Limonade extract r. r. w. AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. A Donderdag. 1 „Prediker", Openbare lezing. 8 uur. Stadszaal: Meeting S. D. A. P. 8 uur. Blraaldemonslratie. 10 uur. „Zomerlust": Tuinconcert Leidsch mu- rickrnsenible ..Bobelte". 8 uur. Zaterdag. Volkstuinen „O119 Belang", Os- en Paar- den-laan: Bezichtiging van 3 tot 9 uur. Dagelijka. „Casino-bioscoop", ïloogewoerd: Voor ttellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 lot 1 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop-r en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags- en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Drijvgndo tentoonstelling en aquarium „Klein Artis". Ligplaats: Kort Galgewater 's Rjjks Ethnografisch Museum, Rapen burg 67: Tentoonstelling van Balineescbe platen. Van 6 April tot 6 October op werk dagen van 10 tot 4 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Juni tot en met Zondag 6 Juli a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren W. Felle, Kort-Rapgnburg 12, tel. 591; en A. J. Donk, Doezaslraat 31, tel. 1313. Do apotheek van de „Hulp der Menseh- heid", Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van D.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor ltdtn van dat fonds. Cosse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN, Breestraat 154, Firma A. HILLEN, Stationsweg. 7. J. RIJSBERGEN, Sigarenhandel, Heerenstraat 2, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2, A. M. VAN .ZWICHT, Kiosk Prinsessekade. en bij A. GERRITSEN, Alphen a. d. Rijn en des Zaterdags bij - JOH. HOGERVORST, Haarl.str. 128 RECLAME. 50 ct. p. ffacon. Bij Uwen Winkelier. 8188 DE ALGEMEENE TOESTAND. De Duitsche vliegbeweging. In de 24 Juni te ParijlB aan den Duit- eeben gezant overhandigde nota van den gezantenraad over de beperkingen van den bouw van Duiteche vliegtuigen, deelt de gezantenraad, naar aanleiding) der bezwaren van de Duitsche deskundigen tegien de wij ziging dter bepalingen om onderscheid te Smaken tuBschen militaire -40 burgerlijke vliegtuigen msede, dat do nieuwe redactio een scherp onderscheid mogelijk maakt In een bijüage van de nota zijn in nieuwe regels bijzonderheden- vervat-, volgens welke als militaire vliegtuigen beschouwd' worden: allo (éénatters met meer Dan 60 P.K.; verder alle vliegtuigen, die zonder piloot de lucht kunnen houden en alle gepantserde en be wapende vliegtuigen. De hoogtegreos be draagt 40 K.M. Do groots'snelheid is vastgesteld op 180 K.M. Als militair worden verder beschouwd luchtschepen met strak- ken bouw tot 30.000 M3., met half-strakke constructie tot 20.000 M3. Betreffende de fabrieken, die gereedschappen voor vliegj- tuigen vervaardigon, alle vliegtuigen en allo vliegtuigbestuurders moeten lijsten bijge houden worden, die ieder kwartaal aan de commissie ingeleverd worden. Het aantal vliegtuigen en motoren mag de behoefte der civiele luchtvaart niet overtreffen. Volgens de overeenstemmende commen taren der Duitsche bladen beteekent de nieuwe nota van den gezantenraad een wezenlijke verslechtering der luchtvaartb<> palingen, die tot nog toe voor Duitschland ge golden hebben. De nieuwe regels zijn er hoofdzakelijk op berekend om nieuwe be lemmeringen voor het Duitsche vliegwezen^ nieuwe voetangels en klemmen voor de Duitsche vliegindustrie op te stellen. Tegen over de geringe verlichtingen inzake snel heid en lading van de vliegtuigen, ontbreken deze geheel voor de luchtschepen^ olschoon het in den laatst® tijd bewezen is, dat luchtschepen in militair opzicht volstrekt niet in aanmerking komen en slechts voor verkeer en onderzoek dienstig zijn. De overige bepalingen, zooals het overleggen der plannen voor dein bouw van nieuwe vliegtuig- en motortypes, z$n blijkbaar slechts hulpmiddelen voor een al te voor zichtige industrieel© en handelsspioimage. Ongehoord ten slotte is de bepaling van het aantal vliegtuigen voor burgerlijk ver keer door de waarborgcommissie, 'al© de behoefte zal vaststellen en beletten, dat dit aantal overschreden wordt. De pers 'Is het er algemeen over eens, dat de praktische uitvoering van de eischco der gezanteiir conferentie een willekeurige leveling is van het Duitsche burgerlijke luchtverkeer, vooral van de vliegsport BELG IE. Hel debat ovei de regeerings- verklaxing voortgezet. De Belgische premier Poullet heeft in de Kamer geantwoord op de criliek, welke was uitgeoefend! op de regeeringsverklariog. Hij verklaarde o. a. dat België met de Vereenigde Staten onderhandelt in zake zijn schulden. Het huidige ministerie, zeide hij voorts, is een kabinet van een loyale coalitie, ge vormd op eeh gemeenschappelijk program. Hij roemde Vanderrvelde's vaderlandsliefde. In de taalkwestie zal het ministerie als sc'heid&reohter en bemiddelaar optreden. Zoodra de financieele toestand behoorlijk geregeld is, zal het kabinet sociale hervor mingen voorstellen. Vandervelde nam daarop het woord en zeide o. a>.: „De continuiteit van de Belgi sche politiek is van dien aard, dat ik mij kan vereonigen met de gedragslijn van mijn voorgangers. De erkenning van sovjet-Rusland slaat niet op thet icgeeringsprograrnma, maar ik geloof, dat wij moeten onderhandelen om tot een accoord met de sovjets te geraken; want wij hebben groote belangen in Rus land. .Wij zullen evenmin vergeten, dat de republiek Georgië door Europa erkend is, maar ook Rusland kan niet buiten 'het con cert der Europeeschc volkeren blijven. De kracht van de Duitsche democratie zal ik niet overschatten. Wat de Rijngrens betreft, ik kan slechts vaststellen, hoe de toestand is. Het Roergebied is ontruimd of zal weldra ontruimd zijn. Franschen en Belgen zijn het eens op dit punt. Zoolang Duitschland niet aan al zijn verplichtingen heeft voldaan, zullen wij blijven. De ge- heele regeering is het eens in deze, wij wad-B len ons recht op herstel handhaven en wij willen veiligheid en vrede. FRANKRIJK. Caillaux' leening Com munistisch relletje. De „Pelit Parisien" deelt mee: Caillaux heeft met de vertegenwoordigers van alle banken een' bespreking gehouden over de uitgifte van de goudleening. De locning, waarvan de rentevoet nog niet definitief is vastgesteld, zal den vorm hebben van eeuwigdurende rente. Het bedrag der lee ning blijft beperkt tot dat der uitslaande bons van de nationale verdediging, voor de houders waarvan de leening gereserveerd wordt. De voorwaarden, waarop de bons kunnen worden geconverteerd -in de stuk ken van de nieuwe leening zullen aan het einde der week worden bekend gemaakt. Maandag hadden in de woning van den oom van Trotski te Parijs, zoomede bij an dere communisten, langdurige huiszoekin gen plaats. Genoemde oom, Jowotowski ge naamd, heeft te Parijs in opdracht der Sovjelregeering een zeer groote handels maatschappij gesticht, waarbij vele perso nen zijn geëmployeerd. Communistische manifestanten hebben te Saint Denis leden aangevallen van de „So- ciété de Préparation Militaire" die twee Bel gische gymnastiekverenigingen naar het station geleidden. De communisten wilden den stoet verstoren. Een gevecht ontstond. De locale politie kwam te hulp en arres teerde een communist die zich hevig ver zette tegen den politiecommissaris. Daarna voegden zich echter een honderdtal com munistische mijnwerkers bij de herrieschop pers waardoor het noodig werd de hulp in te roepen van de gemeentelijke politie. Deze was spoedig ter plaatse met automobielen en slaagde er in de communisten te ver drijven. ENGELAND. TJit het Lagerhuis de werkloosheid. Toen het Lagerhuis in commissie ging om te beraadslagen over het wetsontwerp be- treffendo verplichte bijdragen voor pensi oenen voor weduwen, weezen en ouderdom, diende het Labour-lid Lee Smith een amen dement in, met het doel, in het ontwerp te doen opnemen, dat de bijdrage niet ver plichtend zou zijn. Hij en andere sprekers der Labour-partij wezen met nadruk op den last, dien de bijdragen zouden leggn op de industrie-werkgevers en geëmployeerden in zonderheid bij de huidige idustrieele de pressie. Sir Alfred Mond, liberaal, verklaarde to hechten aan het beginsel van bijdragen, maar gaf de meening te kennen, dat het on mogelijk was, verdere lasten to leggen op de werkgevers cn geëmployeerden. Hij stelde voor, dat zulk een last zou worden uitge steld, totdat d)e abnormale betalingen vjl- gens de wet op do verzekering tegen werk loosheid tot de normale waren terugge bracht. Maar de liberale partij kon niet het beginsel aanvaarden, dat het gehcele ont werp geen verplichte bijdrage zou omvatten zooals het amendement der Labourpartij in hield. Deze meening werd gesteund door andere liberale leden. Namens de regeering antwoordende, zeide Neville Chamberlain, minister van Gezond heid, dat het duidelijk is, dat, indien men de verplichte bijdrage wegneemt en het be drag, hetwelk door de schatkist werd be taald1, niet vermeerderde, de uitkee ringen zouden moeten worden ver minderd. Het feit kwam hierop ne der dat de regeering te kiezen had tusschen pensioen met verplichte bijdrage of in het geheel geen ontwerp. De minister voegde er echter bij, dat de regeering de mogelijkheid had onderzocht, gedurende den huidigen moeilijken tijd de la6ten op de in dustrie, ter zake van bijdragen tot de verze kering tegen werkeloosheid te beperken. Zij had hiertoe een middel gezien en zou voor stellen indienen in den vorm van een wets ontwerp. Zij zouden iets doen om de indus trie te helpen, dezen bijkomenden last te dragen. Dit was al, wat hij thans kon zeg gen. Aan Churchill, den Kanselier der Schat kist, werd in het Lagerhuis gevraagd of eenige mededeeling kon worden gedaan aan gaande onderhandelingen met- Frankrijk en Italië over het fundeeren hunner schulden aan Engeland. Hij antwoordde, dat hij wat Frankrijk be trof, niete had toe te voegen aan zijn vroe gere verklaring. De Italiaansche regeering had de Britsche formeel laten weten, dat zij bereid was, besprekingen aan te gaan .voor een vriendschappelijke regeling der oorlogsschulden aan dit land. Gevraagd, of dit een nieuwe ontwikke ling was, sedert hij zes maanden geleden op een dergelijke vraag antwoordde, zeide Churchill, dat dit inderdaad het geval \?a3. Op 22 Juni bedroeg het aantal werkeloo- zen 1,299.700, hetgeen een toeneming van 19,330 is in vergelijking met de vorige week en van 285.916 in vergelijking met het vorigo jaar. HONGARIJE. De politie te Boedapest heeft den leider der nieuwgestichte oppositioneele sociale partij, Vagi, en 30 zijner partijgenooten ge arresteerd, omdat bij een huiszoeking ver dachte dingen aan den dag gekomen zijn, waaruit blijkt, dat zij met buitenlamdsche communisten in verbinding staan en geld ontvangen hebben uit Parijs en Weenen. POLEN. De douanerechten. Aan de Duitsche grens moet reeds begon nen zijn met de toepassing der aangekon digde invoerverboden. Spanje heeft de onderhandelingen met Polen over een economische overeenkomst afgebroken, wegens de verhooging der Pool- sche douanerechten. CHINA. Verbetert de toestand? Do berichten luiden iets gunstiger. Uit Hongkong wordt bericht, dat het tramver keer in beperkte mate is hervat, waarbij door Britten en Porlugeezen dienst wordt gedaan. Allen behalve de Chineezen, wer ken mede, om de diensten te handhaven, waartoe door 24 nationaliteiten wordt bij gedragen. De markten zijn weder geopend, terwijl de prijzen der levensmiddelen dalen. Naaf verluidt hebben de Duitsche koop lieden te Kanton er op aangedrongen om de douanekantoren weer te openen. De Duit- schers die hun zaken weer geopend hebben tegen het advies van hun consul in, dragen een band om den arm met het opschrift: „Duitscher". To Tientsin zijn 100 communisten gear resteerd w.o. 5 bedienden van het sovjet consulaat. BUITENLANDSCH GEMENGD. Te Brussel is een autobus geslipt, waar in zich 15 ]>rsoneo bevonden. Allen werden nvet bloedende wonden opgenomen. Tweo der gewonden verkeeren, in levensgevaar. Do chauffeur, die bij) de politie een verklaring moest afleggen over de oorzaak van het ongeluk, is krankzinnig geworden. Volgens het blad „Aftenposten" üeéft de pas overleden oud-premier Michelsen zijp vei mogen, hetwelk ongeveer 10 millioen kronen bedraagt, aan den Noorschen Staat vermaakt voor wetenschappelijke doeleinden. Overstroomingen in Zuid-Polen ten ge volge van de aanhoudende regens nemen een catastrofelen omvang aan en overtreffen zelfs die vau iet voorjaar van 1903. Dui zenden menschen zijn dakloos en nebbei* géén mogelijkheid genad levensmiddelen en huisraad te redden. In Oost- en "West- Galicië tot vlak bijl Krakau en Tsjechiscn Silezi' zijn overal de wegen en spoor wegen vernield en de bruggen weggespoeld. In Przemsyl stroomt het water over den grooten spoorweg en de spoorwegbrug heen. In de geteisterde streken zijo overal mili tairen voor hulpverleenxkg aangekomen. De regeering te Warschau bereidt een Uitge breide hulp- en steunactie voor. In de overstroomde gebieden zyin vele duizenden hectaren te velde staande gewassen ver nield en weggespoeld. Gisternacht om 1 uur volgde een nieuwe aardbeving in de streek van Santa Barbara, heftiger nog dan die van Maandag, en om 4.46 volgde er weer een, waarbij één man te Santa Barbara omkwam. .Volgens de laatste schattingen zouden er in totaal 13 dooden en 300 gewonden zftn en zou de schade 30 millioen dollar bedragen. Oorlogsschepen zijn uit San Francisco ter hulp gezonden. De voornaamste gebouwen van Santa Barbara liggen in puin, ook d© tramsporen zrjn totaal verbogen. Men heeft een burgerwaent in gesteld om een plundering te voorkomen. De deskundigen in Californiö voorspellen, dht binnen 48 uur nog een derde aardbeving te verwachten is. De Italiaansche schuld aan Amerika. WASHINGTON, 1 Juli (Reuter). Verdere besprekingen over de fundecring der Itali aansche schuld aan de Vereenigde Staten zijn voor onbepaalden tijd verdaagd, daar de Italiaansche vertegenwoordiger Alberti naar Rome is vertrokken om de Italiaansche regeering le raadplegen. Hij verklaarde op de conferentie, dat de belastingdruk in Italië relatief zesmaal zoo sterk was dan in do Vereenigde Staten en een verdere belaslingverhooging tot fataal gevolg zou hebben, dat het kapitaal zou worden uitgevoerd. WASHINGTON, 1 Juli. (Reuter). Bij de bespre king van gisteren omitrent liet fun deeren van Itailië's schuld aan Amerika is gebleken diat de Italianen met het doen van scherp omlijnde voorstelden wil'len wachten totdat zij den fmancieelen toestand van bun land aan alle kanten ihadden overwo gen. Het officieele Amerilkaonsche stand punt is dat, hoewel de Vereen. Staten gaarne hadden gezien dat de onderhande lingen zonder onderbreking worden voort gezet, men toch ook wenscht dat Italië ge heel op de hoogte wrordt gehouden van elk stadium der besprekingen en overtuigd is geen regeling aan le gaan waarvan het suc ces twijfellach tig kan zijn. LONDEN, 1 Juli. (N. T. A. draadloos). Volgens een bericht uit Washington zullen onderhandelingen omtrent de Italiaansche schuldregeling eerst in de a.s. herfst worden hervat De Fransche schuld aan Amerika. PARIJS, 1 Juli (Havas) Volgens het Pe tit Journal zal de Fransche regeering weldra haar gezant te Washington opdragen mede deeling te doen van het uitzenden eener speciale missie tot bespreking der schuldre geling. Engeland en sovjet-Rusland. LONDEN, 1 Juli (Reuter). De „Westmin ster Gazette" meldt: De Engelsch-Russische betrekkingen naderen snel een stadium «van buitengewone gespannenheid, welke waar schijnlijk zal eindigen in afbreken der di plomatieke betrekkingen. De onmiddellijke oorzaken hiertoe zijn de jongste redevoeringen van de ministers Bir kenhead en Hogg, die de bolsjewistische methoden verantwoordelijk stelden voor de onlusten in China. Het blad heeft echter overigens reden te gelooven, dat de aan- ■staande terugkeer van Bekowski uit Moskou te Londen, aanleiding zal geven tot nieuwe pogingen om de betrekkingen tusschen beide landen te verbeteren. Obstructie in het Lagerhuis. LONDEN, 1 Juli (V.D.) Het Lagerhuis heeft do nieuwe pensioenwet in behandeling genomen. Nadat sluiting der debatten ge vraagd) was werd het eerste Labour-amende- ment verworpen. Door het volgen van een obstructietactiek bij de behandeling der an dere amendementen moest het Huis bijeen blijven tot hedenmorgen 7.15 uur. Het Engelsche departement van koloniën. LONDEN, 1 Juli. (N. T. A. Draadloos). Het besluit der regeering om de werkzaam heden van het departement van Koloniën te verdeelen over 2 verschillende staats secretarissen, welke werkzaamheden thans op een kabinet-minister rusten is thans af gekondigd. Brigade-generaal Sir Samuel Wilson, die sedert den oorlog gouverneur van Trinidad en later van Jamaica was, wordt permanent onderstaatssecretaris van koloniën. Sir Gilbert Grindle, die adjunct onderstaatssecretaris in dat departement was, wordt permanent adjunct-onderstaats secretaris en Sir Charles Davis wordt per manent onderstaatssecretaris in het nieuwe departement voor dominion-aangelegen heden. Vertrouwen in Pangalos. ATHENE, I Juli (Belg. Tel. Ag De Na tionale Vergadering heeft met 185 teigen 14 stemmen een motie van vertrouwen in de regeering Pangalos aangenomen, Telefoon in Rusland. MOSKOU, 1 Juli (N.T.A. Draadloos). De sovjet-regeering is voornemens Zwecdsche, Duitsche en Amerikaansche telefoon-maat ecthappijen uit te noodigen tot besprekingen op technisch en financieel gebied voor het inrichten van een telefoondienst over ge heel Rusland' naar Amerikaansch model. Zij 8telt voor dat doel ruim 100 millioen dollars beschikbaar. De laatste woorden van Said! LONDEN, 1 Juli (V.D.) De „Times" meldt uit Con6tantinopelSheik Said de leider der jongste Koerdische opstand die gisterenmorgen met zijn aanhangers opge hangen ie te Dearbekir, wendde zich voor dat hij stierf tot Generaal Murscl Pasha, den lëger-commandant en antwoordde op een vraag wie de grootste vijand van Tur kije ie slechts „Groot-Brittanie". Dit waren zijn laatste woorden. De toestand in Cliina. LONDEN, 1 Juli. (V. D.). De „Times" meldt uit Shanghai: Belangrijke bewijzen van Rusland's medeplichtigheid aan dc troebelen in China zijn gevonden in het bezit van den bolsjewislischen agent Dosset die opnieuw verscheen voor het Gemengde Hof, na gedeporteerd le zijn uit Hongkong met zijn echtgenoote. De vrouw is gisteren vrijgelaten. Het volgende document werd gevonden onder hun bezittingen: „Drager dezes, kameraad Dosset, Communistisch Partijlid No. 493, wordt gezonden door het Agitatie-Departement Sectie Zuid-China om in Hongkong en Kanton stakingscomité's te organisecren. De leden der Russische Com munistische Partij moeten hem alle moge lijke assistentie verleenen. Geteekend door het Agitatie-Departement van de C. P. R." Alle mogelijke maatregelen om demonstra ties te verhinderen zijn genomen. Schip in brand geschoten. MELBOURNE, 1 Juli. (V. D.). Het stoom schip „Canberra" werd beschoten vanaf dc kust van de Wharf. De 40 personen aan boord van het schip werden met moeite ge red. De schade bedraagd 30.000 p. st. De politie vermoedt dat brandstichting in het spel is in verband met het conflict tus schen den kapitein en den zeeliedenbond. De aardbevingen in Amerika. PLYMOUTH (Urmondt) President Coo- lidge heeft de staatssecretariseen yoor oor logen marine opgedragen aan de geteisterde plaats Santa Barbara alle mogelijke hulp te verleenen. Uit verschillende plaatsen in den staat Montana werden gisteren lichte aardschok ken gemeld, die echter geen schado veroor zaakten. JACKSON, (Wyoming). Het Noordelijk gedeelte van den Chief mountain in het Teton National forest stond op instorten, waarschijnlijk tengevolge van de aardschok ken die Zaterdagnacht in de 4 Rotsgebergte- staten hebben plaats gehad. Ook wordt ge vreesd voor een nog grooter bergstorting in de Gros Ventre rivier aan die van Dinsdag 1.1. RECLAME. STADSNIEUWS. Voor het front der troepen heeft hedenmiddag op de binnenplaats van do Infantori ©kazerne aan de Morschpoort <Jq overdracht van het bevel over het 4de. regiment plaats gehad1, hetwelk thans be rust bij }uit.-kol. O. CL de Gelder, afge treden commandant van de opgeheven schóól voor verlofsofficieren der infanterie te Amersfoort. Onder vrij groote belangstelling had hedenmiddag op de begraafplaats van de Ned.-Herv. Gemeente te Voorschoten de ter- aarde-bestelling van het stoffelijk overschot plaats van den kunstschilder, den heer Menso Kamerlingh Onnes. Onder de .aanwezigen merkten we o.a. op behalve de familieleden van deh overledene de heeren Willy Sluiter en D. Wicher? namens Pulchri Studio, de heer A. Reballio, secretaris van den Rotterdamschen Kunst kring, prof. dr. P. J. Blok en mr. dr. J. C. Overvoerde namens het stedelijk museum „De Lakenhal". Voorts eenige Leidsche hoogleeraren o.w. prof.- dr. H. A. Lorentz, prof. vdr. P. Ehrenfest en tal van kunst-, vrienden van den overledene. Nadat de kist in den grafkelder was neer gelaten wijdde de heer Willy Sluiter eeni ge woorden aan de nagedachtenis van den overledene. Spr. schetste in het kort zijn verdiensten als kameraad in den bloeitijd van de Ilollandsche Teekenmaatschappij en als lid van het genootschap „Pulchri Stu dio", dat in den overledene één zijner beste; leden verliest. Namens dit genootschap legde spr. een krans op het graf. Een zoon vdn den overledene dankte voor de laatste eer zijn vader bewezen. Bij do heden door den heer Luitenant- Kolonel Garnizoenscommandant gehouden aanbesteding van de levering'van aardapj pelen ten behoeve van de soldatenmenagefl van het garnizoen, gedurende het tijdvak van 1 Augustus a 3. tot en met 31 October d.a.v. was ingeschreven als volgt: A. Zand- aardappelen, B. kleiaardappelen J. Jans te Hoorn a f 6.29, b. 4 6.49; W. den Heeten Leiden a. f 5.93, b. f 5.93; Th. Fontein, Lei den a. f 4.95, b. f 5..85, N. van der Vlist, Leiden b. f 5 per 100 K.G. Heden is de heer A. P. J. Aaree 12 1/2" jaar directeur van dc N.V. Boekdrukkerij, voorheen L. van Nifterik Hz., alhier. Dit feit zou door den heer Aarse geheim worden gehouden, maar z'n plannetje mislukte. Za terdagavond stond het vermeld in „Het Tarief", en het gevolg was dat er heden een stroom van bloemstukken kwam, o.m. van de afdeeling Leiden van de Federatie van Boekdrukkerijen, van het personeel en van vele bevriende firma's, terwijl uit alle oor- den van ons land telegrammen werden ge zonden. Verder kwamen do heer Mulder en' Van der Linde, namens de afdeeling Leiden der Federatie, den heer Aarso persoonlijk complimentceren. Openlucht-theater te Zandvoort. In. een gisteren in het Oranje-Hotel co- houden vergadering- werd besloten tot den bouw van het Open-luchttkeater te Zandvoort over te gaan, daar staande de vergadering een bouwfonds gevormd werd. Aan" Louis de Vries werd gelegenheid gegeven het Openlucht-theater g;durende de eerste drie opeenvolgende jaren te be spelen. II. M. dc Koningin heeft ter gelegen-, beid hunner 25-jarige dienstvervulling ver leend: het zilveren kruis van veridensle der Huisorde van Oranje aan den heer J. Over- dijking, tuinbaas van het Huis ten Bosch, en de gouden eere-medaille dierzelfde orde aan den heer J. Jehee, concierge van het Huis ten Bosch. De intendant der Konink-i lijke Paleizen le 's-Gravcnhage reikte he denmorgen deze eere-teekenen aan de be-t langhebbenden uit. Gisteravonaliep de 6-jarige N. J« V. op den Nieuwen Binnenweg te Rotter dam plot&eling achter een stilstaanden post auto vandaan. Op dit oogecblik naderde van den a na er en kant een groote autobus vaa den dienst RotterdamVlaardingen. Dn chauffeur- van de-zen bus trachtte nog door remmen een aanrijding te voorkomen, doch dit bleek onmogelijk, hoewel de bus met jpatige vaart reed. Het ventje geraakte onder de bus, en kreeg een der wielen over het lichaam, tan geVolge waarvan da dood1 onmiddellijk intrad. In een caïé aan de CoolschestraaC te Rotterdam, bevond zich de 34-jarige mej. A. v. d*. S. Deze had eenigen tijd omgang gehad niet den 33-jarigen los werkman J. v. K. Laatstgenoemde ontmoette de juffrouw in het café en het duurde niet lang of een woordenwisseling ontstond. Daarbij maak te v. K. ach zóó boos, dat hij eew knipmea uit 27ijri zak nam en in koelen bloede daar mede zrjn vroegere verloofde te ljjf ging. Hij bracht haar verschillende ernstige skie den aan het gelaat co in den JiaJs toe. De vrouw zakte door groot bloedverlies ia elkaar en moest cV?r den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd worden. Het bleek daar, dat de verwonding® niet levensgevaarlijk waren. De dader, die aanvankelijk nog trachtte te ontkomen, werd daarin door burgers, die op het geroep „MoordI" waren toegeschoten, verhinderd co door deaa menschen naar liet naastbijzQbde politie©

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2