No. 20015. LE1DSCH DAGBLAD, Vrijdag 12 Juni Derde Blad. Anno (925, UIT DE KUNSTREEK. G. J. AMMERLAAN - P.K. Koorsteeg 16. UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. Leidsche Begrafenis-Onderneming SPORT. Haierswoude. De heer A. H. Gold berg, opzichter en penningmeester van de Groote Hazerswondsche Droogmakerij, heeft tegen 1 Sept. fus. eervol ontslag uit beide betrekkingen aangevraagd. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned.-Hervormde Kerk voorm. half elf en nam. half acht da. Luuring. Geref. Kerk voorm. half elf en nam. half acht Preeklezon. Zwammexdam. De loodgieter v. M. al hier had het ongeluk bij hel verrichten van werkzaamheden op hel dak der Ned. Herv. Kerk te struikelen waardoor hij naar bene den gleed Gelukkig werd zijn val gebroken doordat hij eerst op het dak van een neven gebouwtje (de zoogenaamde stovenberg- plaats) terecht kwam en eerst daarna op den grond viel. Met veel pijn vooral de beenen blijken ernstig bezeerd werd hij opgenomen en naar huis vervoerd. Volgens den dokter zal het nog wel 3 weken duren eer hij weder geheel hersteld is. doch de ge volgen hadden veel ernstiger kunnen zijn. Een ander ongeval waarvoor even eens geneekunddge hulp moest worden in geroepen overkwam hel 4-jarig zoontje van den veehouder P. alhier. Met zijn makker tjes aan het spelen, klom het ventje op een ijzer hek waaibij een der scherpe punten hem in de buik drong en een breede wonde veroorzaakte met veel pijn en bloedverlies. Kerkelijk bericht voor Zon dag. Ned. Herv Kerk, v.m. 10 en 's avonds 7 uur, ds Kloots. Geref. Kerk. v.m .10 en 's avonds 7 uur, ds. Wissink. Burgerlijke Stand. Onder trouwd: Berr.ardus Theodoras Hendriks jm. 26 j alhier en Johanna Maria Verstee- gen jd. 26 j. te Utrecht Jan Heemskerk jm. 31 j. alhier en Maria Kranenburg jd. 25 j. te Nieuwkoop. Cornells Vreeken jm. 23 j. alhier en Lamberia van Oijen jjd. 26 j. Ie Boakoop. Bij de in holel „de Rustende Arend" alhier gehouden aanbesteding van het hou wen van een burgerwoonhuis voor reke ning van den heer C. Goehel alhier, werd ingeschreven als volgt; Perceel 1 (metselwerk enz): fa. Katwijk en Overes te Bodegraven f 3168P. Koren, Zwammerdam, f3024.37; J. Splinter, id., f2766; P. de Jong, Bodegraven, f2390. Perceel 2 (timmerwerk enz.): Gebr. Vrisekoop, Alphen a. d. Rijn, f2998; Joh. Koning, Zwammerdam, f2808; J. Zijder- veld, Bodegraver, f2638: D. v. Geest, Zwammerdam, f 2580. Perceel 3 (schilderwerk): Wed. A. Maag- delijn, Zwammerdam. f 387. In massa: J. Vonk, Alphen a. d. Rijn, f6300; Gehrs. Vrisekoop, idem, f6291; A. Voordouw, Zwammerdam, f 6180; P. Koren, idem, f5994,37; J. B. Scholten, Woerden, 16845; J. Splinter, Zwammerdam, f6725; D. van Geest, idem, f 6630. Het werk is perceelsgewijze aan de laagsle inschrijvers gegund. RECLAME. Bi»»»!» huurkoop f 15.— S per maand. 9340 Haarlemmermeer. Op de voordracht yoor de benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school no. 1 (vacature mej. van Dijken), komen voor: 1. mej. H. Ran te Amsterdam; 2. mej. J .W. Sorgdrager te Haarlem; 3. mej. D. J. W. Donkervoort te fjriebergen. De bestuurder van ecu uit den Haag lomende luxe-auto, geraakte Woensdag avond, op den Hoofdweg alhier, vermoedelijk door het loswerken van een onderdeel, eenige oogenblikken de macht over 't stuur kwijt, waardoor de auto eerst een zwenk over den weg maakte, daarna door een grind hoop reed en ten slotte tegen een boom bot ste. Doordat de chauffeur dadelijk krachtig remde was de botsing gelukkig niet ernstig. De inzittenden, de heer en mevr. M., bekwa men door den schok en het breken van een Tuit eenige lichte kwetsuren. Hoewel het voorste gedeelte van het motorrijtuig nogal beschadigd werd, kon de reis na eenig op onthoud worden voortgezet. Naar wij vernemen, zal in de op Dins dag 16 Juni a.s. des voonn. te ll1/. uur te houden openbare vergadering van den Raad dezer gemeente een voorstel aan de orde komen tot aankoop van een ziekenauto. Voor de benoeming van een gemeente- vroedvrouw ter standplaats Hoofddorp (va cature mevr. Smitgeb. Langhorst) worden voorgedragen: 1. mej. M. Minderhoud te .Rotterdam; 2. mej. F. Jonker te Amsterdam. Burger 1. Stand. Geboren: Hen- drina Elizabeth, dochter van C. J. Otlen en J. van Sprundel. Cornelia, dochter van C Rip en M. van de Wetering. Jacoba Quintina, dochter van H. de Carpentier en P. Schelles. Gerda, dochter van G. van der Heide en L. G. Immink. Adrianus Franciscus, zoon van P. C. Hartveld en J van Alkmaar. Hendrikus, zoon van H. Haspels en J. Bochoven. Geertruida Ma ria Theresia, dochter van A C. v. Leeuwen §n P. C. E. Boonekamp. Anna Maria, dochter van M. G. van Staveren en C. H. G. Laan. Gehuwd: J. van Leeuwen, wedr 53 j. en .0. van Maasdam, 39 j. J. A. Kors, 23 j. Jfi M. Beijk, 31 j. J. H. Spaargaren, 29 j. Fa W. van Andel, 26 j. 1 Overleden: Henricus Balk, 73 gehuwd mei G. Spaargaren, Hermanus vah Vuu- ren, 68 j. gehuwd met M. P. van Willigen. Willem Molenaar, 8 j., zoon van C. P. Molenaar en M. Grisnich. Pieter, 14 m. zoon van V. Markus en D. Stokman. Lientje Elizabeth de Smit, 76 jweduwe van A. Kramer. Kornelis Schelling, 48 j., gehuwd met A. %'an der Blom. Johannes Schönhage, 27 j., ongehuwde zoon van J. Schónhage. Levenloos geboren: kind van het man nelijk geslacht van A. de Fouw en M. J. Grandiek. Hillegom. De postduivenvereeniglng ,4e Zwahiw" hield een wedvlucht vanaf Corbeil (Frankrijk), afstand 460 K M. Deze wedstrijd kan niet als schitterend geslaagd beschouwd worden. De loslaling geschied de te 5.40 v.m. De warme luchtgesteldheid heeft blijkbaar invloed gehad op den vlucht der vogels, want de eerste duif bereikte baar hok te 2 u. 56 min. 3 sec. Eigenaar de heer P. v. d. Aar De verdere aankomst was als volgt: 2de Zwaneveld, 3de v. d. Aar, 4de J. v. Etlen, 5de H. Koek, 6de Zwaneveld, 7de idem, 8ste Warmerdam, 9de Zwane veld, 10de Van Etlen. Zondag 14 dezer heeft een wedvlucht plaats vanaf Bretigny (Fr.j afstand 460 K.M. Deze vlucht is de kampioensvluchl der Sportvereenigiiig; het zal de bekerwed vlucht zijn. De vereeniging heeft n.l. een fraaie beker beschikbaar gesteld voor de duif, die de meeste punten bij dezen wed vlucht heeft behaald. De eigenaar van dit dier wordt kampioen en terstond eigenaar van den prachtbeker. Voor de opvolgers worden te dezer gelegenheid beschikbaar gesteld de volgende medailles: 2 groote zil veren, 2 kleine idem, 2 groote bronzen, 2 kleine idem, 2 eerediploma's. Het hoogst te behalen aantal punten bedraagt 10. Onder begunstiging van mooi zomer weer is de jaarlijksche Missie-dag gehou den. Des morgens te 9 uur in de St.Joseph- kerk een H. Mis opgedragen voor de leden en weldoeners van het Genootschap, waar onder een toespraak werd gehouden over den Missie-arbeid. Na de Mis werd de kin derzegen gegeven en de opdracht gedaan, waarna de optocht door het dorp een aan vang nam. Honderden kinderen waren met allerlei symbolen getooid. Vergeleken bij het vorig jaar is er weer heel wat bijgeko men. De Eerw. Zusiers en vele anderen heb ben aan deze missie-actie medegewerkl. De „Sts-Crt." bevat de statuten van de N.V. Bloc-mbollenbedrijf tot voortzetting der firma „Joh. van Til J.zoon", alhier. De Kaag. Kerkelijk berichL Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien ■uur, ds. A. E. van Baaien. Katwijk aan Zee. Van de trawlvissche- rij kwamen Donderdag te IJmuiden aan de markt de loggersKW 20 met f 164 KW 45 met f 313 KW 53 met f 150 KW 66 met f 295 KW 97 met f 232 KW 105 met f 387 en KW 155 met f 146 besomming. De eerste haringlogger van de haring- visscherij 1925, is gisteravond met 18 last haring met een klein defect aan den motor te Vlaardingen binnengekomen. Bedoeld schip behoorde aan de reederij C. den Duik. Noordwijk. Bij het alhier gevestigde correspondentschap voor arbeidsbemidde ling waren deze week als werkzoekende in geschreven 8 personen, n.l. 1 metselaar, 5 Stucadoors, 1 bakker en 1 losse arbeider. Noordwijk Binnen. Kerkelijk bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk voorm. 10 uur de eerw. heer L. v. d. Meer van Noordwijk aan Zee. Nooidwijk-aan-Zee. Zuster van der Helm zal a.e. Woensdag jubileeren. Vijf en twintig jaar geleden werd ze aangesteld en was eerst zes jaar in het Diaconessenhuis in Den Haag en daarna al3 wijkzuster in onze gemeente. Het bestuur der Vereeni ging voor Wijkverpleging heeft gemeend dezen dag niet onopgemerkt voorhij te mogen laten gaan. Iedereen is n.l. a.s. Woensdag middag om drie uur in de gelegenheid onze Zuster geluk te wenschen in het voorste lokaal van de Bewaarschool. Velen zullen ongetwijfeld haar persoonlijk de hand druk ken. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. J. Vermeulen. Ger. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Brouwer, van Oude-Wetering. Nooidwijkerhout. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester Van Iersel. Aanwezig: alle leden. De Voorzitter opent met gebed en doet mededeeling van enkele ingekomen stukken, o.a. een adres van den oud-veldwaohter Franken, waarin hij vraagt of de gemeente voor hem wil betalen de kosten van zijn geneeskundig onderzoek, daar hij voor in- validiteits-pensioen niet in aanmerking kwam. De heer R. van Dijk vindt het minder noodig, om reden Franken het geneeskun dig onderzoek uit eigen beweging heeft aan gevraagd. De Voorzitter spreekt een goed woord met het oog op het groote gezin en den larig- durigen diensttijd van Franken. Na gehouden stemming zal de gemeente de keuringskosten betalen. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot aankoop van drie klokjes voor aulomatische ontsteking der straatverlich ting. De kosten zullen ongeveer f 700 be dragen. Voor goede werking zal worden in gestaan. De veldwachters behoeven nu niet meer naar Ket-Gijzenbrug en andere uit einden van het dorp in weer en wind om de verlichting te ontsteken. Aangenomen wordt met groote meerder heid het voorstel van B. en W. tot conver sie der 5l/j en 6 pCt. leening van 28 No vember 1919 en der 6 pCt. leening van 6 Febr. 1920 en tot het aangaan van nieuwe leeningen a 5 pCt met verschillende inge zetenen. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlecning groot i 48.000 a 5 pCt. met het pensioen fonds voor de koloniale landsdienaren en locale ambtenaren te 's-Hage. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van haven en kadegeld. De algemeene politieverordening wordt gewijzigd. Bij het lossen van schepen in den Haven mogen de schippers niet meer morsen en een deel der mest laten vallen tusschen het schip en de kade. De haven wordt er door verstopt en moet weer leeg- gekraid worden. De begrooting 1924 wordt op sommige punten gewijzigd. Hierna geheime zitting tot vaststelling van het kohier der bedrijfsbelasting. Kommiezen der directe belastingen be keurden hier alsnog een twintigtal per sonen, wier rijwiel niet voorzien was van een belastinpnerk. Donderdag, maakten de leerlingen der Hervormde school een rijtoer naar Katwijk. De geheele dag werd aan Zee doorgebracht. De kinderen werden aangenaam bezig ge houden en flink oothaald. Eenige jongedames verleenden welwillend assistentie Eenige ingezetenen stelden be langloos paard en brik ter beschikking. Sasseaheim Kerkelijk bericht. Ghr. Geref. Gem., Kerklaan: Zondagmorgen, te tien uur, en 'snam. te vijf uur, ds. D. J. van Brammen, van Driebergen (voorberei ding H. A.). Ned. Prot. Bond, Zondagmorgen halfelfin de zaal van den heer B. Hoogstraten prof. dr. L. Knappert, van Leiden. Valkenburg. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. Boissevain, van Leiden, en 's avonds te halfzeven. Zondag 36, ds. Hermanides. Hef kiescollege der Ned -Herv. Kerk heeft tot ouderlingen gekozen de heeren P. Oudshoorn en H. Haantjes, en tot diaken den heer A. Oosterleo Jr. Genoemde heeren hebben hun benoeming aangenomen. aardig succes voor den schenker van den beker voor deze 20 K M. recordril. De uitslag der 60 K.M.-rit van j.l. Zondag was: 1. N. Kop, 2. A. Hillebrand, 3. J. C. Brouwer, 4.»Chr. Hillebrand, 6. B. Meijer. Het berioht van Maandag dat Chr. Hille brand 3e en J. C. Brouwer 4c was, was foutief. VOETBAL. Promotie-misère in den N.V.B. Ongeveer veertien dagen geleden hebben wfj getracht den lezer een beeld te geven van de promotie-misère in den N.V.B., en wij hebben toen voorspeld dat de protest commissie voor nieuwe verrassingen zorg zou dragon. Welnu, het blijkt inderdaad zoo uit te komen. Het befaamde protest van O.D.S. tegen den wedstrijd O.D.S.S.V.W. waaromtrent al driemaal een „uitspraak" was gedaan, is thans afgewezen, tengevol ge waarvan de oorspronkelijke uitslag ge handhaafd wordt en de later opnieuw ge speelde, door O.D.S. met 10 gewonnen, wedstrijd geannuleerd is. Mocht de protest commissie nu niet voor de vierde maal haar i rechtspraak wijzigen dan zullen O.D.S. en R.F.C. Zondag op het D.H.C.-terrein te Delft een beslissingswedstrijd spelen. De verliezer moet vervolgens degradatie-wed strijden spelen tegen Alphen en Vrienden schaar. Zondag over 4 weken kan de extra competitie dus op z'n vroegt beëindigd zijn. De melkprijs is ook hier met 1 cent per Liter verhoogd en gebracht op 14 cent Voorscholen. Kerk el. bericht. Ned. Herv. Kerk. Zondag 10 uur ds. Dönzel- mann, van Wassenaar. 5 uur ds. H. P. Fort- gens. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON 801 - LEIDEN 7797 LAWN-TENNIS. NederlandZweden. I Op de Noordwijksche banen heeft heden i de wedstrijd om den Davis-Cup een aanvang j genomen. De Zweden zijn reeds eenige dagen van te voren in Noordwijk gearri veerd om te oefenen en begonnen zich, zooals zij verklaarden, reeds thuis te ge voelen. Intusschen wordt over het algemeen een Nederlandsche zege verwacht Moch ten onze landgenooten winnen, dan komen 1 zij waarschijnlijk tegen Voor-Indië. Het programma van den driedaagschen kamp is door den Zweedschen aanvoerder en den heer Punt die wedstrijdleider is? als volgt samengesteld: Heden drie uur Timmer tegen Von Braun, gevolgd door Diemer Kool tegen Wallenburg; Zaterdag drie uur, Van LennepDiemer Kool tegen WallenbergVon Braun; Zondag halfdrie, i Timmer tegen Wallenberg, gevolgd door Diemer Kool tegen Von Braun. ROEIEN. Om den Telegraaf-beker. De wedstrijd te Amsterdam om den Tele- gfaafbeker belooft d-ilmaai interessanter te worden dan ooit tevoren, aangezien niet minder dan zes vereen i gin gen ingeschreven hebben, t. w. De Amstel met 2 ploegen, en voorts Njord, Willem III, Nereus en De 1 Hoop. Al9 nu deze clubs haar inschrijving gestand doen, dan zullen niet alleen voor- wedstrijden doch tevens een halve beslis sing noodig zijn. Voorloopig is het volgend i programma ontworpen: Dinsdag 23 Juni des ochtends ten 9 uur le heat en ten 9Va uur 2e heat. Vervol- i gens des avonds 7 uur 3e heat en om 71/* uur 4e heat. Twee dezer heats worden row 1 overs. Woensdag 24 Juni beslissende heals. Eventueel des ochtends twee halve beslis singen tusschen de winnaars van de heats en des avonds de finale tusschen de win naars van halve beslissingen. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toer-Vereeniging „Swift." Gisteravond was er een aangename druk te nabij het Nieuwe Kanaal, wat in hoofd» zaak zijn oorzaak vond in het recordrijden van J. G. Brouwer over een afstand van 19.2 K.M. Hoewel deze recordrit op 20 K.M. was gesteld moet ze tot 19.2 K.M. worden teruggebracht, welke afstand nu ook be paald blijft voor alle overige aanvallers van dit record. Nadat de controle naar het keerpunt was vertrokken werden er aanstalten gemaakt I Brouwer te laten vertrekken, zoodat om 1 8.05 uur bet sein tot vortrek werd gegeven, j Ondanks het feit dat deze rit de eerste is in dit seizoen mogen we zeker zeggen dat Brouwer goed geslaagd is. Zijn tijd in deze was 34 m. 57 2/6 sec. Eveneens was het een KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden Woensdagmiddag voor de strafzitting van het kantongerecht 57 La ken op de rol, alle bestemd voor openbare behandeling. Mej. S. G. H. adj.directrice van het Aca demisch Ziekenhuis was gedagvaard we gens overtreding der postwet. Haar was ten laste gelegd dat op 14 April 1.1. een dienstbriefkaart had verzonden met het stempel van den directeur hoewel de in houd gericht tot zuster H., wie zij daarop met ,,lieve zuster" aansprak en behalve ccn dankbetuiging voor een bewezen atten tie een wensch inhield voor gezellige dagen. De post had zich daaraan geërgerd en eeD vervolging uitgelokt. Beklaagde kon niet toegeven dat zij zich aan een strafbaar feit had scliuldig ge maakt. In vriendelijken vorm had zij toon dienstzaken behandeld. De zuster had nog eenige dagen verlof, echter kon zij terug geroepen worden als haar tegenwoordig heid vereischt werd Daarover had bedoel de zuster geschreven en nu gold deze brief kaart haar te verwittigen, dat zij nog ecau- ge dagen kon blijven. De Kantonrechter merkte op, dat dienst zaken meestal eenigszins stroef worden be handeld. Hij zou een dienstbrief schrijvend aan den Minister niet schrijven van lieve of beste Minister. Mej. H. repliceerde dat zij dat ook nret zou doen, maar dan gold het een meerdere, doch waarom zou men tegenover een on dergeschikte niet vriendelijk mogen zijn. Dat zij het stempel van den Directeur gebruikte was al zeer natuurlijk, or was geen ander. Dit laatste gaf de directeur, dr. Wichc- rink, die als getuige werd gehooi d, toe medische hoogleeraren enz., verzenden hun dienstbrieven ook onder dit stempel. Vol gens hem gaat het echter niet aan deze briefkaart als een dienstbrief te beschou wen. De Ambtenaar zag er ook een overtreding der postwet in en eïschte daartegen f 3 of 3 dagen. Mej. H was nog niet overtuigd. N. N. van T., broodbakker te Katwijk had zich moeten verantwoorden voor het verkoopen en afleveren van versch of op gebakken brood vóór 10 uur 's morgens. Beklaagde was niet verschenende 16- jarige Louize van Sehie aldaar, verklaarde dat zij te 8.15 's voormiddags een brood had gehaald versch en warm. De Ambt. eischte bij verstek f 3 Bubs. t dagen. P. V., koopman te Leiden, had op den Rijnsburgerweg niet behoorlijk naar rechts uitgeweken met een met honden bespannen kar, toen hij een van de overkant komende wielrijder passeerde. Deze wielrijder, Ro vers geheeten, kon ook niet, zij het dan ook naar den verkeerden bant uitwijken, wegens den toestand van den weg. Zo*? werd hij aangereden. Dwars over de kar lag een ledikant, dat aan de kanten uitstak en daardoor werd de jas van R. vrijwel stuk gescheurd. Om schadevergoeding vra gend kreeg de man ook nog een onheusch bescheid. Een cn ander werd door Leen- dert van Es uit Ttijnsburg, die getuige van de aanrijding was, bevestigd, waarna de Ambtenaar die het geval nogal ernstig op nam f 20 subs. 20 dagen vroeg. W. P., werkman te Leiden, was gedag vaard ter zake dat hij zonder vergunning van B. en W. alhier steen en puin uit het achtergedeelte van een pand aan de Hooi gracht op den Middelweg had geworpen. Beklaagde zeide dat het wel zijn puin was, maar dat zijn zoon het daar had neerge gooid. Het bleek uit het getuigenverhoor van D. v. d. Heiden, dat de verbalisant alleen had gevraagd of het puin hem toebehoorde. De Ambtenaar kon toen niet anders doen dan vrijspraak vragen. L. W. F. K., bedrijfschef aan de Holl. Constructie-Werkplaatsen, Heerenweg al hier, was ten laste gelegd overtreding der Arbeidswèt, doordat hij een drietal werk lieden na zes uur werk heeft doen verrich ten, althans niet heeft belek, dat dit werk gedaan werd. Twee werklieden, Neutcboom en Stal, verklaarden, dat het dien dag erg druk was geweest. Eisch drie geldboeten van f 10, subs, driemaal 5 dagen hechtenis. Caecilia W., te Noordwijkerhout, had een hond, die gewoonlijk aan een ketting lag, aan de kinderen overgegeven om ër mee te wandelen. De hond, geen echte herders hond, maar wel een beetje „herderig", zooals do dame zeide, was los gerukt on had in een mantel van zekere Jannetje Bmit, uit Noordwijk, gebeten, die daar door was beschadigd. Daarover was vrij wat te doen geweest. Niet ^lleen Jannetje zelf, maar ook haar vader was bij de dame gekomen om schade vergoeding in den vorm van een nieuwen mantel. De Kantonrechter kon voor zoo iets een inrichting te Leiden aanbevelen Daar etopt men het zoo, dat het niet te zien is.. Jannetje Smit wilde zeker niet met een gestopten mantel loopen De dame wilde wel vergoeding geven, maar geen f 37, het bedrag, waarvoor de mantel volgens den vader zou zijn gekocht, hoewel een onder zoek beklaagde bad geleerd, dat de mantel bij een firma te Leiden wn? ceVrwbt voor T 29.50. Dit vond de Kantonrechter niet mooi 't. Was een vergissing geweest, omdat er toen twee mantels zijn gekocht Beklaavde had de kosten voor het herstel op zich willen nemen en bovendien nog f 10 aangeboden, wat de kantonrechter niet onbillijk vond Nadat de agent van politie, te Noord- wijkerhout nog was gehoord pochte de Ambtenaar f 4. subs. 4 dagen A. W bloembollenkweeker en hande laar te Sassenheim, had in de .gemeente Oegstgeest nabij een Kath gesticht, aj- daar, een jongetje, Michiel v. d. Putte, aangereden met zoodanige ernstige gevol gen, dat het veijtje in het Academisch Zie kenhuis te Leiden moest worden oogeno men. Het was nu wedor met zijn vader als getuige aanwezig, die f 1G0 schadevergoe ding had geëischt, wat beklaagde nog niet had betaald Hij wachtte noi op de Ver zekering, zeide hij. De kantonrechter meende, dat een bloembolle-nkweekqx, zoo als hij, het alvast had moeten betalen. Er werd behalve den verbalisant, den Agent van poliïiè Van der Aar ook nog gehoord de woonwagencigenaar Bachman. Deze had beklaagde met zijn auto moeten passecren, en dat had wel gekund, indien hij eenig go- duld had gehad. Maar hij snorde voorbij ra kelings langs een hek, waarbij kinderen speelden, waarvan hij er een aanreed. De Ambtenaar meende, ten einde dezen jongen man te leeron de vrijheid van hot verkeer in acht te nemen, niet te kunnen volstaan met een geldboete te eischen. Hij vroeg daarom óón week principale hech tenis met de bepaling dan hij gedurende zes maanden geen motorriitnig zal mogen besturen. Tegen F. C. M., chauffeur te Leiden, werd wegens een aanrijding een geldboete van f 10, subs-lO dagen, geëischt, en tegen J. T., een 18-jarigen jongeman te Leiden, terzake aanrijding met een rijwiel, f 3 of 3 dagen. W. H., te Leiden, had zich tegen hot verbod van den beambte met het openen en sluiten van de slagboomen aan den over weg bij den "Rijnsburgerweg, belast, op dien overweg begeven. Beklaagde zeide, dat in zijn dagvaarding niet stond hoe hij er langs gereden is. Het kon dus even goed met den trein als met een fiets zijn geweest. En zoo kwam het, dat er vrijspraak werd gevraagd. Tegen J. H. R., te Leiden, die voor het zelfde feit terecht stond, maar wiens dag vaarding juister was geredigeerd, word f5 of 5 dagen geëischt. De 22-jarige W. G., los werkman le Lei den, had zonder acte en vergunning met een gebbe gevischt. Beklaagde bekende. Hij was langen tijd werkloos en trachtte nu op deze wijze iets te verdienen. De Ambt. vroeg f 3 of 3 dagen hechtenis, jnet verbeurdverklaring van de gebbe, die, volgens beklaagde, een waarde van f 10 a f 11 vertegenwoordigde. De Kantonrechter zou onderzoeken of beklaagde al dan niet een bekend beroepsstrooper is. In het laat ste geval zou het nog wel schikken. J. M., meubelmaker te Rijnsburg, had voor zijn bediende geen arbeidslijst en ar- beidsregister aanwezig gehad. Beklaagde, nog jong patroon, wist die dingen niet. Hij had er den gemeenteveld wachter over gesproken en deze had ge zegd, dat hij er niet mee te maken had, maar dat hij den Rijwsveldwachfer we! eens zou sturen. Maar die was niet geko men. De Kantonrechter merkte op, dat Rijksveldwachters zich niet door gemeen teveldwachters laten sturen. Eisch twee geldboeten van f 4 subs. da gen voor elke boete K. Sp., 20 jaar, te loeiden, had strikken in het water geplaatst, om 9noek te vangen, waarom de Ambt. f 5 subs. 5 dagen eischte. De zitting werd besloten met dc behan deling van eenige leerplichtwetzaken. Tegen de 69-jarige D. M., te Nooidwij kerhout, werd wegens zulk een overtreding met betrekking tot hun pleegkind, f 3 of 3 dagen geëischt, met vrijspraak -vo^r de meerdere ten-laste-legging D. H., te Leiderdorp, die wegens zieke lijkheid van het kind, dit had thuis ge houden, werd wel schuldig verklaard, ech ter zonder toepassing van straf. Enkele andere zaken van een overtre ding van dezen aard werden aangehouden. Uitspraak over twee weken. HAARLEMSCHE RECHTBANK Haarlemmer olis. De Haarlemsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in het onlangs vermeld# geding van de firma De Koning Tilly tegen de firma Waaning Tilly over het gebrui ken van een handelsmerk. De beide firmanten der laatstgenoemde firma werden conform den eisch veroor deeld tot een geldboete van f 50 subs. TO dagen. Aan de firma De Koning Tilly werd óm vordering van f 50 als tthadevergoeditSg tóègewéïeH,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9