No. 20049. WOENSDAG 22 JULI Anno 1925. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD prijs der advertentien: 30 CU. per regel. Bij regelaboimement belangrijk lageren prija Kleine AdverientiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zalerdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 prijs dezer courant: Voor Leiden per 8 maanden B.35, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week' rrm- 0.18. Franco per post f 2.36 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. gemeentelijke vischverkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel, fischmarkt 18, tel. 1225 is DONDERDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 0.09i 0.19 SCHOL a f 0.10—I 0.21, GEH. KABEL JAUW a 10.19, TARBOT a f 0.55 per pond en NIEUWE HARING a I 0.07 per stuk. AUG. L. REIMERINGER, Weth. Loco-Burgem. Leiden, 22 Juli 1925. 1220 hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Van den Minister van Oorlog ontvangen hebbende de stukken bedoeld bij art. 5 der Hinderwet, ten aanzien van de inrichting van een werkplaats voor schoenmakers in de Wittepoorlkazerne te Leiden, op het ptr- coel kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie A. No. 217. Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat bedoelde stukken op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn. AUG. L. REIMERINGER, Weth. Loco-Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 22 Juli 1925. 1219 Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden over 1924. III (Slot.) Aan de textielm ij verbeid .wijdt het verslag eenige bladzijden. De al- gemeene malaise deed zich ook in deze be drijven sterk gevoelen. Met groote moeite en door scherp con- curreerend optreden gelukte het de fabrie ken voor donzen dekens, enz. aan den gang té houden. De verwachting, dat het jaar 1924 voor de w o 1 1 ende ken- fabricage beter zou zijn dan 1923, werd in zoover verwezenlijkt, dal de vraag aanmerkelijk grootèr was, zij hel dan, dat deze zich meer bepaalde tot lichter fabricaat, waardoor de bedrijvigheid wel toenam, doch het totaal van den verkoop in waarde weinig vooruit gang veroonde. Door de onderlinge concurrentie hielden de verkoopsprijzen geen gelijken tred met de steeds stijgende noteering der ruwe wol. In del a k c nindustrie heerschte geen werkloosheid," de afzet was tamelijk bevredigend. De navraag was matig voldoende, de loo- nen zijn te 'hoog in verhouding tot de in het buitenland betaalde; valuta-concurrentie was niet denkbaar. De distributie dezer artikelen is rijkelijk duur, omdat ook de bedrijven der afnemers te veel belast zijn met goed bedoelde, doch in dezen tijd te dure sociale maatregelen. Waar in de fabricatie van fijne wollen stoffen veel procédé's voorkomen van che misch -ph y s i k a 1 isc hen aard, die niet ver sneld of verkort kunnen worden, moeide mogelijkheid om bij plotseling opkomende vraag langer te kunnen werken open slaan. Dit kan zonder bezwaar, omdat de betref-' fende arbeid beslist Jicht is. De verwachtingen voor 1925 zijn matig. De resultaten der s a j e ffabricage waren over het afgeloopen jaar onbevredi gend, hetgeen hoofdzakelijk aan scherpe onderlinge binnenlandsche concurrentie is toe te schrijven. Gedurende een groot deel van het jaar waren de verkoopsprijzen van het product, de sajelten garens, hier te lan de lager dan de bui ten landsche marktprij zen en waren er in het buitenland daardoor betere prijzen te maken, dan in het binnen land. Er werd dientengevolge belangrijk meer geëxporteerd d-an in vorige jaren. Ook was door de stabilisatie der buitenlandsche valuta de concurrentie uit omliggende lan den niet zoo zwaar als vorige jaren. Ar beidskrachten waren er genoeg te krijgen, zoodat normaal in de bedrijven kon worden doorgewerkt. Over de louwindustrie kan nog gemeld worden, dat de afzet beduidend be ter was dan in de voorafgaande jaren. Over het algemeen was het mogelijk op de fa brieken twee ploegen op volle capaciteit te Laten werken. Voor den handel in luinbouwpro- d u eten bestaan er drie centra in het district n 1. eenerzijds Leiden met omgeving en anderzijds Roelofarendsveen en Ter-Aar. In Leiden veilt men een zeer groot aantal artikelen hoofdzakelijk voor de plaatselijke consumptie en de conserven fabrieken, Ier- wijl alleen het massaproduct levens voor export in aanmerking komt. In de Veen en in Ter-Aar is men hoofdzakelijk aangewe zen op export, terwijl de conservenfabrieken een secundaire rol vervullen. In verband met het feit, dat door ver meerdering der bevolking uitgezien moet worden naar nieuwe voedselbronnen, zal de zee met haar onuitputtelijken vischvoor raad steeds meer onze belangstelling vra gen, z*gl het verslag. De Engelsohe en Fransche Regeeringen zijn van dit feit volkomen doordrongen en nemen dientengevolge allerlei maatregelen ter bevordering der'zeevisscherij. Bij de uitoefening der diepzeevisscherij is het. ter voorkoming van roofvisscherij, bovendien zeer gewensoht, dat de landen, welke voornamelijk de Noordzee als visch- water gebruiken, door onderlinge maatrege len het gevaar der ovcrbevissching trachten te voorkomen. De loonen in het visscherijbedrijf zijn in verhouding tol hel hoogere prijsniveau niet ongunstig, hoewel de bedrijfsonkosten van een vaartuig, alvorens het gereed is voor de haringvisscherij door hooge loonen der boet- slers en z.g. damwerkers, voor de reederij belangrijke uitgaven vcreischen. Eent te meer is gebleken, dat de ka n t- visscherij, uitgeoefend door zeilsche pen, oen tak van bedrijf is, te afhankelijk van weersgesteldheden, om loonende uit komsten te geven. De besommingen der eerste reizen waren weder bevredigend, het eindresultaat was echter volstrekt onvoldoende om zelfs de kosten te kunnen dekken. Na de jaren van voortgezette inzinking, bracht het seizoen 1924 voor de haringvis scherij de zoozeer gewensohte opleving. De bevredigende resultaten van die wei- Dige schepen, die in 1923 Ier haringvaart voeren en de vooruitzichten op meer gere gelde toestanden in Duitsohland, het groot ste afzetgebied voor Hol landsche haring, waren aanleiding zoo goed als de goheeie Kalwijksohe vloot voor de haringvisecherij uit te rusten. Als direct gevolg werdetn de nevenbedrijven daarmede gebaat en konden een groot aantal groepen vak- en zeelieden weder geregeld werk vinden. Hoewel de reeders dus met bevrediging op 1921 mogen terugblikken, i3 de situatie der meeste reederijen nog verre van roos kleurig. Daarvoor 2ijn er te veel slechte ja ren, gedurende welke vele reederijen ton gronde gingen, voorafgegaan. Verkoop!ngen van visscherijgoederon en schepen worden nog geregeld gehouden, een tastbaar bewijs van den slechten toestand van het bedrijf, wat te meer tot uiting komt in de zeer lage prijzen, waarlegen de vaartuigen van de hand gaan, hetgeen voor de verwachting, die men in 'het visscherijbedrijf koestert, wel niet pleit Voor zoover hel nog niet geëindigde sei zoen beoordeeld kan worden, zulten dc re sultaten van den haring-handel over 1924 1925 niet onbevredigend zijn, hoewel de af zet niet zoo vlot is gegaan, als men zich wel wenschte. De toestand in het W assch er ïjbe- d r ij f was over het algemeen gedurende het laatst «verloopon jaar niet slechter te noemen dan in 1923 het geval was, en er is eerder vooruitgang dan achteruitgang te be speuren. Het bedrijf ondervindt nog steeds een hardnekkige concurrentie van de Huis industrie. Deze toch is gehedl vrij van den druk, die aan de sloomwasscherijen door de sociale wetten opgelegd zijn en ontsnapt in de meeste gevallen aan de aandacht van dc Leidsche Duinwater Maatschappij en profi teert van het. betrekkelijk billijke Huis abonnement van deze Maatschappij. De afzet met betrekking tot de W ij n- k o o p e r ij enz. was in het afgeloopen jaar weinig bevredigend. Als oorzaak kan hiervoor gelden: de on voldoende vraag naaT gedistilleerd door te hooge prijzen voor dit luxe-artikel ten ge volge van de hooge accijnzende hierdoor ontstane en welig tierende clandestiene stokerijen en smokkelhandel aan "de grenzen (dit laatste ten gevolge van de veel lageren accijns op gedistilleerd in 'het 'buitenland). De toestand in de el ectro-techni- sche vakken was over het algemeen onbevredigend te noemen. De vraag wa6 onvoldoende, hetgeen toe te schrijven is aan de volgende omstandig- I heden. Nieuw werk en uitbreiding kwam zeer weinig voor door de algemeen e mailaise. De I loonen bleven hoog, heigeen ook het vor krijgen van werk belemmerde. De valuta concurrentie kan als geweken worden be schouwd doch een andere soort concurren tie nl. liet aannemen van werklooze mon- teurs en het verrichten van werkzaamheden I na arbeidstijd voor dérden is meer naar I voren getreden. Evenals het vorig jaar is de toestand in den groenten- en fruith an d e l nog verre van gunstig. Hoofdoorzaak was de groote werkloosheid, waardoor groote toe name van het aantal .kooplieden". Door ihet bestaan van twee groen ten veilingen te Lei den werden deze gemakkelijk gekweekt en de georganiseerde handel kon daar weinig tegen doen. De omzet in manufacturen was in 1924 beter dan in 1923. De vraag naar goedkoopere goederen was algemeen. Door de groote concurrentie werden de prijzen gedrukt en was daardoor het netto winstcij fer over 1924 lager, terwijl de algemeene onkosten te hoog waren. Do verwachtingen voor 1925 zijn niet gunstig, voornamelijk door de verlaging der salarissen. De Kamer van Koophandel te 's-Graven- hage heeft gewaarschuwd tegen de oprich ting van nieuwe zaken, een dergelijke waar schuwing in dit district is zeker niet over bodig. Omtrent den handel in zuivelpro ducten in het district Rijnland, (kan op gemerkt worden, dat. over het algemeen ge nomen, de toestand hier niet onbevredigend genoemd moet worden, hoewel ook hier ge voelige vriiezen, veroorzaakt door wanbeta ling van grootere en kleinere afnemers, niet uitgebleven zijn. Als een verblijdend ver schijnsel kan genoemd worden, dat door de handelaren in dit district de waarheid van het „eendracht maakt macht" is ingezien, en dat hierdoor in Maart 1924 is ontstaan de Vereeniging van Handelaren in Zuivel producten, die reeds in den korten tijd van haar ontstaan getoond heeft de belangen van den Zuivelhandel te kunnen bevorde ren. Aan de Stadswaag werden in 1924 gewo gen in totaal 150983 kazen, wegende totaal 1.167.855 kilo, waarvan ongeveer 389.285 kilo Leidsche kaas. Vorig-jaar was de aan voer totaal 171.418 stuks, wegende 1.275.267 kilo. De aanvoer Ier markt was echter veel grooter doch een gedeeLle der hier -ter stede aangevoerde kaas wordt in een particuliere waag gewogen. Zooals men ziet staan de cijfers van 1924 len achter bij die van 1923. Als een der oor zaken kan genoemd wordèh het feit, dat in 1924 ook te Alphen een kaasmarkt werd op gericht. Hoewel thans nog geen oordeel kan gegeven worden over het al of niet geluk ken van deze markt, kan men echter over de resultaten van 1924 tevreden zijn. In to taal werd op de kaasmarkt te Alphen in het afgeloopen jaar aangevoerd 967 wagons kaas, wegende plm. 374.707 kilo. De boterwaag hier ter stede blijft nog van zuiver plaatselijk belang; de aanvoer was in 1924 beduidend lager dan in 1923 n.l. 114.210 kilo in 1921 tegen 126.295 kilo in 1923. Een der oorzaken waardoor deze waag zich niet ontwikkelen kan, ligt in de om standigheid, dat de onkosten, verbonden aan het ter markt aanvoeren van boter, door de hooge waagkosten hier veel te groot zijn. Vereeniging tot Instandhouding der L. A. W. E. T. te Leiden. In een vroegere vergadering van boven genoemde Vereeniging was besloten om in de week van Vrijdag 11 tot Zaterdag 19 September a.s. een ,,L.a.w.e,t."-ten{oonsteD ling te houden in de Sladszaal en werden naast h-et bestuur commissies benoemd tot nadere regeling van deze tentoonstelling, welke uit den aard der zaak heel wat tijd en moeite kost. Gisteravond had liet bestuur de deelne mers, die zich reeds hadden opgegeven voor een stand, uitgenoodigd tot een bijeenkomst in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk", om, bij wijze-van loting, te komen tot het aanwijzen der stands. Ondanks de hooge temperatuur, welke niet tot vergaderen uitlokte, was de belang stelling zeer bevredigend. De Voorzitter, de heer Gor Mulder, spraic daarover de voldoening van het bestuur lilt en deed, vóór men lot de verloting over ging, enkele mcdedeelingen Het bestuur had besloten op den vaslgeslelden prijs der stands 10 pCt. te leggen bijwijze van ga rantiefonds, dat dus niet behoeft te worden afgedragen, indien de inkomsten de uitgaven dekken, wat bij een normaal verloop zeker wel het gevai zal zijn. omdat het bestuur zich voorstelt het beheer zuinig te voeren. Verder deelde hij mede. dat de stands vlak voor den muziektempel niet liooger mogen zijn dan 1,5 Meter, de daaropvolgende stands niet liooger dan 2,5 M. De stands kunnen in overleg met liet be stuur aan een ander worden overgedragen, wanneer daarvoor geldige redenpn kunnen wocben aangevoerd. Voor de noodige attractie zal ook ditmaal worden gezorgd. In de groote zaal zal- in den muziektem pel gedurende de geheele week een Hink orkest uitvoeringen geven. In den foyer zullen naast een orkest op treden solisten voor opera- zoowel als voor gewonen zang of instrumentale solisten, ter wijl de N.V. „Pianohandel van 1840 C. F. van der Does", afd. Leiden, Breestraat 109, belangloos heeft aangeboden Ducanola- en Kastner Autopiano-concerten met solisten, in de kleine zaal te doen spelen. Deze attracties zullen het publiek trek ken en van het publiek moeten de stand houders het hebben, zal de reclame haar doel bereiken. Na do verschillende mededeelingen werd tot de loling overgegaan. Op de bestuurstafel lagen de plattegron den van de zalen, afgepast in stands van onderscheiden grootte. Wie nummer één trok, had de eerste keuze, en zoo vervol gens. Een twintigtal stands werden zoo aangewezen Er blijven nog altijd eenige stands beschikbaar. Wie er nog mee wil doen, zal goed doen zich spoedig daarvoor aan het secretariaat, Nieuwe-Rijn 50, op te geven. De melkprijs. Gisteravond zijn de Bonden van Melkvee houders e>n de Leidsche Melkinkoopersver- eenigingen overeengekomen om met Ingang van Vrijdag a-s. den melkprijs met 1 cent te veihoogen. Alhoewel de melkveehouders aanvanke lijk wilden vasthouden om den melkprijs Woensdag (dus vandaag) te verhoogen. wis ten de beide voorzitters, de heeren Uilen- boogaard on Nooidam, na fye>eJ veel moeite, de vergadering tot eenstemmigheid te bren gen. Om redenen van tactischen aard moest deze concessie worden gedaan, omdat pas Donderdag de groot-melkinkoopers vergade ren over het voorstel om de verhooging per 1 Augustus te doen ingaan. Dit voorstel is door den Kring Leiden ver worpen. Door Z. D. H. Mgr. J. Biermans, alge meen overste der St.-Joseph-Congregatie van Mill Hlil, zijn Zondag l.i. in de kapel van 't college te Mil-Hill, o.a. de volgende H.H. Wijdingen toegediend: Het subdiaconaat aan de eerw. heeren J. Dames, Lisse; P. Doeswijk, Voorscholen; D. Simons en B. Vlasveld, alhier. Tonsuur en twee mindere orden aan den heer J. Buis, alhier. Tot onderwijzeres aan een bijzondere lagere school alhier is benoemd mcj. A. H. J. Meijer, van Zoeterwoude. Geslaagd zijn voor het ,,Mercurius-di- ploma" voor boekhouden en a.v. de heeren J. J. Bekooy, J. de Lange. F. C. J. Oüo en J. W. Schrijvers, allen alhier. Voor het eindexamen der Middelbare Technische School te Haarlem zijn o.a. ge slaagd: Aideeling Werktuigbouwkunde. P. Arnol- dus, alhier; J. J. W. van Dril, Hillogom. Afdeeling Electrotechniek: M. F. A. Backer alhier; G. Donker, Alphen aan den Rijn. De Russische hoogleeraar in de na tuurkunde, prof. Joffo, le Leningrad, is lot het houden van besprekingen met prof. Ehrenfest heden alhier aangekomen. Door de politie hier ter stede is aan gehouden de 17-jarige W. R., alhier, als verdacht van diefstal van een porlemonnaie inhoudende f 3, en een odeurflacon mot zilveren dop. Daar dit jongmensch zich in den laatsten tijd nog aan meerdere kleine oplichterijtjes had schuldig gemaakt, is hern een plaatsje in het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage ingeruimd. D. G. W heeft zich hij de politie be klaagd. dat hij gisteravond omstreeks 9 uur op de Rijn- en Schiekade door een zekeren J. K. is mishandeld. Bovendien gaf deze hem nog een klap in zijn gezicht, waardoor zijn bril van zijn neus en op den grond in scherven viel. Toen gisteravond de fabrieksarbeider P. W. 11. voor zijn woning in de School straat uiting wilde geven aan z«m vreugde, kwam hij daarbij te Vallen en sloeg met zijn rechterpols een ruit van zijn woning in. Door de scherven liep hij twee diepe sneden op, waaruit hij hevig bloedde. De Eerste-IIulpdienst bracht hem per auto naar het Acad. Ziekenhuis, waar de wonden werden gehecht. Gisterenmiddag had ter hoogte van de rijwielzaak van den heer D. Visser Jr., in de Morschslraat een aanrijding plaats lus- schen een wielrijder v. d. F. en een Ford auto van dr. C. N. ui! Noordwijk-aan-Zee. De oorzaak lag bij -den autorijder, die verkeerd uitweek. Het rijwiel werd van achter aangereden,-waardoor het achterwiel geheel in elkander werd gedrukt. Dr. N. zal de schade aan het.-rijwiet ver goeden. Gistermiddag heeft aan boord van het kort le voren aangekomen stoomschip „Rotterdam", van de Holland- Amerika-lijn, te Rotterdam, een ernstig on geval plaats gehad. De machinist Garritsen, wonende te Egmond-aan-Zee, cn de olieman J. v. d. Groef, wonende le Rotterdam, waren bezig met het schoonmaken van cylinders in de machinekamer. Bij het afschroeven van een deksel van een dezer cylinders werd dit deksel door nog aanwezigen stoom te vroeg opgelicht, zoodat de beide mannen den ontsnappenden stoom in het gelaat en over het lichaam kregen. Beiden zijn met zware brandwonden in het ziekenhuis aan den Coolsingel"opgenomen. De toestand van den machinist 'was gisteravond laat zeer ernstig; de olieman maakte het redelijk. Onweer Te Eist is door het inslaan van den bliksem de. hofstede van F. M. geheel afgebrand. Te Sint-Pancras is een molen door den bliksem getroffen en tot den grond toe af gebrand. De bliksem ia geslagen in de villa van den heer J. C. aan de D. Fockemalaan te Amersfoort. Een deel der villa is verbrand. De waterschade is groot. De 33-jarige boerenarbeider v. d. Pla3, te Lunteren is, terwijl hij bezig was rogge te maaien, door den bliksem gedood. Te Epe zijn ze3 koeien in de weiden van G. J. Prinsen en H. Bossenbroek door den bliksem gedood. De bliksem is ingeslagen in de boerderij van J. de Regter, te Mierlo. De gehcclc in boedel werd een prooi der vlammen. Een koe heeft men kunnen redden. Verzekering dekt de schade. BINNENLAND. Vergadering van Provinciale Staten van Zuid-Holland. Prov. Staten van Noord-Holland varwier* pen de voordracht van Ged. Staten tot arbeid87erlenging voor verplegenden. Provinciale Staten van Noord-Holland hebben besloten honderd dnizend gulden subsidie te verleenen in de kosten van dé Olympische Spelen te Amsterdam.- Wenschen van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Overleg inzake broodbakkersarbeid. BUITENLAND. De inhoud van het Dnitsche antwoord aa& Frankrijk. Nieuwe onderhandelingen in het Engel- sche mijnconflict. De Dnitsche omzetbelasting verlaagd. Een zeer zware boschbrond, Maandag in de Campineheide uitgebroken, heeft zich onrustbarend naar de bosschen rondom Oisterwijk uitgebreid. Er zijn 200 militairen gerequireerd. Niet steeds is de „vrienden- schaarsche" vriendschap bestendig van duur. Uit Alkmaar kwamen ze, pfr boot. Als wij ons niet vergissen, vormden ze een vreeniging met den innemendon naam „Vriendenschaar.^ Op de boot waa prima Bols verkrijgbaar en zoo gebeurde 't, dat ze al braaf „in de olie" to Muider- berg aankwamen Een lekker frisch bad bracht sommigen wel i3 waar wat nuchter heid, maar na 't bad werd alras de proef genomen, of de Muiderbergsche klare te gen de Alkmaarschc op kon, en. zoo kwam van lieverlee do vroolijkhcid terug. Maar ziet, niet steeds is zelfs de Vrienden- 3chaarsehe vriendschap bestendig van duurt Men werd het oneens over de gewichtige vraag, wat lekkerder is: frambozen op brandewijn of bessen op jenever. En nu mag een Hollandsch spreekwoord gewagen van „over smaak valt niet te twisten", ze hadden maling aan alle Hollandsche spreek woorden en een paar sloegen er frisch op in. De vriendschap was in „gram1' ver keerd. Dc een koos partij voor de fram bozen, de ander voor de bessen en een der de wou de 8choone rol van vredestichter spelen, maar die was er nog 't slechtst aan toe, want die kreeg van de bessen- en frarn- bozenpartij op zijn gezicht. Krukkemau bjaakte van krijgslust; dies trok hij zijn kruk, om zich in den strijd te werpen, maar door het ontbreken van den onmisbaron stut verloor hij het evenwicht. Heldhaftig greep hij bij gebrek aan een mes een speld, viel met ware doodsverachting aan en boorde zijn wapen een tegenstander in heb lichaam. Een vredelievende juffrouw wilde haar strijcllustigen echtvriend met zachtheid tot bedaren brengen, maar de snoodaard greop *zijn stroolioed en sloeg daarmee haar, wie hij eens liefde en trouw had ge zworen, in het gezicht. Daar verschenen als spelbreker de poli tie, die aan zooveel schoons een einde maakte en de hoofdmannen meenam ten verhoor. Zoo leek 't voorwaar niets op een Alkmaarschc victorie. Het ging nu naar 't electriciteitshuisje voor voorloopige politie- berechting. Dc vrouw van een der hoofd mannen zag het gevaar, dacht aan electro- cutic en waande den lieveling haars har ten reeds verloren, smeekte hartroerend om ontferming, ze had thuis drie kinderen, maar de politie bleef onvermurwbaar en 't recht had zijn loop, procesverbaal volgde. En toen toog men, zoo lezen wij in do „Gooi- en Eemlander", die deze gesohie- denis verhaalt, vol sterken brandewijn* bootwaarts. Een lG-j arige wiolr der is op de Nassaukade te Amsterdam door een auto aangereden. Hij werd naar hel Wilhel- minagasthuis gebracht, maar bleek bij aan komst aldaar reeds overleden. Op de Uitgeester kermis is P. S. van Heiloo door iemand van Heems kerk zoodanig gestoken, dat hij kort daarop is overleden. Uit een gesloten brand- kast, staande in het gebouw van de coöpe^ ratde Samenwerking in de Tolstraat te Am sterdam, is f 3372.59 gestolen. In verband hiermee is een 48-jarige employé, die met vacantie was gegaan, aangehouden. Heel die pin den grond is btj het graafwerk bij het riviertje De Linde het volledige en nog volkomen gave geraamte van een eland gevonden.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1