No. 20052. ZATERDAG 25 JULI Anno 1925. Officleele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. UIT DE RIJNSTREEK. SPORT. IDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIBN: 30 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren pri]9. Kleine Adverlentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 - Redaotle 1507. Postohèque- en Qlrodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRU8 DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 7,8.86, per week Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per wïèï .Vit Franco per post 72.36 Hf portokosten. 580.18, „0,18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen 1 EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van a. de firma J. en A. Le Poole, om vergun ning tot uitbreiding van de fabriek van garens, wollen stoffen enz. in het perceel Garenmarkt No 8 en 10, kadastraal be kend Gemeente Leiden. Sectie E Xo. 1657 en 1529. b. Gebrs. P. J. cn J. P. Stukkei mans, om vergunning tot oprichting van een vernik- kelinrichting in het perceel Koppenhink- steeg No. 7, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie I No. 2565. Gelet op de art. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan bet publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 8 Augustus e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig arts 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of een zijner léden zijn verschenen, teneinde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. AUG. L. REIMERENGER. Weth. T.oco-Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 25 Juli 1925. 1363 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat B. VER- OTRAATEN, to loeiden, een verzoek heeft Ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van arcoholhoudenden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Brecstraat 159. AUG. L.. REIMERINGER, Weth. Loco-Burgera. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 25 Juli 1925. Met ernstige verwondingen aan deze ledematen werd zij per auto naar het Dia- conessenhuis overgebracht. Geslaagd zijn voor het examen boek houden, handelsrekenen en handelsrecht, afgenomen door de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden in Nederland, Mercu- riiö-diploma, mej. Clara van Ronkel en de heer Th. G. Vermey, alhier. Voor het hoofdakte-examen is in Den Haag geslaagd dé heer F. W. A< Eikerbout, ■alhier. oor hel notarieel examen, eerste ge deelte, is in Den Haag geslaagd de heer K. H. Bosman, alhier. De gezondheidstoestand van ds. C. Hartwigsen, oudste predikant der N«i.-Herv. Gera. alhier, is vooruit gaande. Zijneerw. zal echter nóg eenigen tijd rust moeten houden. Zooals meu weet, nebben de melk- veeliandelaren hier ter stede verleden Dins dag besloten met ingang van Vrijdag 24 Juli, dus gisteren, den melkprfts met uén. cent per liter te verhoogen. Dat besluit is echter weer ingetrokken. De boeren heb ben toen gedreigd de melk elders te plaatsen, met het gevolg, dat vele slijters thans voor bet dreigement zijn gezwiont en den prija hebben verhoogd. Gisteravond omstreeks zes uur pas seerden elkaar op het kruispunt van Oude- Rijn en Nieuwe Vaart een motorboot, be stuurd door den heer Van D. en een grint- schuit, bestuurd door den heer W. Waar schijnlijk doordat de schuit van laatstge noemde te vol geladen was, kreeg zij door dm golfslag van de motorboot water bin- nonboord, zoodat de schuit volliep en zonk. De heer W. had de tegenwoordigheid van geest een vaarboom te grijpen, waarop hij bleef drijven, totdat de heer van D. hem een veiliger plaatsje kon aanbieden. De schuit is eerst hedenmiddag door de gebroeders Tijssen van hier boven water gebracht. Nader vernemen wij nog, dat ook de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de motorboot te hard voer en daardoor het on geval werd veroorzaakt. De Eerste Hulpdienst heeft het giste ren wel druk gehad. Gisteravond werd zijn bijstand nog ingeroepen voor een juffrouw, M. v. d. L., huisvrouw van T., die in een pul achter haar woning was gevallen én daardoor een Hinken vleeschwond aan haar» been op had geloopen, terwijl gisteravond zijn hulp nogmaals werd vereischt voor de 14-jarige K. B., die onder het spelen van epringtoren in de zweminrichting nabij den Hooge-Rijndijk was gevallen en juist met haar onderbeen terecht kwam op een ijze- ïén rand van dien toren Bij het Ned. Zendeling-Genootschap is ingekomen door H. van L. van de „\ereeni- ging tot Bevordering der Zendingszaak Lei- den en O." duizend, gulden. Waarschijnlijk door het heerlijke, warme zomerweer hadden slechts weinigen zich gisteravond naar het „Luxor- t heater" begeven, zoodat het daar vrij leeg-was. Na een heel aardig wekclijksch nieuws, waarin o. m. de proefvlucht van de „Los Angelos" op het witte doek wordt gebracht, werrdt als eersle hoofdnummer vertoond „De roos van Parijs", een dramatische le vensgeschiedenis in 7. aclen. Het is de ge schiedenis va/n een meisje, dat in een kloos ter in de nabijheid van Parijs is opgeno men. daaruit wordt ontvoerd en in handen der Parijsche apachen valt om tenslotte •hieruit te worden gered door den „held harer droomen", die haar natuurlijk ten hu welijk vraagt. Dus weer „die alte Gesohich- te" met uitstekend spel van de hoofdperso nen.1 Na de pauze krijgen wij als tweede hoofd nummer de Wild-Westfilm „Gouddorst", die een denkbeeld geeft van het leven der goud delvers in de onmetelijk rijke goudvelden van Alaska. De intrige is soms een beetje verward, doch het 9lot is weer zeer begrij pelijk. Kortom een programma, dat waard is voor een vollere zaa'l afgedraaid te worden, als gisteravond het geval was. De muzikale illustratie was ditmaal zeer te roemen. Gisteravond was door het mooie weer het „Casino-Theater" matig bezet, niet tegenstaande weer een heel goed program ma werd vertoond. Aangevangen werd met Hollandsoh Nieuws, gevodgd door „De Geestverschijning" een aardige 1-acter. Voorts wordt o. m. vertoond oen 2-acter „De Dans", eveneens een mooie film, inzonder heid kunnen hiervan de dansliefhebbers ge nieten. A'ls slot van het voorprogramma bTengt men „Negerliefde", een dol-komi- sche 2-acter, die de lachspieren in. beweging weet te brengen. Na de pauze krijgt men als hoofdnummer „Slachtoffers der Zee", eon schitterend gespeeld zeedrama in 6 ac- ten, met de beroemde artisten Blanche Swêst en William Russell in de hoofdrollen, die" door hun schitterend spel het publiek van het begin tot het einde weten te boeién. Muziek en programma zijn dan ook «eer zeker een gang naar het Casino-theater •jyaard en zullen de bezoekers in 'hun ver wachtingen niet teleurstellen. Gisteravond heeft de heer T. J. Heet- volt in het perceel hoek GroenesteegMid delstegracht oen nieuwe vleeschhouwerij geopend. De winkel maakt met zijn nette tegel wanden, marmeren toonbankbladen en keu rige granietvloer een frisschen indruk. Waar de heer Heetvelt reeds ongeveer twintig jaar in dit vak werkzaam is geweest, kan men van een vakkundige bediening verzekerd zijn. Gistermiddag geraakte bij het spelen de 2-jarige J. S. in de Ou de-Vest, Door een der omstanders, G. L., die zich te water be gaf, weid de knaap behouden op het droge gebracht. De spoedig aanwezige dokter van den Eerste-Hulpdienst kon geen letsel con st ate eren, zoodat dé bengel, er goed afkwam. Gistermorgen omstreeks kwart voor twaalf geraakte van zekeren R. O. uit Kou dekerk, loen hij op de markt alhier op zijn rijwiel wilde stappen, een knie uit de kom, zoodat de Eerste Hulpdienst er aan te pas moest komen. In den afgeloopen nacht zij wederom in het land va/n den heer R. aohter de Gas fabriek twee schapen doodgebeten. De politie alhier heeft aangehouden en naar Veenhuizen overgebracht zekeren J. de R., die zich bij de polit-ie kwam mel den, omdat „hij zoo'n kiespijn had". Bij nader onderzoek bleek hij van Veenhuizen te zijn gedeserteerd. - Voor het concert in het Kooipark op a.s. Dinsdagavond, te achtuur. luidt het programma •No. 1. Hochzeits-Marsch, Mendelssohn; 2. Ouverture „Die schöne Galafhé", Suppe; 3. ,,1'Or et 1'Argent", wals, Lehar; 4. Fan- taisue uit „Der Féldprediger", Millöcker; 6. „La Zwanzinette", Fremanx; 6. Carlotta, wals, Miillöcker en 7. „Vlribus unites", marsch, Kral. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. J. Wuite. Eglise wallonne: Dimaifche matin, k 107' heures, Mr. Gh. Correvon, pasteur émérite, loco Mr. Cl er. Evang.-Luthersche Gèm.Zondagmorgen, te hal fel f. ds. J. Ph. Makkink. Remonstranlsch-Ger. Gem.Zondag geen diensl. Ver. van Vrijzinnig-Hervormden: Zondag ween dienst. Ten huizo van den koopman L. S., te Reeuwijk, wordt f 650 aan guldens en gouden tientjes vermisl. Gisternacht hoell mtn zich door inklimining toegang weten le verschaf fen tot de magazijnen van Blikman en Sar- torius op het ïlokin, le Amsterdam. Groole hoeveelheden vulpenhouders en evershaTp- poblooden zijn gestolen. Uit Gorkum schreef men gisteren: De Rijkspeilschaal alhier wees vandaag M 0.11 plus N. A. P. arn. Te Keulen is een val van 1 c.M. De stand blijft stationair. In de bovenpolders komt hevig waterge brek: de slooten liggen droog, en het vee heeft niet te drinken. Zelfs de Zeivmg, de boezem van den laagsien polder de Da- lensche Mgt droog. Vandaar dat lot M. 1.20 A. P. Mexwedewater in de Linge wordt gelaten, dooh doordat de polders veel water opneipen, verlaagt het niveau van de Mcr- wede ook weer. De kleine regenbuien, welke deze week vielen, 'hebben geen invloed op den waterstand; wet echter de Oostelijke en Zuid-Oostelijke wind, die nog meer water afvoert. Diepgaande schepen kunnen de Lek niet bevaren en passeeren de Waal en de Mer- wede. J. D. Vermeulen, te Culem- boTg, heeft een adres gezonden aan H. M. de Koningin, waarin hij ..namens de bevol king van Culemborg" H. M. met den mees ten aandrang verzoekt, den Minister van Justitie op te dragen, een degelijk onderzoek te doen instellen naar de bedrijvers van den moord met roof in December '23 en Culem borg te verlossen van een commissaris van politie, „over wiem de ingezetenen zich te genover de geheele wereld schamen." Het meisjeskamp, dat van 17 dezer ai nabij het Aaxdhuis bij Apel doorn onder leiding van freule Van Asch van Wijck was gevestigd, is gistermorgen opgebroken. De jongedames, onder wie Prinses Juliana, werden per gemeente- i autobus naar de halte Asselt vervoerd, van waar om één uur de reis naar Den Haag weid voortgezet. Te Amersfoort verliet Prin ses Juliana den trein om per auto naar Soestdijk te gaan. Een machinist van een stoomgemaal in de Krimpenerwaard heeft een paling van 7pond gevangen. Ongeluk in eon vuurwerk- (al)riek-. Gistermiddag omstreeks ze3 uur heeft op de vuurwerkfabriek van de firma Ruysch, onder de gemeente Maartensdijk, een ernstig ongeluk plaats gehad In een loods waren twee arbeiders en een meester knecht aan het verteren van drijfkardoezen, toen plotseling een kardoes ontvlamde, waardoor in een oogwenk het geheele ge bouwtje in lichterlaaio stond. De twee ar beiders konden vrij spoedig uit het ge bouwtje vluohten, maar liepen nog hevige brandwonden op Den meesterknecht D. ge lukte het niet zoo spoedig; gelijk een bran dende fakkel kwam hij uit het gebouwtje; met al zijn klecren in brand viel hij neer. Toen men de vlammen gedoofd had, bleek, dat de man zeer ernstige brandwonden had gekregen. In bewusleloozen toestand werd ht] naar de Rijksklinieken te Utrecht ver voord. De beide knechts kondien, na in de klinieken verbonden te zijn, naar huie gaan. Hc-t gebouwtje is geheel afgebrand. De oorzaak van de ontbranding van de kardoes is onbekend. Vast staat, dat de ar beiders geen vuur gebruikt hebben in het gebouwtje. De Poort van In naam van Oranje t Uit Den Briel schrijft men aan de „N. R. Crl Nadat in 1922, naar aanwijzingen van den archivaris, de grondslagen van de ver maarde Briel sche Noordpoort en de daarbij beboerende oude vestingwerken waren te ruggevonden en opgegraven, zoodat zij op den lsten April van dat jaar door de Ko ninklijke familie in oogenschouw genomen konden worden, ging daar weer de aarde van den wai overheen, en alleen een zeer eenvoudig monumentje, door Koningin V il- helmina onthuld, duidt voortaan de plek aan, waar de Watergeuzen Den Briel be stormd hebben, een van de populairste voor stellingen uit onze geschiedenis. Het monu mentje zelf, in den trant van de steenhoo- pen, die in den Oud-Teslamentischen lijd op geheiligde plaatsen werden opgericht, spreekt juist door dien eenvoud tot het Hol- landsche hart, zou hier op deze door ae ge heele beschaafde wereld bekend» plek niet anders mogen zijn, op straffe van aanstel lerigheid. En het opschrift 1» insgelijks een eenvoudige vermelding van het gebeurde, zonder eenige kleuring ol opsiering. Dit alles echter neemt niet weg, dat het wederom wegstoppen vaar die oude poort en interessante vestingwerken onder de aarde, wel héél jammer is. In een vergadering van .Vreemdelingenverkeer in Den Briel werd daarom met algemeene stemmen besloten, zich tot het Ministerie van Oorlog te wen den met hel verzoek, ol deze merkwaardige historische overblijfselen wederom aan het licht gebracht mogen worden, waardoor zeker we) een voldoening gegeven zou zijn aan liet verlangen \an vreemdeling en landgenoot, om met eigen oogen als het ware een sluk levende geschiedenis te aan schouwen. Gistermiddag woedde b'oven Oost-Twente een buitengewoon zwaar on- weder, gepaard met slagregens en hagel slag. Tal van boomen werden ontworteld of door dien bliksem getroffen; schoorsleenen werden afgerukt. Op onderscheiden plaat sen sloeg de bliksem in, zonder echter brand te veroorzaken. Een huis van den heer W. Blijdenslein, le Enschede, staande te Olden- zaal en bewoond door den jachtopziener J. de Lange, werd door den bliksem getroffen en brandde tot den grond af. Alleen de le vende have kon gered worden. Men meldt uit Heerlen aan „De Tel."; Voor eenigen tijd stierven aan den Beitel, le Simpclveld, een groot aantal kippen. Aanvankelijk dacht men te doen te hebben niet cholera, doch toen de ziekte zich uit breidde naar Kerkrade, Witlem, en Spek- holzerheide en ook daar honderden kippen stierven, stelde men een nauwkeuriger on derzoek in, en bleek het te zijn de z.g. „kip penpest", een zeer 'besmettelijke ziekte. Dr. Duysens, wien wij om inlichtingen hieromtrent vroegen, deelde mede, dat het inderdaad juist is, dat hier de kippenpest heerscht en dat in circa 20 boerderijen, in deze gemeente gelegen, honderden kippen gestorven zijn. De besmetting was gekomen door invoer van kippen uit België en wel uit de streek van Luik en omgeving, waar langen tijd de pestziekte geheerscht heelt, Thans echter is men begonnen de ziekte doelmatig te bestrijden; invoer van kippen en daardoor besmetting vindt niet moer piaals. Doordat de besmette plaatsen geheel uit gestorven zijn, vermoedt men dat men de ziekte ie boven gekomen is. Bij Gennep is Donderdag een auto-ongeluk gebeurd. Een autowan den heer Vertholen de Salve de Bruneton, wo nende op het buitengoed „Frieswijk", ta Diepenveen, waarin de lieer en mevrouw Vertholen en oen chaulfeur zaten, is over den kop geslagen, tweemaal, doordal een band van den wagen liep. De chauffeur kon nog uit den wagen komen, de heer en me vrouw Vertholen maakten de buitelingen mee, met het gevolg, dat mevrouw Vertho len een heen brak en een kaaMractuur kreeg. De heer Vertholen werd aam het hoofd verwond. Mevrouw V. 19 overleden. Gistermiddag is de 1 7-j a- rige boerenarbeider P. v. H„ te Labbegat, bij Waalwijk, die bezig was eenige werk zaamheden aam een dak te verrichten, met een electrische kabel in aanraking gekomen en onmiddellijk gedood. Gistermiddag ha Héén is in de Hertogstraat te Nijmegen oen brand uit gebroken in het foto-magazijn van den heer H., eigendom van den heer Muhtors te Amsterdam. De winkel is geheel uitge brand. Verzekering dekt de schade. Honderd en twintig solli- oitaties zijn ingekomen voor do betrekking van onderwijzer nan de christelijk natio nale school te Midwolda (Gr.). Volgens mededeeling van hel Handelsinformatiebureau van Van der Graaf en Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afgoloopon week, eindigende 23 Juli, in Nederland uilgesproken 93 fail lissementen, tegen 90 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Jamuari tot en met 23 Juli 1925: 2398 faillissementen tegenover 2531 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Bij een auto-ongeluk in de buurt van Neurilz, in Beieren, ie, naar aan „De TelegiV wordit gemeld, een Nederland- sche dame, mevrouw Van der Putten, ge dood. Ter navolging. Oube dacht- zame voetgangers beboet. Te Los Angele3 (Calif,, Ver. St.) zijn sinds 1 Jan. van dit jaar meer dan 200 voetgangers beboet, om dat zij zich niet hielden adn do vcrkccrs- voorschriften. Alleen vreemdelingen, die pas in de stad zijn aangekomen en deze dus nog niet kunnen kennert, gaan vrij uit; de anderen krijgen een boete van f 12. („De Auto"). Om de beurt. In den volles tramwagen zit een reeds dikwijls veroor deelde gauwdief. Plotseling staat hij op en biedt een deftigen ouden heer lachend zijn plaats aan. „Ga toch zitten, hoogedclachtbare rech ter. U hebt mij zoo dikwijls laten zitten. BINNENLAND. Verschenen is het rapport van de Staats* commissie inzake het gedistilleerd. Rapport van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel over de industrie-tarieven voor electricitett, gas en water. Briet van dr. J. baron Ae Wijckerslooth aan het bestuur van den R.-K. Ned. Boeren- en Tnindersbond. Kippenpest in Znid-Limbnrg. BUITENLAND. Onderhandelingen in zake het Britsche mljnconRict. Vredesvoorwaarden van Abd-el-Krim. De kwestie van het vrouwenkiesrecht in België. VOETBAL. Nederlaag-wedatrljden L.F.C. Het programma voor morgen luidt: 2e afdL: L.F.C. IIConcurrent I (Delft) half vier; 3e af!A: L.FXX HI—D.L.V. I, halfdrie; 5e &f<L: L.F.O. VLeidsche Boys It ,1 uur. Verder wordt er een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tuaaohon L.FXX IV en De Trekvogels. I uur. Alphen. Door wijlen mej. de wed. Ver- gunst is aan do Ned.-Herv. Kerk aan lega ten geschonken voor do diaconio f 160, het weeshuis f 12.50 en de kerkvoogdij f 780. Burgorlijke Stand. Bevallen M. L. Brand gob. van Onséhen z. B. Ver heul geb. Verboom z. A. Geerlof geb. Mooij z. J. Buitelaar, geb. Stok z. M. Boe geb. Angenent d. G. Scheer geb. v. d. Pol d. A. v. Beerschoten gob. Kruis wijk d. N. B. Ketel geb. Bijl d. W. A. Klop geb. Ketel z. G. de Jeu geb. v. Wijk z. R. Chr. v. Staveren geb. Bartb. d. Overleden: C. E. v. Egmond jm. B j. G. M. Langhout, echtgen. van H. v. Elswijk 56 j. P. Vroolijk jd. 1 j. L. Oppclaar jd. 19 Jr. (overl. te Den Haag). Kerkelijk bericht. Ncd. Herv. Kerk Julianasfcr. v.m. 10 uur ds. Veldhoen en nam. 7 ds. de Bruin. Ned.-Herv. Kerk Oudshoornscheweg v.m. 10 uur de. van Linschooten. Evangelisatiegebouw Hooftstraat v.m. 10 uur en nam. lialf 7 ds. Bax van Oude Ton gen. Geref. Kerk. Raadhuisstraat v.m. 10 uur en nam. 6 uur ds. Schouten. Geref. Kerk, Hooftstraat v.m. 10 uur en nam. half 7 ds Wientjes. Programma voor het volksconcert to geven door de harmonie Orpheus" uit Lei den dir. J. Vink op Donderdag 30 Juli te 8 uur mm. in de muziektent aan de van Roeteolaei straat. No. 1 Met Zwaard on Luus (Marsch) Marks; No. 2. Ouverture van de Opera „Zarnpa", Herold; No. 3. ,,Neu Wien", con- obrtwals, J. Strauss; No. 4. ..Fantasie op motieven van de opera „Der Freischtilz", Weber. Pauze. No. 5. Lc Rocher fantóme (De spookrote) groote ouverture Star Popy No. 0. Vier oud-Holl.mdsche marsc-hen. In gebruik bij het Nederlaadfichc leger tijdens de Spaansohen successie oorlog. 1. Mars oh v. d. Staten v. Holland; 2. Marsch der Zwit- sere; 3. Marsch v. d. jongen Prins v. Fries land; 4. Marsch v. d. Prins Eugenius. No. 7. O. Sdhöner Mai (Walzer) J. Strauss-. No. 8 Ballet muziek uit de opera. Faiuit (bestaat uit twee deelen) Gounod; No. 9. Naar de overwinning, (on the Victory), Marsch Bid- good. Voor het hoofdakte-examen slaagde gisteren te 's Gravenhage de heer J. Dwars- waard, alhier. Bodegraven. Het is algemeen bekend» dat onze burgemeester een plan dat hij een maal heeft opgevïtt ook met alle kracht zoekt te verwezenlijken. Daaj-om durfden wij ook hopen da"t zijn bemiddeling de oran- jevereenigingen, die het over cie a.s. fees ten niet eens konden Worden tol elkanGcr zou brengen. Het grootste bezwaar, n.l. dat de harddraverijvereen. op 31 Aug. be slag had gelegd, werd na een conferentie met den burgemeester weggenomen, door dat deze vereen, zich bereid verklaarde zich terug te trekken, mits de voor de Chr. Orun- jever. den geheelen dag vulde, Hierdoor was het grootste bezwaar voo: de L'hr. Oranjever. vervallen en kon in een tweede conferentie, nu met de beide Oranjevere nigingen. tot overeenstemming worden ge komen. In do vergadering der Chr. Oianjcver. op Donderdagavond deelde de voorz. dan ook het verloop der onderhandelingen mede, waarna besloten werd met de neutrale ver- eeniging samen te werken. Reeds was ecu commissie benoemd, die reeds een voorloo- pig programma vaststelde. Dit programma bevat: reveille, koiaut- muziok, wijdingsaamenkomst, kinderop tocht, volksspelen, historisch-folkloristischn optocht, concert en gondel vaart in den Rijn, Ook dit programma verwierf de instemming

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1