UIT DE OWSTRFKEN., SPORT. Leidsche Begrafenis-Onderneming KUNST EN LETTEREN. VRAGENRUBRIEK. Haarlemmermeer. Zondagmorgen reed de landbouwer v. W. met paard en tilbury op den Kruisweg: nabij den IJweg alhier. Het paard werd bij het naderen van een autobus een beetje schichtig en nam een zijsprong, waardoor de tilbury met de auto bus in aanraking kwam. Door den schok knapten de boomen en ,het tuig af en ge raakte het paard los, met gevolg, dat de wagen voorover viel en v. W. en zijn vrouw er voorover uitsloegen. Het mag een wonder heelen, dat ze er met eenige lichte kwetsuren afkwamen. Naar wij vernemen, heeft ds. J. Dijk, predikant bij do Gereformeerde kerk aan den Sloterweg (Rijk) te Haarlemmermeer, aan zijn voornemen om emiritaat aan te vragen thans uitvoering gegeven en dit verzocht tegen 1 Juli a s. Naar wij vernemen, zijn voor het as- phaltêeren van wegen in de Haarlemmer meer, die voor het werk der Amsterdamsche waterleiding waren opengebroken, groote hoeveelheden materialen, zooals keislag, tonnen tepr enz. aangevoerd en wordt de Spaamwouderweg, te beginnen bij den hoek van de Domineeslaan nabij Zwanenburg, het eerst onder handen genomen. Het schijnt in de bedoeling te liggen den Spaam wouderweg tot aan Schiphol, dus over een afstand van bijna 10 Kilometer, te asphal- teeren. Intusschen zal ook met een gedeelte van den IJweg begonnen worden. Dat met dit belangrijk werk een prachtige verkeers weg wordt verkregen en in menig opzicht een groote verbetering tot sland wordt ge bracht, behoeft geen nader betoog. Wanneer deze wegverbetering levens wordt aange merkt als een proefbewerking voor de ge- heele Haarlemmermeer, dan zou er voor de oplossing van het urgente wegenvraagstuk in dezen polder geen beter begin denk baar zijn. Zondagnacht is ingebroken bij den koopman G. aan den Lisserdijk alhier. De dief verschafte zich door opensluiting toe gang tot de woning en maakte zich meester van eenig geld. De politie slelt een onder zoek in. Door B. en W. is, na gehouden in schrijving, de levering van brandstoffen voor de gemeentegebouwen gegund als volgt: aan de wede. J. Leen te Hoofddorp de leve ring van 1200 hektoliler Duitsche anthra- ciet A f 24.49 per 1000 K.G. en 1000 heklo- liler Breekcokes A f 22.10 per 1000 K.G. en aan J." Timmer nabij Aalsmeer alhier, de le vering van 6500 zachte turf 5 f 1.04 per 100 st. en 6500 harde turf A f 0 G25 p. 100 s(. Gistermiddag ontstond brand in de graanmaalderij van den heer J. B. aan den iluigsloterdijk nabij de Kaag in de Haar lemmermeer. Wijl het vuur snel om zich heen greep, liet de brand zich nogal ernstig aanzien en bestond de vrees dat ook de aan grenzende huizen zouden worden aangetast De brandweer van Abbenes, die onmiddellijk gewaarschuwd weid en spoedig met de spuit óp het terein van ;den brand arriveer de, ving met zooveel kracht het blusschings- werk aan, dat het"gevaar voor de in de om geving staande woningen weldra was gewe ken. De maalderij en liet pakhuis met een hoeveelheid daarin geborgen graan brand den tot den grond toe af. Inmiddels was ook de motorbrandweer van Hoofddorp gewaar schuwd, die de spuit direct iu werking stel de en mede al, het mogelijke deed om uit breiding te voorkomen. Het mocht den brandweermannen gelukken het vuur lot de afgebrande gebouwen te beperken en het aangrenzende woonhuis te behouden. Voor hun kranig optreden komt hen voorzeker en woord van lof toe. Vooral aan de activi teit van de brandweer van Abbenes is het te danken, dat er zooveel gespaard is gebleven. Omtrent den oorzaak bestaal geen zekerheid. Vermoedelijk is een hoeveelheid poelskaloen in brand geraakt. Verzekering dekt de scha de. De politie was op het terrein van den brand aanwezig en heeft op uitstekende wijze de ordp gehandhaafd Hillegom. De bouw van 40 woningen van Patrimonium is opgedragen aan den heer J. v. d. Schuyt te Egmond a. d. Hoef, den-Iaagsten inschrijver. Voor de leden der moderne vakbewe ging, de afdeeling Ilillegom der S. D. A. P. en enkele genoodigden heeft de heer G. J. van der Linden uit Leiden over revolutio naire poezie gesproken. Eerst sprak hij over het wezen dezer poëzie, en na de pauze droeg hij verzen voor van MuHaluli, Hen- riette Roland Holst, van Collum, en Adama van Scheltema. Het applaus was dankbaar. Men heeft het plan meerdere zulke bijeen komsten te houden. De prijs van de melk is verhoogd van 14 op 16 cent per liter. Gislermiddagomstreeks 5 uur reed een „Ford"-aulo achter „het Groene Kerkje" in de sloot. Deze ongewenschle buiteling werd schijnbaar niet zoo heel zachtjes gemaakt, daar de auto geheel onderst bovch lag met dc wielen in de hoogte. Een der twee heeren wist nog bijtijds er uit te springen doch de bestuurder kwam geheel in de modder te recht, maar is er wonder goed afgekomen. Door de firma v. d. Ameele werd de auto, met de takel spoedig op het droge gebracht. Katwijk. Naar we vernemen zal de aangekondigde schietwedstrijd cm den, „Can- tine-beker" wegens onvoldoende deelname niet doorgaan. Ter verduidelijking diene, dat deze „Cantine-beker" alzoo niet is ge noemd omdat deze speciaal voor gebruik in de Cantlne bestemd is, doch zoo genoemd omdat de beker is beschikbaar gesteld door Bergeant Schouten, den exploitant der Can- .tiiie bij de schietbanen. Katwijk-aan-Zee. De afdeeling „Kat wijk" van de Zuid-Hollandsche Geilenfok- Yereeniging kwam gisteravond ln „Casa Cara" in ledenvergadering bijeen, welke Yergadering door den Voorzitter, den heer W. D. Huisken werd gepresideerd. Bij de Mening deelde deze het hoofddoel der ver gadering mede. Het betrof het houden van lentoonstelllngs die tegelijk met de keu. ring der geilen, of even daarna, den 25en Juli e.k. in den Gemeentetuin zal gehouden worden. Aan deze tentoonstelling zou tevens een verloting worden verbonden, tot bestrij ding van de onkosten, die het propagandis tisch werken' van een vereeniging als deze medebrengt. Vrij algemeen werd dit plan goedgekeurd, hoewel men gaarne het oor deel van alle leden, ook van de niet-aan- wezigen, had vernomen. Aan het Gemeente bestuur zal de medewerking worden ge vraagd, terwijl voor de loopende zaken, die een en ander medebrengen, met tentoonstel ling en verloting, werden benoemd de hee ren: KI. Jonker, J. van Rijn en G. Rijnsent, die als Commissie in deze Gemeente, zal trachten in het belang der Vereeniging le werken. De secretaris, de heer J. C. Ippel, las de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. De Voor zitter deed hierna nog eenige mededeelingen over de provinciale bijgewoonde vergade ring, en in het bijzonder over de handelin gen van het Provinciaal Bestuur in zake één Provinciaal Fokslalion. Daarna volgde de mededceling, dat heden hier zal aanko men een nieuwe dekbok, de Dirk I. wiens' moeder een prima melkgevende geit was (productie 900 K.G. melk in 267 dagen), terwijl de bok weder aan het oude adres bij G. van Duijn, een uitstekend bokhouder, zat worden geplaatst. Hierna werd de vergade ring gesloten. Van de trawlvissehérij kwamen Maan dag te IJmuiden aan de markt de loggers KW 45 met f 49, KW 44 met f 90 en KW 105 met f 167 besomming. Gisteren werd onder geleide van twee Rijksveldwachters van Rotterdam, geboeid, hier op het politiebureau gebracht de onge veer 60-jarige P. I''. W., van Vlissingen. Deze persoon had enkele weken geleden der. hotelier Jb. Pronk wijs gemaakt, dat 'een rijke Amerikaansche familie (De Kem- penaer) voor eenigen tijd bij hem zou ko nten logeeren. Zelf logeerde hij daar en ge bruikte een ontbijt, doch vergat te betalen. De auto, waarmede de familie van Rot terdam zou arriveeren, zou bij den heer Burggraaf! gestald worden en om alvasl de familie 4e gemoet le gaan, leende de garage houder hem een fiets, welke ook niet weer terug kwam. Hij werd gisteren met deze heeren ge confronteerd, doch, hoewel beide heeren hem direct pertinent herkenden, deed hij alsof hij hen nooit gezien had. Bij zijn eerste bezoek aan Katwijk was zijn optreden driest en wist hij zijn slacht offers te imponeeren door, op het brutale af, zijn verzoeken en commando's te doon; thans, nu hij in handen van de Justitie vast aat, deed hij alsof hij geen tien kon tel len; ja zelfs simuleerde hij in hooge mate. Hij was te Moordrecht bij Gouda aange houden en naar het parket le Rollerdam getransporteerd. Van hier uit is men met hem per auto naar eenige plaatsen in Noord-Holland ge reden, om daar ook eenige teilen te consta- teeren; doch wij vernemen, dat dit niet het minste resultaat hgd opgeleverd, doordat hij deed alsof hij nooit in die omgeving ge- woest was. Het rijwiel van B. had hij, naar hij zei- de,, niet verkocht, doch ergens laten staan en vergelen mede le nemen. Hij is wederom naar het parket te Rotter dam vervoerd. In plaats van den dienst van den heer D. Onderwater is thans een „Cilo"-dienst ingesteld bij de Post. Een paar jongelui, De Best en Van Rijn, zullen aJs telegram- en expresse siukken-bestelleis dienst doen en heden in functie treden. Gevonden voorwerpen, waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen aan het poli tiebureau. Een portemonnaie inhoudende i 6.55 en een paar zwarte kinderschoentjes. Gisteravond, ongeveer tien uur, kon men op den boulevard een zeldzaam schouwspel gadeslaan. De van Vlaardingen vertrokken haringlogger „K.W. 101van den reeder C. den Duik, schipper A. Nijgh, kwam hier voor den wal en gaf zijn aan wezigheid te kennen doordat'de bemanning een schitterend vuurwerk aan boord afstak. Niet lang duurde het of op het strand wer den eenige teertonnen geplaatst en als te genprestatie zette men daar den rooden haan op. Het spreekt vanzelf, dat een en ander een massa menschen naar het strand en op den boulevard trok. Het was dan een ?eer fantastisch gezicht. Dal er veel goede wenschcn aan het adres van de „K.W. 101" gedaan werden behoe ven wij zeker niet nader te vermelden. Naar wij vernemen bestaan er plan nen om eerstdaags een gecombineerde ver gadering bijeen te roepen van de Kalwijk- sche Ziekenverpleging en de Vereeniging „De Verpleging". Het is te wenschen, dat de besprekingen dan oen gunstig resultaat mogen hebben, ojMlat er ook in deze rust kome. Katwijk aan den Rijn. Tot groot onge rief van velen worden de rails, welke dienstig zijn voor vervoer van materialen tot verbetering van den weg Wassenaar- Katwijk—Noordwijk reeds nu gelegd tot in het dorp aan de Groote Steeg. Hoe lang ton hiervan den last nog van zal onder vinden is moeilijk te zeggen. Noordwijk. Aangekomen personen. C. J. Guldemond. landarbeider, van Sassen- heim, Bronckhorslslraat 13; C. P. Smit en fam., landarbeider, van Ter Aar, Douza- straat 20; F. \V. Lingen, kellner, van Am sterdam, Palace-hotel; J. C. Beugelsdijk, metselaar, van Warmond, v. Limburg Sli- rumslraat 23; R. Ifuizinga, kok, van Gro ningen/Pension „Noordzee"; J. A. Lonnee, verpleegster, van Ermelo, Mr. Dr. W. van den Bergh St.; P. J. J. Langendijk en vr., coiffeur, van Ter Heijden, Van Speijkstr. 1; N. van den Berg en fam., landarb„ van Ha- zerswoude, Marcellusslraat 19; J. Betten, winkelbediende, van Wolvega, Voorstr. 62a; O. J. Verhaaff, liefdezuster, van Lisse, St. JeroensgcstiahtA. M. van den Brand, reli- gieuse, idem, idem; B. A. W. Droste, geh. met G. W. Zandvoort, van Den Haag, Voor straat 77a, Vertrokken personen: C. M. Sweers, zon der beroep, naar Amsterdam, Lomanstr. 90; G. W. Berbée, dienstbode, naar Oegstgeest, Kempenaerstr. p. a. Blonk; G. C. A. P. van den Berg, slager, naar Anna Pautowna, Molenvaart; F. Pijper, hoogleeraar, naar Haarlem, ML v. Heemskerkstraat 2; A. W. Groote, correspondent, paar A'dam, Loman- straat 75; P. Ch. Buschman, dienstbode, naar Leiden, Oude Rijn 5; M. C. de Roode, dienstbode, naar Heemstede, p. a. J. H. P. van der Zijde; F. G. Vink, zonder beroep, naar Spanbroek, Spierdijk; J. E. Aarts, reli- gieuse, naar Olden^aal, St. Antonius-Kloos- ter; J. P. van den Berg, arbeider. Noordwij- kerhout, Korlenbachslraat 134e; A. C. Hoo- geveen, religieuse, naar Lisse. Huize „Pius" M. E Staats, idem, idem-, B. Dadema en fam., kleermaker, naar R'dam, Groote Vis- scherijslraat 33a; P. J. Langeyeld en vr.. reiziger, naar Sassenheim. Teilingerlaan. Nooidwijk-aan-Zee, Naar men ons uit goeden bron meldt, zal de Duitsche keizer den 24en Juni a.s. in het Kurhaus „Huis ter Duin" ziin intrek nemen Noordwijk-Biimen. Alhier deed een in woner aangifte van diefstal van zijn rijwiel. De politie heeft een onderzoek ingesteld en het is.haar mogen gelukken den dief aan te houden en het rijwiel in beslag te nemen. OegstgeesL In de Chr. School aan den Endcgcester straatweg vergaderde de Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Voorzitter, de heer B. J. v. d. Meine opende de vergade ring en verzocht de talrijk opgekomenen te zingen Psalm 118 1 en ging hierna voor in gebéd. Na een korte inleiding verkreeg het woord: mej. mr. Frida Katz, lid der 2de Kamer der Staten-Generaal over het onder werp: „Waar het om gaat". De lijd nadert, zoo begon spreekster, dat het Nederlandsche volk, uiting zal moeten geven van hun wil. Daarom is het goed, dat met het volk gesproken wördt. in dit geval met hen', die de Chr. Ilist. richting zijn toe gedaan. Het is dan ook voor dezen avond de bedoeling een paar groote grepen te doen uit de politiek van voorheen en van het toekomstige. Het groote verschil in de op vattingen tusschen de tegenwoordige link- sche en rechtsche partijen, wordt op duide lijke wijze uiteengezet, waarbij op den voor grond gebracht wordt: waar het bij de Chr. Hist. Unie om gaat, n.l. het in stand houden van een stevigen ondergrond, het Christelijk gevoel, in doen en laten, waarmede de be langen van ons volk behartigd moeten wor den, wat zeker met Gods hulp kan geschie den. Vorschillende politieke gebeurtenissen worden besproken welke do laatste jaren aan de drde zijn geweest, welke in verband worden gebracht met zienswijzen van an dere richtingen. O.m. wordt "naar voren ge bracht het vooral door de linksche partijen uilgeroepen woord „Vrijheid". Dit „Vrijheid' worde ook door de Chr. II. U. niet uitge schakeld, doch zoo gebruikt dat het niet storend is voor andersdenkenden, waardoor „het evangelie" ten achter gesteld zoude worden. Onderwijstoestanden van voorheen, zoo wel als de toekomende worden in het licht gesteld. In de toekomst zien velen een af schaffing van de Openbare Universiteit, welke in veler mond zoude omgezet worden in een Christelijke Universiteit zooals wij in de taaiste jaren hebben gezien met de O. L. Scholen. Hierin nu ziet spr. veel kwaad. Op de O. L. Scholen kan even zoo goed gods dienstonderwijs gegeven worden, hoewel dit Steeds minder door het onderwijzend perso neel in de hand wordt gewerkt. Zoo toch kan het ook op de Universiteit. Wij moeten verheugd zijn dat op de Universiteit plaats is voor Chr. Hist, jongemenschen om te slu- deeren. Met nadruk brengt spr. op den voor grond, dat daarom in de komende periode menschen moeten voorzitten die karakter hebben en die zich voor God verantwoorde lijk voelen. Het Oranje-Huis. onze Koningin evenals Hare voorvaderen, hebben ons volk voorgegaan met God voor oogen. Dat dan ons volk dit voorbeeld volgen moge. Het groote aantal kleine groepen van partijen kan daarom geen goed doen..Dit geeft veel verbrokkeling, waardoor het één zijn te niet gaat. Juist thans mogt het één zijn sterker worden dan ooit, opdat wij niet over- hcerscht worden. Door al deze verbrokke lingen wordt het parlementaire stelsel te veel ondermijnd. Wil men in ons land de zoo bijzonder behoevende rust behouden, dan moet zeker ook de Chr. Hist. Unie me dewerken en één zijn in haar bedoelingen. Wijzende op do financiën van ons land, zullen deze zeker door sterke en bekwame hoofden en handen behartigd moeien wor den. Vergelijk deze maar bij een huismoe der. Zoo zij haar uitgaven niet stelle naar de inkomsten, zal een groote achteruitgang, zoo niet ondergang het gevolg zijn. De volksgezondheid en de subsidies pas- seeren vervolgens de revue. Langen tijd wordt stilgeslaan bij de salarieering der ambtenaren. Het tweesnijdend zwaard der soc.-democralen wordt onder do aandacht gebrahht. Hun klassenstrijd kan het land en volk geen verbetering brengen, doch lief de, liefde voor God en onzen naaste k4n ons helpen en éénheid brengen. Steunrege ling, Invaliditeitsverzekering en Ontwape ning worden besproken. Komende tot de leuze „Eendracht maakt Macht\ hoopt spr. dat allen dit met Gods hulp mógen gevoelen ojxlat ons volk en land moge groeien en bloeien lot aller welzijn. Na deze gloedvolle rede, viel de begaafde spreekster een welverdiend applaus ten deel waarna gelegenheid gegeven werd om vra gen te stellen (debat werd niet toegestaan)'. Hiervan maakten gebruik de heeren Tjalsma en A. de Leen, welke door de spreekster beantwoord werden. Hierna werd de vergadering gesloten met het zingen van „den Avondzang". Sassenheim. De melkprijs is met 1 cï. verhoogd en gebracht op 15 cent. Voorschoten. De vereeniging van posï- duivenliefhebbers „De Zwaluw" hield Zon dag j.l. 6en concour8vlucht vanaf Orleans. Afstand hemelsbreed 606 K.M. De duiven werden in vrijheid gesteld om 1 uur. De aan- kornet was als volgt; J. K. I. Waasdorp 4.26.22 2. Idem 4 54.58 3. M. G. v. Adriehem 5.44.57; 4. K. I. Waas dorp 5.57.32; 5. M. G. v. Adriehem 5.58.10; 6. K. I. Waasdorp 6.5.8; 7. Idem 6.42.44; 8. G. A. Niersman 7.13.4; 9. A. de Graaf 7.28.0; 10. K. I. Waasdorp 7.45.54. Door een sportliefhebber was voor de eerst aankomende duif een medaille uitge loofd. Deze is gewonnen door den heer K. Waasdorp. Met ingang van heden ie de melkprijs met een cent per Liter verhoogd. Warmond. De gelegenheid tot het ijken van malen en gewichten, zal hier be staan op Donderdag 18 Juni in de zieken barak. Om zich voor schade te behoeden, gelieve ieder dien datum te onthouden. De verdachte J. v. V. van de inbraken hier in de omgeving, die hier in arrest was was geeteld, en sinds eenige' dagen in do cel onder het Raadhuis was gehuisvest, is hedennacht weggegaan, zonder nader adres achter te laten. Het was in alle opzichten een ervaren vakman, die behalve inbreken ook kan uitbreken, want hij moet aan de buitenzijde van de deur, dc beide grendels hebben afgeschoven, doch voor zijn vertrek alles weer in ordo gebracht hebben. Of schoon hij volgens eigen bewering hier ceD uitstekende verzorging had, gi6teren nog eenige foto's van hem genomen ztjn, en hij over afleiding niet had te klagen, schijnt hij toch weer de vrije natuur te prefcreeren boven het logies hem hier verstrekt. ROEIEN. De wedstrijden van de Koninklijke. Gisteren had de loting plaats voor de roei- wedstrijden van de Koninklijke Ned. Roei en Zeilvereeniging, welke Vrijdag, Zaterdag en Zondag a.s .op den Amstel zullen worden gehouden. MededéeHng werd gedaan', dat alsnog hebben ingeschreven Nefeus in het nummer vierriemsgioken junioren B. Argo in hef nummer jonge acht A en Delfleche Sport in het nummer damesstijlroeien, scr- noren Amstel heeft zich teruggetrokken in de nummers jonge acht A en jonge vier B. Ook die Leythe heeft zich voor dit laatste nummer teruggetrokken. Het resultaat der loting was als volgt: VRIJDAG 19 JUNI. 2.30 Jonge Vier A. le heat: boei 1, Wil lem III, 2. Nautilus, 3. Amstel. 2.50, 2e heat: boei 1 Njord, 2. Laga, 3. Adelborsten; 3.- - Maas, .Spaarne, Arsa; 4.Cadellen r. o. 3.10. Overnaadsche vier. le heat: boei 1: Laga, 2. Njord, 3.30 2e heat: boei 1. Do Hoop 2. Nereus, 3. Triton, 3.50 3e heat: boei 1 Am9tel, 2. Argo. 4.05. TVee zonder stuurman, le heat, boel 1 Amslel, 2. Triton, 4.20 2e heat; boei 1 Ne- retfs, 2. Laga. 4.40. Jonge Twjee A.: le heat: boei 1, Wil lem III; 2. De Laak, 5. 2e heat, boei 1, Leytlïc, 2. Nautilus. 5.20. Jonge Acht B. le heat, boei 1, Tri ton, 2. Njord, 5.40. 2o heat. boei 1, Laga, 2. Amstel. 7.30. Jonge Skiff B. le heat, boei 1, Dordt- sche R. V., 2. Deutsche T. u R. V. 7.50 2e heat, boei 1, Maas, 2. De Hoop. 8.20. Jonge Vier A. le halve beslissing, boei 1, Maas, 2. winnaar heat 1, 3. Spaarne, 8.40. 2e halve beslissing, boei 1, Ajsa. 2. Cadetten, 3. winnaar heat 2. ZATERDAG 20 JUNI. 10.20. Overnaadsche Vier. Beslissing. Boei 1, winnaar heat 3; 2. winnaar heat 2; 3. winnaar heat 1. 10.40. Oude Vier. Beslissing. Boei 1, Am stel, 2. Laga, 3. Nereus. 11.Jonge Vier A. Beslissing. Boei 1, winnaar le halve beslissing, 2 winnaar 2a halve beslissing, 3. snelste tweede. 11.20. Jonge skiff B. Beslissing, Boei 1, winnaar heat 1, 2. winnaar heat 2. ..11.40. Jonge Twee A. Beslissing. Boei 1. winnaar heat 2, 2. snelste tweede, 3. win naar heat 1. 12.Jonge Acht B. Beslissing. Boei 1. winnaar heat 2, 2 snelste tweede, 3. win naar heat. x 12.20. Oude Vier, 2e klasse. Beslissing: boei 1. Amstel, 2. Nereus. 2.40. Twee zonder stuurman. Boei 1. win naar heat 2; 2. winnaar heat 1. 3.Jonge skill A: le heat: boei 1 Laga, 2. Willem III. 3.10 en 3.20 r. o. van Njord Amstel, De Hoop, Maas, Dordlsche R. V., Deulsch T. u R. V., Poseidon. 3.30. Jonge Vier B. le heat: boei 1. Maas; 2. Leythe; 3. Willem III. 3 50 2e heat: boel 1 Nereus; 2. Njord; 3. Adelborsten. 4.30. Overnaadsche twee. le heat: boei 1. De Hoop, 2. Laak. 4.50 boei 1 Spaarne, 2. Nereus. 5.10. Jonge skiff A. le kwart-finale; boel 1. Poseidon, 2. Deulsche R. u T. V. 5.35 3e kwart-linalc: boei 1. Do Hoop; 2. De Maas. 5.50 -ie kwart-finaleboei 1 Njord; 2. Am stel. 6.10 2e kwurt-tinale: boei 1. Dordtsch R. V.; 2. Winnaar heat I. 7.50. Jonge acht A; le heat, boei 1 Njord; 2. Willem III. 8.10 2e heat; boei 1 Argo; 2. Triton. 8.30 Jonge skiff A, le halve beslis sing: boei 1. Winnaar le kwart-finale; 2. Winnaar 2e kwart-linale, 8.50 2e halve be slissing: boei 1 Winnaar 3e kwart-finale; 2. Winnaar 4e kwart-linale. ZONDAG 21 JUNI. 1.Oude Twee. Beslissing: boei 1 Ley the; 2. Amstel; 3. Triton. 1.20. Jonge Vier B. Beslissing: boei 1. Snelste tweede; 2. Winnaar heat II; 3. Win naar heat I. 1.40. Overnaadsche twee. Beslissing boei 1. Winnaar heat H; 2. snelste tweede; 3. winnaar heat I. 2.Stijlroeien dames, juniores le heat boei 1. Viking; 2. de Vliet; 3. Laak, 2.30 2e heat boei 1. de Hoop; 2. Spaarne; 3. Leythe; 4. Nereus. 2.30. Oude skiff. Beslissing boei 1. Am stel; 2. de Hoop. 8.Oude acht Beslissing boel 1. Nereus; 2. de Hoop; 3. Amstel. 3.20, Jonge Twee B. Beslissing boei 1, RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. uEEREWtER TELE11 OODI 801 - LEIDEN 7797 Snelste tweede; 2. Winnaar heat II; 3. win naar heat I. 3.40. Jonge Acht A. Beslissing boei 1, Snel sle tweede: 2. Winnaar heat II; 3. Winnaar heal I. 4.Stijlroeien dames, juniores. Beslis sing 4.30. Beslissing stijlroeien, darrtes se niores, boei 1. Dordlsche R. V.; 2. Delftsche Sport; 3. Nereus; 4. Spaarne. 5.Vier zonder stuurman. Beslissing bcei 1. Amstel; 2. Laga. 5.15. Jonge Skiff A. Finale: boei 1 Win naar le halve beslissing. 5.30. Double scull. Allen Amstel ingeschre ven. De Njord-ploegen ongewijzgd naar de „Koninklijke". Op do wedstrijden van de Koninklijke Roei- en Zeilvereeniging, zullcu de Njord ploegen in dezelfde samenstelling uitkomen als op de Hollandia-roeiwedstrijden. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristvereen. Swift" Zondagmorgen 8 u. werd er gestart v. de rit LeidenUtrecht eai terug door de leden van Swift" Hoewel het bestuur had gemeend, dal er veel belangstelling zou zijn van deelnemen de renners, viel 't toch wel wat tegen daar er maar 5 leden waren die den strijd durf den aanvaarden n.l. J. C. Brouwer, B. Meijer, N. Kop, A. H. Hillebrand en J. Hil l ebrand. Direct nadat de renners waren vertrok ken volgde de heer L. Kanbier per motor, totdat nabij den Hoorn de motor detect werd, waarde renners alleen gelalen moes ten worden. Tot hier had J. C. Brouwer steeds den kop gehad. Lang zou het duren voor we de renners weer te pakken kre gen, want al liep de motor weer hard, de verloren tijd viel moeilijk in te halen wat dan ook later zou blijken, daar juist bij het keerpunt nabij Utrecht de renners op den terugweg gingen, zoodat niet geconsta teerd was wie het eer9t daar over de streep ging, daar zo allen nog bij elkaar waren. Direct werd er weer oen flink tempo inge zet steeds met Brquwer aan den kop. Het werd J. Hillebrand te machtig, en hij gaf spoedig den strijd op. Brouwer, wien het bogon te vervelen steeds den kop te heb ben stapte even voorbij Woerden af om z'n wiel te verzetten om een andere versnelling to krijgen, opdat hij er gemakkelijker lus- sohen uit zou kunnen gaan. ^Iaar het zou niet meevallen don achterstand in le ha len want nu zetten de overigen een vlug tempo in wat ook Meijer te machtig werd, waardoor deze achter raakte, totdat ook N. Kop nabij Alphen achterstand kreeg door dat hij over een hoop zand reed, wat aan Meijer en Brouwer ten goede kwam, die weer zoo ver waren ingeloopen. Toen de eindstreep in 't zicht was ontspon zidh een zware strijd waarin N. Kop met gering ver schil op A. Hillebrand als eerste over den eindstreep kwam, direct gevolgd met klein verschil als 3e door J. C. Brouwer, 4e B. Meijer, 5e J. Hillebrand. VOETBAL. L. V. B. De secretaris-penningmeester van den L'.Y.B. houdt deze week geen spreekuur^ DUIVENSPORT. De Trekvogel. Concoursvlucht vanaf Orleans (Frankrijk)] afstand 504 K.M.. Los 7 uur. 1. J. Harmse 5 uur 12 min. 7 sec.2. T. Xi Ouwerkerk 5.57.20; 3. W. de Romeyn 6.14.3$ 4. T. J. Ouwerkerk 0.32.6; 5. L. Ouwerkerk 0.61.9; 6. J. Selier 7.18.9; 7. Idem 7.1Ö.48; 9., J. P. Q. Kikkert 7.31.38. Deze vereeniging is niet aangesloten bil den Leidschen Bond. P.V. „de Reisduif." Wedvlucht Orleans. Afstand 508.5 K.M". In concours waren 150 duiven. Los 7 uur. 1. M'. Overvliet 4 uur 48 min. 18 &eo.; 2. J. W. v. Duuren 4.50.3; 3. Kukler 5.5.34; 4. Baart 5.7.33; 5. A. v. Polanen 5.18.46; 6. Kukler 6.19.10; 7. Overvliet 5,25,8; 8. v. d. Mark 5.29.39; 9. Pl v. Polaneli 5.32.50; 10. Roumen 5.33.18; 11< Overvliet 6.33.50; 12. v. d. Mark 5.39.57» 13. Brouwer 5.43.55; 14. idem 5.45.44; 15. L. de Romijn 5.49.15. „De Splinters." Naar wij vernemen, zal Hans van Ees met zijn Tooncclgezelschap „De Splinters" Zon. dag 21 Juni a.s., den vooravond van de Lustrumfeesten, alhier een voorstelling geven van het Sludenten-Blijspet in drie bedrijven „Teddy, Jij en.ik", door Jan van Ees. RECLAME. Foster's Maagpillen regelen do lever en wekken de maag op. Zij genezen verstop ping, slechte spijsvertering, maagpijn en galzucht. Houdt uw gestel in orde uw geest helder en uw lichaam flink door nu en dan een dosis Foster's Maagpillen te gebruiken. Prijs per flacon van vijftig versulkerdo pillen f 0.65; in apotheken en drogistzaken. 9(149 J. X P. te L. Leiden, Oegstgeest, Sas senheim, Lisse, Hillegom, ,Bennebrock- Haarlem, Schoten, Santpoort, Velsen, Be verwijk, Castricum, Limmen, Heiloo, Alk maar, Koedijk, Schoorldam, Stolpervlot- brug, 't Zand, De Kooi, Deti Helder. To taal 100 K.M.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7