No. 20047. MAANDAG 20 JULI Anno 1925 Officieete Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER AD VERTE NXIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Ctg., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven M Cts. porto ta betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Olreotie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week" .TTJrr- 0.18. Franco per post 2.36 portokosten. •It nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken visoh winkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is DINSDAG ver krijgbaar NIEUWE HARING a 10.07 per Stuk, SCIIELVISCH en SCHOL en bij aan- yoer KABELJAUW en TARBOT. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 20 Juli 1925. 1142 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeens kennis, dat F. Ouwer- kerk, (e Lelden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Hooge Morschweg 7. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 20 Juli 1925. 1144 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de be slissing op het verzoek van de firma F. yan der Kloot, om vergunning tot uitbrei ding van de zuivelfabriek in het perceel Koterskerkstraat No. 0, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie G. No. 1730 en 1738, is verdaagd. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Lalden, 20 Juli 1925. 1143 Earner van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland ie Leiden over 1824. Wij ontvingen liet uitvoerig verslag over tien toestand van liandel scheepvaart en Bijverheid in het district Rijnland over het jaar 1924, zooals het werd geconstateerd door bovengenoemde Kamer. Na een kort „In memoriam", gewijd aan wijlen den heer Johannes Dekker, die der Kamer door den dood ontviel, wordt in het eerste hoofd/stuk de samenstelling van de Kamer, van het bureau en van de ver schillende commissien meegedeeld, vrijwel .vereenkomend met die van het vorig jaar Meer uitvoerig en belangrijker tevens Is het tweede hoofdstuk, waarin een zakelijk overzicht wordt gegeven van de werkzaam heden der Kamer. Uitgegeven werd een exportkaart van Lei den en omgeving. De beoordeeling van deze kaart zoowel over den opzet als over do uitvoering waren zeer gunstig. Gememoreerd wordt, dat een adres met uitgewerkt rapport inzake het vaarwater in Leiden vastgesteld werd. B. en W. hebben geen aanleiding gevonden daaromtrent in nader contact met de Kamer te komen. Verder worden de bemoeiingen van de Kamer met betrekking tot de oprichting te Leiden van een Handelsbeurs besproken, die tot de oprichting dezer Beurs leidden. Be halve de afdeeling zuivel bleek de Beurs niet levenskrachtig, zoodat in ditzelfde jaar de instelling, na een kwijnend bestaan, werd opgeheven. De zuivelbeurs wist zich tot nu toe als zelfstandige instelling te handhaven. Van de talrijke bemoeiingen der Kamer op velerlei gebied noemen wij hier nog die omtrent den vaarweg RotterdamGouda— Amsterdam. Leiden gaat, zoo luidt hel verslag, veel te weinig in zielental vooruit, om den loop gebeurtenissen af te wachten. De werkge legenheid in Leiden schijnt niet groot ge noeg om het normaile accres eener stadsbe- yolking een bestaan te verschaffen. Wel wordt armenzorg en werkverschaf fing niet verwaarloosd, en wel wordt zoo doende 80 pCt. der Rijks- en Gemeentelijke inkomstenbelasting besteed aan kunstmatig onderhoud van minder gesitueerden, maar bitter en bitter weinig wordt er gedaan om Leiden voor de vestiging van nieuwe indus-I trieën aantrekkelijk te maken. Laat het graven van de nieuwe sluis en de overige verbeteringen in dezen vaarweg voor Leiden oen prikkel zijn, om meer dan voorheen bijzondere aandacht te wijden aan het scheppen van nieuwe werkgelegenheid. Spoor en vrachtauto mogen veel vervoer tot zich trekken, ook aan hun werkingssfeer zijn grenzen, zelfs dikwijls zeer enge gren zen gestefld en goedkoop massaal vervoer ï>er schip is voor tal van indusrtieën ten eenenmale onontbeerlijk. Leiden mag daarom niet komen te liggen §wat men, in verhouding tot de prach- vaarwegen in de onmiddellijke nabij-. i,t zou kunnen noemen, een „groote t" al siert deze zich met den naam van JBn, maar ook Leiden zot zorg moeten worded rwkoep9W^n I Ziedaar de reden, waarom de Kamer dit onderwerp aan de orde stelde. De tarief wet eischte ook de volle aandacht der Kamer. In de Juli-vergadering werd een voorioopig concept behandeld, waarin het Bureau der Kamer reeds zijn denkbeelden omtrent het ontwerp had neergelegd. Naast het Bureau der Kamer werd een speciale commissie voor de tariefwet ingesteld, waarin zitting namen de heeren Boot, Heringa, Wernink, en van der Laan. Als secretaris fungeerde de heer van Litli. Tal van besprekingen werden gevoerd en verschillende punten overwogen. Vermelden wij nog, dat de Kamer een bij drage van f 25 verleende aan de winkel week te Alphen aan den Rijn en dat beslo ten werd toe te treden als lid van de ver- eeniging „Schuttevaer;\ Dit hoofdstuk wordt besloten met een belangwekkend overzicht van den export in het district. De grootste moeilijkheden werden onzen exporteurs in den weg gelegd door de vele invoerbelemmeringen, waartegen van Ne- derlandsche zijde naar onze meening, niet I krachtdadig genoeg geprotesteerd wordt. Afgezien van enkele incidenteele geval len zijn de directe resultaten van onze po gingen om den export op deze wijze te be vorderen niet zeer groot geweest, maar in direct voordeel is o.i. behaald, doordat een juister kijk verkregen werd op wat wel en wat niet mogelijk is Het derde hoofdstuk vermeldt de werk zaamheden van het Handelsregister. Op 1 Januari 1921 was het hoogste dos siernummer 3407, terwijl dit einde 1924 war opgevoerd tot 3797, zoodat over 1924 300 handelszaken werden ingeschreven. Een zeer groot deel van do bedrijven, voorkomende in deze nieuwe dossiers, be lmoren tot de nieuw opgerichte zaken, maar ook was dikwijls een nieuw dos-wror noodig, doordat er zoodanige wijzigingen zich voor deden, dat het oude dossier niet rrffeer ge schikt was, zoo bijv. indien door verande ring van eigenaar of anderszins de handels naam wordt gewijzigd, bij een omzetting in een naamlooze vennootschap of firma, enz. In totaal werden 1511 opgaven in het Handelsregister ingeschreven, waaronder duS 1121 opgaven van wijzigingen in han delszaken tegen 900 over 1923. Dit hoogo aantal is grooteadcels te dan ken aan het feit, dat circulaires aan ue be trokkenen werden toegezonden voor ue na leving van het bepaalde bij art. 8-sub 3 en 4 en art. 15 dor Handelsregisterwet, art. 10 sub 3 en 4 der Wet op de Coöperatieve vereenigingen, andersdeels door de toepas sing van onze algemeene jaarlijke controle. Het aantal faillissementen bedroeg in 1924 26, tegen 20 in 1923. Het aantal opgeheven handelszaken be droeg over hot afgeloopen jaar 67. Yoorts werd voor enkele handelszaken welke ten gevolge van teruggang in inkomen, gedu rende de laatste drie jaren enz. ten onrech te waren ingeschreven, een verzoek tot den Kantonrechter gericht om doorhaling dier inschrijving te gelasten. In het vierde hoofdstuk bet belang rijkste van alle treft men een zakelijk overzicht aan van handel en nijverheid in het district Rijnland. In de inleiding wordt o m. gezegd, dat er teekenen z^n, die er op wijzen, dat het economisch leven zich in opgaande lijn beweegt. Overal is het nog niet gezond, maar veel van het leed, het welk de crisis meebracht, is toch reeds ge leden, en met vallen en opstaan, mag thans verwacht worden, dat de mogelijkheid van i opbloei in een beter stadium is gekomen, j Van een regelmatig gezond economisch le ven is echter, in dit district althans nog geen sprake. Ware het nu, dat alleen economische re denen daarvan de oorzaak waren, men zou het zonder meer moeten dragen, maar blij kens tal van uitingen, welke ook onze Ka mer bereikten, is menigeen bitter gestemd, omdat er van overheidswege maatregelen getroffen zijn, welke den ondernemer on- noodig de mogelijkheid om zich een behoor lijk bestaan te veroveren, ontnemen. Inzon derheid moet hier gedacht .worden aan den achturigen arbeidsdag. Andere arbeiders, ambtenaren, middenstanders en de tallooze anderen, die. voor een deel terecht, klagen j over de groote duurte, zullen nooit moetetf vergeten, dat de vaststelling van een acht urigen arbeidsdag niet zonder invloed kan blijven op de prijzen der artikelen. Al wordt niet vergeten, dat de achturen- dag niet de oorzaak, zelfs ook niet de hoofd oorzaak der malaise is, vast staat, dat de achturendag er in vele gevvllen niet weinig toe bijgedragen heeft de positie der bedrij ven te verzwakken, uitbreiding verhinderd heeft en remmend werkte op de vestiging van nieuwe bedrijven Het onoordeelkundig en dikwijls ook onnoodige ingrijpen van de overheid in het bedrijfsleven is een der voornaamste oorzaken, waarom men ook thans nog huiverig er voor is zijn geld te steken in industrieele ondernemingen Degenen, die uit kortzichtigheid of ge dreven door een valsch beginsel, zich ver zetten tegen een rationeele herziening der arbeidswet, laden dan ook een zeer groote verantwoordelijkheid op zich, en elkeen, die den moed heeft tegenover, jammer ge noeg nog, een groot gedeelte van onze ar beidersleiders te verkondigen, dat een wet, regelende den arbeidstijd, slechts daar op zijn plaats is, waar ea zoolang ernstige misstanden niet door eigen initiatief ge weerd kunnen worden, diens naam dient met eere genoemd, inplaats van met smaad overladen te worden, aldus het verslag. Nocb de absolute vrijheid van voorheen, noch de starre gebondenheid van thans zrjn ter oplossing der sociale kwestie te aan vaarden. Veel verder zal men in élk geval komen, indien men bedrijf voor bedrijf re gelt Blijkt er een achturendag noodig to zijn, niemand zal zich verzetten. De Over heid heeft de roeping: ernstige misstanden te keeren, indien dit niet of niet genoegzaam door het particulier initiatief blijkt te kun nen geschieden. Laat echter nooit bg af wezigheid van ernstige misstanden, de over heid trachten uit te maken, wat op econo misch gebied mogelijk is, en trachten door te voeren, wat zij wonschelgk acht. Daartoe* is de overheid niet geroepen, en is 4 niet in staat. Derhalve geen afschaffing van den acht urigen arbeidsdag zonder meer, maar al leen een regeling daar waar de toestanden dit noodzakelijk maken en dan een regeling I welke is overeenkomstig het ernstige van den geconstateerd en misstand en den aard van et bedrijf. Allereerst is echter noodig, dat de Ar- I beidswet 1919 zoodanig gewijzigd worde, dat een soepele toepassing mogelijk zij. Na deze algemeene beschouwingen worden 1 do resultaten van elk dor voornaamste be drijven afzonderlijk genoemd. Het jaar 1924 was voor het bouwbedrijf niet druk. De werkloosheid was echter niet zeer groot. De minder bevredigende toestand werd veroorzaakt door onvoldoende vraag. Dit is wederom het gevolg van den toestand, waarin dó industrie in Leiden e. o. verkeert. Deze kan zich niet veroorloven over te gaan tot uitbreiding barer gebouwen, terwjjl herstel lingen tot het uiterste worden beperkt. Het zelfde doet zich voor bijl particulieren, zoo dat alles bijeengenomen speciaal de zgn. burgerwinkels weinig te doen hebben. Men meent wel, dat de Ioonen speciaal van de geschoolden te hoog zijta (70 cent per uur), doch men gelooft, dat dit niet de hoofdoorzaak is der 6lecnte toestandeu. De toestand in het bloembollenbedrijf is goed te noemen. De vraag naar bloembollen neemt in ihet buitenland sleede toe, hetgeen voor een groot gedeelte oen gevolg is van 't rusteloos pogen van de b 1 oembol 1 emhande- tanen, die alle meer noordelijk gelegen lan den intensief bewerken, door er 6f zelf iheen te gaan óf er hun reizigers naar toe te zen den. Het aanbal veikoopers, dat jaarlijks naar Noord-Amerika gaat, uitsluitend om bloem bollen te verkoopen, is ongeveer 300, terwijl Engeland en Scandinavië eveneens inten sief bewerkt worden. Frankrijk en BeftgiS zijn niet zoo'n goed afzetgebied, ten deele door de gedeprec ie er- do valuta, maar ook door de meer zuideJijke ligging. Daardoor kunnen gemakkelijk bloe men van de Riviera aangevoerd worden en komt bloemenschaars te in den winter bijna in die landen niet. voor. De handel op Duitechland vertoonde we der -zeer sleifce opleving. De handelswinst was echter gering, omdat de verkoop ge woonlijk plaats vindt vóór dat een over zicht van den voorraad samen- te stellen ia De goede verwachtingen voor 1925 wer den voor een groot deel thans reeds verdis conteerd in den bloembol!enhandelIn ver band nwt de 9luiting van Amerika voor den import van Narcissen werd de iets verder liggende toekomst minder gunstig geacht, daar deze sluiting, die een derde van onze cultures omvat, ongetwijfeld een depressie ten gevolge zal hebben. De toestand in de bloemenkweekerij was in het afgeloopen jaar zeer gunstig. De reden is voor het overgroote deed toe te sohrij ven aa/n een vlotten a/fzet in Duilsohtand, dat sinds Februari 1924 de grenzen weer openstelde voor bloemen en planten. Voor 1925 waren de verwachtingen min der: lo. omdat Duilsohtand de invoerrechten voor bloemen en vooral voor planton aan merkelijk heeft verhoogd. 2o. omdat in het afgeloopen jaar veel ge- j kocht is en daardoor in Duitschland niet zooveel gebrek is, hetgeen verleden jaar wel het gevad was, doordat er sinds 1916 niets was ingevoerd. Over de snijbloemencultuur te Rijnsburg en omgeving wordt oen en ander meege deeld, waaruit blijken kan hoe belangrijk deze cultuur is. In 1917 bedroeg de omzet ongeveer f 60.000, welke geleidelijk is op- geloopen en in 1922 reeds f 896.000 be reikte. Vooral door de verhoogde export naar Duitschland werd in 1924 door de Vei- lingsvereeniging „Flora" een omzet bereikt van f 576.800. Bedenkt men daarbij dat de veilingen van „Bloemenlust" in 1924 ruim f 166.000 hebben opgebracht, en dat de grootste kweekers het grootste deel van de door hen gekweekte bloemen zelf aan de winkelierB of op de markt in de groote ste den verkoopen, dan krijgt men een indruk van den omvang der snijbloementeelt le Rijnsburg. De totale omzet kan gevoeglijk op min9ten9 een millioen gulden geraamd worden. Het trekken van bolgewassen i9 ook van groot belang gebleven. Het kwan tum wordt op 15 millioen bollen geschat. De toeneming van de teelt en den handel heeft een groote verandering in de- plaatse lijke toestanden teweeggebracht. Geheelonthouding en Plaatselijke Keuze. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, was een meeting van de Zuid-Hollandsche Propa^andarCommissie van de Ned. Ver tot Afsch. van Alcoh. Dranken verleden jaar afgelast, doordat de tuin van ,.Zomerzorg"f die voor dit doel was gehuurd, onder pres sie van den Bond van Vergunninghouders ter elfder ure was afgezegd door den toen- maligen pachter. Reeds dadelijk werd toen van de zijde der drankbestrijders opge merkt, dat dit uitstel geen afstel zou be- teekenen. En de genoemde propaganda- commissie heeft woord gehouden. Zaterdag heeft de meeting plaats gehad, die nu zoo wel als een protestmeeting als een propa ganda-meeting was bedoeld. Te half drie stelden de deelnemers zich aan het stationemplacement tot een omme gang door de stad op. In het geheel waren er 36 Vereenigingen vertegenwoordigd, be halve drankbestrijdersorganisaties*ook po litie- en vakvereenigingen, benevens en kele jeugdorganisaties. Vele dier Vereeni gingen hadden haar vaandels en banieren meegenomen, die nu in den stoet werden meegedragen. Rereden politie en agenten te voet vergezelden, den optocht door do stad, voorafgegaan door de muziek van „Nieuw Leven." De kleurige stoet trok tijdens de wande ling door de stad veler aandacht. Inmid dels hadden ook reeds een aantal belang stellenden zich naar het terrein bij den mo len „De Valk" begeven, waar de meeting zou plaats hebben en waar een buffet was opgesteld voor het gebruik van onthou dersdranken en versnaperingen. De lucht was echter gaan dreigen on vreezendo voor een onweersbui, besloot 't bestuur tijdens den optocht, het zekere voor het onzekere nemend, de meeting te hou den in de groote Stadszaal. Den wachtene den op het terrein aan de 1ste Binnenvest gracht, werd dit aangezegd, die met dezen voorzorgsmaatregel zich niet best konden verzoenen. Daar meende men, dat de bui wel zou overdrijven Er hielp echter niets meer aan, de bijeenkomst werd in de Stads zaal gehouden Hoewel do opkomst zeer bo- vredigend was, zou do meeting in de open BINNENLAND. Ingediend is een wettelijke regeling in* zake de autobussen. Wetsontwerp tot wijziging van de Lager- Onderwijs-wet 1920 (Fransch op de lagei* school). De adviezen, uitgebracht door den Loon- raad voor het Spoorwegpersoneel aan dn directie betreffende loonregeling en stand plaatsaftrek. De S. D. A. P. heeft in verband met dn opdracht tot Kabinetsformatie van den heer Colijn een oproep tot alle democraten ge richt. De schildersstaking in Den Haag is ge ëindigd. Frankrijk wint de finale voor den Davit- cnp (Enropeesche zóne). De aanwijzing der ploegen voor de Eurn» peesche roeikampioenschappen. BUITENLAND. De Britsche mijnwerkers blijven weigeren voor het hof van onderzoek te verschijnen* De ontruiming van hef Roergebied vor dert snel. Militaire opstand in Portugal. kig slechts voor korten tyd, want kort na de pauze konden de plaatsen in den tuin weer worden ingenomen, en werd het programma ,rWfU afgewerkt onder gunstige omstandigheden. lucht zeker veel meer aan haar doel hebben Er werd nog oen toegift gegeven. Toen beantwoord en vele menschen buiten de lÊping men tevreden huiswaarts, deelnemers aan den optocht hebben ge- t Onder zeer groote belangstelling gaf gister- trokken. En het weer bleef zich goed hou den. Het bestuur had echter met de beste bedoeling deze regeling getroffen, zooals de Voorzitter, de heer K. Z. Don, urt Delft, in zijn openingswoord deed uitkomen. Hij releveerde verder in het kort de aan leiding tot deze plaatselijke actie, nogmaals avond de Mannonzangivereeniging „Kunst en Vriendschap", onder leiding van den heer A. K. A. Durgdorffer, met medewerking van het muzeikgezelschap „Orpheus", dir. Üe heer J. Vink, een concert in den tuin var» „Zomerlust". Precies op trjkl, 8 uur, werd begonnen protesteerende tegen het machtsmisbruik eerste muzieknummer „On van den drankhandel, dat echter slechts Victory, marsch Na nog eenige nummers tijdelijk succes kou hebben. teu gehoore gebracht te hebben, werd dt De heer A. H. Willemse, een der voor- afgewisseld door zang en werden mannen in de onthoudersbeweging, schets- i do vel« beiers vergaat op het eerste te onder den titel van „Onze vrienden de I zangnummer van Kunst en Vriend.-chap', herbergiers", den toestand van het café-, nX -Nimmer Nachf, van N. H Andncs- Hotel-c en Restauranthoudersbedrijf in een 6eI)' ,01? door n°g e® paar goede stukjes drankvrije maatschappij, om tc doen uitko- 1 W?,r$fn* - I Na aen rusttrjid werd weder aangevangen met zang, „Uchtend-Hyrane" van C. C. Wil- mink, gevolgd door „Sterrennacht", van A. M. Storch, waarmede de Vereeniging j op het concours te Delft den vierde» prijs te- bbhalen, en die ook nier zeer goed men, dat het niet tegen deze personen en hun bedrijf als zoodanig gaat. Deze perso nen en hun inrichtingen zullen blijven be staan, maar het bedrijf zal mooier en nobe ler worden, als de alcoholische dranken er uit verbannen zijn on onschuldiger genot middelen er voor in de plaats zijn gekomen. Zóó gezien, kunnen ook de drankbestrijders den herbergier als hun vriend beschouwen. Met een opwekking om allen te ijveren klonken. Het slot van hot programma werd ver zorgd door Orpheus". Het talrijke publiek, dat voor deze uit voering was opgekomen, heeft volop genoten met woord en daad, om tot een drankvrije en jjej. wa3 yoor j>0ZOÖkers on Vereetiïgingia maatschappij te geraken, waaraan ook de een geslaagde avond. Er werd Yeel Plaatselijke Keuzo zal meewerken, besloot 1 geapplaudisseerd. spr. zijn toegejuicht betoog Mej. Marie Geys, voor de Leidschc drank bestrijders geen onbekende, wekte in een slotrede in het bijzonder de vrouwen op om zich achter de Blauwe Vaan te scharen, zei ven den alcohol te verfoeien, hun man nen tot de onthouding aan te sporen en vooral hun kinderen ook in dezen tot een voorbeeld te zijn. De spreekbeurten werden afgewisseld door de muziek van „Nieuw Leven" en den zang van „De Stem des Volks" en dit werkte zeer mede tot het welslagen van den dag zooals de voorzitter in zijn slot woord terecht deed uitkomen. Zomerconcerten. Zaterdagavond gaf de muziek vereeniging „P.C.L." in den tuin van „Zomerzorg" een uitvoering, onder leiding van haar directeur cfen heer M. Bolderdifk. Even na acht uur werd aangevangen met het eerste nummer van een zeer goed pro gramma, n.1. „En Excursion", marsch van D. D. Belleflammet waaruit al dadelijk bleek, dat dit orkest wel wat presteert en dat rijn directeur een zeer goede leiding geeft Na het hooren van nog een paar nummers, o.a. „Chea ma tante", fantasie van J. Bat, waarmede deee muziek vereeniging evenals !met een nog te volgeo nummer, n.l. „Fer- rières", marsch, van D. D. Belleftamme» op het concours te Dordrecht een tweeden prigs behaalde, werd voor de pauze (op verzoek) nog ten gehoore gebracht „Martha", Potpourri sur 1'Opéra de Flottow, waarop een welverdiend applaus volgde» evenals trou wens op alle nummers. Liet zich het weer bij den aanvang zeer goed aanzien, het was een groote teleur stelling, dat even na de pauze een flinke regenbui neerdaalde. De vele bezoekers zoch ten een schuilplaats in de zaal; echter geluk- Geitenkeuring. Zalcrdag had op hel sportterrein aan den Zoeterwoudsehe-Singol de jaarlijksche keu ring plaats van den Prov. Bond van Geilen-, fokvereenigingen aid. Z.-H. voor de afd Leiden, waar de volgende geiten wenden in geschreven Ilally 2503 S, eigenaar H. D. Staag; Lena 3562 S, eig. D. J. Verberg; Trui 3563 S, eig J. v. Leeuwen; Anny 3564 R, eig. P. Fon- tijn; Nelly 3565 S, eig. H. Taflijn; Nelly 3566 S, eig J. M. Jansen; Willy 3567 R, eig. W. Siraa; Jokky 3568 R, eig. C. J Ak kerman; Anny 2848 S, eig. H. D. Sirag; Paulina 2844 R, eig. J. Slootweg. In de 1-jarige klasse won „Lena", eige naar den heer D. J. Volberg, een medaille van den Prov. Bond. In de overjarige klasse werd de medaille van den Prov. Bond ge wonnen door „Ilally" eigenaar de heer H. Sirag. Verder werd een geldprijs gewonnen door: „Pauline", eigenaar de hepr J. Sloot weg, Oegstgeest, en door „Trui", eigenaar de heer J. van Leeuwen. Voor de afdeeling lammeren was een me daille beschikbaar gesteld door de Vereeni ging; deze werd gewonnen door den heer J Slootweg, Oegstgeest. Als lammeren werden in het jongvee register ingeschreven: No. 6, eigenaar C. J. Akkerman. 30, eige naar J. Slootweg, 44, J. A. Paulides, 45, J. A. Paulides, 48, A. Vis. 49, L. van den Berg 64, P. Fontijn, 66, J. ve Leeuwen, 57, H. D, Staag, 58, H. D. Sirag. Als keurmeester trad op de lieer H. Roest, Rijksveeteellconsulent, van Hoogvliet, dit zeer tevreden was over de ingezonden die ren, hetwelk in hoofdzaak ie danken is aaa het manlijk fokmateriaal en het actieve be stuur van de afd. Leiden.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1