No. 20044. DONDERDAG 16 JULI Anno 1925. BH nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. i LEIDSCH DAGBLAD PRUS OER AD VERTE NXIEN 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdverlenliCn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer! voor Oirectie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT) Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0.18. Franco per post 2.36 portokosten. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van. Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat dooi hen vergunning is verleend aana. de fa. H. M. Biesiot en rechtverkrijgenden, tot oprichting van een bakkerij en kokerij in het perceel Steenstraat No. 55, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B No. 1694 j b. K. Louwrior en rechtverkrijgenden tot oprichting van een brood-, koek- en banketbakkerij in het perceel Zuidsingel No. 21 en 23, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie C. No. 1565c. de fa. Kraan en Groenewegen en rechtverkrijgenden, tot uitbreiding van de timmerwerkplaats in het perceel Oude-Rijn No, 91, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie H. No. 656. N C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 15 Juli 1925. 971 STICHTING VAN LOKALEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS AAN DE KRAUWELSTEEG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis: I. dat de Raad dezer gemeente in rijn op 13 dezer gehouden vergadering heeft be sloten aan het Bestuur van het gesticht ,,de Voorzienigheid" te Leiden een vergoeding toe te kennen, als bedoeld in artikel 84 'der Lager-Onderwijswet 1920 voor de kosten yan stichting van lokalen, bestemd voor ge woon lager onderwijs aan de Krauwel- steeg II. dat binnen dertig vrije dagen, te re kenen van heden af, ieder ingezetene en bet schoolbestuur van bovengenoemd Raadsbesluit bij Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-ilollarid in beroep kan ko men. N. C. DE GIJSELAAR, Burgcm. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden. 16 Juli 192ö. - 070 Dr. A. Korevaar. Dr. A. Korevaar, benoemd tot bibliotheca- jrifl van de bibliotheek der Technische Hooge- school te Delft, is in 1886 geboren te Am sterdam. Hij volgde de H.B.S. alhier en stu deerde van 1904 tot 1912 aan de Technische Hoogeschool, in welk laatste jaar hij het diploma voor scheikundig ingenieur behaal de. Op 1 Juni 1917 promoveerde hij tot doc tor in de technische wetenschap op een proefschrift getiteld: Studies over het me chanisme van hydrezen, welke promotie ge schiedde met lof. Van 1913 tot 1918 was hij assistent voor do mechanische technologie aan do Techni sche Hoogeschool en sinds 1919 is hij advi- seerend ingenieur en privaatdocent aan de Rijksuniversiteit alhier in de chemische technologie. Dr. Korevaar heeft een speciale studie ge maakt van het warmte-effect in hoogovens, over welk onderwerp een boekje van zijn hand is verschenen, dat kort geleden in het Engelsch is vertaald. Hij heeft voorts arti kelen in het „Chemisch Weekblad" geschre ven. Ouderavond Leerschool Oude Vest In het gymnastieklokaal van bovenge noemde school word gisteravond een vor<?a- doring gehouden onder leiding van. het hoofd der school, den heer W. Koops Azn., .welke werd bijgewoond door negentig ouders en eenige gonoodigden en het vol tallig onderwijaend personeel. Met een kort openingswoord constateerde de Voorzitter de goede opkomst, sprak hier over zijn volle tevredenheid uit en hoopte, dat allen getrouw de ouderavonden zouden blijven bezoeken. Het is zoo prettig, zeide spreker, te mogen ondervinden, dat de ouders met het moei lijk opvoedingswerk meeleven en allen kon den zich dan ook overtuigen van de vorde ringen van hun kinderen. In alle lokalen van de school was het 'schriftelijk werk der leerlingen, benevens de door de meisjes vervaardigde handwer ken, keurig gerangschikt. Een en ander weid door alte aanwezigen aandachtig bekeken en ook bewonderd, ter wijl vele ouders zich bovendien met het .onderwijzend personeel onderhielden. Als een tweede voornaam punt vermeldde de agenda een door vele meisjes en jongens ie zingen cantate: kinderkoor mot piano begeleiding. Deze cantate, welke in betrekkelijk kor ten tijd werd ingestudeerd door den beer Meerburg, onderwijzer aan de school, werd op werkelijk beschaafde en gevoelvolle ."wijze uitgevoerd, terwijl de piano-begclei- dmg, welke door mtevr. Van Leeuwen do Pauw geheel welwillend op zich wa3 genomen,' op scliitlcrendo wijze in zuiver jollen toon werd ten gohoore gebracht -.en >en onmisbaren 9leun voor het koor bleek *e zijn Het was zoo mooi dit driestemmig zingen uit de kindermonden te hooren en het bleek alweer welke resultaten te bereiken zijn door eendrachtig samenwerken. Tot groote dankbaarheid der aanwezigen werd deze cantate ten tweeden male ge zongen, waarna een spontaan applaus volg de. Door twee kinderen werd aan mevr. Van Leeuwen een bouquet rozen aangebo den, terwijl door den Voorzitter der Ouder commissie hierbij eenige hartelijke woorden van dank sprak. Hierna nam de heer Koops wederom het i woord, die namens alle aanwezigen in wel gekozen woorden dank bracht aan den heer Meerburg, mevr. Van Leeuwen, maar ook aan de kinderen, en zeide er van over tuigd te zijn. dat deze cantate, welke zal worden gezongen op den 31sten Augustus a.s. ter gelegenheid van den verjaardag on zer Koningin, met veel succes zal worden uitgevoerd. Na de rondvraag, waarvan door een der aanwezige ouders werd gebruik gemaakt, sloot de heer Koops deze oudervergadering. Het was een mooie avond. Mej. M. J. Npé, alhier, is geslaagd yoor het Mercurius-diploma Duitsche handelscor respondentie. De heer J. J. Snel alhier is te Den Haag geslaagd voor het Mercurius-diploma Duit sche handelscorrespondentie. Voor de akte nuttige handwerken is te Rotterdam geslaagd mej. II. H. S. Paats, al hier. Gisteravond gaf het muziekgezelschap „Orpheus" in den tuin van „Musis Sacrum" een concert, feitelijk bestemd voor de leden van de sociëteit, maar waarvan de bewo ners van de Plantage en van een groot deed van het Plantsoen en den Zoeterwoud- sohe-Singei ook hebben genoten, ziilendc in hun voortuinen of voor geopende ramen. Dat het pu'bliek zich bovendien ook in het Plantsoen zel'f om de sociëteit schaarde, behoeven wij nauw olijks te zeggen. Met ge noegen vermelden wij tevens, dat dit ge deelte van het publiek rich zeer ordelijk gedToeg en blijkbaar alleen was gekomen om te luisteren zooails hel behoort. Een doel van het publiek, dat de parkconcerlen bijwoont, en het meestal den waren be langstellenden las Log maakt, mag er een voorbeeld aan nomen. Hot concert zelf was bijzonder goed. Het programma was met zorg samengesteld. Door W. L. ia bij de politie aangifte gedaan van vermoedelijke oplichting van een pond koek, door een onbekende juf frouw, zich noemende Van Arnhem. Men zij dus op zijn hoede. Gisteravond omstreeks halfzeven bot sten op den Heerensingel twee fietsers, W. J. S. en J. G. B., beiden alhier, tegen elkaar, met het gevolg, dat het rijwiel van laatst genoemde vrij ernstig beschadigd werd. Zooals te doen gebruikelijk gaven de „heeren" elkaar de schuld. H. O. heeft zich bij de politie be klaagd. dat hij gisteren in het Plantsoen door een onbekend gebleven luxe-auto is aangereden, waardoor zijn rijwiel ernstig gehavend werd. Hij zelf was met den schrik vrij gekomen. Middenstandscongres. Op het te Assen voortgezetten Midden standscongres werden bij'de bestuursverkie zing de periodiek aftredende leden de heeren J K. W. F. van Bommel, Joh. A. van Os en Ed. G. Schürmann, herkozen. Als leden van den Middenstandsraad wer den aangewezen de heeren L. Bern, J. Gor- ris (Loenen a. d. Vecht), mr. M, J. Wolff (Arnhem), L. de Groot (Rotterdam) en 8. P, Lips ('s Gravenhage). Op een vraag van een der afgevaardigden, zeide de voorzitter, dat de kwestie van hei stichten van een middenstand3-ziekenfonds in studie is. Door verschillende sprekers werden ver volgens wenschen geuit betreffende een op treden tegen het houden van uitverkoopen in café's en tegen opzettelijke wanbetalers. Ook werd verzocht slappen te doen hij de Regecring, om verandering in de Zegelwet te krijgen, opdat het niet meer strafbaar worde gesteld, ongezegelde kassabons af te geven voor bedragen boven de f 10. Deze maatregel biedt thans zeer vele moeilijkhe den voor alle winkeliers. Met applaus werd besloten mei alle kracht legen de Weeldewet voort te blijven zetten, opdat de op te treden Regeering dit wets - voorstel niet tot wet zal maken. Na de pauze was aan de orde het prae- advies van den heer N. F. Epkema, bestuurs lid der vereeniging „Handel en Nijverheid" te Rotterdam over Middenstand en Jeugdor ganisatie. Alvorens de debatten te openen, heette de voorzitter welkom de heeren mr. baron van Wijnbergen, voorzitter van de Midden standsraad, K. P. B. A. de Cosier, vertegen woordiger van den Minister van Financiën en G. W. G. van der Voort Maarschalk, ver tegenwoordiger van den Minister van Wa terstaat. Bij den aanvang van het congres werd een telegram van hulde aan de Koningin gezon den. De heer Epkema lichtte zijn prae-advies nader toe, uiteenzettende, welk een groot be lang hot voor den Middenstand is, zijn jeugd te organiseeren. Als vertegenwoordiger van de algemeene winkeliersvereeniging te Amsterdam wees de heer Van Adelsbergen op de wenschelijkheid dat ook de middenstandsvrouwen zich zou den organiseeren, opdat zij boter dan lol nu toe op de hoogte geraken van de voor den middenstand belangrijke vraagstukken. Dan zal ook in het gezin eerder de jeugd aange zet worden een middenstandsbedrijf te gaan uiloefenen Andere sprekers wezen op de wenschelijk heid van een vacantiekoloniehuis voor mid denslandskinderen, toelating der vrouwen op de middenstandsvergaderingen en con gressen, opdal op die wijze nauwer contact ontstaat tusschen het gezin en de bestaans- vraagstukken van den middenstand. Ook middenslandscursussen kunnen volgens en kele sprekers bijdragen meerdere bekendheid le geven aan de'middenslandsbcweging. Daarbij zal men ook op de vakscholen die belangen dienen uiteen le zetten, opdat de I mogelijkheid worde bevorderd, dat uit de I arbeiderskringen nieuwe middenstanders worden gerecrulcerd. Er werd op gewezen, dat te Coevorden reed9 de eerste jeugdorgani satie van middenstanders is opgericht. De heer L. de Groot, uit Rotterdam, secre taris van het hoofdbesluur zag weinig heil in kunstmiddelen om de jeugd aan zich te binden. De middenstander heelt zelf echter veel schuld, dat de zoon niet in het bedrijf zijns vaders wil, omdat bij zich steeds ontevreden toont over de positie, die hij in de maat- echappij inneemt. Hij denkt teveel aan een zoogenaamd „hoogerop". Indien men echter bij de jongeren in het gezin liefde aan kweekt voor het vak en ambacht en tevre denheid toont over de eervolle positie, die de middenstander in de maatschappij in neemt, dan zal men zien, dat vanzelt de I jongeren zich als goede middenstanders zul len ontwikkelen. Nadat de heer Epkema de debaters bad beantwoord, weTd de door hem in zijn prae- advies genomen conclusie cenigszins gewij zigd aangenomen. In deze conclusie spreekt het congres als zijn overtuiging uit, dal het I in het grootste belang van den Nedcrland- sdhen Middenstand is, de jongere midden standers aan zich te binden en uit den wensch, dat het hoofdbestuur onverwijld maatregelen trefte, waardoor het als cen traal punt leiding zal kunnen geven aan de bij den bond aangesloten veroenigingen. Vervolgens werd door den heer A. Inge- nool Jr. ingeleid het voorstel van het bonds- besluur tot hel tretten van een regeling met j middenstandsorganisaties in het -buitenland, waardoor aan jongelieden, zoons van geor. ganise-erde middenstanders gelegenheid ge geven kan worden 'hun vakopleiding bui tenslands te genieten, eventueel te vol tooien. Uit gevoerde correspondentie bleek, dat de rijksorganisaties in Oostenrijk dit streven zooveel mogelijk ter willezullen zijn, indien daar een zekere uitwisseling wordt nagestreefd. Door den bond van schilderspatroons is reeds een regeling ge troffen, waardoor sommige zoons van pa troons naar Engeland werden gezonden. Hot congres toonde zich in principe ac- coord met het bestuursvoorstel, dat thans door het bondsbureau nader zal worden uit-, gewerkt. Het voorstel der Deventer Handelsveree- nigin in zake de noodzakelijkheid van ver laging der posl- en spoorwegtarieven in Ne derland werd ingeleid door den heer Adels- bergen. Een tweetal molies, waarin met klem op die verlagingen werd aangedrongen, werd door 'het congres aangenomen. De lieer R. J. Koopmeiners uit Rotterdam hield een rede over het euvel der opzette lijke wanbetaling. Spr. noodigde het Bondsbesluux uit, dat het onverzwakt de actie voortzet, opdat een strafbepaling tegen flesschetrekkenj in het Wetboek worde opgenomen. Het congres onderstreepte dit verzoek door een langdurig applaus. Do heer K. P. B. A. de Coster bracht namens den Minister van Financiën dank aan hel bestuur voor de uttnoodiging ten congresse te verschijnen. Spr. had den in druk gekregen, dat men de taak van het Ministerie van Financiën niet altijd even juist bezag.. Financiën beziet de bevolking niet alleen van fiscaai standpunt, doch laat zich ook leiden door het economisch belang der verschillend© bevolkingsgroepen. In alle prae-adviozesi wordt aangedrongen op inkrimping van de overheidszorg. Spr. kon als mcening van den Minister meedee- len, dat doze overtuigd ie, dat alles, wat hel' vrije bedrijf even goed kan doen, niet door de overheid ter hand moet worden ge nomen. Beperking der overheidsbemoeiing Ugt voor de hand. De voorzitter van het congres, de heer Schürmann, den heer De Coster beant woordende, zeide, dat de middenstandskrin gen nimmer denigreerend over ambtenaren weidt gesproken. Wal ziet die stand echter den ondegang der maatschappij in de over tolligheid van ambtenaren. Er moet een eind komen aan het dwangbuis der amb tenarij, die een gevolg ia van de oorlogs omstandigheden. De Middenstand is sleeds een hoeksteen van de orde geweest en hoopt dat te blijven. Mr. A. baron van Wijnbergen wees op het schoone van de taak om de jeugd van den middeneland te organiseeren. Men ver- gele daarbij echter niet do religie en moraal, noch de levensvreugde en de wet van den arbeid, waaraan ieder mensch is en blijtt onderworpen. De voorzitter dankle baron Van Wijnber gen voor diens optreden in zake de Weelde belasting. Ten slotte drong mr. A. F. van Hall, ver tegenwoordiger van de Amslerdamsche Ka mer van Koophandel aan op do noodzake lijkheid van een naiionale registratie van flesschetrekkcrs, zondat deze nergens meer terecht kunnen en niemand hun meer wil leveren. Hierin zag spr. een betere bestrij ding van dit misdadigersgilde, dan in een wettelijke bepaling, gelegen zou zijn, omdat mei alle misdrijven bewezen is, dat ze toch bedreven worden, niettegenstaande de ge rechtelijke slratfen, die er op staan. Des avonds vereenigden alle congressis- j ten zich aan een teeslmaaltijd in het Con certhuis, waarbij, behalve de Regcering3- vertegenwoordigers en baron van Wijnber gen, ook de burgemeester van Assen, mr. J. Lohman, aanzat. Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. De Algemeene Synode der Ned.-Hcrvorm- de Kerk (de 110de) is gisterochtend om elf uur geopend door ds. D. Zoele, pred. te Lem mer, met gebed en met de voorlezing van Malth. 1G 13 vr. Ilij herinnert in zijne toe spraak aan het overlijden van dr. A. W. Bronsveld. Spr., die zelf zijn 40-jarige Evangeliebe diening mocht vieren, herinnerde dan aan de jubilea van de predikanten Bongers en dr. Dcolcman. Hij wijdt eenige woorden aan den arbeid, dien de Synode heeft le verrichten. Het financieel gedeelte, door de alg. syno dale commissie zorgvuldig voorbereid, geeft niet veel moeite, maar veel voldoening, om dat het wat den steun uit de fondsen be treft resultaten te zien geeft. Dit kan niet van al ons werk worden gezegd. Er werd soms veel verricht, dat schijnbaar vruchte loos was, althans geen onmiddellijk resul taat opleverde. Spr. denkt hierbij aan de voorstellen, welke de reorganisatie van de kerk bedoelen. Naar zijn gevoelen zullen dergelijke voorstellen niet ophouden le ko men tot de synode, totdat er op de eene of andere wijze aan zal zijn voldaan. Spr. me moreert vervolgens de diaconale voorstellen. Men behoort zijne sympathie niet te onthou den aan hen, die de diaconale armenzorg willen cphetfen. De vraag zal echter zijn hoe de kerk over deze voorstellen oordeelt en ot men niet op eens te veel kan willen. Spr. betreurt het verder, dat zoo velen nog slechts in naam tot de kerk behooren en dat het innerlijk contact met den Bijbel zooats wijlen prof. Van Dijk het heeft uit gedrukt vermindert. De eeuwigheid raakt uit het leven weg en wij houden alleen de tegenwoordige wereld over. Daarom is trouwe arbeid noocüg en een grooler aantal predi kanten. Gelukkig zijn er vele godsdienston derwijzers om eenigermale het gebrek aan predikanten le vergoeden. Onder hen zijn vele goede krachten. Bovenal is echter noo- dig het Evangelie van Goda Genade in Christus. De Synode blijkt te zijn samengesteld op de wijze als is meegedeeld. Echter is in plaats van dr. H. Schokking, diens secundus ds. A. B. te Winkel te 's Gravenhage aanwezig (ge durende de eerste hellt der zittingen). Voor den ouderling Fr. Labouchère treedt op de heer M. E. van der Veen Thans wordt lot president van de Alge meene Synode benoemd de heer dr. G. J. Weyland, pred. te Veere. Tot vice-president de heer D. Zoete, pred. te Lemmer, en tot secundus van den vice-president de heer D. Eiierls de Haan, pred. le Itciloo. De president wijdt bij de aanvaarding van zijn laak eenige woorden aan de nagedach tenis van leden en oud-leden der Synode, die door den dood zijn weggenomen. Ifij deelt mede, dat de familie van wijlen dr. A. W. Bronsveld een volledig exemplaar van de „Stemmen voor Waarheid en Vrede" en een verzameling van kerkelijke zegels aan de Synode heeft aangeboden. Do president merkt verder op, dat zij die weten hoe moei lijk de kerkelijke arbeid is, met bescheiden heid hun werk verrichten. Dal werk moet niet afbrekend, maar stichtend, opbouwend Zijn. Daarbij werden soms fouten gemaakt. En herinnerd mag worden aan een woord van Goethe, dat eene fout te vergeven is, mits de fouten niet worden opgebouwd lot een leelijk huis. Wij zullen echter voor zulk verkeerd opbouwen worden bewaard, indien wij door Gods Geest worden geleid en ge drongen door de liefde voor de kerk. Daarbij is spreker gedachtig aan de rede van den Haagschen predikant E. Michelin—Moreau op 15 Maart j.l. le 's Gravenhage uitgespro ken. Op ons programma mag niet staan het uitschelden, het lasteren van de kerk. noch ook het breed uitmeten van hare zwakheden maar het werken in dienst van den Meesier ten behoeve van de kerk en hare instellin gen, in de zekerheid, dat des Heeren kracht in onze zwakheid wordt volbracht. De Synode besluit, geen voorstellen in be handeling te nemen van niet-leden der Sy node, welke, inkomen na de eersie zitting. Een begin wordt gemaakt met de behan deling der Bijlagen. BINNENLAND. Het concours hipplque te Hoofddorp. De Pers over Colijn als Kabinetsfor mateur. Do kamer van Koophandel te Rotterdam spreekt ln een adres aan de Tweede Kaniet haar scherpe afkeuring uit over het trae- taat België—Nederland. De Alg. Synode der Ned.-Herv. Kerk, dl* gisteren is geopend. Hot Middenstandscongres te Assen. BUITENLAND. De Engelsche mijnwerkers weigeren deel te nemen aan het hol van onderzoek en wei geren ook te onderhandelen zoolang de nieuwe voorstellen der werkgevers niet zijn j teruggenomen. I I De houding van Engeland ln de Tanger- Kwestie. Een overwinning van Stresemann? Minister Hymans over de Belgische schul den. A.s. Vrijdag zullen de grostallen voor twee vacaturen in de 9ynodale commissie worden opgemaakt. Naar aanleiding van een opdracht om te onderzoeken in hoeverre door de kerk in de reclasseering kan worden voorzien, heeft de Alg. Synodale Commissie, voorgelicht door den lieer If. C. C. Franck, het navolgend rapport ingediend. le. dat in elke gemeente, waar een gevan genis gevestigd is ook vcreenigingen zijn, wc-lke zich speciaal bezig houden met de reclassering van gevangenen, zoowel wat de geestelijke als de maatschappelijke belangen der veroordeelden betreft; 2e. dat de leden der kerkcraden tevens lid kunnen zijn van eene dergelijke vereeniging, om daar hun invloed ten bate der veroor deelden te doen gelden, hetgeen ook inder daad dikwijls voorkomt; 3e. dat de zorg voor hen, die voor voor waardelijke invrijheidstelling in aanmerking komen, uitsluitend in handen i3 gesteld van den Reclasseeringsraad 4e. dat de praktijk geleerd heeft, dat de actie lot eene voorwaardelijke veroordeeling het best toevertrouwd kan worden aan den ambtenaar eener reclassecringsinstelling, wiens uilsluitend werk i9 de reclasseering van veroordeelden en welke ambtenaar door die instelling bezoldigd wordt; 5e. dat het verleenen van hulp en bijstand aan veroordeelden een zeer speciaal en moeilijk werk is, dat den gehcelen mensch vraagt en waarvoor veel ondervinding op dat gebied noodig is; 6e. dat de maatschappelijke hulp aan ver oordeelden veel geld vereischt en do regee ring eerst dan subsidie verleent, wanneer eene vereeniging aan bepaalde ëischen vol doet; 7e. dat de Minister van Justitie de moge lijkheid heeft geopend, dat ook andere gees telijken dan de geslichtspredikant, gevange nen kunnen bezoeken en hulp verleenen 8e. dat de organisatie van het Genootschap lot zedelijke verbetering der gevangenen over het gcheele land dusdanig is ingericht, dat overal reclasseeringshulp verleend kan worden op eene wijze, die niet gemakkelijk door eene andere organisalie verbeterd zou kunnen worden; 9e. dat de Kerkeraden als zoodanig ook niet bevoegd zijn als vereeniging voor dit bepaalde doel, zooals de regeering hel op vat, op le treden. Gronden, waarop de synodale commissie concludeer!, dat het niet gewenschl is, dat de kerkeraden iirdeze materie organiscerend optreden, welke conclusie ook voor do kerk als geheel van kracht is. De Loonraad bij de Nederl. Spoorwegen. De vertegenwoordiger dor directie, de heer Sirlemijn, heeft hot volgende voorstel bij den Loonraad ingediend: Het is aan de loden van den Loonraad ten strengste verboden, door middel van de pers, inbegrepen de eigen organen der Ver- eenigingen of Bondon, mededeelingen (e doen van voorstellen en beraadslagingen, die in den Loonraad in behandeling zijn of in behandeling zubc-n komen, anders dan voor zooverre 'het door liet bureau van den Loonraad le verslerkken communiqué daartoe- machtig'. Ook hebben de leden van den Loonraad er togen t - waken, dat dergelijke jiicdedce- br.gen in de pers verschijnen Geheimhou ding van de notulen s gebi -! J. Over treding kan s-horsmg van het betredende lid van den Loonraad voor éën ot mor zittingen ten gevolge hobben, respectieve lijk bij herhaling, vervallenverklaring van het lidmaatschap van den Loonraad

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1