KOUSEN GERZON School-, Studie- en Woordenboeken TE KOOP OF TE HUUR BOEKHOUDSTER. MEELAGENT. UIT DE RUMSTBEEK. UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. worden in den korist mogelijken tijd geleverd door FIR^IA B. DE SCLER Boekhandel, Groenesteeg 51, Telef, 885 Te huur een Flinke Werkplaats BV ATTENTIE! J. J. BREDEWOLD UITVERKOOP! Alpien. Wilhelminaveree- nigmg. pisteravond kwamen de leden der Wilhelmina-Vcreeniging in liet Nuts- gobonw bijeen ter bespreking van de verdere maatregelen inzake da samenwerking met de Chr. Oranjevereeniging bij de leesten ep 31 Aug. a.s. In zjjn redo wees do voorzitter, de heer Brouwer, op bet feit, dbt sindsdien Alpucti «en nieuwen burgemeester heeft gekregen, de W.-V. niet dio medewerking bij de vast stelling van haar feestprogramma mocnl 'bobben als vorige jaren liet geval was geweest De weigering tot het houden van een muzikalen rondgang en het lange in houden van de toestemming op het feest programma heeft het bestuur hoogst on aangenaam getroffen. Dat de burgemeester echter niet vijandig staat tegenover de JV.-.V. was voor haar weder een lichtpuntje. Na deze ervaring is reeds in Februari het feestprogram vastgesteld om den bur gemeester trjéi van beraad te geven eu de mogelijke bezwaren gemakkelijker tot op lossing te brengen. ,Van burgemeesterszijde werd hierop mede- deeling gedaan, dat ook de Chr. Oranje vereniging toestemming verzocht voor haar programma, waarom de burgemeester do iW.-V. verzocht zich met de Chr. Oranje vereeniging te verstaan om zoodoende te timen tot gezamenlijke feestviering. Dadelijk werd hieraan toegevoegd, dat, indien beide vereenigingen hierin niet slaagden, noch aan de Chr. Oranjovereeo., noch aan do W.-V. toestemming tot feest viering zou gegeven worden en in dit geval en commissie zou benoemd worden om de u>ak van de vereenigingen over te nemen. Dadelfk werd gevoeld, dat de W.-V. offers moest brengen, wilde men tot over eenstemming komen. De gecombineerde vergadering, die hierop vojgde, had geen resultaat, daar de Chr. Oranjevereeniging als 't ware van geen toenadering wilde weiten. Door de W.-V. werd het voorstel gedaan, hot geheele programma der Chr. Oranje vereeniging over te nemen en het vuur werk af te steken van de O. 0. op het terrein achter dat van de W.-V. Het feest terrein zou den den geheelen dag gesleten blijven. Ook do kinderfeesten zouden ge bonden worden op verzoek van de C. O. op het terrein van de Martha-Stichting. Den tweeden dag zou de W.-V. dan op haar oude wijze feestvieren op haar terrein. De O. O. vólde op dit voorstel oehtcr niet ingaan, waarop de W.-Vr voorstelde het vuurwerk af te steken vèr van het W.-V. I terrein af, te 's Molenaars; de vermakelijk- I heidstenten zouden dan gesloten blijven tot na de eindiging der kerkdiensten. Ook hier aan achtte net bestuur der C. O. bezwdren en gevaren verbonden, zoodat ook dit voorstel geen doorgang1 kon vinden. De iW.-V., overtuigd ziyndo van haar Idvale ■houding, wilde nu niet verder gaan, daar ai) anders geheel aan den leiband zou komen 'te lOopen van de O. O. -1 In vervolg op deze mislukte ver gadering had Maandagavond wederom een vergadering plaat» onder leiding pan don burgemeester, waar ook do besturen van beide Oraivjevereenigingen vertegenwoor digd waren. Tot besluiten is het ook hier niet gekomen, doch er werd een zacbten drang uitgeoefend op het bestuur van de O. O. om toch maar het voorstel van de W.-V. te accepteeren, daar men ook hier van meeniog was, dat de W.-V. zeer be- langrijke stappen tot toenadering had fe'e- daan en er van beide zijden toch iets moest komen. Thans was het doel van het bestuur in dezo vergadering van de leden een uit spraak te verkrijgen hoe het bestuur in deze moet handelen. De heer v. Amsterdam vindt, dat hel bestuur al veel te ver is meegegaan met het feestplan van de C. O. Hij stelt voer door middel van een motie of ander middel een spoedige uitspraak van den burgemeester uit to lokken en niet verder met de C. O. te onderhandelen. De heer v. 4 Kant zag gaarne, dat in de richting, zooals v. Amsterdam dit voorstelde, gewerkt zou worden. De heer W. O. v. d1. Hee acht dit geen goed standpunt om resultaten te bereiken. Spr. toch wil zeer zeker fusie zoeken met kle )C). O. In oen gemeente als de onze lijkt het spr. zeer wenschelijk om gezamen lijk feest te vieren. Ter tijdsbesparing zou Wen dan een tevmjjti kunnen stellen. De heer Scheerder vraagt naar de. mo gelijkheid om deze gecombineerde verga dering te doen houden onder leiding van der. burgemeester; men kan dan ecu directe uitspraak verwachten. RECLAME. 9940 Onder de verschillende voorstellen ont spon zich een langdurige discussie^ die hiertoe leidde, dat besloten werd nogmaals bet eerste voorstel der W.-V. tot samen werking de C. O. voor te leggen. Hierna werd deze druk bezochte ver gadering gesloten. De Raad dezer gemeente vergadert ep Donderdag 25 Juni des namiddags halfvier. Agenda: 1. jVporstel van B, en W. tot het be- schikbaar stellen van f1000 ten behoeve van de electrische straatverlichting langs de Heimanswetering. 2. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van eeni crediet van f800 voor het doen aanbrengen van 8 ibrandkrane». 3. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van een legaat van f1000 ten behoeve van de algemecne armen-, vermaakt door ■wijlen ïnej. O. M. J. Richelle. 4. Voorstel van B. en W. lot het be schikbaar stellen van een crediet van f400 om voor de Secretarie cocosmatten en een kaartenkast aan te schaffen. 5. Voorstel van B. en W. tot het opr niaken van een aanbeveling voer de be noeming van zetters. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1924 en die voor het Grondbedrijf dienst 1924. De uitslag der aanbesteding van.de glas- en schilderwerken van het herbouwde café vaD den heer Borgers, alhier, luidt: P. H. v. Keeken f725; P. v. 4'Wassemberg f690, en W. v. Diest f398. Bodegraven. De gehuwde arbeider S. werkzaam aan de olieslagerij „De Pihoenax" kwam daar bekneld lussch-cn eeni der ma chines, met hel gevolg dat 3 zijner vingers wanden al-gekneld. Zijn toestand was van dien aard, dat onmiidideBijke overbrenging naar het Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk bleek. Maandagavond Held de A.-R, "Kies- wroeniging In de nieuwe zaalvan hotel Van Roesum een vergadering, waar als spreker optrad ds. Van Schuppen van Groot-A-mmers. De toeloop der bclangsloi- londen was zoo groot, dat deze zaal, de grootste van Bodegraven, vrijwel geheel govuld was. Do vergadering werd geopend door dein voorzitter, den heer P. van. Nes Czn., die in zijn openingswoord wees op de beledkenie der aanslaande verkiezingen en naast de limancieele belangen, die door de amstaoabeheden naar voren zijn geko- komen wees op de hooge geestelijke belan gen, Daarna sprak .ds. Van Schuppen, die lot onderwerp had „Gezag en Vrijheid". Hij nam als uitgangspunt art. 2 van hel Program der A.-R. partij en sprak bijzonder over het begimiscl vam het gezag dat gegrond is ln Gods Woord. Ware vrijheid is slechts mogelijk als ze gegrond is op de wel. Zon der wc-t is er geen vrijheid maar slavernij. Bron vajn het gezag is Gods souvereiniteit en niet het volk. Daarom is het van het groolste belang dat naar die beginselen het land wordt geregeerd. Door den heer P. M. Smif werd de -ver gadering met een passend slotwoord ge- Sloten. Algemeen was men over de inrichting der zaal, die nu voor het eerst werd ge bruikt, ingenomen. Al9 ze geheel gereed en afgeschilderd is, zal het zeker een heel mooie vergadergelegenheid bieden. Door notaris v. d. Berg, van Alphen, werd publiek geveild het woonhuis met op slagplaatsen van den heer Driehuis aan de Overtocht Het geheel werd in bod gebracht door den lieer H. de Groot pp f 7700 en afgemijnd op f 600, door den hc-er A. A. v. d. Zaad, alhier. Waddinxveen. Het schijnt in de be doeling te liggen de openbare school aan de Brug vam verwarming mét sleenkole-ngas te voorzien. In de a.s. zomervacantie zal zulks in prdo worden gebracht. Het zoontje van den heer B. alhier kwam met zijn knie zoodanig met een der punten van den brug over hel Verlaat im aanraking dat hij zich direct onder genees kundige befliondieling inoest stellen. Burgert Stand. Geboren: Lena Willempje 'Maria, d, van T. vam Hei dien en M. van der Pad. Overleden: Adolf van der Winden 77 j, Aan de hoofden van alle scholen in deze gemeenle'ih ten behoeve van een prijs- uitdeeling of een schoolreisje ter keuze vam. deze heeren een bedrag ter beschik king gesteld groot 30 cents per leerling naar den toestand op 1 April jJ. Mej. J. H. van der Zwaard alhier is te 's Gravenhage geslaagd voor het onderwij zers-examen. Haarlemmermeer. Aan deze gemeente is een voorschot verleend lot een maximum van f 3600, ter uitbetaling van het door een landarbeider benoodigd bedrag voor de ver krijging van een plaatsje. Hillsjom. Ds. J. H. Grolle te Sloten heeft het beroep naar de Ned. Ilerv. Kerk al hier aangenomen. De heer C. de Vries, onderwijzer aan de Ked. Hcrv. School te Nieuw-Vennep is benoemd tot onderwijzer aan de Juliana- school alhier. Katwijk. De raad der gemeente verga dert op Vrijdag 26 Juni des voormiddags 10 15 uur. Tunten van behandeling: 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Benoeming leden Commissie nazien Gemeente-rekening. 3. Benoeming leden Commissie nazien re kening Gemeente-bedrijven. 4. Benoeming leden Commissie nazien re kening Grondbedrijf. 5. Voorstel tot aanvaarding eener schen king. 6. Voorstel tot verhuur Gemeentegrond. 7. Voorstellen tot wijziging Begrootingen 192-1 en 1925. 8. Voorstel: a. tot aanwijzing van een standplaats voor woonwagens en ligplaats van woonschepen; b. tot wijziging der ver ordening van die betreffende de Straat-Po- litie; c. tot wijziging der verordening van die op do restauraties enz. 9. Behandeling belasting-reclames, 10. Rondvraag. Katwijk aan Zee. Van de Irawlvis- schcrij kwam Dinsdag (0 IJ minden aan de markt de logger KW 22 met 1 368 besom ming. Mej, J. Houtwaard alhier is te 's Gra venhage geslaagd voor hel onderwijzers-exa men. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebrachl, dat voor het onderzoek van het ge zichtsorgaan en van het gehoororgaan van belanghebbenden ingevolge de Schepenwet is aangewezen de heer J. Eikelenboom, arte, alhier, en dat deze voor bedoeld onderzoek zitting zal houden eiken werkdag, des voor- middags van 89 uur en des namiddags van 12 uur, Wassenaarskade no. 18. Hedenavond zal bij gunstig weer de muziekvereeniging „Uitspanning na In spanning" een concert geven in de muziek tent. Uitgevoerd zullen worden o.a. Leopold 11 (Maredh), Bellatrix (Ouverture), Ven- dange et Moisson (Fantasie), Armada (wals), Le Concours de Montluel (Marsoh), Le Khedive (Ouverture), Lysiana (Fantasie), Theresen (Wals) en Finale. Noordwijkerhout. De ontdekte „ge heime branderij", bracht onzen, overal in den omtrek zoo gunstig bekend slaanden schipper Broekhof in een lastig parket. Toen deze n.l. met zijn schuit in Haarlem lag, kwamen twee belastingambtenaren de sdhuit geheel inspeoteeren. Niete verdachte werd onlidektl Nóg niet mooi genoeg: Brock- hpf moest mee naar het accijnzen-bureau, waar hij een scherp verhoor moest onder gaan omtrent vervoer der spiritualiën. Daarna is de schipper op 't politic-bureau vastgehouden, tot bij hem thuis de boeken scherp gecontroleerd waren. Alles was in volmaakte orde, De vraag is nu: heelt de bewuste bloe mist, die zelf met een gesloten vrachtauto rijdt, de spiritualiën zelf vervoerd, of heeft Broekhof onbewust manden mei bollen ver voerd, waarin misschien kruikjes onder in zaten? Het omdea'zoe^ zal hel uitmaken 1 Het was hier steeds de gewoonte dal de hier geteelde doperwten cp contract ver kocht worden aan Leidsche fabrikanten. Thans is dit niet het geval. De doperwten gaan nu naar fabrikanten uit Breda, die meer witten betalen. Voor het eerst werden aa.n Piol-Gijzcn- biug, duizend sloffen aardbeien aango- voerd, die f 1.30 en f 1.40 per slof opbrach ten. Peulen 14.50 per zakje van 10 kilo. Oegstgeest. Achter liet Groene Kerkje kwam de heer K, uit Noordwijkerhout met zijn motor te vallen, waarschijnlijk door te hard rijden, waardoor hij de bocht niet goed nemen kon. Ook zijn zuster, die op de duo zat, kwam te vallen. Na verzorging bij de familie van N., werd dr. Timmermans ont boden. die het wenschelijk achtte mej. K. naar het SI. EJisabeth-Ziekenhuis te Leiden te vervoeren, alwaar zij is opgenomen. Hoe wel geen zichtbare kwetsuren ontdekt wer den, is zij toch ter observatie aldaar opge nomen. Rijnsbnig. Gisteren werd alhier de gek wone jaarlijksche paardenmarkt gehouden. Er waren pl.m. 100 a 120 paarden aange voerd, en er werd een drukke handel ge dreven. Zooals gewoonlijk loonde de Vliet weder een bedrijvigen aanblik en waren weder van heinde en verre belangstellenden aanwezig. Een goede verbetering was, dat thans wa gens en kramen allen aan één zijde, de wa terkant waren geplaatst. Sassenheim. Nu de watertoren aan de Waebekcriaau zoo go:d als klaar is, zijn wc er, door de welwillendheid van. den op zichter. den iter De Hoog, daarloo in de gelegenheid gesteld, een kijkje wezen ne men. Door een hek van vleohtdraad komen we op bet terrein van. den toren, liet 35 M. hooge gebouw, van gewapend beton opge trokken, ziet er van buiten keurig afgewerkt uit. Een stevige dubbele deur geelt toegang tot het inwendige van den toren. In de flinke ruimte,i welke we nu betreden,- be vindt zioh de. trap naar boven, een peil schaal en een telefoon. De meubileering is, zooals u ziet, zeer eenvoudig. Onder den Vloer, een paar Irccdjcs omlaag, is een ked- dorvormige ruimte, waarin dikke buizen voor aan- en afvoer van water en een wa termeter voor controteering 'hoeveel water Warmond gebruikt, We verlaten den kelder en beginnen den klim naar boven. Niettegenstaande de trap pen vrij gemakkelijk zijn te beklimmen, is het een vermoeiend tochtje naar don bo venkant van het reservoir. Als ge op den weg staal, kunt ge u niet voorstellen, dait zich in den kop van den toren een ruimte bevindt, waarin niet minder dan 4Ö0O H.L. water gaat. Met het gewicht van het reservoir zelf, vertegenwoordigt dit onge veer een mitliocn kilogrammen. In het reservoir hangt een ijzeren lad der, oDgeveer als een touwladder op een schip, die langs den geheelen omtrek van het reservoir kan worden geschoven en dient om even-tueelo Teparaties te kunnen verrichten. 1 Benoden fn den toren kan op do peil schaal worden afgolezen, hoe hoog het wai ter in het reservoir staat en de ambtenaar, hiermede belast, -kan het, door middel van de telefoon, onmiddellijk aan liet pompsta tion (e Hdllegora melden. De toren, dié daaai staat is van grooteren omvang. De -hoogte bedraagt 45 M. en het reservoir kan 6500 ILL. water bevatten. 'D9. A. M. Boeijenga alhier is beroepen bij de Gerei. Kerk le Middelburg. Valkenburg. Maandagavond kwam W, 0. op zijn motorfiets uit de richting Katwijk, Valkenburg binnen, toen de voerman van Gebr. Zandbergen met een volgeladen bol- lenbrik zijn erf wilde opdraaien. De weg is op dat punt zeer smal, zoodat er voor dén motorrijder, volgens zijn zeggen, te weinig ruimte overbleef om te durven passeeren, t)e motorfiets liep toén tegen een buis aan, Allés liep gelukkig zonder persoonlijke ongelukken af, maar de voorvork was gedeeltelijk afge knapt en 't voorwiel vèrtoonde een leelijke bocht. Ook enkele spaken hadden 'f moeten ontgelden, zoodat de motor niet meer le be rijden was. Wasienaar. Mej. A. L. A. Raedt van Oldenbarnevelt alhier is te Rotterdam ge slaagd voor het onderwijzersexamen. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Mishandeling. J. C., aTbeider, en L. F. C., eveneens ar- Beider, beiden te Haarlemmermeer, stonden terecht van mishandeling van hun cölfega c-n dorpsgenoot Z. BeM. bekennen: zij hebben in drilt gehandeld. Eisoh: 120 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Uitepraaii f 12 boete subs. 6 dagen hechtenis voos reder der beklaagden. ARNHEMSCHE RECHTBANK. Malverzaties aan de Maas- en Waalsche Bank. De rechtbank te Arnhem heelt gisteren uitspraak gedaan in zake de malversaties aan de Maas- en Waalsche Bank te Nij megen. J. G. J., bankier te Nijmegen, gewezen directeur van die instelling, thans gedeti neerd, werd wegens valschheid in geschrifte veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, met vrijspraak van het sub 3 ten laste ge legde. De eisch was twee jaar. voor H.B.S., Gymnasium Kweek- en Normaal scholen, c. a, Inrichtingen van Onderwij's Groote voorraad 2de Handsch Schoolboeken 9935 Op een handelskantoor wordt gevraagd, een 1VETTE JUFFROUW, op de hoogte van eenvoudig boekhouden, accuraat kunnende rekenen en typen. Kennis van steno grafie strekt tot aanbeveling. Sollicitaties met uitvoerige ^lichtingen Bureau van dit Blad onder No. 9943. ▼oouien van Gj^s. Watej en Eleotrlcitejt, in eentrnm der '8ae! geïögtn. Brfoven fetlfeati ian dit blad Azijn la een artikel dat geweldig aan bedorj ondorhèvlg is. Dit bederven tan dei} azijn wordt veroorzaakt door talt loozo ODzulverhedcn dio zich ln den azyn bevinden, waardoor do azijn reeds na korten tijd totaal onbruikbaar wordt. #i] nebrqik Tan verduurzaam den BOOG-AJ5IJJÏ beeft U nooit la*t vfin ttoebcl worden of azijnaaltjcs, Verduurzaamde BOOG-AZIJN kost pet Llterficscb slecht 10.23. Brocbyro qve^r BQOG-A£IJN gratis LIJ ïfa winkelier yerkrijgbaar, j f&M WE0. HEGMAM BGAVEMAM HAARLEM 2.van veftfuurzoowk Boo^arUu 9925 In Uw belang is het, ten voordeelc van Uw gezin, om Uw kruidenierswaren te koopen bij i 9961 MORSCHSTRAAT 18 MORSCH STRAAT 18 Een lief, gunstig gelegen en solred gebouwde KLEINE VILLA to LeidenWitte Rozenstraat nabij Jan van Goycnkadc. Zeldzaam mooi vergezicht. Koopprijs fl 11.200.huurprijs 11 800,per jaar. Direct to aanvaarden. Te bevragen bij LOLKES DE BEEK, Scbelpenkade 33, Leiden. 6725a Bekend Importeur van Amerik. Tarwebloem, vraagt een GEROUTINEERD VERKOOPER, die bewijzen van flinke verkoopkracht kan overleggen. Ruim bestaair verzekerd. Brieven met opgave van relerenties, leeftijd enz. onder No. 8374, Alg. Adv. Bur. D. Y. AlTA, Haarlem Groote Duitsehc Fabriek in Consumptie-artikel zoekt te LEIDEN, ter bezuiniging van vracht, invoerrechten, etc. Soiled persoon, dio voor eigen rekening dit artikel kan opslaan, verpakken en verkoopen. Alleen personen die relaties hebben met winkeliers en grossiers in koloniale waren gelieven te reflecteeren ondér No. 9937 Bureau van dit Blad. PRIMA KUNSTZIJDE, in 25 mo dcklcurcn. 75 9813

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7