UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. INGEZONDEN. SPORT. RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA booten, Adelaide n. R'dam, pass. G jur Perim, met bet s.s. CITY OF SING APO Rp ALDERAMIN, R'dam n. Montreal, was 5 J»u 8 uur n.m. 650 mijlen W. van Valentia WITTE ZEE, Hornillo naar R'dam, pass s Juli Finisterre. H ZWARTE ZEE, Dunston n. Livorno, pass 6 Juli Gibraltar. WM. VAN DRIEL Sr., 5 Juli van R'dam Civita Vecchia. RUURLO, IJmuiden naar Lulea, pass. G Juli Holtenau. Hij rende naar boven en sloeg zijn schoon moeder neer. Daar hij meende, dat zijn yrouw zich nog had bewogen, sloeg hij ook haar met de bijl de hersens in. Toen Angerstein zijn schoonmoeder neer geslagen had, zag hij de dienstbode in de deur staan. Hij sprong op haar toe, doch zij vluchtte naar den zolder, waar hij haar met de bijl doodsloeg. Na deze misdaden viel hij op een kist in alaap. Den volgenden ochtend ging hij naar zijn kantoor. Pas later, toen hij weer in de slaapkamer kwam en de lijken zag, herin nerde hij zich de gebeurtenissen van den nacht. In zijn ontzetting nam hij de bijl weer ter hand en sloeg den tuinier Geis, die in huis gekomen was, neer. De kantoorbe diende Dittmar, die toevallig binnenkwam, onderging hetzelfde lot. Beklaagde vertelde verder Toen kwam mijn schoonzuster Ella (een Srteisje van 16 jaar) thuis. Zij keerde van een uitstapje terug. Zij ging de trap op naar de badkamer, waar zij de haarkammen van het dienstmeisje zag liggen. Of zij het meisje zelf heeft zien liggen, weet ik niet. Ik liep haar na en sloeg ook haar dood". Angerstein had haar lijk toegedekt. Hij verklaarde, dat hij de overige lijken zon der ontroering kon zien, maar het lijk van het kind niet. Na deze daad beantwoordde hij aan de tele foon een hem gestelde vraag betreffende een zakelijke aangelegenheid. Hij belde daarop bet huis van den tuinman op, naar de voor zitter meent om het te doen voorkomen als of deze nog in leven was. Toen hij wegging om brood te halen, ont moette hij den tuinmansleerling Darr. Hij fcam aan, dat deze het lijk van zijn schoon zuster gezien had en sloeg ook hem neer. Angerstein ontving vervolgens bezoek van oen spoorwegbeambte, wien hij geld geleend had, en later van een machinist, wien hij een brief, voor zijn broeder meegaf. Hij schreef dezen brief in het bijzijn van den machinist. In den verderen loop van het verhoor Verklaarde Angerstein, dat hij, nadat do machinist was vertrokken, het huis had ver laten, om den vader van den tuindersjongen te zeggen, dat hij zijn zoon had gedood. Hij trof den vader niet thuis. Daarop ging hij naar een boekhandel en betaalde vervolgens den bakker. Teruggekeerd, wilde hij het huis in brand etekèn en nam daarvoor met benzine de noo- dige maatregelen. Een hond, die hem in den weg liep, sloeg hij dood. Daarop stak hij de 'slaapkamer in brand. Ontzet over zijn daad, vluchtte hij en viel op straat bewusteloos. Hij kwam eerst bij, toen politic-agenten om hem heen stonden. Op een vraag van den voorzitter, waarom hij den tuindersjongen en den kantoorbe diende had vermoord, antwoordde hij,,Ik had er in, het geheel geen reden voor. Ik had zelfmoord moeten plegen. Ik geloofde, dat Smijn vrouw voor mij zou stérven en wilde daarom niet langer leven." In een Noordelijke voorstad van Londen reed een auto met 4 man voor 'n gesloten huis vooi1, waarvan de bewoner reeds op zijn vaoantiereis was. Zij openden de deur met een valschen sleutel en sleepten een brand kast uit het huis, waarin zich papiergeld tot een waarde van f 100.000 bevond. De politie is met bet geval in kennis gesteld. Tot nu toe is zij den brutalen inbrekers nog niet op het 6poor. Hazerswoude. Burger 1. Stand. Bevallen: G. van der Haas, geb. van Vefzen, Z. A. M. Kerkvliet, geb. van der Geest, D. H. E. Heijker, geb. Klever, Z. A. van Amsterdam, geb. van der Meer, Z. H van Veen, geb. Vos, Z. J. van der Mey geb. Van Tijk, Z. Overleden: G. Streng 24 jaar. Gehuwd: J. J. van Zuilen 35 j. en M. A. Menken, wed. van P. Onderwater. 40 j. Op de veiling werdén gisteravond 8351 kippen- en 625 eendeneieren aangevoerd. Prijs kippeneieren f 6 tot 17.25 per 100 stuks; eendeneieren f6.30 tot f6.60 per 100 stuks. Gaarne vestigen wij de aandacht van onze dorpsgenooten op de gelegenheid tot ijken en herijken hunner maten en gewich ten, Welke hen geboden wordt op 22 en 23 Juli a s. van voorm. 10 tot 12, en van nam, 1 tot half drie uur. Als- deze gelegenheid wordt verzuimd, beeft men het zichzelf te wijten, wanneer biervoor een aparte reis moet worden ge maakt naar elders. De politie alhier heeft reeds een drie tal rijwielen in beslag genomen, welke niet van het vereischte rijwielplaatje waren Voorzien. Leiderdorp. .Gistermiddag is een 50-tal jongens, werkzaam bij de Touwspinnerij in staking gegaan, naar men vernam, om de niet inwilliging van het verzoek om een drietal vacantiedagen met behoud van sa laris. Hedenmorgen bedroeg het aantal Bta- kers ongeveer 180. Ter voorkoming van mo gelijke wanordelijkheden, houdt de politie toezicht. Onde-Wetering. Dr. C. D. Sax, pred. bi) de Rem. Broederschap te Dokkum (Fr.) beeft het beroep naar hier aangenomen. Waddinzveen. Burger 1. Stand. Ge, boren: Nico, Z. van F. Versluis en A. Hoo- gendijk Willem, Z. van P. Hertog en J. Boevé Jacobu; Martinus, Z. van M, J. Bosman en C. M. Plomp Johanna Alida, tl. van P. Rupke en A. J. van Gelooven Anlhonia Johanna, D. van H. Gerts en T. Janmaat. Overleden: Geerlruida Cornelia de Jong 61 j., echtg. van H. B. van der Oest Gevonden voorwerpen: een rijwiel, tperk Fongers; een rijwielbelastingplaatje en een gouden kruis. Inlichtingen ter secretarie. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Juni 1925 ingelegd f 8376.99 en terugbetaald f 2932.51. Het laatste door het kanloor uitgegeven boekje fifaagt het nummer 3311. „i y- v - Het vijfjarig zoonlje van den heer F. werd op de Dorpslraat aangereden door een rijwiel, met liet gevolg, dat het ventje tegen den grond werd geworpen en een been brak. Haarlemmermeer. Tot lid van de te Haarlemmermeer zetelende gezondheids commissie is door den Commissaris der Ko ningin voor den tijd van 5 jaren herbenoemd de heer dr. J. H. Nanninga alhier. De heer Nanninga is voorzitter van deze commissie, In de Ned. Herv. Kerk te Niouwvennep werd bekend gemaakt, dat een gift werd gecollecteerd van f 160, met bestemming voor dén arbeid der Diaconie, aldaar. Met betrekking tot de gedeeltelijke vernieuwing van de schutsluis bij Aalsmeer, vernemen we, dat dit belangrijk werk reeds zoover gevorderd is, dat Maandag kon wor den begonnen om het water uit de voorha ven, de z.g. kolk te laten wegloopen, ten einde het verwijderen van de oude sluisdeu ren ter hand te kunnen nemen. Vermoede lijk zullen nog 14 dagen met het geheele werk gemoeid zijn, terwijl gedurende dien tijd het doorlaten van schepen zal worden stopgezet. Zaterdag geraakte het 3-jarig zoontje van A. C. aan den IJweg bij Nieuwvennep alhier, in een onbewaakt oogenblik in de wegsloot. Eenige kinderen, die in de onmid dellijke nabijheid aan 't spelen waren, zagen 't ongeluk-gebeuren. Op hun hulpgeschrei kwam 't 15-jarig zusje van }t jongetje toe snellen. Ze sprong te water en mocht het genoegen smaken haar broertje nog intijds van een anders wissen dood te redden. Het aantal in deze gemeente wonende stemgerechtigden voor de verkiezing van een of meer leden van de Kamer van Kop- handel en Fabrieken, gevestigd te Haarlem, bedraagt voor het Grootbedrijf 21 en voor het kleinbedrijf 213. Hillegom. Woensdag a.s: van half vier tot half vijf uur is er in de openbare lagere school gelegenheid voor kostelooze inenting en herinenting. In een der woningen tegenover de Steenfabriek is een vijfjarig kind, dat aan slaapwandelen lijdt, uit eèn zolderraam ge stapt en van een vrij groote hoogte gevallen Gelukkig werd de val onderbroken doordat er beneden kinderen aan het spelen waren De ouders mogen wel goede voorzorgsmaat regelen nemen. Zondag werd in de St. Martinuskerk door den Weleerw. Pater C. J. Heemskerk v. d. Congregatie der Kath, Am. Ver. voor vreemde Missies de eerste Plechtige H. Mis opgedragen. Het hoogaltaar was met bloe men en planten versierd. De Eerw. Neomist werd geassisteerd door Pastoor Krook als Presbyterass. Kap. Schoenmaker van St. Martinus als Diaken. Kap. Schmidt van Vogelenzang als Subdia ken, Kap. Morsch van St. Jozoph te Hille gom als Ceremoniaris, Het zangkoor voerde onder leiding v. den heer P. J. Litjens uit de 4 stemmige ,,Veni Creator" van Beltjens met soli, de 3 stem mige Mis van Hub. Cuypers en de Priester Cantate van Ebert Fransen. Pastoor Krook hield de feestpredicatie. Van 24 werd ten huize van zijn pleegva der aan de Meerstraat een druk bezochte receptie gehouden. Een plechtig Lof besloot de plechtigheid. Nog 14 dagen blijft Pater Heemskerk in Holland, keert daarna terug naar Amerika, om vanaf 8 September zich in China te ves tigen. Katwijk aan den Rijn. Onze plaatsge noot de heer L. Z. Lagemaat slaagde voor het examen Duitsch, afgenomen .door de Vereeniging van Leeraren in talen en han delswetenschappen. Katwijk aan Zee. De laatsten tijd wer den er weinig schelpen gevangen. De schelp gaten aan de Binnenwatering, waarheen de voerlieden ze brengen, waren voor een groot gedeelte ledig. Van de trawlvisscherij kwamen Maan dag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 57 met f 425 en KW 105 met f 38i be somming. Naar wij uit betrouwbare bron ver nemen, staat er in het vooruitzicht, dat er goede vorderingen zullen worden gemaakt met de verbetering van den weg Noordwijk- Katwijk-Wassenaar. Blijkens inlichtingen wordt er dagelijks voor het verharden van de bedding een 50 Meter lengte klaar ge maakt, zoodat er goede kans bestaat, dat met een 14 dagen, met den aanleg van de zen nieuwen weg, een 500 Meter tot het be gin van „de Pan" zal zijn verhard. In het bijzonder zal dan de weg reeds begaanbaar zijn met paard en wagen en ook per rijwiel. Gistermiddag werd de heer D. van Rkijn, een hardhoorig ruim 60-jarig bewo ner van de Adrianastr., op den Kanaaldijk, ter hoogte van het stort aan het zandspoor, door een auto aangereden, doordat hij on verwachts den weg overstak. De autobe stuurder deed nog wat hij kon om de aan rijding te vermijden, zelfs ging de auto door het af zetmateriaal in het aardappelland van J. van Rhijn, doch het ongeluk was reeds geschied en D. v. R. werd met een bloe dende hoofd- en handwonde opgenomen en bij de familie Dijksman binnengedragen. Ds. de Ruiter Zijlker, telefonisch ontbo den, legde het eerste verband, waarna de patient per rijtuig naar zijn woning ver voerd werd. Zijn toestand levert geen di rect gevaar voor zijn leven. Rijnsburg In het tuinbouwbedrijf, voor namelijk in het grovere waar het bedrijf hier bijna geheel" uit bestaat, gaat het nog allesbehalve naar wensch. De vrpege aard appelen brengen een lang niet loonende prijs op wat voor een groot deel z'n oorzaak vind in de slechtere sorteering zooals men die hier gewoon is aan te voeren en mede omdat alles hier is kleiaardappelen die bui tengewoon afwijken van de zandaardappeleiï zooals men die in massa aantreft op de n$- burige veiling te Katwijk aan den Rijn d'ft waar men zich speciaal toelegt op een mooie sorteering. Gevolg dat de laatste da gen de prijzèn ver uiteenloopen. Waar b.v. hier Maandag de vroége aardappelen gingen tegen f 2.30f 2.50 per K.G., zonder embala- ge, brachten deze 'té Katwijk aan den Rijn f 3.20f 4.40 op. En alleen de vroegere klei- aardappelen, dus alleen het zeer grove pro duct kan hier in dezen tijd geoogst worden. -Andere veilingen trekkèn op heden kooplie den door hun fijnere producten als b.v. op de Katwijksohe veiling de prachtige bospeen uit de zandgronden. Onze tuinders kunnen ook over de uitkomsten van wat geoogst is, tot heden niet roemen. En verandering 'en verbetering in deze bedrijven is binnen af- zienbaren tijd niet te wachten. Sassenheim. Doof Burg. en Weh. alhier is aanbesteed de levering van pl.m. 325 kub. M. grint voor de wegen en voetpaden, waarvan de uislag is als volgt: Ingekomen zijn acht biljetten. A is een losplaats, Oosthaven; B is 6 tot 10 losplaat^ 9en in de gemeente; C is 25 kub. M. ge horde grint,'losplaats Zandslootkade. De prijzen zijn per kubieken Meter. L. Kieboora, te Werkendam: A f6.50: B f5.85; C f5.75; firma W. Wille, Koudekerk: A f4.90; B f5.40; C f7.25; J. H. Omtzigt, Zoeterwoude: A 14.57, B f4.57, C. f4.79; E. v. d. Berg, Voorhout: A f 4.44, B f 4.54, C f5.95; D. Versloot,. Bodegraven: A 14.24, B f5.49, C f5.49; Jac. Wilbrink, Leiden: A f4.19, B f4.34, C 16.50; J. M. Sarason, Lei den: A f 4.14, B f 4.39, C f 6.00; W. Kieboom, Gorinchem: A f409, B f4.09, C f5.30. Valkenburg. De Junicollecte voor de diaconie in de Ned. Herv. Kerk heeft f 27.20 en voor de kerk f 69.76 bedragen. De inhoud der bussen bedroeg f 14.96te zamen voor de kerk f 84.72. De heer Adr. Zandbergen heeft zijn benoeming tot notabel der Ned. Herv. Kerk niet aangenomen, zoodat er 14 Juli een nieiiwe stemming moet plaats hebben. Wassenaar. - Een juffrouw had het on geluk op de Konijnenbaan van de fie4s te vallen. Zij kwam op het stuur terecht en brak dientengevolge een rib. Per Groene- Kruis-auto werd zij naar haar woonplaats vervoerd. Maandagmorgen bracht Z. K. H. de Prins von Wied een bezoek aan ons nieuwe Raadhuis, het huis de Paauw. Z. K. II. werd ontvangen door het college van B. en W. en daarna door het gebouw rondgeleid. Zoeterwoude. In de afgeloopen maand vestigden zich in deze gemeente 43 personen; er vertrokken naar elders 16' personen; er hadden 7 geboorten en 3 overlijdens paate, zoodat de bevolking met 31 personen is toegenomen. Gedurende de maand Juni werden bij het correspondentschap der Arbeidsbemid deling 4 personen ingeschreven. Op het einde der maand waren er geen werkloozen meer. Momenteel worden er bouwvakarbeiders ge vraagd en voornamelijk timmerlieden. Aan melding kan geschieden bij den correspon dent Een 15-lal personen, die bij de j.l. ge houden verkiezing niet aan hun stemplicht hebben voldaan, zijn door den burgemeester ter verantwoording opgeroepen. Door het gemeentelijk waterleidingbe drijf alhier wordt een brochure verspreid in de gemeente, ten einde het nut dier water leiding onder de aandacht der ingezetenen tc brengen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Moeten ze thuis blijven? Twe» jaar geleden gingen we met het bootje naar Katwjjlk, liepen langs het strand naar Noordwgtk, speelden daar nog en kwa men met de tram naar Leiden terug. Totaal der koten per kind, consumptie inbegrepen, nog geen gulden. Verleden jaar bezochten wij Amsterdam, bewonderden Artis en aqua rium dineerden als deftige menschen in een restaufant in 't hartje van Amsterdam, voeren over het IJ naar Zaandam, speelden daar in den speeltuin „(Prins Hendrik" en keerden toen hoogst voldaan naar Leiden terug: Totaal der kosten per kind f 2.-10. Dit jaar, op 17 Juli a.s., wilden w(j Imet diezelfde kinderen één dag verwgien in Hoog Nederlani. Een bezoek aan Zeist, vliegkamp etc. ligt in 't voornemen. Trouw is iedere week, de vacanties uitgezonderd, een stuiver meegebracht, zoodat momenteel per kind ongeveer f2 bijeen is. Maar daar is een drietal,' dat nog' slechts enkele centen bespaard heeft, en eveneens z'gii er eenigan, die pas de gulden gepasseerd zijn. Onwil, snoepzucht? Geen sprake van! Hui selijke omstandigheden, als daar zgn een groot gezin en werkloosheid z'jn de duidelijk aanwijsbare oorzaken van dezen achterstand. Tot tweemaal toe kwam een moeder het spaargeld opvragen om klompen te kunnen koopen voor haar kind, maar ook trouw begon ze telkens weer met iete meer mee te geven om ,,tn te halen". Moetan deze kinderen, waarvan één tot mijtn beste en vijftigste leerlingen behoort, nu thuis bij ven? Wg stellen deze vraag aan u, goedgezinde en goedgesitueerde Btad- genooten. [Van gemeentewege wordt niets beschik baar gesteld voor schoolredsjee. Onze sohool is een openbare en heeft geen foudsjes, waaruit geput kan worden. Bovenlwdoelde kinderen zullen dan stellig thuis moeten blrjrven, tenzj particulieren te hulp komen. Hoe heerlijk zon het zjn als allen mee konden! De Redactie^ die wi) voor de opname van bovenstaande hartelijk dank zeggen, zal Beker gaarne ons adres willen verstrekken. I p rrr Ban Onderwijzer - tq) het O. L. O. f» Lelden i ét.» t_A De Rijnsbnigeiweg. Daar ik dagelijks de verbreeding van ge noemden weg gade sla, kan ik met nalaten nog eens in het openbaar er op te wijzen, dat wanneer straks het weric bijna voltooid is en de beplanting wordt aangebracht, dit werk in tegenstelling met al het andere sleohls lapwerk zal zijn. Immers, ferwij'l de groote boomen maar gedeeltelijk blijven staan, zou aan de over zijde een rij jonge boomen geplant worden. Van een mooie wegbeplanting, die van beide kanten den weg regelmatig overscha duwt en haar maakt tot een fraaie laan, kan ook in de toekomst geen sprake zijn, Daarbij komt nog, dat van de bestaande boomenrij bij het leggen van kabels en anderzins eerst aan de wegzijde en nu aain den anderen kamt zooveel wortels doorge hakt zijn, dat er alle kans bestaat, dat ala de nieuwe hekken enz. staan, de boomen bij stormweer daarop neervallen; bovendien eijn enkele hoornen nog ziek. Het lijkt mij daarom veel beter, dat de oude boomen. door flinke sterkgroeiende worden vervangen of wanneer daartegen ernstige bezwaren bestaan, de oude boomen om den ander door jonge te vervangen en later wanneer die jonge boomen grooler zijn, de andere oude op te ruimen. Echter dienen die groote boomen, welke dan nog eenige jaren blijven staan, uitgehakt (niet ingehakt) om zooveel 'mogelijk storm te doorstaan. Aan de overzijde van den weg kunnen jonge boomen zoo geplaatst dat zij gelijk met de laatste oude om den ander gerooid worden waardoor de geheele weg beplant blijft met gelijksoortig groote boomen, in vedband geplant. Eerst don kan gesproken worden van fraaie boomenrijen welke vormen het sie raad van den niet alleen verkeers- «vaar ook wandelweg. J. LAWN-TENNIS. Wimbledon. Het tenniskampioenschap te Wimbledon gemengd dubbelspel werd door Borotra en Mile Lenglen gewonnen. Zij versloegen de Morpurgo en Miss Ryan met 6—3, 6—3. In het heeren-dubbelspel versloegen Boro- tra en Lacoste de Amerikanen Casey en Hennesey met 6—4, 11—9, 4—6, 2—6, 6—3. ZWEMMEN. Het Nederland&che zevental. Voor den op 2 Augustus te Utrecht tel houden wedstrijd Nederland—België zullen I te Utrecht eenige oefenwedstrijden wordenI aangewezen. Voor deze proef zeventallen zijn uitgenoo- digd: J. C. den Boer, D. A, IJsselstijn, W, I Bokhoven en A. C. Slop, allen van de G.Z.C. jj G- en W. Bohlander, Jac. Kohier, J. van j Silfhout en K. Struys, allen van het IJ; G. Goedings van de A.Z.H. Minnes van del U.Z.C.P. v. d. Velden en G. Muller van del Dolfijn en A.K.C. van Senus van de Maas. I SCHAKEN. RAAD TOOR DE SCHEEFTAART. De stranding van de „Bonzo." De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake hert stranden bij Sclieveningen van het motorjacht „Bonzo'. Hp is van oordeel, dat het ongeval een gevolg is van geheel verkeerde navigatie, waarbij die meest elementaire eischen van zeemanschap niert in acht zjfn genomen. Toen men de Pier even aan bakboord had en de mist kwam opzetten, mocht men niet er op rekenen, dat men, denzelfden koers sturende, langs de Pier zou gaan. Nog erger werd liet, toen men, meeuende, dat men de Pier nu wel voorbjj zou zijn, Zuid ging stuien. (Van eenige tekortkoming in de be diening' van het mistsignaal van de haven van Scheveningen is niet gebleken. Boven dien kan de Raad niet inzien, hoe zulk een signaal hier redding had kunnen brengen. De heer Carp had buiten de 5 vademlijn moeten bljjlven, doch hjj miste de middelen om dit te oontroléeren. Ook van de aan wijzing van het kompas was hij met op de hoogte. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". REMBRANDT, thuisreis, 6 Juli van Sabang. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uirt., 6 Juli te Sabang. PRINSES JULIANA, thuisr., 6 Juli van Port- Said. RADJA, thuisr., 4 Juli van Padang VONDEL 7 Juli 9 u. nam. van Batavia te Amsterdam verwacht. ROLLAND—AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, Pacific Kust naar R'dam, 5 Juli te Londen. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. RIDDERKERK, thuisr., pass. 6 Juli Sagres. SOMMELSDIJK, uilr, pass. 4 Juli Ouessant KIELDRECHT, thuisr., 4 Juli te Madras. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. SALABANGKA, thuisr., pass. 5 Juli Foochow OLDEKERK, uitr., 6 Juli van Shanghae. OUDERKERK, thuisr., 6 Juli van Port-Said. KON. WEST-IND. MAILDIENST. AGAMBMMON, 6 Juli van Anist. te Harnb. DEUCALION, uitr., 3 Juli te Kingston (J.). BREDA, 3 Juli van Moltendo naar Arica. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALUDRA 5 Juli van R'dam le Hamburg. ALGORAB, thuisr., 5 Juli van St. Vincent. KON. PAKETVAART-MAATSCHAFFU. STAGEN 5 Juli van Soerabaya n. Bangkok. HALCYON-LIJN. EMMAPARK 4 Juli van Antwerpen te Malta. AGNETAPARK 5 Juli van Hamb. te Smyrna JAVA—NEW-ÏORK LIJN. CELEBES 4 Juli van N.-York te Sabang. ÉURYADES naar Java 6 Juli van Suez. JAVA—BENGALEN LIJN. BONDOWOSO 4 Juli v. Rangoon n. Calcutta STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". CALQHAS 6 Juli van Japan te R'dam. NELEUS, Japan naar R'dam, pass. 5 Juli Perim. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. WAAL, 5 Juli van Frederikshavn te Sornaes VECHT aiT. 4 Juli te Nijstad. KATENDRBCHT, R'dam n. Philadelphia, pass. 5 Juli Scilly. HILLEGOM arr. 4 Juli te Koivislo. SLIEDRECHT, Balon Rouge naar Marseille, pas3. 5 Juli Tercira. EEM 4 Juli van Rafsé naar R'dam. DRENTE 28 Juni van Balik Pappan nhar Tjilatjap. IJSSEL arr. 5 Juli te Memel. PENDRECHT 5 Juli van Constanta naar Londen. MIJDRECHT 2 Juli van N.Orleans n. Vigo. MAAS arr. 5 Juli te Axelwïjk. MAAS arr. 5 Juli te Axelvik. ALrHARD, R'dam n. B.-Aires, pass. 3 Juli Tenerilfe. WM. BARENDSZ, en VLAANDEREN, sleep- Zomerwedstrijd Leidsch Schaakgenootschap lste groep: C. H. Hins speelt remise mit'ï O. Bosscha. 2de groep: W. de Bruin wint van M. M. 'jj Segaar. 3de groep: D. de Jong verliest van J. D. jj van Slijpe. éde groep: G. Schoppen verliest van Ph S de Laat de Kanter. F. Niewold wint van Th. A. M. Couwm I berg. Partij gespeeld in de 1ste groep D 4 opening. Wit C. H. Hins, zwart G. Bosscha 1. dé Pf6; 2. PI3 d6; 3. cé g6; 4. Tc! J Lg7; 5. eé Pbd7; 6. h3 0—0; 7. Lfé c6; I 8. Ld3 Te8; 9. e5 Ph5; 10. Lh2 de5 11. I de5: Pc5; 12. Lc2 Ddl:; 13. Tdl: (5, zwail 'M is thans door de moeilijkheden dezer opo-S ning heen, hij moet echter zoo spoedig mo-' I gelijk een gunstiger plaats zoeken voor het paard op h5; doordat hij dit verzuimt, ver- liest zwart in de nu volgende zetten een pion. Ié. 00 a5; 15. Td2 Le6; 16. Tdé LhG? 17. géi fgi:; 18. hgé: Tf8; 19. gh5: Tf3:; 20. hg6: hg6:; 21. Lg6: Taf8; 22. Leé. Tlmm offert zwart een stuk voor 2 pionnen, ten I einde daardoor zijn kansen op remise in tel 9 eindspel te verbeteren. 22. Tf2: 23. Tf2 Le3; 24. Tdd2 hfl Lc4:25. Kg2 Ld2:; 26. Td2: Pe4:; 27. Pe4: La2:; 28. Kgl Te8, wit probeert thans II torenruil, zwart wil dit verhinderen. 29 Pcö b6; 30. b3 Lbl; 31. Tg2f K17; 32. e6f K!6; J 33. Pd7t Ke6:-, 34. Pb6: Td8; 35. Teïf* Kf7; 36. Lfé Lf5; 37. Kf2 Le6; 38. Peé Lc4 i 39. bc4: Tdé; 40. Lc7 Tcé: remise. VOOR WOEHSDAG 8 JULI. 8.50. Hamburg (392 M.) Morgeuopiroep. j 10.15. Amsterdam (1950 M.) Tgdseiu van het Persbureau Vaz Dias. (Off. Amster- damsche tijd). 11.50. Cardiff (353 M. 5WA) Militair Or- keet. 12.20. Leipzig (ongeveer 400 M.) Concert door het Tzigane-orkest van Radio-Paris, 3.20. Cardiff (353 M. 5WA) Concert. 3.50. Manchester (378 M. 2ZY) Orkest. Glasgow (420 M. 5SC) Ouverture Egmontj- door het Kwartet. 4,05. Birmingham (479 M. 5lT) Pianoj -M concert. a Newcastle (403 M. 5NO) Fenwick's Or- J chestra. 4.20. Londen (365 M. 2LO) Tijdsein van Greenwich. Concert The ,,2LO"-trio. 4.30^ Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Diaa. (Off. Amster- damsche tijd). 4.50. Leipzig (ongeveer 400 M.) Kinder-1 vertellingen. 5.20. Brussel (262 M.) Concert. Londen (365 M. 2LO) Een uurtje dansmu ziek. Bournemouth (385 M. 6BM) Kindervertcl- lingen. Cardiff (353 M. 5WA) De ..Five o' Clocks' vocaal en instrumentaal cóncért. Manchester (378 M. 2ZY) Pamesrubriek. 5.30. Hilversum (1050 M.) Vooravond-con-jj eert Hilversumsche Draadlooze Omroep. Het H.D.O.-Orkest 6.20. Londen, Chelmsford (365 M, 2LO en 1600 M. 5XX). Kinderver trilingen.. 7.20. Londen, Chelmsford. Tijdsein van de Big Ben. Weerbericht. 8.15. Hilversum (1050 M.) Hilversumsche Draadlooze Omroep. Uitzending van het Concert in het Kurhaus te Scheveningen. I Solisten-concert. 8.20. Londen, Chelmsford (365 M. 2Ï>0 en 1600 M. 5XX) Concert. Kamermuziek, jj Trio, o.a.Trio in C Minor Op. 101;, (Brahms). Birmingham (475 M. 5lT) Mozart-concert. Cardiff (353 M. 5WA) Ooslersche en Wes ter sche muziek. Aberdeen (495 M. 2BD) The Wireless Or* chestra. Bournemouth (385 M. 6BM) Militair Orkest 8.35. Leipzig (ongeveer 400 M.) Concert 9.05. Parijs (1780 M. SFR) Concert. 10.50. Londen, Chelmsford (365 M. 2LO en 1600 M. 9XX) The Weeks Feature. I Bijzonderheden van dit program®* zullen den zelfden avond nog worden om geroepen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 8