SPORTBLAD s LEIDSCH DAGBLAD Ho. 17 Maandag 13 Juli Anno. 1925 Het voornaamste nieuws van feilen. Bureau) Woordeind sptein, LEIDEN VAN HET Telefoons Dir. en Adm. 175 «ed. 1507 H® a^a^3^^^t^c^.c^t^t(^(^^acfeT^Tg^e^|gc3tC:JiTBacgi^3aT^3tBatc^rai!^^^ LAWNTENNIS. Davis-Cup. Holland in den eindstrijd, Holland is in den eindstrijd van ds Euro- peesche zóne, ziehier het eindresultaatbe vochten d'oor Diemer Kool en Van Lennep daar de laatste ook nu het enkelspel moest 6pelen voor Timmer, die een geblesseerde hand had. Zooais wij Zaterdag reeds meldden, stond vóór den aanvang dien middag van het dubbelspel de stand 1X- Diemer Kool en Van Lennep wisten dien middag ook het dubbelspel te winnen en nog wel in 3 sets met 64, 62, 63, waarbij alleen eigen lijk in de eerste set van strijd sprake was. Van het Voor-Indische paar Hadi'en Fyzee, was de eerste de gevaarlijkste, vooral door zijn keurige stop-volleys. Na afloop werd nog een matige demon- stratiepartij gespeeld tusschen Hadi en Joost Bryan, door de eerste in 4 sets gewonnen, waarbij Hadi vooral in de laatste set, die jthïj met 6O won, liet zien wat hij ver- mocht tegen een speler als Joost Bryan. Gisteren, Zondag, den laatst en dag, ^ston den de twee enkelspelen Diemer Kool Fyzee en Van LennepMahon Lal op het programma Ten overstaan van een duizend koppige menigte, bij prachtig zomerweer, ving het eerste enkelspel aan. In de" be- 'stuursloge was Z. K. H. Prins Hendrik met. zijn adjudant aanwezig, terwijl wij verder ook minister Karnebeek en verschillende buitenlandsche gezanten opmerkten, terwijl natuurlijk mr. Kan ook niet ontbrak. Won Diemer Kool dan was hert pleit be slecht en zoo met, dan moest de partij Mahon La)T tegen Van Lennep de beslissing brengen. In de eerste eet weet Fyzee Kool telken male in het nauw te drijven en kwam hij 31 voor te staan. De Hollander haalt echter op tot 33 en dan gaat de score ge lijk op tot met 65 Kool aan allen twijfel een einde weet te maken door met een paar schitterende passings de eerste set in den wacht te keepen. In de tweede set zien wij den Hollander in allerbest en vorm en voelt een ieder dat kan hij dezen vorm houden, de Indiër geen kana meer heeft En zoo geschiedt, harde drives" in de -hoeken, gevolgd door oploopen, waarop met een goede cross-volley of harde- smash scorende, en zoo stijgt de score snel. De tweede set gaat met 61 voor Fyzee verloren en de dterde set met 63 en een daverend applaus van de rondom het veld, opeengepakte menigte. besloot Kool voor zijn werkelijk schitterende prestatie. Nu doet zich echter een zeer onaange naam incident voor. Te 4 uur zal Van Len nep togen Mahon Lal spelen, maar nie mand verschijnt en als het publiek onge duldig wordt, deelt de voorzitter van den Nederl. Lawn-Tennis-Bond mede, dat Van. Lennep nog niet op het veld aanwezig is, dat een kwartier gewacht zaïl worden en dat, indien hij dan nog niet aanwezig is, Bryan zal invallen. Na een minuut of 10 wachten verschijnt Van Lennep en wordt op zijn weg naar die kleedkamer deels door applaus, deels door gefluit ontvangen. Jammer, dat gefluit doet altijd onaangenaam en onsportief aan, maar reden tot ontevredenheid, ja die was ^r. Heel jammer was het, dat de wedstrijdlei ding niet dadelijk om 4 uur Bryan liet in vallen. Een misschien harde, maar in ieder geval buitengewoon goede les, ware dit ge veest voor Van Lennepeen les/die dan in l<Ie toekomst wel zijn- vruchten had af geworpen. Als de;; beide spelers Mahon Lal en Van Lennep op het veld verschijnen worden zij ontvangen met har tink applaus gepaard met eenig gefluit., waaruit duidelijk valt aan te voelen.- dat applaus hier den Indiër geldt. Al dadelijk in dp eerste set komt Van Lennep er schitterend in en alles 'lukt hem, behalve de enkele smash, die hij te nemen krijgt. Trouwens de gehe'ele partij zagen wij riechts 1 of 2 goede smashes van den Hollander, olie andere gingen in het net of uit Hoe Lal ook werkt, hert wil niet, zijn forehand, zoo goed en hard tegen" Kool, kon hij maar geen goede lengte geven; alles te kort of uit, terwijl vele juist tegen de band van het net belanden. Dé eeTste set. sleept Van Lennep zonder veel moeite met 62 in den wacht, even-, als de tweede met 64, terwijl hij in derde set in snel tempo op 50 weef te komen Gedurende deze periode is zijn fore-hand geweldig, zoowel! in snelheid als in zuiver heid van plaatsen En wel weet de Indiër veel te halen, doch moet zich als gevolg daarvan geheel op verdedigen toéleggen. "Met 50 voor Van Lennep in de derde set krijgt deze een inzinking, waarvan Lal ge bruik maakt, onder applaus van het publiek om game na game te maken, vrijwel alles pp missen van Van Lennep. Met 5—5 ziet deze den ernst van het oogenblik in en weet 65 te maken, na een uiterst spannende game. om de laatste game met. groote meer derheid te winnen en daarmee de partij. Dus nu tegen Frankrijk, tegen Borotra. Lacoete, Bj-ugnon en Cochet. Kans, neen kans kunnen wij den onzen niet geven, maar hop zullen wij 't verliezen. In ieder geval is een woord, van warme hulde aan het adres van Diemer Kool en Van Lennep zeker op ziin plaats voor hun meer dan keurige verrich ting. Z- K. H. Prins Hendrik, die de wedstrijd leiders en ook Fyzee en Diemer Kool aan zich liet voorstellen, volgde met groote be langstelling het spel en vertrok voor het einde van het laatste enkelspel. Voor zoo ver wij wet én. is ditr de eerste maal. dat iemand van ones Koninklijk Huis op een tenniswedstrijd aanwezig w&s, een aanwe zigheid, die door de duizenden tennisflieV- hebbers gisteren op zeer hoogen prijs werd gesteld. Uitgeleide gedaan door den voorzitter van den Nederl. Lawn-Tennis-Bond. begaf de Prins zich: met, den heer Cremere,. voorzit ter van de Noordwijksche Sportveeeniging, naar hert terrein van de Noo-rdwijksche Goh- olub. waar de professionals, de heeren Dunn en Oosterveen, een demonstratiepartij ten beste gaven Na in het clublokaal nog eenige oogenblikken vertoefd te hebben, ver trok Z. K. H., uitgeleide gedaan door den heer Gremers, per auto naar Den Haag. ZWEMMEN. De wedstrijden van de Leidsche Zwemclub. J. Bnys wint het kampioenschap van Leiden. De veertien dagen geledenuitgestelde wedstrijden van de Leidsche Zwemclub hebben gisteren in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk plaats gevonden en mo gen in bijkans ieder opzicht als een succes worden beschouwd. Natuurlijk waren er wel enkele kleine opmerkingen te maken» Nederland wint met 41 van Britech- Indië om den DaVis-Cnp en ie daardoor in den eindstrijd van de Europeesche zóne. Bezoek van Z, K, H. den Prins. Onderlinge wedstrijden van de L. Z. C. en van Die Levthe. Ajas verliest van H. C. C. met vnnfey en 13 runs. De Neder!, athletiekkampioenschappen te Utrecht. Nienwe successen van onze ruiters Ie Lazen». (waar is zulks nu niet hert geval?.), maar over het algemeen mag worden geconsia- feerd dat de regeling weer voortreffelijk wa?. terwijl - daarenboven het weer volko men meewerkte (het water was ongeveer 22 graden), het aantal deelnemers bevredi gend was en de publieke belangstelling de verwachtingen verr* overtrof. Ah. het was een mooie dag voor de zwemsport m 'f al gemeen;, en voor de L. Z C als ocganisee- rehde vereeniging, in het bijzonder! Dat de wedstniden ditmaal onderling zouden zijn in verband met de feestplannen ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan in het vol gend seizoen, hebben wij onlangs r<*eds aangekondigd. Toch waren er nog niet-Leid- sche deelnemers. Immers de Weesper zwem en poloclub „Trion" (2e' klasse)en de Goudsche Zwemclub II (reserve 2e klasse) kwamen uit in polomatch es, terwijl leden der clubs ook hadden mogen inschrijven voor diverse andere nummers. De wedstrij den wonnen daardoor stellig aan interesse. °n waren thans over het. aJgemeen zeer ze ker het aankijken ten volle waard. Van een bespreking dér diverse nummers zullen wij ons, behoudens een enkele opmerking, in verband met onze plaatsruimte onthouden, maar foch meenen wij niet te mogen na laten'hier te wijzen op het groote succes van. den L. Z. C. er J. Buys, die het kam pioenschap van Ledden won, met als prijs daarvoor den Van Spall-wisselbokaal, en verder den Van Spall -wisselbeker (voor den eerstaankomenden L. Z. C.'er in bet num mer 100 M. sna! zwemmen) en den L Z. C - beker voor de beste prestatie op dezen dag! Waarlijk, deze jeugdige en veelbelovende zwemmer kan tevreden zijn, terwijl de Leid sche Zwemclub op zulke leden trotseh be hoort te wezen en dat. naar wij meenen, dat dan ook inderdaad wèl is! Voor de(n) zwemmeester) met den bes ten stijl was. een verguld zilv. medaille uit geloofd door de N. V. Zilverfahriek „Voor schoten", met als resultaat dat mej. C. van Dam en de heer W. van Leeuwen in pun tental precies gelijk kwamen te staan. Toen zulks- bij de prijsuitdeelïng bekend W6rd gemaakt verklaarde laatstgenoemde onmid dellijk van zijn kans afstand te doen ten gunste van z'n concurrente. Aizoo bekwam mej. Van Dam dezen extra-prijs. 8 8

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9