MODE VAN DEN DAG. AGENDA. UIT DE OMSTREKEN. Zaterdag. Lckhontetraat 19a: Ledenvergadering Leidiebe Modevakschool. 6 nor. Zondag. ..Jevuël" (GroeneBteeg 16): 's Morgens traktaatver;preiding. 's Avonds, te halfee ven, openbare sameiiLoniit. .,Jeruël" (JJliddelstegracht 3): Morgen- eaitt-.komst spr. de heer Van der Horst 'Avondaamenkomst, spr. de heer Den Adel. Leger des Heifs iLangebrng 4): Samen komsten te 10 nnr, hal hier en S uur. Zomerïtrg": Concert harmonie-gezel schap „De Post". 8 uur. Baandag. „Zomcrlust": Concert harmonica-gezel schap „Crescendo". 8 tmr. Dinsdag. „Jerucl" (.Grcenesteeg ie)Bijhelbespre- king. 8 uur. Degelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor- rteiiingen le 8. uur. Woensdag- én Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- sn Variétè-vooistsllingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags- en 's Zaterdags matinêe te 2 uur. 's Rijks Ethnografisch Museum, Rapen burg 67: Tentoonstelling van Balineesche platen. Van 6 April tot 6 October op werk dagen van 10 tot 4 uur. Kunsthandel D. Sala en Zonen, Bree- straat 314b en c: Tentoonstelling Grafische Kunst Jan Schonk. Do apo'.hcrk van de „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 4S, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleeo voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonds. L'e avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s. waargenomen dooT de apotheek van den heer H. J. M. Proot, Maaremanssteeg 17, tel. 435. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond, te acht uur, tot Maandagmorgen te acht uur, waargeno men (lovr do doctoren Niemer, tel. 606; Sckrender, tel. 801; en Veldhuyzen, tel. 817. Deze dienst wordt dan te Oegstgeest waargenomen door dr. Timmerman:', teL 390. der vergadering. Er heerBchte dan ook een prettigen geeet ter vergadering. Men toonde de bereikte overeenstemming ten zeerste te waardeeren. Hulde aan den burgerva der, die dit wist te bereiken. Uitslag eïerenveiling B.P.K.V. Aanvoer 5200 stuks. Prijzen f67.30. Hanen f 1.00 i?'~ as-opgerichte Kn-penvereenigmg L'aniel'' heeft ook de gewoonte gevolga', cm met haar leden een zomeruitstapje te maken. Met den trein werd naar Amster dam gereisd, van waar een boottocht werd gemaakt naar Marken, Do terugreis maak te men over Edam, Valendam ens. In Am sterdam ontvingen de jongelui daarna een gemeenschappelijk maal. De jongelui had den een prettigen dag. De leden der Chr. Jongelingsvereen. ,,Tr- motheuB,t prefereerden het rijwiel als mid del om oen uitstapje te maken, 's Morgens vroeg vertrokken zij naar de omgeving van Haarlem, waar se genoten van bosch, seo en ion. Met den laat sten trein kwamen ze 's avonds weer terug. Van het mooie weer der laatste dagen wilde ook de gymnastiekvereen. „Hercu les" met haar meer dan 100 leden prontee- ,en om eens „uit" te gaan. Zij huurde daar toe een boot en vertrok In het vroege mor genuur naar Amsterdam. Hes was een prachttocht over de Braasemer- en Kager- meeren en de Westeinderplas. Ook de tocht door Amsterdam viel zeer in den «maak. Het bezoek aan de Diergaardo was na tuurlijk heb glanspunt van den dag. De te rugtocht werd eveneens met den Rijnstroom- boot gemaakt. Boskoop. Voor het eindexamen Mulo, diploma A, slaagden gisteren te Rotterdam onze plaatsgenooten M. K. van den Brink, A. M. Mac Daniël en A. M. Groenercberg. K eik el ijk bericht voor Zondag: Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur, ds. Glas. Salvatori» voorm. halftien en nam. 6 uur, tnw. heer De Jonge. Geref. Kerk, roorm. 10 en nam. 6 uur, de. Fernhout. Ned.-Heiv. (Geref.) Evangelisatie, voorm. half tien. de eerw. heer C. Muller te Bode graven en nam. 0 uur ds. M. Ottevanger van Sluipwijk. Gevonden voorwerpen: 1 ichooltaechje met toebohooren, 1 fietspomp. Inlichtingen bij de politie. Donderdag hebben de kinderen van de Zondagsschool een reisje naar den Hoek van Holland per boot gemaakt De muzieikver- eeniging Concordia" gaf bij het vertrek f enige nummers ten gehoon*. Ten nadeeie van den heer P. uit Am sterdam, werkzaam op de scheepswerf Aker boom alhier, is uit zijn jas een portefeuille ontvreemd met f 85 inhoud. Hazorswonde. De jaarvergadering van de ,,Wilhelminavereeniging" werd in café Natzijl gehouden. De voorzitter, de heer O. de Boer riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, en opende met een korte toespraak de verga dering. Hij sprak er zijn leedwezen over nit, dat er waarschijnlijk dc r een drukfout op de agenda vermeld stond: Dames en Heeren, wordt nog heden lid der Oranje vereniging." De bedoeling ia natuurlijk anders en moet zijn ,,Wilhelm)na-vereeni ging." Om misverstand t« voorkomen en geen reden te geven tot geschil met de Oranje-vereeniging, met wien men in goede verstandhouding leeft, oordeelde spreker het noodig dit onder de aandacht van do leden te breDgen met het verzoek om in dien dit althans noodig mocht blijken, alle laster dienaangaande te weerleggen. Daarop werden door den heer J. Heeg als waarnemend secretaris de notulen der vorige vergadering gelezen, en het jaar verslag uitgebracht. Een en ander werd onder dankzegging goedgekeurd en vast gesteld. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hadden bedra gen f 1298.10 en do uitgaven f 1291.57, zoo dat een batig saldo blijft van f6-53. De voorzitter deelde daarop mede, dat de vereeniging financieel er o£. veruit ia gegaan, in tegenstelling met 1924, toen de rekening een tekort aanwees van f9.53. Yoor het accuraat beheer mocht de pen ningmeester den dank des voorzitters rn ontvangst nemen, waarna tot leden der commissie tot het nazien der rekeningen voor 't volgende jaar werden benoemd, de heeren C. Opdam en J. Rietveld, welke deze benoeming aanvaardden. In de vacatures der leden van het be stuur werden gekozen, de heeren L. J. Windhorst en L. van GoTkum. Aangezien beide heeren niet ter vergade ring waren, zullen zij hiervan in kennis worden gesteld. De bespreking der te houden feestelijk heden, alsmede de datum wanneer zulks zal plaats hebben, werd in handen gesteld van het bestuur, en zullen nader worden bekend gemaakt. Nadat de rondvraag was gehouden-, die echter niets opleverde, sloot de voorzitter met een pittige toespraak de vergadering er op wijzende dat de noodige eenheid niet mag ontbreken, wil men gewaarborgd zijn, om alleB wat in voorbereiding is naar aller genoegen te doen slagen. De vereeniging /Trouw Schoolbezoek" maakte gisteren met de leerlingen der openbare school die daarvoor in aanmer- king komen, per autobus een uitstapje-naar Baarn en omstreken. Kerk. bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk. voorm. balfelf en nam. halfacht, ds. J. Luurrng. Geref. Kerk voorm. half elf en nam. half acht ds, Hospers, van Koudekerk. Vergadering van den gemeenteraad op Dindsdag den. 28aten Juli, des vooimiddags te 10 uren. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding Gemeente-Rekening over 1024. 8. Aanbieding rekening van het water leidingbedrijf over 1924-. 4. B&ioeming commissie tot het nazien dier rekeningen. 6. Beslissing over een laadplaats aan den Voorweg. 8. Benoeming van een gemeente-opzich ter. (Sollicitanten: J. Dekker, W. Buiten huis en J. Lindenburg. 7. Adres Chr. IT. B. S. te Leiden om bij drage In de onderwijskosten voor een leer ling uit deze gemeente. 8. Goedkeuring rekening Gezondheidscom missie 1924 en begrooting 1926. - 9. Vaststelling suppletoir kohier honden belasting over 1925. En hetgeen verder door den Voorzitter of de leden mocht worden ter tafel gebracht. Leiderdorp. In de plaats van wijlen den heer A. Vromesteijn, is tot hooikeurder be noemd de heer J. Rijnsburger. Burger 1. Stand. Geboren: Pe- tronella, D. van J. de Graaf en J. Dorrepaal. Zwammeidam. Niet minder dan 97 sollicitanten hebben zich aangemeld voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de school voor Chr. Nationaal Onderwijs al hier, hoofd de heer A. R. Koster. Kerkelijk bericht voor morgen: Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur, ds. Tim mer van Hellevoetsluis' en 's avonds 7 uur, ds Kloote. Geref. Kerk, voorm. 10 en "s avonds 7 uur, ds. Wissink. Burger 1. Stand. Geboren: Maiia D. van Abraham Goudkuil en van Marie Uithol. Haarlemmermeer. Omtrent het te Aals meer gehouden groote Federatief Muziek concours, vernemen we nog, dat de uitslag van de laatste nummers is als volgtCon certwedstrijd: le pr. met 108 p., „Amieitia" te Landsmeer; 2e pr. met 96 p. Andante" te Oostzaan. Het hoogst aantal punten (118) werd voor de beide dagen in de eere-afdeeling be haald door Excelsior" te Zaandam. Donderdagmiddag ontstond brand in een hooischelf, staande achter de woning van Gebrs. v. d. Vlugt alhier. De brand weer van Hoofddorp werd gewaarschuwd en- verscheen met de nieuwe automobielbrand spuit spoedig ter plaatse. Men, slaagde er in het vuur tot het hooi te beperken en de woning met aangrenzende schuur te be houden. De nieuwe spuit, cbe voor het eerst dienst deed, werkte prachtig. De oor- taak van den brand moet vermoedelijk worden toegeschreven aan het spelen met lucifers door kinderen. Donderdagmorgen gevoeld* de 15-ja- rige zoon van de wed. Offringa te Nieuw- vennep alhier, vermoedelijk door de warm te bevangen, zich plotseling onwel. Hij zakte ineen en toen hij goed en wel in huis was, bleken de levensgeesten reeds gewe ken te zijn. De ontboden geneesheer kon ook slechte den dood eonstateeren. Te Nïeuwvennep is men zeer onder den indruk van dit plotseling sterfgeval. Voor het eindexamen van de Middel- beu* Technisch School te Utrecht is ge slaagd als waterbouwkundige onze plaats genoot. de heer J. v. d. Veen. Eillegom. Uitslag der op 24 Juli ge houden aanbestedingen ten behoeve oer waterleiding: Bestek No. 1: levering looden buizen, 6 inschrijvers waarvan de laagste is Gebrs. Plieger, Amsterdam f 18-860. Bestek No. 2: levering aansluit- en stopkranen, enz., 5 inschrijvers waarvan 2 onvolledig, laagste C. de Ruiter, Amsterdam 112.648.20. Bestek No. 3leggen dienstleidingen, 7 in schrijvers, laagste P. Sybranda, Achttien- hoven f6000. Gedurende een door het personeel met de kinderen der R.-K. Meisj'esschool aan de Mariastraat gemaakt uitstapje naar Kat- wijk-aan-Zee had Annie Kroon het ongeluk in een stuk glas te trappen, en wel zooda nig, dat een in de nabijheid wonende ge neesheer een verband moest leggen. Op Zondag 2 Augustus zal Pater Jan Pijpers in de Sint Martinus zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Zaterdag 1 Augustus zal de Neomist door zijn familie en het feest-cömitó worden afgehaald van den trein, die te 7.58 alhier aankomt. Het staat nog niet vast, op welke manier dit inhalen zal geschieden, doch naar uit goede bron werd medegedeeld zal zulks op de meest feestelijke wijze gebeuren. Pastoor Krook wil het kerkelijk feest zoo luisterrijk mogelijk maken, terwijl het feest comité ook zorg draagt voor een eenvou dige, doch keurige buitenversïeriDg. Het is 26 jaar geleden, dat de schip- perszaak van den heer W. van uer Linden aan de Haven door dezen ondernemer werd' begonnen. Ofschoon het de bedoeling van Van der L. en diens vrouw was, den dag onopgemerkt te laten voorbijgaan, is dit niet geschied Epn schat van bloemen werd aangeboden zoo van bier als van Rotterdam, legio schrif telijke gelukwenscken kwamen in, terwijl geheel den dag persoonlijke gelukwenaehen werden gebracht. Het walpersoneel van Hillegom bood aan een kostbaar bloemstuk, voorstellend de eerste Motorboot lt een trouwe nabootsing met inscriptie in bloemen. De kinderen schonken hun ouders in mas sief zilver ook een getrouwe nabootsing der Onderneming 1, prachtig zilversmeedkunst. Gedurende den dag werden de bedrijfsbe- zigheden niet onderbroken, doch des avonds werd er door familie en personeel feest gevierd. Kerk. berioht, voor Zondag. Ned.-Herv. Keik, voorm. 10 uur da. Wol den dorp, van Warmond en nam. 4.30 uur ds. Van Beem van Nieuw-Vennep (Bed. H. Doop). Gereformeerde Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Brinkman van Haarlem (col lecte Aflossingsfonds). Chr. Geref. Kerk, voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Zwiep. Katwijk. Burger 1. Stand. Gebo ren: Hildegard Josephine Susanne, D. van J. Th van der Werff en J. W. van Es Leendcxt, Z. van G. T. van Ehijn en T. van der Niet Ariea, D. van W. van Beelen en. G. van Duijn Jacoba Niesje, D. van H. van Beelen en A. van der Boon Maarten, Z. van A. J. Hoek en H. van Rijn Steven, Z. van G. van Weeghel! en A. de Mol; Jacob, Z. van J. Dubbeldam en M. G. Körndörffer Dirkje, D. van P. van Duijvenbode en P. Stoute Rudolph Albert, Z. van J. G. A. Cleveringa en S. Kalma Janna, D. van M. van der Marei en C. van der Bent Gijshert, Z. van H. Oudehoorn en J. Zei horst Overleden: Leentje den Hollander 74 j., weduwe van Jac. van Duijn. Ondertrouwd: W. Paasohier en A. C. van der Does J. de Vreugd en W. de Best. Aan het gemeentelijk bureau voor ar beidsbemiddeling was de stand der werke loosheid aldus: visschers 4; losse arbeiders 5, metselaars 8, en kuiper 1, te tarnen 13 personen. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te verkrijgen over een wit zeemlede ren handschoenen, en bril met haken en een zilveren vingerhoed, allee te dezer plaatse gevondeD. Katwijk aan den Rijn. Van Donderdag middag tot Vrijdagmiddag zat een met steen kolen geladen Rijnaak in de ophaalbrug aan den grond. Gelukkig kon de brug juist: naak beneden, doch het verkeer te water was ge durende dien tijd gestremd. Met de vroege aardappelen loopt het de laatste dagen mis. De prijzen zijn begin dezer naar beneden gegaan om niet meer op de hoogte van vorige week terug te ko men. Die prijs is voor den tuinder te laag. Beter gaat het met de bospeen, al was er in den loop der week ook een neiging naar beneden. De prijs herstalde zich weer spoe dig en deze is zeer goed, geeft loonende uit komsten. Ook de bloemkool loopt iets op, af is de prijs toch te laag Br komen al veel Eigenheimers in den banded, die tegen f 4 80 a f 6.per 100 K.G. verkoéht worden. Kerkelijk bericht voor Zondag Ned.-Herv. Kerk, voorm. 9.80 en nam. 3 uur. ds. Bollee, Geref. Kerk, voorm. 9.80 en nam. 0 uur, ds. H. Meijering. Katwijk-aan-Zee. De totaal-opbrengst van dé gehouden collecte en de tombola voor de kinder-, school- en volksfeesten, on der leiding van de Oranje vereeniging alhier, te houden op 2 Sept. a.a ter eeTe van den verjaardag van H. M. de Koningin, bedraagt f 896 Het traditionele atramdfeest voor kin deren van badgasten en leden van Y. V. V. zal gehoudon worden op Woensdag en Don derdag 6 en 6 Augusta® a.e. 't Ia te hop n, dat het weer beter moge medewerken als het vorige jaar, want toen moeai het feest door het stormachtige weer nog één dag worden uitgesteld. Er zijn de laatste dagen nog al parti culiere brieven binnengekomen van vis- sahers, die ter haringvangst zijn en van tijd tot tijd in oen der havensteden van de Shet- landeohe eilanden, Lerwiek, binnenvallen. De berichten zijn over hst algemeen niet be- Een grijs kasha driedeelig kestuum. met amal geplooid rokje van. rose, blauwe, grijze en gele kleur. Deze mooie smal geplooide japon is van rose marocain en wordt gedragen over een licht onderjurk. moedigend wat de vangsten betreft en het moet dan ook maar niemand verwonderen als er straks schepen binnenkomen met zeer weinig vangst, doch, die gedwongen door proviand sdhaarschtö naar huis moeten. Van de haringvisscherij kwam le IJmuiden binnen de logger KW. 60 met 6 last pekelharing. Lis se. De heer B. M. v. d. Sijs Lzn. al hier, slaagde voor het Mercurius-diploma in Boekhouden en a.v. op het Federatie-exa men afgenomen te rs-Gravenhage. Burgerlijke Stand. Geboren Martinus, z. van M. v. d. Berg en 0. A. Wowijs Anfeonius Wilhelmus z. van A. v. d. Meer en B. J. van Duin Theodora Ma ria Theresia, d. van J. ,t. d. Laan en F. Kors Johanna Maria, d. van L. H. v. Stein en O. Stet. Gehuwd: J. Nijeboer en L. van Bbtters- wijk. Overleden: Johanna Maria Duindam, echtgen. van P. Bezu, 61 jaar Jacobus Johannes Lieverse echtgen. van. W. van Eg- mond 45 jaar. Kerkelijk bericht, voor Zon dag. Ned.-Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. G. van Dijk. Geref. Kerk. 9.30 uur dr. Th. Ruye Jr. Voorb. H. Avondmaal. 4 u. dir. Th. Ruys Jr. Ghrist. Ger Kerk. 9.30 en 5 uur da. O. S.* v. d. Ven. Geref. Gemeente. 10 en 4 uur Leesdienst. Noord wijk aan Zee. Aan een villa al hier werd door een loopjongen een kwitan tie aangeboden. De bewoonster ging een briefje van f 10 halen, doch de loopjongen kon hiervan niet teruggeven. Een gedienstig© rappe hand van een tot nogtoe onbekend jongmensch, die inmiddels ook aan de deur was verschenen, bood aan het briefje wel even te zullen wisselen Thans zit nog steeds de dame op het wisselgeld der t 10 te wachten. N oord wij k-Brnnen. Naar men on3 meldt worden door het gemeentebestuur stappen gedaan tot verbreeding van het gevaarlijke Kruispunt Wflha.straatH. Geestweg. Aan eenige eigenaren aldaar gelegen gronden werd prijsopgaaf van eenige M2 grond ge vraagd, dat hier voor zal moeten worden in gebruik genomen. Wij juichen dit plan zeer toe, daar dit een zeer gevaarlijk verkeers punt is. Noordwijkerhout. Op last van den of ficier van justitie te 's-Gravenhage werd al hier aangehouden en per auto naar Den Haag vervoerd een, alhier wonende, Duit- sche dame, wegens het plegen van 't mis drijf abortus provocatus. Oegstgeest Sedert eenigen tijd heelt zich in onze gemeente een commissie ge vormd om te komen tot oprichting van een neutrale kiesvereeniging, waarover wij voor kort iets mededeelden. Het bijeenroepen van een vergadering voor belangstellenden had tot gevolg dat werd opgericht de vereeni ging „Gemeentebelang Oegstgeest". Op deze vergadering werd een concept-reglement besproken en na eenige wijzigingen vastge steld. Deze vereeniging stelt zich ten doel- le. Op alle geoorloofde en wettelijke wij zen de belangen der gemeente te beharti gen en naar voren te brengen, zich hierbij haseerende op de meening, dat dc behan deling van gemeentezaken behoort te blij ven van kerkelijken of clericalen invloed en los van klassenbelang. 2e. Die inwoners, der gemeente bijeen te brengen, die vorengenoemde meening zijn toegedaan. Vervolgens werd een bestuur gekozen met als Voorzitter: dr. D. J. Blok. In een gehou den bestuursvergadering werden deze week de functies verdeeld als volgt: de heeren: M. H. A. Juta,w.n. voorz.. mr. M. P. G. Kap- peyne van de Goppello, Nassaulaan 19, se cretaris; dr. K. Simon Thomas. 2e secr., mej. H. Pel, pennmgmeesteresse, en de hee ren 0. Bakker en E. W. Wichert Rollandet, 1 bestuursleden. Kerk el. bericht Ned.-Herv, Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, en dea avonds ,te halfzes, ds. D. de Wit, van Eer- likum. Rijnsburg. De prijs van de melk is met ingang van gisteren verhoogd tot 16 cent peT liter. Op 29 Juli a.s. zal in deze geme nte kosteloos gelegenheid worden gegeven tot inenting. Sassenheim. BurgerL Stand. Geboren:' Karei Simon, Z. v. J. Eikelen boom en M. v. Wieringen. Jannigje Ma-> ria, D. v. A. G. de Kwaasteniet en D. P. Oudshoorn. Joannes Cornells, Z. v. A. A. Beijk en M. v d. Voort. Annigje, D. v. H. Groen en A. v. d. Veen. Johannes Pe trus, Z. v. Tik Kapteijn en M. A. G. Haerens. Overleden: G. Noordermeer 58 j. Gehuwd: Q. J. E. Elkhuizen 27 i. en 0. G. Bader 24 j. Bevolking. Gevestigd: C. W. Zuilhoff van Rotterdam. Vertrokken: mej. A. F. v. d. Kraan, naar Hillegom; J. M. Hollander naar Veur; C. Meijer naar Amsterdam. De melkprijs is met 1 cent verhoogd en gebracht op 16 cent per liter. Aanbesteed is bet maken van 260 dienstleidingen voor de waterleiding. Inge schreven. is door de firma Wilson, te s-Gra venhage voor f 3755; Ouweneelen te War mond f 8800; v. d. Valk, Heemstede £3412; De Ruiter,. Giesendam f 3380: IJsselmui- den, Sassenheim f 3219. K erke.L bericht, voor Zondag. Ned. Herv. v.m. 10 en nam. 5 uur ds. Krijkamp. Prot. Bond, vm. 101/» uur ds. Cannegieter, Haarlem. Ger. Kerk, v.m. 9Va en nam. ^5 uur ds. Boeijenga. Voorschoten Kerke 1. bericht. Ned. Herv. Kerk. Zondag tien uur ds. Klooti van Zwammerdam. Vijf uur geen dienst. Wassenaar. Burger 1. Stand. Ondertrouwd: L. Nielsen en 0. Vroombout Geboren: Johanna Siegeberta Theresia, D. v. C. P. van Beek en Ch. H. A. van der Hoeven.- Adriana Johanna, D. v. A. J. van der Kroft en M. G. van der Kroft. Overleden: Anna Bos, vr. van J. II. Eijs- sen. 67 j. Alida Al bias. vr. van A. Bloe mendal 88 j. l'en tweetal heeren in deze gemeente heelt gemeend ook de armen te moeten doen deel en in de feestvreugde bij de openir g van het nieuwe raadhuis. Ieder van hen beeft een bedrag van f 500 daarvoor toegezegd. Zoelerwoude. Dezer dagen, vergaderd# weder het bestuur der harddraverijvereeni- gting tot verdere uitwerking der f eestplan nen. Er werd besloten een harddraverij te houde», toegankelijk voor alle paarden, die op 28 Augustus a.s. reeds 6 weken in de gemeente zijn, en in volle eigendom toe- behooren aan gemeentenaren. Als baan if aan te wijzen de Schenkelweg, lengte on geveer 275 H., terwijl voor paarden Uie reeds een Isten prijs hebben gewonnen, of die geregistreerd zijn, een handicap wordt toegepast van 25 M. De volgende prijzen worden toegekend, 1ste prijs f 40," le premie f 20, 2e premie f 10, 1ste trocstprijs f 2e troostprijs f 7.50. Nadat de eerste helft i* afgereden, en er geloopen wordt om prijf en premiën, ontvangt ieder afgeloopen paard f5, of anders gezegd: ieder in ïste omgang winnend paard ontvangt als pi"1!8 minstens f 5, wat voor één prijs en premie winnend paard verhoogd wordt tot bovenge* noemde bedragen. Bij het loopen om <*eQ troostprijs ontvangt ieder in lsten winnend paard minstens een aanmoedïgingS*| prijs van I 2.50, wat voor de le en 2de troost premiewinners verhoogd vordt tot ere reeui; genoemde bedragen. Ook de namiddagf^8* ten rijn geregeld als volgt. De nation cl® ringrijderij voor paren zal, zijn gecostu-, meerd of versierd en, in acht genomen J verschillende toezeggingen, die reeds iPf daan zijn, belooft het iets grootsch te vrot»

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2