buitenland. KUNST EN LETTEREN. Leidsche Begrafenis-Cütierneming Het V/eiligheidspact. Kougevat?i i Abdijsiroop RECHTZAKEN. nemen, dat de ijstoestanden een landing verder noordelijk zouden veroorloven, moet ook een landing aan do Pool zelf, met ge legenheid tot het doen van waarnemingen en peilingen onmogelijk geacht worden. Wij waren van oordeel dat alleen maar om de Pool te vliegen zonder het doen van deze nauwkeurige waarnemingen, welke alleen op het ijs mogelijk zijn, geen redelijken zin had en daarom niet waard was, dat groole risico op ons te nemen. We kwamen daar om overeen om in plaats van verder noord waarts te gaan, den koers van onze terugreis verder oostwaarts te bepalen ten einde tot dusver dhonldekte wegen te volgen. Gezien dat de vliegtuigen in het ijs opgesloten zaten en het waarschijnlijk do grootste moeite zou kosten om weer bp te stijgen, begon de toe stand kritiek te worden. Teneinde de dage- lijksche rantsoenen zoo lang mogelijk le la ten duren werden wij van den eersten dag al gerantsoeneerd tot 300 gram per hoofd. Om een vliegtuig vrij te krijgen hokken we al onze krachten samen op de N. 25 en de volgende 24 dagen ondervonden we alle denkbare moeilijkheden, veroorzaakt door de kuren der grillige Poolzee. De N. 25 werd slechts na de grootste krachtsinspanning vrijgemaakt. Hoewel het toestel daar de spo ren van toonde, kregen we het practisch on beschadigd uit het pakijs op do plaals van vertrek, die we op eenigen afstand gelijk ge maakt hadden. 14 Juni kwamen er scheuren in het ijs; welke dreigden een derde van ons werk op het ijs te niet (e doen. Den volgenden och tend deden wij zonder een verdere verlen ging om de baan van vertrek te beproeven, opstijgingsproeven met een zeer verminder de lading. Bijna do geheele uitrusting werd ter zijde gelegd en wij behielden slechts kleine voorraden leeftocht en een hoeveel heid benzine om naar het Zuidan te gaan. De opstijging slaagde en wij zetten koers naar de aangegeven plaals. Na een opwin dende vlucht, gedeeltelijk in den mist, be reikten we de Noordkaap van N.O. land, na een vlucht van 8 u. 35 ra. Toen landden wij en wachtten op gunstige winden voor de voortzetting van onzen tocht, om de vlucht voort te zetten met de overblijvende 120 L. benzine, naar een plaats binnen het bereik van het benzinegebied van de Hobby. Wegens den mist schatten wij het gebied, geobserveerd op onze terugreis, op slechts 60,000 vierk. K.M. Aldus heeft de expeditie in het gebied 100,000 vierk.MC.M. die tot dus ver niet ontdekt waren, waargenomen. Onmiddellijk na de daling kwam de Noorsche zeehonden jager Sjoeliv uit de Bautsfjord voorbij, die naar het Westen voer. Wij gingen er dadelijk hoen en werden vriendelijk aan boord ontvangen. Het schip nam het' vliegtuig op sleeptouw. Tegen den nacht wakkerde de wind aan tot een storm, waardoor het schip gedwon gen was een schuilplaats te zoeken onder beschutting van het land aan den Westkust van Lady Franklins Baai, waar wij 's nachts bleven. Daar het weer 16 Juni niet beter werd, werd liet toestel vastgelegd op het lamdijs in deze baai en ver'.Tokken dé le den der expeditie met de Sjoeliv naar Ko ningsbaai om benzine te halen en later het vliegtuig weer op te halen. Wij kwamen 's nachts ongeveer 1 uur te Koninesbaai aan. Bij wb vlucht zijn de zonnecompassen van Görz van het meeste belang gebleken en 'hebben uitstekend voldaan. Geen ander vlieg tuig dan de Demaed zou een dergelijke proef hebben kunnen doorstaan. Haar speciale constructie, die van elk ander afwijkt, maakte ze speciaal voor ons doel geschikt. De Rolt Roycemotoren versterkten reeds in de eerste weinige uren ons vertrouwen en niet éénmaal op onze latere vlucht zonder de mogelijkheid van te landen, voelden we de geringste angst. Gedurende ons verblijf in het Noorden sloegen de motoren steeds on middellijk aan en zij hebben ons gered, toen we gedwongen waren hen weg te balen uit bet dreigende drijtijs. (get.) Amundsen. De locneel-lcopbaan van Hans van Ees. Hans van Ees zal dan Zondag hier ter stede een tooneeljubileum vieren. Weliswaar een heel bescheiden, „nog maar 12'/' jaar", doch moet men niet bescheiden beginnen? Dat is de gang van zaken bi] alles en dus Van Ees verbeeldt zich trouwens ook heelemaal niet anders le zijn ook in dit geval. Waar het een oud-stadgenoot betrof, die nog gaarne in Leiden vertoeft en 's zo mers geniet op de Kaag en omgeving, meen den we goed te' doen dezen acteur, die de laatste jaren vooral zoo naar voren is geko men, eens meer en beter te introduceeren Wij zijn licin daarom gaan interviewen en werden joviaal ontvangen. Nu bespare men ons de zoo langzamerhand geijkte interview methode: knus zitje, een lieftallige thee- schenkende eehtgenoote, enz., enz men kent zeker wel dat recept. Ter zake: Hans van Ees was niet voor liet loonoeJ bestemd. Zijn ouders zagen hem gaarne offi cier worden en hij ging naar Kampen en vandaar, met de fraaie degen van meester op geweer en sabel naar Amsterdam. Van studie kwam niet veel meer en toen hij een kansje kreeg den militairen dienst vaar wel te zeggen, accepteerde hij dit met beide banden. Het slagen lukte hem slechts dank zij oordeelkundig optreden van .den toennia- tigen minister Kool tegen advies van com pagnies-, bataillons- ei. regimentscomman dant in. Terug fn dc burger-maatschappij ging hij in het assurantie-vak en had veel succes, toen de Mij. Fatum de arlspolissen invoerde. Eerst werd Leiden afgewerkt, toen Utrecht etc. Een aardig duitje kon hij over leggen, waarvan hij profiteerde, toen hij de iooneelwereld betrad. Dat ging zeer eigen aardig. Toen hij eens in „De Turk" biljartte, werd hem gevraagd leider te worden van de tooneelvereeniging W'ie) W(il) D(ie) K(an). Hij was immers beroepsacteur. En toen de opvoering van ,,'t Goudvischje" prachtig verliep, schreef ons blad, dat dit geen won der was onder leiding van zoo'n beroepsac teur. Drommels, dacht Hans, als dat zoo is, dan moet het maar. Zoo komt zijn gaan aan 't looncel nog eenigsztns op Tekening van hot „L. D." Enfin, geneeren behoeven wij er ons niet voor, het tooneel ie in hem verrijkt. Do laatste reserve verviel, toen Hans met zijn toen 14-jarige zuster Annie in Amster dam Sara Bernhard had gezien in „l'Aiglon" en „Marguérite Gauthier". Het plan. stond vast. Enormcn indruk maakte dit en thuis speelden zij samen scènes uit het laatste. Annie voor Marguérite, Hans voor Armand Duval. Hun moeder was er „kapot" van en het aanvankelijk verzet der ouwelui werd opgegeven. Hans solliciteerde, r.adal Annie iutusschen declamatie-lessen had genoten van Louis de Vries en twee jaar tooneelschool had gehad einddiploma werd geweigerd, ze was nog veel te jong met haar pijpekrullcn I bij Royaards voor beiden. Annie kreeg f 30 per maand, hij zelf werd volontair. Hij kwam le wonen op een bovenkamertje, waar vroe ger Eduard Jacobs had gehuisd. Breed had den ze het niet de verdiende assurantie duitjes kwamen goed van pas. Na een jaar ernstige studie in adem-techniek, plastiek, zoggen van verzen en in eenvoud vroeg Hans salaris, maar dat werd geweigerd. An nie's salaris steeg lot f40 per maand. Zoo ging het weer een jaar verder. Toen kwam or een aanbod van Chrispijn Jr. van f7.50 en f 12.50 por week voor hom en Annie, dat gretig werd aanvaard. Onder diens goede lei ding werd een jaar gewerkt; vooral het mo derne Fransche genre werd gespeeld. Spe ciaal op een goede garderobe werd daarbij nog gelet, 't Was kostbaar, maar het moest. Na dal jaar ging de zaak failliet, maar An nie en hij redden zich bij Verkade, wiens aandacht op hen was gevallen. Hun salaris sen stegen tot f2100 en f2600 per jaar. (Verkade heeft, terloops gezegd, veel gedaan voor goede salarissen). Die groole sprong gaf moed en prettig weid er.gewerkt. Geleerd werd er som3 als op een college. Geheol an ders weer als bij Royaards en Chrispijn Dr. Bernadi, de Ernst van Ernst, etc. kwamen op 't repertoire. Toen volgde Verkade's de bacle met de Rotterdammers, waaruit het gezelschap van Cor v. d. Lugt Melsert voort kwam, waarhij Annie werd aangesteld. Hans stond op straat. Hij schreef Herman Hcyer- mans. Deze zeide iemand noodig te hebben, die alles durfde. Waarom zou Hans niet durven? Vooruit Weer werd het anders. Heyermans legde allen nadruk op het natuurlijke, op het mensch zijn. In „Kok en Springer" zou Hans Springer spelen. Ilij zat er eerst wel wat mee in de maag. Een ouderwélsch type wilde hrj niet, een anderToevallig, ontmoette hij mr. Frits Kokowski hij had zijn Sprin ger. Volgde de Herman uit „Vorstenschool"; IIan3 vond nieuwe accenten, b.v. bif de slrophen „Hanna ik geloof" en bij het vr-.- gen om roos, waarmee hij veel succes oogstte. Weer nieuwe regie onderging Hans van Jan C. de Vos Sr. Hij leerde cr om zoo te zeggen niks en veel: het absoluut natuur lijke spel. Zoo in Van Epen's „Als do ker sen bloeien". Ook Jan Musch maakte Hij mee als regisseur, 't Ileele rijtje ging hij langs! Met een eigen gezelschap zou nans ioen naar Indié, maar 't ging niet finanliën. Toen maar mee met Cor Ruys met geheet modern repertoire als „Femina", „Om 10.000 dollar", „Potasch en Feriemoer", ,,'t Cafétje". Hard werd er gewerkt. Hans verzorgde daarbij ook grootendccls 't zake lijke gedeelte.' Hij werd ziek, ernstig ziek, zoodal zelfs een oogenblik werd gedacht, dat hel uit-zou zijn met zijn spelen. Weinig hoop op herstel, kwam er in do pers. Hij kikkerde weer op. Een hoop ellende en tc.- genwerking heeft Hij op deze Indische lournée doorstaan, doch veel van Indië ge noten, een mooi land, dat hij nog eens weer hoopt te bezoeken. In Holland terug, werkte hij een jaar als regisseur van vereenigingen b.v. een in Rot terdam en bij het Delftsch Studenten-too- neel en speelde één-acters bij Max van Gel der in A'dam. Toen naar v. d. Lugt, die zijn zwager was geworden. Speelde kleine rollen b.v. in Guitry's ,,Jo t'aime", in „De man, die de klappen krijgt", waarbij hij tevens als inspicbnt optrad, een verant woordelijk baantje, daar alles precies in elkaar greep, in ..Boefje" als opa en onver wachts moesl»hij hier in Leiden voor Cor v. d. Lugt, die hersch was geworden, na de pauze invallen als mr. Halma in de rechls- scene. Onvoorbereid hield hij liet pleidooi 't liep prachtig. Den volgenden dag speelde hij do heele rol in Bergen op Zoom. Het toon cel spel ersvak i3 gemakkelijk en moei lijk! In een week lijds studeerde hij „Dolle Ilans" in, na Brondgeest een gevaarlijk experiment maar dat weer slaagde en dan Pitjevogel in „Als dc ster bleef slille staan" subliem, gelijk bekend. Ziedaar in vogelvlucht het tooneeMeven van Hans van Ees in 121/. jaar. Een met groole slappen heengaan over zoo'n „kope ren" periode,. Is hot noodig daar nog aan toe ie voegen over zijn jeugd, over zijn 6childeren-!iefhebberi], die hij met zijn eohtgenoole gemeen heeft, over tooneel- inlriges, over de oorzaken der tooneel- malaise door te veel gezelschappen, te veel zin om „directeurtje te spelen", te veel ac teurs en actrices, die iifsPlankénland niet thuis hoeren, te voél litteratuur op het too neel, over het zoeken naar nieuwe paden? We ineenen het overbodig en bier niet op zijn plaals. Gaarne had Hans van Ees met „Dolle Hans", een rol, waarvan hij houdt, wiHen komen, maar dat mocht niet. Toen werd ge nomen oen pretentie-looze blijspel-klucht van Jan van Ees, zijn broer, ja, het-is een arlislen-familie! getiteld „Teddy, jijen ik", waarin ook Lucy van Ees, Jan. C. de Vos Jr. en Nora de Vos mee spelen. Zondag kan men in den Schouwburg Iiier werd hem alle medewerking verleend, in tegenstelling met vele andere plaatsen den oud-stadgenoot begroeten,, die tevens zijn spelen dienstbaar maakt voor hel Ned. Olympisch Comité door 10 pet. af te staan der netto-recette, f 25 werd reeds afgedragen na een voorstelling in Den Haaj. Voor volgend jaar is hij weer geënga geerd bij Cor v. d. Lugt Melsert, dia om zich heen heelt geformeerd een'groepje ge trouwen, dat werkelijk een „ensemble" vormt. Waarheen het lot hem verder voert. RECLAME. AUTO-T RANSPORTENJ CREMAT1È H. P. H. HEEREWEER TELEFOON 8«1 - LEIDEN 7797 Divers documenten inzake 'l veiliglieids- pact zijn gepubliceerd. Deze documenten omvatten de op 9 Febr. gedane Duitsche voorstellen, de memorie dienaangaande, door den Fransclien gezant le Berlijn op 16 Juni aan Slrescmann ter hand gesteld, en de correspondentie, welke in dien tusschentijd gewisesld werd tusschen de Britsche en de Fransche regeering. Deze correspondentie bestaat" uit het voorgestelde Fransche antwoord aan Duilschland, het welk aan de Britsche regeering werd voor gelegd, ora daarover haar opmerkingen te maken, de Britsche commentaren daarom trent, de ophelderingen door Frankrijk van zekere duistere punten in zijn ontwerp, een volledige uiteenzetting van de Britsche hou ding ten aanzien van de Europeesche ver plichtingen, en de wijzigingen, in het Fran- sch antwoord aangebracht op het voorstel der Britsche regeering. De aanvaarding van nagenoeg al deze wijzigingen maakte het mogelijk dat het antwoord in zijn laatslen en hernieuwden vorm definitief door de Engel- sche regeering werd goedgekeurd. De repro ductie van liet ontwerp in al zijn stadia, vergezeld van de vriendschappelijk le ken nen, gegeven redenen tot veranderingen, bij de procedure voorgesteld, is nagenoeg zon der voorbeeld in de diplomatie. Het Duitsche aanbod. In zijn voorstellen verklaarde Duilschland bereid le zijn, een verdrag aan te gaan, waarbij de bij den Rijn belanghebbende mo gendheden, vooral Engeland, Frankrijk, Ita lië en Duilschland, voor een langdurige, eventueel meer speciaal aan te duiden pe riode, tegenover de Vereenigde Staten als trustee de plechtige verbintenis zouden aan gaan, geen oorlog te zullen voeren tegen een der andere contracteerende staten. Een veel omvattend arbitrage-verdrag zou kunnen worden verbonden met zulk een verdrag. Duilschland is eveneens bereid, dergelijke arbitrage-verdragen te sluiten met' andere stalen, waarin een vreedzame regeling van juridische en politieke geschillen wordt be paald. Bovendien wordt een verdrag voorgesteld, waarbij de huidige territoriale status aan don' Rijn wordt gewaarborgd mét gemeen schappelijke garantie door dc contractee rende partijen, tegelijk met de garantie door de contracteerende staten van het ten uit voer brengen der verplichtingen betreffende de dennlilairisatie van het Rijnland, welke Duitschland op zich genomen heeft ingevol ge de arL '42 en 43 van het verdrag van Versailles. Het Qoedgekemde Fransche antwoord. Het Fransche antwoord, zooals hel door de Engelsche regeering is goedgekeurd, en op Dinsdag j.l. aan Slresemann werd over handigd, bestaat uit een kort protocol in zeven afdeelingen, die de voornaamste pun ten behelzen, waaromtrent een voorloopige overeenkomst noodzakelijk 9chijnt als grond sla? voor toekomstige onderhandelingen. liet protocol verklaart, dat de Fransche regeering en haar geallieerden den stap, die door de Duitsche regeering is gedaan, be schouwen als een ernstig bewijs van vreed zame bedoelingen welke met de hunne* over eenstemmen, en het verlangen te kennen gaven, allen betrokken 9lalen supplemen taire waarborgen tot veiligheid le geven bin nen het kader van het verdrag van Ver sailles. De eerste afdeeling wijst er op, dat de geallieerde stalen gebonden zijn door liet statuut van den Volkenbond, en er geen overeenkomst tot stand zou kunnen komen, tenzij Duilschland dezelfde rechten en plich ten op zich neemt, door lot den bond toe le treden, onder de voorwaarden, uiteenge zet in de nota van den Raad van den bond op 13 Maart jd. De tweede afdeeling verklaart, dat het onderzoek naar waarborgen geen-enkele wij ziging der vredesverdragen in zich kan sluiten en de te sluiten overeenkomst geen revisie kan omvatten of in de praktijk wijzi ging tengevolge kan hebben van overeen komsten, vastgesteld voor de toepassing van ecnige hunner clausules. Aldus kunnen de geallieerden in geen geval afstand doei* van het recht op te komen tegen het in gebreke blijven van het nakomen der bepalingen van deze verdragen, zelfs als de clausules die niet rechtstreeks betreffen. Afdeeling III bevat de uitdrukking van waardeering der Fransche regeering van de verwerping van elk denkbeeld van oorlog tusschen de contracteerende stalen ten aan zien van het Rijnland, en verklaart, dat Bel gië onder deze staten moet worden begre pen. Zij voegt er bij, dat het pact «een in vloed zou kunnen hebben op de bepalingen betreffende de bezetting van het Rijnland of het ten uitvoer brengen van de voorwaar den, aangaande de overeenkomst inzake het Rijnland. Afdeeling VI behandelt de voorgestelde arbitrage-verdragen, waarbij een vreedzame regeling wordt voorgeschreven van alle juri dische en politieke geschillen, en zegt: Frankrijk is van meening dat zulk een ar bitrage-verdrag een natuurlijke aanvulling zou zijn van het verdrag aangaande het Rijnland. Tusschen Frankrijk en Duilsch land zou zulk een verdrag van toepassing moeten zijn op alle geschillen, en geen ruim te moeten laten tot gewelddadige actie, be halve wanneer zulk een actie werd onder nomen in overeenstemming met van kracht zijnde verdragen tusschen de partijen of het Rijnland-verdrag, of krachtens waarborgen, door de partijen, of een daafvan, gegeven bij een arbitragevverdrag. Een arbitrage-ver drag. Een arbitrage-verdrag van gelijken aard tusschen België en Duitschland zou niet minder noodzakelijk zijn. Om aan deze verdragen volle kracht te geven, zou hun na koming verzekerd moeten zijn door een ge meenschappelijke en individueele garantie van de mogendheden, die ook deelnemen aan de territoriale garantie, vervat in liet Rijnland-verdrag, zcodat deze garantie on middellijk in werking zou treden, indien een der partijen weigerde, liet geschil aan arbitrage te onderwerpen, of de hulpmid delen aan te wenden, door de arbitrage bepaald tegen vijandelijke maatregelen. Wanneer een der contracteerende par tijen, zonder over te gaan tot vijandelijke maatregelen, in gebreke blijft zijn ver plichtingen na te komeD, zal de Raad van den Volkenbond voorstellen, welke stap- pen zullen worden gedaan, om liet verdrag te doen uitvoeren. Afdeeling V constateert met genoegen, dat Duitschland bereid is, dergelijke arbi trage-verdragen te sluiten met alle Staten, die daartoe genegen zijn en geeft 't donk beeld der geallieerden te kennen, dat de vrede van Europa niet volledig gewaar borgd zou kunnen worden bij afwezigheid van zulke overeenkomsten tusschen Duitsch land en zijn naburen. Afdeeling VI bepaalt, dat niets in de beraamde verdragen invloed kan uitoefe nen op de rechten en verplichtingen, welke verbonden zijn aan het lidmaatschap van den bond volgens het bondsverdrag. j Afdeeling VIL verklaart, dat alle tot stand gekomen overeenkomsten gelijktijdig m werking zullen treden en onder de auspi ciën van den bond zullen worden gesteld. Zij geeft te kennen, dat het aangenaam zijn zou, als Amerika wilde deelnemen aan het werk van algemeenen vrede en veilig heid en vraagt Duitechland om een ant woord, hetwelk het openen van onderhan delingen zal gedoogen. De besprekingen met Enge land vooraf. In den loop der EngelschFranscjhe cor respondenfcie verklaarde de Britsche regee ring op 28 Mei, dat zij het Fransche ont werp in zijn origiueelen vorm niet geheel kon steunen, en lied aan het te wijzigen, zoodat het beperkt werd tot een verklaring van inzichten, die door al de geallieerden werden gedeeld. Bij het insluiten van het hervormde ont werp wordt herinnerd aan de Britsche mecning over de veiligheid, zooals deze was aangeduid door Chamberlain te Ge neve: dat de beste weg om het program ma van veiligheid, arbitrage, cn ontwape ning uit te voeren was met samenwerking van den Volkenbond een aanvullingsver drag te sluiten door speciale regelingen te maken, voor speciale behoeften, van zuiver defensieven aard, opgemaakt in den. geest van dep bond en onder zijn bestuur. Dezelfde nota geeft te kennen, dat de Britsche regeering alle verdragen goed keurt van arbitrage of verzoening, welke de continentale mogendheden mochteu aangaan, mits haar verplichtingen tegen over dep Volkenbond daardoor niet worden gemaakt. Voor zoover de Britsche regee- j ring betreft, wordt zij door haar over de wereld verspreide verplichtingen in een po sitie geplaatst, verschillend van die der continentale mogendheden. Desniettemin is de Britsche regeering in principe be reid, waarborgen te geven, die logisch voortvloeien uit den territorialen waarborg j van het Rijnland, voor de arbitrage-verdra gen, die gesloten kunnen worden tusschen Duitschland en zijn westelijke naburen, die het verdrag hebben gctcekend. Het soort van waarborg, dat overwogen wordt, zou in werking treden, indien een der par tijen in gebreke bleef, het geschil te ver wijzen naar arbitrage, of de beslissing ten uitvoer te brengen, indien dit in gebreke blijven was ^prbonden met het overgaan tot vijandelijkheden. De waarborg zou van defensievcn aard zijn, en geen verplichting leggen op de Britsche regeering, om tot geweld haar toevlucht te nemen, elders dan in de ge- bieden, aangeduid door het voorgestelde j Rijnland^>act, en zij zou in geen geval werken ten gunste eener partij, die arbi trage had geweigerd, of geweigerd had zich te onderwerpen aan de scheidsrechterlijke i beslissing. De nota, gedateerd 8 Juni, welke Cham- i berlain aan Briand overhandigde op de vergadering van den Raad van den Vol kenbond vóór eenige dagen, en waardoor Briand verklaren kon, dat een Engelsch Fransche overeenkomst was bereikt, aan gaande den inhoud van h*t antwoord aan Duitschland, bevat de volgende belangrijke passage: „De Fransche regeering onder stelt terecht, dat de Britsche regeering er kent, dat het voorgestelde Rijnland-ver drag niet kan werken als een hinderpaal, om Frankrijk te beletten, te handelen in overeenstemming met zoodanige waarbor gen, als het heeft gegeven aan arbitrage verdragen tusschen Duitschland en zijn na buren, en zij is het derhalve eens met af deeling IV van het antwoord. De Britsche regeering beschouwt dit voorstel inderdaad als vanzelfsprekend en als evenzeer van toepassing op alle staten, die het voorge stelde pact hebben onderteekend. Indien het goed begrepen wordt, zal het niet moei lijk'zijn, hierin te doen toestemmen door alle betrokken partijen, want het is de bij zondere toepassing van de algemeehe theo rie, die in het belang van alle. partijen dc grondslag moet zijn der wederzijdsehe re geling, die thans wordt overwogen. Het pact en de daarmede verbonden overeen- komsten moeten noodzakelijk zoo worden" opgemaakt, dat zij eenerzijds de meest vol ledige veiligheid geven aan alle betrokken mogendheden, zoo lang zij de verdragsver* plichtingen nakomen, terwijl zij anderszijda niet kunnen worden ingeroepen door een schuldige mogendheid om haar te bescher men tegen de gevolgen eener willekeurige inbreuk op haar verdragsverplichtingen". RECLAME. neemt AKKER's SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". PRINS DER NEDERLANDEN, thuisreis, pass.'17 Juni Porim. SAPAROEA, thuisreis, 18 Juni van Port Said. SERAM, thuisreis, 10 Juni van Karachi, HOLLAND—AMERIKA LIJN. EDAM, 19 Juni van R'dam le Havana verwacht. KINDERDIJK, 17 Juni van R'dam le Van couver. STOOBV.-MAATSCH. „OCEAAN". TELEMACHUS, Java n. Amst, pass. 17 Juni Safress. SARPEDON, 16 Juni van Hongkong n, H'dani. MENTOR, Japan n. R'dam, pass. 17 Juni Sa gr es KON. WEST-IND. MAILDIENST. BRIELLE, 13 Juni van Antwerpen i« Amst. HOLLAND—BRITSCH-IND1E LUN. i KOUDEKERK, uitreis, 17 Juni le Bombay. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DELFLAND, 18 Juni van W .-Afrika (e Amst. IvLirFONTEIN, 19 Juni van R'dam te Kaapstad verwacht. EALCTON-LIJN. STAD AMSTERDAM, 17 Juni van Quebec n. Wabana. AGNETAFARK, IS Juni van Tripoli te Malta. JAVA.—CEINA—JAPAN LIJN. I TJISALAK, 17 Juni van Shanghae naar Java. JAVA—BENGALEN LUN. BOETON, 17 Juni van Sabang n. CTaï. cutta. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. i ZIJLDIJK, uitreis, 17 Juni te Fernaiu- buco. KON. HOLL. LLOYD. ORANIA, uitreis, 18 Juni van Baliia. ZEELANDLA, thuisreis, 19 Juni ie Bahia verwacht. ROTTERDAHSCBE LLOYD. TERNATA, 17 Juni van Falmouth n. Bir kenhead. i HOLLAND—AUSTRALIË LUN. ALMKERK. uitreis, 18 Juni te Genua. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. RIJN, 17 Juni van Kopenhagen naar. Brahestad. CALL1STO, 16 Juni van Montevideo n. Bosario. PENDRECHT, Londen n. Conslanza, pas», 17 Juni Ouessant. JOBSHAVEN, 16 Juni van R'dam te Oslo. MIRACH, 16 Juni van R'dam te Cadix, SULTAN VAN LANG KAT, Houston a. ltouaan, pass. 18 Juni Lizard. WINTERSWIJK, 17 Juni van Swansea te Montreal. SEBARA, 17 Juni van Singapore n. Amst, AMSïEP.DAiiSCH GERECHTSHOF. De gasfabriekkwestie te Schoten. Dit Gerechtshof deed uitspraak in de zadk tegen den gewezen directeur van de gasfabriek te Scholen, die op 29 December door de rechtbank le Haarlem veroordeeld was tot V/a jaar gevangenisstraf, daar hij als ambtenaar een gift had aangenomen, wetende, dat dit gedaan werd om iets te doen in strijd met zijn plichten. Driemaal had hij liet feit- gepleegd. De advocaat- generaal had vernietiging gevraagd van het vonnis en V/s jaar. gevangenisstraf met af trek van 6 maanden voorarrest geëischt. liet Hof vernietigde het vonnis. Opnieuw rechtdoende verklaarde het den beklaagde schuldig aan twee der ten laste gelegde fei ten cn veroordeelde hem deswege tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van dne maanden voorarrest. ARNHEMS CH GERECHTSHOF. De ,,St.-Willebrord"-kwestie te Arnhem. De adv.-generaal bij dit Gerechtshof eischle tegen den administrateur van het R.-K. schoolbestuur „Sh-Wallebrord", C. Vrucht, die door de Arn'hcmsche rechtbank 7 April jl. wegens valschheid in geschrifte, tweemaal gepleegd, en wegens hot opzette lijk gebruikmaken van valsche handteeke- ningen wa3 veroordeeld tot een ge van-, genisstraf .van drie maanden, opnieuw drie maanden gevangenisstraf, met vernietiging op .formeele gronden van het .vonnis van de rechtbank. De verdediger, jhr. mr. Van Nispen tot Pannerden, drong in zijn pleidooi aan op vrijspraak, subs, een ywrwaaxdslijke ver-, oordeeling.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10