Roomboter 11,05 p. pond i Halfjaarlijksche Opruiming i DE GRQOTE OPRUIMING A..F. Mulder&2n DIRECTEUR er om! Alleen Zaterdag 20 Juni Coupon Magazijn „Maison Chic" I HULPGEBOUW Edammer Graskaas Het Huis met Tuin BELANGRIJKE PRIJSVERMINDERING Si ZIE DE ETALAGE MODES - HOEDEN Fa. GEZ. GODDIJN, BUITENLANDSCH GEMENGD VARIA. Heerenkleeding „HET KAASHUIS" Haart.straat 33 - Telef. 2019 ONS TAFELLINNEN Katoenen Tafellakens Nieuwsteeg 33 Telef. 610 Fijnste kwaliteit f 0.70 per pond Utrechtsche Boterspriis GGudsche Siroopwafels Jodenhoeken STOFFES*, JAPOOTBN, EAZAKS, KINDlEELEEDINa, Zie heden onze Etalages. De Inventaris van een Apotheek, Japonnen Kinderkleedlng IN ONZE AFDEELING Karpetten, Matten, Gordijnen a? Maarsman3steeg* 4 p Zaterdag* 20 Juni beg*in der g*roote H Alle Coupons worden tegen spotprijzen opgeruimd HEDEN EEGINT MARE 66 De Nederl. oorlogsschepen de „Tromp" en de „Heemskerck" brengen een bezoek aan Kopenhagen. Een foto van de „Tromp" bij aankomst te Kopenhagen. 'I Te Rivesaltes in de oostelijke Pyreneëen zijn dezer dagen ongeveer 'honderdvijftig personen, voor het meerendcel kinderen, ziek geworden na het gebruik van z.g. roomijs. Een jongetje van tien jaar is ge storven, twee meisjes verkeeren in bijkans hopeloozen toestand. De. oorzaak wordt in bedorven melk gezoclit, waarvan het ijs be reid is. In de Wolfsmijn in de buurt van Eis- leben is een mijnongeluk gebeurd, waaribij 2 mijnwerkers gedood zijn. De onlangs overleden generaal Mangin, een van Frankrijk's beroemdste generaals, is arm gestorven. Hij heeft zijn vrouw en hun acht kinderen zoo goed als niets nagelaten. Om mevrouw Mangin in staat te stellen de opvoeding van haar kinderen te voltooien, heeft zich een comité gevormd dat daarvoor geld wil bijeen brengen. De maarschalken Joffre, Foch, Félain, Lyau- tey, Franchet, d'Esperey en Fayolle, maken deel ervan uit. Dit comité, zoo wordt er in een circulaire, die het verspreidt, gezegd, doet een beroep op de steden, koloniën, in stellingen ,enz., die in het bijzonder dank verschuldigd zijn aan de nagedachtenis van generaal Mangin, De Engelsche directeur-generaal der we gen, Sir Ifenry Maybury, heeft medege deeld, dat elke week in Brittannië 2000 nieuwe automobielen een rij-vergunning verkrijgen. Hij gal de meening te kennen, dat de plannen voor den aanleg van hoofd wegen in de toekomst aanmerkelijk zouden moeten worden uitgebreid, om te voorzien in deze groole vermeerdering van het ver keer met mechanisch voortbewogen voet- tuigen, In den nacht van 12 op 13 Juni is fiet gdheele, uit 250 woningen beslaande, dorp Poechowitsji, gelegen op GO werst afstand van Minsk, afgebrand. De brand ontstond 's nachts om 12 uur en woedde voort tot in den morgen. De oorzaak is onbekend, maar waar de brand ongeveer gelijktijdig op vier plaatsen onfsfaan is, is zeer waarschijnlijk van opzet sprake. Ten gevolge van do ramp, waarbij ook eenige personen zijn om gekomen, zijn meer dan 2000 menschen dakloos. Nu dr. Bougrat in verband mei het ont dekken, van het lijk van.Rumede in zijn spreekkamer, is gearresteerd, vraagt de po litie te Marseille zich af, of de dokier ook niet de hand kan hebben gehad in twee an dere gevallen, waarnaar zij dan ook een nauwkeurig onderzoek instelt. Het eene betreft "den plolselingen dood van den gerant van een café. Diens over lijden, dat in den nacht van 13 op l i Maart plaats had, wekte groole verbazing, omdat het slachtoffer sleeds een uitstekende ge zondheid had genooten. Dr. Bougrat had, den avond met hem en een paar vrienden doorgebracht, waarna men zich nog eenige oogenblikken in een naburig dancing ging vermaken. Daar werd de gérant plotseling onwel en stierf nog denzolfdcn nacht. Van het belangrijke bedrag aan geld, dal hij bij zich had gehad, vond men later nog slechts een onbeteekenend restje terug. Odette Ddchamp, het tweede vermoede lijke slachtoffer, was bedlegerig en riep de hulp van dr Bougrat in. Zij werd door een vriendin opg-past. De toestand verergerde en in een consult verklaarden Iwee artsen dezen zorgwekkend. Odette, in de meening dat zij ging sterven, gaf haar juweelen aan haar verzorgster, doch deze weigerde de gift te aanvaarden. Eenige dagen later gaf Odette, in tegenwoordigheid van Bougrat, den geest, die, na den dood te hebben ge constateerd, vertrok. De verzorgster, zich den laalsten wil van haar vriendin herin nerend, wilde nu de haar geschonken ju- woelen ,die zij destijds wegens het .pijnlijke van de situatie had afgewezen, in bezit ne men. Doch lot haar groole verbazing zag zij, dat het juweelendoosje ledig was. Do juweelen hadden een waarde van ongeveer twintigduizend francs. Bij de insLruclie wegens het uilgeven van chèques, waarvoor geen dekking aanwezig was Bougrat was toen nog niet beschul digd van de andere misdrijven sprak hij zijn erkentelijkheid jegens den rechter uit, omdat die hem door zijn arrestatie een ge voelige les had gegeven. Hij bekende de uit gifte der chèques en beloofde beterschap. Door medelijden bewogen en gedachtig aan de schitterende militaire loopbaan van den beklaagde, besloot do rechter zoo mogelijk de clementie van de rechtbank in fo roepenr Een medisch onderzoek werd ingesteld en in het desbetreffend rapport werd dr. Bou grat een verminderde verantwoordelijkheid toegeschreven, als gevolg van in den oorlog De Nederl. gezant te Kopenhagen W L.. F. C. Kidder v. Eappard brengt een bezoek aan de „Heemskerck".. Op onze foto ziet men de wacht het geweei presenteeren voor den Nederl. gezant. bekomen ernstige verwondingen aan den schedel. De vraag is thans of de beklaagde inderdaad niet ten volle aansprakelijk voor zijn daden kan worden geacht, dan wel of men hier met een sluw-berekencnd misda diger te doen heeft, die zijn positie als arts misbruikle om zijn patiënten te bestelen en voor dat doel geen middelen schuwde. Gekleurde brillen. Sir Arnold Lawson heeft in een lezing voor do oogheelkundige sectie van de Royal Society of Medicine gewezen op do onjuiste denkbeelden, die niet alleen bij leeken, maar ook bij artsen en oogartsen heerschen om trent de beleekenis van het gebruik van een gekleurden bril bij sterk zonlicht. De meeste meenen, dat men op deze wijze de nadeelige ultra-violette lichtstralen bui - ten sluit. Maar dat is allerminst het geval. Het zichtbare spectrum loopt van 700 tot 400 (bij sommige personen 380) millimicron golflengte. De ultraviolette stralen (beneden •100 millimicron) zouden, indien zij het oog konden binnendringen, ongetwijfeld in ze kere intensiteit kwaad doen. Maar het nor male oog laat geen straten beneden dlc 350 millimicron golflengte door (het hoornvlies absorbeert alle stralen beneden 350 idem). Bovendien gaan door vensterglas en brille- glas geen ultraviolette stralen heen. Het ge vaar, dat ultra-violette stralen voor het nor male oog in het dagelijksch leven vormen, is dan ook gelijk nul. Met de lichtende, infraroode stralen staat de zaak anders. Daartegen, vooral indien zij intensief weerkaatst worden door sneeuw, behoort het oog wel beschut te worden. Dr, Lawson heeft uitvoerig de beschullende wer king der verschillende brillesoorlen bestu deerd en geeft aan, voor welke ziekelijke (ocslandcn men het best bepaalde gekleurde glazen kan gebruiken. In ieder geval raadt hij dringend af 's zomers van het gebruik van gekleurde glazen een gewoonte te ma ken. Ook voor' 46 - 9531 BREESTRAAT 31 kost: Onibijtïakcus met waechechte gekleurde I rand.. 117^,95 bijzondere aanbieding 67/, 53. Damast Linnen Tafellakens 250, 225. Damast Linnen 140 cM. breed. per el 160 150 eM. breed per el 177i Geruite Theedoeken 14, 9. Witte Handdoeken 31, 20. Blauwe Handdoeken 24, 20. Linnen Monogram Handdoeken 60, 44: 9745 voorzien van Rijks merk per blik f 1 65, f 0.85 per bus f 1.25, f 0.65 per bus f 0.95, f 0,55 9744 TE HUUR Witte Rozenstraat No. 16b. To aanvaarden 1 Juli 1925. Te bevragen: J. H. BOER, Hooge Rjjndijk 198, Tel. 625. 6272a GEVRAAGD. De Harmonie Kapel „Creccndo" te Noordwijk, vraagt voor direct een DIRECTEUR Sollicitaties, met condities worden p. o. ingewacht door P. G. v. RIJN, Secretaris, Dou- zastraat 3, Noordwijk. 9735 Te koop aangeboden bestaande uit Slandkast, drie- deelig met schuifdeuren, hoog 2.35 M. met flcsschen en por seleinen potten, Bussenkast met bussen, Vergifkast, Recep- tcertafel van hout, Balans in kastje, Milligrambalans enz. Dagelijks te bezichtigen te Giesscndam hij Doctor GRAFTDIJK. 9736 Frotté Japon (nieuw Model) j Moderne Japan (mooie stoffen) Dames Blouses Jurken vanaf QO pf (in alle maten) Jong. Pakjes Jong. Overhemden Hoedjes vanaf tfi ffi ÜH van alle voorradige Dames- en Kinderhoeden, wegens vergevorderd seizoen. 7%e

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7