sanatogen Gezondheid UIT OE RUNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RECLAME. 583 geringer zal worden, zich een zelfstandig beslaan te verwerven. Dientengevolge zullen zij in steeds toe nemende mate gedwongen worden tot krachtig gezamenlijk optreden ten behoeve van hun arbeidsvoorwaarden, hun sala- rieering en hun rechtspositie, zoo ook ten behoeve van de sociale en andere wetge ving, waarbij zij belang hebben, alsmede ter verdediging van de hun toekomende plaats in het productieproces met de be doeling, dat dit gericht zij op het algemeen welzijn. De Bond heeft mitsdien ten doel naast de behartiging van de bijzondere belangen van zijn leden en hun vakgenooten bet verkrijgen van alle garanties, waardoor de opbrengst van het productieproces niet een zijdig aan bepaalde groepen ten goede komt, doch worde aangewend ten algemeenen nutte, zoodat blijvend rekening worde ge houden met de belangen der werknemers". De Bond zal een weekblad uitgaven, dat zal heeten ,,De Bondsstem". De Koningin-Modder begaf zich heden per auto naar Burg-Steinfurt, vergezeld van de hofdame jonkvr. v. d. Poll en den ka merheer jhr. Van Tets, ten einde de begra fenis bij te wonen van de vorstin-moeder van Bentheim. H. M. keert morgen terug met den vorst en vorstin van Waldeck, die eenige dagen de gasten van H. M. zullen zijn te Soestdijk. Uit Doorn wordt gemeld: Ex-koning August van Saksen is weer naar Duitsch- land vertrokken. Hem werd alhier uitge leide gedaan door prins Oskar. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Kerk te 'Grijpskerk door dg. J. H. Kroeze, te Leidschendam. In Den Haag is Maandag volgens „Het Volk", een conferentie gehouden tus- schen^r. K. H. de Jong, oud-voorzitter van het Verbond van Actualisten, en de heeren H. Schijthuizen, Driessen, Heemskerk, Linze en Liefaard, om te komen tot de op richting van een Nederlandsch Fascistisch Verbond. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Utrecht dr. G. W. Oberman, te Leeuwarden. In de dezer dajgen gehouden vergade ring van het bestuur der S. D. A. P. zijn als afgevaardigden naar het internationaal congres te Marseille benoemd de heejen Wibaut en Vliegen, ads leden der Execu tive, Albarda,. Duys, mej. Suze ,Groeneweg, A. B. Kleerekoper, Van Kol, Schaper, Sten- huis en C. Werkhoven. Het hoofdbestuur van den Bond van Vrouwenclubs zal wor den verzocht, nog een vrouwelijke afgevaar digde aan te wijzen. Bij het 40-jarig jubileum van de Belgi sche Partij, dat 15 Augustus zal gevierd worden, zullen de heeren Vliegen en Werk hoven de S. D. A. P. vertegenwoordigen. Besloten werd, afwijzend- te beschikken op oen verzoek van het bestuur van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen, om tegen September gezamenlijk een demon stratief congres te beleggen, waarop, met 't oog op het optreden van de nieuwe regee ring, een „program van den arbeid" zou weiden vastgesteld. („Volk") „Het Volk" schrijft: De Katholieke „Tijd" toont zich ongerust, omdat in de S. D. A. P. nog geen opvolger van Troelstra als voorzitter der Kamerfractie is aangewe zen en de Koningin nu niet zou weten, wien zij moet uilnoodigen om advies over de oplossing der Kabinetscrisis. Wij kunnen mededeelen, dat de nieuwe Kamerfractie onzer partij a.s. Zaterdag bij eenkomt om haar voorzitter te benoemen. Echter heeft de fractie reeds besloten, dat deze benoeming eerst zal ingaan met den aanvang van de nieuwe Parlementaire periode, dus« den derden Dinsdag in Sep tember, aangezien tot dien tijd krachlens de wet, de oude Kamerfractie nog in functie is en dus ook het oude bestuur dier fractie, waarvan Troelstra voorzitter eti Schaper vice-voorzilter is. Aangezien Troelstra buitenslands ver toeft, is Schaper dus de aangewezen man om hij de beraadslagingen over de kabinets crisis onze Kamerfractie' te vertegenwoor digen. In de veronderstelling, dat nir. P. J. M. Aalberse als Minister van Arbeid zal aftreden, is hem een belangrijke plaats in de hoofdredactie van het dagblad „Het Centrum" aangeboden. Mr. Aalberse heeft dit aanbod in zocr ernstige overweging genomen, zegt het blad. De eerste secretaris va-n de Vereen, van Directies van Nijverheidsscholen in Nederland, de heer L. van Essen Rzn, te Utrecht, heeft in opdracht van het Hoofdbe stuur van die Vereeniging een schrijven ge richt aan de Besturen van den Koninklijken Nederlandschen Automobielclub te 's-Gra- (venhage de Koninklijke Nederlandsche Mo- ionvielrijdersvereeniging ie 's-Gravcnhage, de Nederlandsche Vereeniging Rijwiel- en auto-industrie ie Amsterdam, den Algemee nen Nederlandschen Wielrijdersbond ie 'sUJravenhaige en den Bond voor Bedïijfs- •fotohcuders te 's-Gravenhage. In dit schrijven wordt met nadruk er op gewezen, dat er bij de opleiding van chauf feurs in Nederland, zooals thans blijkt een chaotische verwan-ing dreigt te ontstaan. Teneinde dezen zeer ongewenschten toe- •tand ie voorkomen, komt het deze vereeni- Wiaig wenschelijkvoor, dat een commissie van deskundigen uit de verschillende vak- itteieenigingen een bespreking houdt, ojxlat jfe meeningen dier deskundigen bekènd wor- wên en daarmee bij het vaststel len van de wijzd, waarop het cm der wij© aan a.s. en reeds in het bedrijf zijnde chauffeurs gege ven behoort te worden en dus de vorming voor hun taak moet geschieden, rekening kan worden gehouden. Alleen langs dezen weg kan, naar het Be stuur dier Vereeniging van Directies rncent, eenheid in dit onderwijs worden gebracht, kunnen de cursussen doelmatig worden in gericht en zal het meest doeltreffend en het minst kostbaar aan de eischen van de nieu we motorwiet kunnen worden voldaan. Het Bestuur verzoekt in dit schrijven aan bovengenoemde vereenigrngen en afgevaar digde te willen.aanwijzen voor boyenbe- doelde besprekingen, drie Zaterdag 18 Juli te Utrecht zal worden gehouden. Tot deze bij eenkomst zijn levens uitgenoodigd de hee ren F. Begeman, Rijks nijverheidsconsulent te 's-Gravenhage en E. J. E. Maas, eerelid van de K. N. M. V. en auto- en molortec^ni- cus te Utrecht. In de te Amsterdam gisteren voortge zette vergadering van den Nederlandschen Grafischen Bond, welke Maandag aanving, is behandeld een voorstel van het hoofd bestuur, betrekking hebbende op de bepa lingen in statuten en huishoudelijk regle ment regelende de werking van het bonds- overlijdensfonds. Ten gevolge van de invoe ring van de wet op het levensverzekerings- bodrijf en de bemoeiingen van de verzeke ringskamer worden aan dit fonds, dat zoo wel door deze wet als deze kamer be schouwd wordt als een levensverzekerings bedrijf, eischen gesteld, waaraan het fonds, gezien dé bedragen» dié tegenwoordig door de leden betaald wordt, niet kan voldoen. Het londs te laten exploiteeren door een levensverzekeringsmaatschappij werd,, mede wegens de daaraan verbonden financieele bezwaren, niet mogelijk en ook niet ge- wenscht geacht- In verband hiermee besloot de vergadering met algemeene stemmen het Bondsoverlijdensfonds op te heffen. Besloten werd,'de statuten en het huis houdelijk reglement, hierop bétrekking heb bende, te^ wijzigen en het bezit van het fonds, f 12.209, te storten in de bondskas. Daarna werd het hoofdbestuur met alge meene stemmen gemachtigd, indien de geldmiddelen het toelaten, een lid of zijn gezin bij financieelen tegenslag, voor een maal te ondersteunen, zoo het betrokken lid zijn verplichtingen is nagekomen. Vervolgens kwam het voorstel: de contri butie voor de weerstandskas van het A.N.V. Ie verhoogen lot 3 ct. per lid en per week, met ingang van 1 Januari 1925, in behande ling. Na breedvoerige discussie nam de ver gadering ook dit voorstel, aan. Hierna werden verschillende bepalingen,, vastgesteld voor de regeling van ondersteu ningen aan zieke en werklooze leden, her zien. Twee voorstellen van de afd. Amster dam, verband houdende met de werkzaam heden dor vrijgestelde bestuurders, werden ingetrokken. Bij de verkiezing van de leden Van het hoofdbestuur werden de aftredende heeren C. Avezaat, te Breda, J. Labots, te Rotter dam, en J. G. Valkenburgh, te Leiden, hér- kozen. Besloten word, de volgende algemeene vergadering te Middelburg te houdeii. In de te Amsterdam gehouden 108ste alg .vergadering van de Ver. ter Bevordc ring v&n de belangen des Boekhandcis werden de jaarverslagen goedgekeurd. Het Het ledental der vereeniging bleek te zijn geslegen van 669 tot 686, Bij de besluurs- verkiezing in de vacatures, ontslaan doo< het aftreden van de heeren Dijkhoffz, Van Kampen en Van der Linden, gekozen de heeren W. A. Pétri, Den Haag, P. Nyhoff, Amsterdam, en W. L. Brusse, Rotterdam. Als secretaris weid bij acclamatie herkozen mr. A. Loosjes. Vervolgens hield de verga dering zich bezig met verschillende regle mentswijzigingen en besluiten van huis- houdel ijken aaid. De Volksbond tegen Drankmisbruik viert zijn 50-jarig bestaan. Er zijn eenige feestelijkheden georganiseerd die gistermid dag een aanvang hebben genomen. Tegen halfvijf verzamelden de leden van het hoofd bestuur van den Bond en afgevaardigden der verschillende afdeelingen zich met hun dames in het restaurant „Het Kleine Loo" aan den Bezuidenhoutsche-weg in Den Haag, waar hun door den algemeenen voor zitter van den Bond, .mr. Snijder van "Wis- senkerke en mövr. Snijder van Wissenkerke, een thee aangeboden werd. Om acht uur kwam men bijeen in oe gioote zaal van het Kurhaus, waar vanwege het hoofdbestuur kaarten werden uitgereikt tot bijwoning vaii het concert onder lei ding van Ignaz Neumark. Na dit concert hield het hoofdbestuur receptie. Onder de aanwezigen waren generaal Pop, oud-Minister van oorlogbui^emeester Pa- tijn, mr. Lietaert en de heer De Brey, in specteur, belast met de drankbestrijding. Mr. Lietaert Peerbolte bracht de geluic- •wensclien over van den Minister van Ar beid aan de jubireerende Vereeniging en deelde meer, dat de Regeering den alge meenen secretaris, den heer Polak, benoemd heeft tot ridder in de orde van den Neder landsehen Leeuw. De heer Coopman bracht de gelukwen- schen over van de Haagsche afdeeling en richtte zich, in het bijzonder tot den alge meenen voorzitter, die tal van jai'en een functie in het hoofdbestuur van den bond heeft 'bekleed. De tweede voorzitter van de Neder!, ver eeniging tot afschaffing van alcoholhouden de dranken, dè heer A. Willemse, bracht de gelukwenschen van die vereeniging. Ten slotte dankte de voorzitter, mr. Snij ders van Wissekerke, alle aanwezigen voor hun belangstelling in het werk van den Bond. De Raadscommissie van Tilburg tot voorbereiding van een herziening van de algemeene salarisregeling, ingesteld bij Raadsbesluit van23 Mei 1924, heeft haar verslag uitgebracht. Haar meerderheid acht het onjuist, uit de omstandigheid, dat de rekening over een zeker dienstjaar in casu 1923 onverwacht een belangrijk saldo op levert, een conclusie te trekken ten aanzien RECLAME. 67e Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees gebruikt men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende fttijnhardVs Zenuwtabletfen! van den financieelen toestand der gemeente in het algemeen. Zij beschouwt bezuiniging op de arbeidsvoorwaarden van het gemeen- tepersoneel als één der maatregelen, waar door zooal niet verlichting van den ibelas- druk der ingezetenen verkregen wordt, in elk geval zooveel mogelijk .verdere verhoo ging van de belasting wordt voorkomen. De vraag, of een vermindering van de wedden gerechtvaardigd is, beantwoordt de oommis sie bevestigend, aangezien de daling van de koeten voor levensonderhoud, sinds 1920, door de stijging van de levenemiddelenprij- zen na September 1924 geenszins is te niet gedaan, de geldende ealariesen in een tijd perk van hoog-conjunctuur zijn vastgesteld, en Rijk en andere gemeenten bereids tot verlaging zijn overgegaan. Zij is tot de con clusie gekomen, dat de vermindering voor gehuwden zoowel als voor ongehuwden 2.6 pCtv moet bedragen van de thans genoten wedden. Bij Raadsbesluit zijn bijwijze van voorloo- pigen maatregel de salarissen van gehuw de ambtenaren en werklieden verminderd met 2.Ö pCt. en' die der ongehuwden met 6 pG'fc. De commissie stelt voor, deze voorloo- pige korting om te zetten in een definitieve vermindering, resp. voor gehuwden en onge huwden van 6 en 7.6 procenh Ten 'aanzien van de periodieke verhoo gingen stelt de commissie voor, dat dc niaximumwedde eerst na 8 in plaats van 6 dienstjaren zal bereikt worden. Verdei; stelt zij voor, den bijslag voor kinderen beneden 18 jaar te verminderen van pCt. per jaar en per kind tot 4 pCt., met dien verstande, dat deze vermindering alleen. voor in de toe komst te benoemen personeel zal worden toegepast. Te Assen zullen van 10 tot 26 Septem ber een groot aantal dienstplichtigen onder de wapenen komen voor herhalingsoefenin gen. B. en W. stellen nu den Raad voor, gedurende die dagen een tapverbod uit te vaardigen, om het drankmisbruik in die pe riode zooveel mogelijk te beperken. De gewone audiëntie van den Minis ter van Financiën zal op Maandag a.s. en die van den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen op Donderdag a.s. niet plaats hebben. RECLAME. Overwin dat vermoeide gevoel, bouw nieuwe kracht op met Sanatogen. Sanatogenplantaardige phoaphoru* en albumioe zal Uw zenuwen tter« ken en Uw geheele organisme nieuwe kracht toevoeren. „Sanatogen draagt snel en deugdelijk bij tot toeneming der krachten" schrijft Prof, Dr. Eulenburg. Het Zenuwsterkend Voedsel Vanaf f I,* per hu» bij alle apoth. en drog. 590 Alphen a. d. Rijn. Wat meer afwijkend van het karakter van de wekelijksche zo meravondconcerten was de muziekuitvoe ring gisteravond op het terróin der Martha- Stichling gegeven. Drie muziekcorpsen, „Wilhelmina-Vereen." uit Rijnsburg, „Cres cendo" uit Sassenheim en „Arti et Reli- gioni" van hier hadden zich gezamenlijk onder leiding gesteld van den heer W. J. Smolders uit Leiden om en bloc een uit voering te geven. De opbrengst was len voordeelc van de Martha-SUchling cn daar om nog meer was het te betreuren, dat de belangstel)ing niet was zooals zij kon zijn en verwacht mocht worden. Weliswaar was het weer in den middag niet erg aanlokke lijk, doch 's avonds, was het waarlijk een genot onder het groene lover der boomen te luisteren naar de mooie muziek of een heerlijke wandeling te maken door de keu rig aangelegde tuinen, die een lot volle ont wikkeling gekomen bloemenpracht tentoon spreidde. Een keurig voorzien programma werd dien hvond gegeven en het ware te wen- schen dat dergelijke kunstavonden nog dik wijls herhaald mochten worden. Hoe ver de eléctriciteit in gerieflijk heid boven de gasverlichting staat, toch heeft zij ook haar nadeelen. Dit werd gis teravond weer ondervonden,toen bij het vallen van den avond de vreedzame dorps bewoners het licht wilden ontsteken. Edoch, het bleef donker. Êerst laat op den avond was het euvel hersfeld. Alkemade. In den loop der maand Juni zijn Ier secretarie aang^even de volgende slachtingen. Bedrijfoslachtingen: 12 kooien en 15 varkens. Noodslachtingen3 koeien-, 20 nuchtere kalveren, 3 gTaskalveren, 1 schaap en 2 lammeren. Ingevoerd werden 602 K.G. vleeseh uit gemeenten builen den centra len keurings dienst v» Leiden. Het nello-bédrag ont vangen keurloon bedraagt f 189.25. Roelolarendsveen. Dat er vanuit DuitsC'hland een groole vraag is naar augur ken mag wel worden afgeleid uit het feit, dat de laatste twee dagen 13 groote wagons zijn verzonden. Waddinzveen. Op de gehouden eieren- veiling waren aangevoerd 5031 kippeneie ren en 330 eendeneieren; prijzen f 6.80 voor kip- en f 6.80 voor eendeieren p. 100. In de laatst gehouden Raadsvergade ring deelde de voorzatter o.m. mede. dat door de gemeente was aangekocht een Ford- vrachtaulo, die tevens bij brand dienst kon doen voor transport van den stoombrand- spuit. Tevens werd mededeeling gedaan dat B. en W. inzake het stroomleveringscon- tract met Leiden eenige concessies hadden welen te bedingen, n.l. het vervallen van f 2000 kabelhuur per jaar. Volgens den voorzitter loopt het nu goed met het electri- citeüebedrijf en zullen B. en W. in een vol gende vergadering met een voorstel komen om den prijs van den stroom voor licht en kracht iets te verlagen. Aan den heer De Weger uit Gouda werd een stukje grond verkocht voor bouwter rein. Langdurig werd gediscussieerd over een verzoek van de Woningbouwvereni ging om gelden beschikbaar te stellen voor den bouw van nog 20 woningen op het nog openliggend terrein van de véréeniging. B. en W. adviseeren op dit verzoek gunstig le beschikken. Het werd aangenomen mét 9 legen 3 stemmen. Over een verzoek van de landarbéidersvereen. „Eigen Haard" om gel den disponibel te stellen voor den aankoop van grond en den bouw van arbeiderswo ningen, ten einde eenige arbeiders te kun nen helpen aan een plaatsje in dc-n zin van de Landarbeiderswet, werd de beslissing aangehouden tot een volgende vergadering. Uit de discussies bleek, dat de Raad en B. en W. tegenover', deze aanvrage niet" on sympathiek stonden, maar (dat men den kostprijs van het land wel wat hoog vond. Zwammerdam. Per motorboot maak ten de leerlingen der O. L. School in het dorp alhier onder geleide van het personeel der school en enkele belangstellenden een reisje naar Amsterdam. Onder de vele be- ziensiwaardigheden der hoofdstad nam na tuurlijk „Art/is" de voornaamste plaats in. Dankbaar en voldaan keerde 'het gezelschap na een dag van genot onder begunstiging van schoon zomerweder des avonds weder naar bier terug. De gasiprijs ailbier is met ingang van 1 dezer verhoogd met 1 cent per M3., zoodat thans voor het gewone gas 8 en voor het munigas 9 cent wordt berekend. Be heer G. Fokker, onderwijzer aan de Geref. School alhier, is benoemd tot leeraar tevens belast met het toezicht op de kinde ren aan het b'linden-ihstiluut „Barlimeus" (e Zeist. In de Herv. Kerk alhier is verleden weck gecollecteerd voor de Evangelisatie- arbeid onder het zeevolk. De opbrengst dier collecte bedroeg f 22. Haarlemmermeer. Dinsdagmorgen had op den hoofdweg bij den Vijfhuizerweg al hier, een botsing plaats tusschen twee luxe auto's, doordat vermoedelijk een der be stuurder niet voldoende uitweek. Door de snelheid, waarmede gereden werd, was do schok nogal hevig en werd van een der auto's een gedeelte van het chassis met de voorwielen nagenoeg geheel weggeslagen. Als door een wonder kwamen de inzittenden er met een paar ontvellingen af. De uilslag van de door B. en W. dezer gemeente gehouden aanbesteding voor den houw van een onderwijzerswoning bii de openbare lagere school no. 8 aan den Bennehroekerweg bij den Spieringweg, al hier, is als volgt: Perceel I (grond-, metsel-, timmer-, stu- cadoor- en smidswerk): Jansen Appel man, te Nieuw-Vennep, voor f 9612Wed. Mienis, te Hoofddorp, voor f 9225; L. Ba- rendrecht, te Hoofddorp, voor f 9174; firma Witsiers Ilooning, te Rijk, voor f 8490; Langewis, le Zaandam, voor f 8249; Gcbr. Chariot, te Leimuiden, voor f 8194: G. Roos, te Rijk, voor f 7993; P. Bakker, te Nieuw- Vennep, .voor f 7843. Perceel II (lood-, zink- en masliekwerk, waterleiding en sanitaire artikelen): A. J. Vlasman, te Leimuiden, voor f 527; G. J. de Tello, te Hoofddorp, voor f -484; J. B. F. Prins, te Hoofddorp, voor f 455 Perceel I en II (tezamen): Langewis, te Zaandam, voor f 8684;. Perceel 111 (schilder- en glaswerk); 'J. Meijer Wzn., te Nieuw-Vennep, voor f 782; A. Rocker*, te Nieuw-Vennep, voor f 775; N. van Duin, te Hoofddorp, voor f 744; H. Korringa, te Hoofddorp, voor f 678; D. Bak ker, te Nieuw-Vennep, voor f 595; Bleijer- vecn, te Hoofddorp, voor f 386.88. Massa: Jansen Appelman, le Nieuw- Vennep, voor f 10860 II. G. Sanders, te Velsen, voor f 9885; J. C. de Geus, te Scho ten voor f 9152. De gunning is aangehouden. Eillegom. Mej. A. J. Vermeer alhier is le Haarlem geslaagd vooi* het examen Nut tige Handwerken. Aan de agenda voor de Raadsverga dering is een twaalfde punt toegevoegd. Ged. Staten hebben bemerkingen gemaakt betreffende de verordening op de heffing retribuliegelden voor het genot van ver strekte'diensten voor de toelating van leer lingen uit deze gemeente op scholen le Haarlem. B. en W. stellen voor het besluit van 30 December 1924 in te trekken en een nieuwe verordening aan te nenlcn. Alhier is onder leiding van ds. J. van Herksen, pred. bij de Gérêf. kerk, een evan gelisatie begonnen met straatprediking, die bijgewoond werd door ruim 200 personen. Katwijk aan den Rijn. Onze plaatsge noot dc heer A. v. d Berg Jr. slaagde le Delft voor het candidaatsexamen eleclro- technisch ingenieur. y Katwijk aan Zee. Van de trawlvis- seherij kwam Dinsdag te IJmuiden aan de markt de logger KW 110 met 1 266 be somming. Gistermiddag trof de 17-jarige K. een groot ongeluk, doordat een zwaar voorwerp van een der zolders van de pakhuizen der reederij B. naar beneden kwam vallen. In ernstigen toestand werd de getroffene on middellijk naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Onder bijzonder groole belangstelling had gisteravond de verloting plaats van de prijzen der tombola ten bate der Oranje- Vereemgmg. De GemeentezaaJ heeft zelden zooveel mensehen bevat. De eerste prijs, die tamelijk lang in „Pandora's doos" bleef liggen (de trekking weid door de jonge dames Bokslag en Van Beelen verricht) werd gewonnen door den voorzitter der Oranje-Vereeniging, den heer A. Lens. Met daverend applaus werd het schilderij van den kunstschilder Arthur Fendel, dat een waarde van f 50 vertegenwoordigde en de Commissie ten geschenke was. aangeboden, dén heer Lens toegewezen. De twéqde prijs, een pendule met coupes, een der vele ge schenken van den heer C. A. van der Helm, "werd gewonnen door den héér C. den Duik Jasp.Zn. Allé overige prijzen. 200 in getal, waren rneerendeels door de Katwijksche winkeliers gratis gegeven eri ieder die een lot gekocht had, kreeg een prijs. Het was den geheelen middag en avond zeer druk in de zaal. De heer Nic. van Bee len had gratis een piano ten gebruike afge staan, waarop rnenig vroolijk wijsje ten ge- hoore werd gebracht. Mej. A. G. Bloot en de heer Bokslag Jr. speelden meer dan eens quatre mains, wat door de jeugd met be wonderende blikken werd aanschouwd en aangehoord. Verder waren er een rad van avontuur, een sjoelbak en een grabbelton, die .resp. bediend werden door de dames A. Bos, J. Bloot, A. Verdoes en A. G. Bloot, die zoo wat van alles de spil was. Een en ander leverde veel bedrijvigheid, die de vrooliike stemming verhoogde. De tombola heeft, met de verschillende spelen, een bate van ruim f 200 opgebracht Voorzeker een schitterend resultaat. Rest ons nog eenwoord van hulde le brengen aan den heer J. D. Bokslag voor zijn eminente leiding van vergaderingen en het samenstellen der verloting. Lisse. De heer J. Tibboel alhier slaag de te Haarlem voor het examen boekhouden voor het Nederlandsch Halndelsinstitüut gevestigd te Amsterdam. Dóór het spelen niet lucifers door kin deren geraakte de hooiberg van den heer W. to Lisserdijk in brand. Spoedig waren er veel menschen op dc been (het was juist in het middaguur), zoo dat er massa's water werden aangedragen, waardoor de brand spoedig gebluscht wae. De brandspuit, hoewel aanwezig, behoefde geen water te geven. Bij het rooien der bollen blijkt, da het ziek in de gele crocussen op onrustba rende manier optreedt. Het i9 al voorgeko men. dat partijen voor meer dan 80 pf 11. verloren gingen. Voor de kweekers een niet geringe schadepost, daar de prijs voor dit artikel bijzonder hoog is. Noordwijk-Binuen. Op een stuk land aan den Vinkenlaan werden verscheiden bloemkolen ontvreemd. De politie stelt een een onderzoek in. Noordwijk aan Zee. Gisteren reed een vrachtauto van de firma Gerzon, le Leiiden, op den Zeedijk, alhier. Toen de bestuurder den aulo wilde doen keeren, -manoeuvreerde hij zoo onhandig, dat de auto tegen een huis opreed, waaxvan het kozijn werd zwaar beschadigd. De ca-. rosserie van de auto bekwam eenige deuken. Een zoontje van den heer A. le Oegst- geest werd op het straüd door eén Duil- schen herdershond op een dusdanige wijze gebeten, dat de tanden door de kleeren wa ren heen gedrongen en bloedige beten In den rug vertoonden. Het ventje werd door, den dokter verbonden. De eigenaar van den hond heeft de doktersrekening betaald. De vader wcnscht geen strafrechtelijke- ver- \olging. Door de baldadige jeugd zijn vermoe delijk met zware steenen eenige asbeslpla- ten van de lighallen van het' Groene Kruis verbrijzeld. De politie stelt een streng on derzoek in. Nooidwijkerhoni. In café v. d. Berg vergaderde „De Öranje-vereeniging". Voqr- loopige besprekingen werden gehouden, om den Verjaardag van H. M. de Koningin we derom op waardige wijze te vieren, en we' op Donderdag 10 Sept. a.s. Bjr.nenkorl wordt een algemeene ledenvergadering uit geschreven. In 't Opvocdings-Tehuis „T Hoogt" wordt op geregelde tijden „een jeugd-kerk" op vrijzinnigen grondslag gehouden. Er is veel belangstelling voor. Oe$stgeest. Op de eerste Internationalf! kampioenstentoonstelling voor jachthonden gehouden te Zeist op 4 en 5 Juli behaald* de heer Jaeq. W. A. M. Duynstee, alhier RECLAME.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6