men van R.-K. patroonszijde mede, dat de patroons de voorstellen, door de werklie den-organisaties gedaan, niet aanvaardbaar achten, en de samenwerkende patroonsorga nisatie in verband biermede, op de jongst gehouden ledenvergadering na uitvoerige discussie het besluit namen, met 55 Btemmen voor, 15 tegen en één blanco den strijd on verzwakt voort te zetten. Door dit besluit willen de patroons bewijzen, dat zij besloten zijn, na hun laatste tegemoetkoming, hun standpunt onverzwakt te handhaven. Prins Hendrik vertoeft in de Oostzee badplaats Heiligendamm, nabij Doberan, in Mecklenburg, waar bij eenigen tijd zal door brengen. De Prins zal Donderdag 27 Augustus een kort bezoek brengen aan bet Noorderhuis in het Spaarbankboeoh, te Hoogeveen Gisteren is op „Oud-Eik-en-Duinen", bij Den Haag, ter aarde herteld het stoffelijk overschot van jonkvr. H. B. de la Bassecour Caan, die in Den Haag plotseling is over leden. Er was op de begraafplaats voel be langstelling vooral uit Zendingskringen. O.m. werden opgemerkt baron C. W. Th. baron van Boetzelaer van Dubbeldam, lid der Tweede Kamer, voorz. van den Ntd. Zendingsstudieraad;' dr. Boistevain, uit Utrecht, secretaris van dien raad; prof. dr. J. A. Cramer, uit Utrecht, dr. K. J. Brouwer, Zendingsdireclcor te Oegstgeest; dr. Fockema rector der Ned. Zemdingssohbol te Oegst geest; gravin Van Bylandt namens de Haagscihe VrouwenvereenigingA. J. C. van Setere, le 's'-Gravenhage, socr. van den Haagsohen Hulpraad voor zendingssludie, ds. J. Knottenbelt, oud-secretaris der Alg. Sy node van de Ned.-Herv. Kerk. Dr. Callenbach uit Rotterdam, die in het sterfhuis een rouwdienst geleid had, waarin hij gesproken had over 1 Cor. 16 67, voer de ook aan de groeve het woord, namens de Zending in het algemeen en in het bij zonder namens het hoofdbestuur van de Utrechtse li o ZendrngBvereeniging en. bet San- gioen Talaud-comité, waarvan de overledene deel uitmaakte. Baron C. W. Th. van Boetzelaer van Dub- beildam wenschte met een enkel woord van warme dankbaarheid en hulde te herden ken wat de overledene in het bijzonder voor den Zendingsstudieraad geweest is. Jhr. A. W. G. van Riemsdijk dankte na mens de familie voor de geloonde belang stelling. Op het paf waren vele bloemen gelegd. Gisteravond is in den tuin van het Volksgebouw in Den Haag een druk bezoch te vergadering gehouden door de S.D.A.P., Ells protest tegen de aanwijzing van den beer Colijn, als Kabinetsformateur. Bij Kon. besluit zijn benoemdtot raadsheer in het gerechtshof te 's-Graven hage mr. D. Lodder, thanB rechter in de arrondissementsrechtbank te Rotterdam tot vice-president der arrondiesementsrecht bank te Arnhem mr. dr. A. D. H. Fockema Andreae, thans rechter in voornoemde rechtbank; tot rechter in Je arrondisse mentsrechtbank: te Amsterdam mr. P. F- Swagerman, thans substituut-griffier bij voornoemde rechthankte Tiel mr. W. J. Hofdijk, thans ambtenaar van het open baar ministerie bij do kantongerechten te 's-Gravenhage, Delft, Alphen en Woerden, ter standplaats 's-Gravenhage, De Minister van Financiën brengt ter kennis, dat de commissie van deskundigen voor de samenstelling van de prijscourant ter berekening van het invoerrecht op veisch of gekoeld vleesch, in haar vergade ring van 23 dezer, bedoelde prijscourant heeft vastgesteld als volgt: Rund- en kalfsvleescb, versch of gekoeld, 100 K.G. f 95 paardenvleesch, versch of gekoeld 100 K.G. f 65. Gedurende Augustus 1926 tal mitsdien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorten bedragen 10 pCt. van de hiervoor vermelde waarden. Dr. G. Wisse, predikant te Uti6ckt, iB benoemd tot lector aan de Theologische School der Chr. Geref. Kerk, om onderwijs te geven in philosophische en religieuze ■troomingen. De te Groningen vergaderende Gene rale Synode der Christ. Geref. Kerk heeft bet moderamen als volgt samengesteld: ds. H. Biesma. Groningen, praeseede. Joh. v, 4 Vegt, Doesburg, scriba; ds, F. A. Bak ker, Umuiden, assessor; ds. G. Wisse, Utrecht, 2de praeses, en de. J. L de Vries, Rijnsburg, Sde scriba. In sake de vereeniging met de Geref. ge- gemeenten (poep Kersten) sprak de Synode na discussie uit: „De Gen. Synode, ent, besluit de pogin- gen om tot vereeniging met de Geref, ge meenten te komen voort te zetten en deelt deswege de Synode der Geref. gemeenten mede, dat vereeniging voor haar mogelijk is op den pondsleg waarop in 1669 de ge meenten onder bet kruis met de Afge scheidenen yereenigd sijü.'t Het is opmerkelijk, dat, terwijl in bijkans alle landen van West-Europa een zekere economische opleving te bespeuren is, in Engeland van een geleidelijke verslechte ring moet worden gesproken. Het best wordt dit verschijnsel gedemonstreerd door de toegenomen en nog steeds toenemende werkloosheid. Einde Juni bedroeg het werk- loozencijfer 1.368.000. De stijging over de maand Mei/Juni bedraagt alleen reeds 115.000 man, hetgeen zeer aanzienlijk mag worden genoemd. De toeneming van dit verschijnsel moet worden toegeschreven aan de geringere arbeidsgelegenheid in de steen koolindustrie. Doch ook in de staal- en andere industriën, zooals scheepsbouw, tex tielnijverheid, is de werkgelegenheid sterk vermindert. Daarnaast valt in Engeland nog een an der verschijnsel op te merken, dat eveneens wijst op een minder gunstige economische atmosfeer. Wij bedoelen dé kosten van le vensonderhoud. Ook hier valt een niet on belangrijke stijging gedurende de laatste maand te constateeren. Op één punt nochtans valt van een gun stige uitzondering te spreken, en wel ten opzichte van de kapitaal- en geldmarkt. Hier schijnt Londen nog steeds een vooraanstaan de plaats in te nemen. En hoewel 't scheen, dat New-York de positie van Londen als Internationaal geldcenlrum ernstig bedreig de, blijkt thaDs toch meer en meer dat juist Londen een ernstige concurrente is voor New-York. In Amerika trouwens erkent men zulks. Zoo b.v. beschouwt de National City Bank of New-York de huidige financiering van Europa door New-York als een voorhij- gaande phase voor de Amerikaansche geld markt en vestigt er de aandacht op, dat vóór den oorlog de rentevoet in Europa la ger was dan in de Vereenigde Staten. Een feit, dat zich ongetwijfeld herhalen zal. Reeds thans trekken zich verscheidene Euro- peesche credietnemers van de Amerikaan sche markt terug; vandaar dat de Zwitser- 9Che regeering en de stad Bern voorgesteld hebben haar dollar-leeningen vóór den ver valdag ai te lossen. De Londensche markt zal binnenkort weder een ernstige concur rent worden voor het verstrekken van bui- tenlandsohe leeningen, hetgeen een verla ging van den rentevoet en een_ verbetering van den koers der in dollars genoteerde bui- tenlandscho leeningen ten gevolge zai heb ben. Dat Londen bezig is zijn vroegere beheer - schende positie als geldcentrum le herove ren, blijkt voorts ook uit de tot nu toe ge volgde goudpoliliék. Do voortdurende invoe ren van goud oefenen 'n zeer gunstigen in vloed uit. Sedert de invoering van den gou den standaard is er reeds» voor een totaal bedrag van 7 millioen Pond aan goud in gevoerd en men acht verdere goudaankoo- pen zeer waarschijnlijk. De discontokoers m de vrije markt is dientengevolge aanmerke lijk zwakker en indien de gewone vraag naar dollars in den herfst niet te groot is, kan instee van de gevreesde verhooging, een verlaging van het bankdi9conto volgen. In dit verband wordt nog opgemerkt, dat het van groote beléekenb is, dat de opbrengst der Australische leening in New-York niet zal worden aangewend tot betaling van dol lar-schulden of tot aankoop van Amerikaan sche producten, doch zal worden omgezet in sterling-ponden ter aflossing van debet- saldi in Londen. De positie van London wordt hierdoor zeer vergemakkelijkt. 17 Juli. 24 Juli. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York De valutamarkt gaf in de jongste dagen een zeer vast beeld te zien vooi4 de Skan- dinavieehe wissels, hoewel hierbij tenslotte ook nog een tijdelijke reactie moet worden gememoreerd. Vooral het begin der week was zeer gunstig. Parijs was aanvankelijk eveneens willig, doch reageerde spoedig en kenmerkte zich ook verder "door veel up and downs. Toch verschilt de noteering niet zoo heel veel met die van de vorige week, hetgeen voor een deel te danken is aan het onttrekken van Fransche saldi hier te lande. Marken waren fraetioncei zwakker. Ponden hadden een moment te lijden ondër het mijnwerkersconflict. Nu echter blijkbaar een gunstige wending in dit conflict is ge komen, profiteert ook de Pondenkoers van de betere verwachtingen. Lires waren door loopend flauw. Dollars óver het algemeen prijshoudend. t De locale fondsenmarkt had deze wees een veel kalmer aanzien dan zulks verleden week het geval was. Eensdeels is dit een gevolg van de vacantie-stemming, ander deels is zulks te wijten aan het hooge koers- niveau der favorietfondsenOp het hooge peil waarop op het oogenblik b.v. Rubbers vigeeren is weinig kooplust "te eerwachten. Hoewel winstnemingen op groote schaal ook nog niet zijn voorgekomen, en dus be langrijke reactie niet zijn te mgmoreeren is de belangstelling niettemin aanmerkelijk afgekoeld. Men wacht thans ai, hoe het verloop van de rubbermarkt verder zal zijn. Een feit is, dat de noteering voor rubber te Londen in de jongste dagen een daling te zien gaJ, doch deze werd al heel spoedig gevolgd door een herstel en hernieuwde verhooging. Veel gewicht hechtte men hier aan ten onzent niet. Meer aan het bericht, dat de export van Brifcsch Indië belangrijk hooger zal zijn. Iets, wat men verwachten kon, nu de prijs van rubber een zoodanige ie, dat hierbij gemakkelijk een extra-uit^ voerpremie kan worden betaald. Tér beurze is men algemeen van oordeel, dat een verdere belangrijke stijging van den rubberprijs niet te verwachten is. En in verband hiermede worden allerwege om ruiling^ geadviseerd. Een goed object 12.10% 12.10% 69.34 59.26 11.71 11.72 11.50 11.50 2.49% 2.49 schijnt men in tabakswaarden te vinden welke op onderscheidene dagen een goedé tendenz vertoonden. Daarnaast interesseert men zich meer en meer voor de suikermarkt en het is op- merkelijk, hoe na de courante, thaus ook de minder courante soorten aan de beurt komen. De stabiele Cubarnoteeringen wer ken een gunstige stemming trouwens zeer in de hand. Een gunstig teeken van onze beurs in het algemeen is, dat er weinig zwakke posities loopen. Dit houdt een _elorceerd verkoo- pen sterk tegeneen geeft een zekeren steun aan de markt. Dit blijkt vooral uit de wei nige animo voor winstrealisaties. Tijdelijk viel een zwakkere tendenz waar te nemen voor Koninklijke Olies, vermoe delijk in verband met verkoopen voor Fransche rekening. Nu de financicele perspectieven in Frankrijk wat gunstiger geworden zijn, worden de in het buitenland geïnvesteerde bedragen geleidelijk weder teruggetrokken. Dit heeft mede tot gevolg, een aantrekken van de geldmarkt Van daar het contrasteerende verschijnsel, dat de verhouding van geld- tot fondsenmarkt biedt, n.L dalende beursomzetten bij stij gende geldmarkt. Vermoedelijk spelen hierbij echter ook een rol de gestegen crediet-aanvragen voor Duitsche rekening. Voorts -al de uitgifte van f 30 millioen aan schatfcistpapier ook een belangrijke rol hebben gespeeld. Van industrieelen waren de verschillende Kunstzijde-aandeelen wederom gevraagd. Ook Jurgens was iets vaster. Redjang Le- bongs waren thans iets flauwerIn scheep vaartwaarden ging al heel weinig om. Toch' was de stemming beter dan wij van deze afdeeling gewend zijn. Op de Amerikaansche afdeeling liepen op enkele dagen belangrijke kooporders in Wabash-shares 17 Juli 24 Juli 6 pCt. Nederland 1922 6 pCt. Nederland 1919. 4J/a pCt. Nederland 1916 6 pCt. Nederl.-Indiö 1919 Amslerdamsche Bank Koloniale Bank Ned. Handel-Mij. Jurgens gew. aand. Philips Gloeilampen Redjang Lebong Gompania Merc. Argentinla Geconsolideerde Petroleum Koninkl. Petroleum Amsterdam Rubber Holland-Amerika-Lijn Nederl Scheepvaart-Unie Mij. „Nederland" Handelsver. Amsterdam Javasche Cultuur-Mij. Cultuur-Mij. Vorstenlanden Arendsburg Tabak Mij. Deli-Mij. Senembah Tabaks-Mij. Atchison Topeka 4 pCt Union Pacific aand. Ü1TLOT1NGEN, Turkije 1S70. Rotterdam 1868. Kanton Freiburg 1902. Congo 1888. 105% 105)4 101)4 101 99 H 99)4 102)4 10244 153 151)4 178J4 177)4 134)4 134 116)4 114)4 452X4 440 322)4 310 10)4 11 170)4 166 407)4 398)4 305)4 293)4 66)4 67 139 140)4 149)4 149)4 506)4 505)4 329)4 332 156 157 444)4 444 398)4 399 443)4 438 91)4 91X 141)4 141)4 RECLAME. TROOST VOOR OUDEN VAN DAGEN. De oude dag behoort een tijdperk van ge luk en welvaren te zijn, nieit een van ziekte en pijn, de nieren zijn vaak aansprakelijk voor het laatste. Rugpijn, aanvallen van rheumatiek, stijf* heid, uninestoornissen en blaaszwafcle io-. men voort uit verzwakte nieren. Bij ver- waarloozing bestaat gevaar Yoor aderver kalking, waterzucht, graveel, spit, ischias en chronische rheumatiek. De door den tijd verzwakte nieren behooren versterkt en op gewekt te worden bij het eerste teeken van ongesteldheid, opdat niet langer onzuiver heden in het bloed achterblijven en zich' door het geheele lichaam verspreiden. Geef de kwaal geen gelegenheid om vas ten voet te krijgen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen onschatbaar voor u blijken Mensehen, die zich nog kwiek voelen op 80-jarigen leeftijd, zeggen dat dit genees middel een nieuw levenstijdperk voor hen opende. Foster's Pillen kunnen veilig ge bruikt worden, zij werken uitsluitend op de nieren en blaas, niet op de lever, maag cl ingewanden. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waar door gij zeker zijt geen verlegen buiten landse h goed le ontvangen. Prijs f 1.75 peT flacon. 1326 Advertentie 7404 VOOR ZONDAG 26 JULI. 8.50 Hamburg (392 M.) Gewijde Muziek. 10 uur: Bloemendaal (350 M.) Godsdienst oefening in de Geref. Kerk. 12.20 Leipzig (ongev. 400 XI.) Concert. 1.05 Parijs (1780 M. SFR) Concert door het Tzigane-orkest van Radio-Paris. 3 50 Londen, Chelmsford (365 XI. 2LO en 1600 M. 5XX) Kathleen Deslournol (sopraan) Gwyne Davies (lenor);- Isobel Gray (piano solo). The Wireless Orchestra, o.a. Inter mezzo „The Wedding of the Rose". Birmingham (479 XI. 51T) Lichte Klas sieke muziek. The Slation Orchestra. Manchester (378 XI. 2ZY) Militair orkest. Bournemouth (386 M. 6BM) Idem. 4.50 Berlijn (830 en 505 M.) Concert. 6 uur: Bloemendaal (350 M.) Godsdiensst- oefening in de Geref. Kerk. 8.20 Chelmsford (1600 M. 6XX) geeft het programma van Edinburgh. Worlde Edu-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6