Gebrs. BRÜNING, AGENDA. ruimen wij onze Kinderwagens op tegen, spotprijzen. NIEUWE RIJN 8-10. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. INGEZONDEN. (r- fiVrijdag. Aalsmeer. Kinderleesten. Zaterdag. Lokhoruetraat 19a: Ledenvergadering Leidsche Modevakschool. 8 our. Zondag. „Zomerzere": Concert harmonie-gezel- achap „De Post". 8 uur. Maandag. „Zomerlust": Concert harmonica-gezel schap „Crescendo". 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen le 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tol 4 uur kinder- en lamilie-matinée. „Luxor-lhealer", Stationsweg: Bioscoop, en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags- en 's Zaterdags malinée te 2 uur. 's Rijks Ethnografisch Museum, Rapen burg 67: Ten toonstelling van Balinee6Che platen. Van 6 April tot 6 October op werk dagen van 10 tot 4 uur. Kunsthandel D. Sala en Zonen, Bree- alraat 114b en c: Tentoonstelling Gralische Kunst Jan Schonk. Do apotheek van ue „Hulp der Mensch- beid", Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonds. De avond-, nacht- en 'Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s. waargenomen door de apotheek van den heer H. J. M. Proot, Maaremanssteeg 17, tel. 435. RECLAME. flflT Wegens vergevorderd seizoen 1282 trouwen, aldus BaldwiD, dat aan da eischen tot vervanging kan worden voldaan, wanneer 2 kruisers wordon goboüwd in October van dit jaar en nog 2 iD Februari van hot ve Jgendo jaar, on door den jaarlijkse hen aanbouw van 3 kruisers vervolgens go- durende den normalen levensduur van net huidige parlement. Benige van (leao krui- sers zulten 10.000 ton gToot zi^>, en de overige van kleinere en minder kostbare typen, welke de admiraliteit heeft ontwor pen, ter grootte van nagenoeg 8000 ton watervorplaatsing. Ook hebben wij besloten dat de aanbouw van 9 torpedojagers en 6 onderzeeërs met een zeker aantal "hulp- vaartuigon noodig sof zrjh aan bet begin van het financioote jaar 1926/27 en evenzeer jaarljjks aal worden voortgeact gedureade den normalen levensduur van het huidige parlement Voor zoover het dit jaar be treft, verwezenlijkt de admiraliteit nog be sparing tot een bedrag van 627.000 pond, -die waarschijnlijk nog zullen toenemen. Slechts in geval de regeering overtuigd is, dat zulko fesparingen niet kunnen worden verkregen, ml aan het parlement worden gevraagd dit jaar nog een bepaling te maken ten aanzien van dit nieuwe pro gramma. De admiraliteit zal alle pogingen aan wenden, door zuinigheid te betrachten bij onderhoud en andere kosten, om de uitgaven te verminderen en een aanzienlijke vermin dering to verkrijgen van de kosten van den nieuwen aanbouw. Bovendien zal, ten einde allo mogeljjke beperkingen van de marine-uitgaven to verkrijgen, zoomede van de uitgaven, die in hot 3lgemeem door don dienst der departementen geschieden, een oonuniseie van 3 personal, die niet met de regetring verbonden zyn, zoo spoedig mo gelijk worden opgericht om de kosten van ondernoud van leger-, vloot- en luchtdien- sten na te gaan. Do commissie aal tegelij kertijd de uitgaven herzien van alle depar tementen, zoowel civiele als militaire, in verband met de begroetingen over het vol gendo jaar." I 1 I Henderson deelde mede, dat de olficieeto oppositie der Labour party a.st Dinsdag kaar meem'ng kenbaar zou maken over do verklaring van den Premier. Commandant Ken-.vorthy, liberaal, vroeg, of (Et programma Vas opgemaakt, zonder dat er rekening mede was gehouden, wat voor schepen in bet buitenland werden ge bouwd? De Premier antwoordje, dat dit geheel eon vervangingsprogramma was. In antwoord op een vraag in het Lager huis omtrent do schuld der Italiaanaehe re- geenug aan de Britscho rogeering, zeido (kolonel Guinnoss, financieel secretaris bi) het dep. van Financiën, dat de Italiaansohe Bchuld op 30 Juni van dit jaar -189i/j ïnillioen pond bedroeg. Dit bedrag is betaalbaar in ponden en niet onderhevig aan veranderingen van den koers. De rente is, naarmate zijl met 6 pet. was toegenomen, bij de hoofdsom gevoegd. Verder dienaangaande gevraagd, zeide hft dat Italië geen rente betaalde. De regeering heeft zich in verbinding gesteld met de Italiaansohe regeering en zij heeft vernomen, dat deze thans de zaak In overweging heelt genomen. ZUID-SLAVIE. De regeeringsverklaring. De nieuwe Zuid-Slavische regeering heeft zich aan da Skoeptojina voorgesteld. In de regeeringsverklaring wordt gezegd, dat de nieuwe regeering gevormd werd op grond slag van het accoord tusschen de twee sterkste parlementaire groepen: de natio naal radicalen en de Kroatische Boeren partij. Ten aanzien van de grondbeginselen, waarop de staal) is opgebouwd, nemen beiden hetzelfde standpunt in. Het bewijs daar voor levert de verklaring der Kroatische boerenpartij in de Skoeptsjinarzitting van 27 Maart f.l In de buitenlandsche politiek zal toen den tot dusverre gevolgden koers bljjven volgen; gestreefd zal worden naar zoo gped mogelijke betrekkingen met de buurstaten. Het accoord tusschen beide groepen verzekert de ongestoorde werkzaam heid van parlement en regeering. BUITENLAN DSCH GEMENGD. Het nieuwgebouwde stadhuis van Stutt gart, dat bijna gereed was, is, ten gevolge van een 'constructiefout ingestort. Er zijn 11 personen, van wie een reeks levensge vaarlijk, gewond. In de nabijheid van Rathenow (tusschen >Stendal en Berlijn) is een geweldige bosch- brand uitgebroken. Op bet oogenblik bran den 10.000 morgen bosch. Veorloopig bestaat er geen vooruitzicht op 'beperking van het vuur. Ook uit andere deelen van Duitschland worden bosch- en heidebranden gemeld. Het conflict in do Engelsche mijnindustrie. LONDEN, 24 Juli (Reuter). Vier be stuursleden van den mijnwerkeralx.nd zullen aan don te Parjjls op 28 Juli bijernkomenden mijnwerkers-inta nationale voorstellen doen betreffende den internationalen\ toestand aan gaande de kolenvoorziening. LONDEN, 24 Juli. (V. D.). Algemeen wordt een crisis in de mfjndnduslrie door de sta kingsorder van de federatie van mijnwer kers thancs onvermijdelijk geacht. Het Vak- verecnigingscongres heeft bedoelde Federa tie alle steun toegezegd. De Transportarbei ders zulten de mijnwerkers eveneens steunen. Het 250-jarig bestaan van het Gieenwich- Observatorium. LONDEN, 23 Juli (V.D.). De Koning fcn de Koningin brachten heden een bo- zoek aan bet Observatorium van Greenwich, welke instelling deze week haar 259-jarig bestaan viert. Door tal van mannen van de wetenschap wordt thans gebruik gemaakt van deze gelegenheid om dit observatorium een der oudste astronomische instellin gen van internationale vermaardheid te bezoeken. De Hooge Bezoekers werdten ont vangen door dm „Astronomer Royal" Sir Frank Dyson en na vooretellingen aan ver schillende buitenlandsche bezoekers en ge leerden, door de talrijke vertrekken rond geleid. De strijd in Marokko. FEZ, 24 Jul) (Havas). Bevestigd wordt dat den vijand bjj Amauka en AinmaatoeE een krachtige stoot is toegebracht; hfl werd door degetheele Fraiische artillerie met geschut van alle kaliber krachtig onder Vuur genomen «n trekt ijlings naar net noorden terng, waarbij hij uit alle dorpen ton noorden der linie Djebel, AghilTaoe- vat en Senharfja de bevolking en kudden vee meevoert. De algemeene toestand blijft over het gehecle front aanmerkelijk ver beteren. PARIJS, 24 Juli. (Havas). Naar de Matin uit Fez verneemt heelt het succes van Ainaicha en Ainmaatoef de Franschen in slaat, gesteld den post van Taounat te ont zetten, die nog steods aan de heftige aan vallen der Riffijnen het hoofd bood. Het Aziatische vraagstuk in Zuid-Afrika. KAAPSTAD, 24 Juli. (Reuter). De minis ter van biimeni. zaken heeft bij den Volks raad, een wetsontwerp ingediend, waarin de politiok der regëering ten aanzien van de Aziaten wordt vastgelegd. De minister zeide dat het Aziatische vraagstuk een netelige kwestie is voor geheel Zuid-Afrika en het geen taak is voor één bepaalde partij in 't bijzonder om die op te lossen. Geen oplos sing zou het land bevredigen, waardoor de Indische bevolking niet zeer aanzienlijk wordt beperkt. De onrust in China. WASHINGTON, 24 Juli. N. T. A. Draadl.) Tusschen de mogendheden is in hoofdzaak overeenstemming bereikt ten aanzien van de formules voor de behandeling van het ge- heelo Chineeschc vraagstuk,. Wel ontbreekt nog de lormeele instemming met enkele punten van het programma, doch de Pe- kingsche diplomaten zullen, rtaar verwacht wordt eerlang dc formule aan de voorloopige regeering van Qhina kunnen voorleggen. De voor te stellen regeling zal omvatten het plan der Washingtonsche conferentie tot herziening der Chineesche douanerechten en de benoeming eener enquéte-comnnssie in zake de exterritorialiteitekwestie, alsmede 'het Britsche voorstel tot een nieuw gerech telijk onderzoek naar do aansprakelijkheid voor het verliezen van menschenlqvenu bi do jongste onlusten te Sjanghai. Ernstig ongeval te Melbourne. LONDEN, 24 Juli (V. D.). Uit Melbourne wordt geseind, dat tijden9 een marsch van de Amerikaansche manschappen der vloot, welke njomenteeJ een bezoek brengt aan Melbourne, een balkon van een theater, waarop zich een talrijke menigte verzameld had, is ingestort. Meer dan 130 personen liepen verwondingen op, waarvan virichti- dene ernstig. Personeel N. Z. T. Tram. In ,,Het Seinlicht", orgaan van den Prof.- Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, komt een Verslag voor van de op 14 Juli gehouden uitgestelde driemaandelijksche conferentie (van 12 Mei) tusscihen de direc tie der N. Z. H. T. M. en vertegenwoordi gers van den P. C. B., „St.-Raphaël" en de Ned. .Vereeniging. Het volgende betreffende de minimum- loonen en een uitkeering aan het personeel na de bloemententoonstelling is er aan ont leend. De directie bfli>It bij haar reeds Inge-, nomen standpunt, t.w. handhaving der be slaande loonregeling tot 1 Januari 1926 en der llhans bestaande minimumloonen. De directie wil echter bij de bespreking van dit punt gevolg geven aan de op de vó rige conferentie gedane toezegging, n.l. be spreking van een uitkeering ineens aan het geheed-e personeel na afloop der bloemen tentoonstelling. De directeur kan echter geen gevolg geven aan het op die conferentie door de organi saties gedane voorstel om aan het geheele personeel een gelijke uitkeering te doen, daar hij de uitkeering wil geven op grond van art. 45 R.D.V! en rekening wil houden met het personeel, dat direct met de drukte van het vervoer heeft te doen gehad on met dat personeel wat minder of in het geheel niet de drukte van de tentoonstel ling heeft ondervonden. De directie heeft daarom bepaald de na volgende uitkeeringen te doen: Groep I Groep II A f 10 f 10 B 10 „16 C 10 22 Tot groep II bohoorennachtstoker, cokes drager, conducteurs, wagenvoerders, bank- werkersmachiDist, machinisten, onderhouds monteurs en remisebeambten, die gereden hebben, tot groep I behoort het overig per soneel. De letters A, B en C in bovenstaand lijstje hebben betrekking op: A. complex Leiden electriscbe lijnen. B. LeidenHeemstede. Remiso Leidschevaart. C. Remise'Schoten. De uitkeering heeft plaats bij de uitbeta ling der bezoldiging op heden en morgen. De Metaalstaking t9 Rotterdam en Schiedam. In verband met de staking in de Metaal industrie te Schiedam en bij „De Nieuwe "Waterweg en de „Rotterdamsche Droog dok-Maatschappij" te Rotterdam, heeft gés- termiddag te Den Haag een conferentie plaats gehad tusschen de hoofdbesturen van de vier metaalbewerkersorganisaties en het da-gelijksch bestuur van den Metaal- bond. De besprekingen liepen over het conflict bij bovengenoemde Maatschappijen. Gister- ochtend had de Metaalbond eerst vergaderd met zijn eigen leden te Rotterdam en daar de houding vastgesteld. In de conferentie van 's middags weid Allereerst besproken de kwestie van het besmette werk. Daaromtrent stond de Me taalbond op het standpunt dat de arbeid aan de „Lobytho" geen besmet werk was, omdat de boot bij de R.D.M. in reparatie was gegeven. De besturen daarentegen wa ren van meening dat wel terdege van be smet werk sprake was, daar bedoelde boot aanvankelijk bij ,,De Nieuwe Waterweg^ was geweest en dat daaraan gewerkt was. Vervolgens kwam de vraag aan de orde hoe het conflict opgelost zou kunnen wor den. Na zeer uitvoerige discussies werd ten slotte besloten, dat de directie van „De Nieuwe Waterweg" en de orgaDieatiebestu- ren bereid zouden zijn de bemiddeling van den Metaalbond te aanvaarden. Op deze wijze zal getracht worden het conflict te Schiedam en uitbreiding er van te Rotterdam teneindo te brengen. Wat do staking betreft, deze it wederom met een groot aantal arbeiders uitgebreid. Er hebben bij „De Nieuwe Waterweg" on geveer 1200 personen het werk neergelegd. Bij de „Rotterdamsche Droogdokmaat schappij" bedroeg dit aantal vandaag on geveer 700. Gisteren slaagd-en in Den Haag voor het examen M. U. L. O.: J. Breedveld, te Hi'Megom; E. M. Davidson en C. A. M. Ver- duyn, beiden te Lisse. Bij 't verrichten van werkzaamheden aan iboord van het En gele olie stoomschip „Clan Macquarie", liggende in de IJselhaven te Rotterdam, werd de 46-jarige havenarbei der D. G., vermoedelijk door de warmte be vangen, onwel en zakto in elkaar. Enkele oogenblikken later was llij overleden. In den Heolderpeel, nabij Roermond, is de ongehuwde onderwijzer aan de Am bachtsschool te Roermond, W., uit Blerick, bij het baden verdronken. Gisteravond heeft op den Haarlammer weg, even voorbij Sloterdijk, een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een auto haalde daar een verhuiswagen in en passeerde links. Daardoor kwam hij op het fietspad terecht. Toen de auto den wagen voorbij was, kon deze met van het rijwielpad ko men, omdat dit lager ligt dan de rijweg. Steeds bleven die twee wielen tegen de hoo ier liggende steenen schuren. Eindelijk fcjhgten de .wielen oyej de. veithooging heen, maar daardoor vloog de wagen naar rechts. De bestuurder wierp tegelijkertijd zijn stuur om, doch blijkbaar te sterk, want de wag-^n schoot toen plotseling naar links. Op dat oogenblik naderde Jangs het wielerpad esn motorrijwiel, waarop een heer en dame, wonende aan den Haarlemmerweg, te Am sterdam, gezeten waren. Een botsing ont stond, waardoor beiden van het rijwiel ge-, dlingerd werden. Zij werden vrij ernstig ver wond. De chauffeur van den auto bekwam geen letsel; zijn wagen,waarin geen passa giers' gezeten waren, werd lioht beschadigd. De gewonde heer en dame zijn naar het Einnengasthuis vervoerd. De Zondag te Oollgensplaat gearres teerde Amsterdammers J. v. P. en P. H. 3V. hebben thans bekend de inbraak bij J. C. de Ruiter, te Ooltgensplaat, in den nacht van 16 op 17 dezer te hebben gepleegd en de politie in den nacht van 18 tot 19 dezer te hebben mishandeld. Beiden zijn naar de strafgevangenis te Rotterdam vervoeTd en ter beschikking van den officier van justitie aldaar gesteld. Zij deelden nog mede, dat zij van plan waren geweest Zaterdagnacht de motoiweer- boot te „leenen" om te ontkomen. De politie maatregelen en hun gevocht met de veld wachters beletten dit echter. Bij een wisselkantoor in de-Passage, in Den Haag, werd gisteren door een En- gelsch sprekend heer een 3ö-tal bankbiljet- ten van een pond ter omwisseling aangebo den. Dit geschiedde en eenigen tijd later wisselde de houder van het wisselkantoor voor een tot nu toe onbekend gebleven per- eoon Hollandsch geld in tegen biljetten van een pond sterling. Hij gaf den onbekende een achttal biljetten. De overblijvende 27- pondsbiljetten wefden korten tijd daarna door den houder van het wisselkantoor aan geboden aan Cook's reisbureau. Dit bureau weigerde echter de bankbil jetten te accepteeren, daar ze vermoedelijk valsch waren Toen het advies van de Neaerlandsche Bank gevraagd werd, werd ook van die zijde het vermoeden uitgesproken, dat van de 27 biljetten 21 valsch waren. De bankbiljetten zijn door de politie in beslag genomen en naar de valsche* geld- centrale te Amsterdam opgezonden ter na der onderzoek. Met ingang van 1 Augustus zullen de kantoorbedienden 2de klasse bij den P., T. on T.-dienst R. Kranenburg te Noordwijk en mej. E. G. Logtenberg te Zwartsluis van standplaats verwisselen. Met ingang van 26 Juli a.s. is op haar verzoek eervol ont slag verleend aan den kantoorbediende 2e kl. bij voornoemden dienst, mej. C. C. G. Legel te Hoofddorp-Haarlemmermeer. UIT NED. OOST-INDIE. Dreigende staking. SEMARANG, 2-1 Juli (Anela). Alhier dreigt een algemeene typografenstaking. Windhoos. BATAVIA, 24 Juli (Anela). Een windhoos verwoestte de tramhalte Tji Saoelc aan de lijn naar Serang. Een inlandsche chef werd gedood. Hooge boete. BATAVIA, 24 Juli. (Aneta). De heer D'An- cona. directeur der Spiritusfabriek Paboea- ran, tegen wien f 150.000 was geëischt we gens accijns-ontduiking in de Dralle-zaak, is veroordeeld tot f 50.000 boete. WATERPOLO. L. Z. C. IIH. Z. ra P. C. H 22. In een iets beter gespeeiden wedstrijd dan Woensdagavond .heeft L.Z.C. II wederom do puntjes eerlijk gedeeld met het tweede zevental der H, Z. en P. G., dat met één invaller verscheen. Voor rust wist Den Haag een 2—1-voorsprong te behalen. Na rust scoorde Leidon éénmaal, zoodat de uitslag een gelijk spel werd (22). Hierna speelde het derde zevental van de Lcidsche Zwcmclub een friendly game te gen een combinatie van II. Z. en P. C. II on 11L Ook in dezen wedstrijd wist geen van beide partijen de overwinning te be halen. zoodat de uitslag eveneens een gelijk spel was (11). WORSTELEN. Leidsche Sportvereeniging. Bij de gehouden dislriclswedstrijden in Den Haag, waaraan de L. S. V. heeft deel genomen, is docrr den heer W. van Duuren, lid der Vereeniging, een 2den prijs behaald in de afd, lichtgewicht KORFBAL. Vriendschappelijke wedstrijden. De wedstrijden om dd D, T. V.-vaas, te Amsterdam, worden dit jaar op 6 September gehouden. Uitgehoodigd tot deelneming zijn, behalve D. T. V, Vitesse (L.), Fluks en D. D. V. Voor den jaarlijkschcn wedstrijd om den K. V. K. V.-beker, te Alkmaar op 13 Sep tember, zijn uitgenoodigd D. T. V. I en Vitesse (L.) I. VOETBAL. De jaarvergadering van den N. V, B. De jaarvergadering van den N. V. B. zal worden gehouden, volgens do „Sportkro niek" op Zondag 16 Augustus, 's morgenB om 11 uur, in Restaurant „Do Twee Ste den", Buitenhof te 'B-Gravenliage. Agenda. 1. Opening van de vergadering. 2. Goedkeuring van de notulen der vorige Bondsvergadering. 4, Bespreking Jaarverslag over het Bonos- jaar 1924/'25. 4. Benoemingen van: A) de Financieelc CommissieB) de Commissie van Beroep. Tot leden van de Financiecle Commissie voor het hondsjaar 19a4/'2ö'gekozen de hee- ren A. J. Bronkhorst (R), L. F. H. Dirk»»», ger, L. J. J. Lobach en M. Sajet. De commissie van beroep bestond in hg$ afgeloopen hondsjaar uit de hcer<^ A. I, Bronkhorst (voorzitter)J. H. van Drooge L. J. J. Lobach, J. E. de Man en J. Warner] 5. Eindstemming over het concept Huis houdelijk Reglement en over het concept Wedstrij d-reglement. fl. "Voorstel van de heeren H. Hulsebog,. T. Langliolz en C. R II. Joha, leden van «2* bondsvergadering: 1. Te besluiten een una nieme regeling vast te stellen over het ge heele land voor promotie en degradatie. 2.. In verband hiermede te besluiten, dat de nummers 9 en 10 der Eerste klasse van elk district een geheele oompetitie spelen met de kampioenen der Tweede Klasse A en B van dafc district, om twee plaatsen in öe Eerste klasse. Deze regeling wordt ook döor gevoerd voor de lagere afdeelingen, met dien verstande, dat de nummers 9 en lö der Tweede klasse A spelen tegen de kam pioenen der Derde klasse A en B en de nummers 9 en 10 der Tweede klasse B spe len tegen de kampioenen der Derde klasso C en D zoomede oo ktusschen de Derde en Yierae klasse met de benoodigde split singen, opdat de competities niet te groot worden. Zoodra de Yierde klasse voltallig is, moet eenzelfde regeling getroffen wor den voor deze klasse, met de «Plaatselijke en Gewestelijke Bonden, welke als zoodanig door den N.V.B. erkend zijn. 7. Eventueel nagekomen voorstellen. 8. Rondvraag. WIELRENNEN. Moeskops. Yolgens „De Tel." heeft Moeskops het plan op 1 Augustus scheep te gaan naar Ne derland. Zal hij dus toch nog aan de wereld kampioenschappen deelnemen SCHIETEN. „Generaal Snijders". De onlangs opgerichte onderofficieren-. 8chietveroeniging alhier heeft toestemming^ gekregen van generaal Snijders (oud-opper-' bevelhebber van land- en zeemacht) en de betrokken militaire autoriteiten, om de in het voorjaar opgerichte vereeniging den naam te geven van Onder-Officieren Schiet-, vereeniging „Generaal Snijders". Het eerevoorzitterschap is aanvaard doop den heeT P. H. Steenhauer, le luitenant bij het 4e Regiment Infanterie. (Buiten verantwoordelijkheid der RedactieS. Copie van al of niet geplaatste stukken i wordt niet teruggegeven. De toestand aan den Rijnsbnrgerweg. 't Wordt hoog tijd, dat eindelijk eens em* stig geprotesteerd en in verzet gekomen worde tegen den ongehoorden toestand, waarin de Rijnsburgerweg reeds geruimtu tijd verkeert, zoowel te Leiden ais te Oegat. geest, ten gevolge van de schandelijk slappe wijze, waarop de groote werken aan dezen weg uitgevoerd worden. 't Doet denken aan een gymkhana-wed- slrijd, waarbij gestreefd wordt naar den hoogsten graad van langzaamheid. In plaats van deze werken met de grootste voortva rendheid uit te voeren, met een paar hon derd man, verdeeld in dag- en nachtploegen, wordt alleen bij normalen arbeidsdag, met een handjevol mannen gewerkt, alsof er niet de minste haast bij is. Ik moet zeggen, dat zij, die voor dezen gang van zaken aansprakelijk zijn, zich al heel weinig bekommeren om het puMiek belang of begrip daarvan hebben. Men kome nu niet aan met verontschul digingen als: Dit gaat Leiden, dèt Oegst-, geest, het Rijk, den provincialen waters staat of het waterschap aaa», of dergelijke. Het betreft hier een belangrijken weg met een druk inlerlocaal verkeer. Wanneei déér groote werken moeten worden uitge voerd, die het verkeer ernstig belemmeren en dit gevaarlijk maken, dan behooren de betrokken autoriteiten zaoh daarover zoo danig te verstaan, dat de uitvoering in den kortst mogelijken tijd en zonder belemme ringen kan geschieden. Dat ten opztohte van den Rijnaburger-( weg weinig overleg of samenwerking be slaat, blijkt wel hieruit, dat men zeer kor ten tijd na elkaar den weg driemalen open graaft en dichtmaakt, eerst om de riool buizen, dan een telegraafkabel en eindelijk een telefoonkabel te leggen (dit laatste moet nog geschieden). De hierbij betrokken dien sten bekommeren zich niet om elkaar. Welk een tijd- en gcldvarspillingl Waar is het verantwoordelijkheidsbesef van dc betrok kenen I Men zegt, dat de werken eerst met No vember gereed behoeven te zijn. Ik kan h«( geloovon, bij dit tempo maar eigenlijk i* hel te ongehoord osn te geloven. De laksohheid en de lankmoedigheid zijn wel groot in ons landl Oegstgecst. v. d. V. De Katwijksche Reddingsbrigade. M. de R., In Uw Blad van gisteravond, 23 Juli, lees ik, dat oen inwoner van Katwijk in een draaikolk geraakte, bewusteloos werd opgehaald en na kunstmatige ademhaling door eeuige heeren, waarender een Leide- naar, weer bijkwam. Hulde a3n die heerenl Maar hoe staat 't met de Katwijksche Reddingsbrigade? Is dit ongeval, dat ge lukkig zóó goed is afgeloopen, nu nóg geen beweegreden tor gaan oefenen in zwem men, in reddend zwemmen en in E. H. b. 0-' Hoe staat 't met de reddingsmiddelen aan 't Katwijksche Strand? Slecht! Men draagt te Katwijk de verantwoordelijkheid al be« gemakkelijk. Met dank voor de plnatsruimta i- BEN BELANGSTELLENDE.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2