No. 20016. ZATERDAG 13 JUNI Anno 1925 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER AD VERTE NTIEN 30 Cts. per regel. Bij regetabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum -aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor Wentueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postthèque- en Girodienst No. 57055' Postbus No. 54 PRIJS DEZER CODRANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ3.86, per week .v.Tïï.-.0.18, Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week .T.- 0,18. Franco per post 2.36 portokosten. Oit nummer besiast uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. do fa. Kraan en Grocnewegcn, om ver gunning tot uitbreiding van de timmer werkplaats in het perceel Oude Rijn No. öi, kadastraal bekend Gemeente Leiden. Sectie H. No. 656; b. de fa. H. M. Bicöiot, om vergunning tot oprichting van een bakkerij en kokerij in het perceel Steenstraat No. 55, kadastraal bekend Gemeente Leidén, Sectie B. No. 1694; Gelet op clc artt. 6 en 7 der Hinderwet Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met do bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 27 Juni e.k. des voormiddags tc half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven onl bezwaren tegen deze verzoeken in tc brengen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. N. G. DE G1JSELAAK, Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 13 Juni 1925. 6497 Viering van het 350-jarig bestaan dei Leidsche Universiteit. De Feestwijzer voor de viering van het SöQ-jarig bestaan der Leidsclie Universiteit loor het Leidsch Studentencorps van 22 tot 26 Juni die, zooals wij reeds meldden bij den uitgever Jansen verscheen,en verlucht is met de fraaie portreten van Herman Teir- linck en Johan de Meester Jr., in eenvoudig rooden omslag met zwarten rand, in over eenstemming met dc bekende reclameplaat gestvleerd, geeft een duidelijk overzicht van hetgeen er tijdens dit lustrumfeest zal plaats Hebben. Wanneer men dezen Feestwijzer legt naast dien van vroegere lustrumvieringen, dan treft ons niet alleen de eenvoud van uitvoering van het boekje zelf, maar dan valt ook de vergelijking van den inhoud zeer ten voordecle van het 70sle lustrum uit. .Evenals vijf jaar geleden culmineert zich dit lustrum in het openluchtspel, dat een waar dige tegenhanger belooft tc zullen zijn van het zoo hoog geroemde „Alconora", dat' nog voortleeft in de herinnering van allen, die het hebben gezien. Uit een oogpunt van kunst overtreft het ongetwijfeld zijn voor ganger nog. Dit geldt zeker het tooneel aan den Zoeterwoudsche Singel, terwijl de na men van Teirlinck en De Meester het hooge peil van de uitvoering waarborgen. Yoor ieder, die zich zal weten in te leven in dit spel, zullen de voorstellingen uren van echt De kostbare toebereidselen voor het open luchtspel lieten niet toe luchtspel lieten vermoedelijk niet' toe, een eigen feestgebouw te maken. Men zal echter in de verschillende localiteiten van de Stads- zaal, die als feestgebouw zal worden inge richt, alles vinden, wat men voor de feesle lijkheden noodig heeft. Naast het spel van Alva en den Zwijger (het AZ-spel) zal stellig het' „Levend Schaakspel", dat op den aloudcn Burcht zal .worden uitgevoerd, de aandacht trekken. Daaromheen groepeeren zich de program ma-nummers, door de traditie als hel ware geheiligd, waarbij de reünisten-intocht in de allereerste plaats mag worden genoemd. Zoo lang dc Leidsche Studenten het bestaan der Universiteit herdenken, zullen het inhalen en de verwelkoming van de reünisten en dc Senaten van erkende studentencorpsen in deze herdenking een eerste cn een eere- plaals vragen. Het Studentencorps heeft weder geloond niets te hebben nagelaten om het 70ste uslrum waardig te vieren. Eindexamen gymnasium. Geëxamineerd 12 candidate vaar B. Geslaagd: Maria E. Blok, Amalia O. J. Boet, Hajo Bruining, Suze M. C. van der Koeve, S. J. van der Hoeven, J. Jacqueline Hoogenboom, Elisabeth A. iïulshoffPol, P. G. Kok, J. .Verwer, J. H. Zaayer, Ankjm Zuijdhoff. Afgewezen 'één mannelijke candidaat. Van de vorige groep slaagden nog inA: Laura Ch. Ongkie Hong, L. Huizinga en W. R. Juynboll. De Democratische Partij. Gisteravond hield de afdeeling Leiden- Oegstgeest van bovenstaande partij in de zaal van Zomerzorg alhier een openbare vergadering, waaarvoor als sprekers waren aangekondigd onze oud-stadgenoot, prol mr. E. J. Heeres en mevr. mr. A. Leydes- dorffDe Leeuw, waarvan echter alleen de Aerste was gekomen. iDe matig bezochte vergadering werd ge- flpend door den heer J. Ebbin'k, die een wel komstwoord tot de aanwezigen richtte, in het bijzonder tot den spreker en mededeel de dat mevrouw Leydesdorff verhinderd was. Hierna gaf hij hel woord aan prof. Heeres die zich er in verheugde weder eens in Lei den te mogen optreden, waaraan voor hem tal van aangename herinneringen zijn ver bonden. Doch ook nog om een andere reden verblijdt het hem de. kennismaking te kun nen hernieuwen. Toen hij hier in 1922 voor de toen pas opgerichte D. P. optrad telde de partij hij kan het nu wel zeggen, omdat het nu lot de geschiedenis behoort slechts 200 leden. Niettemin bracht de partij in 1923 9000 stemmen uit. Ieder lid heeft dus ach ter zich gehad 45 kiezers; dat is geen en kele partij ooit gelukt De liberalen reken den in hun goeden tijd op 8 k 10 kiezers voor elk lid en de sociaal-democraten brach ten liet niet verder dan 13 14 maal het getal hunner. De jonge partij heeft dus in dat opzicht reden tot tevredenheid. Er is door den waarn. voorzitter gezegd dat spreker de Dem. Partij heeft opgerichtT Dit is'door verschillende personen tegen standers van spreker ook dikwijls gezegd maar het is niet juist. Een ander heeft die eer; wie, dat doet er niet toe, doch waar is, dat hij al spoedig, mede zijn schouders er heeft onder gezet. Een der voormannen, de lieer Witmans, voorzitter dezer afdeeling, heeft vanaf de oprichting zitting in het Dag. Bestuur gehad. Het doet spr. leed dat de heer Wiümans thans door ongesteldheid veriirnderd is hier te zijn. Hij wenschl hem van 'harte beterschap. Spr. herinnerde er aan dat in 1922 er 48 partijen en partijtjes om een of rneer Kamer zetels dongen. Slechts 10 hadden «het geluk een of meer zetels te verwerven. Tot zijn leedwezen moet -spr. conslaleeren dat zijn partij daartoe ook hec-ft behoord. Hij ging nu den groei der partij na die zoo groot was dat zij reeds vasten voet in alle .deelen van het land heeft gekregen. Door aansluiting der Ailg. Ned. Vrouwen organisatie is do partij reeds mot 6000 kie zers versterkt. Ware deze in 1922 reeds aangesloten geweest de partij zou toen reeds minstens één zetel hebben veroverd. Thans hoopt hij op meer dan een zetel. Spr. protesteert er tegen dat de z.g. groote partijen beter ware het te spreken van gevestigde partijen altijd tegen de kleine partijtjes opkomen. De oprichting der z.g. kleine partijen is eenvoudig te beschouwen als een reactie tegen de politiek van deze gevestigde partijen. Dat zij, zooals dr. Slo- lemaker de Bruync het een dezer dagen heeft gezegd een ellende zouden zijn voor ons Staalkundig leven ontkent spr. ten sterkste. Komende lot zijn eigenlijke rede zeidc spr. allereerst eenige partijen te zullen bespreken. En dan ving hij aap met de S. D. A. I\ een groote partij, die naar het uiterlijk één is maar toch eigenlijk bestaat uit twee par tijen één rechtsche groep en één, die over helt naar het Communisme. Wanneer zij hier, zooals in België zou samengaan met de democralisohc Katholieken, dan zou het radicaal element op den voorgrond treden en. de linkschc elementen overgaan of al thans sterker overhellen tot het commu nisme. De Yrijz.-dcmocralen vormen wel een eenheid. Dit erkent spr. gaarne. Zij hebben ook hunne geschillen gehad, maar meer van internen aard, die zij onderling en bin nenskamers Ihcbben uitgemaakt. Doch <y> één punt heeft spr. hun wel veol te verwij ten nl. op dat wat betreft hun houding in- zake nationale ontwapening. In 1922 heb ben zij ongeveer gezegd dat deze leuze kie zersbedrog was. Spr. verheugt zich in hun ne bckeering, maar er zijn er onder de vrij zinnig-democraten nog velen die niet be keerd werden cn toch in de pari ij zijn ge bleven. Welke kracht zal er dan voor de nationale ontwapening van deze partij kun nen uitgaan. Van de Vrijheidsbond wilde,spr. niet veel zeggen. Maar hij protesteerde er al vast tegen dat een lid dier partij nl. liet Kamer lid Ter Hall nog wel in deze stad den euve len moed had volgens de bladen een col lega van hem den plattelander Braat een varken te noemen. Dat achtte hij der partij onwaardig. (Applaus). Maar cr is iels ergers. Deze partij die in haar programma zich voor premievrij Staatspensioen uitspreekt, terwijl voor aan slaande leden Kamcrcandidaten als mr. Van Gijn, mevrouw Wijnaendls Francken cn Ketlitz, die 'het openlijk uitspreken dat zij tegen Staatspensioen zijn, niet te ver trouwen zijn. Wat -kan men voor Staats pensioen, volgens spr., een recht voor eiken burger verwachten van die partij? A'an de anti-revolutionaire partij wil spr. niets anders zeggen dan dat er-van haar voor de democratie niets meer is te wach ten. Ifij heeft dit in Arnbcm ook tegen den heer Smcenk gezegd. Dc eenheij onder de Katholieken bestaat ook niet, a4 worden zij van boven af nog bijeez gehouden. Spr. toonde dat met tal van voorbeelden aan. Na ook nog de Chr. Historische Partij te hebben besproken en (hare zwakke plekken te hebben aangewe zen vroeg spr. of het dan te verwonderen i9 dat er kleine partijen zich vormen als protest tegen de houding van de heerschen- de partijen? Hij is van oordeel dat deze louterend zullen kunnen werken op-de groo te partijen. Hierna kwam spr. lot de huidige Regee ring, de Tegeering Ruys de Beerenbrouck. Het staat bij hem vast dat deze regeering hoe de verkiezing ook uitloopt, niet weder in haar beslaande samenstelling terug zal komen. Hij voerde daarna een scherpe cri- tiek op haar onvruchtbaar bewind. Er was voor haar, na den oorlog zulk een mooie taak weggelegd geweest, wanneer zij een waarlijk nationaal kabinet had willen vor men. In de eerste plaats behandelde spr. de financieele politiek beginnende bij minis ter De Vries, van wien zijn eigen partij- genooten gezegd bobben, dat hij niet voor zijn taak berekend was En die zelfde re geering heeft don wezenlijke knappe minis ter De Geer laten vatten omdat zij de Vloot wet wilde doorzetten. Met het financieel beleid slaat ook in innig verband de uitvoering van de nieuwe onderwijswet ge ving, waarmede veel 'geld wordt vermorst, terwijl het onderwijs is verslechterd en nog wordt verslechterd, wat spr. ook weder met tal van voorbeelden slaafde. Eindelijk kwam prof. Heeres lol" de na tionale ontwapening waarvoor zijn partij de meest consequente voorstandster is. Maar al is hij daar voorstander van hij kan zich indenken dat anderen er anders over oor- deelen. Maar als men het vraagstuk van zuiver zedelijk standpunt beziet en van het standpunt van het recht, moet men voor afschaffing van het militairismc zijn. Voor de financiën van ons land zou het vol gens de berekening van een tegenstander een besparing geven van 150 millioen, zéker niet te versmaden. Maar de hoofd zaak is en blijft de zedelijke kant van het vraagstuk. Met een krachtige peroratie voor de na tionale ontwapening besloot spr. dit ge deelte van zijn betoog, waarna hij nog eens in het bijzonder de bczuinigings-, en belas tin apolitiek van de regeoring critis eerde: Er was een tekort van 100 millioen en dit tekort moest gedekt worden. Spr. is dit met de Tegeering eens. Maar de wijze waarop Colijn de begToofing wil sluitend maakte laakte spr. sterk. Hij wil het uit in directe belastingen zoeken. Spr. gaf de voorkeur aan directe belastingen in dien vorm dat het een belasting wordt naar draagkracht. Hij traditie aan te toonen dat dit mogelijk is vooral als men met hem het mes wil zetten in de militaire uitgaven. Aan het slot zijner rede behandelde spr. nog de bezuiniging der Regccring met be trekking der bezoldiging van de ambtena ren en werklieden in overheidsdienst en crilisecrde scherp dc opvatting in zake art. 40 van het bezoldigingsbesluit. Als spr. eindelijk de rekeniftg van deze regecring opmaakt dan vindt hij zooveel op haar dcbclzijde slaan dat hij hoe men ook moge slemmen, hij de kiezers ernstig moet aanraden tc zorgen dat deze regeering niet weder terugkomt. Wil men dc democratie zonder de politieke onderscheiding links of rechts, die volgens spr. uit den booze is dan stemme men op de democratische lijst. Er volgde op liet gesprokene eenig debat. Mevrouw Eerdmans vroeg of de Democra tische Partij inzake de ontwapening aan den kant van dc Vrijheidsbond stond of aan die van de Yrijz.-Democraten. En als hij de laatste zijde koos of hij dan als historicus zou durven beweren dat wij, nationaal ont wapenend, geen overval hadden te vreezen. De spr., die niet do or.twapeningsleus overneemt van de V. B. omdat deze enkel een leus is, antwoordde mot de weder vraag of haar hoofdmannen konden garan- docren dat wij met ons leger de vijand bui ten de grenzen zouden kunnen houden? De* heer Post Uilerweer meende, in te genstelling met den spr., dat Nederland op liet punt slond een onvoordeclige overeen komst.met België te sluilefl en deed 'nog enkele vragen met betrekking tot dc wijzi ging der kieswet. Nadat de heer Heeres ook deze opmer kingen had beantwoord sloot de voorzitter, onder dankzegging de- vergadering. Propaganda-vergadering Overheidspersoneel De afdeeling Leiden van den Nedcrland- schen Bond van Personeel in Overheids dienst hield in de concertzaal van het Volks gebouw een druk bezochte propaganda-ver gadering, opgeluisterd door eenige nummers zang, viool en piano onder leiding van het bondslid, den lieer M. van der Keur. Als spreker trad op de heer N. van Hinte, Bondsvoorzitter ,uit Amsterdam. De Voorzitter opende de vergadering met een korte inleiding én hoopte, dat dc aan wezigen uit de te houden rede van den heer Van Ilinle hun conclusie zullen weten te trekken, wanneer zij straks ter slembua zullen worden opgeroepen. Nadat door en»- kele dames en heoren op verdienstelijke wijze eenige zang- cn muzieknummers wa ren ten gehoore gebracht, verkreeg de heer N. van Hinte het woord tot het houden van zijn rede: „De a.s. Kamerverkiezingen en het Overheidspersoneel". Spr. zei, wanneer wij in deze verkiezings periode openbare vergaderingen beleggen en het overheidspersoneel aansporen een goed gebruik van hun stembiljet te maken, dan is dit, omdat het groepsbelang samenvalt met het klassebelang en dus het meedoen aan deze verkiezingen voor het Overheidsperso neel een wapen is ter verkrijging van betere arbeidsvoorwaarden. In revolutionaire krin gen neemt men den mond vol groote woor den, zooals algemeene werkstaking e. d. Al hoewel wij staking principieel niet verwer pen is een staking van Overheidspersoneel toch niet onze methode, omdat wij daar de eigen klasse mee treffen. Wakbij deze verkiezingen voor ons op het spel staat, is. dat wij wenschen verlost te worden van het tweemanschap Ruys Colijn. Vele maatregelen, door deze Regee ring voorgesteld cn doorgevoerd, hebben de positie, Vooral van de Rijksambtenaren, zeer belangrijk verslechterd. Spr. ging hier uit voerig op in en herinnerde aan de intrek king van art. 40 van het Bezoldigingsbesluit ondanks Regeeringsbeloften er niet aan te zullen tornen. Spr. vertrouwde, dat de amb tenaren die daad straks bij de verkiezingen de Regeering zullen inpeperen. (Applaus). De Christelijke arbeiders, zei spr., zijn erg hardlccrsch. Ondanks, de ook op hen toege paste maatregelen, zullen zij weer op rechts hun stem uitbrengen. Do arbeiders in vele particuliere bedrij ven hebben collectieve contracten afgeslo ten .wat een waarborg is. De Regeering echter verbreekt eenyoudig dezen waarborg en wil baas in eigen huis blijven. Door het A. C. O. P. is thans een verkiezingsprogram uitgegeven, waarin zijn neergelegd een aantal cischen van het overheidspersoneel. Spr. ging vrij uitvoerig in op deze cischen en toonde met eenige voorbeelden aan de noodzakelijkheid van hun doorvoering. Uit voerig behandelde spr. de gevoerde hetze tegen 'het overheidsbedrijf, die lot doel had, dat da particuliere winst makers voor zich het monopolie opeischen, om zoodoende het publiek te kunnen brandschatten. Spr. re leveerde de campagne, te Amsterdam tegen de melkvoordracht gevoerd. Wij eischen dus uitbreiding van de overheidsbemoeiing. Inzake de toegepaste loonsverlagingen door RüysColijn op hel Rijkswerklieden- pcrsoneel wraakte spr. de houding van deze bewindslieden. Onder de leuze „veiligstelling van den gulden" en sluitend maken van de begrooling" heeft minister Colijn, die ont kent materialist te zijn, tal van onrecht vaardige maatregelen genomeD, welke belec- kenden een achteruitgang voor de arbeiders. Nu de verkiezingen naderen, prijst rnen hem aan als- ,,de redder des vaderlands". Hoe die begrooting door hem is sluitend ge maakt, daar rept men niet over. Ook niet over de ingevoerde belastingen op thee, ta bak. fietsen en de Tariefwet; daarover zwijgt men liever, daar deze het zwaarst drukten op de arbeiders. Spr. memoreerde nog do gedane toezeg gingen in de bekende dagen van 1918 en vergeleek daarbij de thans door dc Regee ring aangenomen houding. Thans is alles reactie troef. Veel arbeiders, zei spr., zijn daaraan mode schuldig,, omdat zij de orga nisaties verlieten en daardoor verzwakten. Daarom is het zoo noodig, dat deze thans weder versterkt worden, opdat wij straks zullen krijgen een meer democratische Re geering. Spr. wees in dit verband op Zwe den, Denemarken en België, en besloot met den wensch uit te spreken, dat de 1ste Juli voor de arbeidersklasse zal worden een ju beldag". Een hartelijk applaus volgde op deze met glooj uitgesproken rede. Nadat de heer D. A. van Eek nog kort het woord had gevoerd en de aandacht had ge vestigd op het feit, dat, indien men deze Regeering naar huis toe wilde sturen, dan een tiental zetels veroverd diende te worden en aangespoord had tot deelneming aan de acfie voor de verkiezingen, sloot de Voorzit ter, onder een woord van dank aan spreker en aan de daines en heeren, die door hun zang en muziek dezen avond opluisterden, deze vergadering. Met de Vereeniglng tot Bevordering der Bouwkunst naar het HoogovenbecTrijf en de nieuwe Sluiswerken te Velsen en IJmuiden. Toen in de vergaderingen van Maart en April j.I. de ingenieurs Thierens en Van Reed de leden kennis lieten ma keu, zoo van de teekening als door lichtbeelden met do hoogovens te Velsen, was daaraau ver bonden de toezegging, dat de heeren-leden in den loop van den zomer dit bedrijf door een bezoek ter plaatse in volle werking zouden kunnen aanschouwen. Zoo had dan onder begunstiging van allerfraaist zomerweer deze excursie plaats. Aan de spoorbrug te Velsen over het Ncordzeekanaal gezet, zoo deelt ons de heer A. -Wcmpe medei, werden de heeren daar ter plaatse ontvangen déor den heer G. Friedi- ^er, chef de bureau en bouwk. teekenaar by ïr. Van Rood, die als geleider op zou treden. Zoo aanvaardden dan de 27' leden van „Bouwkunst" de reis door het duinland schap,- weleer „de Breesaap", lot zij aan een punt kwamen, waar men een prachtig gezicht had op het geheele hoogoven-com plex. Van hieraf begonnen dan ook de ver klaringen van onzen vriedelrjken geleider, dio zich geen moeite spaarde alles een voudig, doch in de finesses uit te leggen. Dichterbij komend werd allereerst in oogen- schouw genomen, hoe de reusachtige gry- peis het ijzererts en de kalksteen uit de zeeschepen wegknepen en deponeerden op BINNENLAND. Overwerkvergnnning in steenbakkerijen. Moordaanslag Ie Rotterdam. Nederland heelt in den lawntennU-wed- strijd tegen Zweden met 20 de leiding. BUITENLAND. Verdere uitingen oyer het veiligheidspact. Pontlet bedankt voor de vorming van een Belgisch kabinet. Bet Engelsche Lagerhnis keurt de rijks. voorkenrrechten goed. Hernieuwde aandrang van Caillanx tot sninigbeid in Frankrijk. <le opslagplaatsen. Weder andere, doch kleinere grijpbakken, voeren bet materiaal tot in den top van dec oven, waarin een ontzettende hitte, door windverhitters nog versterkt, dit mengsel van coces, ijzererts en kalksteen tot één gloeiende massa ger maakt Dit proces, dat zich daar in die geweldige kokers afspeelt, is natuurlek niet te volgen, doch wel is het te begrijpen hoo ontzettend sterk deze ovens moeten j zijn, om den druk van vele tonnen van die gloeiende massa te weerstaan, i Het zou hier te ver voeren alles nogi eens mede ie deelen, wat er iu de voorjaarsver- gadèriugen is behandeld door beide inge nieurs en daarom moet er volstaan worden met mede te deelen, dat de heeren hun i tocht verder uitstrekten van de ovens naar d'e electr. centrale; de plaats waar het gloeiende ijzer in zand uitgegoten wordt i in z.g.n. kommen; de bluschtoreos; den watertoren, enz. I Dag en nacht ('s Zondags ook) zijn daar ruim 600 man bezig om het aangevoerde materiaal om te zetten in gietijzer, dat fangs eigen spoor van het terreiu wordt afge voerd. Den geheelen indruk, dien men krjjgt, is van iets grootsch, geweldigs. Het is kier de kennis van het genie omgezet in brute kracht. Van hier ging de tocht langs een lommer rijk paadje naar den put van de Jaar dicht bij gelegen in aanbouw zijnde sluis te IJmuiden. Ook hier kwam de geleider, de techn. ambtenaar de heer G. Scholten, het gezelschap aanstonds tegemoet en voerde het allereerst in de reeds gedeeltelijk gereed zijnde schutkolk. Tusschen geweldige mu ren van gewapend beton bevindt zich een ruimte van 60 meter breedte en 400 meter lengte, terwijl de hoogte van den bodem van het kanaal tot bovenzijde betonwanden 20 meter bedraagt. Daar kan dus wel het allergrootste zeekasteel veilig geschut wor den. De schutkolk wordt afgesloten door roldeuren op rails, die maar 7 meter dik en 50 meter lang zijn. Door electrische bemaling wordt al het grond-welwater af gevoerd, zoodat da heeren op den bodear iiepen alsof 't een gewoon zandwegje was. interessant was het om te zien hoe de Ned. Beton Mijt daar ijzeren dampplaten in heit, die, zooals die aan het Haagsehe Schouw zijn gebruikt, van* maar eventjes 22 meter lengte en die met behulp van spuiten in een kien kwartier waren in ge drukt. Ook hier moet men den grootea opzet van het geheel bewonderen, ('t Is trouwens een werkje, dat ruim 20 milliosn zal kosten). Zoo kwam ook hier het einde, en behoorde daarmede deze welgeslaagde, uiterst leer zame excursie al weer tot het verleden. Voor het apothekers assistent-examen waren hier gisteren opgeroepen vijf candi- datcn. Geslaagd zijn de dames T. Bolsius, gcb. te Botterdam, C. Mendel, geb. te 's-CraVfenhage, G. Achttien, geb. te Rot terdam, en H. Kühr, geb. te Medan. Het bestuur der R.-K. studentCI1VCT- eeniging _,,St.-Augustinus" is voor 1926— 192C samengesteld als volgt: H. L. M. xan Can, praesesTh. L. Fleerkamp, vice- praeses; mej R. Kccsom, ab-aetis I; A. .Merkrecht, ab-actis HH. J. M. Visser, quaestor, en G. Kerkhof, assessor. Tot griffier bij bet kantpngerecht t* Zait-Bommcl is benoemd mr. N. J. van den Worm, advocaat en procureur, tevens waar nemend griffier bij het kantongerecht al hier, wonende te Oegstgeest. Met ingang van 16 Juni a.s. is tot brie venbesteller te Hazerswoude (Dorp) be noemd, de heer H. J. W. Boergonje, van hier. Door 'dc Muziek- en Tooneelvcreenf-, ging „Nut en Vermaak" is nog uitgegeven een verslag van de feestvieringen ter gele-' genheid van het 50-jarig beBtaan der Y*«-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1