AGENDA. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Vrijdag. Leger des Heils: Tenieampagne. 8 uur. Ds. llermanides. Nulszaal: Alg. vergadering van aandeelh. Ver lot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. 5 uur.. Nulszaal: Openbare vergadering van den Vrijheidsbond. Sprekers mr. Drcsselhuys en Joh. Westerman. 8 uur. „Phebe": Spreker de heer De Jong, van Rotterdam. 8 uur. Volkshuis: Openbare vergadering Vrjjz.- Den». Bond. Sprekers mr. P. J. Oud en mevr, W. van Itallievan Embdeo. 8 uur. Katwijk a. Zee. Openbare Vergade ring S.D.A.P. Gemeentezaal. 8 uur. Zaterdag. Kantoor N.V. Boekhandel en Drukkerij v.l^ E. J. Brill: Alg. vergadering dezer N.V. 11 uur. Leger des Heils: Tenieampagne. Kolonel Feenslra. 8 uur. Zondag. Leger des Heils: Tentcampagne. Kolonel Feenstra. 8 uur. Schouwburg: Fecslvoorstelling door „De Splinters". „Teddy, jij en"ik." Kwartier over 8 uur. Stille Rijn 4: Alg. -ledenvergadering van het Centraal Israëliejisch Wees- en Door gangshuis. 4 uur. Maandag. „De Burcht": Openluchtmeeting R.-K. Kiesvereeniging. Sprekers de heeren C. J. Kuiper, van Utrecht; dr. L. G. Kortenhorst, van Heemslede, en mr. dr. D. A. P. N. Koo ien. (Bij ongunstig weer in „De Graanbeurs" Kwartier over 8 uur. „Zomerzorg"Officieele opening voor het publiek. Concert symphonie-orkeet L.O.-V. 8 uur. Dinsdag. „In den Vergulden Turk": Jaarlijkse Be alg. vergadering van aandeelh. Electrici- teit- en Gas-Mij., v.h. De Vries Stevens. Halfvjjf. Leger des Heils: Tentcampagne. Majoor Rawie. 8 uur. 1 Zoeterwoudsche Singel: AZ., Spel van 'Alva en den Zwij'ger. Halfelf uur 's avonds. WoenBdag. Zoeterwoudsche Singel: AZ., Spel van Alva en den Zwijger. Halfelf uur 's avonds. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor ttellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags- en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Leger-des-Heils-tent, jïinnenvestgracht, bij den molen: Campagne van 13 tot 29 Juni 's Rijks Ethnografisch Museum, Rapen burg 67: Tentoonstelling van Balineeeche platen. Van 6 April tot 6 October op werk dagen van 10 tot 4 uur. JDc avond-, nacht- eiv Zondagsdienst der apotheken wordt vanMaandag 15 tot en met Zondag 21 Juni a.s. waar genomen door de heeren G. F. Reyst, Steenstvaat 35, tel. 130, en D. J. van Driesum, Mare 76, tel. 406. D© apotheek van de „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, is altijd geopeud, d<rók van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoed-reoepten. Alleen voor ledtn van dat fonds. De minister van koophandel en posterijen heeft, naar aanleiding van de heftige cam pagne van de unitaire federatie bij de P. T. T. welke campagne een uilgesproken communistische, anti-nationale strekking heeft en ingegeven wordt door bedoelingen, die volkomen vreemd zijn aan een corpora tieve actie, besloten, dat dergelijke uitingen niet langer kunnen worden geduld en den P. T. T. diensten gelast, alle betrekkingen met die federatie af te breken. ENGELAND. De iinancieele wet daling van hel loon de woekei- commissie staat van be leg in Nienw-Schotland. Het Lagerhuis zit bijkans heele nachten 'door om de financieele wet af te krijgen. Met ^voldoende meerderheid blijft de regee ring telkens baas bij amendemenen etc. In verband met dc daling der kosten van levensonderhoud in Engeland tot 72 pCt. boven die van voor den oorlog, zullen de loonen van meer dan 200.000 Engelsche spoorwegarbeiders op 1 Juli automatisch met een shilling (60 cent) per week worden verlaagd. De commissie onder voorzitterschap van lord Darling, die belast is met het onder zoek in verband met het wetsontwerp ter bestrijding van den woeker, dat in het IIoo- gerhuis is ingediend door lord Carson en in het Lagerhuis door het conservatieve lid Wells, heeft vergaderd en verschillende per sonen ah getuigen of als deskundigen ge boord. De commissie is samengesteld uit le den van beide huizen. De heer James, die als vertegenwoordiger van de geldschieters werd gehooid, betoog de, dat door het leenen van geld legen lioo- ge rente veel minder ellende wordt veroor zaakt dan bijv. door den drank en door het spel en dat het daarom onrechtvaardig is, den geldschieters te verbieden, circulaires rond te zenden, terwijl wijnhandelaars wel het recht hebben te adverleeren en terwijl de tipgevers op'alle renbanen worden toegc- Oaten. Ilij zeide, dat do bankiers, die als voorbeeldige geH!.-T rs worden voorgesteld, in vele geval 1- intl winst maken en pat de paiuihoji.d.-is 2ö pCt. rente mo gen vragen, terwijl zij toch nog altijd het pand in handen krijgen. Met het oog op de weinige zekerheid achtte hij het niet moge lijk, geld legen minder dan 60 pet. voor te schieten. Hij verklaarde, dat indien een geldschie ter 10.000 pond bruto winst maakt, de helft daarvan voor onkosten moet worden gere kend, terwijl 25 pCt. van de vorderingen on inbaar is, zoodat er niet meer dan 15 pCt. j netto winst wordt gemaakt. Verder verklaar de hij, dat van de 30.000 personen, die in j Engeland als geldschieters van beroep slaan ingeschreven, er ten minste 25.000 hoogst eerlijke menschen zijn. Lord Darling merkte op, dal indien de woekeraars inderdaad niet meer dan 15 pCt. winst zouden maken, hun bedrijf lot een der minst rendabele moest worden gerekend. Een andere vertegenwoordiger van de geld schieters zeide, dat het kwaad moest worden gezocht bij de agenten, die 10 a 20 pCt. pro visie opstrijken en" die deftig gekleed in auto's rondrijden om menschen, die in het geheel niet aan leenen denken, er toe over te halen, geld op te nemen. Deskundigen verklaarden, dal 75 pCt. van de faillissementsaanvragen afkomstig zijp van woekeraars, die vaak ongevraagd geld leenen, terwijl ze zeer goed weten, dat hun debiteur niet in staat is, te betalen, in de hoop, dat hij zich later uit vree9 voor een faillissement, op de een of andere wijze het geld zal welen te verschaffen. Bij dergelijke aanvragen tot een faillisse ment, zoo wordt verklaard, tracht de woeke raar steeds alle activa voor zich alleen te krijgen en hij is nooit te vinden voor een accoord, waarbij de activa gelijkelijk onder de verschillende crediteuren worden ver deeld. De voorzitter van de commissie wees er op, dat' vele woekeraars onder welluidende namen werken, die zij aan de gedenkstee- nen der Wèslminster Abdij hebben ontleend. De ..alderman" van Manchester, die na mens de vereeniging van geldschieters van Lancashire en Cheshire sprak, betoogde, dat in vele gevallen, waarin de schulden niet invorderbaar bleken, van een proces wordt afgezien, waarop lord Darling antwoordde, dat deze spreker nu eenmaal uit een philan- tropische streek kwam. Merkwaardig was nog de mededeeling, dat de woekeraars het grootste aantal circu laires plegen te verzenden op den dag na de Derby, omdat dan zooveel menschen schul den hebben ten gevolge van de wedden schappen. De Canadeesche regeering is voornemens, den staat van beleg te proclameeren in de districten van Nieuw-Schotland, waar ge staakt wordt. Een detachement cavalerie en vijftig dragonders werden gisteren te Sydney door de stakers met steenen bekogeld. De dragonders deden een charge op de arbei ders. Verscheidene fabrieken zijn door de slakers geplunderd. De begrafenis en de verassching van den Indischen nafionalistischen leider Das lever de een schouwspel op zonder weerga. De optocht duurde acht uur. Vier duizend men schen volgden de baar en duizenden ston den opgesteld langs den weg. De gemeente lijke bureaux waren gesloten. ITALIË. De Italianasche schuld aan Amerika. De Italiaonsohe gezant te Washington heeft aan Kellogg medegedeeld, dat Italië bereid is officieele onderhandelingen aan te knoopen over de fundeering zijner gehuld. RUSLAND. Verdere bewapening. Naar de Dni meldt, heeft Froenze in een vergadering van de administratief-finan- cieele 9ectie van den raad van arbeid en verdediging een krachtig pleidooi gehouden voor het verleenen van een ruimer crediet voor militaire doeleinden, teneinde de strijdvaardigheid van het roode leger (e ver- grooten. Hij wees er daarbij op, dat de jong ste partijconferenlie zich 'heeft uitgesproken voor een zoo krachtig mogelijk maken van liet leger en dat de regeering den plicht heeft, aan dezen wensoh te voldoen. De laatste twee jaren, zeide hij verder, is reeds veel gedaan voor de verbetering van liet le ger, maar tooli nog niet genoeg. Do sovjet unie moet over een leger kunnen beschik ken, dat in geen enkel opzicht, en vooral wat bewapening aangaat, achterstaat bij een „bourgeois-legcr". Na het pleidooi van Froenze werd aan den revolutionairen militairen raad een extra-crediet toegekend buiten den huidige begrooling om. MEXICO. Aanslag op een gezant. Op een der boulevards in Mexico-slad is een aanslag gepleegd op een. der Euro- peesche gezanten, wiens naam niet wordt medegedeeld. Hij is door een revolverschot gewond. Geen politieke motieven waren hierbij in 't spel. CHINA. De toestand blijft ernstig. Voorzichtigheid der mogend heden. De toestand in China is in zooverre ernsti ger geworden, dat de studenten dienst ne men in het leger van generaal Feng. Te Shanghai verstrekken de Russische consu laire agenten openlijk gelden aan de leiders der stakingen. De correspondent van een officieus Ja- pansch nieuws-agenlschap meldt uit Peking dat de vertegenwoordigers van 60 belangrijke organisaties door den Chineesehen min-ster van oorlog zijn ontvangenzij ei<=chten liet verbreken der diplomatieke bel rekkingen met en een oorlogsverklaring aan Engeland ter wijl zij bovendien verlangden, dat Chinee- sche troepen naar alle handelshavens zouden worden gezonden ter bescherming van de Chineesche bewoners. De minister ant woordde. dal het voor het oogenblik het ver standigst zou zijn zich te beperken tot een vreedzame patriottische beweging en af te wachten tot de buitenlanders zelf uit bun waan ontwaken. Mocht het echter tot het ergste komen, dan zal de regeering niet in strijd met' do verwachtingen van liet volk handelen. Te Tsjoenking zijn ongeregeldheden uitge broken, die .zich zoo ernstig lieten aanzien, dat de Engelsche consul het raadzaam achtte het consulaat te verlaten en elders zijn in trek te nemen. Brilsche onderdanen werden op straat aangevallen cn met steenen gewor pen. De etablissementen van de Asiatic Pe troleum Co. worden door het Engelsche oor logsvaartuig „Teal" beschermd. De staking van de schepelingen is thans ook te Swan- lon uitgebroken. Volgens particuliere telegrammen uil Pe king vreest men een herhaling van de ge beurtenissen van 1900, toen de legaties maandenlang werden belegerd. Generaal Feng heeft - ecnige van zijn bolsjewistisch gezinde troepen gezonden ora de legaties te „beschermen". Meer vertrou wen heeft men echter in de troepen van Tsjang-lso-lin, die thans vóór de poorten van Peking slaan en wier anti-bolsjewistische gezindheid, waaraan aanvankelijk werd ge twijfeld, gebleken is door hun aanval op het grauw, dat zich op het spoorwegstation in de onmiddellijke nabijheid van de buitenland- sche kolonie aan ongeregeldheden schuldig maakte. Twee sovjet-agenten werden geëxe cuteerd en de zoon van Tsjang-lso-lin heeft last gegeven, iedereen neer te schieten, die zich aan onruslstichtirig schuldig maakt. Een burgeroorlog lusschen Feng en Tsjang wordt niet onwaarschijnlijk geacht. In elk geval is j de toestand nog zeer verward. I Nader verneemt de „Times" uit Shanghai: De conferentie lusschen de vertegenwoordi gers van de diplomatieke lichamen en de Chineesche delegatie is afgebroken. De Chi- neezen hebben vastgehouden mm de rege ling van een aantal kwesties, me in het ge heel geen verband honden met de zaak waarom het eigenlijk gaat. De diplomatieke vertegenwoordigers zijn naar Peking terug gekeerd Negentig vroegere gemeentelijke organisa ties gingen aan het hoofd eener reusachtige belooging gisteren in de buitenwijk van Shanghai: de ruilen werden verbrijzeld en de Engelsche en Japansche goederen werden op straat verkocht, tot de troepen van Tsjang tso-lin lusschenbeide kwamen. In het Engelsche Lagerhuis heeft Cham berlain in een verklaring over den toestand in China in sympathieke bewoordingen van de moeilijkheden van China gesproken. De 'regeering zal echter het leven en eigendom barer onderdanen beschermen. De regeering wil een grondig onderzoek instellen naar de beste wijze om de betrekkingen met China te verbeteren en meent dat o.a. de tarief- conferentie daartoe een gunstige gelegenheid zal bieden. Het is te hopen dat' de mogend heden bij China een geest van verzoening en goeden wil zullen aantreffen. Men ziet, Engeland is niet voor eenig ruw optreden en ook Amerika niet. Bij verlan gen naar interventie zoo Engeland ook niet op Amcrika's steun kunnen rekenen. De Vereen. Staten zoeken toenadering tot de Chineezen en voelen weinig voor krachtig optreden. Hoogst opmerkelijk is in dit verband de uitlating van senator Borah, den voorzitter van de commissie voor buitcn- landsche zaken uit den Amerikaanschen se naat. Hij verklaarde zich voor heb prijsge ven van de exterritoriale rechten in China (het recht der vreemdelingen op eigen rechtspraak).-- De vreemde mogendheden (aldus Borah) moeten van die rechten zoo'6poedig moge lijk afstand doen en een politiek volgen die „de onaantastbaarheid' en de nationale vechten van een grcot volk erkent." De Ver. Staten moeten zich in geen ge val in den strijd mengen, meent Borah. De vergadering der vereenigde kamers van koophandel in Japan heeft een motie aangenomen, die de regeering verzoekt met de andere mogendheden samen te werken om de noodige stappen te doeü, ten einde spoedig den vrede in China te herstellen. De Duitsche pers over het Fransche Memorandum. BERLIJN, 19 Juni. (V. D De bladen be- oordeelen de Fransche nota ieder naar hun parlijpositie op verschillende wijze. Over het algemeen zijn de bladen van meening hoewel met verscheidene reser ves dat de nota een geschikte basi9 vormt voor verdere onderhandelingen. Volgens het „Berliner Tageblalt" betee- kent de nota een Fransch-Engelsch com promis, dat ten deel onuitvoerbare eischen inhoudt. De „Vossische Zeilung" ziet in de nota geen document, dal een voorwendsel schep pen wil om Duilschland naderhand bij ver werping schuldig te laten schijnen. Volgens de Socialistische „Vorwaarls" befceekent de nota geen zwaardore last doch een uitbreiding van de door liet Duitsche memorandum aangeknoopte discussie. J)e „Gennania" concludeert dal Frankrijk en Duilschland het in principe eens zijn en stelt voor verdere verwikkel in le ver wijzen naar een Conferentie van óe betrok ken landen. De „Zeil" van Stresemann herinnert aan de woorden van den Rijkskanselier in Dus- soldorf, dat de Rijksregeering eveneens streeft om door onderhandelingen tot een daadwerkelijke vredesgarantie te komen. Volgens de „Deutsche Allgemeine Zei- tung" laten de onlwapeningsnota en het Fransche antwoord jamnier niet erkennen dat het Duits-die aanbod op de Fransche grondstellingen groote indruk heeft ge maakt. De „Lokal Anzeiger" spreek, van eep Poincarislisch document, dat de elhgheids- paetgedachle saboteert. De „Deutsche Tageszeitung" ziet in de j nota geen geschiklen basis voor onderhan delingen. De „Kreuzzeilung" die in het fluiten van een Veiligheidspact geen voordeel ziet spreekt van -een nieuwe kelen. Een duiker in de Vecht aan het weik. Door den heer Ph. S. de Vr. te Weesp, van wien de vorige week een schuit met ruien 20.000 kilo oude metalen in de Vecht ont sloeg, werd een duiker ontboden, ten einde de gezonken metalen weer boven water te brengen. De duiker gereed om in de diepte te verdwijnen. Gevaar voor Caillaux. PARIJS. 19 Juni. (Belg. Tel. Ag.). Als resultaat eener vergadering van de besturen der kartel-groepen blijkt, dat een groot aan tal socialisten niet langer geneigd zijn om de regeering te blijven steunen, vooral met bet oog op de begrootingsmelhoden die de regeering gebruikt en haar Marokko-politiek Gisteravond zouden gedelegeerden der so cialistische groepen en de. administratieve commissie der partij een vergadering houden. PARIJS, 19 Juni (Ilavas). De socialisten hebben tot 1.45 na middernacht beraad slaagd, omtrent de jegens de regeering aan te nemen houding; drie ontwerp-moties wer den aangehouden;' een waarbij zij hun steun aan de regeering opzeggen, een waarbij zij zich tot onderhandelen bereid verklaren en een waarbij zij de regeering voorwaardelijk zullen blijven steunen. Getracht zal nu wor den deze 3 ontwerpen in één motie ie ver eenigen waarvan de tekst aan al de par lementaire groepen en de uitvoerende com missie zal worden voorgelegd. De bladen ge- iooven evenwel dat de houding -der socia listen het kabinet-Painlcvé niet kan scha den. PARIJS, 19 Juni. (V.D.) De fractieverga dering der Socialisten heeft nog geen beslis sing genomen. Op aanraden van Leon Blum zijn alle ingediende resoluties ingetrokken. De leiders komen heden nogmaals bijeen teneinde een gelijkluidende resolutie op te stellen. Een breuk tusschen de regeering- Painlevé en de Socialisten is waarschijnlijk. Finsch hoog bezoek. STOCKHOLM, 19 Juni (VJD.) De Finsche President Relander zal hedenvoormiddag te Stockholm arriveeren. In zijn gevolg bevin den zich de Finsche minister van buiten- landsche zaken en verscheidene andere le den van het kabinet. Hij zal ontvangen wor den door Koning Gustaaf en in diens paleis vertoeven. Zijn bezoek zal drie dagen duren. In verband met dit bezoek is een groep voor aanstaande Finlanders te Stockholm aange komen teneinde de Ballische Jaarbeurs le besludeeren. Senator La Follette overleden. NEW-YORK, 19 Juni. (V.D.) Het overlij den wordt gemeld van Senator Robert Ma rio La Follette in den ouderdom van 70 jaar. Senator La Follette was de bekende derde candidaat bij de'vorige Presidentsverkiezin gen. Ilij was tevens Gouverneur van Wis consin. Pierpont Morgan zeer ernstig ziek. NEW-YORK, 19 Juni: (V.D.) Pierpont Mor gan, de wereldbekende bankier, is zeer ern stig ziek. Er doen zich symptonen van slaap ziekte voor. Zijn toestand is verontrustend. De staking in Nieuw-Schotland.v SYDNEY: 19 Juni (N. T. A. draadloos). 175 bevelen tot inhechtenisneming zijn uit gevaardigd legen personen, beschuldigd van deelneming aan oproer en plundering. De toestand in China. KANTON, 19 Juni. (Reuter). In een door burgers gisteren gehouden monster-meeting werd besloten de algemeene staking af te kondigen en den boycot uit te spreken over Britsche, Japansche en Amerikaansche goederen. De datum waarop de staking zal ingaan is nog niet bekend, doch is waar schijnlijk 20 of 22 Juni. Gevreesd wordt, dat de slaking zal worden gevolgd door nnlivrecmdclingen-onlusten. De autoriteiten in de Europeescho wijk hebben maatrege len genomen om aan alle gebeurlijkheden het hoofd le bicden. Tc Peking is het zeer rustig; sedert Maan dag werden geen beloogingen gehouden, en de pogingen om een boycot in 't leven te roepen, hebben niet veel succes gehad. IÏANKOW. 19 Juni. (Reuter). De toestand blijft kalm; studenten en agitators zijn uil Peking en Shanghai aangekomen, met het Hoe Amnudsen ontvangen werd. KINGSBAY (Spitsbergen). 19 JuDi. (Y.D De bevolking lieeft Amundsen op ent hu-, siasle wijze ontvangen. De dappere reizi ger wei;d door talrijke bewoners omannd en gekust. Amundsen deelde mede belangrijke waarnemingen gedaan tc hebben. Hevige stormen in Patagonië. BAIRES, 19 Juni. (V. D.) Vijf dooden wor den gemeld door de stormen in Patagonië Een dam werd. doorgebroken le Comodoro waardoor 300.000 barrels petroleum in <ïe zee vloeiden. doel de geeren. vreemdelingen-boycot le propa- HONGKONG, 10 Juni. (Reuter). De vrij- willigeis hebben aanzegging gekregen zich gereed le houden voor mogelijke mobilisa- J lie, wanneer het noodig mocht blijken. STADSNIEUWS. Wij vernemen, dat er voot het open» uchtspel op Dinsdag- en Woensdagavond a.s. nog eenige plaatsen beschikbaar zijn. H. M. de Koningin in Zwitserland. II. M. de Koningin heeft gisterochtend zich van Chamonix naar den voet van den Bossonsglelcher begevende, een klein auto ongeluk gehad, doordien de auto, reeds stil staande, onverwacht achteruitreed. De auld werd in de vaart gestopt door een droge sloot op korten afstand van de stopplaats. De Ko ningin heeft een zeer lichte verwonding door kneuzing van drie vingers der rechter hand, bekomen. Er is niet' de minste reden tot eenige ongerustheid. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft het advies van den Hoogen Raad van Arbeid gevraagd omtrent een voorontwerp van wet, regelende de verbin-. d end-verklaring van collectieve contractie Ti. De voorzitter van den Raad heeft omtreofc dit ontwerp prae-advies gevraagd van com missie XII. De commissie zal vermoedelijk niet vóór September a.s. bijéénkomen. De echtgenoot van mej. S„ in Den Haag, die er van verdacht wordt zijn vrouw, met loodwit te hebben willen vergiftigen en Dinsdagnacht door de politie is gearresteerd, is heden ter beschikking der Justitie gesteld en in het Iluis van Bewaring ingesloten. De Emigratie-Centrale Holland te 's-Gravenhage bericht, dat in Canada fclj goede landbouwers nog verschillende plaat sen beschikbaar zijn voor landhou.varba ders. Inlichtingen worden door de Centrale gaarne verstrekt. Wij vernemen, dat de plannen van de firma Bensdorp en Co., ora haar bedrijf te Amsterdam naar Bussum over te bren gen en aldaar in de gebouwen barer Cacao- en Chocoladefabrieken te huisvesten, geheel ten uitvoer zijn gebracht. Naar ons verder ter oore kwam, wordt er over gedacht, de vrijgekomen fabrieksgebouwen te Amster dam thans van de hand tc doen. Het ge bouw te Amsterdam is thans geheel ont ruimd. Gisteravond pl.m. acht uur had Exloërmond een droevig ongeluk plaats, landbouwer Moorlag te 2de Exlocimond, die bezig was met het binnenhalen van hooi, werd vergezeld door ^zijn pl.m. 7-jarig zoontje. Ilij was juist met een paar voer hooi binnen, toen zijn zoontje nog even terugliep om den arbeider, die ook met twee voer in aantocht was, af le halen. Het kind wilde toen tusschen de beide wipkarren kruipen, om mee naar huis te varen, doch kwam te struikelen en viel vlak voor de tweede wipkar, waardoor hel Tad het kind over het hoofd ging en dit geheel verbrij zelde. De dood trad onmiddellijk in. Gisteren heeft de Tielsche rechtbank opening van de instructie gelast tegen den burgemeester van Liendqn, den heer C. de Jonge, die zich destijds schuldig heeft ge- j maakt aan geweldpleging en inmiddels uit de preventieve hechtenis ontslagen was. Terwijl gisteravond een vxachlauto van de firma Peddemors op den Oolemai'-. sumschen straatweg bij Zwolle uitweek voor een fietsende dame, geraakte de 12-jA* *ige L. de Wcerd, doordat hij van de b4*

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2