Calqueer - Papier GEBRs. SUSAN, Heerenhuis W. MATVELD - Prinsessekade 2 - Tel. 886 Burgerlijke Stand v. Lelden. KUNST EN LETTEREN. yirrj li dat wij zeer Hf I" I II concurreerend zijn met den verkoop van Eau de Cologne Ctoedkoope Aanbieding* 9 Gld. per rol, 50 cent per Meter B.STIJGER Hebt U iets op te ruimen? Mej. FRUITMAN, Morschstraat 52 Bestel nu voor Uw School AUREA het geetsctrrijvend schoolbordkrijt choolpastels W. MATVELD Democratische Partij - Afd. Leiden en Oegstgeest OPENBARE VERGADERING Prof. Mr. J. E. HEERES en Mevr. Mr. A. LEYDENSDORFF-de LEEUW UT RECLAME-AANBIEDING in DE GROOT's Schoenmagazijn TE KOOP Het geheel gerestaureerde Tüchtiges Deutsches Mëdchen het h vlak bij loimeis uit Moskou komt het tevel, en in de partij, die van daaruit wordt bestuurd, moet men b ikken in het slof. 't Is een strijd van ;ir,ks en rechts. Links zegt het wel. dat het nu maar eens uit moet zijn met rechts; de Iieere verhoede dit echier. 't Gaat om Gods souvereiniteit en volks- ouvereiniteif. Ais we het zoo zien, zegt spr., dan is het straks niet maar een biljet in de bus werpen, maar dan is het straks een belijdenis. 't I9 stil in 't land, en dat hindert niet, als het maar geen bewijs is van laksheid. Er wordt in deze dagen wel veel over het stoffelijke gesproken en dit is geen schande, als maar niet het hoogste wordt vergeten en verwaarloost. Vele scherpe pijlen worden er afgeschoten op onzen leider Colijn, maar dat er nu ge zegd wordt dat het zoo moeilijk niet was om den boel in orde te krijgen voor den Minister van Financiën, dat is laf. Immers ioen in Febr. '22 Coiijn den stoel beklom, hadden anderen dien ook mogen bezatten, doch bedankten voor de eer. Critiek is er veel geweest, altijd heelt de heer Colijn dan gezégd: noem mij maar iets dat beter is. Spr. waarschuwde nog om geen gehoor te geven aan de leuze: „Ontwapening", want wij hebben den Bijbel, en hieruit wilde spr. aantoonen, dat dp ze leuze niet goed is. Ook de school dreigt gevaar als links de overhand heelt. Een woord van afkeuring en waarschuwing over en tegen de kleine Christelijke partijen, welke nog nimmer zelf voor het vuur hebben gestaan, en afbreuk doeh aan A.-R. en Chr.-H)st. en die over de'hoofden der groote partijen toch, hoewel niet willende, links steunden. Met een krachtige opwekking om toch als A.-R. schouder aan schouder te staan, en .uit te dragen de' beginselen en toch voorat op 1 Juli A.-R. te stemmen, besloot spr. zijn rede. Van de gelegenheid om vragen te stellen, werd door niemand gebruik gemaakt. De Voorz dankte namen allen ds. v. Grieken voor zijn rede. Na het zingen van Psalm 25 vs. 2 sloot de spreker van dezen avond de bijeenkomst met dankzegging. Mevr. S., op den Duinweg, is de dupe ge worden van de oplichierijen van een heer, die zich uitgaf voor James Bosman uit Chi cago. Mijnheer Jruurde mooie kamers, maar is thans met meer te vinden. En passant heeft hij als „souvenirs tendres" meegenomen een bedrag van 160, een rijwiel benevens een zilveren halsketting van de dienstbode. De ophchler is circa 50 jaar oud, tenger van geslalle, bruin gebint en draagt een lorgnet met schildpadden montuur. Verder is ten nadeele van mevr. R, aan deb Noordboulevard eenig waschgoed van de lijn önl'Jreenid, Voorschoten. Gisteren herdacht de heer H. v. d. Hoek het feit dat hij voor 2ö jaar in "dienst trad bij do Zilvoi-fabriek alhier. Des middags^ om half twee werden de jubi laris en tijn* vrouw per auto van huis ge haald en feestelijk in de fabriek ontvan gen. Dp directeur, Je heer Hensing, bracht in zijn toespraak speciaal naar voren de bij- oudore ijver en volharding waarmede de ,)eer v. «1. Hoek de fabriek gedurende dien tijd gediend heeft. Daarna overhandigde de heer H. den ju- -hilaris een couvert met inhoud alsmede Cenige geschenken en daarbij nog namens het personeel een t.heekast en een vaas met bloemen. De heer Middeiham sprak nog eenige woorden en bood den jubilaris uit naam van zijn directe collega's een geschenk aan. Na dankbetuigingen van den heer v. d. H. werd de huldiging besloten met eenige vToolijfte nummers van het welbekende Benvenuto muziekcorps. Gisteravond vergaderde in hotel Deur. loo de harddraverij-commissie 1924. Na enkele besprekingen werd besloten een definitieve commissie te vormen onder den naam „Paardensport." De commissie stelt zich voor, in 1925 we derom een harddraverij te houden voor landbouw- en bedrijkpaavden. Deze paar den moeten minstens 3 maanden in eigen dom zijn en de eigenaar een ingezetene van Voorscholen. Ook zal er een verkoops. draverij worden gehouden. Na gehouden oVerleg met" het bestuur van de Koningin tVilhelmma-Vereeniging is besloten, deze draverij te houden al% aanvulling ran bot Koningin Wilhelmina, feest. Door de commissie zal een lijst bij de ingezetenen worden aangeboden om de gel den bijeen te krijgen. Tof bestuursleden van deze commissie —J. gekozen tot voorzitter de heer J. ,T. Dijkman secretaris, de heer G. Sehrama: penningmeester de heer A. Verboom. Zoeterwoude. Gemeenteraad. Voorz,!.cr de burgemeester; aanwezig 'alle leden behalve de heer G. van Lesuvten. De notulen van het verhandelde in de" vo rige vergadering worden door den secreta ris voorgelezen en vervolgens onveranderd vastgesteld. Van de ingekomen slukken ver melden wij de volgende. 1. Een verzoek van H. M. Slarrenburg lot het houden eener interpellatie inzake grent. In stemming ge bracht wordt dit afgewezen met 8 tegen 2 stemmen. Voer inwilliging zijn de voorstel ler en de heer Stadhouder. - 2. Missive van Ged. Stalen Ier begeleiding van de goedgekeurde begrooting 1923. 3. Als voren van het goedgekeurde raads besluit lot onderhandsche verhuur van een stukje tuingrond aan J. van der Lubtbe te Voorschoten. Schrijven van C. Zandber gen, waarin deze protesteert tegen de be wering van het raadslid G. vaal Leeuwen, in de vorige vergadering gedaan, dal adres sant werk geweigerd zou hebben toen bij werkloos was. Al deze stukken worden vcror kennisgeving aangenomen. Dan is ingekomen een verzoek van de Politieschool te Hilversum om toezending van de toegekende subsidie. B. en W. stel len voor de vroeger verleende subsidie van 120 'sjaars in telrekken. Aldus wordt be sloten. Van A. C. Paardekodper is er een verzoek om een schadeloosstelling van 1100 omdat een rund vail hem is afgekeurd en zulks zou te wijten zijn aan de onjuiste toepassing der verordening. B. en W. hebben he.t ad vies Ingewonnen van het hoofd van den keuringsdienst die concludeert, .dat adres sant niet heeft kunnen aantoonen dat ii> strijd met de verordening en de wettelijke voorschriften is gehandeld, en er niet de minste termen aanwezig zijn om eene scha devergoeding toe te kennen. Ten slotte ver zoekt de directeur van den Keuringsdienst om, waar de heer Paardekooper heelt ge nieend zijn beklag aan den Baad te moeien doen, aan den Raad ook mededeeling le wil len doen van de meer dan onheusohe be handeling, welke de ambtenaren van den vleeschkeuringsdienst bij den heer P. is '.en deel gevalen .B. en W. zich refereerend aan het advies van genoemden directeur, stel len voor op het verzoek afwijzend te be schikken. De heer Noordman noemt het optreden van den keuringsveearts ontactisch; het ware beier geweest, indien hij het rund direct afgekeurd 'iad, of wel het ter onder zoek h^d' lalen brengen naar het abattoir te Leiden. De heer De Graaf verklaart dat hij niets dan lof heeft over de humaniteit en de toewijding waarmede de ambtenaren van den keuringsdienst hun plicht vervullen. Het komt vaak voor dat er een bacteriolo gisch onderzoek moet plaals hebben, het geen soms 24 uur en langer duurt, dooh dit onderzoek is in het belang van den consu ment-enin. dat van den eigenaar. De beer Stadhouder meent dat men niet streng ge noeg kan optreden teneinde er voor te wa ken, dat ondeugdelijk vleesch wordt gecon sumeerd, vooral door de minder gesitueer den. Hij vindt het verder onverantwoorde lijk dat er door een boer f 100 uit den ge meentekas wordt gevraagd als hij eens een strop heeft, die allen op zijn tijd wel eens hebben. Tenslotte keurt hij al dat er een blaam geworpen wordt op een ambtenaar in functie die zijn plioht' goed vervult. De ■heer Sterrenburg veronderstelt, dat wan neer de lieer Paardekooper anders opgetre den was, de keuringsveearts wel water in den wijn gedaan zou hebben. Nu heeft Paardekooper nog een procesverbaal op den koop toe. De heer Kompier merkt op dat de keuringsveearts niet voor omkooping vat baar is. De voorzitter protesteert er tegen dat de heer Starrenburg een ambtenaar van omkooperij beticht. De discussies wor den dan gesloten en het verzoek in stem ming gebracht. Met algemeene stemmen wordt tot niet inwilliging besloten. Aan A. H. Volleberg wordt naar aanlei ding van een desbetreffend verzoek 4 weken uitstel verleend, binnen welke de door hem te bouwen woningen moeten voltooid zijn. Daarna worden eenige besluiten genomen met betrekking tot de begroetingen 1924 en 1925, terwijl voorts een aantal posten onin baar worden verklaard en een bedrag van f 2 wegens hondenbelasting verhaalbaar wordt gesteld. Aan de Sted. Fabrieken wórdt in huur gegeven een stukje grond in Gelderswoude, voor het daarop hebben van een transforma- torliuisje. Het raadsbesluit waarbij de rooilijn is be paald aan den Vrouwenweg hebben Gedep. Staten teruggezonden, met verzoek de Ge zondheidscommissie te hooren. Deze taaiste commissie heeft geen bezwaar tegen het be sluit, zoodat de rooilijn andermaal wordt be paald op 12M. uit den as van den weg. Ged. Staten hebben aan B. en W. ver zocht te willen bevorderen, dat het raads besluit inzake den zomertijd, gedeeltelijk I wordt ingetrokken en wel voor wat betreft j het uitvoeren van de Wet en liet verzetten der torenklok. Mocht de Raad weigeren, dan zullen Ged. Staten de Kroon vernietiging vragen van die bepalingen. B. en W. stellen - voor aan het verzoek te voldoen. Aldus wordt besloten. Verder stellen B. en W. voor aan (Je Tweede Kamer een adre9 te richen om andermaal over te gaan tot intrekking van de Wet tot invoering van den Zomer tijd en dit adres om adhaesiebetuiging le zenden aan alle plattelandsgemeente. Al dus wordt met algemeene stemmen besloten. De heer Wesseiingh stelt voor met de ver zending er van te wachten totdat de nieuwe Kamer vergader!. Aldus besloten. Het R.K. Schoolbestuur in de Zuidbuurt verzoekt over le gaan tot' verbouw, verande ring en vergrooting der Zusterschool in de Zuibuurt. B. en W. stellen voor 't verzoek in te willigen; de kosten worden geraamd op f 23000). Aldus met algemeene stemmen be sloten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt' voorts naar aanleiding van een adres van N. Gelok e.a. in principe besloten om de waterleiding door te leggen naar den Vlietweg. Aan B. en W. met de commissie van beheer wordt overgelaten om in overleg met den ingenieur Hederik de plannen na der uit te wérken, waarna de Raad defini tief zal besluiten. De vaststelling van de plannen voor vernieuwing van de Vlietbrug wordt andermaal aangehouden, nadat de Raad eerst ongeveer een kwartier daarover in geheime zitting heeft vergaderd. Bij de rondvraag deelt de voorzitter den heer Starrenburg mede, dat B. en W. niet voornemens zijn op vroeger genomen beslui ten pog critiek tóe te laten, door deze op nieuw een onderwerp vaii bespreking in den" Raad te do.en uitrpaken en dat zij ook geen vragen daarop betrekking hebbende wen- scben te beantwoorden, waar toch hun be leid inzake die besluiten reeds eerder werd getoetst. Waar echter de heer Los vroeger eenzelfde vraag heeft gesteld als de heer Starrenburg en deze toen onbeantwoord bleef omdat de gemeenterekening 1921 nog niet was goedgekeurd, willen B. en W. als nog de vraag van den heer Los, identiek aan die van den heer St. beantwoorden. Hierna geeft de voorzitter een gedetailleerde opgave van kosten der secrelariswoning (grond f 1200, woning f 18700 enz.) Ten slotte worden nog eenige kleinere vra gen gesteld, terwijl de beer Starrenburg in lichtingen vraagt over het bestek en de voor waarden van de grintlevering. Hierna slui-, ting. N.V. Eiectricileitsbedriji HillegomLisse Sassenheim. Ip dé laatst gehouden vergadering van den Baad van Commissarissen van bovenge noemde Vennootschap is behandeld het ver slag over het boekjaar 1924, welk verslag in de daarop gehouden vergadering van Aan- deelhoudsl'ers werd goedgekeurd. Aan dat Versla'g. wordt !)et volgende ont leend: In 1924 waren in gebruik 7 transforma- torstations met totaal 7 transformatoren en een capaciteit van 520 K.V.A. efi wel in Hil legom 3 stations, Lisse 2 stations en Sassen heim 2 stations; in elke gemeente Is een de zer stations voorloopig speciaal ten behoeve van een groot-afnemer en op diens kosten gebouwd en ingericht. Voor het Pompstation der Waterleiding te Hillegom is een station in aanbouw. De uitbreiding van het kabelnet bedroeg in 1924 ruim 11600 meter, terwijl eind 1924 in totaal aan kabel in den grond aanwezig was een lengte van 68096 meter, waaronder 1654 'meter eigen-hoogspanningskabel. Het aantal aansluitingen is in den loop van 1924 toegenomen met 447, waaronder 255 voor huurinstallaties. Eind '24 waren er in totaal 1224 aansluitingen, n.L voor Hille gom 420, Lisse 473 en Sassenheim 331. De toename bedroeg in 1924 voor Hillegom 141, Lisse 199 en Sassenheim 107 huisaanslui- lingen. Op 31 December 1924 waren aangesloten op liet net Hillegom 96 motoren, Lisse 118 motoren en Sassenheim 74 motoren, totaal dus 288 motoren met een capaciteit van 513 PK. Het aantal huurkbop-instalfakies nam slechts weinig toe, voornamelijk in verband met de invoering van het systeem der huur instaltaties met gebruikmaking van penning- meters. Dit systeem vindt overal ingang en de verbruikers zijn er zeer tevreden over. Verwacht wordt dan ook een belangrijke uit breiding van-het aantal huurinstaltaties, dat in de 2e helft van 1924.ingevoerd, reeds aan het eind van dat jaar een aantal van 255 bereikte. Op dit tijdstip waren in totaal geplaatst 1382 KWU-meters. Het aantal storingen was zeer gering; hoe nel er veel gegraven werd voor de waterlei dingbuizen en enkele rioleeringen bleven bizonder nadeelige gevolgen gelukkig uit. Van Leiden werden in 1924 ingekocht 349734 KWU tegen 264771 KWU in 1923; verkocht werden in 1924 277068 KWU tegen 212979 KWU in 1923. De verkoop in 1924 bedroeg voor het net Hillegom 107378 KWU, voor het net Lisse 95420 KWU en vpor het nét Sassenheim, waaronder begrepen de 3e Poeltaan en een stukje Rijksweg, 71270 KWU. Van de totale stroomlevering werd afgege ven aan de netten Hillegom 39 pet., Lisse 34 pet. en Sassenheim 27 pet. Het bedrijf blijtt zich op hejt standpunt stellen, dat uitbreidingen slechts dan zullen geschieden, wanneer volgens een nauwkeu rige berekening de rendabiliteit van de nieuwe uitbreiding ten volle verzekerd is; wanneer men in oogenschouw neemt, dat voor uitbreidingen in den loop van het be staan van het bedrijf door aanvragers in totaal werd bijbetaald een bedrag van f30730,61, dan blijkt wel, dat, wanneer het bedrijf alle uitbreidingen maar voor eigen rekening had genomen, van ben prijsverla ging van electrischen stroom zoo spoedig nog geen sprake was geweest. Het is dan ook zaak voor het bedrijf om op den eenmaal ingeslagen weg voort te gaan. Bij een gehouden controle bij dc verbrui kers is gebleken, dat niet alle door hel be drijf aangebrachte zegels op aanshiitkasten, meters enz. meer in ongeschonden staat ver keerden. In dit verband mag er wel op ge wezen worden, dat het verbreken van de zegels van het bedrijf in art. 3 der Verorde ning verboden is en dat men zich bij 'over treding van dit artikel bloot stelt aan toe passing van art. 16 der Verordening, vol gens welke een boete van ten hoogste f 100 opgelegd kan worden, terwijl bovendien het bedrijf het recht heeft de stroomlevering te staken. GEBORENHertha, I> v. H. Haïfeyeld en O. M. Bavelaar. Catharina Maria, D. v. J. Haasbeek en M. Kikkert. Theo- dorus Petrus Barths., Z. v. T. P. B. Alofs en M. Zijlmans. Jacoba Francisca-, D, v. J. de Tombe en E. Zirkzee. Susanna Elisabeth, D. v. K. Bodry en S. E. Keerc- vreer. Maria Willemina, D. r. G. de" Does en M. W. de Tombe. Adriana Anna Catha., D. v. M. L. C. de Geus en M. X. de Koning. Hillegonda Robeitine, D. v. J. R. Carp en J. W. F. Kan. Simon, Z. v. J. Meijborg en E. W. Heemskerk. Jan, Z. v. H. Ruijtenbeek en M. J. Simons. Johanna^ D. v. K. v. d. Bent en H. Hoo- genboom Gerard Franciscus P. M., Z. v. H. J. T. Staats en M. A. G. Kohlbéek. Adrianus, Z. v. N. Hollebeek en J. Fa- Wichert Jan, Z. v. W. J. Jansen en F .Bostiani. Herman Cornèlis, Z. v. K. G. v. d. Hoeven en' C. W. v. d. Zanden; Arendje, D. r. J. v. d. Blom en J. v. We zel. Jaeob, Z. v. T. G. Buis en S. J. Tervoort Hermanus Maria Joseph, Z. v. J. L. O. Timmerman'en L. J. M. Leroi. -i- Mari© Röslne, H. v. D. v. d. Kaaij en F.' E. Stadtmuüer. Jacoba Suzanna, D. v. K Oldenburg en K. Pater. Jan, Z. v. J. Petersen en M. A. Fisser. Adolf Fratr- ciseus, Z. r. P. A. Breddels en A. E. Tuit- bof. Johannes, Z. v. P. Siera en J. G. Brandt. Johannes Theodorus, Z. v. J. Schroder en W. P: Kelderman. Willy Digna Cornelia, D. v. W. J. Barentsen en J. E. Apetz. Teunie, Z. v. J. Kool en G. Bulk. Elizabeth, D. v. A. Delmeer en J. Keereweer. Jansje, D. v. D. v. Blom en E. J. Bon. Hendrik, Z. v. J. Smit en C. J. Ligtvoet. Catharina, D. v. I. Boekkooi en J. Bavelaar. Johan nes Wilhelmus, Z. v. J. W. v. Duuren en T. N. de Groot. Johannes Jacobus, Z. v. J. J. v. der Reyden en M. Florisson. Elisabeth, D. v. A. Knyff en S. W. de Jong. Ludolph Reinier, Z. v. J. Went- holt en W. J. M. Schneider. Willem Frederik, Z. v. O. F. Lith en W. M. Ouwer- kerk. Johanna, D. v. M. Boekee en J. Stouten. Theodorus Gerardue, Z. v. T. Overmeer en P. M. Janson." Hendrik, Z. v. J. Koster en#M. Kanbier. Gerarda Francina, D. v. P. Meyers en G. T. v. d. Hoogt. Petroneila, D. v. H. Sasburg en 8. H. Schut. Theodorus Anthonius, Z. t. J. A. v. d Oord en M. J. E. v. Yeeren. Adriana Hendrica, D. v. J. Dool en" A. H. Mieremet Johannes Gerardus, Z. v. J. v. Steyn en E. J. Ouwerkerk. GEHUWD. G. F. M. Schimmel, jni. en A. M. Ernst, jd. J. W. L. Wijsman, jm. en G. Th. J. Kleinhans, jd. G. de Wolf, jm. en A'. Woldendorp, jd, A. Faas, jm. en J. v. Evert, jd. J. O. v. Evert, wednr. en P. Zirkzee, wed. A. Stikke- lorumjm. en H. W. M. Koet, jd. N. v. d. Reyden ,jm. en S. Agier, jd. J. Horsman, jm. en A. van Oosten, jd. N. L. ten Wolde, jm. en O. Selier, jd. J. A. de HaaB, jm. en M. J. Crama, jd. J. O. Pet, jm. en J. v. Loon, jd. H. v. d. Doe, jm. en A. v. d. Weelen, jd. C. Hendriks, jm. en J. Filippo, jd. OVERLEDEN: W. F. Bleiji, z. 3 w. - A. v. Duivenvoorde, z. 20 m. P. Vink, wedr. 70 j. J. v. d. Bent, d. 3 d. M. G. Re geer—v. Hove, vv. 32 j. J. Oudsfcoorn a. 2 w- G- Crispijn, z. 10 j. - p. L. v. d. Walle, z. 2 m.— J. Burger, z. 2 j. W* Schekermans, d. Gó j. - P.de Keer, r. f m. P. Develing, wedr. 84 j. 8. H F. Crispijn, t. 25 j. M. Zwaan, wede Git»l man, 60 j. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". CERA'!. 10 Juni van Bombay te Karachi. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisr., H Juni bij Colombo verwacht. REMBRANDT, 1112 Juni van Amst-, Batavia verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MEDAX, uitr., 9 Juni te Londen. TJERIMAI, 10 Juni van Batavia n. R'Jam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. VOLENDAM, R'dam n. New-York, pass, 10 Juni Cape Race. CARDIGANSHIRE, R'dam n. Paciiie Kust, 7 Juni te Colon. EDAM, R'dam n. New Orleans, pass, f Juni St. Michaels. KON. HOLL. LLOYD. MAASLAND, thuisr., 7 Juni van Monte video. ZEELAND1A, vertr. 11 Juni v. B.Aires n. Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOTMIJ. ADONIS, 0 Juni van Fiume n. Bari. CALYPSO, 9 Juni van Algiers n. Piroeufc EUTERPE, arr. 10 Juni te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIJIyERK, uitr., 10 Juni te Dar es Salaam. SALEIEH, uitr., 9 Juni to Zanzibar. HEEMSKERK, thuisr., pass 10 Juni Po* rim. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE, 10 Juni van Hamburg n. Ant- werpen. ALUDRA, thuisr., 9 Juni van Bahia. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". -HECTOR, Japan n. R'dam, 8 Juni te Lotf> den. RHEXEXOR, O Juni van Singapore R'dam. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPU. HOUTMAN, 9 Juni van Australië te Sin gapore. HOLLAND—BRITSCH-IND1E LIJN. MEERKERK, thuisr., 9 Juni van Potiü- cherry. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. WA AT., 9 Juni van Borga n. R'dam. ALKAJD, werd 10 Juni van Santa F« tt Hamburg verwacht. ALG-ENIB, 9 Juni van Montreal te Bremen. KELBERG-EN, 9 Juni van Quebeo n. W«r bana. IBERIA, 9 Juni van Santander n. R'dam. HAULERWIJK, Port Talbot n. Montreal, pass. 9 Juni Fame Point. A MS TEL, 9 Juni van Skutakar n. R'darc. DUBHE, 9 Joni van San Nicolas te FaL mouth FLENSBURG, 9 Juni van R'dam le Wa- bana. KEILEHAVEN, 10 Juni van Hamburg Id Arohangel. ZAANDIJK, 8 Juni van R'dam te B.-Sire*. IJSSEL, arr. 9 Juni te Btugsund. IJS8ELMONDE, 9 Juni van Norrkfiping M. Gefle. JONGE JACOBUS, 9 Juni van Antwerpen n. Malaga. WÏELDREOHT, 9 Juni van Santander «t. Passages. WM. VAN DRIEL Sr., La Goulette if. R'dam, pass. 9 Juni Gibraltar. WITTE ZEE, R'dam n. Genua, past. 6 Juni Kaap Finisterre. Frits Tartaud. Frits Tai-taud heeft ontslag genomen oü de directie van de X. V. Hotterdameoli- Hofstad-tooneel en zal volgend seizoen op treden bij het Nieuwe Nederl Tooneel (1«A- der Louis Saalbom) en daar zijn 4O-jarÏ0 jubileum vieren. Het A—Z-spel. Voor dit 23 en 24 dezer te houden open luchtspel ter gelegenheid van het Lustrum van het L. S. O., is een duidelijk sprek««r* de reclameplaat verschenen, gehouden fn wit en zwart en met duidelijke leesbare lettere. De aandacht zal er wel op gevM- tigd worden. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Petrus van Schio, landbouwer, Nieuw- Vennep, E.G. jhr. mr. R. de Marees van Swinderen. Cur. mr. A. Brucb, Haarlem? per maat, wjj leveren prima Eau de Cologne voor 10.60, 10 .75 of fl.per 100 gram of gedeelte daarvan. Neemt U eens proef, het voldoet U zeker. Let U op het juiste adres Hasrlstrtrersfraat 39-41. 9366 Kerinagceen flink iltgje wegens ziekte dér tegenwoordige, een flinke dag- ot dag- en nacht dienst- ÏOde, liefst boven de 18 jaar. 'oogewoerd *8. 5469* lste kwaliteit Groen - 115 c.lf. breed, 20 c.M. lany 9371 Begrafenisondernemer, Pieterskerkstraat 8 8454* Zendt briefkaart. 7998 Voor scholen extra conditiën in diverse soorten PRINSESSEKADE 2. 9370 Gevraagd voor licht Kantoor- en Pakhuiswcrk een aanko mende BEBIESDE v. g. g. v. Brieven met op gave leeftijd en verlangd salaris ondex No. 5441a bur. v. d. BJ. op Vrijdaji 12 Jnni 1925 's avonds te 8 nnr in de GROOTE ZAAL van „ZOMERZORG*' Sprekers t Onderwerp i Toegang vrij. „De komende Kamerverkiezingen" 9321 -Gelegenheid tot debat. MORSCHSTRAAT 41. Onze bekend© prima Heerenmolièrcs. I >0 Prima Brninc fantasie een bandf 5.90 Lnxer Kinderwerk f 2.75 Prima Gymnastiekschoenen in zwart en bruin. ZIE ETALAGE. 9333 DOET UW VOORDEEL. met grooten Tuin, staande aan de Plantage 24. Inlichtingen verstrekt B. J. HUURMAN Dzn. Heerengracht 12, Leiden. 9343 Geslicht filr sofort: lür Ktlche- und Hausarbeil od.r ZlmmermAdchen. Geball nach Über.lnkunft. Angebot* mit Zeugnissen an Fra» Direktor WARN8, 't Hoen- straat 1, Dtn Haag. 5459a'

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7