RECLAMEPRIJZEN Prijsvermindering No. 20039. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 10 Juli Tweede Blad. Anno 1925, L UIT DE RIJNSTREEK. ZATERDAG en ZONDAG Fa. M. BONGENAAR NIEUWE BIJN 46 UIT DE GESTREKEN. SPORT. RADIO-PROGRAMMA KUNST EN LETTEREN. 'Alphen. Naar wij vernemen, zal de Bieuwe Landbouw-huishoudschool den 2eu Sept. a. a. des nam. om 2V£ uur, in tegen woordigheid van onderscheiden genoodig jdigden worden geopend. De oude lokalen yan de voormalige M.U.L.O. School aan d6 Raadhuisstraat en een gedeelte van de on- Cerwijzerswoning zijn voor de school be- itemd en worden geheel gerestaureerd. De •chool zal een model zijn van op dit gebied in ons land bestaat. Hoewel verschillende leergangen, welke daar zullen worden gege- yen (inmaken, koken, wasschen enz.) ten goede komen voor de ontwikkeling van elke klasse, is het hoofddoel van de school in de eerste plaats om de aanstaande echtgenoote yan den landbouwer klaar te maken voor haar taak in het huishouden en in het landbouwbedrijf. Deze omgeving heeft aan een dergelijke school behoefte. Zij zal hter ïklgemeen gewaardeerd worden. De lokalen. Welke dan volledig zullen zijn ingericht, worden na den dag van opening gedurendo een paar dagen ter bezichtiging van belang stellenden opengesteld. Daarvoor is de vol gende orde aangenomen. Op Donderdag 3 September van 1012 en yan 24 zal de gelegenheid opengesteld zijn yoor landbouwers en hunne echtgenooten jBn verdere belangstellenden van binten de gemeente; op Vrijdag 4 September op de zelfde uren voor belangstellende ingezete nen. Mej. Papenhuizen, die bevoegd is om de hoofdvakken welke aan de school gegeven worden te onderwijzen, is benoemd als hoofd van de sehooL Door de Chr. Zangver. Hosanna" te dezer plaatse, is wederom het initiatief ge nomen om volgend jaar, wanneer „Hosan na" haar 10-jarig bestaan hoopt te herucu- ken, ten tweede male een Christelijk Na tionaal Concours uit te schrijven voor ge mengde mannen- en kinderkoren, alsmede voor harmonie- en fanfare-corpsen. Het uit loerend comité heeft op de door haar Maandag, j.l. gehouden vergadering beslo ten om als voorloopige datum voor het te houden concours vast te stellen Woensdag 4 Augustus 192G. Programma voor het volksconcert, te geven door de Chr. Muzïekver. „Arti et Religioni", dir. W .J. Smolders op Dins dag 14 Juli a.s., 8 uur n.m. in de Muziek tent. 1. Lof zij den Heer, J. S. Bach. 2. Wilhel mus, Valerius. 3. Vooruit (marsch), D. Bau- wens. 4. Graziëlla (ouverture), Andrieu. 6. Soli Deo Gloria (ouverture), Rugers. Pauze. 6. Marche des Saltimbauques, E. Ergot. 7. Martha (fantasie), Flotow. 8. La Dame du Coeur d'or (Fantasie), Gadenne. 9. Bon Voyage (marsch), Ant. W. Gauter. 10. Koraal. Cruger. Alkemade. - Burger 1. Stand. Ge boren: Hendrica Petronella, dochter van Th .van Ruiten en van H. Hoogenboom. Johanna, dochter van M. Th. Loogman en van C. Hoogkamer. Maria Johanna Apo-» lonia, dochter van M. J. Colijn en van E. C. Vol water- Overleden: Hendricus Fredericus van der Zwet jm. 23 jaar. Ondertrouwd: H. A. van der Meer jm. 20 jaar en H. Jonkman jd. 21 j. Gehuwd: Joharines Theodorus Antonïus Struive jm 29 jaar en Johanna Spring in 't Veld jd. 34 jaar. Bodegraven. Mej. Degenhard, leer linge van ihot St. Josephs instituut, alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan het St. Pelrus-msfartuut te Rotterdam. In de Prinsenstraat is uit een kast ran de woning van een der ingezet enen, mid den op den dag een bedrag van f 46 ont vreemd. Een dochtertje meende 'n man ge zien te hebben. Men schijnt eenig vermoe den van den dader te hebben. Door onzen Burgemeester werd ai spoedig na zijn komst ingezien dai de rio- leemng van de gemeente op verschïïflecde plaatsen noodlg moest worden veabefcerd. Door den overleden wethouder Van Triet was inderdaad een heel plan. samengesteld, dat echter om de groote kosten niet werd uitgevoerd. Nu tracht het gemeentebestuur echter voorloop^ vast enkele groote moei lijkheden uit den weg te ruimen. De nieuwe rioleering bij de aangelegde nieuwe markt biedt nu een -goede gelegenheid tot aanslui ting voor de bewoners der Kerkstraat. Daar toe werd deze week op het gemeentehuis weer een vergadering met belanghebbenden belegd, waarbij echter nog geen overeen stemming weid verkregen. Enkele eigenaars hebben nog bezwaren. Heden maakte de Kinderzangvereen. „Hosanne" met haar directeur den heer 'Wamaar en enkele leiders een boottochtje naar Katwijk aan Zee, per motorboot van den heer v. <L Pol. Er staan weer heel wat uitstapjes op het programma, we vernamen al van plannen van de verschillende kna pen vereen., gymnastaekdubs, scholen, enz. Burgerlijke Stand. Geboren: Gcertruida Elisabeth, d. ran W. van IJk en M. C. v .d. Laan. Hendrikus, z. van A. d. Bist en P. M. de Vlieg. Ondertrouwd: G. Kwakernaak 27 4 en A. Boelen 21 jaar. Kerkelijke berichten voor Zondag: Ned. Herv. Kerk, tien uur en half zeven, ds. Pott. Geref. Kerk, tten uur en halfzeven, ds. Dam. Geref. Gemeente, tien uur en halfzeven, de heer W. A. Lemain van Voorschoten. in den afgeloopen week. hebben zich in onze gemeente de volgende personen geves tigd: G. de Vos, zonder beroepW. de Heus, molenaar; N. van 't Hart, zender; H. H. Hoogendoorn, zonder beroep; C Vreeken, slager; D.\J. Rijnsbuiger en gezin, zonder beroep. Vertrokken zijn: A. van Eyk en gezin, Ijjager; P. A. Hensen, zondier beroep; A. van Beek, dienstbodeJ. E, van Ooyen en •geaaja, spoorwegarbeider; C. A. de Vos, zonder be roep; J. M. Voordomv en gezin, graanhan del a a rsknecM en C. v, d. Wilt, melkhan del aar. Eierenveiliivg B. P. K .V.: Aanvoer 4500 stuks. Prijs f 6.50f 7.50. De postduivenvereniging organiseer de een wedvlucht op Vierzon in Frankrijk (afstand 570 K.M.). De eerste prijs ontving de heer J. van Dan, de tweede dezelfde, de derde de heer A. Veelenturf, terwijl de vier de aan den heer J. Zeilsfra wérd toegewe zen. Daarnaast werd een wedvlucht georgani seerd op Lage Zwaluwe, over een aifstand ran 44 K.M. De prijzen werden aJs volgt toegewezen: le. J. Baelde, 2e. G. Veelen turf, '3e. W. Wolswijk, 4e G. Krcon. Boskoop. Voor de acte L.O. slaagde gisteren te 'a Gravenhage de heer J. Zwar tendijk alhier. Hazerswoude. De heer B Brik. onder wijzer aan de Chr. School op het Dorp al hier, is met ingang van 1 Sept. a.3 benoemd aan de Herv. Chr. School le 's-Gra\ enzande. Hoogmade. Voor de acte L.O. slaagde gisteren te 's-Gravenhage de heer A. J. N. J. Witteman, alhier. Koudekerk. God. Staten van Zuid-Hol land hebben, blijkens mededeeling in hït Prov. Blad, besloten tot afwijzing van het verzoek van B. en W. cm opheffing van de gesloten-verklaring van den Lagenwaard- schen weg onder die gemeente voor het ver bruik van motorrijtuigen. Leiderdorp. Naar wij vernemen is de staking aan de vereenigde Touwfabrieken alhier weer opgeheven en het werk op de oude voorwaarden hervat. Wonbrngge. Wij mogen dezer dagen wel in herinnering brengen, dat vóór 25 ja ren ons dorp uit zijn isolement werd ver lost, daar toen de Carsjens-maalschappij ook een dienst opende op Leiden, driemaal daags vice-versa van hier. Die reederij was toen op zijn hoogtepunt. Een dienstregeling van 15 Mei 1889 meldt o m. dat toen vijf booten in de vaart waren, als: ,,F. M. Carsjens" la dende 300 personen, „Aalsmeer" 350, „Cru- quis" 250, Alkemade" 200 en „Leeghwa- ler" 150 personen. Was het vervoer toen niet zoo snel als thans, aangenamer was het zeker. Men zette zich rustig neder in de kussens, lec tuur genoeg op de tafels, o.a. een interes sante beschrijving van een schipbreuk van den ouden kapitein Carsjens, met een voor woord yan den bekenden prediker ds. Ade- ma van Scheltema; ook de gesprekken vlot ten beter met vrienden en kennissen, welke men, vooral op marktdagen, geregeld ont moetten; wij denken oun. ook aan de hee- ren T. Spreij en wijlen Eigeman van Alphen vaste comparanten. Woensdag was het feestdag voor de leerlingen der hoogste klasse der openbare school alhier, des morgens logen zij onder geleide met de autobussen van den heer van Klaveren naar het station le Alphen- Rijn, die hun des avonds weder gratis af haalden. In onze hoofdstad werd in de eerste plaats bezocht het Rijksmuseum, thans met de bi- zondere tentoonstelling van de herdenking van de opkomst van „Amslelodami", toen de Bijenkorf, en natuurlijk Artis. Het was een leerzame en genotvolle dag voor de jeugd en in welstand mochten allen huis waarts keeren. Kerkelijk bericht voor a.s. Zon dag. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en *s av. halfacht ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk voorm. 10 uur d9. van Ileij- ningen van Ter Aar, 's avonds half acht preeklezen. Zwammeidam. Naar aanleiding van een door het Gemeentebestuur alhier ge daan verzoek om vrijstelling van de ver plichting tot het doen geven van onderwijs in lichamelijke oefening, genoemd onder letter j in art. 2 der Lager Onderwijswet 1920, aan de beide O. L. scholen dezer ge meente, hebben Ged. Staten overwogen, dat bij de O. L. school in den Tempel geen ge it genheid aanwezig is tot beoefening van het vak vermeid onder j in art. 2 der Wet kt regeling van het Lager-Onderwijs vAn 1878 (vrije- en oordeoefeningen der gym nastiek), doch dat zulk een gelegenheid wel aanwezig is bij de O. L. school in het dorp, ni. een gymnastieklokaal gelegen achter het Raadhuis. Derhalve heeft genoemd col lega besloten de gevraagde vrijstelling (e verleen en tot 1 Januari 1926, echter onder voorwaarde, dal aan de school in het dorp althans onderwijs in laatstgenoemd vak zal worden gegeven. Kerkelijk bericht voor Zondag: Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 en 's avonds 7 uur, ds. Kloots. Geref Kerk, voorm. 10 en 's avonds 7 uur, ds. Wissink. Rem. (Geref.) Gemeente, geen dienet. Burger 1. SI and. GeborenBer- nsjdina Carolina Maria, D. van Hendrik Rfyn en Theodora Bezuycn Margaretha Antoinetta Josephina, D. van Johaimis Gas pers en Helena Anthonia Carolina Mathot Overleden: Geertnrida Petronella Zwa^- nenburg 37 j., echtgenoote van Leonardos van Leeuwen. Gehuwd: Tbeodoor van Hoorn jm. 24 J. te Woerden en Teuntje Jaimigje Dekker jd. 24 jaar alhier. Kerkelijk bericht. RemonsOv Geref. Gem.: Zondag geen dienst. RECLAME. P. SliEGTENHORST 687 Oegstgeest. Bevolking: Ingekomen 44 m&nnnen en 45 vrouwen, totaal 89. Vertrokken: 33 mannen en 36 wouwen, totaal 69. Geboorten 8, huwelijken 3, slerften 11 en levenloos aangegeven 1. De heeren R. van Alphen en N. Rree- man hopen Sept a.s. naar Ned. Indië te vertrekken om als hulpprediker bij de In dische Kerk op te treden Hun opleiding cnlvingen ze hier in de Zendingsschool. Aan J. Groot alhier is 2 jaar vrijstel ling van dienst verleend in verband met zijn opleiding als zendeling. Bij de Geref. Kerk te Westzaan is be roepen de heer J. Sikkel, candidaat alhier. Het aantal zaken breidt zich gestadig if< in onze gemeente. Een enkele ontbrtekt neg wel, doch voor het grootste gedeelte kunnen wij hier terecht. Thans is het weer gehikt een woonhuis te veranderen in een kapperszaak. In de De Kempenaerstraat, zoc langzamerhand een winkelstiaat wor dende, heeft heden de heer H. A. G van Bellen een zaak geopend De vooi kamer is cu ingericht als winkel, terwijl wij achtei een degelijk ingericht salon vinden. Wij behoeran hier niet te zeggen wat de kunste naarshand van de heer v. B. daar wel zal verricht: n, want hij is voor zeer vele onzer inwoner? geen onbekende- Niet alleen voor de heeren, doch ook voor de dames zal er in den winkel veel t» verkrijgen zijn. Men zie hiervcor maar eens in de étalage. Wij verwachten dan ook wel, dat ook deze zaak den winkelstand m?de ten goede zal komen. Nabij de losplaats aan de Kanaalbrug bad een aanrijding plaats De vrachtauto van de firma v. d. Luyt alhier reed, om te draaien achteruit, dwars over den straat wig. Stond even stil voor het verstellen van den motor, toen de heer W A. F., uit Den Haag, met zijn motor met zijspan kwam aaürijden en dacht voor den auto door te kunnen. Juist op het laatste moment werd de auto weer in beweging gebracht, zonder dat de chauffeur zich vergewiste ol de weg vrij was en zonder eenig teeken te geven, waardoor de heer T., geen uitweg meer ziende, tegen het aldaar geplaatste hek reed. Een geweldige schok was het gevolg, doch gien der mederijdenden bekwam tenig let sel. In de zijspan zat de vrouw van den heer T. en op de duo de heer A. K uit Den Haag. Een lantaarn en spatbord moesten her echter ontgelden. Door de politie is van dit geval t-gen v. d. L proces-verbaal opgemaakt Katwijk-aan-Zee. Verschenen is de Naamlijst der Nederland ache Keederijen en Haringschepen-en van de sloepen en stoom trawlers, welke de visscherij op de Noord zee uitoefenen, bijgewerkt tot 1 Juni lftaó. Deze 112e jaargang wordt bij de N.Y. Dorsman Ode's Boekhandel en Drukkeiq te Ylaardingen uitgegeven en tovens bij de algomeene boekhandel verkrijgbaar. Uit deze „Naamlijst" blijkt dat er te Kat wijk zijn 131 vaartuigen die ter haringvia- scherij kunnen varen, waarvan 1 stoomdrif- ter, 1 hulpstoomer, 16 motorloggera en 113 loggers. Al deze schepen zullen evenwel niet in de vaart gaan, daar er verschillende zijn, die door de malaise welke zich nog geducht laat gevoelen, niet uitgerust kunnen wor den, iets wat voor onze nijvere bevolking ernstig te bejammeren is. Werd reeds Lang de behoefte gevoeld van „De Leidsche Buitenschool", die nabij den Tol staat, om aan het gemeenteriool te worden aangesloten, men is thans aan gevangen deze werkzaamheden te «en rich ten. Door de slechte vangaten der laatste dagen zijn de kustvisachers maar niet uit gegaan, ze zullen de volgende week wel weer eens probeeren of er wat le verdienen valt. Als het weer goed ial Dezer dagen zou de stoomdrifter K.W. 123 „Robert Willi am" van de Visscberq- Mij. „Na Lijden Verblijden", dir. de heer A. Ouwehand Dzn-, schipper D. d. tTaa Jb.zn. van uit IJnraiden ter haringvissche- rij varen en als naai gewoonte bevonden zich daar ook vrouwen, meisjes en moe ders Tan het scheepsvolk. Deze dames maden tot hei eind de» zuid. pier bij de trap aan boord meevaren en daar afgezet worden. Door de sterke dei ning van het water kon het schip niet ge makkelijk daar voor komen en stootte het vaartnig tegen de pier. Er zat niets anders op dan weer terug te varen, want toen het schip in het dok stond, bleek het, dat er een reparatie aan de voorsteven onder de waterlijn noodzake lijk was. Dit wordt dus een duur slippertje. ROEIEN. Die Leyihe. Morgenmiddag 1 uur hoodt Die Leythe op het Galgewater onderlinge wedstrijden. VOETBAL. Jaarvergadering L. 7. B. De algemeene vergadering Tan den L.Y.B. zal vermoedelijk Dinsdag 14 Juli in café .Zomexlust" worden gehouden. Alsdan zal door den secretaris, den heer L. Waterloo bet volgende jaarver?Lag wer den uitgebracht: Door de crias welke ontstond bij de Be stuursverkiezing op onze late algemeene vergadering aan bet and van het vorig seizoen en welke zoodoende oorzaak was, dat er een 2de algemeene vergadering bijeen geroepen moest weiden of juister gezegd, dat de late vergadering tijdelijk geschorst werd om eerst eenige misverstanden uit den weg te ruimen, kwam door vertraging van een en ander al dadelijk een achter stand in den gewonen gang van zaken, welke echter gelukkig in korten tijd inge haald kon worden. Direct moet al geconstateerd worden, dat de Bond, wat vooruitgang in ledenaantal en elftallen, deelnemende aan de.L. V. B.-com- peüties betreft, blijkbaar hét hoogtepunt bereikt heefl, want instede van vooruit le gaan is het ledenaantal met circa vijftig achteruitgeloopen en nemen ook minder elf tallen aan de competities deeL fZia Compe- ti li everslag). Mocht echter numeriek onze Bond niet grooteT zijn geworden, als organisatie gaat zij echter gestadig vooruit en door zuinig beheer enz. is ook haar financieeie toestand, uitstekend te noemen, zoodat het heffen van een hootdeiijken omslag zooals eenige ja ren geleden nog al geregeld gebeurde, vrij wel tol het verleden zal behooren. Ook in de Nederlandsche Voeibalstaat wordt mei Leiden als zoodanig meer en meer rekening gehouden, een teeken, dat het ook zeer zeker een L. V. B.-belang is, dat Leiden haar le klasser behoudt Tot op het eind van het seizoen waren wij echter in angst en vreeze, dat het niet zoo mocht wezen, maar in een schitterende eindspurt toonde A. S. C. haar plaats in de 1ste klasse waardig te zijn. lalen wij hopen voor goed. Lugdunum en L. F. C. kunnen beide op een. goed seizoen terugzien en wisten res pectievelijk de 2e en 3e plaals in hun al- deeling te bezeilen, een goede prestatie, of schoon wij liever een van beiden als No. 1 hadden zien eindigen. U. V. S. dankte hel aan de hulp van Lugdunum, die in Den Haag tegen S. I. O. D. gelijk speelde, dat zij op het laatste oogenblik de fatale plaats ontkwam en dus Toor de 3e klasse behou den blijft, naar wij hopen, zal ook zij vol gend seizoen een hartig woordje meespre ken voor de eereplaats. Norvicus zal, door dat zij het kampioenschap van den L. V. B. behaalde, het komende jaar in de 4c klasse van den N V. B. gaan spelen en vol ver trouwen, zien wij haar prestaties in die afdeeiing tegemoet. De reserve-clflallen van A. S. C. en L. F. C. wisten zich te handhaven, terwijl Lugdunum 2 door haar overwinning op Alphen 2 een goede kans gegeven is. zich naar hoogere regionen op te werken. Wanneer, zal echter de lijd aanbreken, dat ook een onzer volksclubs het voetbal- dorado (le klasse) zal bereiken, o. i. is dal zeer goed mogelijk, de krachten zijn er voor aanwezig, maar helaas verdeeld en slechts door een fusie zou dit ideaal verwezenlijkt kimnfh worden. Zal seizoen 1925/*26 de oplossing brengen? Velen wenschen hel. De samenwerking enz. met de bij ons aangesloten Tereenigingen i3 over het af geloopen seizoen zeer goed le noemen en in tegenstelling met het vorig jaar doet het ons genoegen te kunnen mededeelen, dat ook de verhouding met L. M. C. uitstekend is te noemen, dank zij het optreden van haar nieuw bestuur, waarvan den heer I) ruide ij een extra woord van lof toekomt In 't midden van het afgeloopen Jaar hebben eenige scheidsrechters van den L. V. B., leden van de vereeniging Lugdu num gemeend te moeten bedanken als scheidsrechter, zulks als profest tegen een vermeende houding van een collega-scheids rechter. Het al of niet juiste van hun aan klacht is na uitgebreid onderzoek door het L. V. B.-bestuur, nooit bewezen kunnen worden. De gevolgen van hun bedanken hebben zij echter niet ingezien, daar nu door anderen conclusies gelrokken werden, die h.i. nooit in hun bedoeling hadden ge legen. Enfin de zaak is nu dermate opge lost, dat zij weder als scheidsrechter bij den L. Y. B. fungeren Laten wij hopen, dat dergelijke voorval len lot het verleden behooren en mocht men denken, dat iemand Terkeenf gehan deld heeft, wendt U dan zonder meer tot het L. V. B.-bestuur en zeer zeker zal een onpartijdig onderzoek ptaals hebben en in dien schuld bewezen wordt, naar verhou ding gestraft worden. Een verblijdend teeken in het afgeloopen seizoen is het feit, dat het L. V. B.-bestuur niet zoo dikwijls als politierechter moest fungeeren en slechts zeer weinig straffen zijn moeten toegepast worden. Oi een zeer duidelijk bewijs, dat de onderlinge ver standhouding der rereenigingen beter wordt en ook de scheidsrechter meer gewaardeerd wordt Een minder verblijdend iets. rijn de vele boeten, die sommige vereemgingen moesten betalen; natuurlijk ligt volgens de overtre ders voor het meerendeel de schuld hier van bij den L, V. B maar ontegenzegge lijk rijn er overtredingen begaan, welke volgens het regiement bestraft moesten worden en waar dus mets tegen le doen was. Een klein beetje uwer oplettendheid kan in deze veel voorkomen. Mochten wij het vorig jaar vermelden de oprichting van twee organisaties, waar de L. V. B. min ut meer belang hij had, als vervolg daarop kunnen wij mededeelen. dat in de eerste plaats de Leidsche Scheids- rechtersrereeniging geloond heeft in een noodzakelijke behoefte te voorzien en zeer zeker heeft rij ook dit seizoen, door het houden van lezingen en onderlinge bespre kingen .het peil Tan het Leidsche Scheids- rechterscorps hooger opgevoerd, zoodat hel feit. dat het L, Y. B besüiur dit seizoen zoo weinig klachten ontving, oi een gevolg is van het werk van de L. S. V. Heel anders moeten wij schrijven over den Leidsche Athleliekkring. Was haar bestaan verleden jaar kwijnend, door het optreden van een nieuw bestuur hoopten ook wij, dat er een verandering ten goede zon ko men. Helaas het mocht niet zoo zijn. want ondanks het aantrekkelijk programma door het nieuwe bestuur ontworpen, kon rij de Leidsche Sportbeoefenaren niet wakker schudden en bleek er weinig animo voor de aihletiekbeoefcning te rijn. Van de voet ballers, toor wie de Alhletiekbeoefening toch zoo goed Is, in verband met training enz., heeft alleen D. L. V. ingeschreven voor de L. A. K.-competitie. Onbegrijpelijk RECLAME. is het, daar toch op ouzo alhletiekdagen al- lijd zeer veel belangstelling en deelname beslond van de andere voelbalvereenigingen In verhand met een en ander heefl het L. V. B.-bestuur besloten, wederom een alhietiekdag te organiseeren onder leiding van den L. A. K. en hoopt zoodoende ook onze leden op te wekken, meer aan prac- lische athleliekbeoefening le gaan doen. Werkl allen nu mede, opdat wij niet met beschaamde kaken moeten zeggen: „Wij kunnen in onze Sleutelstad geen athletiek- organisalie in stand houden, wegens. gebrek aan deelname. In samenwerking met het L. A. K.-be- stuur, is door ons nog een schrijven ge richt aan B. en W. van Leiden, mot het verzoek, het beheer van het sportterrein, hetwelk aan den Hooge Rijndijk zal komen, in handen te mogen nemen en bij de in richting en aanleg daarvan, van advies te mogen dienen. Herhaalde malen hebben wij getracht den heer Meerum Terwogt naar Leiden te laten komen om een lezing te houden over de techniek en tactiek van hel voetbalspel. Genoemde heer was tol zijn leedwezen steeds verhinderd, maar in het komend sei zoen zal ongetwijfeld een dergelijke lezing doorgaan. Aan het slot moet ik tot mijn leedwezen mededeelen, dat de heer Stephanus deze keer niet meer in aanmerking wenscht te komen voor een functie in het L. V. B.- bestuur. Genoemde heer heeft zeer veel ln het belang van den L. V. B. gedaan en spe ciaal ondergeteekende is hem dankbaar, voor de voorlichting en actieve medewer king steeds van hem ondervonden, in het bijzonder bij den aanvang van zijn functie als secretaris enz. bij den L. V. B. Laten wij hopen, dat hij steeds in nauw contact met den L. V. B. zal blijven. Gelukkig hebben wij dit overzicht voor het meerendeel in optimistisch en trant kunnen schrijven en zoo voortgaande gaat onze Bon<^ als een krachtige organisatie over eenige jaren haar 25-jarig bestaan tegemoet Voor de bestuursverkiezing zijn als can did aten gesteld het aftredend bestuur met uilzondering van den heer Stephanus. dio zich niet meer herkiesbaar stelt en voorts de heeren: P. v. d. Pot (L. F. C.). N. Boom (Leidsche Boys), J. v. Benten (Raceel) en N. H. Muller (A. S. C.). VOOR ZATERDAG 11 JOLL 8.50: Hamburg (392 M.) Morgcnornroep. 10.15: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. (Officie v* Am- sferdaimscfte tijd). 11.20: Hamburg (392 M.) Concert. 12.20: Leipzig (tingevcer 400 M.) Middag concert op de Hupleld Fhonota. 12.50: Parijs (1780 M. SFR). Concert doot Let Tzigace-órfcest van Radio-Paris Cardiff (353 H 5WA). Concert uit het Carltocn Rekaurin-L 3.20: Cardiff (363 M. 5WA). Concert door Militair Orloest. 3AO: Birmm-sham (479 M. 5IT). The Buf falo Orchestra. Aberdeen «95 M. 2BD). The Wireless Orchestra, bariton. Glasgow (420 M. 5SC). The Wireless Quartet. 4.05: Bournemouth (386 M. 6BM). Het or kest van het Electric Theatre. Newcastle (403 M.) Concert, sopraan, cello, fluit, terror. 4.20: Londen. (365 M. 2LO). Tijdsein van Greenwich, Concert. The ,,2I/)"-Oclet. 5.20: Bournemouth (385 M. 6BM). Kinder vertellingen. Brussel 262 M.) Concert. Cardiff (353 M. 5WA). De .Five o Clocks**, vocaal en iDstrumentaaJ concert. 5.30: Hilversum (1050 M.) Hilversum- sche Draadloorae Omroep. Vooravond-Con cert. 6.20: Londen (365 M. 2LO). Ki-nderverlel- lingen. 7 uur: Londen (365 M. 2LO). Concert. 7.20: Londi-n, Chelmsford (365 M. 2L0 en 1600 M- 5XX). Tijdsein van de Big Ben Weerbericht. 820 Chelmsford (1600 M. 5XXX A ttadao Fantasy No. 6: „The Gift, of the Garden" met muzikale iIllustratie Tan the Station Pianoforte Quintet. Londen (385 M. 2LO). Concert, koor en orkest Cardiff (353 M. 5WAJ Concert, Music for the Garden. Bournemouth (386 M. 6B1I)- Orkest o.a Ouverture JéireEa" (Gounod). 9.06: Parijs (1780 Si. SFR). Concert met medewerking vaar solisten. 10.50: Londen, Chelmsford (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). The Savoy Ocpkeans, th« Savoy Havana Band and the Setma Band. tentoon «telüng Sala. Eij den kunsthandel Sala is een tentoon stelling van Grafische Kunst van Jan Schenk to bezichtigen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5