rOR^SPHNnENTIE. O, Jaapje, Jaapje, wat ga je toch doen, jongslee? Daar st-apte een kalkoen naar buiten, keek eens rond en wandelde verder naar den moestuin. Daar stapte kalkoen No. twee naar buiten't $-as de haan. En of die haan nu boos was, oradat Jaap zoo stout was of omdat hij Jaap's roode schort niet mooi vond, ik weet het niet, maar hij keek Jaap zóó leolijk aan, dat Jaap hard wegliep Haantje Kalkoen achter hem aanO, o wat w;s die Laan boos! Gelukkig daa? zag Jaap 't hok van Caro. Caro lag vóór zijn hok in 'b zonnetje. En één, twee, drie kroop Jaap in het hok van Caro. De haan kwam net het hoekje van den hooiberg onl en zag niets meer van het stoute jongetje en 't roode schortje. Hij liep heel boos verder en maakte^zóó'n la- waWï, dat de boerin, Jaap's moeder, naar buiten kwam, om te zien, wat er toch wel aan de hand was. Vlug joeg ze de kalkoe nen- weer 't hok in en deed dit dicht. Toen riep ze Jaap. „Jaap, Jaap, waar zit jef' „Hier, moeder !'- „Waar is: hier!" „In 't hok van Caro!" „Kom er gauw uit, dat is geen hok voor jongetjes, maar voor hondjes." „Ja moeder, maar de haan?" „Die is opgesloten!" Toen kroop Jaap uit zijn veilige schuil plaats. Hij moest moeder vertellen, hoe de kalkoenen uit het hok kwamen en beloven, nooit meer zoo stout te zijn. Ik denk, dat Jaap wel nooit meer uit verveling 't kalkoenenhok open heeft ge daan, omdat hij dien éénen keer zoo is ge- schrotken. D. B. De warmte gaf de jeugd niet veel lust in schrijven. Dat is o, zoo begrijpelijk, want dan gaat iedereen veel liever^ buitens huis, wandelen, spelen, fietsen, zwemmen, baden, en nog- zoo heel veel andere ver makelijkheden, waarvan op koude én regen achtige dagen niets komt. Dus weest allen gerust, ik denk er niet over het Iemand kwaljjk te nemen, die met deze mooie zomer dagen niet tot brieven schrijven en raad sels. oplossen komt Hoewel ik zelf niets van hitte houd, geniet ik hier buiten bij die mooie Haarlemmerhout, waar altijd koelte is te vinden, erg van dit mooie weer. Ik logeer hier o zoo mooi buiten, overal groen en er zijn steeds lekkere schaduwrijke plek jes te vinden, en per auto zie ik veel van de mooie omstreken. Annie van Leeuwen, dank voor de aardige briedkaar uit 's-Gravenzande. Ik merk wel, dat j'e de raadseltante niet vergeet, af- krijg je nu de kindercourant niet. Veel plezier verder op je uitstapje. Goof \an der Voort verleden week had ik gevraagd om de brieven allemaal naar Jjeiden te stiuren, omdat ik niet zeker wist of ik in Den Haag of in Haarlem1 zou zijn; gelukkig hebben ze jouw brief dadelijk wan Den Haag opgestuurd Ja, het zal nti aan aae wel heel erg warm zijn, waar nergens schaduw is te vinden. Het baden is lekker lang je in zee bent maar daarna je het toch weer warm. Maarte en Ariena Col jee, als er geen ÜqÜ 5s wx>r een babbelbrief bij1 de raad- welnu, dan meer enkel een groetje bij de oplossingen. Marie Wijnbeek, verleden week kreeg ik je brief met oplossingen van 2 weken, maar te laat om toen dien Zaterdag nog in de kindercourant te vermelden, dus daar heb je dan niets aan. Nu' moet je mij een plezier doen, en net zooals je eerst zoo trouw deed. Maandags de raadsels oplossen, je briefje schrijven en dan meteen op de post doen, wil je dat doen, ik weet immers, dat je mij wel nette brieven kunt schrijven, 'die op tijd komen. Je raag gerust op een velletje op een schrift aan mij schrijven, als je het netjes afsnijdt of afknipt, dan is het mij heuseh even welkom als mooi postpapier. Maar mijn geheele raa&seljeugd weet al lang, dat ik papieren, die lijken op papieren, waar ratten en muizen aan hebben geknabbeld; niets mooi vind. Vertel je mij weer eens over je poesjes? Spelen zaj nog zoo aardig? Maartje Overvliet, zeker was het Zater dag en Zondag erg warm in Den Haag en overal hier in het land, maar gelukkig niet zóó als in gedeelten van Amerika, ik hoop van harte, dat we dat Iher niet krijgen. Het deed mij genoegen te lezen, dat l-Te- derika al goed vooruit gaat. Maar het zal natuurlijk nog wel weken duren, eer ze weer op school kan komen. Worden de hondjes al aardig? Wat voor soort is het? Trijntje en Gretha uit Leiderdorp, ik be loof jullie, dat ik alles, wat mij wordt toegezonden en wat ik geschikt vind, eens zal plaatsen; maar ik krijg altijd zóóveel, dat ik werkelijk niet alles' direct een beurt kan geven. Hoe gaan jullie dan samen naar Katwijk, met de tram vanal den Jlooge ^Rijndijk? Saartje Swanenburg, zijn jullie nu met die mooie wurnie dagen ook nog weer naar zee geweest, en gaan jullie dan ook in zee, of alleen zoo maar spelen in het warme zand en de lekkere zeefucht inademen? Dat is zoo gezond. Corrie van Leeuwen, je vertelde mij, dat je haast te lui was om een brief te schre ven, en toch deed je er nog zao'n lang vers als raadsel bij en netjes geschreven ook, dus va» die luiheid geloof ik niet veel. Wat zal alles in jullie tuintjes goed groeien Is het er niet erg droog of wordt er wel gegoten? Clazina van .Venetie, als je dit leest, b&o je weer terug van je logeerpartij in Rijs wijk. Ik hoop. dat je aardige, vroolijke daag- i jes hebt gehad' jnet dat andere logeetje. Zijn jullie ook nóg naar Scheveuingen ge- weest, op de Pier? Was het er niet ont- zettend druk en vol? .Vertel mij maar weer 4 eens wat je allemaal hebt gedaan in dat weekje, en mocht je nog langer zijn weg gebleven, dan eerst het plan was, dan begrijp ik best als je een week ov^slaat Gerrit en Gerda van der Horst, hoe aardig dat je nu samen meedoet voortaan. Marie van Leeuwen, ja, ik heb nu heel prettige dagem Ik logeer hier in Haarlem in een heel groot huis, prachtig gelegen aan het einde van den Haarlemmerhout, een groote tuin om het huis heen, en ik zie veel van de mooie omstreken hier. Barrie Kenbeek, je moet mij toch ook eens vertellen of je soms op je moeder Ejkt, want dan weet ik zoowat lioe je er uitziet, heb je ook zulke donkere oogen al^ zij? AVat heb je nu deze week mee thuis gebracht uit je tuintje? Rika van Leeuwen, gelukkig, dat het goed gaat met Jaantje. Is die nieuwe fiets voor jullie samen, en kan Jaantje ook al fietsen of gaat zij het leeren, zoodra zij heelemaal heter is? Micntje Hanno, ik zal jou maar eens even antwoorden, nu ik uit den brief van Joseph merk, dat hij nu de eerste 5 we ken de kindercourant niet zal lezen, om dat hij naar buiten is. Waar is hii naar toe? Emanuel El jou, je vond het zeker wel heel aardig en vroolljk op Scheveningeo? lloorde je nu voor het eerst radio, of was dat al meer gebeurd? Drm zusjes Uittenbogaard, jullie schrij ven mij altijd zoo trouw lange, uitvoerige brieven, dat (ik het heel goed vind, als er da$ zooals nu maar korte briefjes komen. Wat er in het briefje van Marijtje stond, heb ik* natuurlijk met belangstelling gele zen, dat begrijpen jullie wel, als jo denkt aan dien middag, dat ik bij jullie was. Bep Spierenburg^ ik had volstrekt nie*

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 17