No. 20028. ZATERDAG 27 JUNI Anno 1925. Offtcieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS OER AD TER TENTEN: 30 Cta. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 CU., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 CU. porto te betalen. Bewijsnummer 6 CU. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.36, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ..Tïxr- 0.18, Franco per post f 2.35 portokosten. Mt nummer bestaat uit ViER Bladen. EERSTE BLAD. HINDERWET. Bforogerooester on Wellliouders vam Leiden Gezien het verzoek van: a. De firma A. Dóeben en Zn., om ver- (gunninig tot uitbreiding van de wasch- taricfatinjg in het perceel Witte Singel No. 8, kadastraal bekend Gemeen be Leiden, Beolie M. No. 1939 b. A. van Heerin-gen en A. J. v-an Heerim- geai, om vergunning tot oprichting van twee bewaa/rplaatoen voor benzine in het perceel Smirififtéag No. 55, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie B. No. 96; c. W. Heuvelman, om vergunning lot op richting van oen smederij in een gedoelde Tan het peirceel NieuwsIiraat No. ö3, ka- 'daisfcraal bekend Gemeente Leiden, Sectie t No. 2539 Ctelet op de afrit. 6 en 7 der Hinderwet Gtoven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met do bijlagen op ld<e Secretarie dezer gemeente tor visie ge legd zijn; alsmede, dat op Zaterdag, den llden Julti e. k. des voormididags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in le brengen, terwijl zij er de aandacht op vesti gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, düe niet overeenkomstig art. 7 der Hinder wet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. N C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 27 Juni 1925. Do herdenking van bet 350-jarig bestaan der Leidsche Hoogeschool. Een terugblik. De langverbeide Lustrumweek, waaraan een maandenlange voorbereiding vooral- ging, ligt nu weer achter ons. Het zijn voor allen, die ér aan medegèwerkt en deelge nomen hebben, drukke'dagen geweest, In het bijzonder voor het Collegium, de Lustrum- commissie en de besturen van Studentenge- eelschappen, die in hoofdzaak voor den goeden gang hadden te zorgen. Wanneer wij op de elkander snel afwis selende feestelijkheden terugzien, dan mo gen wij met vrijmoedigheid constateeren, dat het 70ste lustrum goed geslaagd is, ook al heeft Moeder Natuur daaraan haar gulle medewerking niet verleend. Het weer toch viel allerminst te roemen, en het pleit voot do deelnemers en deelneemsters in breeden kring, dat zij zich daardoor niet hebben la ten afschrikken. Wanneer wij van een geslaagde Lustrum week gewagen, denken wij in de voornaam ste plaats aan den eersten dag, welke zoo veel reünisten in de stad zag komen, als naar onze heugenis nooit te voren, en welk aantal althans verre de getallen van de. twee voorgaande lustra overtrof. En de aankomst in het verblijf der oud-leden van het L.S.C. zet onmiddellijk den stempel op de geheele feestviering. De reünisten hebben goed mee feest gevierd. Wie in intiemen kring de feestelijkheden hebben gevolgd, zullen dit volmondig kunnen getuigen. In de twoede plaats kan de Lustrumcom missie met voldoening terugzien op het hoofdnummer van het programma: het kost bare A.-Z.-spel. De voorspellingen over het succes daa<- van, liepen zeer uiteen. De uitkomst heeft den optimisten gelijk gegeven. De burgerij, die er, naar wij hopen, van avond zonder regen van zal mogen genieten, za' dit straks beamen. En toch zal wel ernstig worden overwo gen door het L. S. Cvermoeden we, of men liet weder terug moet keeren, tot de oudeT- wetsche maskerades. Van de oude Lustrumfeesten ging toch veel meer uit naar builen. Gansch de stad leefde 'dan mee, nam er aandeel in, profi teerde er van. De maskerade bracht duizen den vreemdelingen in de stad, die nu weg-» blijven. De laatste dag. Gisteren werd het Levend Schaakspel op „Den Burcht" voor de tweede maal ver toond, op 64 vakken en niet, zooals wij gis teren abusievelijk meldden, op 100; de be langstelling was weder buitengewoon groot, al ging alles wat eenvoudiger en rustiger loc, dan den vorigen dag. Het publiek was echter even tevreden over deze uitvoering als over de eerste. De receptie van den Amsterdamschen Se naat in hotel „Central" was vrij druk en bracht nog eenmaal een aantal equipages op straat. Daarna verplaatsten zich de feestelijkhe den naar Noordwijk-aan-Zee. Aan den Raad dezer gemeente is vol gend adres gezonden: Geeft met versöhuidiigden eerbied te ken nen fluet bestuur van de Nederlandse he Ver eeuwiging van Gestiohlsartsen: dat bet hem getroffen heeft, dot in den oproep voor de beirefckiitg van tweeden ge neesheer aan bet Krankzinnigengesticht „Endegeesl" wederom oen jaarwedde van f 5000 tot f 6000 als belooniwg in uitzicht wordt gesteld; dat hij er op wil wijzen, dat die betrekking van dezen geneeskundige hem een zware en leidende positie geeft; dat hij beleefd onder Uwe aandacht brengt dat dit door hem een onvoldoende belooning wordt geacht voor een weten schappelijk ambtenaar, diie als regel in deze functie zijn hoogste positie l*eeft bereikt; dat de geneeskundige daarvoor noodig heeft een langdurige speciale vooropleiding, ndet alleen in de psychiatrie en neurologie, dooh in dit geval ook in de paedologie dat de bezoldiging van geneeskundigen, die geen speciale vooropleiding hebben ge noten, bijv. vaste genecshecren aan zieken fondsen, dikwijls oen veel hooger salaris ge nieten; dat ook* de geneesheeren aan andere krankzinnigengestichten als regiefl een hoo gere bezoldiging genieten, waardoor Einde- geest" zich op den duur dus niet zal kun nen voorzien van volkomen wetenschappe lijk opgeleide ambtenaren, zooals algemeen voor een dergel ij ken werkkring in het be lang der lijders noodzakelijk wordt geacht. Redenen waarom bovengenoemd Bestuur Uw College eeibiedig verzoekt het daarheen te willen leiden, dat het salaris van dezen ambtenaar worden Jverzien in voor heen gunstigen zin. Een overzicht van de bezoldigingen in eenige andere gestichten wordt hierbij inge sloten 't Welk doende, enz. Het mitraiUeurpeloton van het 4de re giment infanterie van hier zal van 1 tot en met 9 Juli deelnemen aan de vierde serie schietoefeningen in de legerplaats bij Hars kamp. Met de leiding is belast luitenant- koionel F. J. Bijvoet, dtrreoteux der normaal school. De werkman V., die gisterochtend nabij de Rijn- en ScJiiekade door don trein naar Utrecht aangereden en ernstig ge- kweSst werd, is in het Sint-Elizaiheths- gesiiclht aan die bekomen verwondingen overleden. Het .Jjuxor-theater" was gis teravond over alle rangen uitstekend bezet en de aaruwezigien hebben genoten van een heel goed programma Na het gebruikelijke weeknieuws wordt allereerst een komische (jwee-aoter „De Herrieschoppers" op liet witte doek ver toond, die de lachspieren danig in beweging weet te brengen. Vervolgens wordt een Wildiwest-Mim in 4 aoten „De trots der Palomars", afgedraaid, die, 6dboon minder sensationeel dam de doorsnee Wildwest film, het publiek voortdurend in spanning houdt door de levendige handeling der hoofdper soon. Na een goed geslaagde opname van de Lustrumfeesten wordt na de pauze aan gevangen met het filmwerk „Grompie" naar het bekende tooneelsluk van Willem Rooy- aardis. „Grompie" is verfilmd door de Para- mou/ni-fabriek en, hetgeen dfu6 zeggen wil, dat het een goede film is. De film munit niet zoozeer ui! door grooteolien opzet, weelderige aankLeading of sensatie als wel door schitterend spel van den oud-adivocaat Bullivant, die de titelrol vervult en dit sfceolk doet denken aan Louis Bouwmeester in rijn beste jaren. De geheele film drijft op het buitenge woon goed spel van „Grompie", waarbij de andere rollen evenwel ook in vertrouwde handen berusten". „Grompie" als film is zeker in staat het Luxor-theater deze week volle zalen te be zorgen. De muzikale illustratie onder leiding van den heer Blom viel ditmaal zeer te loven, t Casino" geeft deze week een zeer uitgebreid programma. Voor de pa/u ze aller eerst een actueele revue, opnamen van het A.Z. spel en verder oen aardige klucht. Daarna komt een komisch nummer in 1 acte „Het was in die Mei" met Harold Lloyd bijgenaamd Kareltje ln de hoofdrol; bij het zien van deze film moet men lachen of men wil of niet. Na de pauze krijgt men de hoofdfilm in 7 acten „Grootmoedertje". Deze film is gemaakt naar een bekend boek werk. Door liet uitstekende spel der hoofd personen leeft iedereen mee en menige traan wordt weggepinkt. Vooral het spel van de „Grootmoeder" (nekt ieders bewon dering. 't Is zeeT zeker de moeite waard een bezoek aan liet Casino-theater te bren gen.. In navolging van andere plaatselijke Centrales en van de landelijke Centrale heeft die Gentevuto Ouderraad van onze stad verleden jaar een cocrespondemtie-iblad op gericht, ten einde het contact tusschen Huis aan die eene zijde en School, Gemeen tebestuur en Schooltoezicht aan de andere zijde beter te kunnen bewerken. Eerdaags begint de tweede Jaargang on der een eenigszins gewijzigd hoofd: „Het Ouderblad is geworden „Leidsoh Ou der- blad". De Redactie heeft gemeend, dat het Blaadje moet zijn gemoedelijk, eenvoudig, neutraal, zonder critiek, waarin ieder op onbevangen wijze zijn mieemng kan zeggen, geen vakblad uiteraard en allerminst een strijdblad. 1 Bij den opzei is ook bedoeld, dal hel zo<u zijn leerrijk en onderiioudond en heeft de wensch voorgezeten, dat het in ieder gezin een welkome gast zou zijn. Het is een Blaadje, dat recht van bestaan heeft en ruimschoots verdient in handen te komen van ouders etc. Het programma voor het parkconcert Dinsdag a. s., te acht uur, luidit: No. 1. „Peter Cornells", marsch, Men delssohn; 2. Ouverture „Tilus", Mozarl; 3. „Neue Litebe, Neues Leben", Wais, Geijp; 4 „Dageraad in 1 Geuldal", Fantaisie (1ste uifev.), Kessels; 6. Twee kwarto'/en voor koperinsbrumen-ten (1ste uibv.), Geijp; a. Andante con moto, b. Spel en dans; 6. „Am sehönse Rhein gedenk ich dein", WaJls, Kéber-Béla; 7. L. M. C. marsch, Geijp. Drie jeugdige personen werden door de politie alhier betrapt tijdens den verkoop van koperdraad, n.l. bovenleiding draad toebehoorende aan de H. T. M. Bij onder zoek bleek tevens dat. deze jongelui dit draad ontvreemd hadden onder de gemeente Oegstgeest. Zij werden daarom aan de po litie aldaar overgeleverd, die van dit geval proces-verbaal opmaakte. Gisteravond ongeveer 7 uur had op den Maresingel nabij de Marebrug een aan rijding plaats tusschen den wielrijder K. en een luxe auto, bestuurd door den heer V. Het rijwiel legde het loodje en werd ernstig beschadigd Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Tegen den bestuurder van de vracht auto van de fa. de J. uil Hillegom is gis termiddag proces-verbaal opgemaakt we gens het stuk rijden van het zonnescherm der fa. R. aan de Haarlemmerstraat en we gens te snel rijden, waardoor het verkeer in gevaar werd gebracht Hedenavond wordt in het perceel Rreestraat 140 een nieuwe winkel in hout waren en huishoudelijke artikelen geopend. De nieuwe zaak, welke den naam draagt van het „City-magazijn" ziet er netjes uit en bevat tal van voor de huishpuding on ontbeerlijke artikelen. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen", te tien uur, ds. J. Wuite. Eglise wallonne: Dimanche matin, h 10V» beures. Mr. S. Cler. Evang.-Luthersche Gem.: Zondagmorgen te half elf, ds. J. Ph. Makkink. Remonstrantsch-Geref. Gem.: Zondagmor gen, te halfelf, dr. W. J. Lente. Ver. van Vrijz.-Hervormden, Volkshuis: Zondagmorgen, te halfelf, ds. A. van der Wissel. Vrije Kathol. Kerk, Bonifaciuskapel, Stille Rijn la: Zondagmorgen, te halfelf, dienst. Dienstregeling Spoorwegen. In het volgende jaar zal, zoo meldt „De E.-K. Werkgever", <fe zomerdienst der spoor wegen op 15 Mei aanvangen. De dienst zal dan voor één jaar worden vastgesteld. Op dien datum staat dan voornamelijk ook roods vast, hoe de winterdienst 1926—1927 zi(jn zal. Ten einde vlotte en 'tqdige afdoening van do ontwerpen van nieuwe dienstregelingen der treinen van de Nederlandsche spoor wegen te verzekeren, ia het onvermijdelijk gebleken de wijze van voorbereiding te ver anderen, ten gevolge waarvan de ontwerpen niet meer als tot dusver voor het publiek verkrijgbaar gesteld kunnen worden. De nederlegging ter secretarie van eenige ge- gemeenten en ten bureele van de Kamers van Koophandel en Fabrieken van dat ont werp kan in verband daarmede ook niet meer plaats hebben. Mede met het oog op de instelling van den Spoorwegraad bjj Kom besluit van 13 Maart 1923, is het wenscha- lyk ,dat belanghebbenden wenscbeo en be zwaren ten aanzien van de geldende dienst regeling ter kennis brengen van den Spoor wegraad. Vanwege dien Raad wordt omtrent de ingediende verzoeken overleg gepleegd met de Nederlandsche Spoorwegen en over wegen of en in boever aan die verzoeken bit een volgende dienstregeling kan worden te gemoat gekomen. Aan belanghebbende personen en lichamen wordt mitsdien in overweging gegeven bun venschen en bezwaren te dezer zake telken jare vóór 1 Augustas mede te deelen aan den voorzitter van den Spoorwegraad, Lange Koorhout 38, te 's-Gravenbage. Fusie van spoorwegpersoneel bonden. Donderdag beeft bet voorloopig bestror uit de hoofdbesturen van den Nentraien Bond, den Algemeeneir Bond en den Bond van Locomotiefpersoneal aangeweaem ver gaderd, Tol voorfdtter werd gekozen de Keer C. Cramer, tot secretaris de heer P. de Eaau en tot penningmeester de heer O. J. Stuiting. Het dagelijksch bestuur is samengesteld uit bovengenoemde personen, benevens van eiken luseerenden bond nog een lid uit zijn hoofdbestuur. Verschillende voorloopige maatregelen werden besproken, welke aan de betrokken afdeelingen zullen worden meegedeeld Voorts werd besloten, op 1 Juli reeds een gemeenschappelijk orgaan uit te geven. De naam van den nieuwen bend zal zjjn: De Centrale bond van spoor- bn tramweg personeel. Spoorwegpersoneel In de jongste vergadering van den loon- raaa der Nederlandsche Spoorwegen is be sloten, dat de door de organisaties ingezonden correcties op de tegenwoordige loonregeling alsmede die, door de directie in te zenden, doei het bureau van den loonraad overziente- lijk zullen worden ingedeeld. De Neutrale Bond van spoorwegpersoneel heeft een veertigtal functies van allerlei aard opgegeven, waarvoor men verzoekt doorlooping naar een hoogere loonschaal. De Bond van Ambtenaren heeft een groot aantal correcties opgegeven betreffende de loonen der schrijvers, bureelambtenaren, kler ken, en voorts voor allerlei categoriën van administratieve en technische ambtenaren. De drie samenwerkende organisaties; do Nederlandsche Vereeniging, „St. Raphael", en de ProL Christ. Bond, hebben een ge meenschappelijk adres ingezonden, waarin allereerst verzocht wordt, het grondloon van f 1400 op f 1500 te brengen, welke ver hooging in de minima en maxima van alle loonschalen zou dienen te worden doorge voerd. (Dit voorstel is in de jongste ritting j van den loonraad reeds verworpen). Het tweede verzoek dezer bonden, dat evenmin door den loonraad aangenomen werd, was, do vierde loonklasse weer geheel at i te schaffen. Verder verzoeken zij, de in loonschaal I geplaatste functies te doen docrloopen van het maximum van loonschaal IL Voor een dertigtal functie wordt voorts verzocht plaatsing en doorlooping in eon hoogere loonschaal. Ook wordt verzocht ver hooging van de maxima van de loonschalen XI on XH .benevens handhaving van de toelage aan chof-commieaiep op drukke stations en bureaux. Bovendien wordt in dit adres positieverbetering bepleit voor het technische personeel op allerlei gebied, als mede voor oprichter-machinist, enz. Git het bonwbedrijl. In een gisteren gehouden vergadering van den Patroonsbond voor de Bouwbedr jven in Nederland, is de volgende motie aan genomen: De vergadering enz., gehoord de bespre kingen over de weigering der arbeiders bonden om ter gelegenheid van het ingaan van een landelijke collectieve arbeidsover eenkomst, de bestaande stakingen .n Den Haag op te heffen; overwegende, dat een collectieve arbeidsovereenkomst geen waar de heeft, indien de arbeiders zich niet ver- j plicht achten, onder de voorwaarden in die I overeenkomst genoemd, te arbeiden; besluit, do Haagsche patroons met alle ten dienste 6taande middelen te steunen; machtigt in dit verband het dagel jksch bestuur, de gewenschte maatregelen te nemen en tevens vow bereidingen te treffeu om, indien dit noodig geacht mocht worden, te kunnen overgaan tot een algeméeae aansluiting. De Ned. R.-K. Bond van Bouwpatroons heeft besloten, de patroons in Don Haag met alle ten dienste staande middelen te steunen, zoolang de str'jd van de zjjde der arbeiders beteekent een agitatie om ook tijdens den duur van een collectieve ar beidsovereenkomst voor bepaalde arbeids voorwaarden in staking te mogen gaan. De Zwitsorsche correspondent van de „N. R. Crt" meldde gisteren: De Koningin en Prinses Juliana zjn gister avond te zes uur in goeden welstand te Zermatt aangekomen; Prins Hendrik was daar reeds om twaalf uur 's middags ge arriveerd. De Koningin en de Prinses Rebben vanmorgen bj gunstig weer een wandeltocht naar de Gorges du Gonger ondernomen, waarby de vertrouwde berggids van Prims Hendrik, Alois Biner, haar ter z(jde stond, 's Middags betrok het weer en bleef de Koninkljke familie thuis. De Koningin heeft nog steeds haar rechterhand in een verband, doch de gezondheidstoestand is overigens volkomen bevredigend. Ter gelegenheid van het 300-jarig be staan der Ned.-Herv. Kerk te Heemstede heelt jhr. mr. D. E. van Lennep, oud-bur gemeester van Heemstede en lid van Ged. Staten van Noord-Holland, tevens president kerkvoogd, in dat kerkgebouw een herden kingsrede gehouden. Acht en dertig predikanten vervulden in den loop der eeuwen het predikambt in de oude kerk. Onder hen moeten vooral Nico- laas Beets en Hasebroek genoemd worden. Jhr. van Lennep vond voor zijn rede een belangstellend en talrijk gehoor. Aanwezig waren o.m. het voltallig college van B. en W. van Heemstede en yele notabelen der gemeente In de buitengewone algemeene verga dering van aandeelhouders der Kon. Stea- rinekaarsen fabriek te Gouda werden de BINNENLAND. De dienstregeling der spoorwegen. Fusie van spoorwegpersoneelbonden. Motie van den Patroonsbond voor dé Bouwbedrijven in Nederland. In de alg. vergadering der Kon. Stearine- Kaarsenfabriek te Gonda werden de reorga nisatie-voorstellen aangenomen. BUITENLAND. Dnitschland principieel bereid de onder handelingen voort te setten. Gilbert over de Dawesplannen. De financieele plannen van Gaillans inge diend en door de Kamer aangenomen. De socialisten onthouden zich van stemming. De mijn-overeenkomst in Engeland dooi de werkgevers opgezegd. voorstellen tot reorganisatie aangenomen Commissarissen namen over het voorstel van den heer Bernhard ten aanrien van de dividendreserve, om aan houders van ge wone aandeelen ponds ponds gewijze bij het bedrag daarvan telkens f 20.480 in plaats van f 10.240 beschikbaar te stellen of zooveel minder als de bedrijfsresultaten zullen toelaten, zulks totdat uit deze hoofde op de gewone aandeelen totaal 200 pCt. oorspronkelijk luidde het voorstel 100 pCt.) van hel nominale bedrag ervan tot uitkee- ring zal zijn gekomen. Gedeeltelijk werd overgekomen het voorstel van den heer Rymenam, om aan de gewone aandeelhou ders uit de dividendreserve een hypotheek obligatie uil te reiken .groot f 100 rente 4 pCt. De heer Rymenam had 5 pCt. voor gesteld. Deze leening zal aflosbaar zijn in 25 jaar, aanvangende in 1930. In de gisteren ten sladhuize te Am sterdam onder leiding van wethouder von Fry tag Drabbe gehouden vergadering van de centrale commissie van georganiseerd overleg voor werkliedenzaken is, namens B. en W. het volgende voorgesteld: De huidige voor de gemeente-werklieden geldende loonovereenkomst zal voor den tijd van één jaar (dus tot 1 Juli 1926) ge continueerd worden op de volgende voor waarden: In principe zullen de organisaties zich bereid moeten verklaren een loonsverlaging te aanvaarden. De nieuwe loonregeling zal op 1 Februari 1926 gereed moeten zijn. Tot dat doel worde een enquête-commissie in gesteld, die een vergelijking zal hebben te maken tusschen de hier ter stede in de par ticuliere bedrijven en bij de gemeente gel dende loonen. De commissie moet haar rap port vóór 1 November a.s. gereed hebben en daarna zullen in het g. o. de besprekingen beginnen over de herclassificatie der werk lieden (vaststelling van nieuwe toon groepen). Voorts zal de commissie hebben na te gaan, welke privaatrechtelijke overeenkom sten voor bepaalde groepen van arbeiders afgesloten kunnen worden. Indien bovenvermelde voorwaarden niet aangenomen worden, zal de bestaande overeenkomst niet voortgezet worden. Het G. O. komt over een week opnieuw bijeen, in dien tusschentijd zullen de orga nisaties de voorstellen van B. en W. haar ledenvergaderingen voorleggen. In verband met het bovenstaande wordt nog vernomen, dal het oorspronkelijke voor stel (loonsverlaging voor de conducteurs en wagenbestuurders) bij nader overleg in bet college van B. en W. teruggenomen werd. Daarvoor in de plaats traden twee nieuwe voorstellen: verlenging van de beslaande loonovereenkomst voor een halfjaar en een voorstel lot verlenging gedurende een ge heel jaar. Het college kwam ten slotte tot laatstbedoeld voorstel, waaraan het de voor waarden vastknoopte, hierboven weerge geven. De organisaties van de gemeente werklieden zullen ten spoedigste haar standpunt ten aanzien van die voorstellen bepalen, reeds hedenmiddag had Ier zake overleg tusschen eenige vakbondsbestufen plaats. Reeds vroeger is melding gemaakt van liet plan-Deterding om Hollandsche jonge lieden in de gelegenheid te stellen kenni9 te maken met Indië. Dit plan zal, zij het op bescheiden schaal, dit jaar voor het eerst bijwijze van proef verwezenlijkt worden, o.a. met de bijzondere medewerking van mr. C. H. Guépin, curator van het Amster- damsche Lyceum. Den 20slen Juli a.s. zul len zes excursislen, onder leiding van den heer Vorstman, oud-gouverneur van Cele bes, en onder toezicht van dr. Haak. lee- raar aan het Lyceum, met het s.s. „Kedoe" via Genua de reis naar Indië aanvaarden. De tocht zal vier maanden duren.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1