No. 20043. WOENSDAG 15 JULI Anno 1925. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS: BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEI DSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cta. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te belaien. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per 8 maanden ƒ,2.35, per week ...v.ïï-.m.V Z0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week' „0.18, Franco per post 2.36 portokosten. Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Visohmarkt 18, tel. 1225 is DONDERDAG verkrijgbaarSCHELVISCH a f 0.11 f 0.22 SCHOL a f 0.12—f 0.27, GEH. KABEL- 'JAl'W a 0.22, TARBOT a 0.55 per pond en NIEUWE HARING a f 0.07 per stuk. N C DE G1JSELAAR, Burgein. Leiden, 15 Juli 1925. 917 Oranje-Comité. Zooals bekend is, hopen H. M. de Ko ningin en Z. K. H. Prins Hendrik der Ne derlanden op 6 Februari. 1926 hun zilveren liuwdlijfcsfeest te vieren. De Vereeniging „Koninginnedag", te Utrecht, heeft reeds het initiatief genomen voor de aanbieding van een huldeblijk aan het Koninklijk Echtpaar en verzocht daan-oor medewerking van Oranje-Yereenigingen en Oranje-Comité's. Naar aanleiding daarvan werden door eenige vooraanstaande in deize gemeente een aantal corporaties en vereenigingen en bij zondere personen van verschillenden stand, richting en gezindte uitgenooddgd een com missie te vormen, om in onze stad bijdragen te verzamelen voor dit doel. En deze oproep hë.ft vrij algemeen weerklank gevonden. Van de 50 uitgenoodigden verklaarden 47 zich beTeid in dit Comité ritting te nemen. Onder voorzitterschap van den burge meester, jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, werd gisternamiddag een bijeenkomst gehouden in. de Kamer van B. en W. op het Stadhuis, ton einde de Commissie te cónstitueeren. De burgemeester deelde de aanleiding tot don oproep aan de aanwezigen met een enkel woord mede. Hij releveerde hoe er reeds een algemeen comité, werkende over het geheele land, gevormd was, en hoe dit Comité gaarne zou willen, dat er ook plaat selijke commissies in het leven worden ge roepen, die met het algemeen Comité samen werkten. Het verheugde hem, dat zoovelen getoond hebben met dit denkbeeld te kunnen mee- 'gaam Leiden heeft aan H. M. de Koningin veel te danken. H. M. is hier meermalen geweest en Leiden zal weten dit te waar- deeren, ook op den vijf-en-twin tigsten hu welijksdag. Waahiit het huldeblijk zal be staan, kon thans nog niet worden gezegd, maar wel weet men, dat het Vorstelijk Echtpaar ook prije zal 9tellen op kleine bijdragen, opdat de huldiging zoo algemeen mogelijk zij. Er was, zooals gewoonlijk bij zulke ge h genheden, een voorloopig dagelijksch be stuur gevormd, bestaande uit de hoeren A. L. Reimeringer, voorzitter; J. F. »X. San ders, vice-voorritter, beiden wethouders; F. G Rosier, referendaris ter gemeente-sece- tarie. secretaris; H. M. Sasse, kassier-, pen ningmeester, en M. A. A. Steyns, comman dant van de Leidsche Burgerwacht. De burgemeester vroeg of de aanwezigen zich met deze keuze konden vereenigen, waarop een bevestigend antwoord volgde. Hij stelde daarna den voorzittershamer in handen van den heer Reimeringer, die op zijn beurt den aanwezigen voorstelde jhr. De Gijselaar tot eere-voorzit lor der Com missie te benoemen, waartoe met applaus werd besloten. De heer Redmerii?ger deed vervolgens nog eenige mededeelingen. Het voornemen was, ten einde een zoo groot mogelijk aantal personsen te bereiken, circulaires voor bij dragen tot do burgerij te richten en om tevens een straatcollecte te houden, waar mede het dagelijksch bestuur dan gaarne de leden der Commissie zolven zou willen belasten. Verder had het dagelijksch bestuur zich voorgesteld op den avond zeiven een uit voering te geven in de Stadszaal met een feestredenaar, een en ander nader te re gelen. Uit de vergadering ging een stem op om voor deze bijeenkomst de Pieterskerk te vragen, al is het waar, dat deze zich in den winter voor een bijeenkomst minder leent. De belangstelling zal wel zoo groot zijn, dat de Stadszaal niet alle belangstel lenden zal kunnen bevatten. De voorzit ter zeide, dat men op deze mogelij*kheid rekende. In dat geval zou er een tweede uilvoering kunnen worden gegeven. Wel zal het bestuur den verschillenden Ksorkgenootschappen verzoeken, op den 7en Februari deze gebeurtenis in de kerken te herdenken. De circulaires zullen in September, na de vacanties, worden verzonden, wanneer ook de collecte zal worden gehouden. Nadat de aanwezigen zich met deze re geling accoord hadden verklaard, sloot de eere-voorzitIer met een woord van dank de bijeenkomst. Vaandeltentoonstelling. Reeds geruimen tijd bestaan er plannen bij liet bestuur van den Ned. R.-K. Volks- ibond, afd. Leiden, om een vaandeltentoon- '.stolling en wedstrijd te organiseeren voor vaandels, het eigendom van Bondsafdeelin- gen en van de vak- en onderafdeelingen. Een uitvoerend comité is hiertoe benoemd, dat gemeend heeft, daarnaast te moeten be noemen een eere-comifé, bestaande uit den hoogeerw. heer P. J. Dessens, deken, den weleerw. heer J. G. Jansen, adviseur van het centraalbestuur van den N. R.-K. Volks bond te Amsterdam, den weleerw. pater A. J. M. van Donk, adviseur der afd. Leiden van den Ned. R.-K. Volksbond, den heer J. F. X. Sanders, wethouder, den heer H. C. Silvius, centraal-president van den Ned. R.-K. Volksbond te Voorburg en don heer Th. B. J. Wilmer. Jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, burge meester, was zoo welwillend het bescherm heerschap te aanvaarden, terwijl het uit voerend comité van hem een medaille mocht ontvangen. Verder zijn tal van prijzen ge schonken of toegezegd. Van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem werd een zeer waardeerend schrijven ont vangen; zoodat gezegd kan worden, dat van alle zijden de opzet van deze tentoonstel ling met instemming wordt begroet. Aan de afdeelingen werden uitnoodigingen tot deel neming toegezonden en reeds werd van ver schillende een gunstig antwoord ontvangen. Een prijsvraag zal worden uitgeschreven voor een „Ontwerp van een Vaandel", ter wijl lezingen over de beteekenis en geschie denis van het vaandel alsook over kunst- naaldwerk, enz. zullen worden gehouden en er concerten zullen worden gegeven. Het comité hoopt, met de medewerking van de Volksbondsafdeelingen, een mooi stuk ont- wikkeling% en propagandawerk te zullen verrichten. Gevormd wordt een garanli f nds, om te voorkomen, dat een onverhoopt tekort ihet behoorlijk zou zijn gedekt. De tentoonstelling wordt geopend begin September en zal een week duren. Met ingang van 1 September is be noemd tot bibliothecaris van de bibliotheek der Technische Hoogeschool te Delft, dr ir. A. Korevaar, privaatdocent aan de Rijks universiteit alhier, wonende te Utrecht Voor het examen nullige handwerken is te Rotterdam geslaagd mej. A. J. Molt, alhier. Geslaagd is voor het Mercurius-examen Duitsche handelscorrespondentie mej. Toos Owel, alhier. De alhier tot semi-arts bevorderde heer L van Dort is benoemd tot reserve-officier van gezondheid bij het reserve-personeel van den geneeskundigen dienst dor land macht Ter plantenkeuring vanwege de Kon. Ned. Maabschappij voor Tuinbouw en Plant kunde in de Koningszaal van „Artis" te Amsterdam, toont de heer W. van. Veen, kweeker alhier, vaste planten, bestaande uit verschillende soorten, geschikt voor snij bloemen en voor beplanting van borders. Eenige der beste zijn: „Holeniura prenielum magnificum", blijkbaar een variatie van He- lc-naum autumnaie, dragende groole, Maar- gele bloemhoofdjes. „Thalictrum diptero- carpum" met ijle trossen van kleine lila bloempjes met lichtgele meeldraden, „Cle matis virginiana odorata", welke naam ech ter niet juist is, on „Clematis Flammula" moet zijn, met luchtige bouquetten van wel riekende, witte bloempje^, „Buphtkalmum salicifolium" met fijne, gele bloemhoofdjes, „Veronica spicata alba", een eereprijssoort met witte bloemaartjes, «als sierplant zeer verdienstelijk, „Spiraea Filipendula flore- plano", met losse trossen van witte knoopjes, „Sidaloca hybrida" met stijve trosjes van paarsrose bloempjes, „Achillea Ptarmica Perry's White", een zachte wolk van witte, gevulde, rozetvormige bloemhoofdjes, „Pla- tycodon Mariesii caesulea" met groote, blau we klokken, „Cimicifuga racemasa", opval lend door de 9lanke, sierlijk gebogen, witte, istaartvormige bloemtrossen, waarvan de bloempjes zoo goed als uit enkel meeldraden bestaan. Een collectie, waaraan de Vaste Keuringscommissie de zilveren medaille verleende. Van de firma W. Topsvoort, te Aalsmeer, is er een grootbloemige tuincaclus-Dahlia, „Andreas Hofer". De bloemhoofden zijn groot, stralend rose van kleur met room kleurig hart, puntige, los uitstaande bloem blaadjes en met stevige stelen. Een aan winst, die in September zal gekeurd worden. De kweekerij „Rijnstroom" voorh. F. Kop- pius te Alphen a. d. Rijn toont „Delphinium Blanche de Castille", een witte Ridderspoor met groote bloemen, maar eenigszins korte trossen. De commissie kende daaraan het getuigsclirift van verdienste toe, als de beste tot nu toe bestaande witte „Delphinium". Heel mooi ook is ook de „Delphinium Queen Victoria", met groote, volle trossen vol flinke, blauwe, binnenin lila gekleurde, bloemen. In het Diaconessenhuis alhier is op 55-jarigen leeftijd overleden de heer C. W. A. van Kesteren, tot voor korten tijd in specteur van het 4de, 6de en 7de district der visscherijin^ectie standplaats 's-Gra- venhage, thans op wachtgeld. Vóór de heer Van Kesteren tot inspec teur werd benoemd was hij werkzaam als onder-inspecteur eerste klasse, terwijl hij in de voorafgaande jaren van 1897 tot 1912 inspecteur van politie hier ter stede was. De echtgenoote van den heer Van Keste ren, is, na geruimen tijd in het St.-Elisa- bethsgesticht verpleegd te zijn, reeds de vorige week overleden. Prof. Keesom, alhier, heeft op de te Brussel gehouden vergadering der Union de Physique ons land vertegenwoordigd. Prof. Végaret, uit Oslo, heeft hier zijn onderzoekingen betreffende het Noorder licht in het cryogeen-laboratorium voortge zet Nu in de bladen berichten en foto's worden opgenomen over de tentoonstelling te Parijs en de Nederlandsche inzending aldaar, is het wel aardig mee te deolen, dat de handvorm-gevelsteen van het Neder landsche paviljoen afkomstig is uit de on middellijke omgeving van Leiden, met name van „Ouderzorg". Als dakbedekking werd toe gepast de handvorm-molenleipan, een ge meenschappelijk product van „Ouderzorg" en de pannenfabriek N.V. voorh. Van Ooidt Co., te Alphen aan den Rijn. De mooie kleur van de Leidsche klei wordt door alle tentoonstellingsbezoekers zeer gewaardeerd. Sedert eenigen tijd is het fotografisch atelier van den heer F. W. de Raad, Hooi gracht 86, overgegaan in handen van den heer Jacq. M. de Greeuw. Dat ook deze hier de kunst verstaat, blijkt wel uit de keurige étalage, waarin tal van mooie, scherpe foto's prijken, alle eigen werk van den heer De i Greeuw. Mede door zijn jarenlange prac- tijk is deze in staat het meest moderne op het gebied der fotografie te bieden. Het atelier heeft eenige wijzigingen ondergaan, waardoor de inrichting aandoelmatigheid gewonnen heeft en deze gevestigde zaak ook verder haar weg wel zal vinden. Gistermiddag omstreeks kwart voor zes botsten op de Sleènstraat twee wielrij ders, A. B. uit Kawijk en Joh. van M. alhier tegen elkaar, mot hei gevolg dat het rijwiel van de laatstgenoemde vrij ernstig werd be schadigd. Eenige dagen geleden meldden wij. dat een nachlverblijver zich noemende H. G. een collega-nachlverblijver liad mishandeld Bij nader onderzoek door de politie is ge bleken, dat de man niet H. G-, maar E. A. K. heette en geboortig was te Arnhem, terwijl hij had opgegeven te Rotterdam geboren te zijn. Voorts is gebleken, dat hij ontvlucht was uit het gesticht te Veenhuizen, waar hij nog twee jaar moest verblijven. Men leze vooral de advertentie van de „L.a.w.e.t." over verhuring en verloting der stands voor de as. tentoonstelling in September. Gistermiddag 3 uur heeft ach ter de kweekerij „Klein Zwitserland" te Den Haag 'n boschbrand gewoed, waardoor ongeveer 1200 vierkante meter verwoest zijn. De brand werd ontdekt door arbeiders op de kweekerijen, die aanstonds de brand weer waarschuwden, welke spoedig met een paar spuiten ter plaatse was. De brand liet zich toen ernstig aanzien. Er bestond gevaar, dat de geheele denhclling, eigen dom van het Staatsboschbeheor^ in de vlam men zou opgaan. Het blussohjngswerk werd belemmerd door den grooten afstand van het terrein van den brand, waarop de spuiten moesten blijven. Er moest ongeveer 1000 meter slang gelegd worden. Een en ander vergde natuurlijk tijd, doch inmid dels is men begonnen met dvn jyand te lo- caliseeren dcor hot graven van geulen en het scheppen van zand. Hierbij heeft ook een troepje H. B. S.-ers en Padvinders, dat in de nabijheid was ,zich verdienstelijk ge maakt. De brand is daarna snel bedwon gen. De oorzaak van den brand wordt gezocht in kwaadwilligheid. Hot feit, dat, volgens verklaring der arbeiders, die den brand ontdekten, het vuur op drie plaatsen onge veer tegelijkertijd ontstaan is, zou hierop wijzen. De gchildersstaking in Den Haag. De Christelijke en It -K. bouwar- tbeidersbonden, waartoe de stakende R.-K. en Christelijke schildersgezellen behooren, besloten de voorstellen der patroons, waar bij een tariefregeling binnen een maand in uitzicht is gesteld, te aanvaarden, en dus de staking op te heffen.. Waar de adviezen der gezamenlijke hoofdbesturen der betrok ken werkliedenorganisaties luidden dèzo voorstellen aan te nemen ,is te verwachten, dat ook de moderne schildorsgezellenbond, die morgen vergadert, tot opheffing der staking zal besluiten. De staking beeft met elkaar drie maanden geduurd. AanHaagscheageiiten van po litie, die zulks wenschen, wordt les gegeven in vreemde talen. Dit onderwijs geschiedt op openb. scholen, buiten de gewone school uren. Zoo werd ook gisteren les in de En gelse he taal gegeven aan eenige politieman nen in de 9chool aan het Kortenbosch, in Den Haag. Toen de les afgeloopen was. had een der „leerlingen" iets te vragen en bleef even achter. In dien tijd was de school echter vermoedelijk door werkvrouwen, die meenden, dat alle personen het gebouw reeds verlaten hadden, gesloten. De agent zag zich dus opgesloten. Geluk kig kon hij zich beter redden dan school kinderen, die vóór hem ditzelfde overkwam en al spoedig had hij het slot van de bui tendeur verbroken en stond weer op straat I Naar „H et Volk" verneemt is Maandagavond in Den Haag een vergade ring gehouden van den Nederl. Christ. Bouwarbeidersbond, welke organisatie al daar ongeveer 130 leden telt. In deze vci- gadering moet met meerderheid van stem men besloten zijn de staking op te heffen. De musici, werkzaam in de Haagscke bioscopen, allen georganiseerd in den Ned. Toonkunstenaarsbond, hebben gisteren een vergadering gehouden en een motie aangenomen, waarin zij den dringen den wensch uitspreken, dat een actie tot invoering van periodieke vrije dagen met kracht ter hand genomen wordt, en waar in zij het bestuur van den Bond opdragen, dit doel met alle ten dienste staande mid delen na te streven. Commiezen van d e R ij k s b e- lastingen hebben ten huize van W. L.f in de Walvisstraat te Gouda, een compleet distilleertoestel ontdekt, alsmede grond- stoffen ter vervaardiging van gedistilleerd. I Alles is in beslag genomen en er is proces verbaal opgemaakt. Men meldt uit Bloemcndaal: De Schapenduinen, het mcoie bezit van jhr. Van der Wijck, zijn voor het publier gesloten. Er werd den laatsten tijd al te veel geruïneerd Te Boxtel is de nieuwe boer derij van J. de Br., die nauwelijk betrok ken was, afgebrand. Van het vee kwamen twee varkens en eenige kippen in de vlam men om De inboedel kon grootendeels gered worden. De oorzaak is hooibroei. Het pand was niet verzekerd. Gisterochtend is bij een on- bewaakten overweg nabij Doetinchem een boerenkar door den trein gegrepen. De kar i werd totaal vernield. Paard en voerman bleven ongedeerd. H. C. R., die verdacht wordt, te Wageningen een aantal personen te heb- I ben opgelicht, ia te Amsterdam aangehou den en te Arnhem opgesloten. De schildesstaking te Wage ningen is, na twaalf weken te hebben ge duurd, geëindigd. De gezellen zijn op de oude voorwaarden weer aan het werk ge gaan. ♦-» Sprookjes. „M o e d e r", vroeg kleine Hans, „beginnen alle sprookjes met „Er was eens1 „Niet altijd, jongen", zei moeder met een veelbeteckenenden blik op haar man; „dikwijls beginnen zij ook met: „Lieve Schat, ik moet vandaag twee uur langer op kantoor blijven DE ALGEMEENE TOESTAND. Waarom het Dnitsche ant woord op de Fiansche vei ligheidsnota zoo lang op zich laat wachten Het con flict tnsschen Stresemann en de Dnitsch-nationalen. Hoewel verschillende kwesties, als het mijnconflict in Engeland, de onrust in China en de strijd in Marokko, zeer veel aandacht trekken, blijft in de groote-poli tiek het wachten toch op het Duitsche ant woord aan Frankrijk betreffende de vei ligheidsnota. Wij zeiden reeds dat het ant woord wel niet voor de volgende weck zou worden verzonden en de berichten van he denmorgen bevestigen deze meening. Waarom dit betrekkelijk zoo lang moet duren is verklaard in een rede van aen rijkskanselier te Dresden, waarin hij zeide,- dat het antwoord zich uitvoerig moet bezig houden met alle juridische gezichtspunten, die door do Franscho nota op het tapijt zijn gebracht. Daarin ligt het karakteristie ke verschil tusschen den tijd vóór en na de ontvangst der nota. Vóór de ontvangst be- heerschte deze zaak een groote politieke gedachte, waar men het al of niet mee eens kon zijn, maar de groote politieko gedach te was er en deze op zich zelf was van ao allergrootste beteekenis voor de verdere ontwikkeling der Europeesche vraagstuk ken. Dezo gedachte is door de Franscho nota in een zeer bijzonderen juridisch en vorm gebracht en bovendien verbonden met andere mogelijkheden en denkbeelden, die tot nu toe in het Duitsche ontwerp niet ter sprake waren gebracht Waar dus op eenmaal een nieuwe basis van besprekingen in het debat werd ge bracht, die het noodzakelijk maakte een heele reeks afzonderlijke problemen zorg vuldig te bestudeeren eer wij konden ant woorden, is het niet te verwonderen, dat er eenige weken voorbij gingen alvorens wij zoover waren, dat het antwoord kon wor den opgesteld. Aldus de verklaring van den rijkskanse- BINNENLAND. De algemeene vergadering van den Leid* schen Voetbalbond. Het Centraal Bloembollen-Comité. Spoedig einde van de schildersstaking In Den Haag in uitzicht. Te Assen wordt het Middenstandscongres gehouden. Aan Edo Fimmen is wegens communisti sche propaganda het verblijf in Zwitserland ontzegd. BUITENLAND. De Duitsch-Nationalen contra dr. Strese mann. Ben conferentie over de internationalo vrachttarieven op de spoorwegen. Het congres der Engelsche mijnwerkers te Scarborough. lier, die inmiddels de groote kans beloopt heel spoedig weer tegen een stroom van moeilijkheden te moeten optorneneen stroom, die thans vanuit het binnenland zelf -komt aanzwellen. Wat toch is het ge val? Voor zoover bekend, zullen de Duit sche Volkspartij, het Centriun, de Beierscho Volkspartij en de Economische Vereeniging de buitenlandsche politiek van de regee ring blijven steunen, maar de houding van de Duitsch-Nationalen is daarentegen nog uiterst onduidelijk. Hoe zal hun houding zijn tegenover 't garantie-verdrag? Ziedaar de vraag waarom het gaatEen deel hun ner, wier orgaan de Deutsche Zeitung is, voert een principiecle oppositie tegen den rijksminister van buitenlandsche zaken, en daarom ook tegen diens politiek. Deze groep verwacht geen enkel heil van de on derhandelingen met do gewezen vijanden. Zij richt echter haar actie vrijwel uitslui tend togen den persoon van dr. Stresemann en wordt hierbij ondersteund door de Yolk- schen. De tweede groep wil dat om redenen van binnenlandsch politieken en van econo- mischen aard het kabinet Luther in elk ge val aan het bewind blijft en de derde groep die het grootste gedeelte van do Duitsch nationale leden van den Rijksdag omvat weet nog in het geheel niet wat zij wil. Zij heeft zich nog niet voor en nog niet tegen het garantieverdrag uitgesproken. In talrijke politieke kringen en zelfs in kringen van de oppositie ia men vun mee ning dat het heengaan van Stresemann op dit oogenblik zeer nadcelig voor Duitsch- land zou kunnen zijn. Door het ontslag vaD den Rijksminister van buitenlandsche za- ken zouden de pogingen worden gesabo teerd die thans door de Duitsche regeering worden ondernomen tot het verkrijgen van een internationale conferentie waaraan de Duitsche gedelegeerden met dezelfde rcch- I ten als de gedelegeerden van andere sta- ten zouden deelnemen. Dr^ Stresemann is zijnerzijds vastbeslo ten niet vrijwillig het veld te luimen. Aan verschillende bladen heeft nij dat gisteren, naar aanleiding van verspreide geruchten omtrent een vrijwillig aftreden zijnerzij as, medegedeeld. Hij kan daarbij rekenen op den steun der Duitsohe Volkspartij en van het Centrum. Zoo blijft het conflict in z'n vollen omvang bestaan cn kan 't einde slechts zijn dat óf de Duitsch-Nationalen na aanneming der valorisatiewct, tariefwet en belastinghervorming, uit de regeerings- coalitie treden, óf dat zij hun grieven voor loopig op zij zetten. Uit practischo over wegingen ware dit laatste vooi hen wel licht het verkieslijkste, en in Bcrlijnscne politieke kriDgen is men geneigd de tweeuo veronderstelling als de mee.ct waarschijn lijke te aanvaarden. Voor Duitschland zc!-r, ja waarschijnlijk voor geheel Europa, is dat trouwens ook zeer zeker de meest aan gewezen weg! Ter voorbereiding van een internationale overeenkomst betreffende de vrachttarieven op de spoorwegen heeft in Kaschau (Hon garije) een conferentie van vertegenwoor digers van spoorwegmaatschappijen, plaats gehad, die thans een voorloopig schema zal uitwerken. Vertegenwoordigd waren Duitscnland, Oostenrijk, do Tsjccho-Slowaaksche Repu bliek, Hongarije, Polen, Roemenie, Zuid- Slavië, Italië, Zwitserland cn Frankrijk. DUITSCHLAND. De valorisatiewet Een sta king aan de Berlijnschc gasfa brieken? De Rijksdag heefi de valorisali .v .n, tweede lezing in den vorm van het c- m- promis lussöhen de regeeriugspar tijen a :i- aangenomen. De valorisatie voor de spaar- banken is op 12 percent gehandhaafd.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1