De herdenking van het 350-jarig bestaan der Leidsche Hoogeschool. No. 20026. DONDERDAG 25 JUNI Anno 1925 Qfficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER ADVERTENTtEN: BO Cts. per regel. Bij. regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week 'J. 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225 is VRIJDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH a f 0.16—f 0.39. SCHOL a f 0.15—f 0.39, GEH. KABEL JAUW a f 0.33 per pond en NIEUWE HA RING a f 0.06 per stuk. 25 N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 25 Juni 1925. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brongen Ier algemeene kennis, dat door hen .vergunning is verleend aana. de N.'V. Wer- nink's Beton-Maatschappij, en rechtverkrij genden, tot uitbreiding van de betonfabriek op het percee^ Hooge Morschweg No. 32, kadastraal bekend Sectie P. No. 839; b. de N.V. Automobiel- en Motorhandel „Het Molorhuis", en rechtverkrijgenden, tot op richting van een verplaatsbare bewaar plaats voor ten hoogste 185 Liter benzine, ia het perceel Morschsingel No. 2a, ka dastraal bekend Sectie A. No. 1284 en 1285 c. II. J. Nieuwenhoven en rechtverkrijgen den, tot uitbreiding van de brood- en koek- bakkerij in het perceel Janvossensteeg No. 29, kadastraal bekend Sectie H. No. 1225; d. H. M. Meykamp en rechtverkrij genden, tot uitbreiding van de bewaarplaats Voor buiskruit in het perceel Vrouwensteeg No. 7, kadastraal bekend Sectie H. No. 2402 N. C DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 Juni 1925. 24 VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 29 JUNI 1925, des namiddags te twee nnr. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van oen onderwijzer aam de schoot voor Buitengewoon Lager On derwijs. (138) 2o. Benoeming van een lid dor Coanmis- öe tot wering van Schoolverzuim. (146) 3o. Benoeming vun een lid van het Col lege van Yrouwen-Kraammoeders, (129) 4o. Fraeadvi^ op het verzoek van dr. D. Brouwer, om pnillhefiing vam zijn betrekking wam tijdel iijr leoraar aan de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen. (131) 5o. Praeadvies op het verzoek van J. Chris ti aam se, oan eervol ontslag als on'dJer- tvljaer aan de school Ha/verstraat B, (132) 6o. Praeadvies op het verzoek van mevr. 'A. C. MontagueVan der Lee, om eervol ontslag als Regentes vam het H. G. of Arme JVees- en Kinderhuis. (137) 7o. Rekening, dienst 1924, van de Plaat selijke Schoolcommissie. (140) 8o. Voorstel: a. tot ontbinding vam de mat M. S. vam Oenden-n, gedlotem huujwereenkomölv in gaike het perceel Vrouwemikeiiksteeg No. 10; b. tot verhuring van het sub. a bedoeld perceel mam H. Regeer Jr. (160) 9o. Voorstel tot overname in eigendom en fcnderihoud bij de gemeente van het perceel (tan de Van Oldenbameveldstraa/t, Sectie P, No. 919. (138) lOo. Voorstel bot overname in eigendom en onderhoud bij dè gameenlte vam eem ge deelte vam het perceel Sectie D, ongenum merd en tot vaststelling van dem desbetref fende®. begroolinssslaaJt. (139) llo. Voorstel in zake hst Sluiten vam kas geld) eenimgen, gedurende het 3e kwartaal 1925. (148) 12o. Voorstel lot wijziging van de begroo- limig, dienst 1924, in verband met de kosten vam uitbreiding, verandering, enz. van schoolgebouwen voor bijzonder lagor onder wijs. (13-4) 13o. Voorstel bot wijziging der begroolüig, dienst 1924, in verband met de nieuwe be- grootinjgovoonschriflen, ten opzichte van pensioenen, wachtgelden, ongevallen- en in- yalidslleiteverzekering, enz. (136) 14o. Voorstel tot hot aanbrengen van 'eeniige wijzigingen vam admimistratieven Bard in de begrooling voor 1924. (136) 15o. Voorstel tol overbrenging vam de na- aeelige sloten vam den kapitaaldiemst van 1S22 en 1923 op dien vam 1924 cm tot ver- deelmg vam die sloten over de verschillende hoofdstukken en paragrafen. (147) 16o. Voorstel tot veihooging van .eenige posten der begroeting, dienst 1924, waarvan de raming te laag is is gebieken. (145) 17o. Vo.onsitel dot het aangaan van een re- keöidmg-cöuran l-overeenkomöt met de N. V. Sank voor NedetrJajidsche Gemeenten te •fe-JGravenhoge en tot het vaöts1 Lelten van de Öa-arioe vetreischte administratievè voor- fchriften, (149) 18o. Voorstel tot wijziging en aamvullkig van de met de gemeente Waddinxveem ge sloten overeenkomst, betreffende de leve ring van electricitedit aan die gemeente door de Stedelijke Electnicibeilsfabriek te Lei den. (143) 19o. Voorhiel om goed te keuren, dat de beschoeiing van den wal der Stedelijke Fa brieken van gas en electriciteit aan de zijde van den Manesinigel wordt verzwaard en dait de kosten daiarpvan uit de middelen van helt •Memieuwingslon'ds der Gasfabriek wor den betaald. (114) 20o. Voorstel tot wijziging van het Raads besluit van 24 September 1923, dn zake het gemeentelijk wonin gbo uwpl an benoorden dc-n Heerensingel. (151) 21o. Vofonstel tot veiüenging van den ter mijn van ontbruimiing van eentg© onbewoon- baairwrklaarde woningen. (152) 22o. Praeadvies op het verzoek van de afd. Leidon van den .Nederi. J3ond van Leeraren en Leoraressen bij het Nijver- heisonderwijs, in zake d'e verniindering van de salarissen van het personeel der nijver heidsscholen, ingevolge het K. B. van 31 Januari 1925, S. 27. (141) 23o. Praeadvies op de motie van die heeren Huurman, Zuddema en Spendel, in zake de veobreeding van (helt gedeelte van den Rijnfifoupgerweg tussohen den spoorweg overgang en de Poelbrug. (142) 24o. Praeadivies op het voorstel van mevr. Van IiallieVan Embden en den heer Sijtsma, om jaaJilijks een bedrag van ten h'oogste f 1000 beschikbaar te stéllen ter be- varderang van de opvoering van eers'Le Masse-uitvo erLngen in den Leidschen Schouwburg. (130) 25o. Voorstel tot aanvaarding van de voorwaarden, waaronder het Hoogheem raadschap Rijnland vergunning heeft ver leend tot het loozen van rioolstoffen in de Slaaglh- of Stinksloot en tot liet doen aan vangen van den aanleg der centrale riolee- rin®, tevens praeadvies op hert voorstel- Knuttel, om de rioleering der wijken I en IV dadelijk ter hand te nemen. (153) Bij de le Amsterdam gehouden aanbe steding door het Koloniaal Etablissement was laagste Inschrijfster voor de levering van vlaggendoek de firma J. en A. le Poole, alhier, voor f 720. Gisteren meldden wij, dat de"heer 0. N. Cramer alhier, geslaagd was voor het propaedeutisch examen scheikundig inge nieur; dit moet zijn mijnbouwkundig In genieur. Sedert eenige daige® heeft in het Kort- Gaigewaiter de drijvende tentoonstelling en aquarium „Klein-Artes" ligplaats ingeno men. Wij zijn hedenmongott in de gelegen heid geweest een en ander te toezidhlligen en wij hetbhem van ons bezoek geen oogen- blik spijt gelhad, initegenideel wij betreurden het er niiet 'langer te buranen Vertoeven om alles nog eens te kucmen bewonderen. De directeuren vam dieize onderneming, de boeren Deuls en Demuth gemeten de vol ledige medewerking van de grootste ma- tuuir-historische vereenlgimgen hier te lan de, die dan ook verschillende verzamelingen hebben ingezonden ter opluistering. In oen groot aantal derraria en aquaria zijn die verschillende bewoners vain ons bosdh- en waterrijk landje ondargebracht. Dodh niet alleen hagedissen en vissehen, maar ook vogels, zoowel iriheemsefhe als exotisolte treffen wij er in groote menigte aan. Verder vinden wij er nog fraaie colleoües schelpen voornamelijk van Indische schaal dieren, fossiele schelpen, schitterende vlin ders, krokodillen (in levenden toestand), zoodat wij een ieder, die houdt van hetgeen de natuur op dit gebied biedt, een bezoek warm kunnen aanbevelen. Vooral schrijven wij dit met het oog op de leeriingen van onderwijsinrichtingen, die hierin een schitterende gelegenheid krijgen door lólasgewijze daze Inrichting bezoe ken hun kennis der natuurlijke historie, waarvan het onderricht uilteraaTd mij dor is, op aanzienlijke wijze teverrijken. Een kijkje alteen bij de pracht-verzamoling vleeschetendie planton rechtvaardigt oen bezoek aan deze expositie len volle. Van verschillende zijden bereiken ons klachten over de plakwoede der diverse po litieke partijen, die met hun biljetten in schreeuwende kleuren momenteel de stad ontsieren. Tal van ingezetenen komen 's morgens bij het opstaan tot de onaange name ontdekking, dat hun muren in de nachtelijke uren bevuild zijn met het een of ander leelijk propagandabiljet. Het wordt hoog tijd. dat door een veror dening ol anderszins hieraan eens paal en perk wordt gesteld. Dat parlijgenooten deze biljetten voor de ramen hangen, is natuurlijk niet tegen te gaan, doch het gaat niet aan om de wö- ningen van vaak andersdenkenden uit le buiten voor propagandistische doeleinden. Naar wij vernemen is van de bekende schrijfster Ellen Forest van haar werk Yoekistan een uiig. verschenen in Frank rijk en Duilschland. Thé dansant op de Sociëteit. Zooals wij gisteren reeds meedeelden was het program voor dien middag niet uit- gebreid.De talrijke rijtuigen en auto's, die de stad doorkruisten, deden toch wel ver moeden, dat de corpsleden en hun gaslen wel in actie waren. Op de sociëteit werden door eenige Gezelschappen dejeuners ge geven, waarvoor de gaslen kwamen aange reden, de Groninger Senaat hield in hotel „Commerce", Stationsweg, receptie, waar van een druk gebruik werd gemaakt, maar het glaspunt van den dag was de thé-dan- sant op de sociëteit „Minerva", steeds een der mooiste attracties van een iuslrum. Voor die eene gelegenheid zet Minerva de deuren wijd open voor het zwakke geslacht, dat daar een dankbaar gebruik van maakt. Ook voor publiek is het aardig le zien hoe vergenoegd de dames uit Leiden en elders, vooral ook uit Den Haag, in keurige loi- "letjes aankomen, voor de sociëteit gracieus uitstappen en wie weet met welke blijde toekomstdroomen naar binnen gaan. Hel was een prettig uur. Het onvermoeibare „Keytown Melodians" strijkje zorgde voor goede dansmuziek en de dansende paren genoten naar hartelust. Tegen 8 uur begaven studenten, reünisten enz. zich naar den Schouwburg. Dit gebouw was spoedig geheel gevuld. Men had groot toilet gemaakt en dat gal den Schouwburg een wat lleurigen aanblik, die nog werd verhoogd door de vele bloe men, die aan de dames van officieele per sonen waren geoffreerd. Onder de aanwezi gen waren de burgemeester, de rector-mag- nlficus en vele professoren. Onder de tonen van het Io-Vivat kwa men de collegii van het L. S. C. en de be vriende corpsen en vereenigingen binnen. De praeses van het Leidsch Studenlen-too- neel, de lieer H. de Bloeme, sprak een har telijk welkomstwoord en dan werd gehaald voor het blijspel in 3 bedrijven „Wikken en wegen" (Der Schwierige) van Hugo von Hoffmannsthal. Hoewel geschreven na den oorlog, bevat dit half-en-halt als society-stuk te beschou wen Duitsche spel veel ouderwetsch en veel onnoodige rompslomp in voor zoo'n op zich zelf genomen eenvoudig motief er bij ge haald. Gelukkig is de dialoog echter nu en dan geestig en dat redt veel. Het eerste be drijf is echter wat langgerekt en leeg. de twee overige hebben voldoende actie. Ge makkelijk te spelen is het niet. Het Leidsch Studenten-tooneel heeft zich echter Hink door de „Schwierigkeiten" heen geslagen en het gegeven goed over het voet licht gebracht. Het blijspel toont, hoe een graaf, die voor iedereen steeds goeden raad heelt en algemeen wordt geprezen, voor zich zolf besluiteloos is door al zijn wikken en wegen. Ook in de liefde, zoodat hij, bijkans 40 jaar oud, nog door de vrouwelijke helft stormenderhand moet worden veroverd. Natuurlijk is dit in eenige verwikkelingen gewikkeld, maar daarop komt het toch neer. Speciaal prijzen willen we don graaf van J. de Vogel en zijn veroveraarster, van Jonkvr. B. van Lennep. Dat was natuur lijk en aangenaam aandoend spel. Over 't algemeen sloten zich de overigen daarbij goed aan, waarvan we nog willen noemen de heeren E. E. Driessen, H. de Bloeme en B. C. E. Dinger Hattink en de dames F. van 't Wout en M. Boidingh. Het gegeven speelde zich af in fraaie decors en fraaie costumes, welke laatste met gratie werden gedragen. In de pauze hield het bestuur receptie,, die druk bezocht was, terwijl na afloop de dames-execulanten dapper in de bloemetjes werden gezet en de praeses rondom in de kransen, te veel om tp tallen. Voor het Leidsch Studententooneel was het een mooie avond. De tweede opvoering van het AZ-spel. De belangstelling voor de tweede opvoe ring van hot AZ-spel was ook gisteravond groot. Het weer hadden spelers en bezoe kers echter niet mee. In den aanvang kwam er af en toe een regenbui en vóór dat het spel was afgeloopen viel er een harde re gen. Dit belette echter niet dat van het spel dat met evenveel animo als de vorige maal werd vertoond, oprecht werd genoten, 't geen uit de enthousiaste bijvalsbetuigen voldoende bleek. Na de uilvoeringen in den Schouwburg en van het AZ-spel werd de dag besloten met een kroegjool, aangeboden door de eer stejaars. Het programma voor heden. Naast de uitvoering van „Het Levend Schaakspel" op den Burcht, dat iets heel bijzonders geeft te zien, zal het glanspunt van den dag ongetwijfeld zijn het concert van „Sempre Crescendo" onder leiding van den directeur F. E. A. Koeberg, waarvan de Leidenaars immers zulke goede herinnerin- 2an.lKffa.rgn, Hstjiroirarpina kJiuóa uit cn de sopraan-zangeres Birgit Engel, die als soliste zal optreden, wekt hooge ver wachtingen, terwijl het corpsbal met souper voor velen een reden te meer zal zijn dit concert niet te verzuimen. Verder op den dag dejeuners van „Mor- phy", „Lugdunum Batavorum", „Indie Orienlales", borrels van de gezelschappen „Zutphenia", „Harlemia", „Batouwe" en „Sempre Crescendo", welke laatste daarna voorts een diner geeft op de sociëteit even als „Rotorodamen". Het Levende Schaakspel. Zooals we reeds vermeldden, wordt heden middag door de Luslrumcommissie. met me dewerking van de Leidsclie Studenten- schaakclub „Morphy", op den aiouden Burcht dóe zich daarvoor uitstekend leent, „het Le vende Schaakspel" vertoond. De naam duidt reeds aan, dat de verschillende schaakstuk ken door personen worden voorgesteld- Oer- personen bewegen zich over het bord, het geen aan de schaakparlij groote levendigheid geeft; bovendien wordt hot oog bekoord door de fraaie cosluums, die deze personen dra gen, verschillend ai naar de schaakfiguren, die zij moeien voorstellen. In overeenstem ming met denenaam, die bovengenoemde schaakclub draagt, hebben de kaders een par tij gekozen, gespeeld door-den beroemden schaakspeler Paul Morphy en wel die, waar bij de Hertog van Bronswijk en Graaf Isouard zijn tegenstanders waren. In ons blad van morgenavond zullen wij deze gespeelde partij opnemen. In verband met het bovenstaande meenen wij, dat velen onzer lezers het volgende verhaal zal inleresseeren over hot: „Het ont staan van het schaakspel volgens de Indische overleveringen." De beroemde Perzische dichter Ferdoussy (Abul Hassan Casscm Mansour) geboren in het begin der 10e eeuw sleet de schoonste jaren zijns levens aan het hof van koning Mahmoud. Voor dezen vorst bracht hij het beroemde „Boek dèr Koningen" (Schah-Na- meh) voor het groolsle gedeelte bestaande uit Indische overleveringen, in dichtvorm over en vyal met zulk een succes, dat Mahmoud hem voor elk distichon (2-rcgelig vers) een goudstuk beloofde. Toen het werk voltooid was, bestond het uit 60000 dergelijke verzen. De beroemde Fransohe Orientalist M. Renaud heeft een aantal hoofdstukken in het Fransch vertaald. Hieraan is het volgende verhaal ontleend, waarvan Ferdoussy onderstelt, dat het verteld werd onder de regeering van Khosrou de Groole (in het begin der 6e eeuw.) Hij meende echter ook, uit enkele zinnen te moeten opmaken, dat dit verhaal van veel vroegeren datum is. „Vele eeuwen geleden regeerde over het land Sandaly in Indië een koning, die veel geld, troepen en wapenen bezat. Zijn naam was Djomhour en hij was bekend om zijn dapperheid en wijsheid. Hij had een vrouw, die even verstandig en goed was. Op een nacht werd hem een zoon geboren, dien hij den naam van Gou gal. Korten tijd daarna werd de koning ziek. Toen hij den dood voei- dc naderen, droeg hij de koningin de zorg voor Gou op en slierf. Groole droefheid heerschte in het gansche land en een maand lang droeg men rouw over hem. Een aantal wijze mannen uit de burgerij en de voornaamste aanvoerders der soldaten, kwamen bijeen om over de toekomst van het land le beraadslagen. De prins was nog te jong, om hel land le regeeren. Djemhour had echter nog een broer, M a y, die bekend stond ais een voorzichtig en wijs man. Hij woonde in 't land OanbaT. May kwam van Danbar naar Sandaly en nam vol trols en voornaamheid bezit van den troon, nadat men het verzoek tot hem ge richt had. Na korten tijd huwde hij tjiel de weduwe van Djemhour. Ook uit dit huwelijk werd een zoon geboren, die den naam van Tha lhend kroeg. Maar nauwdüjks was deze iwee jaar of de koning werd ziek en slierf. Gou was toe zevc-n jaar. Weer kwam de groote vergadering bijeen en na rijp beraad koos men de weduwe tot koningin, totdal één der prinsen zelf zou kun nen regeeren. Zoo ging alles vele jaren goed. Gou en Thalhend kregen beiden knappe leermeesters en ze groeiden 6amen op. Groo- lor geworden begonnen ze wel eens aan nun moeder te vragen, wie van hen beiden oe dapperste, de verstandigste was of ook wel; wie van hen heiden koning worden zou De moeder antwoordde dan Eteeds: De kroon kan alleen verkregen worden door wijsheid en rechtvaardigheid en niet door geweld van wapenen. De afgunst sloop echter in hun harten, en de verstandhouding tusschen de beide broeders werd hoe langer hoe hech ter. Vooral Thalhend, die erg driftig was, wond zich meer en meer op.Gou stelde voor, dat een groote vergadering over de kwestie zou beslissen, maar Thalhend was verblind door achterdocht en jaloerschheid. Wel vond de vergadering plaats, maar zonder resul taat. Het land verdeelde zich meer en meer in twee partijen, deels voor Gou, deels ten gunste van Thalhend gestemd. Nadat de beide prinsen nog eens met el- 1-1Twl,1 pq h.irMrn hranrril-rn zr.ndpr 1q(_ BINNENLAND. De Lustrumfeesten te Leiden. De Eerste Kamer heeft het wetsontwerp- tnej. Westerman tot wijziging van de Lagcr- Onderwijswet (vreemde taal op de lagere school) verworpen. De uitzonderingstarieven op de Duitsche spoorwegen. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft in verband met den R.-K. feestdag op 29 Juni a.s. een overwerk- vergrmning voor broodbakkerijen verleend. De Volksraad over hoogleeraarszetels te Lelden. m BUITENLAND. Het debat In het Engelsche Lagerhuis over het veiligheidspact. Voortzetting van het debat ln de Belgi sche Kamer over de regeerlngsverklarlng. Ontruiming van het Roergebied medio Augustus. Ben nederlaag der Duitsche regeering over de financieele plannen. overeenstemming te kunnen komen, beslo ten ze de wapenen tc laten beslissen, tm- danks de raadgevingen en de smeekbeden hunnes- moeder, dio radeloos was in het vooruitzicht van dezen broederstrijd. Gou en Thalhend (rokken, gezeten op hun olifanten met een leger van voetknechten en ruiters naar een vlakke streek, dicht bij de zee. Daar sloegen ze hun kampen op. Om de beide kampen groeven zie een graclil, waarin ze zeewater lieten loopen. Daarop begon de strijd. Na eenigen lijd bemerkte Gou, dat ln hel vijandelijke leger groote verwarring heersch- to, ook zag hij den standaard van Thalhend niet meer. Hij zond een ruiter af, om den toesland op 1e nemen. Deze bracht het be richt, dat Thalhend dood was. Daarop trok Gou zeil er heen; Thalhend lag achterover op zijn olifant, levenloos. Gou onderzocht hem, maar kon geen wond vinden. Derhalve moest hij door zijn slecht gesternte een plot- selingen dood gestorven zijn. Gou liet nu voor zijn broer een prachtige doodkist ma ken. Met groot beleid wist hij hel leger van Thalhend onder zijn bevelen te krijgen en trok nu naar de hoofdstad terug. Hun goede moeder had na het vertrek der beide broeders geen oogenblik van rust ge had, zij sliep niet meer en nam geen voed sel tot zich. Onophoudelijk was haar blik gericht op den weg, waarlangs de legers moesten terugkeeren. Toen ze alleen den standaard van Gou in dc verte zag verrijzen, was ze half krankzinnig van smart. Bij zijn aankomst weid Gou door haar met verwijlen overladen, daar zij terecht meende, dat deze zijn broer gedood had. Gou poogde zijn moeder le overtuigen, dat hij geen schuld had aan diens dood en om haar te overtuigen, zwoer hij een eed, dgt hij on schuldig was. De moeder zeide: „Laat mij dan zien, op welke wijze Thalhend gestorven is. Mis schien zal dal mij rast geven." Na overleg met de wijzen des lands, be sloot men op een tafel den stand der legers met hun aanvoerders aan de moeder vo.-r te stellen. Men maakle op de ialel honderd vakken, waarin de vorston met hun legers werden geplaatst. De twee koningen droegen een kroon op liet hoofd en zagen er indruk wekkend uit. De voetknechten en de ruiters waren in twee rijen geplaatst, tegenover 61- kaar, geroed voor den strijd. Een dappere paard deed een moedige sprong le midden zijner vijanden. De twee ministère waren in de onmiddellijke nabijheid der vorsten. De figuren waren deels van teakhoul, deds van ivoor gemaakt en bewogen zicli naar hun aard, vlug ol langzaam over hel hord. De koningin, nog steeds aan de grootste droefheid len prooi, beschouwde dit spel met opmerkzaamheid. Hel (rok meer en meer haar aandacht, sleeds hield zij de oogen er op gevestigd en nacht en dag had zij dit «pel nabij zich. Al haar gedachten concen treerden zidh er op. Ten prooi aan droevig» gedachten, was dit spel haar eenige afwis seling en vertroosting. Aldus dieet zij de laatste jaren baars le vens, totdat de dood haar uii <>nar Tijde* kwain verlossen.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1