aangename besprekingen en de goede op komst en sluit de vergadering, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Katwijk aan Zee. Onze dorpsgenoot; de heer D. F. E. Meerburg, slaagde voor 't 'examen Handels-economie aan de Handels- Hoogeschool te Botterdam. Tier Kilometer ten Zuiden van ons dorp is op het strand aangespoeld het ka daver van een krokodil van circa 2 Meter lengte. Op een ander punt aan ons Btrand dat van een aap. 't Zijn zeldzame vond sten. Ie de laatst gehouden raadsvergade- tóng werd, gelijk gemeld, besloten, om een gedeelte van het Vuurbaakspad te herdoo- pen in „Blommersstraat". Dit besluit is zeker door do gemeentenaren met alge- meene instemming ontvangen, niet het minst door de bewoners van het „pad". De schilder Blommers heeft toch met zijn gezin jarenlang gewoond in het aan den Boulevard uitkomende eerste huis van het Vuurbaakspad, dat thans nog wordt be woond door des schilders oudste dochter, gehuwd met dr. Van Hettinga Tromp. In deze omgeving heeft men Blommers indertijd veel studies zien maken, die later tot zijn wijd en zijd bekende schilderijen uitgroeien en het oudere geslacht herin nert zich den vriendelijken schilder met zijn karakteristieken kop nog best. Naar wij vernemen heeft het raadsbe sluit, dat Blommers nagedachtenis hier in blijvende eere houdt, aan genoemden heer en mevrouw Hettinga TrompBlommers aanleiding gegeven om aan de gemeente Katwijk een werk van den schilder te schenken. Dit bestaat in een Bcliilderij, voorstellende het „ge-dag" waarvan aan het strand van een visschersfamdlie aan den man en vader, die hen zoo even op zijn schuit heeft verlaten en nu het ruime •op kiest. De vrouw houdt haar jongen hoog opge tild en deze zwaait met zijn pet zijn va der ten afscheid too. Het is een aandoen lijk tafereel vol poëzie op dat groote doek, Zooals we nog wel eens waarnemen als log gers, dicht onze kust voorbijvarend, ter haringvisscherij uitgaan. Het schilderij is nog een schets, maar niettemin krachtig opgezet en in fraaie kleuren levendig uit gevoerd. Voor de gemeente Katwijk een hoogst Waardevol gesohenk. In plaats van den heer L. v. d. Zwan, die bedankt heeft als voorzitter der ver- eeniging „De Verpleging", is gisteravond fn do bestuursvergadering dier Vereeniging de heer G. van Duyn Gzn., Sluisweg, be noemd. In de étalage van den heer C. Ouwe- hand1, Voorstraat hoek Badstraat, zijn de prijzen te zien van de Nederlaagwedstrij den van Quick Boys. Een fraai bewerkte zilveren beker, pl.m. 30 c.M. hoog, een dito lauwertak en twee groote zilveren medail les. Inderdaad een fraaie collectie, die de moeite van het strijden zeker ten volle waardig zijn en tot bezichtigen eveneens. Lizse. Ds. C. S. van der Ven alhier is beroepen bij de Christelijk Geref. Kerk te Zaandam. Nooidwijk. De kiezerslijst dezer ge meente bevat de namen van 3923 kiezers. Een verbetering mag 't worden genoemd dat door wijziging der stemdislricten de kiezers wonende te Noordwijk-Binnen niet meer naar Noordwijk aan Zee behoeven om te stemmen. Bij het alhier gevestigde cor respondentschap voor arbeidsbemidde ling waren deze week als werkzoekenden ingeschreven 10 personen, tw. 1 timmer man, 1 broodbakker, 1 losse arbeider en 7 stukadoors. Noordwijk-Binnen. Woensdagavond is van een rijwiel, dat onbeheerd Btond voor een winkel in do Pickéstraat een rij- wielbelastingplaatje gestolen. Woensdag heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een Katwijksche Autobus en een in de Douzaetraat staan Jen wagen. Van den wagen werden bet lemoen en de afstap vernield. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Kerke 1. bericht voor Zondag. Ned.-Herv Kerk: voorm. 10 uur, ds. W. W. van Haatten. Noordwijk aan Zee Kerkelijkbe- richt voor Zondag. Ned.rHerv. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. J. Ver meulen Ger.Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Kerssies van Wilder vank. Noordwijkerhout. Een heer, wonende Manpad, nabij Haarlem, kwam 's avonds door verkeerd uitwijken met zijn rijwiel, terecht onder de autobus der firma Heems kerk, alhier. Het rijwiel was geheel ver brijzeld1, en de man slechts licht gewond. Van de autobus waren twee lantaarns stuk en de twee voorbanden lek. 's Nachts om halftwee kwam de bus binnen met de laatste reizigers. Oegstfleest. De 15-jarige H. J. alhier reed in de Dorpstraat por rijwiel achter een auto. Ter hoogte van „Bijdorp" verliet hij diem aiuto en wilde den Wijltenlbaehweg in rijden, doch werd door een uit tegenover gestelde rielrttag komende auto gegrepen en door deze lusseihen de tramrails geworpen. Aan armen en beenen verwond werd hij binnen gebracht hij de familie C. aldaar en nu verbonden te zijn naar de ouderlijke wo ning gebracht. Het rijwiel is totaal vernield «n van de auto brak een der lantaarns. Burgert. Stand. Geboren: Gijs- bertus Henricus, z. van S. W. den Dubbel den en E. Voerman. Overdeden: Jan Klijnjan 82 j. Elisa beth Caitharina Hans 59 j., echtge. M. J, D. Ba assen. Gemeenteraad. Voorzitter de (heer J. G. M. van GrieÜiuij- ■on. De Voorzi'ller opent de vergadering en faliciteerd den 2en wethouder H. W. Ruben kamp die voor de perste maal na zijn ern stige zietóe weer in het midden is ierugge^ keerd en spreekt tevens de hoop uit dat <£lt herstel vam langen duur moge zijn. Deze woorden worden door den raaid har telijk begroet. De heer Rubembamp dankt den Voorzitter voor de hem toegesproken woorden als ook de leden, en damklt tevens voor de ondervonden deelneming, tijdens zijn ziekte van voorzitter en leden onder vonden. Hierna worden de notulen gelezen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd, Ingekomen stukken: Eenige uitslagen aangaande forensen- belastingen worden voorgelezen. Van den Min. is ingekomen een schrijven dat het bedrag voor L. O., over 1922, groot f 9648 moest zijn 110,885, dus dat dit f 737 (te weinig is, welk bedrag alsnog zaJ wordon toegekend. Het gemeenteverslag, hetwelk ten deel a wordt voorgelezen, zal op de secretarie ter visie worden gelegd. Al deze stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de R.-K. Politieschool te 's-Hertogenbosch om subsidie wordt aange houden. Een verzoek om te komen tot aanschaf fing vun een sproeiwagen wordt om pre advies gezonden naar B. en ff. Een verzoek om subsidie voor een H. B. S. te Ledidien, wordt, daar dit pos is ingeko men, niet in behandeling genomen. Voorgelezen wordt een adres van eenige ingezetenen om maatregelen te nemen te gen de overlast van losloopemde honden, wordt om preadvies verwezen naar B. en W. Een verzoek om te bevorderen dat een groot aantal huizen in de nabijheid van „de Kwoaibrug" van waterteiding worden voor zien, wordt eveneens verwezen naar B. en W. Een verzoek van A. P. J. van Bnïssel om teruggaaf van een bedrag van f 37.40 van vergunningsrecht. Wordt goedgekeurd. In behandaldmg komt een aanvraag om vergoeding voor vervolgonderwijs voor Bij zondere Scholen. De bedragen worden voorgelezen, alle met al gem. stemmen goedgekeurd, en in overeenstemming gebracht met die van het 0. L. O. Bij een verzoek van de lieeren Kraan en Groenewegen om uitstel van oplevering van te bouwen arbeiderswoningen, wordt als uiterlijke termijn 1 Mei 1926 vastge steld. De begrooting van de gezondheidscom missie te Katwijk voor 1926 waarvan de kosten van onze gemeente zijn f 96.74, wordt goedgekeurd. Eenige comptahiliteilsvoorslellen worden goedgekeurd. Vervolgens wordt een reclame school- geldheffing goedgekeurd. Na afwerking van de aganda, stelt de Voorzitter voor nog in behandeling ie ne- mun: Eleetriticaitie van de te verbreeden LeddBohen StraatwegGeversslraal. Beslo ten wordt dit punt in behandeling te nemen. Destijds Is in den raad besproken de wensohelijk'heid om de straatverlichting van genoemde shraten, die thans uil gas bestaat, door eleclriciledt te vervangen. De* raad achtte doze verandering zeer in 't algemeen belang, doch 'er werd niet vast gesteld wanneer dit zou geschieden. Thans zijn over dit punt besprekingen gaande met de directie der Leadsche lichtfabrieken welke de wenschalijktoeid naar voren brengt, dit nu gelijk mei de verbreeding van deze verkeersweg te doen uitvoeren. De voordeellen worden besproken, daar ook door do gemeente Leiden op die Rijns- burgerwee, electrisclhe verlichting zal wor den aangebracht. Dan kam de kabel hier voor noodig in deze aansluiting worden aan gebracht. De bedoeling was dan om vanaf. „Porno- na" tot aan de Deutzslroal te pdaotsem 39 lantaarns, n.l. op een afstand van 30 85 meter. Hiervoor is dam eon bedrag moedig vam f 6600. Na onderzoek en besprekingen vam B. en W. -bleek dat wol voldaan tan worden met een aantal van 33 lantaarns, wal een be sparing geeft van f900, zoodal dit bedrag terugkomt tot f 4700. Nu komt het B. en W. niet wensohelijk voor deze verlichting af te breken aam de Deutestrant, doch zij zagen deze gaarne doorgevoerd tot aan den driesprong najiij de R.-K. Keric. De totale oplevering zal dOn be dragen f 6170. De oude tthame nog in gebruik zijnde gas lantaarns kranmen bij verkoop opbrengen f 1050 waardoor de uilgaven aanmerkelijk zullen vtermrinderon. Met teekeningen wordt een en ander den leden duidelijk gemaaklt. Hierna stellen B. en W. voor, hun te machtigen doze eleotrificatte uit te dloen voeTem en de bemoodigdle golden beschik baar te stellen, wat met algemecnie Stem men wordt goedgekeurd. Rondvraag: De heer Schoonderwoend be spreekt den ergerlijker, toestand aan de „Postbrug" waar tot bedien alle vuilnis in een sloot wordt geworpen, en dus nog steeds niet door reinigingsdienst wordt opgehaald, waarvoor spT. verbalering vraagt. Do Voorzitter aajtwoordlt hierop dat deze toestamden door de aldaar wonende men- schem zelf geschapen worden. Tevens deelt de Voorzitter mede, dat de vuilnisophaaldienst sedert eendgen tijd een zoodanige uitbreiding heeft ondergaan, dat hdt tot heden niet mogelijk is deze nog uit tie breiden tot de „Postbrug". De ljeer UiMembogaard vraagt of het niet mogelijk is, de zeer lioogc dooimanhaag om den hoek TerweewegDe Kempemoer- eltraat, te doen verdwijnen. Spr. brengt naar voren de daar plaats hebbende ongelukken, mede veroorzaakt door het geheel benomen uitzicht welke een zeer grootte belemmering is voor het verkeer. Spr. acht het een alge meen belang dat deze haag geheel wordt weggenomen of althans zoodanig verlaagd, dat een doelmatig uitzicht verkregen wordt. De Voorzatter zcigt toe een onderzoek daar ter plaaise te doen kastellen. Vervolgens bespreekt de heer UiltenEoö- gaand het nog steeds te fiboge failud, aan den RijksstraatwegRhijrihofweg. Na deze wegvorl egging Mijkt dezè nog te hoog en de boöM te klein, waardoor veel last wordt on dervonden. Ook dit zal onderzocht worden zegt de Voorzitter en zoo mogelijk verandering aangedrongen worden. De hieer Verhaar brengt onder de aan dacht de diepe put, die langs dm apenba ren weg ligt, nabij den driesprong aan de R.-K. Kerk, en vraagt of het mogelijk is doze te omrasteren of of te zetten. De Voorzitter zegt dait omrasteren waar schijnlijk niet mogelijk is, doch hij zai deze zaak onderzoeken. Niemand meer heit woord verlangend, wordt de vergadering gesloten. Bijnsbuig. Ten nadeele van den heer C. V., aan den Vliet alhier, is van zijn rijwiel het belastingplaatje gestolen. De fiets stond op de binnenplaats van zijn woning. Sassenheim. Gemeenteraad. Afwezig met kennisgeving de heeren Eader en Bisschop. De notulen van twee vorige vergade ringen werden onveranderd goedgekeurd. Uit het proces-verbaal van kasopneming bleek, dat kas en boeken in orde waren en zich in kas bevond f1939.261/». Van den Minister van Onderwijs is be richt ontvangen, dat de gemeente over 1922 nog zal ontvangen f1429. Hierna deelde de voorzitter mee, dat do woning van den overleden vorigen bewoner Molenaar is verhuurd aan J. J. v. d. Geest, tot 1 Mei 1926. Dezelfde huur en dezelfde condities. De heeren v. Breda en v. Zonneveld hadden liever gezien, dat de woning zou zijn afgebroken. De voorzitter gaf dat toe, doch B. en W. waren van oordeel, dat bovenstaande maat regel in 't voordeel van de gemeente is. Wordt het kooireent veranderd, dan zal v. d. Geest wel spoedig verhuizen. De heer Warnaar lientte nog even toe, idat de heer v. d. Geest zelf naar Den Haag is geweest en op de inlichtingen daar ontvangen, aan 'den Menneweg is gaan bouwen. De gemeente heeft tegenover den heer v. d. Geest niet de minste verplichting. De heer Verklei} was het hier met mee eens en was van meening, dat v. d. Geest nu wel vrij' mocht wonen. Do zaak werd hierna niet verder be sproken. Hierna deelde de voorzitter mee, dat op 20 Juni weer zijn aangesteld twee nacht wakers, A. Knegt en T. J. v. dl Mei, op een weekloon van f 13. De Raad keurde dit goed. Nog deelde de voorzitter mee, dat de twee menschen, die de beer ophaalden, hiermee waren opgehouden, waarom B. en W. twee anderen hadden aangesteld en wel de gebroeders Kniest, ingaande 15 Juni. Nog hebben B. en W. een reservoir voor de beer laten bouwen, "bestaande, uit twee groote cemont-ringen, bij de vuilnisbelt Ingekomen was een schrijven van de Chr. H.B.S. te Leiden, om oen bijdrage over 1923 voor 2 leerlingen uit onze gemeente, ten bedrage van f26.26 per leerling. Op voorstel van B. en W. word op dit voor stel goedgunstig beschikt. De voorzitter deelde mede, dat het sport terrein als speelplaats mag worden gebruikt voor de leerlingen van de scholen, niet op Zondag. De heer Speelman vroeg, waarom niet op Zondig. De voorzitter: Och, dan Hebben de kin deren d'r Zondagsche pakje aan en er wordt Zondagsmiddags gevoetbald. De heer Speelman: Ik zou gaarne zien, dat, als er op Zondag niet wordt gevoetbald, de kinderen er dan mogen spelen. IJe clausule over Zondag werd op voor stel van den heer Speelman er uitgelaten. Een terreintje in de Overplaats is door prikkeldraad afgezet. Een kind heeft zicli daai bezeerd en nu vragen de omwonenden om het prikkeldraad weg te nemen en net terreiD weer als" speelplaats beschikbaar te stellen. B. en W. waren hier tegen. De heer v. Heemstra zou B. en W. willen vei zoeken zoo weinig mogelijk gebruik te maken van prikkeldraad. De heer v. Breda vond, dat deze af zetting ontsiert en wilde het terrein weer als speelplaats beschikbaar stellen. Do heer Kram zou gaas willen aanbrengen, waartoe werd besloten. Betreffende de, wegverbreedjng van de R.-K. Kerk tot de Wasbekerlaan, deelde de voorzitter mede, dat wegens de hooge kosten en het op sommige plaatsen geheel weg vallen van de tuintjes, de zaak wél niet zal doorgaan. Misschien dat nier en daar plaatselijk verbreed kan worden. Om drie meter over de geheele lengte te verbreeden, het Rijk wil vijf meter, zal in Den Haag niet worden goelgekeoxd, wat do heer Speelman betwistte. Op voorstel van den heer Speelman Z3l nog eens worden aangedrongen, om genoe gen te nemen met 3 meter, wat door den heer Warnaar werd ondersteund. Misscuién dat de rjjl boomen dan zal verdwijnen. Ingekomen was nog een schrijven van den gemeente-opzichter, den heer ""erhoog, walarin werd meegedeeld, dat hem door B. en W. was aangeboden een gratificatie van f250 voor het werk de verbreeding van den Rijkswegvanaf Vredestein. Adressant meent, volgens zijn instructie, recht te hebben op 5 pet, van de kosten van het werk., B. en W. meeten, dat dit werk niet onder bedoelde instructie valt en willen daarom afwijzend beschikken. Be heeren v. Breda en Speelman wilden 5 pet. toestaan. De heer Warnaar stelde voor een com missie te benoemen om de zaak te onder zoeken. De heer v. dl Geest was het met B. en W. eens co gaf in overweging om( een. gemeente-opzichter aan te stellen1, die ge heel i'n dienst is van de gemeente, wat ook de heer Krom had voorgesteld In de commissie werden benoemd de heeren v. Heemstra, v. •Rijm en v. "d. 'Geest. Tot lid van de oommissie voor het lager onderwijs werd benoemd, in de plaats van den heer Esseveld, die had bedankt, mej. v. d. BergPel. Hiermede waren we aan het eind van de ingekomen stukken en mededeelingen en werd begonnen met punt 2 der agenda. Aan de orde was nu: exploitatie en balans JVoningbouwvereeniging „Vooruitgang". Goedgekeurd. Eveneens de exploitatie en balans van het gasbedrijf. Hier is een winst gemaakt van luim f2000. Goedgekeurd. Uitgebracht werd een rapport inzake het stichten van een vleeschwarenfabriekje aan den Nieuwen Weg. Na voorlezing van dit rapport en van een brief van aanvrager van het te stichten fabriekje, verklaarde de heer Ver klef}, dat hgl er alleen tegen' zou zijn, wanneer het rioolwater in den polder zal uitmonden. Do heer v. Zonneveld zag het fabriekje gaarne op een ander terrein. De voorzitter verdedigde de zaak. Hij bleef er bij; dht de Raad deze zaak te zwart inziet. De hear Speelman stelde zich op het standpunt van den heer v. Zonneveld. De hear Warnaar was tegen bet stichten van het fabriekje. Het zal de gemeente allicht brengen op groote kosten van rio- leering en dat, waar wj} dea grond ver-, koepen tegen boogen prijs. De heer Krom steunde den voorzitter en was voor verkoop. Na gehouden stemming werd het voor stel, om den grond te verkoopen voor het stichten van een vleescbwarenfabriekje, ver worpen met 2 stemmen vóór, die van de heeren Krom en v. Breda. Aan de openbare school wordt 4 uur per week handwerkonderwrjs gegeven. Dat kost per jaar £180. B. en W. stellen voor 2 uur les telaten geven. Dit is een be sparing van f90 op de openbare school. Maar ook op de bijzondere scholen zou dit een besparing kunntn geven. De betrokken onderwijzeres vroeg den Raad het bedrag per lesuur te bepalen op 11.50. De heer Warnaar stelde voor fl.25 te geven en het eeo tijdelijke betrekking to laten. Aangenomen werd' het aantal lesuren per week te bepalen op twee en het loon op fl.25 per lesuur. Tegen de heer Krom. Besloten werd, dat de gemeente met 1 Januari 1926 zal toetreden tot de Vereeni ging van Nederlandsche Gemeenten. Eveneens werd toegetreden tot de Ver eeniging voor Volks- en Schoolbaden. De begTooting voor het grond- en Woning bedrijf, dienst 1925, werd goedgekeurd. Goedgekeurd werd eveneens de beheers- verordening van het grond- en woningi- bedrjjlL Hierna kwam aan de orde de instructie voor den administrateur-boekhouder der bedreven. Met een paar kleine wijzigingen werd de instructie voor administrateur-boekhouder vastgesteld. Zonder discussie werd de overeenkomst inzake vernietiging afgekeurd vleesch goed gekeurd, evenals de wijziging der gemeente- begrootingen 1924 en 1925. Aan de orde was de aanstelling van een administrateur-boekhouder der bedrijven en het bepalen der wedde. De bedoeling is, voorloopig voor een jaar iemand aan te stellen. B. en W. wilde» beginnen met als jaarwedde voor te stellen f2000. Door het aanstellen van een ambtenaar voor de ver schillende bedrijven ,zal de administrateur van het gasbedrijf moeten vervallen. Hoe de Raad deze zaak zal regelen, "daarover dient gesproken te worden. De heer v. Zonneveld vood net niet pret tig voor den betrokken administrateur, maar het is een bijbetrekking voor nem. Toch is het noodig, om een persoon aan te stellen, die boekhouder wordt over alle bedrijven. Er moet een één-hoofdige leiding zijn. De heer v. d. Geest en Verklei} ver klaarden zich Voor het aanstellen van één persoon voor al de bedrijen, en den heer Reozema b.v. een jaar extra salaris te geven. De heer Warnaar onderstreepte dit nog eens en stelde voor B. en W. te machtigen een administrateur-boekhouder te benoemen, want er is haast bijt De Raad besloot met algameene stemmen den heer Roozeuna tegen 1 Januari 1926 eervol ontslag te verleenen en hem een gratificatie te geven van een jaar salaris. Hem werd dank gebracht voor zijn gehouden beheer. Nog werd besloten een oproeping voor administrateur-boekhouder te plaatsen en het aanvangssalaris te bepalen op pl.m. f2000. Rondvraag. De heer" v. Breda vestigde nog eens weer de aandacht op de woonwagens. De voorzitter zng gaarne een goed plaats aangewezen. De zaak zal in geheime zitting worden besproken. De heer Speelman bepleitte betere af bakening voor den ingang van de Sassen- heimsche sloot B. en W. zullen bij Rijnland deze zaak aanhangig maken. De grenspaal SassenheimOegstgeest zal worden opgeknapt, op voorstel van den heer Verklei}. Niets meer aan de orde, werd de open bare vergaderjng gesloten. Kerke 1. bericht Chr. Geret Gem, Kerklaan: Zondagmorgen le tien uur, en 's nam1, te vijf uur, LeesdiensJ. Ned. Prot Bond. Zondagmorgen te half- ell in de zaal van den beer Hoogstraten, ds. B. D. Plantenga, van Haarlem. Valkenburg. Kerkelijk bericht Ned.-Herv. Gem.Zondagmorgen, te tien uur en Js avonds te halfzeven (Zondag 38), ds. Hermanides. Voorschoten. Kerk bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk. Zondag tien uur en vijf uur, ds. H. P, Fortgens. f' RECLAME. 51 Gemeenteraad. .Voorzitter: E. Vernède, burgemeester. Afwezig: W. A. A. J. baron Schimmel* penninck van der Orje. Na opening der openbare zitting worden de notulen aer vorige vergadering voor» gelezen en onveranderd vastgesteld Ingekomen is o.m. een missive van den voorzitter van het college van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij goedkeuring is verleend aan de' wijziging van de verorde ning op het heffen van een plaatselijke inkomstenbelasting. De voorzitter kan den heer Braggaar niet tevreden stellen, daar do aanslagregeling reeds gereed was, waardoor deze wijziging dit jaar nog niet in toepassing kan worden gebracht. Verder bericht de Bank van Ned. Ge meenten, dat het dividend is vastgesteld op 6 pet. zijnde f60 per aandeel. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Do heer J. A. Mens wenscht echter de aandacht van B. en W. te vestigen op het laatste gedeelte van een rapport der pL Schoolcommissie, voor wat betreft het Ver volgonderwijs, vele klachten zijn vernomen, en hj) zag gaarne wederom invoering hier van. De voorzitter zal dit overwegen eo met B. en W. deze zaak bespreken. Ingekomen is de balans en winst- en verliesrekening van het Gemeentelijk Bad- huisbedrjjf. Deze wordt, in handen gesteld van de commissie voor het nazien der ge meenterekeningen. Voor kennisgeving worden nog aangenomen een rapport van den Keuringsdienst van Waren, te Leiden, be treflende een monster water van de gem, watervoorziening en een proces-ver baal vaU kasopname van den gemeente-ontvanger. In verband met het verzoek van de heeren Molenaar en Speyer om dispensatie, voor bet bouwen van 2 woonhuizen aan da Burgemeester Treubstraat, van art. 6 van de verordening op de ppenbebouwing, deelen |B. en W. aan den Raad mede^ dat bij besluit van 15 Mei j.I. vergunning tot het bouwen is verleend, omdat een bevredigende oplossing voor de bestaande bezwaren la verkregen, zoodat dit verzoek, dat in eeo vorige zitting ter lino van advies werd aangehouden, thans buiten behandeling kan blijven gn de verzoekers hiermede in kenni» zullen worden gesteld. Het heeft den voor zitter echter verwonderd, waar op het ver krijgen van een vergunning nogal werd aapgedrongen, dat er nu nog niets is ge beurd. De heer J. A. Mens begrijpt dit wel, het is een geldkwestie. Toen hadden zijl geld kunnen kragen, maar nu zullen zjj nog moeten probceren. Het verslag van de gemeente Voorschoten wordt aangeboden en zal voor de leden ter visie worden gelegd. Ten slotte wordt nog in handen gesteld van B. en W. voor advies een verzoekt van het bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden om een bijdrage voor 6 leerlingen, die deze school hebben bezocht Met ingang van 1 Juli wordt aan de« (heer C. van der Giessen eervol ontslag verleeDd, op verzoek, als boekhouder-kas sier van het' Badhuisbedrijf. Voor de benoeming van een boekhouder kassier voor het BadhuistedrijiE is door B. en W. een alphabetische aanbeveling] fimaakt, hierop zijn geplaatst H. N. van merom en 1. Westdij'k. Door den heer D. Limburg wordt gevraagd of het altjjld de gewoonte is geen oproè- piDg te doen voor sollicitanten. De voorzitter zegt, dat het wel gewenscht is verzocht opheffing van de onbewoonbaar- mate in relatie staat tot de gemeente. Et is nooit een oproeping voor gedban. Bj) eerste stemming verkrijgen de béida voorgedragencn 5 stemmen. Bijl tweede stem ming de heer H. N. van Ameromt 6 stemmen', de neer I. Westdrjlk 4 stemmen, zoodat eerstgenoemde is benoemd. 12 Nov. 1923 werd het salaris van den fcoekbouder-kassier van het gas- en water bedrijf vastgesteld op f750 voor het gas- en f250 voor het waterbeekjjL Iatusscneil is deze administratie veel uitgebreider ge worden en hieraan nog toegevoegd de ad ministratie van het muntgas ,dat voorneen in handen was van den gas- en watermeester. Waar in afzienbare» tijd zeer waarschijnlijk! zal moeten werden voorzien in de admim- stratie van een nieuw te scheppen electri- citeitsbedrjjf, stellen B. en W. voor aan den boekhouder-kassier van deze bedrijven eeo gratificatie te verleenen over 1924 van f150. Aldus wordt "besloten. Hierna worden enkele besluiten compta biliteit genomen. I i i Door J. van der Hulst, te Wassenaar, s verizocht opheffing van de onbewoonbaar- verklaring van het pand -Leidsche Straat weg .no. 221. Door de Gezondheidscommissie te Katwijk en den gemeente-opzichter zijn rapporten uitgebracht en stellen B. en ®L voor tot opheffing voor dit perceel. Nog twee woningen zijn 'thans in een bewoonbaren toestand gebracht, zoodat binnenkort 3 huizen van de 10 weer in orde zullen zijn. In een volgende vergadering zal voorgesteld worden den termijh van ontruiming met 6 maanden te verlengen. Het is de bedoeling van den eigenaar geleidelijk aan te verbeteren, hetgeen dun een gunstig resultaat is, de huizen weer ii een tamelpen staat van bewoning te bren gen, Blijkens het rapport van den gemieenS-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6