BEZOEKT Enorme Sorteering Zomerstoffen De Hand met hef Litteeken. No. 20027. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 26 Juni Derde Blad. Anno 1925. BINNENLAND. Extra lage prijzen. Geruite Zephirs en veel- kleurige Mousselines Leitfsctie Begrafenis-Onderneming SPORT. LEIDSCHE-ZWEMCLUB-WEDSTRIJDEN FEUILLETON. Incident in den R otterdam schen Raad. Voor het eerst is gisteren in de Raadszit ting van Rotterdam liet nieuwe reglement' van orde toegepast, waarbij een Raadslid, dat zich misdraagt, voor het verdere deel van de zitting uitgesloten kan worden en den toe gang tot Raadszaal en bijbehoorende ruimten in het Stadhuis kan worden ontzegd. Bij de ingekomen stukken "was aan dé orde de interpellatie-aanvrage van den heer L. G. A. Coremans, naar aanleiding van het dra ma in de SchiestraaL De burgemeester deelde mede, dat het onderzoek bij politie en justitie nog in vollen gang wa9 en hij niet kon vooruitloopen op dat onderzoek. De heer Coremans verklaarde zich toen bereid met zijn interpellatie te wachten, lot het onderzoek was afgeloopen en de burge meester als hoofd der politie den Raad na dere inlichtingen kon verschaffen. Tot zoover ging alles goed, behoudens een kleine schermutseling tus'schen de heeren Coremans en Van Durink. De lieer Van Bu- rink vroeg en verkreeg daarop het woord, van welke gelegenheid de communistische vertegenwoordiger gebruik maakte, om v.'t te weiden over het feit, dat 's nachts zeer jcug-. dige politie-amotenaren met de surveillance zijn belast. Toen de heer Van Burink een voor deze ambtenaren minder vleiend ad jectief bezigde, kwam de Voorzitter lusschen- beide. Maar de heer Coremans interrumpeerde, dat de heer Van Burink eigenlijk zijn inter pellatie behandelde en hij dus ook het recht moest hebben, daarover aanstonds het woord te voeren. De Voorzitter verklaarde toen, dat de heer Van BQrink buiten de orde ging en hij ver zocht hem niet langer het woord te voeren. De heer Van Burink sprak door. De Voorzitter hamerde. De heer Van Burink sprak toch door. De Voorzitter ontnam den heer Van Bu rink toen het woord. De heer Van Burink sprak al maar door. De Voorzitter achtte het punt afgehandeld en stelde een volgend punt aan de orde en hamerde. De heer Van Burink ging toch door. Toen heeft de Voorzitter de zitting voor tien minuten geschorst. De leden verlieten de Raadszaal en de publieke-, gereserveerde- en perstribunes werden ontruimd. In de pauze verzocht den burgemeester den heer Van Burink dringend hem te besparen, het nieuwe reglement van orde te moeten toe passen. De zitting werd heropend en de voorzitter stelde het volgende punt aan de orde. De heer Van Burink stond op en besprak de hcuding der politie. De Voorzitter: Meneer Van Burink, u heeft hef woord niet; ik verzoek u le zwijgen. De heer Van Burink: Ik heb hel woord rèll De Voorzitter: Dan slel ik den Raad voor, om, waar u den geregelden gang van zaken belemmert, u voor heden het verblijf in de Raadszaal en bijbehoorende vertrekken te ontzeggen. De heer Van Burink- Dat gaat zoo maar Qletl Dénk aan Zwijndrecht. Wethouder Heijkoop: Ik vraag het woord! De Voorzitter: Volgens het reglement van orde kan over dit voorstel geen discussie plaats hebben. Ik breng het voorstel in stem ming. Inderdaad trachtte de Voorzitter het voor stel in stemming te brengen. Hij las de na men der Raadsleden voor, doch de heer Van Burink hamerde met een vloeirol op zijn la- fel en schreeuwde, zoodat de stemming on mogelijk werd. De Raadsleden schaarden zich nu in een kring om de voorzitterstafel en trachtten hun „vóór" of „tegen" boven het lawaai uit verstaanbaar te maken. Ten slotte werd het voorstel met 23 tegen 13 stemmen aangenomen. Tegen: dc aanwe- i zige sociaal-democraten en dr. Van Rave- steyn. De zitting werd daarna wederom ge- schorsl, de leden behalve de heer Van Bu rink, die weigerde zich te verwijderen, ver lieten de zaal, de tribunes werden ontruimd. De burgemeester verzocht den heer Van Buren dringend zich te verwijderen. Deze sommeerde den burgemeester, hem er per soonlijk uit te zetten. Mevrouw Suze Groene- weg deed den heer Van Burink heftige ver wijten over zijn wangedrag. Toen kwamen vijf rechercheurs van poli tie de Raadszaal binnen, waarop de heer Van Buren zich gewillig liet wegleiden. Prins Hendrik is gistermiddag om Iwaalf uur met een gids le Zermalt aange komen. De Koningin en Prinses Juliana zouden om zes uur mot een extra-trein uit Chamonix volgen. Nadr-i wordt gemeld: Koningin Wiihelmina en Prins Hendrik zijn in het Hötei „Mont Cervin" te Zermalt aangekomen. Koningin Wiihelmina liefl gisteren een afvaardiging uit don Raad van Chaimomx ontvangen en den burgemeester haar vol doening uitgesproken over haaT verblijf m die stad. H. M. de Koningin is voornemens op 8 September Leeuwarden en op 9 Septem ber Sneek te bezoeken. In eën onderhoud van de vertegen woordigers der Onderwijs-Centrale met den Minister van Onderwijs, K. en W. ter toe lichting van het adres d.d. 30 Mei, behel zende wenschen voor de verbetering der sa larissen van de onderwijzers voor 1925, werd op grond van het ruimer vloeien van 's lands middelen en het afstemmen van verschil lende uilgaven, door de Regeering voorge steld, aangedrongen op het verleenen aan een ongehuwden van dezelfde garantie als die welke voor gehuwden geldt. De Minister zegde een ernstige behandeling der inge brachte wenschen toe, maar kon weinig hoop geven op verbetering voor het loopende iaar. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te Hekendorp ds. K. W. Vethake, em.- pred. te Utrecht, laatst predikant te Leiden. Mr. R. J. H. Patijn, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister, is benoemd lot commandeur in de orde van het Legioen van Eer. Voorla is mr. Patijn namens de Britscho, de Franse he en de Belgische re- geering cenerzijds en de Duitsche regeering I anderzijds uibgenoodigd, op te treden als voorzitter van eon gemengde commissie, dde le Berlijn zaJl zetelen en belast zal zijn met de beslissing in hoogste instantie van de geschillen, voortspruitende uit de toepas sing van de ingevolge het rapport-Dawes gestelde regelen betreffende de occupatie- kosten van hot Rijnland De Minister van Waterstaat hoift een commissie ingesteld en aan deze op- gedragen het onderzoek en de regeling van de vaD Rijkswege reeds toegekende en nog toe te kennen uitkeeringen aan behoeftige oua-iedders van schipbreukelingen en hun nagelaten betrekkingen, en in deze commissie benoemd: a. tot lid en voorzitter den heer A. Pieren, administrateur van het Nationaal Zeemansfonds, te 's-Gravenhage; b. tot leden: de heeren Henri Ter Hall, voorzitter van het Helden-der-Zee-Fonds Dorus Ruikers, te Rijswijk {Tl-H.); A. D. Muller, hoofdinspecteur voor de scheepvaart, te 's-Gravenhage; J. W. G. Coops, administra teur bjj het Departement van Waterstaat, hoofd van de afdeeling Scheepvaart, te 's-Gravenhage; c. tot lid en secretaris: den heer J. N. de Ronde, administratief ambtenaar 1ste klasse bij de hoofdinspectie voor de scheep vaart, te 's-Gravenhage; d. tot plaatsvervangende leden: de hee ren P. J. Jager, secretaris-penningmeester van het hoofdbestuur van het Helden-der- Zee-Fonds Dorus Rgtkers, te 's-Gravenhage; mr. M. den Bleker, hoofdcommies-titulair bij het Departement van Waterstaat te 's-Gra- venhage Gisteravond is te Deventer het lid der Tweede Kamer mr. H. F. Marchant gehul digd, ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubi leum als Kamerlid. De heer Maxchanl werd het eerst toege sproken door den heer J. A. de Baak, voor zit ter der afdeeling Devenier van den Vrijz.-Dem. Bond, die er aan herinnerde, dal de heer Marchant 25 jaar geleden door hel district Deventer tot Kamerlid werd gekozen. Spr. overhandigde den heer en mevrouw Marchant groote bloemstukken. De heer A. Kelderman, oud-wethouder van Deventer, herinnerde aan den" eersten strijd va«n mr. Marchant voor de democratie in Deventer en roemde de volharding van den jubilaris in dien later zoo fel geworden strijd. Hij overhandigde den heer Marchant een foto van zijn geboortehuis le Deventer en aan mevrouw Marchant een grooten Deventer koek. De heer Marchant werd daarna gehuldigd door den heer Veen, uit Twello, die sprak namens den Bond voor Staatepensionnee- ring, en door mej. Varossieau, namens den Bond van Slaa shurgeressen. Hierna hield de heer Marchant een ver- kiezingsrede. Gisteravond is te Enschede de 118ste algemeene vergadering der Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel begon nen. De deelgerechtigdcn aan deze jaarlijk- scke bijeenkomst kwamen samen in de Groote Sociëteit ter plaatse, waar zij be groet werden door bestuur en leden van het plaatselijk "Departement der Maat schappij. De heer Ludwig van Heek, voorzitter van het deparlement EnschedeLonneker. hield een rede, waarin hij, behalve de overige aanwezigen, in het bijzonder welkom heette dr. F. E. Pos'huma, voorzitter der Maat schappij, den alg. secretaris den heer G. S. dc Clercq. voorts den heer Heringa, chef van de afd Nijverheid aan het Ministerie van Arbeid, II. en N.t en den heer H. I. H. Gelderman, oprichter van het ontvangende Dej)artement Spreker kwam daarna op Twente en den toestand in de nijverheid van deze streek. Op deze begroetingsrede antwoordde dr. F. E. Po9lhuma met een toespraak. Na dez-e wisseling van toespraken trad mr. R. E. Kielstra, voorzitter van het do- parlement Amsterdam, levens lid van het hoofdbestuur, naar voren, en bood met een geestig en hartelijk speechje den heer Poslhuraa als voorzitter van het hoofdbe stuur een vlag aan voor de Ned. Maat schappij van Nijverheid en Handel, een nuttig voorwerp, dat nog altijd ontbreekt, doch dal nu als een geschenk van hot de partement Amsterdam, zeide spr., morgen voor het eerst zal wapperen van het Volks park le Enschedé, waar de 148ste jaarver gadering wordt gehouden. Mr. Kielstra beschreef het uiterlijk van deze vlag. die in de nationale kleurc-n is gehouden, waar op de verbreede witle baan de emblemen van nijverheid en handel draagt. En daarbij, zeide spr., hebben wij niet willen vergelen een kleine standaard- vaan voor den auto, waarmede het hoofd bestuur nogal eens reist. Dit kleine ge schenk. dat spr in tegenstelling tot het groote. bij zich had. overhandigde hij onder luid gelach en applaus aan dr F. E. Posthuma. Nadat de heer Posthuma met een even geestig woord had bedankt, begaven de aanwezigen zich te omstreeks negen uur naar de Textielschool, waar zij door het dagelijksch bestuur werden ontvangen Bij de opening van het congres waren aanwezig de leden van het dagelijksch be stuur van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, de heeren dr. F. E. Poslhuma. voorzitter; G S. de Clercq. alg. secretaris; mr. R. E. Kielstra en H. Smit v. Gelder De heer Walrave Boissevain was verhinderd. Ook waren aanwezig de vertegenwoor digers van de Kamers van Koophandel in het buitenland met den nestor, den heer F. C. Stoop, uit Londen. De burgemeester van Enschede, de heer Edo J. Boresma. hield hier een welkomst rede. De heer dr. F. E. Poslhuma beantwoordde deze toespraak, waarbij hij vooral wees op den vooruitgang van Twente sinds 1833 toen Thomas Ainsworlh er het historische woord sprak: ..Geef mij één weefstoel met snelspoel en een Twentschen jongen, en ik zal uw industrie opbouwen", met woorden van waardeering voor burgerzin en het initiatief, in deze slreek getoond, en met dank voor 's burgemeesters woorden ein digde de heer Posthuma. Na deze officieele ontvangsten ping de vergadering over tot een niet-officieel gezel lig samen-zijn. dat langen lijd duurde. RECLAME. 68 De raad van Zwodleïberspel heeft in be ginsel besloten, aan de algemeene politie verordening toe te voegen een artikel, waar in bepaald wondt, dat elke voor het publiek toegankelijke waranda, serre, tent of prióel, voor zoover behoorende tot de aomihoorigthe- dan van een localiteit, waarvoor vergunning tol verkoop van sterken drank in het klein, of verlof tot den verkoop van andere dan alcoholhoudende dranken is verleend, van een halfuur na zonsondergang lot des avonds tien uur, of wanneer liet sluitings uur later is, tot het sluitingsuur moet voor zien zijn van ten minste één brandende lamp, die oen helder licht uitstraalt. Dit met hot oog op do zedelijkheid. De Raad van Philippine heeft beslo ten, waar aanleiding van de bepalingen in het verdrag tusschen Nederland en België betreffende die visschers be Boucliale, aan den Minister van Buitenlandsche Zaken te schrijven, dat door het toestaan van het lossen van mo93dlen in de Bouchautehaven aan de mossel vissohers en mossel handela ren een ongelijke concurrente zal werden aangedaan. RECLAME. AUTO-lRANbPORTEN, CREMATIE H. P. H. t£R£WE.( TMjKI OOM ftl MCI DEN 7797 LICHAMELIJKE OPVOEDING. Jaarvergadering van den N. B. L. O. aid. Leiden. In een der bovenzalen van calé „In den Vergulden Turk" alhier werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van de afdee ling Leiden van den iY B. L. O. (met on- derafdeeling Volks-speelluinen). onder voor zitterschap van dr. Van Iterson. Na een openingswoord en het lezen der notulen bracht de secretaris-penningmeester, de heer A. N. Bjllego, het jaarverslag uit, waaruit wij aanhalen, dat het ledental iets is teruggeloopcn en thans 122 bedraagt. Toch is er reden tot tevredenheid. Immers: de cursussen konden met steun der ge meente in stand worden gehouden, terwijl I 100 kon worden toegevoegd aan het bouwfonds. Door den voorzitter der afdee ling werd in de Nutszaal een zeer interes sante lezing over de rocisport gehouden, waarvoor helaas, door bijzondere omstan digheden. weinig belangstelling bestond. De heer Ballego maakte er tenslotte mel ding van dat z'n boeken en bescheiden in orde waren bevonden, hetgeen daarop in het verslag der kascommissie bevestiging bevond. Het verslag en financieel beheer van den secretaris-penningmeester werd derhalve, onder dankzegging, goedgekeurd. In het verslag der terrein-commissie, die sinds verleden jaar zelfstandig werkt, werd medegedeeld, dal het terrein aan den Zoe- terwnudschen Singel met de subsidie van f 350 aanmerkelijk was verbeterd. Er werd een alhletickbaan aangelegd, terwijl aan de vereenigingen athleliek-maieriaal ter be schikking werd gesleld. Er rest nu nog een saldo van f 29. De commissie hoopt in het kompnde jaar op denzelfden voet voort te gaan. het achterlerrein te verbeteren en de afrastering van het wedstrijdterrein te ver nieuwen, terwijl zij pok de waterleiding hoopt door te trekken. Bij de nu volgende bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren Senff en Verbrugge (eerstgenoemde stelde zich niet meer beschikbaar) werden geko zen de heeren E. J. Bruins en Muyzert. De begrootingen van terreincommissie en bond (a(d. Leiden) sluiten resp. tot een bedrag van 1000 en f 1800. Bij do rondvraag wees de heer Steyns op de noodzakelijkheid lot verbetering der wa terleiding, hetgeen door mej. Kok werd on dersteund. Overeengekomen werd de medewerking der gemeente in te roepen. Tenslotte bracht de heer Steijns nog een woord van lof aan den heer Ballcgo voor diens groote werkzaamheid, waarna de matig bezochte vergadering werd gesloten. LAWN-TENNIS De wedstrijden te Wimbledon. Gisteren heeft te Wimbledon de groolo match Susanne LenglenMiss Ryan plaals gevonden. De Frangaise won met G2, G0 De Ilollandsche spelers zijn thans allo verslagen. Immers Timmer werd in de en kelspelen in de derde ronde verslagen- door O. H. Fyzce met GI, 1210. Gt. In de dubbelspelen eerste ronde, werden Leem bruggen en v. d. Fecn geslagen door L. West en G. B. Fleischer met 7-5, 6 2, G-2. WIELRENNEN. De Tonr de Trance. Gisteren werd een der langste élappes van de Tour de France verreden. Het ging van Cherbourg langs de kust naar Brest, een afstand van -405 K M. Dc uilslag van deze (derde) étappe luidt: 1. Mottiat in 1G.22.30; 2. Benoil, 1G.28.8; 3. Frantz. 4. F. Pelissier, 5. Beeckman, G. Verdijck. 7. O. Huyssc, 8. Bresciani, 9 Ala- voine, 10. Aymo, 11. J. Buysse, allen in 16,29.07; 12. Bottecchia, 13. H. Marün, 14. Gay, allen 16.34.15; 15. Dejonghe, 1G. Jacquinot, 17. Bellenger, 18. Englcbert, 19. Despontin, 20. Targez, allen 1G.35.25. ATHLETIEK. Hollanders te Hamburg. Bij de gisteren te Hamburg gehouden wedstrijden heeft van den Berghe de 100 M gewonnen in 10.7 sec. Paulen liep met Pellzer een dead heat op 400 meter in 50.2 sec., hoewel ieder l'aulen als eersle zag aankomen, behalve de jury. De Amerikanen stelden weer teleur. ROEIEN. Jnbilenmwedstrijden van „Die Leythe"? Naar wij vernemen zal de roeivereeni- ging „Die Leythe" alhier het volgend jaar haar 12'/t-jarig bestaan herdenken, terwijl dr. Van Iterson dan levens 12'/» jaar voor zitter zal zijn. Plannen zijn in overweging om in ver hand daarmede nationale roeiwedslrijden te organiseeren. RECLAME. <lc 53 op Zondajf 28 «Juni n.s. ie Innen.m. Entrée voor niet-lcden f 1. (fC.50 beneden 16 jaar) Voor-Verkoop bij B. DEVILEÉ, N. Rijn 26 Uit Let Engelsch van Baronesse ORCZY. (Geautoriseerde vertaling van A. T. 93) Het zog er zoo eenzaam, zoo verlaten uit, en zij vroeg zioli in stille af welke 'tragedie in zijn leven dde lijnen van zong en leed om zijn mond en oogen ge bracht had. Jim was altijd nogal in zichzelf gekeend geweest, niet zooals jongens van zijn leeftijd; hij en zijn broeders waren noodt veel met elkander geweest; maar nu had zijn gelaat een uitdrukking als van een mensch, die vervolgd wordt. Zij vond het akelig hem te verlaten, maar had ook geen verontschuldiging om te blijven; een we reld van uiteenloop end e idealen, gedachten, doeleinden en verwachtingen lag tusschen hen. Wat had zij, een hartstochtelijke aan bidster op het altaar van het koningschap, tot dezen man te zeggen, die aan de zijde van de vijanden van haar Koning stond? Be vijandschap was nu zóó groot tusschen de beide partijen, dat er geen misdaad, geen schurkenstreek was, waartoe de eene partij de andere niet in staat achtte, en Barbara voelde, dat Jim, omdat 'hij oen man was, haar ihaïen moest om de Beginselen, die zij yoor stond, zelfs ofschoon zij, a'ls vrouw, Zooveel van haar trofs geofferd had, om tiem te waarschuwen Régen liet gevaar, dajt jiem hjedreigde, Daar hij zekfe niat eens een „dank u" gezegd had, was er niets meer te zeggen, en Barbara voelde ook, dat zij haar stem niet geheel beheerschen kon. Daarom mompelde zij een haastig: „God behoede UI" Toen nam zij Rex steviger vast, keerde rich om en liep vlug over de open plek, waarna zij zoo gauw mogelijk naar het breupefhou'. ging, om te sneller uit zijn ge zicht verdvrv-nen te zijn. HOOFDSTUK IV. De koop. 1. Matlihew, de goedige, trouwe, oude Mat thew, had vast beloofd op Rex te zullen pas sen; want Rex zou zich in huis ellendig hebben gevoeld, daar hij gewend wa9 aan frissche lucht, den reuk van de stollen en het gezelschap der paarden; daarom had hij, wat Barbara noemde zijn dog- en nachlikinderkamer, twee hokken, een in de stallen, cn de andere op het plein, en Mat thew droog hem geduldig van het eene hok naar het andere, dat hing af van den toe stand van het weder; Matlihew zorgde ook, dat Rex zijn zieken poot niet op den grond zette, en dat hij verwend en geliefkoosd werd, zooals zijn meesteres dat gewenscht zou hebben. Barbara had don hond aan de zorg van Matthew opgedragen onmiddellijk bij haar terugkeer naar het kasteel na het drama tische voorval van de zandgroeve, en den volgenden ochtend was zij heel vroeg in de 9tallen en bracht wat extra's mee voor het ontbijt van Rex. Zij voelde zich dien mor gen vermoeid en lusteloos, meer dan ge woonlijk; zenuwschokkende voorvallen op den dag en slapeloosheid in den nacht be gonnen invloed te krijgen op haar krach tig, jong gestel; hot gebrek aan goede, voldoen de voeding deed zich ook gevoelen, en bij dit alles kwam neg de voordurende span ning van de verantwoordelijkheid voor de brieven van den Koning en de eveneens voorbdurende vrees voor den duisteren in vloed, dien zij voelde, dat nog steeds werkte om die brieven dn zijn bezit te krijgen. Barbara vond hel vreemd, dat kolonel Scrape en Squire Brent, voorzichtige man nen "met een gezond oordeel, een erkenden 9pion en verklikker als Tubal Longshankes toegang gaven tot het kasteel Broughton; zij had waarschijnlijk niet ingezien, in welk een bemanden toestand die Koningsgezinden gevoelden, dat zij waren althans zij, dde niet roet opzet hun oogen sloten voor den aanhoudenden tegenspoed zoodal zij alle middelen, goed of niet, aangrepen, die hun eenig voordeel, hoe klein ook, boven den vijand zouden geven; en terwijl er niets was bij de plannen der Koningsgezinden, dat Tubal Longrtiankes kon hooren, als hij op het kasteel Broughton kwam, meende kolo nel Scrape, dot hij heelwat kon hooren door met Tubal te spreken. Denzelfden morgen, toen Barbara naar de stallen ging, zog zij Tuba! Longshankes door het poortgebouw komen. Hij had hoor niet gezien, want zij had het kreupel- bosohje over de stallen bereikt, voordat hij in haar richting keek; maar zij had hem ©enige oogertblikken te voren opgenomen, zooals hij onverschillig liep niet zijn han den in zijn zakken en een straatdeuntje fluitend. Barbara was heel dankbaar, dat zij ontzien in de stallen kon komen; zij had het gevoel, dat Ticbal den ochtend al weer voor Iha&r bedorven ihad; de lucht, die Broughton omgaf, scheen haar minder zui- ver toe, nu hij die ook inademde. Zij was sti/l binnen gegaan, sloot de deur zorgvuldig achi'ter zich dicht, en knielde neer fn het stroo op dem grond om Rex te Jiefkoozen en hem lekkere hapjes te voeren, loen zij plot seling de stem van kolonel Srape hoorde. Hij was blijkbaar builen, vlak bij de stal deur, en sprak met onderdrukte stem, als om niet gehoord te worden. „Kom hier binnen, kerel," zeide hij, „wij zuilen hier niet gestoord worden." Barbara's eerste ingeving was geweesï, om op le springen en weg te gaanmaar de altijd durende vrees voor Tubal en zijn schandelijke plannen deed haar die in- geving bedwingen, en voor don tweodon j keer in haar leven bleef zij onbeweeglijk, onzichtbaar weggekropen, ingespannen luis terend naar wat blijkbaar niet voor haar bestemd was. Zij had reeds geraden, dat het Tubal was, met wien de kolonel sprak, en nu hoorde zij dien harden, scherpen lach vail hem, die haar zoo onheilspellend in de ooren klonk. „Ik ben tot uw dienst, heer," zei hij luch tig, „maar waarom die geheimzinnigheid?" „Ik geef er de voorkeur aan, dat wij al leen zijn," antwoordde kolonel Scrape kortaf. De beide manman waren nu de stallen binnengegaan en sloten de deur. Zij^stonden op een paar voet van het afzonderlijke hok als Barbara opkeek, kon zij het bovendeed van Tubals hoofd zien roet den breedgeran- den vilten hoed boven kolonel Scrape uit stekend. „Nul "Wat ia het?" vroeg de laatste kortaf. „Alleen, ma'ar," antwoordde Tubal droog jes. „dat ik den Hoogwelgeboren Jim nu voor u heb; hij is nog in de buurt; en als uw mannon met dom doen zooals den laat- 9ten keer, kunnen zij hem vanavond heel gemakkelijk pakken." „Mijn mannen deden niet dom," an»U woordde kolonel Scra/pe, „maar jij, schelm, lichtte me verkeerd in, en ik was dwaas ge noog, om je gedeeltelijk te betalen." „Ge doet mij onrecht, Heer, op mijn woordviel Tubal snel in. „Uw woord!" riep de kolonel met diepe minachting uit; „uw woord, hot mochlt wat!" „Geloof het of niet. Heer; ik heb u niet voorgelogen. Fiennes was in het huis van Peter Mudge, den smid; ik geloof, dat hij daar nog van tijd lot tijd komt, en ik weet, dat zijn paard in den stal van Mudige staat. Maar mon moet oppassen met de menschen hier in dc slreok; gij zult den Hoogweledel- geboren heeT Jim ook niet gevangennemen, tenzij gij zeer voorzichtig zijt. De boeren in deze buurt zijn vroeger pachters van Saye and Sele; hoewel uw troepen het land bezet houden, zijn de bewoners aan den kant van Fiennes." „Nu, waar kunnen wij 'hem dan vindon?" „Ik ben hier gekomen, om u dat te ver tellen; want ik weet, waar hij vanavond met zonsondergang izijn zal." „En waar is dat?" „Aan het bed van. mijn moeder te ShujU ford." „En wat zou Jim Fienmee aan tiet bed van uw moedeT doen, schurk?" '„Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9