No. 20051. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 24 Juli Derde Blad. Anno 1925, UIT DE RIJNSTREEK. Bij Muggebeten UIT DE OMSTREKEN. <Z)e Leidsche Begrafenis-Onderneming VRAGENRUBRIEK. Alphen. Hel Leidsch muziekgezelschap „Orpheu9" zal Donderdagavond a.9. een con cert geven in de muziektent. De Raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 29 Juli, de9 namiddags te 37> uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. om op zijn ver zoek met ingang van 1 September 1925 eer vol ontslag te verleenen aan den geneeskun dige P. Maats a Slulmg als gemeente-ge neesheer en om met ingang van denzelfden datum als zoodanig te benoemen den ge neeskundige W. van der Windt. 2. Voorstel van B. en W. tot het verlee nen van een subsidie ad. f 1500 aan het Be stuur der Vereeniging lot bestrijding der Tu berculose alhier. 3. Adres van de aid. Alphen aan den Rijn van het Centraat Genootschap voor Heretellings- en racanliekolonies om subsi die uit de gemeentekas met voorstel van B. en W. A. Voorstel van B. en W. tot hel aangaan sener overeenkomst met de N. V. Ned. Ter- Bo-Chemisohe Fabrieken te Amsterdam. 6. Voorstel van B. en W. lot het verlee nen van een crediet van 11000 voor het op maken Tan voorloopige plannen van slacht- huisbouw. 6. Voorstel van B. en W. tol wijziging van de verordening op de heffing van keurloon. 7. Voorstel van B. en W. tot conversie aren vijf 6 pet en een van 53/4 pet. geld- leening in een 5 pcL leening. 8. Voorstel van B. en W. om aan hel Al gemeen Armbestuur af te lossen de aan de raeente geleende som van 124.000 zulk3 verband met plannen van den verbouw wan hel Weeshuis aan den Oudshoorn- pchen weg. 9. Voorslcl van B. en W. lol aankoop var Jerschillende strooken grond aan de Hooftstraal Ier toevoeging aan de slraat. 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging Ber verordening voor de openbare lagere scholen en hel onderwijzend personeel dier Scholen in deze gemeonle. 11. Voorstel van de Commissie voor het «ontwerpen van strafvorderingen tot wijzi ging der Algemeene Politieverordening. 12. Voorslel van B. en W. om in te gaan öp een voorslol van het comité lot beharti ging van de belangen der gerechtigden in nêt resliiuliefonds van het C. V. B. om een accoord met den staat aan 1c gaan inzake betaling van door hem verschuldigde gel den. 13. Nader voorslel van B. en W. inzake de aanschaffing van coco3malten ten be hoeve van de Gemeenle-secretarie. 14. Voorslel van B. en W. lot wijziging van de gemeente-begrooting diensl 1925. Alkcmads Burger 1. Stand. Gobo- ren: Gerardu: Petrus, Z. van Hubertus Dui venvoorden en C. H. Borst. Gehuwd: Hubertus Anlonius v, d. Meer 20 j. en H. Jonkman jd. 21 j. Cornells Nicolaas Moerkerk jm. 28 j. en Caühartna Maria jd. 21 j. Bodegraven. De bemiddeling van den burgemeester schijnt toch de besturen der Oranjevereenigingen tot elkander te hebben gebracht. Resultaat van de gehouden con ferenties schijnt ten minste te zijn. dal nu de harddraverij-vereen,ging zioh heelt terug getrokken en een anderen dag voor haar ooncours zal kiezen. Tussclven beide bestu ren der Oranjevereenigingen is ook overeen- v stemming bereikt, zoodat het nu afhangt van de vereeniging^n of we dit jaar een ge zamenlijk feest zullen kunnen vieren. Woensdag is een aanvang gemaakt met de werkzaamheden tot het bouwen van het groote gebouw der coöperatie „De Hoop" in de Prins Hendrikstraat. Volgens de tee- kening belooft het een fraai pand te wor- «ien, dat het centrum onzer gemeente weder yerfraaien zal. Er wordt met groote haast de laaUte hand gelegd aan de werkzaamheden voor de nieuwe markt. Het laatste huisje is nu geheel verdwenen en nu kan ook daar de enlree gelijk worden gemaakt. De bestrating is gereed, slechts wordt nog aan de trdt- toirs bij den ingang gewerkt. Ook de ver hooging van den toegang tot het eigenlijte terrein, welke toegang op zichzelf reeds bij na 30 Meier breed is, vordert flink. Thans is dan ook definitief vastgesteld, dal de opening zal plaats hebben op Dinsdag 4 Augustus a.s. De markt zal dan door den burgemeester op het gewone aanvangsuur worden geopend, terwijl om 11 uur een bij eenkomst zal plaats hebben in hotel Van Raaften. Nadere berichten daaromtrent ver nemen we echter nog wel nader. Kerkelijk bericht voor Zondag: Ned.-Herv. Kerk, 10 uur en halfzeven, ds. Goslinga van Utrecht Gcr. Kerk, 10 uur en halfzeven, ds. A. if. Donner, em.-pred. Amersfoort. Geref. Gem., 10 uur en halfzeven, preek- Jezen. BurgeTl. Stand Overleden: Det- lanax van der Meer 62 j., geh. mei G. Hout man. Ondertrouwd: J H. Janmaat 23 j. en G. M. Voordouw 24 j. Gertrouwd: S. Groencschij 25 j. en H. A. v. d Ktey 25 j. G. Kwakernaak 27 j. en A. Boelen 21 j. Gevestigd zijn in de afgeloopen week: C. Oudijk, landarbeider R. Vcenstra, id. Wed W. Boere, zonder beroep W. C. Klerr, zonder beroep. Vertrokken zijn: Joh. Jacobi, dienstbode, TV EriDga, dienstbode A. K. Jansen, zonder beroep. Boskoop. Voor het mulo-examen (di ploma A) is le Rotterdam geslaagd J. H. Zorg, alhier. Haierswoade. Op de voordracht ter be noeming van een gemeente-opzichter zijn ••plaatst de hoeren J. Dekker, W. Buiten huis en Jsc. Lindenburg. Roelof aren diT een, Het aantal gevallen van roodvonk breidt zich nog steeds uit en bedraagt reeds 22 sinds eind Mei. In enkele geznnen komen 4 en 5 gevallen voor. De heer F. M. J. Jansen, onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool alhier heeft met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag verkregen. De heer Jansen gaat het onderwijs verlaten en gaat in de rechten «tudeeren. Tot onderwijzer aan de R.-K. Jongens school alhier is benoemd «ie heer J. A. van Lith uit Utrecht. Rijpwetering- De heer C. Borat, onder wijzer altlier, behaalde gisteren de hoofd akte. Waddinxveen. Voor de acte A, En- gelsch M. O. slaagde gisteren te Utrecht mej. J. J. van Nijendaal, alhier. De werkman De J., werkzaam in de meubelfabriek van den heer K., had het on geluk met zijn hand in een zaagmachine te geraken, waardoor zijn duim gedeelte lijk werd afgezaagd. Door onvoorzichtigheid van den eige naar, den heer J. H. alhier, ontstond brand in een groote schelf stroo, welke op het land stond in den Achterofschen polder. In een oogenblik was al het stroo een prooi der vlammen. Den heer Scheffer, rustend pastoor al hier, zijn de H. Sacramenten der sterven den toegediend. In verband met zijn hoe gen leeftijd wordt zijn toestand bedenke lijk geacht. Kerk. bericht, voor Zondag. NedL-Herv. Kerk yoorm. 10 uur lecsdienrt nam. halfzeven ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk voorm. 10 vur en nam. zes uur ds. W. Veder. Wonbrogge. Door een drietal motor schuiten is het schociingswerk voor de hui zen van de heeron Zandstra en Verzaal ge deeltelijk stukgevaren, doordat de laatste der schuiten, die aan elkaar gekoppeld waren, zonder bestuurder was en daardoor bij het passeeren der brug, te veel uit de goede richting voer. De schipper verklaar de zich bereid de schade, welke ongeveer f 80 beloopt, te vergoeden. Voor de deze week gehouden aanbe steding voor de vernieuwing van de brug over de Noord-As, onder de buurtschap Hoogmade, waren drio inschrijvingen inge komen, ml. van K. Bijker te De Bilt, voor f 1895, J. P. Straathof te Leiden voor f 1674 en E. van Luiing alhier voor f 1288. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Burg. Stand. Geboren: Petro- nella, D. van D. Moraal en J. P. den Ton icelaar. OverledenJan Westdijk, jm. 17 jaar. Kerk. bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk v.m. 10 en n.m. halfacht ds. Van der Waa, van Waarde (Zld.) Geref. Kerk voorm. 10 en namid. halfacht de eerwaarde heer B, Telder, beroepen pre dikant te Vinnen, Zwammerdam. Kerkelijk bericht Rcmonstr.-Geref. Gem.: Zondagmorgen, te halfelf, de heer E. D. Spelberg, prop. Ned.- Herv. Kerk De leerlingen der hoogsle klasse van de openbare sohool No. 2 in „Den Tempel alhier, liobben een bezoek gebracht aan het eiland Marken In den vroegen morgen werd in een viertal brikken naar het Station Gouda gereden. Vandaar ging het per trein naar Amsterdam, waar reeds een gids wachtte om het gezelschap per tram naar de boot te brengen. Inzonderheid die Zui- derzee-reis was- voor de kinderen int res- sant. Op het eiland werd een kijkje geno men en vooral de bewoners trokken Zeer de aandacht der kinderen. Ongeveer 6 uur des middags was men weer in de hoofd stad terug en nadat aldaar nog eenigé ver- verschingen waren gebruikt, bracht het „pol- dertreznlje" het gezelschap naar het sla tion Alphen (Gouwsluis), alwaar de rijtui gen reeds klaar stonden om een ieder op de plaats van beslemming 1e brengen. 't Was een genotvolle «lag, wel wat warm, doch niet te -vermoeiend, want er werd veel gereden en gevaren en maar weinig goloopen. De plannen van verschillende veree- nigingen om een gebouw te stichten voor uitvoeringen, lezingen enz. zullen waar schijnlijk met succes worden bekroond. Aan de garage achter het hotel „De Rustende Arenddenkt men zoodanige uitbreiding te kunnen geven, dat het beoogde doel wordt bereikt. Voor de noodige verbouwing is vol doende terrein aanwezig en de plaats is daar rustig, als zijnde niet langs den openbaren weg gelegen. RECLAME. en Beten van Andere Insecten geeft het in wrijven met PUROL dadelijk verlichting. 1273 Haarlemmermeer. Te Nieuwvennep worden weder Koninginnefeeslen georgani seerd. die vermoedelijk reeds op Woensdag 5 Augustus a.s. worden gehouden. De feest commissie is met de regeling van een en ander <lruk bezig. Omtrent het Woensdag en Donderdag te Aalsmeer gehouden groot Federatief Mu ziekconcours. ter gelegenheid van het 2ö-ja- rig bestaan van Aalsmeer's Fanfarekorps, welke feestelijkheden onder begunstiging van prachtig weder een schitterend verloop hadden, werden ons de volgende uitslagen medegedeeld: le dag (Woensdag): Marschwedstrijd: le prijs met 89 p. „Kunst na Arbeid" te Water graafsmeer; le pr. met 36 p. „Aalsmeer'» Harmonie" te Aalsmeer; 8e pr. met 30 p. „Excelsior" te Leimuiden. Concertwedstrijd. 2e pr. met 47 p. .Aals meer's Harmonie"; 2e pr. met 48 p. ,,8oU Deo Gloria" te Zaandijk; 2e pr. mei 46 p. .Juliana" van Nigtevecht. Eereafdeeling concertwedslrijd. le pr. mot 118 p. „Excelsior" te Zaandam, la pr. met 110 p. „Euphenia" te Meerkerk; le pr. met 101 p. „Kunst na Arbeid" te Watergraafs meer. 2e dag (Donderdag) Marschwedstrijd: le pr. met 32 p „Door inspanning uitspan ning" te Castricum-. le pr. met 33 p. „Con cordia" te Vinkeveen-, 8e pr. met 32 p. „Een dracht" te Enkhuizen. le afdeeling Harmonie, le pr. met 38 p. „Harmonie van Nunspeet"; 2e pr. met 32 p. „Oefening baart kunst" te Bennekom; 2e pr. met 31 p. „Excelsior" te Hilversum. Concertwedstrijd. 2e pr. met 47 p. „Oefe ning baart Kunst" te Bennekom; 2e pr. met 42 p. „Excelsior" te Hilversum; 3e pr. met 39 p. „Eendracht" te Enkbuizen. Burgerlijke stand. Gebo ren: Jacobs Johanna Geer trok! a, d. v. J. J. van Haas ter epH. G. Suidgeest. Trijntje, li v. H. de Ruiter «n J. van Tol. 1 Laurens, s. j. J. Geere on M. Smit Cornelia, d. v. J. D. Lu'jt en H. J. Ouwer- Verk. Johannes, a v. J. A. Mibbering en C. A. Mi van Kleet Aaltje Maria, 4 v. Pi B. Huis en H. H. van Amerongen. -Johannes, v. J. Kemp en A. de Maaker. Vries, a. v. Vria: Kranenburg fen G. Molleiuan. Elisabeth, d. v. S. Dolieslager en E. M. Jansen. Margaretha, d. v. J. Nibbering en G. J. Jenrissen. Adrianus, a. t.'"N. Stokman en P. Calvelago. i— Pieter, a. v. A. J. Bontje en M. A. Nieuweohujjren. Johanna Hendrika, d. t. Th. J. van Toi en P. Akkerman. Dirk, a. v. W. Jongkind en P. Wesselius. Gehuwd: L. Wittekoek, 24 j. en A. de Ridder, 22 j. F. d» .Voogd, 23 j. em D. G Middelkoop, 24 j. O, J. Huis, 23 j. en A. E. A. Joere, 19 j. E- Bouw- tnan, 22 j. en D. van Aalst, 22 j. J. D(j1c, 24 j. en J. H. Ouwerkerk, 23 J. Overleend: Pieter Nugteren, 70 j., on gehuwd. C'-ormslia Wagenaar, 93 j., wed. van W. Wipprecht Hubertus Izaak Stoutje&drjk, 77 j. ongehuwd. Jan van iWyk, 63 j., ongehuwd. Hiliegom. Voor het Mulo-diploma A zijn in Den Haag geslaagd Nancy S. J. Gij- selaar en Anion Veeren. Een jongeman, die Woensdagavond zijn meisje le Vogelenzang'had thuis ge bracht, is niet in de ouderlijke woning terug gekeerd. De familie is zeer verontrust en doet alies om den zoon op te sporen, b.v. ook door middel van een politiehond, maar tol gisteren waren alle pogingen vruchteloos. Katwijk aan dan Rijn. Begunstigd door mooi weer gat de „Harmonie Katwijk" giste ren haar derde zomerconcerL Er was llinke belangstelling en de nummera vielen goed in den smaak, ook bij de jeugd die zich steeds stiller weet te houden tot voldoening der ouderen. Katwijk-aan-Zee. Ons berichtje van Maandag j.l. inzake het 40-jarig ambts jubileum van den heer A. den Haan be hoeft eenige verbetering. Dezo datum is nl. niet 16, maar 17 Augustus, terwijl hij als dan zijn 40-jaiig jubileum als onderwijzer aan de O. L. School I hoopt te vieren. De heer A. v. d. Wijden, onderwijzer aan de Mulo-school, alhier, komt voor op een voordracht voor hoofd eener Mulo- school te Goes. Katwijksch Harmonicvcreeniging „Uit spanning na Inspanning" zal a.s. Zater dag een muzikale rondgang houden, a-elke meer speciaal ten doel heeft een collecte te houden om do kinderen der Bewaar school op Koninginnedag een extra verras sing te bereiden. Gistermiddag had wederom, doch voor dese week het laatst, een strandevangeli- satie plaats. Ala eerste Spreker trad ds. Aalbers van Ouwerkerk a. d. Amstel op, die na het zin gen van Ps. 25 3 on gebild, zijn hoorder» bepaalde bij de geschiedenis van de Sama- 'ritaansche vrouw. Daarna werd gezongen Gez. 38 6,' waarna ds. Jirockstra, van Rijnsburg, de schare toesjirak naar aanlei ding van het Schriftwoord: „Uij zoekt het verlorene". Met het zingen van Ps. 80 7 cn dankgebed werd geëindigd. Was het Dinsdag verbalend warm, gis teren evenwel was het bijtonder frisch, zoo dat de opkomst niet zoo groot was als den rorigea koer. Voorziening woningnood. Dat er onder den werkenden atand ge vonden worden die nog wat hebben over. gespaard blijkt wel hieruit dat de 13 wo ningen, waarvan 2 winkelhuizen, welke ge bouwd worden door de heeren Guijt en Meiv«>gel, voor rekening van dea architect J. L. van der Bom, alle reeds veikocht zijn. Het werk vordert met rassche schreden. Schreven we enkele weken geleden «rat het flinke ruime woningen werden, nu zo alle onder de kap staan, blijkt dit nog meer. Hierbij komt dat deze bouw eec geheel an der karakter vertoont dan wij hier gewoon zijn. Heeft hier bijna elke arbeiderswoning een zolder zonder meer, de architectuur van deze woningen geeft meer het idee alsof het huis uit twee verdiepingen be staat. Hierdoor zijn ze dan ook buitenge woon geschikt voor onderhuur. Beneden zijn 2 kamers met keuken enz., en boven 3 ruime slaapkamers die als zitkamer dienst kunnen doen en een zolder met kasten. De winkelhuizen bevatten, behalve den winkel, 2 kamers en keuken, en boven 3 groote kamers met flinken zolder. De volgende 69 woningen, waarvoor de teekeningen juist klaar gekomen zijn en een gedeelte materiaal elk uur verwacv kan worden, sullen zoo spoedig mogelijk volgen. Deze bouw bepaalt rich oan dcfl Nieuwen Duinweg vaa of de Annaetraat 893 RECLAME. rCtfjdwCLam' r'j$±èj tot de, Roest van Limburg straat, welke wo ningen zeer geschikt zijn voor de houders van bedrijven als: teelders s«ihelponvis- schers, autotransport, en klein-visohhande- laren, daar de diepte van het terrein vol doende ruimte biedt voor het plaatsen van schuren, auto-garage's, stallen enz. De Kaag. Kerkel ijk bericht. Ned. Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur ds. A. E. van Baaien. Moozdwijk. Bij hel alhier gevestigde correspondentschap voor arbeidsbemiddeling waren deze week als werkzoekende inge schreven 5 personen, n.l. 1 lo9se arbeider, 1 landarbeider. 1 metselaar. Bij de politie alhier kwam een aangifte binnen dat door iemand, aan een woning waar slechts twee kinderen thuis waren, wa ter werd gevraagd om zijn dorst te lesschen. Toen het 10-jarig meisje hieraan voldaan had en de persoon gemerkt had dat de ouders niet thuis waren, drong hij naar bin nen en maakte zióh op zeer brutale wij?e schuldig aan niét nader te noemen hande lingen. De Raad dezer gemeente vergadert op Maandag 27 Juli, des avonds te 7 uur. Pun ten ter behandeling: 1. iWoesgelden. 2. Verkoop grond aan L. J. Beuk. 3. Toopassing art 29 der Bouwverorde ning voor bouwplan R.-K. Kerk. 4. Benoeming a: Commissaris Spaarbank (vacature P. van Ecden Hzn.) b: Weeshulfl- meester (vacature C. M. v. d, Lee). 5. Procureur «tellen zaak Etman. 6. Goedkeuring Rekening Weeshuis 1924 en Goedkeuring Rekening Gasthuizen 1923. 7. Wijziging Bouwverordening. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Plhilippus, z. van W. Sttn't en J. de Vos Petrus Arris Adrianus, z. van J. G. L. do Ridder en P. Waasdorp Leonardus Wilhelmus, zoon van J. M. P. Does en W. Smit Petronella Clasina Alle- gonda, d. van C. J. v. d. Plas en A. v. d. Weijden Dirk, z. van J. v. d. Niet en G. van Os Wilhelmus Jacobus Thomas, z. van Th. J. Ruigrok en J. de Haas Adriana Elisabeth, d. van J. W. Augustinus en H. C. de Haas. Ondertrouwd: Bernard Antonie, 37 jaar, wednr. van W. Boonstra en Maria Ottilie Anna Schmidt, 40 jaar. GetrouwdTh. v. d. Berg, 33 jaar, te Noordwijkerhout en J. H. H. Weldring, 27 jaar, te Noordwijk G. W. J. Drewes, 25 jaar, te Amsterdam en H. de. Boer, 21 jaar, te Noordwijk. OverledenJeannette Esther Belinfante, 66 jaar, gesah. echtgen. van I. Mossel, te Laren, tijdelijk alhier Johanna Koel cm an, 18 jaar, dochter van M. Koeleman en M. J. Caspers. Mej. N. Patscbier, alhier, is te Rot terdam geslaagd voer het examen nuttige handwerken. Noordwijk-Binnen. Begunstigd door heerlijk luchtig zomerweder en aanwezig heid van zeer vele toehoorders gaf gister avond Fanfare Excelsior een concert in de muziektent op het Lindenplein. De ver schillende nummers werden keurig, uitge voerd. Het WD3 voor Excelsior weder een succesvolle avond en de toehoorders hebben genoten. Alhier werden al9 gevonden voorwer pen aangegeven: 1 bruine zonnebril. 3 hondjes, 1 haarkam, 1 vulpenhouder, 1 pet, 1 sigarettenkoker, 1 rijwielbelaslingplaalje, 1 grijzen jas, 1 medaillon met zilveren ket ting, 1 portemonnaie met inhoud, 1 gouden armbandhorloge, 1 rijwiel en 1 paraploie. Inlichtingen over deze voorwerpen wor den door het politiebureau verstrekt uilslui tend iederen Zaterdag van 121 uur. Kerkel. bericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk. voorm. 10 uur ds. W. W. van Haaften. Noordwijk-aan-Zee. Een dame (bad gast) tijdelijk wonende in de Egbert de Grootstraat alhier had het ongeluk een taschje le verliezen inhoudende f 300 en een collier ter waarde van f 700. De heer v. d. Niet alhier had het geluk deze tasch met inhoud te vinden en aan de eigenares terug te brengen. Hem werd hiervoor een ruime belooning ter hand gesteld. De ambtenaren der belasting en de Majoor derRijksveldwacht hadden gister middag post gevat op het kruispunt N. Zee weg. Prins Hendrikstr., Duinweg alhier, ten einde te conlroleeren of van alle daar pas- seerende wielrijders hun rijwiel was voor zien van een belastingplaatje. In den tijd van twee uren welke deze ambtenaren daar stonden werden van niet minder dan vaa zeven personen geconstateerd, dat hun rij wiel niet was voorzien van genoemd plaatje Door betaling van een boete ad f 3 mochten zij hun rijwiel behouden en te voel verder gaan. Het moge een aansporing zijn voor de wielrijders, welker rijwielen nog niet zijn voorzien van een dergelijk plaatje, deze als nog spoedig aan te 9chaffen. De eerw. heer E. L. de Will alhier, ontving een benoeming als Evangelist bij de Ned. Herv. Kerk van Abbcnes. Kerkel. bericht voor Zondag. Ned. Hen'. Kerk, voórm. 10 uur en nam. 5 uur ds. J. Vermeulen. Ger. Kerk, voorna. 10 uur en nam. 6 uur ds. Koers. Noordwijkerhout Op de veiling aan Piet-Gijzenbrug is de aanvoer van booneu groot De prijzen zijn laag. Snijboonon 14 ft 15 ets.; Heerenboonen 12 ets. p. kilo; Tuln- boonen 80 ets. per zak van 10 kilo. Bij don laalston aanvoer van aardbeien was de prijs f 1.30 per slof. Kerkel. bericht. Ned. Herv. Kerk. Zondagmorgen 10 aur, Bediening H. Avondmaal; 's avonds 7 uur Dankzegging. In verband met het bericht in ons Blad van gisteravond, waarin word vermeld, dat het ledental van de zwemver- eeniging „Poelmeer" reeds meer dan 500 zou bedragen, deelt de secretaris dier vor- eeniging, de heer Van Ingen Scbenau on-s mede, dat dit waarschijnlijk op een mis verstand berust. De Vereeniging telt nl. nog geen 80 leden. Wel worden wekelijks onge veer 500 baden verstrekt. Sassenheim. Kerkelijk bericht Ned. Prot. Bond: Zondagmorgen te halfelf, in de zaal van den heer B. Hoogslra- n, ds. H. G. Cannegieter, van Haarlem. Chr.-Geref. Gem., Kerklaan: Zondagmor gen, te tien en *3 nam. te vijf uur, leesdienst Geslaagd is voor het Mercurius-diplo- ma voor boekhouden en a.v. onze plaatsge noot de heer P. van Rijn Valkenburg. Kerkelijk bericht Ned. Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. Hermanides, H. Doop; 'snam. te Vijf uur de heer Siderius, van Kalwijk-ann-Zcc\ Zocterwoude. Bij den burgemeester dezer gemeente is aangifte gedaan van h<H vinden van een zilveren rozenkrans en van een grij9kleurigen jongenssporljas, waarin zich o.m. bevond een knipmes. De heer J. de Wil is afgetreden als voorzitter van den Kleinen Crononsteinschen of Knotterpolder, welke functie hij geduren de 31 jaren heeft bekleed. In het geheel he?ftde heer De Wit 38 jaar in het be stuur van dezen polder gezeten. Als zijn opvolger is gekozen de heer Piet Hooge- woning, Booge-Rijndijk. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON Ml LEIDEN 7797 J. B., te R, Rijnzatenvoude, Ouds hoorn, Alphen aan den Rijn, Zwammer dam, Bodegraven. Gouda, Moordrecht, Kor- tenoord, Kralingen, Rotterdam, Charlois. Goidschalxoord, Oud- en Nieuw-Beijerland, Simonshaven, Zuidland. Ouden Hoorn. To taal 76.9 KM. J. H. P. te L. Leiden, Brug-Leider- dorp, Groenendijk, Brug-Koudekerk, Al phen aan den Rijn, Zwammerdam, Bode graven, Nieuworbrug, de Roskam, Woer den, Harmeien, de Meern, Utrecht, de Bildt, Soeaterbcrg, Amersfoort, Hoevela ken, Voorthuiien. Oud- en Nienw-Milligen, Apeldoorn, Voorst, Zutpben, Wernsveld, Totaal 138.1 K.M. P. v. d. W., te L. Directeur der pas opgerichte „Katwijkaohe Kalk-Zandsteenfa- brick" is: dr. ir. J. A. v. Hor waar don, Rijns burgerweg 81, Oegatgeeat. Het kantoor der fabriek is bij den ingang naar de fabriek, Sandtlaan, Katwijk^aan-den-Rijn. W. N., te L. Leiden, Oeg&tgeest, Sas senheim, Lisse, Hillegom, Bcnnebroek( Haarlem, Spaarndam, Assendelft, Kromme nie, Knollendam, Spijkerboor, de Rijp, Scheraerhorn, Avcnhorn, Crosthuizen. Scharwoude, Hoorn. Totaal 74.0 K.M. J. van S., te L. Leiden, Leiderdorp, Hoogmade. Of wegen, Woubrugge, Aardam, Zevenhoven, Mijdrecht, Wileis, Nieuwor- Ter Aa, Nieuwersluis, Loenen. Totaal 45.5 KM. D. M., te JL Met de beantwoording van dergelijke vragen kunnen wij u niet helpen wendt u dienaangaande tot de Ver. v. Vreemdelingenverkeer, Stationsplein. J. S., te K.-a.-Z. Voor alle quilanlies van een bedrag boven tien gulen is het ze gelrecht verschuldifd. C. W., te L. Hel huwelijk tusschen neef en nicht is toegelaten. L. K te L De schenking kan alleen aangenomen worden door den voogd, daar toe door den kantonrechter gemachtigd S., te L. De dagvaarding moet ^eochie- den voor den kantonrechter van de woon plaats van den gedaagde. J. W., te L Wanneer er geen kinde ren zijn en een der echtgenooten sterft zon der dat er een testament gemaakt is, krijgt de andere de geheele nalatenschap. Abonnc, te V. Zij moet vier weken te voren tegen den eersten haar betrekking opzeggen. Abonné H., te L. Mevrouw is nied verplicht u door le betalen. U behoeft eebter, nis u dat wilt, na de vacante, ■iet terug te komen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9