De N.A.R.V. Wandelschoenen H. SIMONIS, HAARLEMMERSTRAAT 138 Bl| Fiets- en KENNISGEVING AGENDA. tegen 80 cent per Liter, Sinaasappel - Ananas Frambozen - Grenadine. BUITENLAND. TELEGRAMMEM. Woensdag. „Jeruël" (Middelstegracht 3): Openlucht- samenkomst terrein voormalig Invaliden huis, Oude Rijn, of in de zaal Middelstegr. Rapenburg 33: Alg. ledenvergadering Ver. Instituut voor Tropische Geneeskun de Rotterdam—Leiden. 9 uur 's avonds. „Prediker": Gezellige bijeenkomst voor leden der afd. Leiden van de Chr.-Hiet. Unie. 8 uur. Leiderdorp, Gebouw „Irene". Leden vergadering dhr. Oranjevereenigimg. 's Na-m. 8 uur. K a t w ij k-a a n-Z e e Gemeentezaal Ds. Boone, van St.-Philipsland. 8 uur. Donderdag. „Prediker": Openbare lezing. 8 uur. Schouwburg: Jaarlijksche alg. ledenver gadering Sebouwburg-Vereeniging. 4 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-malinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags- en 's Zaterdags matinée te 2 uur. 'b Rijks Ethnografisch Museum, Rapen burg 67: Tentooi stelling van Balineesche platen. VaD 6 Apr.T tot 6 October op werk dagen van 10 tot ,4 our. Do apotheek van de „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, is altijd geopeud, doch van n.ro. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-rccepten. Alleen voor leden van dat fonds. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Juli waargenomen door de apo theek van den heer C. B. Duijeter, Nieuwe llijn 18, tel. 623. RECLAME. Alléén wanneer een ander artikel besteld wordt, geven wij tot 15 dezer tcv Introductie onze Limonade-Siropen inplaais van 11.35. 593 per Liter Oude Genever ,,'t Kraantje" f 3.50 Inmaak-Brandewijn2.85 Oude Zware Douro Port 1.75 Distilleerderij en Wijnhandel „De C.L.O.C.". Fa. Wed. A. .1. COPPENS - Schiedam Anno. 1625. maand zijn alleen aan de Oost-Groningsc'he grens plm. 200 Duitschers aangehouden en wegens gemis van de vereisohte papieren, over de grens teruggebracht. Bij het schijfschieten kr ij g t een soldaat een standje van zijn officier, dat hij telkens mis schiet. „Wat ben je in je dagelijksch leven V' vraagt de luitenant-. „Kleermaker, luit'nfc," antwoordt de sol daat. „Dan moet je toch goede oogen hebben, om je draad door het oog van de naald te kunnen steken!" „Jawel, luit'nt. ,maar dan hou ik m'n naald geen driehonderd meter van m'n draad af." DE ALGEMEENE TOESTAND. Cailaix blijft Ie Faiija Daitschland eu de lucht vaart. Calllaux laat het Havasberieht, dat hij naar Londen en Washington zal gaan voor de schuldenkweslie, tegenspreken. Is er in middels nog iets gebeurd, dat dit bezoek verijdeld? l>e Amerikaansche ichuldfundeerings- commissie beeft Frankrijk bericht gezonden dat zij bereid is de Fransche fundeerings- commissie te ontvangen voor 5 Augustus of na 16 Augustus. De daarlusschen ge legen periode is gereserveerd voor de Bel gische missie. De Fransche minister van handel én staatssecretaris Trendelenburg bespraken do kwestie, hoe gedurende de verdaging der Fransch-Duilsche handelsverdrag-onderhan delingen de verbinding zal worden gehand haafd. Zij kwamen overeen, 15 September weder bijeen te komen, vernieuwden de overeenkomst, volgens welke beide partijen de verplichting aangaan, de economische betrekkingen tusschen de beide landen niet ie verstoren door een tegen liet een of an dere land genomen maatregel. Trendelenburg blijlt voorlcopig te Parijs. De Duitsche rijkskanselier Cuther gal aan een vertegenwoordiger van het „Ham burger Fremdenhlatt" een verklaring over Ai taehtvaarlnota der entente. In deze verklariDg zcida Lulher: „Ik ben niet van meening, dat men de nota der entente als een dictaat moet beschouwen. Pc inhoud van die nota stemt niet met de bepalingen van hei verdrag van Versailles overeen. Evenmin bevat het Londenschi» ultimatum bepalingen, welke de chen dezier nota rechtvaardigen. Dc eg Is daarom volkomen vrij in ha bf-slu 'en. De regeering geeft' toe, verruigde dr. Lu ther, dat onderscheid gemaakt moet wor den tusschen militaire en civiele luchtvaart Dc nota van den Gezantenraad ontwikkelt 'echter geen militaire gezichtspunten, maar biproelt op grond van zuiver economische overwegingen de Duitsche concurrentie op civiel luchvaartgebied te vernietigen. Indien deze nieuwe eischen worden door gezet, zal Duilschland geen enkel vliegtuig mogen hebben, dat in het internationale luchtverkeer bruikbaar is. Duidelijk treedt het economisch karaktcn van.de nota aan den dag in de paragrafen over de lucht scheepvaart. Spieker is van meening, dat luchtschepen geen militaire beteekenis meer hebben. Men wil slechts verhinderen, vervolgde hij, dat de Duitsche luchtvaart in het we reldverkeer _de groote rol zal spelen, waar toe zij geroepen is. Er beslaat geen twijfel, dat de regeering met beslistheid zal wél- geren do nieuwe gestelde voorwaarden te aanvaarden. De regeering zal beproeven nieuwe on derhandelingen aan te knoopen, in de hoop, dat de entente zal inzien, dat een volkomen aan banden gelegde Duitsche civiele lucht vaart ook voor de entente zelf ongunstige economische gevolgen moet hebben. BELG IE. De iinancitin van de Gentsche Hooge school. Minister Janssen heelt bij de behandeling van de begrooting 1925 in den Senaat hulde gebracht aan Theunis. Vervolgens wees hij er op, dat Theunis in October wel gezegd had, dat de begrooling nu weer in even wicht was, maar dat de nieuwe belastin gen, waarop dit evenwicht berustte en die 120 millioen hadden moeten opbrengen, nog steeds niet aangenomen zijn. Bovendien zullen de uitgaven de raming met 410 millioen overtreffen ,ten gevolge van den rentelast van do Amerikaansche leeningpu (voor 1925 135 millioen), de vereffening der salarissen (100 millioen) en van de pensioenen en nog verschillende andere wijzigingen. Onder deze omstandigheden, zei ,de mi nister, heb 'ik mij afgevraagd of het nieï mijn plicht was corst het aanvaarden van de nieuwe belastingen (e eischen. Als men men echter de onwillige belastingbetalers weet te vinden, kan men nog 200 millioen •binnen krijgen, n.l. nog 160 millioen aan directe belasting voor het loopende jaar en 60 millioen achterstallige belasting. Boven dien is er een ontvangst van 60 millioen t«. gevolge van de inlossing van obligaties van imlustricelc ondernemingen wegens de Amerikaansche leening. Daar slaat tegen over,dat de indirecte belastingen. 7o nidl- lioen onder de raming blijven. Het overschot bdraagl dus 200 millioen, ol de helft van het tekort van 410 millioen. De regeering zal een soort Ü9cale am nestie toeslaan aan dogenen, die achter stallige belastingschuld hebben en voor 1 November a.s. hun aangiften zullen hebben gewijzigd. Zware boelen zullen van 1 No vember af worden opgelegd aan wie in gebreke zijn gebleven, en dank zij dezen ontvangsten zal het bogrooUrigvevenwicht gehandhaafd blijven. Wat de uitgaven betreft, kan de gewone begrooling niet worden ingekrompen. De buitengewone uitgaven echter zijn geraamd op 1600 millioen, waar slechts 100 millioen aan buitengewone ontvangsten tegenovei slaat. 1600 millioen moeten er dus gevon den worden voor openbare werken, spoor wegen, koloniale uitgaven enz. Dat is veel. Ik ontken niet het nut der werken, doch de moeilijkheden om het kapitaal er voor to vinden verplicht ons de minst belangrijke plannen ter zijde te stellen. Gisteren is de Belgische Kamer begonnen met de bespreking der Ondiwijsbegrooting. De democratische katholiek Heyman heolt het woord gevoerd als rapporteur en bij deze gelegenheid gezegd, dat hij, wat de Hoogeschool van Gent betreft, hoopt, dat dit vraagstuk binnenkort "een definitieve oplossing zal krijgen. Het taairegime, dat door minister Nolf is ingevoerd te Gent, heelt niemand bevredigd, noch Vlamingen, noch Walen. De Gentsche universiteit is er door verlamd en zij wordt van haar taak verder afgehouden door actie der slrijd- universiteit, die te Gent door particulieren is geslicht, de Ecole des Haules Etudes, die slechts een oorlogswapen is tegen het Vlaamsche hooger onderwijs. Heyman besloot zijn betoog met den eisch eener rechtvaardige oplossing, d. i. een Fransche staalshoogoschool voor Wal lonië te Luik eai een zuiver Nederlandsche hoogeschool in Vlaanderen. Toen de Minister van Onderwijs Huys- mans de oritiek op zijn begrooting beant woordde, repte hij met geen woord van de Gentsche universiteit Herman Vos vroeg toen den minister uitdrukkelijk naar zijn meening over het vraagstuk. Huysmane antwoordde: Mijn persoonlijke voorkeur ii» dit opzicht is bekend genoeg, doch weet «re afgevaardigde van de fronlpartij gok of er een meerderheid voor te vinden is? Vos: Deze meerderheid moet gevonden worden. Waarop Huysmarrs betoogde, dat het niet mogelijk was in deze Earner een meerder heid te vinden voor de voorstellen, waar hij hij persoonlijk de voorkeur aan gaf en dat onder deze omstandigheden een poging om dit ideaal te ver-wezenlijken, trie Is dan een groot gebaar zou zijn. DUITSCHLAND. Ambtenaarsverzekering Bichter gehoord in de Bar- matalfaire. De sociaal-politieke commissie van den Rijksdag heeft met 12 tegen 11 stemmen een soc. dem. motie aangenomen, die als grens voor de ambtenaarsverzekering een salaris stelt van 8400 mark. Richter, de gewezen hoofdcommissaris van politie te Berlijn, is opnieuw voor de Bar- mat-comnrissie van den Pruisiechen landdag verschenen om zijn vroeger afgelegde ver klaringen onder eede te bevestigen. Hij zcide, dat hij zioh verplicht zag voor het af leggen van don eed nadere bijzonderheden over zijn betrekkingen tot deBannats te ver-strekken, doch dit wcnscirte te doen in het openbaar. Op voorstel van Duitschmstionale leden van de commissie werd Richter daarop in staat gesteld in een zitting met gesloten deuren zijn verklaringen af te leggen. Bij de heropening van de zitting bleek, dat Richter's mededeelingen zoo belangrijk waren, dat de commissie besluiten moest de beraadslagingen van de zitting met geslo ten deuren niet als geheim te beschouwen. Dientengevolge kunnen de mededeelingen van Richter bekend worden gemaakt. Richter sprak eerst over zijn vriendschap met de Barmats, waarbij hij plotseling in snikken uitbarstte, zoodat de zitting een kwartier moest worden geschorst. Bij het verdere verhoor bekende Richter vervolgens dat hij verschillende malen belangrijke geldsommen van Barmat heeft ontvangen. Van zijn salaris als hoofdcommissaris van politie kon hij onmogelijk leven. Barmat heeft hem in staat gesteld met zijn gezin een badplaats te bezoeken. Zijn dochter heeft op haar verjaardagen steeds geschen ken van Barmat gekregen. Zijn reis naar Holland is ook door Barmat betaald. Bar mat heeft voor hem ook aandeelen Norcl- deutscher Lloyd en Hamburger Elektrizi- tatswerko gekocht. Richter somt dan nog op wat hij zooal van Barmat ten geschenke heeft gekregen. Welke waarde deze geschen ken vertegenwoordigden, weet hij niet. Op verzoek van Barmat heeft hij ook wel eens geschenken gekocht, die 'voor vrienden van Barmat bestemd waren. Een enkelen keer was er ook een geschenk bij voor den soci- aal-democratischen afgevaardigde Heilmann Deze mededeeling verwekte heel wat op schudding, daar Heilmann vroeger in de commïesie onder cede verklaard heeft nooit geschenken van Barmat te hebben ontvan gen. FRANKRIJK. Marokko. Tusschen Painlevé en den nieuwen op perbevelhebber in Marokko generaal Nau- lin, is besloten versterkingen naar Marokko te zenden. Naulin vertrekt over 14 dagen naar zijn post. Van liet gevechtsterrein zelf weinig nieuws. Men begint ook te vreezen voor een aanval op do neurale zone van Tanger. Zoo noodig, zullen de Engelsche politie- troepen daar medo ter beveiliging optreden. ENGELAND. Lord Birkenhead over Britsch-Indië In het Hoogerhuis heeft lord Birkenhead in tegenwoordigheid van Baldwin en vele andere ministers een verklaring over Britsch Indië afgelegd. Na een overzicht te hebben gegeven van Indië's financieelen toeeland en de verbete ring van den Indischen export sedert de crisis van 1922, ging Birkenhead tot do po litieke vraagstukken over. Op deh voorgrond stelde hij de allerwege opgeworpen vraag, of de Montagu-Chelms- foid-hervormingen een succes, dan wel een mislukking zijn geweest. De minister merkte op, dat hij zelf destijds sceptisch ge stemd was geweest ten aanzien van de vraag, of men niét te ver was gegaan met deze hervormingen. Heden echter zou hij niet durven beweren, dat zij een mislukking zijn geweest, want onder de moeilijkste en ten deele ongelukkigste omstandigheden is bewezen, dat deze hervormingen in de pro vincie Madras, dc Vereenigde Provinciën, do Centrale Provinciën on in Burma goed zijn geslaagd. In Bombay en in Bengalen hebben zich moeilijkheden ingevolge de non-coöperatie-beweging van de zijde der Swarajislen voorgedaan. Na dit resultaat, aldus verklaarde Bir kenhead, moet Engeland zich verplicht achten, do hervormingen verder op loyale wijze uit te voeren en ook haar herziening in overweging te nemen, indien de Indische nationalistische elementen eveneens op loyale wijze hun medewerking willen ver- leenen. Voorloopig kan aan een herziening vóór het jaar 1929 niet worden gedacht. Geen staatsman echter, aldus Birkenhead, is do slaaf van een bepaalden datum en er zijn omstandigheden denkbaar, waaronder de commissie in zake de herziening der grondwet vroeger zou kunnen worden in gesteld. Lord Birkenhead wees er nog op, dal de Swarajisten door hun poliliek van non-coö peratie juist die politiek hebben gevolgd, welke het best geschikt is om een verdere uitbreiding der hervormingen te beletten en steun ta verleenen aan de opvatting dier genen onder de reactionnaire elementen in Engeland, die de hei-vormingen zouden wenschen te zien ingetrokken. POLEN. Nieuwe grensconilicten. In het Pootech-Russisch grensgebied bij Wilna hebben opnieuw incidenten plaats gehad tusschen FooïsChe en Russische grensposten. Bij Wilna zijn een 60 communisten we gens deelnemen aan verboden organisaties gearresteerd. VEREENIGDE STATEN. Gelukkig land. Volgens de nieuwo belastingbepalingen zullen «le inkomens van minder dan 6000 dollar (f 12,600) per jaar onbelast blijven. ZUID-AFRIKA. Een nederlaag der legeering. Da Senaat verwierp die mijnen- en fa- Kriekswet, bekend onder den naam van wet tot heit weren van kleurlingen met 17 tegen 13 stommen. Het doel van dé wet was het dienstnemen van inboorlingen en per sonen uit Azië in bepaalde functies in de mijnen te beletten De maatregel had veel oppositie verwekt, CHINA, Blijvende vijandelijkheden legen de vreemdelingen. Gemeld woidl, «lat het Ohineesche ge peupel op 2 Jnli een aanval heelt gedaan op Britsche matrozen, die Britsche eigen domman te Tsjinking beschermden. Eij een plundering kregen vier Cliineezan bajonet wonden. Geen enkele werd gedood. Do Britsche vrouwen en kinderen hebben RECLAME. in alle soorten voorradig in het Grootst H en Goedkoopst Schoenmagazijn g TELEFOON 699 CL E D E N Deze Schoenen voldoen aan de hoogste eischen van comfort, soliditeit en afwerking. IEDER PAAR GEGARANDEERD Tsjingking verlaten; de mannen zijn ge bleven. De Japansche concessie is door de Chi- neezen omsingeld en men vreest ook daar voor een botsing. De gemengde rechtbank te Sjanghai heelt drie der vier punten van de aanklacht tegen den Rus Dosser ongegrond verklaard. De zaak werd een week uitgesteld en Dosscr werd op vrije voeten gesteld tegen een borg stelling van 20.000 teals,, die naar gemeld wordt door de handelsmissie der sovjetre- geering is gestort. Het eenig overgebleven punt der aanklacht betreft voorbereiding in het openbaar van aanstichting tot wanor delijkheden. BUITENLANDSCH GEMENGD. Uit Slok© a/d Trent (Engeland) wordt een tragisch ongeval gemeld, dat aan twee jon gens het Leven kostte. De beide kinderen, 8 en 11 jaar oud, waren met een 'hond aan het wandelen, toen deze plotseling het wa ter insprong. Het jonaste ventje, bang dat zijn hond, die niet kon zwemmen naar hij meende, zou verdrinken, sprong 'hem na; het oudiere volgde zijn vooitbeeld oon 'hem te helpen, met het gevolg dat beiden verdron ken. Hun lijkjes werden later opgehaald. De hond, waarvoor zij zich hadden opgeof ferd, slaagde er natuurlijk uit eigen kracht in, aan wal te kopien, In de gevangenis te Parkhurst sprong Zondag tijdens de godsdienstoefening een der gevangenen plotseling op den kansol, klau terde van daaruit op de balken en verdween vervolgens voor de blikken der aanwezigen door het bovenlicht van de kapel. Daarna klom hij op het dak van de gevangenis en geniet nu op een hoogte van circa 45 voet van de vrijheid en het zomersche weer. De gevangenisbewaarders hebben tot nu toe i nog geen pogingen aangewend hem weder naar beneden te halen, daar zij aannemen, dat de honger hem wel zal dwingen van zijn verheven standplaats af te dalen. De gevangene heeft de dakpannen losgemaakt, ten einde deze eventueel als munitie te be zigen, zoo men hem mocht willen aanval len .Dezelfde man heeft het op een derge lijke wijze eens acht dagen op het dak der gevangenis te Dartmoor uitgehouden. j Te Glasgow heeft een brand de beroemde j Kedvm Hail verwoest, die het tentoonstel lingsgebouw van de stad is, dat verschei dene acr«9 beslaat. Ook één van de kerken van Glasgow is beschadigd evenals ver- schallende blokken van arbeiderswoningen. Het vuur woedt nog verder. Er zijn geen dooden te betreuren. Aan die politie te Rome is het gelukt, de inbraak in de St. Pieterskerk op te helderen. De hoofdaanleggers waren een schoen han delaar en een juwelier. Een van doze en drie handlangers zijn reeds in hechte nis ge nomen. De geroofde voorwerpen zijn terug gevonden, doch waren zwaar beschadigd. Uit Rome wordt bericht, dat een storm heeft gewoed over Noord-Italië, waardoor oogsten en huizen vernield zijn, en ook ©enige personen om het leven zijn gekomen. Uit New-York wordt gemeld, dat con nieuwe 'hittegolf de Oostelijke Staten teis tert. In New-York zijn twee personen dood gebleven en vijf bewusteloos geraakt. In Chicago kwamen twee sterfgevallen voor. RECLAME. wandeltochten, kampeeren en verblijf aan het strand heeft de huid te lijden van zon nebrand, smetten, doorzitten en stukloopen. Een doos Puiol kunt U daarom bij Uw uitrusting niet missen. Prijs 30, 60 en 90 cl. 575 Groote uitsluiting. BERLIJN, 8 Juli (V.D.) De werkgevers in de Saksische bouwbedrijven hebben alle ar beiders in het district Saksen uitgesloten, daar over de door de arbeiders geëischte loonsverhooging geen overeenstemming be reikt kon worden, en gedeeltelijke stakingen zijn uitgebroken. 60.000 arbeiders worden hierdoor getroffen. Frankrijk en sovjet-Rusland., PARIJS, 8 Juli. (Havas). Naar de „Ere Nouvelle" meldt, zou Krassine uit Moskou een ontwerp-regéling hebben medegebracht botreflende de eischen der houders van Russische fondsen. Ook zou men oen Framsch-Russisch handelsverdrag op het oog hebben en .weldra zou te Moskou een be langrijk© Fransche (handel smanifestati e ptate hebben. Uit Moskou wordt aan d<e „Petit Pl aten" gemeld dat in een gesprek met dien Franse hen gezant dat Rusland zich geens zins desinteresseerde vooir het sluiten van een verligheidspact, doch zich zulk een pact in ©en breeder vorm dacht dan waarvan tfhans spTake is. Voorts moet hij gezegd heb ben dat als het ontwerp kan worden uitge-. sbekt tot de Russische westgrens, de sov jets den Volkenbond uit een heel ander oog punt zouden gaan beschouwen dan thans< Pr ank rijk en China. PARIJS, 7 Juli. (ITavas). Bij de discussie in de Kamer over het wetsontwerp tot ra-, tiücatie der conventies betreffende China, wees Biiand er bij do beantwoording der communisten op, dat het in dc Fransche concessie gedurende de onlusten kalm wag gebleven. Hij achtte het een dwaling te be weren, dat China in opstand is tegen de Europeeschc exploitaties. China, zoo ver-» klaarde hij, is een onmetelijk nog te organi- seeren gebied. Het erkent de Fransche re- georing en is zijn verplichtingen loyaal na gekomen. Een der afegvaardigden, die 32 jaar in het verre Oosten verblijf hield, bracht hulde aan den arbeid van Frankrijk aldaar en protesteerde legen de communistische pro- paganda. Da Komcr nam vervolgens bij acclamatie genoemd wetsontwerp aan. Zij wee9 de ont worpen nopens de credicten voor Marokko' naar de commissie terug. Op verzoek der regecring werd de inter pellatie van den communist Vaillant Cou turier omtrent de politiek inzake Marokko terugverwezen. Hij zelf poogde zijn, com munistische denkbeelden uiteen te zetten, doch stuitte daarbij op de bijna algemeene afkeuring der Kamer. De Engelsche werkloosheid. LONDEN, 7 Juli. (Reuter). Het aantal ijcregiatreerdc werkloozen in Engeland be droeg op 29 Juni 1.304.300, hetgeen een vermeerdering aanduidt van 4653 vergele ken met de vorige week en een vermeerde ring mot 294 856 vergeleken met dezelfde woek in hét vorige jaar. LONDEN, 8 Juli (N.T.A. Diaadlooe). In het Lagerhuis werd medegedeeld dat de re geering in den a.s. herfst een commissie zal benoemen samengesteld uit vertegenwoor digers van werkgevers en werknemers, om een algemeen openbaar onderzoek in te stellen naar de administratie der werkcloo- ze-uitkeeringen. De bevolking van Zweden. STOCKHOLM, 8 Juli (V.). De bevolking van Zweden bedroeg einde 1924 6.036.118, 6469 waren Joden, 3425 Roomsch-Katholie- ken, 281 orthodox Katholieken, 33 Mormo nen. De echtscheidingscijfers toonen een toe name van niet minder dan 1 pet, tot 4,06 in 1923 en 4,36 pet. in 1924. De emigratiecijfers daalden van 29.238 in 1923 op 10.671 in 1924. Het aantal sexueele misdrijven daalde. De toestand in China WASHINGTON, 8 Juli. (Reuter). Staats- socrotaris Kellogg, voorui 11 oopende op een actie der Fransche regeering ten gunste van de verdragen van Washington, waarbij China is betrokken, heeft Memurray en Strawn benoemd tot Amerikaansche gede legeerden bij de douane-conferentie, die waarschijnlijk over enkele maanden te Washington zal worden gehouden. Gilt vooi 't onderwijs. NEW-YORK, 8 Juli (Reuter). Bernard Ba- ruch, bekend financier, econoom en philan- troop heeft een kwart millioen dollar aan de Walter Pageschool voor internationale be trekkingen geschonken, welke gift besteed moet worden voor onderzoekingen naar het maken van oorlogswinst, teneinde middelen te vinden om van den oorlog voordeel te trekken. Baruch verklaarde voornemens te zijn ook aan de scholen in andere pioniersnaliee zulke schenkingen te doen. De brand te Glasgow. LONDEN, 8 Juli. (Reuter). Omtrent den brand te Glasgow in het stedelijke tentoon stellingsgebouw, Kelvin Hall, wordt nadeT gemeld, dat geen menschenlevens le betreu ren zijn. net geheele gebouw werd vernield Honderden huizen werden beschadigd. De schade wordt op een kwart millioen pond geschat. Hevige stormen boven Stockholm. STOCKHOLM, 8 Juli (V.D.) Gisteren heeft een hevige storm gewoed boven ^Stockholm. Er is 68 m.m. regen gevallen. De orkaan wa* de hevigste van de laatste 20 jaar. Er wor-< den vele ernstige ongevallen gemeld. Aardbeving in Japan. TOKIO, 8 Juli. (Reuter). Gisteren heeft fel Naigoya en in een wijden omtrek dier efed oen aardbeving plaats gehad. Een persoon werd gedood en slechte enkele gewond. Eenage muren en schoorsteenen zijn Id®*» 9tort en de bodem vertoont scheuren, i J

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2