De Hand met het Litteeken. No. 20017. S LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 15 Juni Tweede Blad. Anno 1925. GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. FEUILLETON. Vr ij dagavond omstreeks ïwart voor zevenen is te Stolwijk eeD vracht kuto, bestuurd door den eigenaar, den heer Van der Hek. meubelfabrikant te Schoonho ven, en waarin gezeten "was z'n knecht Kirpe- fteyn, door een trein gegrepen op den onbe- Waakten overweg te Stolwijk. De auto werd Seheel vernield, de heer Van der Hek, wien e borstkast werd ingedrukt, is overleden, lijn knecht werd levensgevaarlijk gewond. De trein kwam uit de richting Schoonhoven de machinist hnft herhaaldelijk signalen ge- Ïeven. Kirpesleyn is naar het ziekenhuis te louda overgebracht. Hij is gehuwd en vader yan vijf kinderen. De locomoiiet van den trein kon slechts met groote moeite teruggetrokken worden op den weg, zóó zat de versplinterde auto in de locomotief verward. De volgende trein, uit Schoonhoven komende, geraakte bij het ver- leenen van hulp om de locomotief terug te trekken uit de rails, zoodat hulp uit Gouda moest worden ingeroepen om deze locomotief pp te vijzelen. Te Delft zijn in het gast- Jiuis ter verpleging opgenomen de woonwa genbewoner V. en diens vrouw K., die onder de gemeente De Lier door een schot hagel uit pen dubbelloops jachtgeweer aan de beenen werden verwond, de man vrij ernstig. Om trent hel afgaan van het schot tast men nog in het duister. Volgens andere woonwagen bewoners zou liet geweer, dat boven in den Wagen lag, gevallen zijn en daardoor het pchot zijn afgegaan. Vastgesteld is dat de ge troffenen tijdens liet vallen van het schot glch niet in den wagen hebben bevonden. Te Schiedam heeit Z a t e rdag- «ivond ten huize van den heer J. Houtman, Lange Nieuwslraat 17, een gasontploffing plaats gehad. Tegen elf uur kwam de 23- Jarige dienstbode M. Bas thuis. Zij ging mei pen brandend petroleumlampje naar haar kamer. Op de eerste verdieping rook zij gas- Jucht en met het lampje in de hand Iraclilte gij op ie sporen, van waar deze kwam. In Be hadkamer volgde zulk een ontploffing, dat ?ij tegen den grond geslagen werd. Het lampje werd verbrijzeld en de vlammen Beelden zich mede aan de kleeren van hel meisje, dat de trap afrende. De voordeur jvas op het nachtslot en het meisje kon fiaar niet openen. Twee huizen verder is het hoofdbureau van politie. Eenige agenten hoorden hel gillen van het meisje en trapten Be deur in. Met hun tunieken doofden zij de ylammen. Dc bejaarde heer Houtman en diens huishoudster waren zóó geschrikt, dat eij onmachtig waren de dienstbode hulp te ycrlcenen. Per brancard werd deze naar l gickenhuis vervoerd, waar zij overleed. In liet huis ia op de eerste verdieping vrij Teel schade aangericht: deuren weggesla- "Sen, alle vensters verbrijzeld. Uit een onderzoek is gebleken, dat een kraan van de gaskachel in de badkamer yermoedelijk heeft opengestaan, waardoor t gas heeft kunnen ontsnappen- Verleden week is le R o t- lerdam bijna geen dag voorbijgegaan zon der dat aangifte gedaan werd van een groole of kleinere bcrooving. In enkele maanden 'tljds is liet bedrag, dat in diverse roofholen is buitgemaakt, geslegen tot ongev. f -10.000' Een zeer voornaam aandeel in dezen buit heeft pand 62 Lange Baansraat, bewoond Boor het echtpaar Christine J. en Thijs van W- gehad. Nog de vorige week werd daar Oen Engclschman voor bijna f 3000 aan vreemd geld beroofd. Plotseling ontdekte men fealerdagmiddag, dat het paar ging verhui zen-, er reed een sleeperswagen voor en 'toen begon den geheelen huisraad op den "jvagen te laden. De politie nam maatregelen >m le weten te komen, waarheen het ver- luisboeltje gebracht zou worden, daar zij legreep, dat men van plan was elders een .«lieuw nest te bouwen. Een rechercheur yattc op eenigen afstand post en de wagen Werd achtervogd. Spoedig hield deze stil -por een pand in de Tweede LombardstTaat. i je derde verdieping van dit pand, dat op je Gedempte Binnenrotte 120 zijn ingang leeft, bleek leeg le slaan en weldra werd legonnen den wagen af te laden en de meu- lelen naar boven le brengen. De recher cheur stelde zich in verbinding met den be neden 'wonenden caféhouder. Deze verleide, dat hij de derde verdieping deze week voor den huiseigenaar verhuurd had aan een jong echtpaar zonder kinderen, dat zich net jes voordeed. Daarom had hij hun de wo ning gegeven. Hij beloofde nu dadelijk den eigenaar te waarschuwen. Vijf minuten later nadat de verhuizing begonnen was, stond er voor den ingang op de Binnenrotte reeds een visie ppst, lot groole ontsteltenis van den caféhouder, die zelf bevel gaf de ver huizing te sloppen. Natuurlijk was dit alles behalve naar den zin van de familie. Maar binnen een halfuur stond de wagen weer opgeladen. Men besloot maar het geheele zaakje weer terug te brengen, waar het van daan gekomen was. En zoo gebeurde het. In de Lange Baanstraat werd alles weer netjes op zijn plaats gezel. In den nacht van Zater dag op Zondag vond in de Delftscheslraat te Rotterdam een drama plaats, dat aan een on schuldige het leven kostte. Dien nacht ontmoette een sleepbootkapi tein uit 's-Hertogenbosch op den Schiedam- schensingel twee vrouwen, die hem aanspra ken, de beruchte beroofsler Coba van Gils en Truus de Jong, waarvan laatstgenoemde Vrij dagmorgen aan het bureau Groote Pauwen- steeg in vrijBRd was gesteld, waar zij enkele dagen had doorgebracht, verdacht van be- rooviug. Met deze knoopte de kapitein een ge sprek aan en hij ging met haar in een slop aan den Schiedamschensingel. Om één uur ging hij van haar vandaan, doch bemerkte weldra, dat het bezoek hem duur kwam te staan, want een portefeuille met f 2250 was verdwenen. Onmiddellijk begaf de beroofde zich naar een agent, die hem naar een politiebureau verwees, waar hij tegen twee uur aangifte van de berooving deed. Hij kon een signale ment opgeven van de beroofsters, waardoor het de politie mogelijk was na te gaan met wie de man zich had afgezonderd. Deze vrouwen woonden in de Schiestraat 15. Daar werden zij aangehouden en overgebracht naar het politiebureau en in bewaring ge steld. Bij het verhoor bleek, dat zij den avond hadden doorgebracht met Iwee souteneurs, Jantje Burgers en M. Duiker, bijgenaamd „Vadertje LangbeenDeze waren ook tegen één uur op den Schiedamschensingel gezien. En daar men vernam, dat de twee helpers van de vrouwen zich eveneens ophielden in pand 15 aan de Schiestraat, waar zij vermoe delijk den buit deelden; gingen dadelijk een inspecteur van politie en twee agenten (ma joors) naar bedoeld pand. Daar aangekomen werd met behulp van eenige rechercheurs en agenten het blok, waartoe Schiestraat 15 behoorde, afgezet en bewaakt. Bij het binnentreden ondervonden- de poli tiemannen geen tegenstand. Van de gezochte mannen en liet geld werd niets meer in de woning gevonden. En het bleek, dat de ge- zochten het huis aan de achterzijde hadden verlaten. Tegen de schutting van liet tuintje stond een ladder en ook daarover heen bega ven zich de polilicmannen. Zij kwamen toen op een binnenplaats, gelegen achter de maal derij van de N. V. Van der Meer en Schoep's bakkerijen en Handelsmaatschappij, geves tigd Delftscheslraat 29. En daar de deuren daar van genoemd pand open stónden, valte het vermoeden post, dat de vluchtelingen zich in de maalderij schuil hielden. Een nauwgezet onderzoek gelijkvloers leverde geen resultaat op. Daarna gingen de inspec- leur en een majoor naar den meelzolder, doch ook daar trof men de mannen niet. Wel bemerkte men een lange, smalle gang een soort tunnel, die naar een ander pakhuis voerde, Dat achter deze gang een woonhuis lag, kon niemand vermoeden, die niet met de situatie op de boogie was. Voorzichtig bega ven de politiemannen zich in de gang en stuitte aan het eind daarvan op een deur. Door het gestommel was inlusschen de be woner, de 38-jarige molenaar G. Ambrosius, in dienst van de firma Van der Meer en Schoep, u akker geworden. Hij vermoedde waarschijnlijk, dat zich inbrekers in het gan getje bevonden, althans de politie hoorde' zeggen: „Daar komen ze". Deze, op haar beurt, meende, dat de beruchte mannen zich achter de deur ophielden en riep: „Politie". Maar in plaats dat toen door A. werd open gedaan, hoorden de politiemannen plotseling hevig schreeuwen. Eensklaps klonk een lie vige slag, alsof een schot viel, en even later weer een. De inspc-clcur riep nog eens Po litie", maar ook nu hield het lawaai niet op. Wederom een slag. een gekraak en een deel van een der paneelen van de deur kwam te recht voor de voelen van den inspecteur van politie. A{en zag door liet ontstane gat een man, maar wie dat was wist men niet. En daar vermoed werd, dat de twee boe ven een uitval zouden wagen, loste de in specteur eerst een schot in de lucht, daarna een omlaag en vervolgens een op zij, om schrik aan te jagen. Het kabaal duurde voort en waar men absoluut geloofde met gevaar lijke lieden te doen te hebben, die voor niels terug deinsden, richtten de politiemannen hun revolvers op de deur en losten enkele scholen. Onmiddellijk werd het stil en nu be gaf de politie zich naar binnen. Maar wat zij daar zag was ontzettend, meldt men aan „De Cri.", want niet de ge zochte souteneurs bevonden zich daar, maar Ambrosius, die, door een der kogels getrof fen, in elkaar was gezakt. Het bleek, dat hij in het haiL was geraakt en enkele oogcnblik- ken later overleed de man. Gelroflen door dit treurige ongeval, stonden de politicmen- schen in de slaapkamer van de familie A. De echtgenoote van het slachtoffer was naar be neden gegaan om de politie telefonisch le waarschuwen cn was dus niel iu de kamer aanwezig toen haar man werd getiolfen. De geneeskundige dienst rukte na waarschu wing uit en bracht liet lijk naar hel zieken huis over. in de kamer trot de politie een groote wan orde aan, zoodat vermoed wordt, dat A. door schrik bevangen niet meer heelt geweten wat hij deed. Een wasehtafclgarnituur was ver nield, de waschtafel omver gesmeten, gor dijnen afgerukt. Waarschijnlijk heeft hij met een hard voorwerp legen de deur geslagen, zoodat de politiemannen de indruk kregen alsof er gescholen werd. De vluchtelingen waren dus na ovcrklim- iiimg van de-schutting ccn anderen kant uit gegaan en hadden langs den spoordijk een goed heenkomen gezocht. Do vcrslagene laat ccn vrouw met drie kin- j deren achler. D r. K. K., directeur van de Rotterdamschc Diergaarde, heeft bezoek ge had van een man, die zich Van G. noemde en zeide, een voorname positie te bekleeden te Solo, op Java. llij was er, zoo verleide hij, onder meer belast met een gedeelte van het beheer van de Diergaarde en hij was in staat en bereid, dingen, welke hij over had, kosteloos aan de Diergaarde te Rotterdam af le staan. Tijdens het gesprek vertelde hij dr. K. ook, dat hij' met zijn broer, diens vrouw en dochter in liet Zuid-Hollandsch hotel op dc Korle Hoogstraat gelogeerd had, en dat zijn broer, die postdirecteur in Fries land was. plotseling was vertrokken, met medeneming van een hem toebehoorenden koffer, waarin zijn geld zat. Daarom Vroeg hij I 25 te leen. welk geld hij den volgenden dag per postwissel zou terugzenden. Hij kreeg het geld en vertrok. Denzclfder. avond kreeg dr. K. een brieije van hem, waarmee hij een jongen zond en waarin hij dr. K. om f 6.75 verzocht, want hij had een pond elft gekocht om mee (e nemen voor zijn selioon- zusler, die jarig was. Aan dit verzoek heeft de directeur van de Diergaarde niet voldaan: hem was inmiddels gebleken, dat in het Zuid-Hollandsch Ifotel van een verblijf al daar van den man niels bekend was. Te Haarlem is aaangehou- den de 27-jarige 1. den A., van Den Haag, die zicli heeft schuldig gemaakt aan verduis tering van fietsen te Haarlem, Den Haag, Delft en Rotterdam. Ook wordt hij er van verdacht een coupon en een paar heerenkos tuums te Haarlem te hebben verduisterd. De man heeft in 3 dagen lijds een rijwielrepe- rateur in Haarlem vijf lielsen verkocht legen zeer lage prijzen. Een fiets met een rijwiel plaatje, werd voor het spotprijsje van f 6 van de hand gedaan. De rijwiclreparaleur A. R. is als verdacht van heling ook aangehouden. II el jaren geleden door het Ariisfonds geschonken zeeleeuwenpaar heeft het Kon. Zoül. Genootschap le Amster dam verblijd met de voorspoedige geboorte van een jong, dat door dc moeder hoven op de rots verzorgd en gezoogd wordt, terwijl de kolossale vader zicli beneden in het bassin naar beliooren afzijdig houdt. Daar zeeleeu wengeboorten tot nog toe in de Zoölogische JONG LETEN IN „ARTIS" TE AMSTERDAM. -V -- rj: *Vi_ y -•-v !->& '- V .-"Lt-. i' V*, Een iee met haar jong van nog geen twee dagen ond. luinca lot de hooge uitzonderingen behoor den te Keulen werden in 1890 ook eens met succes zeeleeuwen gefokt mag „Ar- tis" met deze merkwaardige geboorte van geluk spreken en krijgen de bezoekers bier bij een kans, iets te zien, wat zij wel zeer zelden, om niet te zeggen nooit weer, té zien zullen krijgen. Voor de papierfabriek te Velsen wordt dezen zomer een groot aantal zeeschepen verwacht, fi.l. 50 a 60. Kr moet n.l. ruim 50.000 vadem lioul worden aange voerd. Het eerste stoomschip wordt in de eerste dagen derwolgcnde week van Archan gel le Velsen verwacht. De schepen zullen grootendeels door eigen fabriekspersoneel ge lost worden. Bij de Kook. op Texel, heeft 'n groote duinbrand gewoed. Ongeveer 4 H A. duinterrein zijn verbrand. De brand is gebluscht door 40 werklieden, die gedeel telijk per auto waren aangebracht. De oor zaak van den brand is onbekend. De Raad van Emmen heeft besloten de bouwstichting te Nieuw-Amstcr- dam met al haar bezittingen en schulden over te nemen. Te Nijmegen reden Zaterdag avond 'laat eenige jongelieden per motorrij wiel van „den Plasmolen" naar Nijmegen. Tusschen „den Plasmolen" en Mook kwarn de heer S., die voorop Teed, te vallen, door dat hij in hel mulle zand slipte. Twee zij ner vrienden, de heeren K. en J., die achler hem reden, botsten tegen zijn motor en vie len ook. Alle drie werden met ernstige ver wondingen aan het hoofd opgenomen en latei* naar het R.-K. Ziekenhuis le Nijmegen vervoerd. Het motorrijwiel van S. werd zwaar beschadigd. Mede ten gevolge van de groole voorraden in de Belgische kolenmijnen (to Hasselt en omgeving) zijn alle Ncderland- sche mijnwerkers ontslagen. Een vrouw is als een b oo r d eerst als je er een aan je hals hebt, weet je wat voor een nummer het iö. RECLAME. Stukgeloopen Voeten verzacht en geneest men met PUROL. 9530 VOOR DINSDAG 18 JUNI. 8.50: Hamburg (392 M.) Morgenuitzending. 10.15: Amsterdam (1950 Al.) Tijdsein van 't Persbur. Vaz Dias (Off. Amst. lijd). 11.30: Newcastle (-105 M. 5N*0). Concert, so-, praan en viool. 12.20: Leipzig (ong. TOO M.) Concerl op de. Hupleld l'honola 12.50: Tarijs (1780 M. SFR). Concert door het Tzigane-orkest r an Radio l'aris. 1.20: Londen (365 M. 2LO). Tijdsein r ail Greenwich. Concert van liet orkest van liet Ilolborn Restaurant. 3.20: Cardiff (353 AI.) Telefonie voor de scholen. 3.30: Birmingham (179 M.) Telefonie voor do scholen. Aberdeen (f95 M. 2BD). Telefonie voor de scholen. Cardiff: (353 M. 5WA). The Station Trio. Glasgow (122 Af. 5SC). Concerl. Dansorkesf van „The Plaza". •i.20: Londen (365 M. 2LO). Concert van the Bush Pavilion. Birmingham (-179 AL 2Z1J). Lozells Picture House Orchestra. Cardiff (351 M. 5WA). The Carlton Orches tra van het Carllon Restaurant. Manchester (378 AIHet 2ZIJ-kwartet. f.30: Amsterdam (1950 At.) Tijdsein van Persbur. Vaz Dias. (Off. Amst. tijd). 5.20: Cardiff (353 M.) De „Five o'elocks'', vocaal en instrumentaal concert. 5.30: Hilversum (1050 M.) Hilvorsumschg Draadlooze Omroep. Vooravond-concert. 6.20: Lónden (365 AI. 2LO). Kindervertellin gen. 7.20: Londen. Chelmsford (365 Af. 2LO en 1600 M. 5XX). Tijdsein van de Big Ben. Weerbericht. 8.10: Hilversum (1050 Al.) Hilversumsclie Draadlooze Omroep. Solislenconcert. 8.20: Chelmsford (1600 Af. 5XX). Concert', Kamermuziek, programma: sopraan, riool, fluit, Sonata in C. for Flute, viool cn piano Londen (365 Af. 2L0).-Concert Variety. Vo- caal cn instrumentaal concert. 11 uur: Londen, Chelmsford (365 AI. 2LO c-n 1600 M. 5XX). Savoy Orpheans and Savoy Havana Bands. Daarna The Aldershat Command Searlight Tattoo. FAILLISSEMENTEN. 11 Juni: J. T. Hozee. rijwielhandelaar, Leiden, Hoefctraat 6. lt.C. Air. A. B. Bonimo- z'ijii. Cur. Mr. H. Burgersd'rjk, Leiden. Opgeheven wegen gebrek aan actief. J. G. van Diepen, Leiden. Uk het Eage!sell van Baronesse ORCZY. CGeauloriseenie vertaling van A. T. S3) Juffrouw Leake lag nog naast haar, blijk- Eaar bewusteloos; en dichtbij haar 'hand lag een pistool, dat haar moest getroffen pebben bij het vallen. Zij kroop op handen 'en knieën uit de sloot, onder een der be schermende wagens, en keek om zich heen; £en -beeld van verlatenheid trof haar blik; Vóór hav een massa opgehoopte wapen- histingen, verlaten wagens, hier en daar gen ytijve gedaante, die plat op den grond lag; boven zioh een vlucht raven, die hun ^omberen roep door de lucht deden klinken; too ver bet oog reiken kon, geen teeken Tan het vluchtende leger, geen teeken van fle achtervolgende bende. Ver weg borrelde én kronkelde de jonge Avon in zijn bed ding; Engeland, het mooie, landelijke Enge land spreidde voör Barbara's blik zijn groe tten, statigen mantel uit, vredig, zelfs al twas hij bevlekt met het ölijk van de slechte naden van dezen dag. Baihara kroop van. onder de b'escherman- wagen uit. Zij duizelde nog van alles, ■rot zij gezien had; van alles, dat eij niin- jjér vergeten zou. De roerlooze gedaanten, orer het veld. verspreid lagen, waren Btoe en vreeseljjke geluigen van de wer- ■Ijfcheid v.-t hetgeen een benauwende hlmerri ;v!rP- n had. en nu, terwijl Barbara om zich heen keek, zag zij lussclien die stille gedaanlen, steelsgcwijze gestallen sluipen, de hyena's van het slagveld, die de dooden berooven. Zij rilde van afschuw; zij, die heden zooveel afschuwelijks gezien had. Aan haar linkerhand stond ver weg in een hoek van het veld een koels mei ge schilderde paneelen en gele wielen, achter- gelalen, met de hoornen naar boven. Het was de koets van den Koning. Barbara had die herhaaldelijk le Oxford gezien, en er zelfs éénmaal in gezeten, toen Zijne Ma jesteit haar de eer aandeed baar gezel schap te verlangen. Zij keek er nu naar op die vage, onbegrijpende manier, die zoo dik wijls het gevolg is van groole geestversdo- ring en van onrustige gedachten. Toen scheen zioh langzaam uil de vaagheid iets los te maken, van gewield (e worden en zich aan haar zedelijk oog op le dringen hel was nog ontastbaar, en zij voelde, dat haar geest het niet kon grijpen geeste lijk, greep zij naar iets, iels, dat haar steeds onlsnaple, een denkbeeld, een herinnering, een plicht iels, dat gedaan moest wor den, iels. dat zij zich herinneren moest. Voor het oogenhlik kon zij zich niets her inneren dan de gruwelen van de laatste paar uren. Zij teek om zich heen, in de hoop, dat iels haar in het géheugen zou te rugbrengen dat andere iels, hetwelk liaar ontsnapte. Zij dwong zioh zélfs even te kij ken naar de sluipende bewegingen van een van die duivels, die bezig waren de dooden le berooven; (oen vestigde haar dwalende Wik zich op een kleine groep ruiters, die over het veld snel in haar richting kwam. Aan de gevederde hoeden kende zij die rui ters als vrienden; zij hadden de hoofden hunner paarden bijna in een rechte lijn naar Farndon Fields gekeerd, en thans zag zij hen den smallën stroom van dc Avon over steken. Op de een of andere manier werden de ruiters in 'haar gedachten ver bonden met dat iets, wat zij zich moest her inneren. Zij sloot haar oogen, denkend, trachtend om le denken en zirii te her inneren. Toen kwam het opeens alles bij haar bo ven; „De Korenschoof", herberg te Daven- try, 'hel hoekje, waar zij verborgen had ge zeten. de krijgsraad, het gesprek van- de officieren, nadat Zijne Majesteit de kamer had verlaten; de briefwisseling van den Koning, de brieven van den Koning! Sir Marmaduke Langdale's woorden: „Er zou den duivel en nog meer te betalen zijn, als dé'briefwisseling van Zijne Afajesleit in ver- keende handen viel." AVaarom Barbara dit opeens verbond met de koels aobler op het veld. dat wist zij niet. Was het een ingeving? Gissing? Een waarschuwing van God? Zij was zic-lr nu alleen bewust van een groole zekerheid, dal de briefwisseling van den Koning in dc achtergelaten koets was gebleven, terwijl iédere man vluchtte voor zijn leven en aan niets dan zijn persoonlijke veiligheid dacht. Juist, toen. deze overtuiging zich bij haar opdrong, -zag Barbara de donkere gestalte van een man aan het verdere einde van het veld, die op weg naar de koels scheen te zijn een man in een donkeren mantel, dien hij dicht om zijn schouders geslagen hield, en een breedgerande hoed verborg h'et bovendeel van zijn gezicht. De herinne ring -begon nu [e werken, scherp en snel, en ging in een oogenblik lerog naar die andere donkere figuur, die zij 'nee avonden I vo ren vaag gezien had in 'hel vensterkozijn le Daventry; de sleelsche bewegingen, het fluweelen masker, en toen het pistool op haar gericht, haar onverklaarbare ontsnap ping, r-n de hand, die hel raamkozijn vast greep. De gedaante bewoog zich zeker naar de koets, en Barbara (rok baar donkeren man- lel snei om zich heen en kroop terug in de sloot. Zij Taaple 'hei pistool op, dat haar een poosje te voren geraakt had, en zonder te zien, of het geladen was of niel, begon zij 'langs de heg te kruipen. De afstand lus sclien baar en de naderende figuur was anisscliien een paar honderd meter en de koets stond halfweg lusschen tien in. Wat zij doen zou, als zij van aangezicht tot aan gezicht met den soliurk stond, wist zij niet, I -maar toen zij daaraan dacht, greep .zij het pislool steviger vast en 'haar vingers zoch ten en vonden den trekker. Toen bleef zij opeens stilstaan met haar rug tegen de lieg. Na een vluggen loop had de man de 'koets bereikt; hij trok hel por tier open en Barbara zag een oogenblik niels anders van hem dan zijn broeden-rug. terwijl liij voorover naar binnen leunde. Als zij nog getwijfeld had aan het voornemen van den schelm, dan verdween die twijfel nu. Zij was nu minder dan dertig meter van hem verwijderd; zonder fe aarzelen lliief zij liet pistool op. m'ikle en vuurde. Dc man was juist bozig zich om le kcerenonder zijn rechterarm had hij een groole en zware kist; het volgend oogenblik deed hij een slap achteruit, en viel lutn in zijn voile lengie voorover op den grond; de kist slootte legen •het porlier van de koels en viel toen met een slag naast hem neer. Ifel rookenile pistool vi t uil Barbara's ma htoloozc hnr.d: het koude zweel stond lot haar haarwor tels, zij hield zich vast aan de braamstrui ken achler zich, de oogen wijd open cn met klapperende tanden. In den klank van het pi9lool schenen duizenden onaardsche stemmen haar toe le toepen: „Gij zult niet dooden!" De soherpe klank had de duivclsohe hyena's in hun afschuwelijk werk gestoord; zij hielden op, en verspreidden zich als een troep raven, om zich Ie verbergen, totdat 't gevaar voorhij was. Een oogenblik van diepe stille volgde. Barbara riehtle zich mei een krachfigen wil op. Zij strompelde voor waarts, en met knieën, die zóó trilden, dat zij bijna hij iederen stap viel, kwam zij bij dc kist, die een slap of-zes van de recht uit gestrekte donkere gedaanl al op den grond lag. Zich bukkende, nam zij de kist op, en verborg deze onder haar mantel. Tegen wil en dank dwaalden haar oogen altijd weer. terug naar die donkere .onbeweeglijke figuur, die gedeeltelijk gehuld was in een mantel van grove, grijs wollen slof, waar op zich in de streek van den schouder een dol roode vlek langzaam uitspreidde. Het gelaal lag begraven in de modder van lliet veld, en dichtbij lag de breedgerande hoed, die afgevallen was: daarnaast zag Barbara een klein, zwart voorwerp, dal zij al9 een fluweelen masker herkende. Een arm, de rechter, lag onder liet lichaam, maar de linker was uitgestrekt, met de palm naar or.'t-r en de vingers uitgespreid. (Wordt Terro'gdj.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5