No. 20019. WOENSDAG 17 JUNI Anno 1926 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH ^DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noorcieindsplein Telefoonnummers voor Oirectie en Administratie 2500 Redactie 150? Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COUHANT: Voor Leiden per 3 maanden f 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. f0.18. „0.18. Bit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken viscbwinkel. Vischmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar: SCIIELV1SCII a f 0.15 10.20 f 0.28, SCIIOL a t 0.12—f 0.28, GEH KABELJAUW a t 0.24, TARBOT a I 0.55 per pond en NIEUWE HARING a f 0.06 per sluk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 17 Juni 1925. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE SCHOLEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis: lo. dat voor de toelating met September a.3. van nieuwe leerlingen tot de Jongens school voor u. 1. o. (aan de Pieterskerk- straat), de Meisjesschool voor u. 1. o. (aan deBreestraat), de Opleidingsschool voor Gymnasium en Hoogere Burgerschool '.aan de Aalmarkt), de Opleidingsscholen voor uitgebreid lager onderwijs (aan de Lange- brug, de Heerenslraat, den Maresingel, de Oude Vest en de Boommarkt) en de open bare lagere scholen wier leerlingen bestemd zijn om na zes jaren over te gaan naar de Centrale school voor bet 7e leerjaar (aan de Duivenbodestraat, de Haverstraat, de Paul Krugerstraut, den Zuidsingel, de Medu- =astraat de Vrouwenkerksteeg, lijdelijk ge vestigd in het schoolgebouw aan de Mare en op het Schuttersveld) alsnog gelegenheid tot inschrijving zal worden gegeven aan die scholen tot en met 20 Jnni e.k. dagelijks, van des voormiddags halfnegen tot negen uur en op Donderdag en Vrijdag bovendien van halitwee lot twee uren des namiddags; 2o. dat bij de inschrijving het bewijs van geboorte-inschrijving moet worden ver toond; a 3o. dat de kinderen, met uitzondering van die waarvoor toelating tot de voormelde u. 1. o.-scholen wordt gevraagd, op 1 Sep tember a.s. den teeltijd van 5'h jaar moeten bereikt hebben. 9G±1 N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 Juni 1925. „Hel Gioene Kruis." (Afd. Leiden). Gisteravond hield de afdeeling Leiden van de Zuid-Hol landsehe VeTecnigmg „Het Groene Kruas", in liet gebouw aan de Pic- terskerkgraclit, onder voorzillerschap "van. dr. J. A. Schreuder, haar jaarlijksche leden vergadering. Nadat de Voorzitter de vergadering had geopend, werden de notulen der vorige ver gadering door den secretaris, den heer H. Filippo W.Fzn., gelezen en onveranderd vastgesteld. Daarna bracht de secretaris het jaarver slag over 1924 uit. Daaruit bleek o. a., dat mej. Van Rhijn, die als bestuurslid had be dankt wegens het vele werk, dat zij in hel belang der Vereeniging deed, tot cerelid was benoemd. Het in 1924: benoemde be stuurslid de heer Filippo nam het secreta riaat over van dr. Horst en belastte zich tevens met het dagelijksch toezicht op het magazijn De Wijkverpleegster, zuster M. Th. van Bottenburg, kweet zich weder op voorbeel dige wijze van haar taak. Als assistente aan het magazijn, bleef ook in het verslag jaar mej. Goddijn werkzaam, terwijl ook den concierge Van Egmond dank toekomt yoor zijn goede zorgen. De magazijn-artikelen bevinden zich in goeden slaat. Verschillende verplegings- artikelen, die verouderd waren of voor ver der gebruik afgekeurd werden, zijn door nieuwe vervangen. Fen bedrag van ruim f500 werd voor aankoop van verplegings- artikelen besleed. Klach en van bcteekenis .over de verstrekte arlikelen kwamen niet voor. Uitgeleend werden 1777 artikelen, waaronder een zestigtal aan leden van het Ziekenfonds Boerhaave. Door Zuster Van Bollenburg werden af gelegd 3284 bezoeken, en door" de hulpver pleegster mej. Goddijn 438. Het ledental bleef vrijwel slalionnair. De toestand van de Groene-Kruis-Ver- eeniging geeft over het algemeen reden tot tevredenheid. A'lhowel niet direct tot het verslag van 1921 behoorend (daar men eerst in dit jaar tot overeenstemming kwam), werd toch reeds melding gemaakt van het feit dat het gemeentebestuur prijs stelde op den eigen dom van het gebouw Pieterskerkgracht. Na eenige besprekingen meede het bestuur geheel in het belang van „Het Groene Kruis" te handelen voor de rechten op de Stichting prijs te geven, waartegen de ge meente harerzijds op zich nam voor behoor lijke huisvesting van het magazijn ten ge- Aoegen van het bestuur te zorgen, terwijl Ö&n door de Vereeniging een bedrag van f 100 voor tegemoetkoming van onderhoud jaarlijks zal moeten worden betaald. Uit diet financieel verslag der penning- meesleresse blijkt, dal de totale ontvangsten over 1Ö24 bedroegen f 6995.93, de uitgaven f5721.79, zoodat het saldo is f 1271.14. Op de magazijngoederen werd f 1779.511/* af geschreven. Nadat dit jaarverslag onder dankzegging aan den secretaris was goedgekeurd, werd door de penningmeesteres9e, mej. Le Poole, rekening en verantwoording van het beheer gedaan, waaruit de juistheid van de hier bovengenoemde cijfers bleek. Onder öe ontvangsten werden o. m. ver meld: aan ziekenhulp f1625 aan contri butie 14029.50 en aan interest van belegd kapitaal f 343.88. Van de uitgaven bedroe gen die aan salarissen f 3068aan onder houd van materiaal f 182.86, algemeene kosten f 506 72; premieverzekering f 214; aanschaffing van nieuw materiaal 1519.72. De penningmeesteres werd dank gebracht voor haar uitnemend beheer, waarna nog enkele zaken, de financiën betreffende, weiden besproken. Hierna werd na rondvraag de vergade ring gesloten. In Den Haag is geslaagd voor het akte-examen L. O. de heer L Oostveen, alhier. Prof. mr. J. C. van Oven, alhier, heeft gistermiddag zijn afscheidscollege te Gro ningen, waar hij gedurende acht.jaren in het Romeinsche recht doceerde, gegeven. Er was groote belangstelling. Als blijk van er kentelijkheid werd hem door de Groningsche leerlingen een bureaustoel, benevens ee$ album met de namen der schenkers, aange boden. Mevr. Van Oven ontving bloemen. De Paus heeft den heer P. G. Timp, al hier, bij zijn aftreden als directeur van het zangkoor der Mon-Père-kerk 'liet gouden kruis Pro Ecclesia et Pontifice verleend. In beginsel is besloten tot de oprich ting van een afdeeling ziebenhuisverpleging van de coöperatie „Vooruit", alhier. Op Zaterdag 27 Juni zal er door een comité uit de Leidsche burgerij, onder eere- voorzitterschap van den burgemeester en den rector-magniificus en onder voorzitter schap van den wethouder Aug. L. Reime- ringer, een boottocht naar het Kagermeer aangeboden worden aan de leden van het Leidsch Studenben-Corps met hun dames, ter eere van het 70ste lustrum. Hun, die niet dezen boottocht mede wenschen te gaan en nog niet op de daarvoor bestemde lijsten ge- beekend hebben, wordt verzocht dit alsnog zoo spoedig mogelijk te laten doen op het kantoor der Bankassociatde, Breestraat. Na den 20slen worden de prijzen met f2.50 verhoogd en op den dag zeiven wederom met f2.50. Gistermorgen omstreeks elf uur had de 15-jarige Jannetje L. in de ouderlijke woning aan de 2de Binnenvestgracht het ongeluk een ketel van het vuur te werpen, die naar zij dariü leeg was, doch die ten dccle gevuld bleek te zijn met kokend water, waardoor zij de kokende vloeistof over haar beide beenen kreeg en ernstige brandwon den opliep. De Eerste Hulpdienst was spoe dig Ier plaatse om het meisje le verbinden. Gisteravond had op den Akerdijk nabij Sloten in de Haarlemmer meer een ernstig ongeluk plaats. Het 5-jarig zoontje van den schilder P. II., aldaar, dat een naast de ouderlijke woning gelegen steeg kwam uitloopen, en er geen erg in had dal er uit de richting Amsterdam een auto in aantocht was, werd bijna op hetzelfde oogen blik door het motorrijtuig gegrepen en over reden. De bestuurder, die het kind te laat opmerkte, kon de auto niet meer tijdig ge noeg tot stilstand brengen en het ongeluk niet voorkomen. Zwaar inwendig gekneusd en aan het hoofd verwond, werd het knaapje opgenomen en in de ouderlijke wo ning binnengedragen. Onmiddellijk ingeroe pen geneeskundige hulp mocht helaas niet meer baten. Het jongetje is kort daarop aan de gevolgen overleden. Gistermorgen werd t us- schen IJmuiden en Den Helder een nieuw Fokker-vliegtuig ingevlogen. Bij strand- paal 44 voorbij Ca§tricum stortte het vlieg tuig le ongeveer acht uur omlaag. Het toe stel werd totaal vernield. De bestuurder is echter ongedeerd. Het vliegtuig werd gede monteerd. De ramp van de „Soera- karla" wordt door den Raad voor dc Scheep vaart ten deele aan verkeerde navigatie toe geschreven, waarvoor de loods verantwoor delijk wordt gesteld. De recherche te Rotter dam heeft beslag gelegd op een zending van 5 kisten en 3 manden met rubber, te zamen wegende 508 kilogram, die onder de bena ming levensmiddelen, van Vlissingen naar Rotterdam zijn vervoerd en voor Amsterdam bestemd waren. De rubber is afkomstig van het in de Wielingen gezonken stoomschip „De Jonge Catharina". De afzender, de han delsagent P. J. D., uit Vlissingen, is aange houden, toen hij de- zending in ontvangst kwam nemen om haar naar Amsterdam door te zenden. De politie te V eiseroord heeft een inval gedaan in het café van P. M.. aldaar, waar 's nachts in een huis kamer de drinkgelagen werden voortgezet Dien nacht werden geen bezoekers aange troffen, maar een aantal jongelieden zijn opgespoord, die in den nacht van Zaterdag op Zondag daar 's morgens om vier uur nog vertoefden. Tegen den caféhouder is proces verbaal opgemaakt. Gisternamiddag moest een werkman in den kelder van perceel Haarlemmerstraat 85 te Amsterdam werk zaamheden verrichten. Terwijl hij met de voeten in het water stond, gebruikte hij een looplamp met defecte filling, hetgeen ten gevolge had,*dat hij een eleclrischen stroom van meer dan 400 volt door het lichaam kreeg. De man was terstond dood. De beruchte in- en ui t- breker P. B., die voor justitioneel onderzoek in de psychiatrische kliniek in Den Dolder vertoefde, als verdacht van medeplichtig heid aan de inbraak in het Correspondent schap van de Nederlandsche Bank te Amersfoort, is gisterochtend ontsnapt. De voortvluchtige is eenige maanden geleden ook te Amsterdam uit de verzekerde bewa ring ontkomen. Hij zat toen op het politie bureau in de St.-Pietcrshal in arrest, slaagde er in daar eenige tralies van zijn cel le ver breken en kon toen zóó de straat bereiken. Die ontsnapping geschiedde op een Zondag ochtend. De uitbreker is toen later weer ge arresteerd. Te Heeze is de boerderij van K. Ceelen totaal afgebrand. De veesta pel, een paard, vier koeien en een varken, is een prooi der vlammen geworden. Oor zaak onbekend. Verzekering dekt gedeelte lijk de schade. In den nacht van Don- derdag op Vrijdag is, zooals reeds gemeld werd, een Amerikaan, die met den D-trein van Berlijn naar Bentheira reisde, terwijl hi) sliep, van al zijn geld beroofd. Eh op een anderen nacht der voorg&ande week is in eenzelfden trein een dame'beroofd van al haar geld en sieraden. Daaromtrent wordt nu bericht: Bedoelde dame slapte 's avonds in gezelschap van een andere dame te Ber lijn in den D-trein voor BenlheimAmster- dam. Beiden besloten van den slaapwagen gebruik te maken en samen één bed te ne men. Op aanraden van den dienstdoenden ambtenaar namen zij elk echter een bed. Voordat de dame ter rutse ging. deed zij al haar geld en sieraden in haar handtaschje en verborg dit onder haar hoofdkussen. Zij kon echter den slaap niet vatten en zoo zag zij na ongeveer een uur plotseling de deur van haar compartiment open, maar ook weer dicht gaan. Verder zag noch hoorde zij iels. Toen nam zij haar taschje en deed het aan haar arm onder het bed. Verder weet zij zich niets te herinneren en is zij in een diepen slaap gevallen. Eerst te Bent- heim werd zij door het wekken wakker. Haar lasclije bevond zich nog wel op de zelfde plaats, maar totaal leeggeplunderd. Vermoed wordt, dat de berooving heeft plaats gehad, toen de dame op een of andere wijze bedwelmd is gemaakt. Gisteravond omstreeks half elf werd een bewoner van Eindhoven door iemand opgebeld, die voorgaf chef van politie te zijn en hem vroeg, of hij genegen was een fatsoenlijk iemand, dien hij niet in het politiebureau wilde laten vertoeven, le helpen aan een nachllogies in een hotel. Toen echter eenige nadere inlichtingen werden gevraagd en deze moeilijk te krijgen waren, kreeg de persoon, die opgebeld werd, argwaan en waarschuwde de recherche. Uit het onderzoek der politie bleek, dat verschil lende personen door denzelfden man waren opgebeld en dat ook in een hotel te Eind hoven reeds een kamer was besproken op naam van een der opgebelde personen. De kamer was echter nog niet betrokken. De ..chef van politie" is gearresteerd en bleek te zijn zekere P. D., kellner, wonende te Amsterdam. Gisterochtend zijn te Tjalleberd (Fr.) twee koeien door den blik- j sem gedood. De bliksem sloeg ook in twee huizen zonder echter brand te veroorzaken. Naar „De Msbode" vernoemt, had de directie der stoomweverij „Nijverheid", te Enschedé' voor enkele weken medegedeeld, dat een loonsverlaging van 7Va' pet. zou I worden-ingevoerd. „St-Lambertus" en „Uni- tas" hebben daarop meerdere conferenties met deze firma gehad, met het gevolg, dat j bericht werd ontvangen, dat bijl aanplakking in de fabriek ter kennis van het personeel is gebracht, dat vergelijking van de foonen, met die der .fabrikantenvereeniging aanlei ding had gegeven voorloopig geen wijziging in de loonen te brengen. Een examinator wilde een leer ling, die er niet zeer slim( uitzag, bjj eeo examen er in laten loopen en vroeg, toen de aardrijkskunde aan de beurt kwam: „Hoe breea is wel de Seine bj) Londen?" De jongen viel echter mee en antwoordde, zonder i een oogenblik ha aarzelen: „Elven breed als de Theems bfl Paros". BUITENLANDSCH GEMENGD. De FranscUe bladen maken melding van een geval van oplichting, waarbg men zich afvraagt, waarover men zich het messt verbazen moet, de onverschrokkenheid van dén goochelaar, die hier in één persoon veieenigd waren. Op 11 Juni liet zich b$ den heer Schick-Harchand-Savaichand, ver tegenwoordiger te Parjjs van een der grootste makelaars in paarlen te Bombay, een „Ameri kaan," Benjamin Silver, aandienen, dio een ste! mooie parelen wenschte te koopen. Hg deed ziyn keuze en zocht io het geheel '1323 parelen uit voor een waarde van 600.000 fres. Het stel parelen werd in couvert gesloten, doch de kooper drukte den wensch uit, dat de kostbare buit niet in een couvert van het huis, doch in een couvert van hem, Silver, zou worden ge borgen. De vèrkooper zag daar geen be zwaar in. De juweelen werden in de aangeboden enveloppe gesloten en de klant I verzegelde deze zelf. Daarna zei de Ameri kaan: „Ik wilde dit couvert in uw brand kast déponeeren. Morgen, als ik u betaald heb. zal ik het komen afhalen." Aldus ge schiedde, allee in tegenwoordigheid van drie getuigen, die iedere beweging van den „Amerikaan" konden volgen. Den volgen den dag verscheen de neer Silver echter niet, en toen de makelaar na eenige dagen, wachtensmoe, den inhoud van de verzegel de envoloppe wilde controleeren bleek" dezo niets dan een waardeloos vafsch col lier te bevatten. De politie zoekt den goochelaar. Te Mainz is een Fransche ballon ont ploft. Zeven soldaten werden gewond en zgn later overleden. Op een tocht van Cremona naar Mautua is een auto, die de snelste vaart ontwik kelde, tegen twee telegraafpalen gereden, waarna hg eenige boomen omrukte. De auto is geheel ca af vermeld; de vier in zittenden, kooplieden uit Cremona, werden op slag gedood. De universiteit te New-York heeft eeu gift van een half milliocn dollar ontvangen van Daniël Guggenheim voor de stichting van een afdeeling voor het onderwijs iu de luchtvaart. Het strafgeding te Chicago tegen Wil liam D. Shepherd, die terechtstaat wegens moord door toediening van typhusbacillen, op zijn pupil, den jeugdigen William Mc Clintock, is nu aan den gang. De ambtenaar van het O. M. had aan de juryleden verteld, dat Shepherd ten tijde van den beweerden moord aan den rand stond van een faillis sement en dat enkel de dood van McClin- tockjiem er financieel bovenop kon helpen Ware McClintoclc niet gestorven, dan zou hij in het huwelijk zijn getreden met mej. Stella Carson, en dat zou aan de financieels toekomstverwachtingen van Shepherd den bodem hebben ingeslagen. Een vroegere dienstbode van de Shepherds vertelde, dat zij Shepherd eens had verrast in zijn geheim laboratorium met cultures van allerlei micro-organismen. Een andere dienstbode wekte ontstem ming tegen de Shepherds door op te halen, dat, toen jaren geleden dc moeder van Mc Clintock ook al in de woning van de Shepherds was geetorven, mevr. Shepherd de stervende vrouw van haar lijfsieraden had beroofd. De advocaten van Shepherd protesteerden onmiddellijk tegen deze manier om de jury met bijkwesties, die niet eens Shepherd zelf betroffen, tegen den beklaagde in te nemen. De rechter, die het geding leidt, achtte die bezwaren gegrond, en liet de verklaring van do bewuste dienstmeid schrappen. Een geheimzinnige diefstal is le Dresden geplegd. Van de 90-jarige barones von Kas- kel zijn alle familiejuwcelen, waaronder zich o.a. 381 groote wille parels en vooris tal van briljanten bezelie ringen, broches en oorbellen bevonden, gestolen. De baro nes nam alles eiken nacht mede naar haar slaapvertrek, waar zij de kostbaarheden zorgvuldig wegsloot. Gistermorgen waren de juweelen, die een half millioen xvaard zijn, verdwenen. Als protest tegen de hooge hondenbelas ting zijn te Breslau ongeveer 6000 personen met hun honden in optocht door de stad ge trokken. Voor het stadhuis spoorden de be zitters hun viervoeters aan, zoo luid moge lijk le blaffen om zich aldus bij het protest van hun meesters aan te sluiten. Vele hon den droegen bordjes, waarop tegen de hooge belasting werd geprotesteerd. Eergisteravond is nabij Wevelghem, in België, oen militair vliegtuig neergestort. Gis teren heeift men het verkoolde lijk van den soldaat-vlieger gevonden, temidden van het wrak van het vliegtuig. De motor bleek ont ploft te zijn. Tijdens een onweersbui derailleerde bij Rockport (Amerika), de trein naar New-Jer sey. Het eerste rijtuig werd op de locomotief geslingerd-, deze ontplofte, waardoor de ver nielde rijtuigen met stoom werden gevuld. Mannen en vrouwen voerden een wanhopi- gen strijd om te ontkomen. 29 personen zijn gedood, 09 gewond in het ziekenhuis opgenomen. BINNENLAND. Benoemd is tot gewoon hoogleeraar aan de Ned. Handelshoogeschool te Rotterdam prof. G. M. Verrijn Stuart. De Minister van Onderwijs tegen het af schaffen van de straf van het schoolblijven van kinderen. De voornitzichten bij da registratie em domeinen. Motie van den Nederlandschen Blin- denbond. De provincie Noord-Holland cn da Olym pischs Spelen, BUITENLAND. Het Fransche antwoord inzake het veilig heidspact is overhandigd. Toch e®n kabinet Poullet in België? De Marokko-interpellatie in de Fransche Kamer weer uitgesteld. Belastingbesluiten in het Britsche La« gerhnis. Tsjang-tso-lin werkt in China voor de veiligheid der vreemdelingen. De Britsch-lndiêr Das is overleden. Ernstig spoorwegongeluk in Amerika. NATIONALE INSCHRIJVING VOOR DE OLYMPIADE 1928 TE AMSTERDAM. Na onze laatste verantwoording in ons Blad van Vrijdag j.l. ontvingen wij nog van: A. F. van G.. te L., f 1. In folaal hebben wij dus thans ontvangen f 2278.91 Gaarne zien wij nog steeds meerdere giften tegemoet. Kom aan, wie maakt de f 2500 vol? Wij hebben reeds melding gemaakt van de lugubere vondst, welke de politie te Mar seille dezer dagen deed, toen zij in een kast in de spreekkamer van dr. Bougrat een lijk ontdekte, dat het Stoffelijk overschot bleek te zijn, van den sedert Maart vermisten wis- sellooper Jacques Rumede. Het raadsel van diens verdwijning is hiermede echter nog slechts ten decle opgelost, want aangaande de doodsoorzaak heeft de politie, naar het -schijnt, nog geen zekerheid. Op '24 Maart bracht Rumede een bezoek aan den dokter, met wien hij bevriend en wiens patiënt hij was. Rumede was toen be zag met het incasseeren van geld en had een tasch met circa f 3600 bij zich. Nadien werd hij niet weer levend gezien Jegens dr. Bougrat werd geen argwaan gekoesterd. Den palroons van Rumede, die den dokter op-i belden, zeide dr. Bougrat, dat de wisselloo- per bij hem op bezoek was geweest, doch weer was vertrokken, zoodat de zaak onop gelost bleef. De vorige week echter werd^dr Bougrat gearresteerd wegens het uitschrijven van chëques, welke hij wist niet te kunnen be talen. Na de arrestatie werd zijn huis door zocht en men ontdekte vocht aan den muur van de apotheek. De kastt die er zich ach ter bleek le bevinden, werd geopend en do politie vond het lijk. Dr. Bougrat was bij' dit tooneed tegenwoordig. Hij werd bleek, doch sprak geen woord. Later vertelde de dokier, dat Rumede op 14 Maart voor oen or.derhuidsche behande- lftfg bij hem was geweest. Kort nadat hij vertrokken was, kwam Rumede weer terug en zeide al 't geld, dat hij in zijn tasch had, verloren te hebben. Hij smeekte mij, vertelde Bougrat, hom het geld te leer.en, daar hij anders ontslagen zou worden. Ik tiachlte hem le kalmeeren en ging naar een aangrenzend vertrek. Toen ik terug kwam had Rumede zich vergiftigd. Vreezende, dat ik beschuldigd zou worden hem beroofd en vermoord te hebben, heb ik mij dienzelfden avond van het lijk afge maakt, door het in de kast te verbergen Ik bedekte die zorgvuldig met papier, opdat de •lucht er niet zou kunnen doordringen. Toen dr. Bougrat geboeid werd weggeleid, had de justitie moeite hem tegen de woe dende menigte te beschermen. Volgens een bericht uit Kisjinef is in Mid den- en Zuidwesl-Bessarabic een ernstige hongersnood uitgebroken, voornamelijk in de districten Palli en Soroka aan de Dnjestr. De hongersnood is het gevolg van den klei nen oogst van het vorige jaar en van de, len gevolge van den grooten uitvoer reedt sedert Januari in Roemenië ingelredea graanschaarschte.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1