No. 20021. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 19 Juni Tweede Blad. Anno 1926. UIT BE P? INSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VRAGRBUBRIEK. Alphen, Bij de Ned.-Herv. Gem. te Oudshoorn is beroepen ds. C. J. Lcenmans, te Gameren. Programma voor het Volksconcert, te geven door de R.-K. Zangver. O. B. K„ op Woensdag 24 Juni a.s., 8 uur .n.ro. .in.de Muziektent: 1. Het Liedje van den Bergenaar'. 2. Hoe heit dit kindeken. 3. Serenade van een lands knecht 4. Moeder en kind. 5. Zomermor gen. Pauze. 6. Komt verwondert u hier menschen. 7. Bruiloftsmarsch. 8. Boven-de Sterren. 9 Vlaamsche kermis. De firma N. Samson alhier, beeft bij gelegenheid van het in het huwelijk treden van een der firmanten, haar geheele perto neel een vacanliereis aangeboden. Zaterdag 27 Juni vertrekt het. gezelschap, per extra trein naar Amsterdam vanwaar per extra trams verschillende bezienswaardigheden zullen worden bezocht. „Artis" wordt van- zelfsprekend niet overgeslagen. Te Gouwsluis reed zekere H. uit Zwammerdara op zijn liels, vergezeld van z'n hond langs den kant van den weg.Door dat het dier, naar men ons mededeelde door omstanders werd opgejaagd, wrong het zich voor het wiel met het gevolg dat zijn baas met fiets en al de sloot inkuierde. Ongeluk kigerwijs raakte hij tusschen zijn rijwiel bekneld en slechts met moeite kon hij ge red worden. Bcskcop. Door dc politie is proces-ver- baa'l. opgemaakt tegen A. M. alhier wegens diefstal van een belas'ingplaatje, ten na- deele van A. N. alhier Gisteren hadden eenige jongens in het zwembad de onvoorzichtigheid, elkander in 't water te duwen, met 't gevolg dat de 12-jarige G. II. zoodanig op een balk terecht kwam, dat hij op advies van dr. Kater naar 't Ziekenhuis te Leiden moest worden over gebracht. Gistermiddag geraakte de zoon van den brugwachter v. W. alhier te water, met het treurige gevolg, d.at hij verdronk. Koudekerk. De „Staatscourant" bevat de statuten der Mij tot exploitatie van steen- en andere fabrieken, voorheen J. E. M. van Beers, alhier. Leiderdorp. Hedenmo gen is in de na bijheid van de Driegalenbrug uit de Zijl opgehaald het lijkje van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht, hetwelk nog slechts korten tijd in het water had gele- Igen. In sledo van wijlen den heer F. B. van Ingen Schenau, is tot ouderling bij de Ned.-Herv. Gemeente gekozen, de heer J. Nagtegaafl, die dc benoeming heeft aange nomen. Op Woensdag 24 dezer des namiddags te één uur, zal er in het gebouw „Irene", gelegenheid beslaan tot kostelooze vacci- nalie. Gemeenteraad. Aanwezig de heeren: G. A. de Bruijne, M. P. Splinter, J. P. Vervark, A. van Leeu wen, G. Groenendijk, I. J. Klaver en C. de Graaf. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige worden gelezen en goedgekeurd. Wordt ter tafel gebracht en gelezen: 1. Een schrijven van den bond Heemschut, inzake opneming van een welslandbepaling in de bouw- en woningverord.-ning. B. en W. stellen voor bij een eventueele wijziging der verordening, of wanneer dit noodig mocht Wijken, de gevraagde bepaling in de verordening op te nemen, cn voorloopig geen donatrice e worden. Aldus besloten. 2. Een missive van Ged. Staten, inzake de regeling van do jaarwedde van den ont vanger. 3. Een Proces-verbaal van kasopneming, waaruit blijkt dat in kas aanwezig was en moest zijn f2656.87. 4. Mededeelingen van de Kamer van Koop handel en Fabrieken. 5. Een missive van Ged. Staten, ten ge leide van de goedgekeurde wijzigingen in de begrootingen van 1924 en 1925; alle stuk ken voor kennisgeving aangenomen. Alsnu is aan de orde punt 2 der agenda: Wijziging der begrootingen 1924 en 1926. Deze wijziging houdt verband met de bij dragen die deze gemeente verschuldigd is aan Leiden ter zake van hel Hooger en Mid delbaar onderwijs, alsmede met het, in No vember aan de Gewestelijke Landstormcom missie, toegekende subsidie. Vervolgens leest de Voorzitter voor een aan hem gericht schrijven van den heer W. C. Brouwer en dat, zonder volmacht en dus in strijd met de wet, mede geteekend is p o. den heer F. C. Zuurdeeg en voor Teun Boe- kee, waarin vermeld een klacht omtrent het nachtrumoer dat wordt verwekt door motor- boolen, die door den Rijn varen en door vaartuigen die gebruikt worden om aan den aanlegsteiger, nabij de Leiderdorpsche brug, koeien te lossen, terwijl, uit gemakzucht, dc motor niet word! afgezet en dat al is Leiderdorp nu eenmaal een boerendorp het niet als een excuus kan worden beschouwd Voor 't uitblijven van een verordening, die verbiedt, dat motorbooten aanleggen des avonds na 10 uur lot 's morgens 7 uur. De Voorzitter zegt, dat hij dit schrijven zond aan den heer Ambtenaar van het Openbaar Ministerie te Leiden en bleek uit diens schrijven, dat wordt voorgelezen, dat net gedruis of lawaai van motoren en motor vaartuigen niet valt onder art. 431 van het tWetboek van Strafrecht. Intusschen is ingekomen een aan den Raad gericht verzoek van den heer W. C. Brouwer, T. Boekee, den heer F. C. Zuur deeg en mevrouw Zuurdeeg.—Büchner, allen Zoe(erwoude, verzoekende een strafveror dening in het leven le roepen die voor schrijft, dat bij hel aanleggen en stilüggejj van motorvaartuigen aan de aanlegplaats, nabij de Leiderdorpsche brug gezagvoerders de notoren hunner vaartuigen moeien in rust brengen en houden en dat het verboden is te lossen of te laden tusschen des namid dags tien en des voormiddags zeven uur. De Voorzitter, heeft een onderzoek doen instellen en is hem' uit ambiseedige rappor ten gebleken: 1. dat slechts ééns per week en wel in den nacht van Maandag 'op Dinsdag tusschen halféén en één ure, aan den betrokken stel- ger door één of soms door- twee motorvaar tuigen wordt aangelegd; 2. dat de zeven in de onmiddellijke nabij heid van de brug wonende ingezetenen, hoof den van gezinnen, hebben verklaard, dat zij geen hinder hebben van het geraas en niet in hun nachtrust worden gestoord; zijn- do onder deze zeven niet gerekend één ge zinshoofd waarvan het bekend is, dat hij heeft geweigerd de klacht mede le onder teekenen, omdat hij haar ongegrond vond. Hoewel zij allen wonen in het Boeren dorp en, wat men noemt, eenvoudige en geen drukte makende menschen zijn, hecht hij, voorzitter, alle waarde aan hun getui genis. Zou er om deze reden al weinig aanlei ding kunnen zijn om, terwille van enkele buiten de gemeente wonende bezoekers, hoe hoogstaand en geloofwaardig overigens ook, beperkende bepalingen te maken die nadeelig voor boeren zouden zijn, de Raad is, naar het oordeel van B. en W.. onbevoegd deze in 't leven te roepen. Volgens art 1 der verordening op de stoomvaart in de boezemwateren, vastge steld door de Provinciale Staten, 19 Decem ber 1916, goedgekeurd bij Kon. Besl. van 8 Febr. 1917 toch behoort de Rijn tot de boezemwateren die dienen voor de algemee- ne scheepvaart en worden, volgens art 12, onder stoombooten en sloomvaartuigen ook mede begrepen alle vaartuigen, die zich door motoren, op het schip aanwezig, kunnen voortbewegen, onverschillig welke de aard dier motoren ook zijn moge. Het maken van verordeningen, te dezer zake, berust dus bij de Staten der provincie Zuid-Holland. B. en W. stellen daarom voor afwijzend op het verzoek te beschikken. De heeren Van Leeuwen en De Graaf kunnen zich hiermede volkomen vereenigen en wordt het voorstel met algemeene stem men aangenomen. Bij de rondvraag doet de heer Klaver een vraag omtrent het bestaan van een rooilijn voor de Van der Doesstraat. De wethouder, de heer Splinter, zegt dat deze indertijd zoodanig is bepaald, dat deze straat een breedte heeft van 10 Meter, waar van bij den bouw, voor zoover bekend, niet i3 afgeweken. De heer Klaver meent van wel en zegt de Voorzitter een onderzoek toe. Verder zegt de heer Klaver, dat de toe passing van de verordening, waarbij het verboden is zich zonder noodzaak op te hou den binnen den afstand van zes meters van bruggen, tot last van de voorbijgangers, te wenschen overlaat. De Voorzilter zal hierop de aandacht van de politie vestigen. De vergadering wordt daarna gesloten. Waddingsveen, Door verschillende landbouwers in deze gemeente wordt veel last ondervonden van jongelui uit Gouda, die op hun uitgaansavonden het aan die landbouwers toebehoorende hooiland plat liggen. Naar wij vernemen, heeft de politie besloten daartegen streng op te treden en zijn reeds vele bekeuringen gemaakt. Kerk. bericht, voor Zondag a.s.: Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur en nam. halzeven ds. H. A. de Geus, Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. zc9 uur, ds. W. Veder. Heden is de prijs van de zoetemelk ver hoogd en gebracht op 13 cent per liter. Woubrugge. De heer J. van der Snoek welke reeds als knaap bij den heer Wouter Boot aJs scheepstimmerman op de scheeps werf hier kwam, herdacht gisteren den dag dat hij daar 40 jaren zijn arbeid mocht ver richten. De directeur, de heer W. A. Boot, sprak hem temidden der werklieden toe, prees zijn lust, ijver en trouw al die jaren beloond bij zijn arbeid en bood hem als blijk van erkentelijkheid een waardevol gouden horloge met inscriptie aan. Zijn makkers schonken hem een sierlijke theekast en van liet ziekenfonds der werf, waarvan hij jarenlang de administratie als secretaris had gevoerd, bood men hem een spiegel aan. Verschillende sprekers voerden daarbij het woord en daar hij door zijn be noeming tot binnenvader in het gasthuis le Uselsteijn tevens vertrok, wenschten zij hem in zijn nieuwe loopbaan veel goeds loe. De he->r Van der Snoek dankte allen voor do hartelijkheid bij zijn vertrek ondervonden. De ambtenaar ter secretarie, de heer 'Joh. van Reenen, slaagde (e 's-Gravenhage voor hel examen voor gemeente secretaris. Zwammerdam. Voor het examen acte Lager Onderwijs slaagden gisteren te Rot terdam de dames A. Oudejans en K. M. Wee- sel, beiden alhier. In den laatstcn tijd hebben zich alhier onder het vee van enkele landbouwers in wijk „Den Tempel" verschijnselen van mond- en klauwzeer voorgedaan. Gelukkig blijkt de ziekte niet van ernstigen aard en treedt spoedig de genezing tn. Kerk. bericht, voor a.s. Zondag; Ned -Herv. Kerk, v.m. 10 en 's avond9 7 uur, ds. Kloots. Geref. Kerk, v.m. 10 en 's avonds 7 uur, ds. Wissink. Rem. (Geref.) Gem. v.m. halfedf ds. Rap- pold. Haarlemmermeer. Kaar wij vernemen, is uit de ruim 40 sollicitanten voor de benoe ming van een Evangelist bij de Ned. Herv. kerk te Abbens in de Haarlemmermeer, een viertal opgemaakt en zijn daarop geplaatst de heeren J. Kal te Delft; F. Ëppinga, te Wieringen; C. J. van Dam te 's Gravenhage en E. L. de Wit te Noordwijk aan Zee. De heer Kal is 't eerst aan de beurt om proeven van bekwaamheid af te leggen, hetgeen zal plaats hebben op Zondag 28 Juni a.s. Woensdagmiddag geraakte nabij den Bennebroekerweg in de Haarlemmermeer een uit Amsterdam komende auto, waarin een heer en dame waren gezeten, te water. De inzittenden wisten er intijds uit te sprin gen, en kwamen er vrijwel ongedeerd af. De auto, die eenige averij had opgeloopen, werd met lakeis weer op den kant gelrokken. Donderdagnacht heeft aan den Vijf-' huizerdijk in de Haarlemmermeer een bru tale inbraak met diefstal plaats gehad en wel bij den landbouwer R. v. B., die aldaar een klein boerderijtje bewoont. De dief heeft aan den achterkant van 't huis een deur welen open te krijgen en is na zich toegang tot de woning te hebben verschaft onopge merkt het slaapvertrek van v. B. binnenge drongen om heel brutaal weg zich meester te maken van een kistje, dat boven diens hoofd op de beddeplank stond en waarin pl.m. f 500 was geborgen. Verder vond de dief nog gelegenheid een kast te openen en te doorsnuffelen, doch daaruit werd niets vermist. Het kistje, dat geheel van den in houd ontdaan was, werd later teruggevon den. De politie stelt een onderzoek in. B uj ger 1. Stand van 1218 Juni. Geboren: Anna Apolonia, dóchter van J. M. Rijkelijkhuizen en G. G. A. Baars. Gerrit, zoon van G. Rip en J. van den Heuvel. Petrus, zoon van J. Meirmans en M. Nijssen. Dirk, zoon van A. A. Kuiken en C. C. Rooijakkers. Alexander Arie, zoon van W. Hagoort en A. Zevenbergen. Jan Willem Roelof, zoon van H. Peters en J. Roeloffs. Marinus Hendrikus, zoon van F. Kamp en P. Smit Willem, zoon van C. van der Linden en H. van Drunen. Catharina Jo hanna, dochter van F. F, Meegdes en A. van Waard. Willebrordus Petrus Antonius, zoon van A. Mulders en C. H. van Zeijl. Maria Johanna, dochter van J. A. Kouwen- hoven en A. van den Broek. Jozua, doch ter van A. Schipper en W. Geluk. Ondertrouwd: P. Th. Duineveld, 29 j. en W. J. M. Baten, 32 j. C. van der Oord, 29 j. en G. P. Maliepaard, 22 j. II. A. Ver- berne 28 j. en H. J. Scheunhage, 22 j. Gehuwd: K. Palenstijn, 23 j. en L. Griek- spoor, 18 j. W. J. Elenbaas, 21 j. en A. van Krimpen, 19 j. R. van der Leest, 26 j. en C. Jansen, 19 j. P. Enlhoven, 25 j. en Th. Parlevliel, 27 j. Overleden: Maarten, 13 m.r zoon van D. Beets en A. P. Dissel. Pieter, 5 j., zoon van R. Heikens en M. C. Jagt. Levenloos geboren kind van '(mannelijk geslacht van H. C. van der Veldt en E. P. van Weerdenburg. 5 Hillegom. Donderdagmorgen had de plechtige inzegening plaats van het nieuw gebouwde gedeelte der St. Martinuskerk. Deze werd verricht door den Hoogeerw. Heer H. J. Zondag, Deken en Pastoor te Vogelenzang, geassisteerd door den wel- eerw. heer Rijk, kap. te Texel en den wel- eerw. heer D. Schoenmaker, kap. van St. Martinus. Na de iuzegening werd door den zeereerw. heer paetoor J.. J. A. J. Krook de H. Mis gelezen. In verband met nog te verrichten werkzaamheden, bleven zang en verdere plechtigheden achterwege. Het kerkgebouw was vrijwel geheel met geloovigen gevuld. Onder de aanwezigen be vonden zich de zeereerw. heer pastoor B. van Leeuwen, van St.-Joseph, wethouder J. H. M. Balvers, enkele heeren van Kerk en Armbestuur, de beer A. Leliveld, aan nemer van het gebouw, en de beer J. W. Onstenk, dag. opzichter. Na de H. Mis hield de hoogeerw. heer Deken een toespraak. Spr. wenschte de parochianen van harte geluk met hetgeen reeds bereikt is en roem de het schoone bouwwerk. Hij gewaagde echter ook van de groote financieele lasten, die uit dit werk ontstaan zijn en deed een beroep op de groote offervaardigheid der parochianen, om dit gedeelte tot geheele voltooiing te brengen. De Deken wees op de geestelijke voordeelen voor de gevers, in het bijzonder waar het den luister -van het Huis Gods betreft. Hierna werd de Kruisweg geplaatst met dezelfde assistentie ale bij de inzegening. De plechtigheden duurden te zamen ruim 3 uur. De Kaag. Kerke 1. bericht. Ned.- Herv. Gem.Zondagmorgen, te tien uur, ds. A. IC. van Baaien. Katwijk aan den .Rijn. Voor het eind examen Gymnasium aan het St. Willibrord- college alhier, slaagden de heeren F. Bens dorp, A. van den Grinten, H. Minderop, R. van Niekerk, H. van der Schrieck, F. Str&- ter, L. Verburg, G. du Ry van Beest Holle, M. Smite en F. Smulders. Het examen wordt met 7 candidaten voortgezet. Afgewezen 2 candidaten. Ruim een jaar is onze gem. in het ge lukkig bezit van 'n sproeiwagen. Niettegen staande deze machine geregeld in werking is in het deel der gemeente aan de zee ge legen, heeft deze haar diensten nog nimmer te Katwijk aan den Rijn bewezen. Naar we vernemen bestaat bij verschillende inwo ners het voornemen hiertegen bij het ge meentebestuur te protesteeren. Men hoopt het gemeentebestuur hiermede op deze on billijkheid te kunnen wijzen. Katwijk-aan-Zee. In tegenstelling met andere plaatsen in ons land, waar de zo- mervaeantie is vervroegd om de vaak re genachtige Augustusmaand, zijn deze va- canties hier niet verzet. Ze zullen op na genoeg alle 'scholen op 1 Aug. beginnen. Het is de laatste paar dagen voor de bad gasten minder prettig aan het strand, door dat de wind hen het scherpe duinzand in het aangezicht jaagt. De zee stond ,.hol en hoog" en het zeewater steeg tot aan den voet der duinen. De eigenaars der strandtentjes waren bij na verplicht hun eigendommen van het strandde halen, om ze op den Boulevard in veiligheid te brengen. Het is evenwel geluk-' kig niet noodig geweest. De badkoetsen stonden in een dijk van bruingeel zeeschuim van wel eenmeter hoog. zoodat deze naar veiliger en reiner oord gehaald moesten worden. vreemdelingen bleven meerendeels binnen en zij die nog op strand of straat te zien waren, hadden heel wijselijk hun win- terbovenkleederen aangetrokken, zoodat de badplaats daardoor een eigenaardig aspect leverde. Herhaaldelijk waren klachten verno men van verschillende leden der Gerefor meerde Kerk, dat de atmosfeer in de ruimte onder het orgel en de daarnaast zijnde gale rijen, tijdens den dienst, allesbehalve frisch was, waarom men er nu toe is overgegaan, om ter weerszijde in de muren luchtgaten te maken, die den toevoer van frissche lucht nu volledig mogelijk maken. Het spreekt van zelf dat in den zomer met de enorme massa kerkbezoekers, dit een groote verbetering kan genoemd worden. Gisteravond bad onder groote belang stelling de beproeving plaats van de red dingsboot der Noord-Zuid-Hollandsche Red dingmaatschappij. waarbij tevens een oefe ning werd gehouden. Nadat de boot met bemanning aan het strand was gearriveerd, 1 ging de boot om precies 7 uur te water. Het was een zeer onstuimige zee, zoodat de be- hianning spoedig zwaar op de proef werd gesteld. Onder leiding van den schipper H. van der Plas bleef men roeien, totdat de boot eenige palen bezuiden het dorp terug kwam, en weder werd gestationeerd. Ter hoogte van palen S9 en 91 ten Zuiden dezer gemeente zijn bij laag water twee niet-ontplofte projectielen te zien. De militaire autoriteiten zullen ze onschade lijk doen maken. Noordwijk. Bij het alhier gevestigde correspondentschap voor arbeidsbemidde ling waren in deze week als werkzoeken den ingeschreven 9 personen, n.l. 1 losse arbeider, 1 broodbakker en 7 stucadoors. Kerke 1. bericht. Ned. Pro testantenbond: Zondagmorgen, ds. G. Huls man, voorganger Protestantenbond te's-Gra ven li age. Burger 1. Stand. Geboren: Petronella Adriana, D. van W. Wijnands en A. G. Groenewoud. Arthur Edward, Z. van II. Admiraal en S. M. Jenner. Johanna Maria, D. van Jac. de Ridder en H. M. Vertuin. Grietje, D. van Th. Vink en G. Langmuur. Gehuwd: W. van Rhijn 29 j.. wedr. van J. de Haas en C. H. v. d. Voort, 20 j. Overleden: Keetje Bedijn 79 j., wed. L. van Duijn. Noordwijk-Binnen. B. en W. dezer ge meente hebben vergunning verleend aan: Mevr. B. v. StraatenCrarncr te Den Haag voor het bouwen van een zomerhuis in het Breloflpark; mej. wed. A. Vink te Noordwijk voor het bouwen van een bloem- bollenschuur met kantoor aan den Boeren- burgerwef- de N.V. Bloembollenculturen v.h. Gebr. de Graaf S. A van Konijnen burg Co. voor het bouwen van een bloem bollenwarenhuis aan de Schiestraat. Gisteravond gaf Noordwijks Mannen koor haar voorgenomen concert in de mu ziektent op het Lindenplein. Er was veel publiek en er wend goed gezonden. Jammer dat het weer niet medewerkte daar door den wind veel van den zang verloren ging. Kerke 1. bericht voor Zondag. Ned. Heiw. Kerk, voorm. 10 uur ds. W. W. van Haaf ten. Noordwijk-aan-Zee. Gisteren is hier op het strand een flesch aangespoeld, waar in een briefje", hetwelk in het Fransch was geschreven. Vertaald was de inhoud als volgt: 207'24. De kapitein van de „Bréme" heeft zooevon ontvangen dc navolgende boodschap: Ik zink met mijn schip" „Itu" op 30 gr. breedte en 50 gr. lengte. De Kapitein: Romeins. We willen hierbij voegen, dat de ge noemde plaats in het briefje is de grens van Indische Oceaan en Atlantische Oceaan Dc afstand ten Z. O. van Kaapstad fZuid- Afrika) is pl.m. gelijk aan den afstand Am sterdamGibraltar. Kerke 1. bericht voor Zondag Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur ds. Joh. Laurense, van Amsterdam, nam. 5 uur ds. J. Vermeulen. Ger. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Brouwer, van Oude-Wetering. Oegslgeest. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, in de kerk, ds. Jansen Schoonhoven; in „Irene" dr. Riemens, van Leiden. Rijnsburg. De Staatscourant" bevat de statuten der N.V. Ravensbergen'e Bloem- bollenkweekerij en Bloemenhandel, alhier. Sassenheim. Ten bate der te stichten lighallen hebben drie Christelijke fanfare korpsen, te zamen 75 medewerkenden, een concert gegeven, onder directie van den heer Smolders, in het park Rusthoff. Niet tegenstaande het bitter koud was en de noordwester krachtig doorzette, hadden ve len zich opgemaakt om naar de muziek te luisteren. Het keurige programma werd zeer goed uitgevoerd. Voor muziekliefhebbers had het een mooie avond kunnen zijn: de koude bedierf nu veel. Kerk. bericht. Chr. GereL Gem. KerklaanZondagmorgen, te tien uur, H. A., en 's nam. te vijf uur, nabetrachting, ds. A. Zwiep, van Hillegom. Valkenburg. Kerk. bericht. Ned. Herv. Gem.Zondagmorgen, te tien uur, en 's avonds, te halfzeven (Zondag 37). ds. Hermanides. Voorschoten. Bij de Geref. Keik alhier is beroepen ds. D. K. Wielenga tc Baaiu- brugge. Op 18 Juni, des namiddag., omstreeks drie uur, is hier ontvreemd een zwartgelakt goudgebiesd damesrijwiel, merk D. S. L., vernikkeld stuur met Lucasbel, Bullylamp, vernikkelde velgen, zwart lederen ketting- kast, bandenmerk p. KAAYK, Voorschoten, welke naam ook op het achterste spat- echerm Voorkomt, lastdrager met standaard boven het achterwiel, Terry-zadel. Het rij wiel is nog zoo goed als nieuw. Van dezen diefstal wordt verdacht een manspersoon van middelbaren leeftijd, gekleed met zwart colbertkostuum en dophoed; klein van pos tuur, vermoedelijk kreupel aan het linker been en lam aan de linkerhand (wat echter ook voorgewend kan zijn). Met het rijwiel begaf hij zich in de richting Leiden. De burgemeester dezer gemeente verzoekt opsporing en inbeslagneming van het rijwiel, alsmede aanhouding en voorgeleiding an den dader. Kerk. bericht Ned.-Herv. Gem Zondagmorgen, te tien uur, en 's nam. te vijf uur, ds. H. P. Fortgens. Wassenaar. Door de politic is aange houden een knecht van de wed. W., op grond van het vermoeden, dat hij bij P. alhier, een bankbiljet van f 10 had wegge nomen. Na een scherp verhoor, bekende hij zijn daad. Tot onderwijzeres aan de R.-K. Meis jesschool alhier is benoemd mej. M. P. J. H. Schrijnemakers te Amsterdam. De Raad dezer gemeente vergadert Woensdag 24 Juni a.s., des morgens te 10 uren. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffing bouwverbod. 3. Herbenoeming controleur werkloozenkassen. 4. Vaststelling wegenplan ,,De Drie Papegaaien". 5. Wij ziging bcgrooting. 6. Benoeming onderwijze res U.L. O. -school. 7. benoeming hoofd U. L.O.-school. 8. Aanwijzing tegenwoordig Raadhuis tot tijdelijke U.L.Ó.-school en ver huur woning aan het hoofd der school. 9. Wijziging alg. politieverordening. Kerk. bericht. Ned. Protestanten bond: Zondagmorgen, te halfelff, ds. J. O. Wannee, em.-Remongtr. pred. te 's-Graven hage. Zoeterwoude. De koopman J. v. Sch. den B., uit Leiden, deed bij de politie alhier aangifte, dat hij in de Weipoort door den zoon van den veehouder G. de W. was mishandeld Hij had hem, toen hij om geld vroeg, wat hij nog van hem tc vorderoh had, in plaats van betaald geschopt en ge slagen. Proces-verbaal is tegen De W. op gemaakt. Gisteravond had op den Hooge-Rijn dijk alhier een aanrijding plaats tusschen de auto van den veearts H. uit Leiden en een wielrijder, de metselaar V. van hier. Beiden kwamen uit dezelfde richting rijden en toen de auto het rijwiel wilde voorbij rijden stak de bestuurder daar ook juist over de straat, met het gevolg van gepakt te worden Met een kleine ontvelling aan de hand kwam V. er af, doch zijn rijwiel was nogal gehavend. De heer H. zcide, dat de schade wel vergoed zal worden. Abonné Z., te L. Leiden, Brug Leider dorp, Groenendijk, Brug Koudekerk, Alphen aan den Rijn, Zwammerdam, Bodegraven, Nieuwerbrug, De Roskam, Woorden, Har- melen, De Meern, Utrecht. Totaal 52,2 K.M. Utrecht, De Bildt, Zeist, Austcrlitz, Wou denberg, Scherpenzeel, Renswoude, Do Klomp, Ede. Totaal 41,9 K.M. Ede, Ginkel, Arnhem. Totaal 18,2 K.M. Ede, Bennekom, Renkum, Heteren, Ho moet, Eist, Lent, Nijmegen. Totaal 32,4 K.M. Arnhem, Terlet, Woeste Hoeve, Beekbcr gen, Apeldoorn, 't Loo, Vaa'jsen, Emat, Epe' Heerde, Hattem, Katerveer, Zwolle, 's-HeO renbroek, Kampen. Totaal 79,2 K.M. Amsterdam, Sloten, De Lijnden, Hoofd dorp, Venneperdorp, De Leeghwater, Sa3- Itenheim, Warmond, Warmonderhek, Lei den. Totaal 42,3 K.M. J. J. de L. te A. Alphen, Nieuw veen, Vrouwenakker, Uithoorn, Mijdrecht. Totaal 23,5 K.M. Joh. O., te L. U zult uw leereo taschje weer schoonkrrjgen door het af te wrijven met een flanellen lap, waarop eenige gedroogde kalkaarde. Nawrijven met een in zuivere slaolie gedoopt lapje. A. S., te L. Informeeren bij het fcoofd der politie (burgemeester) te Sehoorsbergen. iWiji kunnen het nier met weten of de bosschen er vrrjl zijn. A. v. D., te L. De avondschool van „Kennis is Macht" wordt geüoudcti in de Jongensschool voor U.L.O., Pieterskerks!r. 3. 's Avonds van 7 tot 10 uur kunt u daar den directeur, den heer Verbrugge, spreken. M. F., te L. Uitgevers-Maatschappij voor Goede Lectuur, Amsterdam. Abonné, te L. Gc moet u aanmelden bij den Raad van Arbeid. Mej. K., te L. Als mevrouw u gedu rende haar afwezigheid naar huis zendt, moet zij u kostgeld geven. H. (HL, te L. Leiden, Voorschoten, Veur, Voorburg, Hoornbrug, Delft, Overschie, Rot terdam, Goïdschalxoord, veer over O11J9 Maas (kosten in totaal 30 cents), Klaaswaal, Middels luis, Numansdorp, (Buitensluis), over zetveer naar Willemstad, Dinteloord, Steen bergen, Oude Molen, Halsteren, Bergen op Zoom, Hoogerheide, Woensdrecht, R illand, Krabbendijke, Kruiningen, Schore, Bieta- lïnge, Kapelle, Kloetinge, Goes, 's Heer- Uecdr ikskïnderen, Wissekerke, 'a Heer- Aiendskerke, Sloeiam, Nieuwland, Middel burg, West-Souburg, Vlissingen. Totaal 171.9 KM.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5