Zonnebrand Kloosterfeaïsem INGEZONDEN. UIT DE RIJNSTREEK. Lijstenmakerij^".,;? UIT DE OMSTREKEN. VOOH MAANDAG, 15 JUNI. 8.50: Hamburg (302 M.) Theaterkroniek. 10.15: Amsterdam (1950 if.) Tijdsein van bet Persbureau Vaz Dias'. Officieels Am- sterdamsche tijd. 12.20; Leipzig (ongeveer 400 M.) Middag concert op do Hupfeld Phonola. 2 50: Cardiff (351 M. 5WA). Orgelconcert van the Capitol Cinema. 3.20: Cardiff (351 M. 5WA), Concert, The Station Orchestra. 3.50: Birmingham (479 M, 6IT), The Sta tion Wind Quintet. Manchester (378 M. 2ZIJ). Telefonie voor de scholen. Aberdeen (495 M. 2BD). Dansmuziek. Glasgow (4-22 M. 6SC). Concert, The Wi reless Quartet o.a. ouverture „Jeppo le Mu- eieien", Zerco; Selection „La Bohème", Puccini. 4.20: Londen (3C5 M. 2LO). Tijdsein van Greenwich. Militair Orkest. Glasgow (422 M. 5SC). Kwartet: Selectie „De laatste wals", Straus. 4.30: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias. Offideele Am- •lerdamsche tijd. 4.45: Hilversum (1050 M.) Hilversumsoke Draadloozo Omroep. Damescauserie door Mevr. Caroline van Lancker van Domme len. 4.60: Berlijn (330 en 505 M.) Concert. Leipzig (ongeveer 400 M.) Concert der Hauskapelle. Manchesier (378 M.) The Black Dyke Mills Band. 5.20: Londen (366 M. 2LO). Een uurtje dansmuziek. Bdurnemouth (385 M. 6BM). Kinderver tellingen. Cardiff (353 M. 6WA) De „Five o' Clocks", vocaal en instrumentaal concerl. Manchesier (378 M. 2ZfJ). Damesrubriek. 0 uur: Hilversum (1050 M.) Hilversum- eobe Draadlooze Omroep. Kinderuurlje. Me vrouw Antoinette vam Dijk. G.20: Londen (365 M. 2LO). Kinderverlel- lingen. 7 uur: Hilversum (1050 M.) Hilversum- sche Draadlooze Omroep. Vooravond-con cert. Het H. D. O.-orkest. 8.20: Londen, Qhelmsford (365 M. 2LO). Concert. Programma van muziek van Grieg, sopraan, viool, piano; o.a. Sonata in G, Op. 13 lor Violin and Piano Lento doloroso- allegro vivace; Allegretto tranquillo; Alle gro animalo. 8.20: Birmingham (479 M. 6IT). The Sta tion Orchestra, o.a. Suite „Rustic Revals", Fletcher; „Dancing on the Green". 'Cardiff (353 M.) Concert: The Station Orchestra. 8.10: Hilversum (1050 M.) Hilversumsche Draadlooze Omroep. Lezing van den heer Thomassen i Thuessink van der Hooo. 8.20: Manchester (378 M. 2ZIJ). Concerl. Aberdeen (495 M. 2BD). The Wireless Orrhrsira. 8.30: Hilversum (1050 M.) Hilversum- sdlie .Draadlooze Omroep. Inwijdingsavond van de vervangers van „De Krakende Sloc-1". 18.35: Leipzig» (ongeveer 400 M.) Dans avond. 8.50: Londen, Ohelmford (365 M. 2LO) en 1600 M. 5XX). A Concert of Syncopated Symphonic Orchestra. Tire Savoy Orpheans and the Savoy Havana Band. 10.50: Londen, Ohoimsford enz. Special Fealure. Bijzonderheden zullen per draad looze bekend worden gemaakt. RECLAME. 6melten. puistjes, oude en nieuwe wonden genezen spoedigmet AKKER's 9459 (Builen verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. De Ziekenhuis-kwestie in Katwijk. Uw verslag van 4 Juni jl. over de opening van het Kalwijksch Ziekenhuis geeft eenige toespraken weer. die het bestuur der Ver- eeniging „De Verpleging" aanleiding geven er nader op terug te komen. Inzonderheid heeft ds. Meijering niet, zooals hij het \oo hartelijk (niet ha-telijk o, zetter!) meende, scheef getrokken dingen recht gezet, doch integendeel rechte dingen scheef getrokken. In het midden latend, of de gelegenheid om aan zijn gemoed lucht te geven, door Z. Ecrw. nu wel juist gekozen was, is het wenschélijk een exposé der fei ten te geven, die Z. Eerw. zoo bezwaard moeten hebben. Had ds. M. zich rekenschap gegeven van liet doel, dat bij de oprichting der vcreeniging „De Verpleging" heeft voor- geslaan. dan had hij zich wel onthouden, zich te uilen op een wijze, die volslagen on bekendheid met de gestes onzer- vereeniging kenteekent. De hoofdannleiding van ZEerw. over- kropt gemoed moet wel het volgende zijn - geweest. Toen de bouw van het Kalwijksch Ziekenhuis zijn beslag kreeg,- ontving onze vereeniging een schrijven van de Kalvijk- 9che Ziekenverpleging, waarin de vraag werd gesteld of, nu thans de gelegenheid er was. event. Ic-den-palienlen onzer vereeni ging in het nieuwe Katwijksche Ziekenhuis op te nemen, de koslen van verpleging door onze vereeniging dan gedragen zoyden wor den. Op zichzelf een eenvoudige vraag, doch voor het bestuur der vereeniging „De Ver pleging" niet zoo gemakkelijk om te beant woorden. 'Vergun ons het ontslaan onz> r verceni- jiug ..De Verpleging", de aanleiding en liet feitelijk do« l te releveeren. Het ministerieel besluit van 1922, waarbij werd bepaald, dat voor patiënten, opgeno men in het Academisch Ziekenhuis, f 2.50 later f 2 per dag verpleegkosten moesten worden vergoed, hetzij door henzelf dan wel voor onvermogenden of armlastigen door diaconieën of gemeentelijk armbestuur, gaf aanleiding maatregelen te treffen om tege moet te komen aan financieele bezwaren van diaconie en gemeente zoomede aan ge moedsbezwaren van onvermogenden, die zich eventueel niet als armlastigen voor re kening van Kerkbesturen of Gemeente wenschten verpleegd te worden. Eenige personen uit onze gemeente, leden van den besturenbond namen in overleg met besturen van plaatselijke organisaties, het initiatief een vereeniging te stichten met als doel, uit de contributiën de.onderhavige ver pleegkosten van leden-patiënten te be strijden. Al dadelijk had deze vereeniging, later „de Verpleging" genoemd, de sympathie van Burgemeester en Wethouders en andere colleges. Medewerking lot zelfs subsidie uit de ge meente-kas werd toegezegd, maar nóch van het een, noch van het ander behoefde ge bruikgemaakt te worden. Hieruit kwam duidelijk naar voren, dat onze vereeniging een ware uitkomst was voor de financieele bezwaren van Burgerlijk Armbestuur ?n diaconieën. Hoe de vereeniging .,De Verpleging" aan haar doel beantwoordt, blijkt ten volle uit het verslag van het boekjaar 1924. Niet min der dan f 8696 verpleegkosten werden uit betaald voor 3485 verpleegdagen, bij een patiënten-aantal van gemiddeld 17 per week De vereeniging „De Verpleging" telt thans ruim 5000 betalende leden, waarbij min stens 5000 niet betalende leden komen, zijnde kinderen beneden de 16 jaren. Deze niet-betalende leden genieten niettemin bij eventueelc verpleging in één der Leidsche Ziekenhuizen juist dezelfde uitkeering als de contribuanten. De contributie bedraagt slechts f 0.05 per week voor leden boven de 16 jaren. Hieruit valt gemakkelijk te con- cludeeren, dat het aantal patiënten, die uit deze contributie verpleegd kunnen worden, slechts een zeer gering percentage vormt van de 10.000 betalende en niet betalende leden. Afgezien nog van andere kosten, die „De Verpleging" ten behoeve van haar leden-patiënten voor haar rekening neemt, zooals transportkosten, bestraling en andere geneeskundige extra-behandeling. Indien onze vereeniging er niet was, voor wie hadden dan de kosten gekomen? Het zijn immers grootendeels min- of onvermo genden, die bij onze Vereeniging zijn aan gesloten! Zoo niet de helft, dan toch zeker een derde zou ten laste van de gemeente en van de ledige kassen van diaconieën zijn gekomen. - Is het overigens begrijpelijk, dat onze ver eeniging geen verdere verplichtingen op zich wil nemen, die het voortbestaan der instel ling in gevaar zouden kunnen brengen. Hoe sympathiek on9 het voorstel van ds. Meije- ring's vereeniging ons ook was, om zuiver financieele motieven konden wij er niet op ingaan. WiTa-rom konden de besturen beider verèenigingcn niet vooraf betrettend deze aangelegenheid overleg gepleegd hebben; wellicht hadden andere maatregelen of schikkingen gevolgd. Nu werd ons boven omschreven vraag zonder meer voorgelegd en werd ons niet vergund onze meening over het voorstel mondeling le vertolken. Tevens leden van de Katwijksche Zieken verpleging zijn wij natuurlijk verblijd met het nieuwe ziekenhuis, dat in tegenstelling met den houten barak een sieraad is van onze gemeente. Wat ons nochtans niet weer houdt, de aan ons toevertrouwde belangen den vereeniging „De Verpleging" te beharti gen. Indien ds. Meijering zich van de resul taten onzer vereeniging op de hoogte had gesteld, had hij wellicht niet van scheef ge lrokken dingen gesproken, veeleer ons be sluit moeten billijken. Hij zou zich dan met ons verheugd hebben, dat wij het lot nu toe nog zonder subsidie hebben kunnen stellen. Maar ook het standpunt van onzen bur gemeester is ons niet helder, die blijkbaar door dezelfde oorzaak reeds als begunstiger van onze vereeniging bedankt had.. Uit de openings-rede van Z. EdelAchtb. trof ons voorts zijn mededeeling, dat verpleegden, lijdend aan besmettelijke 2ic-kten. voor reke ning van de gemeente komen. Wij veroor loven ons daarop de vraag, waarom dan wel door de gemeente bij onze vereeniging „De Verpleging" rekeningen gorden ingediend lot een bedkg van 900 voor verpleegde typhus-patiëhten in 1923? Dat in tegenstelling van heigeen een an der in zijn toespraak debiteerde, in den boe zem van ons bestuur geen wijziging is ge komen, moge uit de eensgezinde gevoelens van het bestuur der vereeniging „De Ver pleging" die wij in hel bovenstaande onder woorden hebben gebracht, blijken. Ons bestuur, te doordrongen van de ver plichtingen, die? liet tegenover de leden der vereeniging ,^De Verpleging" heeft aan vaard. moet aannemen dat Uw verslaggever heeft misverstaart dan wel den Voorzitter deze uiting als een schromelijke vergissing aanmerken. Als verklaring van de houding, die zich ds. Meijering c.9. tegenover onze vereeniging geeft, zou alleen kunnen dienen, dat zij te weinig op de hoogte zijn van het werk der vereeniging „De Verpleging" mitsgaders wal deze vereeniging in het belang dor gemeente heeft bereikt. Doch dit kan hun houding niet verontschuldigen, want ons bestuur is slerds bereid belangstellenden alle* mogelijke in lichtingen te verschaffen. Inmiddels met v huldigde hoogachting Het bestuur der Vereeniging „DE VERPLEGING", -■ Secretarial- Ten Brillenstraat 31, te Katwijk-aan-Zce. RECLAME. plaatwerk foto's, enz. 5749a Profiteert van deze koopjes. Ifaarl.str. ©2 t o. Het Volksbuis. Geen filialen. Alphen. Voor de afd. Alphen dei S.D.A.P. sprak Donderdagavond in „De Vergulde Wagen" het Tweede Kamerlid, de heer Ter Laan, burgemeester van Zaan dam. Er was, gezien het fraaie zomerweer vrij veel belangstelling. Na er op te heb ben gewezen dat de sociaal-democratie glashelder is e<n voor een gezond stel her sens gemakkelijk te begrijpen, becritiseerde 8pr. het 7-jarig optreden van het christe lijk ministerie-Ruys. Spr. wees er op dat z.i. Colijn, de groot© bezuiniger, inderdaad geen ware bezuiniger ishij laat het groot kapitaal vrijwel onaangeroerd in zijn be lastingwetten en heeft grootc sommen over voor leger en vloot. Een kraB staaltje noem de spr. Colijn's sanctie op de 20 millioen, noodig voor forten op den nog niet eens aangelegden Zuiderzeedijk Wielingen Friesland. Met voorbeelden wenschte epr. aan te toonen dat de Chr. regeerders door. de coalitie met Rome hun eigcu principes verloochendenimmers door deze, coalitie verkreeg men noch afschaffing der Staats loterij, nocli doorvoering der Zondagswet. De Chr. partijen meenen het geheele volk te vertegenwoordigen. Dit is onmogelijk, volgens spr. omdat men in de maatschap pij met de onverbiddelijke grens tusschen kapitaal en proletariaat, en den nimmer te verzoenen klassestrijd te maken heeft. De Chr. partijen dienen niet den arbeiders doch het kapitaal. Daarom moeten alle ar beiders, óók de clir. zich vereenigen onder de vaan der soc.-dem., een vaan die hen volkomen vrij laat in het geloof. Een goanimeerd debat besloot den avond, welke door liederen van de „Stem des Volks" werd opgeluisterd. Kerk. bericht, -Ned.-Heï v. Kerk Julianastraat, Zóndag v.m. 10 uur en nam. 7 uur ds. Veldhoen. Ned.-Eerv. Kerk Oudshoornscheweg v.m. 10 uur ds. v. Lir.ficbooten. EvangeÜsatiegcbouw Hooftstraat v.m. ÏO uur ds Enkelaar van Ter Aar en nam. half zeven ds Pott van Bodegraven. CUref. Kerk Raadhuisstraat v.m. 10 uur en nam 6 uur ds. Schouten. Geref. Kerk Raadhuisstraat v.m. 10 uur en nam. halfzeven ds. Wientjes. Ingekomen uit Alfeld a. Rhein, Hanno ver A. D J. Kreth, Hoofdstr. 82. Üit Am sterdam C. IjCwant», Raadhuisstr. 10. Uit Boskoop P. Sneeuw, Hooftstr. 166. Uit Koe nen a d. Vecht A. Verheul en gezin, Wil- lemstr. 42. Uit Mijdrecht, G. Bakker, Hoo- gedijk 11. Uit Rijnzaterwoude P. C Roos Gaslaan 9. Uit Zevenhoven P. N. Onderwa ter, Hoorn 105. Uit Zwammerdam M. Hoo- gendoorn Steekierweg 74. Vertrokken: O. A. Bindels, M. v. d. Hoek en G. Kamp en gezin, naar Amster dam. H v. SI ooien naar Apeldoorn. B. F. Lcinsink naav Beverwijk. C. W. de Jong en gezin naar "Ffaarlemmerliede. G. Dijk, naar Hilversum. M den Brave en D. J. Kooyman naar Leiden. J. v. Lienden. R. G. F kker en J Verkade naar Nieuwkoop. J.' -•*- M. v. Ooijen. naar Ouder A nis tel. M. v. Els- wijk naar Soest, C» v. d. Horst en H. J v. Donk naar Woubvugge. In de Prins Hendrikstraat reed een vrachtauto der firma B. tegen een wielrij der. De fiets werd zoozeer gehavend dat <ii gcoTi tpaak recht bleef. Dc berrder zelf kwam er zonder letsel af - Burg Stand. Bevallen. W. Hoop geb. Wiegman Z. M. H. Visser gel). Wetman D. P. Wagenaa.r geb. Schouten D. C'. van Brummen geb. Littooij Z. A. Bouthoorn geb. v. Leeuwen D T. van Vliet geb. Vink D. Gehuwd: H. v. d. Br eggen jm 24 j. en E. Blom jd. 21 j. Bodegraven. Deze wtek is het aantal poslbesLi'ingen dat sedert lange jar?n, al tijd 4 per dag bedroeg, ter bezuiniging ver minderd lot 3 Inpfaat9 van de 10 en 3 uurs bestelling is nu een bestelling gekomen, dje om 1.30 heb postkantoor \verlaat. De Zon dagsbestelling is geheel vervallen. Bosbooy. K e r k e 1 ij k bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk ds. Hoekstra van Wierda. Salvatori v.m. 9 i/2 en n.m. 6 uur ds. van Gijzel van IJlst. Geref. Kerk v.nü. 10 uur en n.m. 6 uur ds. Fernhout. Ned.-Herv. (Geref.) Evangelisatie v.m. 9 1/2 en nam. 6 uur de heer Lijklema van Waddingsveen. Gevonden Voorwerpen: een huissleutel een kinderschoen een zilveren dames horloge een belaslingplaalje een fiets pomp. Inlichtingen bij de pcriitie. Rcelofarendsveen. Door het bouwkun dig bureau „Verhoog" te Sassenhc-im, is al hier aanbesteding gehouden van het bou wen van een woonhuis met bloembollen- schuur, le bouwen voor rekening van den den 'lieer E. Elstgeest alhier, waarvan de uitslag is als volgt-, G. Rumphorst te 's Qravenhage voor f 19.445 Wed. C. Langhout te Oude We tering voor f 18.900 Gebr.'s Ooslerom te Alphen a. d. Rijn voor f 18.800 Jan Splin ter le Leiden voor f 16.715 S. Strijk le Rijpwcteving voof f 16.650 Gebr.'s Char- ?t te Leimuiden voor f 16.545 N. Perquin le Santpoort voqtJ f 15.885. Het werk is aan den laagslen inschrijver gegund. R mi. Waddingsveen."De werkman, van H. te Gouda die werkzaam was aan de heistelling geplaatst bij dc de werken aan de Gouwe alhier had het ongeluk een leider van die stelling op zijn vinger te krijgen, waardoor hij ernstig werd verwond. Hij moest zich direct onder dokters behandeling stellen. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk, voorfti. 10 uur en nam. half zeven ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. ze« \iur ds. W. Veder. Woubrugge. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Gerardus, zoon van P. Vol- water en H. M. Deters Hendrikus Simon, zoon van G. L. van Rijn en M. Verdegaal. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned. Herv. Kerkvoorm. 10 uur de eerw. heer Bruse te 's Gravenhage; 's avonds half acht ds. Joh. lvijne (voorm. is ds. Kijne te Bent huizen). Geref. Kerk voorm. 10 uur en '9 avonds half acht preek!ezen. Haarlemmermeer. Door B en W. werd na gehoude aanbesteding, de levering van grind voor de dorpswegen in deze gemeenle gegund aan J. J. Oudakker te Haarlem, en wei: 1. grove grind voor Hoofddorp, Kieuw vennep en Abbenes, per .kub. meter f 5.35 2. id. voor Zwanenburg per kub. meter f 8.95 3. fijne gusgrind voor Hoofddorp per kub. meter f 4.95 4. fijne gusgrind voor Zwanenburg per kub. meter f 3 75. Een partij oud ijzer, zink en lood, liggen de op de gomeentewerf aan de Manegeiaan te Hoofddorp, werd na gehouden inschrij ving verkocht aan J. M. v. d. Broek te Haarlem, voor f 170. Het hoofdbestuur van de Democrati sche Partij had tegen Donderdagavond in „de Landbouw" te Hoofddorp een vergade ring belegd, waarin als sprekers zouden op treden mevr. A. de GoeyBlom uit Ooster beek, met het onderwerp „Godsdienst en De mocratie" en de heep Gerh. van Dijk uit Amsterdam, niet het onderwerp: „Wat wil de Democratische Partij". Wegens gebrek aan belangstelling kon de bijeenkomst echter niet doorgaan, zoodat de sprekers onverrichlerzake „huistoe" gingen. De rijksveldwachter N. J. Jordoji, is van.Amsterdam overgeplaatst naar Haar lemmermeer bij Oude-Welering. Hillegom. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk voorm. 10 irur ds. Hermanides van Valkenburg en nam. 4.30 uur ds. Puneelie van Leiden, (Bed. H. Doop). Gereformeerde Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. van Herksen. Chr. Geref. Kerk voorm. 10 uur en .nam. 5 uur ds. Zwiep. Voor het praktijk-examen Boekhouden afgenomen door de Vereeniging van leeraren slaagde onze plaatsgenoot de heer G. Steen voorden. Katwijk. Burgerlijke Stand. Geboorten: Willem Cornelis, z. van M. Jon ker en A. Ruwaard Willem, z. van W. van der Mafel en K. Noordwest Paulus z. van J. Spierenburg en I. den Haas Ger- rit,.z. van f. Klinkenberg en W. van Dijk Jan, z. van G. Noorlander en P. van VeJzen Jan. z. van J. van Rijn en A. Kraaijen- oord Gerard Willem, z. van J. van Rijn en A. Kraaijenoord Willem Cornelis, z. van D. Jonker en J. van Duijn Aiida Roe'.ofina, d. van A. Zandbergen en B. Wes- selink Margarelha, d. van Fr. Marck en J. Haasnoot Cornelis, z. van A. van Duij- venbode en J. Ouwehand Maarten Arie, z. vap J. Timmermans en A. Hu9 Jan, z. van C. Sneiiders en KI. van der Bent Jacoba, d. van J. Zwanenburg en P. van der- Plas Teunis,1 z. van J. van der Plas en L. van Duijn Lumien Herma, d. van H. Hageman en J. Touwen. Overleden: Adrianus van Duivenvoorde, oud 20 rnnd.,. z. van Arend van Duiven voorde en A. de Jong Andries Guijt, oud -43 jr., z. van J. Guijt en A. Zuijderduijn Johanna van der Bent, oud 3 dg., d. van Ki. van der Bent en H Hoogoboom. Huwelijks-aangiften: T. Ouwehand en M. van Duijn T. van Duijvenbode en A. Guijt Huwelijken: N. Dirkzwager en A. J. Haas noot G. van JJeeghel en A. de Mol P. Lammes en J. de Jong. Katwijk aan den Rijn. De 'oprichting van de Christ. Radiover. gaat voorloopig niet door. Was men eerst bang dat de financiën niet mee zouden vallen dit bleek echter niet juist, want de eerste avond dat men bij enkele daarvoor aanklopte werd er reeds meer dan' voor f 200 geleekend, doch toen men taatsing verzocht bij de Geref. Kerk werd dit door de Geref. Kerkc-raad gewei gerd. Kerkelijk bericht, voor Zondag Ned.-Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur ds. Boltee. Geref. Kerk v.m. 9.30 en'n.m. 6 uur Can didal Dri'ksen uit Gouda. Katwijk-aan-Zee. Gedurende M» i werd in Je bus der Nieuwe Kerk gecollecteerd f 28.47; in die der Oude Kerk f 22.90'/s, samen f 51.37'/=. Over de haringyisscherij sclirijtt men ons: Met dezen tak van bedrijf loopt het op het oogenblik nog niet hard, wat trouwens om dezen lijd van het jaar wel nic anders te verwachten is. Vele schepen, vooral uit Maardingen en Scheveningen. zijn reeds lang op de visscberijgronden. De praaibe- richten, die binnenkomen, zijn verre van rooskleurig. Slechts zeer weinig wordt ge vangen en velen zijn na weken vj£Schen iiiels vooruit gekomen. Gelukkig is het daarom, dat van on?e vloot slechts weinig schepen vroeg uitgevaren zijn. Na Pinkste ren is een groot deel onzrr vloot vertrokken en wij willen hopen, dal de vischtoeslanden intusschcn eenigszins zijn verbeterd. Gelukt het een kleine lading te vangen, dan loont dit zeer zeker de moeite, want voor goede kwaliteit wordt van f 40 lot f 60 per kantje betaald. In het buitenland begint wel iels meer vraag te komen naar nieuwe baring, doch exporlwaar is nog niet aangevoc-rd. Wij verwachten dit dan ook niet vóór het einde dezer maand. Het is echter nog vroeg in den lijd en vóór behouden teelt daar is, kan er heel veel terecht komen. Dat hebben wij al meer beleefd. De stand der werkloosheid was volgens jongste opgave als .volgt: 5 arbeiders en 8 visschers .te zamen 13 personen. Van de trawlvisscherij kwamen Vrij dag te Ifmuiden aan dc markt de loggers- KW 8 met f 231 en KW 25 mei f91'bei somming. Lisse. Burgert. Stand. Ge boren: Theodora Wilhelmina, D. v. P. J. v. d. Zwet en L. v. d. V'oorl. Johannes Wil. helmus, Z. ,v. H. Siebelt en M. A. Feldman. Hendrik, Z. V. H. v. d. Laan en M. C, Plevier. Bemardus Jacobus, Z. v. J. J. Lamboo en H. Schoor!. Jan, Z. v. J-. H. Daudey en D. M. Slolker. Ondertrouwd: A. Polderman en J. H, Scheepmaker. Gehuwd: J. Beibee en C. E. v. d. Peet. N. A. 1. Verhoeekx en J. J. C. M. Timp. N. v. d. Linden en A. van Vliet. K e r k e 1. bericht, voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, 10 en 5 uur ds. G. v. Dijk. Geref. Kerk, 9.30 en 4 uur dr. Th. Ruys Jr. Chr. Ger. Kerk, 9.30 en 5 uur leesdienst. Geref. Gem 10 en 5 uur leesdienst. Onze plaatsgenoot J. Iungma slaagde voor het praklijk-diploma boekhouden van wege de Vereeniging van-Leeraren. Noordwijk. Burger 1. Stand. Geboren: Jacobus Johannes, Z. v. F. J. v. d. Berg en P. Duivenvoorden. Wilhelmina Maria, D. van C. Zuidhoek en B. van Werk hoven. Nelly, D. v. J. Venveij «n A. Senf. Getrouwd: C. L. de Kaas. 29 j., Je Anna Paulowna en F. G. Vink, 29 j., te Noordwijk. Overleden: Klaas de Oude 4 j., Z. van K. de Oude en Slagt, le De Lemmer, tij delijk alhier. Margarelha van den Heu vel 49 j., wed. van J. W. Paardekooper, eer der van W. Slats. Johannes Dyonisius Marbus 54 j., gehuwd met A. Onderwater. Keetje Bcdijn. 79 j.. wed. van L v. Duijn Loop der bevolking. Aangekomer personen-: C. J. van den Berg, dienstbode, van Leiden, Lijnbaanweg 17; J. J. M. Vei- steege, winkelbed., van Bleiswijk, Voorstraat 39; C. J. Guldemond, landarb., van Sassen- heim, Bronckh.straat 13. Vertrokken personen: C. M. Sweers, naar Amsterdam, Lomanstraat 90; G. W. Berbée, dienstbode, naar Oegslgeest, Kempenaerstr. 46a; G. C. A. P. ran den Berg, slager, naai Anna Paulowna. Molenvaart C 13; G. C. v. Abswoude, huisknecht, naar Katwijk, St.- Willebrordus-College; Prof. Fr. Pijper, hoog leeraar. naar Haarlem. M. v. Heemsk.Be straat 2. De beer J. de Cler, alhier, is benoemd lot correspondent bij de Koninklijke Nederl Petroleum-Mij. te 's-Gravenhage. Noordwijk-aan-Zee. Gisteravond had den de reizigers van de trainwelke 8.10 uit Leiden vertrekt, geen aangename reis. In de Klei brak een beugel, zoodat met deii ande ren beugel tot Noordwijk-Binnen werd ge reden. Verder ging het niet en moesten de passagiers naar Zee maar »aan. loopen. Oegs'seest. Het Sted. muziekcorps uit Leiden heeft onder leiding van den directeur den heer Joh. Geyp. deze week. Dinsdag avond in „Endegeesl" en Vrijdagavond in „Rbijngeest" een buitenconcert gegeven. Vooral van de concerten in „Rbijngeest" is ook vóór de inwoners onzer gemeente veel te genieten zoodat er dezen keer weer heel wat publiek op de been was. Benoemd is tot notaris te Assen de lieer P. Tas, cand.-notaris alhier. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, in de kerk, en 's nam. te vijf uur, in „Irene", ds. Jansen Schoonhoven. Geref. Kerk: Zondagmorgen, te tien uur, en 's nam. te balfzes, prof. dr. A. Noordtzij. Burgerlijke Stand. Geboren: 01 ga Êi'.abeth Wilhelmine, d. van B. D. H. von Arnim en C. G. van Leeuwen. Ondertrouwd: A. W. de Bruin te Veur en C. Keur te Oegslgeest. Overleden: A. van Sillevoldt 66 jr. edit- genoote van C. M. van Sillevoldt. N. As, 55 j. W. J. Cram a 47 jr. echtgenoot van H. W. den Os O. E. W. von Arnim 8 dagen. Rijnrbrug. In het ISalst der week wa ren d? prijzen der bloemen weer eenigszins beter. Het meer koele weer droeg hiertoe wel eenigszins bij. Met de Pyrebhrums is bet afgeloopen. Thans komen de late Pioe nen, die varieeren van f 3 tot f 5.50 per 100. Deliiniums en Papavers zijn goed gevraagd. Van Irissen is te veel, waardoor niet hooger betaald wordt dan 10.18 tot f0.32 per 100. Voor export kon wegens het warme weer weinig gebruikt worden. Wat verzonden was kwam bedorven aan. De teelt is op beden niet loor.end. Valkenburg. Burger 1. Stand. OndertrouwdCom. Zandbergen, 2b jaar en Lena Verdoes, 24 jaar, te Katwijk. Wassenaar. Ondertrouwd: F. A. Boe» en W. Koops. J. A. Beekmann en H. R. A, van Meir. r> Geboren: Hildegard Margaretha. d. van t. A. Rieharz en M. Schwade. Willem Cor nelis, z. van A. Groeneveld en M. A. de Roode. Overleden: Alida Maria Vogels, 17 jaar Anna Maria Theresia Greijghton, vr. van A de Koning Knijff, 56 jaar. Antomus San- der de Bode, m. v. A. Vis, 58 jaar. De kantoren van de N.V. Electriciteits- Maalschappij „Wassenaar" zijn thans over gebracht naar Huize de Paauw. De muziektent van de vereen. „Excel sior", die gedurende enkele jaren was ge plaatst in den tuin van hotel de Nieuwe Deyl is Ihans overgebracht naar een terrein na bij het Politiebureau. Een milde gever schonk de eieclrische installatie In den ten» terwijl de heer S. een bedrag van f beschikbaar stelde voor aankoop van e™ bellenstok.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6