No. 20045. VRIJDAG 17 JULI Anno 1925. Bit nummer bestaat uit ORIE Bladen EERSTE BLAD. Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER &DVERTENÏIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bi) vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Oirectie en Administratie 2500 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week ƒ0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post 2.35 portokosten. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken visch winkel, Vischmarkt 18, lel. 1225 is ZATERDAG en voorzoover voorradig ook ZATERDAG AVOND verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 0.10 f 0.20, SCHOL a f 0.10—f 0.24, GEH. KABELJAUW a f 0.18, TARBOT a f 0.50 per pond en NIEUWE HARING a 0.07 per stuk. N C. DE GIJSELAAR. Burcem Leiden. 17 Juli 1925. 1023 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat H. J. Verwayen te Leiden een verzoek heeft in gediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank an- deron dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Haven No. 16. 1024 N. C DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STR1JEN, Secretaris. Leiden, 17 Juli 1925. De Leidsche Navoxacringsbelasting. Men 6chnjft ons. Ln de bekende zaak van de Leidsche Na vordering heeft de Uooge Raad, gelijk de lezers van ons Blad zich zullen herinneren, zich onbevoegd verklaard. Eén van de belastingschuldigen heeft den 1 strijd niet opgegeven en thans zijn succes bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland beproefd. De zaak is behandeld namens den belas tingschuldige door mr. A. J. Romijn en na mens de gemeente door rnr. P. M. Trapman, beiden advocaten alhier. Blijkens hun besluit van 14 Juli 1925, waarvan wij de voornaamste overwegingen hier laten volgen, hebben Gedeputeerde Sta- ten den belastingplichtige in het ongelijk gesteld. Gedeputeerde Staten hebben allereerst beslist, dat zij bij de uitoefening van de aan hen opgedragen administratieve rechtspraak de verordening niet buiten toepassing mo gen laten; maar bovendien hebben zij vast gesteld, dat de gemeente bevoegd was na te vorderen. De gemeente is dus zoowel materieel als formeel in het gelijk gesteld. De voornaamste overwegingen luiden als volgt; Overwegende, dat in het adres als het - eenige bezwaar tegen de beslissing van den Raad wordt aangevoerd, dat een gemeente vóór de in-werking-treding der Wet van 30 December 1920, „Staatsblad" No. 923, het recht tot het opleggen van navorderings aanslagen miste; overwegende hieromtrentdat Gedepu teerde Staten, volgens art 139 der Grond- wet orgaan van uilvoering, op wettige wijze tot stand gekomen wettelijke voorschriften hebben toe te passen, ook daar waar de aan hen opgedragen uitvoering bestaat in het beslissen van geschillen; dat in artikel 161 jo. artikel 146 der Pro vinciale Wet voorgeschreven is, dat Gede puteerde Staten hebben te doen, wanneer zij een plaatselijke verordening in strijd achten met de Wet, terwijl de artikelen 233 tot 236 der Gemeentewet het bijzonder toe- Zicht op de gemeentelijke belaslingverorde- ningen regelen, en het met de aan Gedepu teerde Staten in de genoemde voorschriften aangewezen plaats niet zou overeenkomen, wanneer zij zich zouden onthouden van toepassing eener plaatselijke verordening, die niet ingetrokken, geschorst of vernie tigd is, en die, als belastingverordening, door de Kroon is goedgekeurd; dat zij mitsdien ook niet bij de uitoefe ning van de aan hen opgedragen admi nistratieve rechtspraak cene plaatselijke bclaslingverordening buiten toepassing mo gen laten wegens strijd met de wet, waar toe overigens in dit geval de inhoud der .verordening ook geen aanleiding zou geven; gelet op artikel 139 der Grondwet, arti kel 161 jo. art. 146 der Provinciale Wet en artikel 265 der Gemeentewet, zooals deze luidde vóór de wet van 30 December 1920, Staatsblad no. 923; besluiten het beroep af le wijzen. Ouderavond Opleidingsschool voor U. L. O. aan de Heeren3traat. Voor deze school is weer een ouderavond gehouden, de tweede zomeravond. Ondank? het warme weer was de opkomst zeer groot. Geen plaatsje was onbezet. Nadat de notulen waren gefezen, nam de Voorzitter der Oudercommissie, de lieer Gh. L. W&ldkötter, het woord tot he^ doen van eenige mededeelingen. Allereerst een negatieve n.l., dat niet uit de vergadering een verzoek was gekomen tot het bespre ken van een of ander nuttig onderwerp- Wil één van de ouders niet zelfs eens een onderwerp inleiden, over bijv. aquaria, of radio of tuiniersport voor ouderen en kin deren. De volgende mededeel ingen van den •preker waren eenige kleine verhaaltjes, waarmede werd aangetoond, hoe het huidige onderwijs, evenmin als het vroegere, tot practische resultaten leidt. Spr. vertelde van een flinken jongen van vijftien jaar, die zonder blikken of bloozen kout schrijft in plaats van koud, en van een dienstmeisje, dat op de dagrekening schreef: melluk en brot. Spr., wiens verhaaltjes stonden m het leeken van Ernst en Luim, vindt zulks een aanklacht tegen het onderwijs. Hierna bevai spreker warm het Leidsoh Ouderblad aan, met succes als later bleek. Bij de verkiezing van vijf leden voor een nieuwe Oudercommissie slechts twee leden hadden zich herkiesbaar gesteld weiden als nieuwe leden gekozen mevr. TimanDe Jong en de hecren J. A. Pee man en A. G. van der Woerd. Mevrouw HoogeveenDe Vries en de heer Waldköt- ter werden herkozen. De ouders hadden in de pauze gelegen heid zich met de onderwijzers te onder houden. Na de pauze las de heer Huibregtsen, hoofd der school, eenige fragmenten voor uil paedagogische werken, o.a. uit „Opvoe dingsproblemen" van mevr. MarkusZer- nike en uit „Kind en Mensch" van Canne- gieler. Dat het kind meer vrijheid heeft dan vroeger is toe te juichen; doch bestaat er thans geen kindertirannie? Het kind voelt zich nummer één en heeft in het algemeen een aanmatigenden toon tegen de ouders. Het kind erkent geen gezag zonder steun van binnen uit. Willen wij hert kind be- höorsohen, dan moeten wij voortdurend aan onszelven bouwen. Van het vroegere werk tuiglijk gezagstelsel hebben de kinderen zich geëmancipeerd. Het valt niet te on- kennen, dat slaaf 9che gehoorzaamheid schijnheiligheid wekt Opvoeding is niet an- ders als zichzelf overbodig maken, i Het applaus der aanwezigen toonde spre- I ker, dat men zeer voldaan was over het gehoorde. Er werd medegedeeld, dat één der aan- I wezigen zich bereid Jjad verklaard, het onderwérp in te leiden; „Hoe houdien we ons boven water?" welke niedodeeling met applaus werd beantwooid. I De Voorzitter der Oudércommissie dankte den heer Huibregtsen namens de aanwezi gen. Verder bsdankto de heer Waldkótter dien vertrekt enden heer Van der Hoeven vóór hetgeen deze voor zijn leerlingen deed, ook als leider van den Franschen cursus. Nadat de vergadering uiteen was gegaan, bleef de nieuwe Oudercommissie nog eeni- gen tijd bijeen. Als voorzitter werd aange wezen de heer Waldkölter en als secreta ris de heer Van der Woerd, 't Was weer een gezellige avond. School Dnivenbodestraat B. Door de leerlingen der hoogste klasse is Woensdagmiddag aan die kinderen van het 3de, 4de en 5de jaar een afscheidsfeestje ge geven, dat uitstekend geslaagd is. De liefhebberij, om er ook bij te kunnen zijn, was zóó groot, dat een overstelpend aantal verzoeken binnenkwam van kinde ren. op andere scholen geplaatst. Toen om twee uur do schooldeuren open gingen, waren in oen wip aiten op hun plaatsen. Zij hebben vert) azend genoten van het mandoline- en vioolspel, dat de giroote leerlingen gaven. Zeker wensebten velen het ook eens zoo te kunnenl Gelachen i3 er ook. Allerhartelijkst! Het begon al bij een gedramatiseerd lees lesje: ,,'t Oudste zoontje van Lange Wan nes". Vermakelijker vonden veilen: De Boks- dans! Het tooneelstukje, dat de gezellige bijeen komst besloot, werd tuide toegejuicht. Met de jongens zeggen ook de onderwij zers van de'school: Zoo iet3 nog eens meerl 's Avonds op den Ouderavond is hetzelfde, aangevuld met gymnastiek en pianospel, voor de ouders gegeven. Het behoeft zeker niet vermeld, dat de opkomst buitengewoon was, n.L phn. 150 bezoekers. Bij de opening herirvnerde.de Voorzitter aan het succes der Oudercommissie ten op zichte van het rookverbod. Verder liep ook hier het programma goed van stapel. De ouders hadden veel schik in de wijze, waarop hun kinderen zich met groote geestdrift van hun taak kweten. Ten slotte bracht de voorzitter een woord van dank aan de velen, die meegewerkt hadden tot het slagen van den avond. Hij noemde o. a. den heer Mekel, diie zijn piano had afgestaan, den heer Leemans voor zijn pia no-spet en verder de leden der Oudercommissie en den heer Breedevedd, die mei veel opoffering hadden gezorgd, dat de school een aardig tooneeltje rijk was, dat door de jongens zelf was beschilderd. Aan de R.-K. Vakschool voor meisjes, I Noordeinde 50, zijn bevorderd; van de le naar 3e klas Huidhoudkundigcn de dames M. Welling, M. Honrath, M. Boot, B. Jans- sens, G. S traierAfgewezen 2 Het diploma Huishoudkundige werd uit-» gereikt aan de diaimes H. Bots, Fr. Kramer, M. Kreijm, H. Meulder, E. Odijk, Tfh. Rem mers» M. Soheffer, A. Valenk-amp, J; Ko ning. M. Gründemaiin. Het diploma Hulp in de Huishouding aan de dames C. Kelfkene en E. Bayer. Det diploma linnen- en cosluumnaaien aan de dames P. v. Amsterdam, M. Hooge veen. L. Vollenbcrc. Het diploma costumióre aan mej. ld. v. d. Wijngaard. Bevorderd werden van het le naar het 2e jaar klas coslunuère de dames J. Eltëts, J. Bleys, C. Hoogzaad. Afgewezen 1. Het diploma 3-jarigen avondcursus werd uitgereikt aan de dames P. Romeijn, M. Meershoek. Het diploma 3-jarigen huishoudelijken cursus aan ae dames M. Planje, C. Warme- dam, J. Vreeburg. Van de leerlingen der Vakschool voor Meisjes (Huishoud-'en InduslrieschoCl) Ra penburg 23. alhier, behaalden de dames H. A. Bakker, uit Oegslgeest, P. D. Hakken berg, M. Huisman, A. C. Kouwenhoven, M. M. J. Rees, G. Slapet, alhier, en K. G. Wes- terbrink, uit Alphen a. d. Rijn, het diploma voor Huishoudkundige; A. E. Bazuine, al hier, dat voor hulp in de huishouding; A. J. de Boer, uit Katwijk, E. de Graaf, ui-l Alpthon a. d. Rijn, en M. Ma ar tense, alhier, de akte Na. en W. A. van Hensbergen en W. v. d. Swan, allhier, diplpma voor kostuumnaaien. Voor hel examen nutbige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames A. E. C. Langenhorst, J. J. E. van RaimShorst en J. W. Rocstoen, alhier. De heer A. Linschoten, alhier, is in Den Haag geslaagd voor het diploma Engel- sche handelscorrespondentie. Geslaagd is voor het examen boekhou den vanwege de VereeniLging van Leeraren in de Handelswetenschappen in Den Haag de heer E. Janzen, aü'hier. Geslaagd voor het tweede gedeelte van liet proponentsexamen der Remonslrant- sche Broederschap mej. G. M. Boot. Gisternamiddag ongeveer kwart over vier, reed onze stadgenoot, de chauffeur in dienst bij de weduwe G. Dieben, stal houderij alhier met een luxe-auto, waarin een paar personen zaten, langs den Leid- sclien Straatweg, toen nabij het Malieveld onder de gemeento 's-Gravenhage, onver wacht een drietal knaapjes uit het hout le j voorschijn kwamen en den weg wilden i oversteken. De chauffeur, die niet buiten gewoon snel reed, remde uit al zijn macht, toen hij plotseling de kinderen voor zich zag. Hij kon echter niet voorkomen, dat twee van de drie knaapjes, de 7-jarige De V. uit de Engelenburgstraat en de 8-jarige DeJ. uil de Paul Krugerlaan werden over reden. Zij waren onmiddellijk dood. De derde knaap ontkwam als bij toeval aan het gevaar. J. weid op het politiebureau te 's-Gra venhage in verhoor genomen en na verhoor waaruit bleek, dat hij onschuldig aan het ongeval was, weer vrij gelaten. De „Sts.-Crt." bevat de gewijzigde statuten van de boek-, courant- en (handiels- druückerij voorheen J. J. Groen en Zoon, al hier. Gisteravond gaf de Leidsche Orkest- Vereeniging in den tuin van „Zonnerlust" voor een zeer belangstellend publiek en met medewerking vain de sopraan-zangeres me vrouw Miien BouwmeesterVeiheydit, uit Den Haag, een zeer geslaagde uitvoering. Wij hebben reeds meer dan eens onaen gunst'igen indruk over dit orkest, dat onder leiding van Henri Zeldonrust naam maakte weergegeven, en het doet ons genoegen te kunnen getuigen, dat di^n indruk weder iB versterkt geworden. Er is gisteravond door hel orkest mood werk geleverd. De nummers van hiet met zorg gekozen programma werden op zeer verdienste/lijke wijze uitgevoerd. De soliste demonstreerde in het oerste ge deelte van den avond haar goede kwalitei ten met de Aria uit „La Reine de Saba", van Ch. Gounod, waarvoor de aanwezigen haar met warme bijvalsbetuigingen beloon den, zooals trouwens elk nummer met warm applaus ontvangen werd. Na de pauze liet mevrouw Bouwmeester zich nogmaals hooren in de Aria uit „Hero- diade", bij welk nummer zoowel de bege leiding door het orkest, alle de zang, viel te roemen. Wij zouden onzen stadgenoot den heer J. Kroon onrecht doen, wanneer wij ook niet zijn zuiver en met gevoel gespeel- den viool-solo „Prélude le Déluge" hier niet afzonderlijk noemden. Het was voor muziekliefhebbers een mooie avond, waartoe het heerlijke zomer weer het zijne bij droeg. Dit alles bijeenge nomen, hadden wij nog een grootere op komst verwacht. Dat een ongeluk op een kleön plaatsje kan liggen, ondervond gtetervoormdddag onze stadgenoot, G. J. V., winkelier in huis houdelijke artikelen, die voor zaken eon be zoek had gebracht aan het vrachtgoederen- bureau der Nederi. Spoorwegen aan de Wittepoort. Terwijl (hij, het lokaal verlatend, over den drempel zou stappen, struikelde hij en brak den enkel ven den linkervoet met liet gevolg dat de man ter behandeling in het Diaconessenhute moest wordien opge- Gistemamiddag kreeg D. B., aJIiier, terwijl hij in een weiland aan den Moraoh- weg een koe zat te melken van het plotse ling woest geworden dier een trap tegen tegen het lichaam, .die zoo aankwam, dat de inmiddels ontboden geneesheer moest conslateeren, dot een rib gebroken wa^ Reeds geruimen lijd geleden kwamen verschillende winkeliers in koek en banket hier ter stede bij de politie kragen, dat zij door een juffrouw waren opgelicht. Deze kwam dan voor een niet al te groot bedrag koek te koop vragen, welke ze dadelijk wilde meenemen om dan tevens nog ander gebak te bestellen, dat dan moest worden thuisbezorgd, waarvoor het adres werd op gegeven. Alles zou dan tegelijk worden be taald. Als het bestelde dan aan het opge geven adres werd bezorgd bleek men er daar niets van te weten. Inmiddels was men de koek kwijt. Eindelijk is het aan de politie gelukt de daderes op te sporen. Het is de 45-jarige mej. J. P. van H., alhier, tegen wie nu proces-verbaal is opgemaakt. In het Wernerhof alhier kregen twee buurvrouwen ruzie met een andere vrouw, ook in dit hof woonachtig. Het tweetal, G. van H. en J. H. deed nu aangifte bij de po litie dat buurvrouw B. haar lichamelijk let sel had toegebracht. Ter Gem. Arbeidsbeurs zijn thans in geschreven 587 werkzoekenden, tegen 621 op 16 Juni 1924. G i-s t e r n a c h t, omstreeks h a lf- ecn, werden de politie en de geneeskun dige dienst in Den Haag gewaarschuwd, dat or een vechtpartij had plaats gevonuen op het Lange Voorhout, waarbij een persoon ernstig gewond zou Zijn. Toen de politie ter plaatse kwam bleek inderdaad, dat er een vechtpartij plaats ge vonden had en vond zij een man, ernstig ge wond, op den grond liggen. Het eerste werk was den man naar liet Ziekenhuis te brengen. Daar bleek, dat hij een diepe steekwond in zijn buik bekomen had. Men oordeelde zijn toestand levensge vaarlijk. Bij het politioneel onderzoek bleek, dat het de 72-jarig© J. M. was, wonende op den Gedempten Burgwal Hij verklaarde door iemand, wiens naam hij niet wenschte te noemen, met een scherp voorwerp, vermoe delijk een dolk, gestokon te zijn Uit enkertï uitlatingen van den gewonde kïeeg de po litie echter toch eenig vermoeden omtrent den dader. In den loop van den nacht werd dan ook als den vermoedelijke dader aan gehouden de 30-jarige handelsreiziger A. J. C. P. in zijn woning Van de Spekstraat. Uit het verhoor, dat beide personen moesten ondergaan, bleek, dat tusschen beiden reeds lang een veete bestond. Toen zij elkaar dan ook hedennacht ontmoetten is de ruzie zoo hoog geloopen, dat de een den ander met een dolk stak. Wie de aanleiding tot de steekpartij is geweest, staat nog niet volkomen vast, daar do betrokken personen elkaar de schuld geven. De als vermoedelijke dader aangehouden P. verklaart wel te hebben gestoken, maar uit noodweer te hebben gehandeld, daar de ander hem'bedreigde. In verband hiermee verzoekt de Commis saris van politie, afd. O. den lieer en het meisje, dat zich omstreeks dien tijd op de bedoelde plaats bevonden en het geheele tooneel hebben gadegeslagen, zich bij hem te willen vervoegen tot het geven van na dere inlichtingen. P. is in voorloopige politiebewaring ge steld. De toestand van B. is zeer zorgwekkend. De 8-jarige cfcie te Voorburg onder een met steenen beladen wagen is geraakt, is eenige uren daarna aan de ge volgen daarvan overleden. Volgens „Het VadL" bestaat er kans, dat de kilometerboekjes bij de Spoor wegen terugkeeren. Op het oogenblik wordt de mogelijkheid terdege onderzocht, daar een hoofdbezwaar tegen de boekjes is weggevallen. Tegen het voordeel het blad spreekt van de sf^ide van het spoorwegbestuur van het (Waarborgfonds, dat gemiddeld uit een f400.000 bestond (men herinnert zich, dat elke houder van een boekje een waarborg som moest storten) en dat feitelijk renteloos aan de Spoorwegmaatschappij geleend werd, en tegen het voordeel, dat de houder van een ki lome terboekje gemakkelijker zich tot een niet strikt noodzakelijk reisje liet ver- Hokken, stond een gTOOt nadeel van ad ministratie ven aard, namelijk het uitzoeken van de Reizen en gedeelten van reizen over de lijnen der verschillende Maatschappijen. Nu alles één lichaam is geworden, verviel die tijdroovende en veel geld kostende rompslomp. Het conflict aan de Scheeps bouwmaatschappij „De Nieuwe Waterweg", te Schiedam. Gisteravond heeft in het gebouw „Odóon" aan de Gouvernestraat een vergadering plaats gehad van het personeel van de Rotterdamsche Dioogdokmaatschappy, daartoe opgeroepen door de vier samen werkende organisaties in het metaalwerkers bedrijf, den Algemeenen, den Roomsch-Ka- tholieken, den Christelijken en den Neutralen Metaalbewerkersbond, ter bespreking van de vraag of het werk, dat van do maatschappij. „De Nieuwe Waterweg" komt, aan de "Rot- j BINNENLAND De Leidsche navorderingsbelasting. Een ongeluk met een Leidschen anto op den Leidsche-Straatweg. De finale voor den Davis-bekei zal te Noordwijk-aan-Zee plaats hebben. Heden is de „Kaagweek" begonnen. De Pers over Colijn als Kabinetsformatew Het Middenstandscongres te Assen. Er bestaat kans, dat de kilometerbockjes bij de Spoorwegen zullen terugkeeren. BUITENLAND. De Duitsche rijkspresident heeft de Valo» risatie-wetten geteekendL Het antwoord van Duitschland aan Frank rijk wordt Dinsdag gepubliceerd. Geen overeenstemming in het Engelsche kabinet over het vlootbouwprogram. terdamsche Droogdok Maatschappij moot worden afgemaakt of niet. De vérgadeflng was strikt huishoudelijk. Na afloop werden door het bestuur van den Alge-mee neo Metaalbewerkersbond do volgende mededeelingeo verstrekt: Het woord is gevoerd door de bestuur ders Oosterhoorn (Alg. Bond). Van Abbevé (R.-K.) en Hordjjlq (Ghr. Bond). Deze hebben besproken de oorzaken van het conflict, de onderhandelingen, gevoerd met den directeur van den Metaalbond, en de conferentie, ge houden met den Rijksbemiddelaar, de ver tegenwoordigers van de organisaties en de directie van de Rotterdamsche Droogdok- Maatschappij. De neer Oosterhoorn behan delde in het bijzonder net z.g. „misverstand" over d© loonen. Na de inleidingen volgde een discussie, waaraan een achttal' leden van het personeel deelnam. In die discussie deelde oen der leden van de fabrieksvereeniging mede, dat hij1 een onderhoud had gehad met den heer Dijkgraaf, directeur van de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij, t\o o.a. had ver klaard, dat de arbeid aan de „Lobitho" geen besmet werk was, daar de reparatie aan dit schip werk van de Droogdok-Maafc- echapp'y was en die ernstig had* gewaar schuwd nief tot staking over te gaan. Na beantwoording van' deze 6prekers door de inleiders, werd de beslissing genomen bij zitten en opstaan. Met overgrooto meerder heid sprak de vergadering zich aldus uit, dat het werk van „De Nieuwe Waterweg:" niet zal worden gemaakt bij1 de Rotter damsche DroogJok-Maatechappiv Zy droeg de gezamenlijke bestuiten op de maatregel'*» te treffen ,noodig om dit besluit tot zijn recht te doen komen. De recherche te Amsterdam hééft aangehouden een ZCVjarigien blikslager en een 22-jarigen werkman, die op heeter- daad werden betrapt op het stelen van een fiets op de terreinen van het Binnen-Gast huis te Amsterdam. Een v -nier onderzoek bracht aan het licht, dat beide maimeu zich reeds eenige malen aan dergelijke diefstallen hadden schuldig gemaakt Reeds thans is gebleken, dat hun de diefstal vao zeven fietsen ten laste kan worden gelegd, die aan don openbaren weg onbeheerd stonden in verschillende stadsgedeelten. D?ze fietsen zijn in beslag genomen. Do .aangehoudenen werden in hun bedrijf eenige malen ge assisteerd door een 20-jarigen chauffeur, die eveneens i3 opgesloten. De werkman schijnt als leider van het bedrijf te m >etco worden aangemerkt. De aangehoudenen ui len morgen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. In deze zaak is Tevens een 18-jarige magazijnbediende ge hoord; hij wordt verdacht van heling van een der fietsen. Het plan bestaat tot oprichting van een Centrale Werkplaats voor Kteiiir fabiikanten in de sigarenindustrie te Am sterdam. In 'het b o s c h achter de u i t- spanning ,,De Pan", bij Zeist, gor d verst lu ien tusschen het dichte hout, s, naar „Het Volk" meldt, een kampeertent gei oiideu, die waarschijnlijk reeds eenige weken onbe woond bleef. De politie vond in de tent do uniformkleeding van een vaandrig van de genie, benevens allerlei, dat voor een picnic noodig is Alle tafelgerei, dat van goede kwaliteit bleek, was geroest, wat er mede op wijst, dat liet geruimen tijd nipt werd gebruikt. Behalve nog een koffer, boeken, enz. werden ook een geladen browning, be nevens een paar dozijn patronen, aange troffen. Gelet op den omvangrijken en erre van waardeloozen inventaris, baart hot ver wondering, dat een en ander zoo lang on beheerd bleef. Tent en inhoud werden naar het Dolitiebureau overgebracht. Een onder zoek wordt ingesteld aaaz d-e* eigenaar

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1