SPORTBLAD 1 1 LEIDSCH DAGBLAD No. 16 Maandag 8 Juni Anno. 1826 Het voornaamste nieuws van heden. -ifDi (=§1 m Bureau: i Noordeindsplein. LEIDEN i i li 1 VAN HET 2 Telefooa: j Dir. en Adm. 175 Red. 1507 j 1 9 1 i gr Ut r+- 80 ii<a 8$ WATERSPORT. De Hollandia-roei- en zeilwedstrijden. (Van onzen special en verslaggever). De ioeiwedstrijden. Evenals Vrijdag was het ook Zaterdag buitengewoon gunstig roeiweer. Wel was de wind iets sterker dan den vorigen dag, doch tevens bracht dit een welkome verkwikking voor de talrijke belangstellenden, die vanaf den wal de wedstrijden volgden. De wed strijden vingen aan met het nummer Oude Twee. DaarAmstel zich teruggetrokken had, ging de strijd alleen tusschen Triton en Die Leythe. Beide ploegen gaan gelijk van start en blijven tot op 1000 Meter vrijwel boord aan boord met Die Leythe iets in de meer derheid. Deze ploeg roeit keurig gelijk, maar haar slag is iets te kort. Op de tweede helft van de baan weet Die Leythe haar voor sprong tot een lengte te vergrooten. Op 1700 Meter is de strijd beslist, wanneer Triton door het vastzitten van een bankje ver ach ter raakt. De tijd van den winnaar bedroeg 9 min. 6 2/5 sec. De winnende ploeg be stond uit: Haaksma (boeg). Langen v. d. Valk (slag), Heenk (stuurman). Voor de Jonge Vier A verschijnen in de finale aan den start de beide winnaars der halve beslissingen van Vrijdag, Njord en Laga, benevens Amstel als snelste tweede. Njord ligt aan boei 1, Laga aan boei 2, Am stel aan boei 3. Deze race had een buiten gewoon spannend verloop, waarbij de strijd hoofdzakelijk ging tusschen Njord en Laga. De drie ploegen starten goed. Al heel gauw weet Njord iets op de beide andere ploegen uit. te loopen om tot de finish haar voorsprong geleidelijk tot 4 lengten te ver grooten. Tusschen de beide andere ploegen ontstaat tot op 500 Meter een scherpe boord aan boord race. waaruit Laga ten slotte als winnaar te voorschijn treedt. Een luid ge jubel ging op uit hot Njord-kamp, toen deze ploeg als eerste de eindstreep passeerde. Het sturen van Doeve was uitstekend, hetgeen van de beide andere stuurlieden lang niet gezegd kan worden. De tijd van Njord was 7 min 35 2/5 sec. Laga had 15 seconden meer noodig. De winnende ploeg was: Roelfsema (boeg), Kars, Deenik en Do Weerd (slag). Doeve (stuurman). Oude Skiff. Boei 1 Amstel, boei 2 Hoop. De Hoop (Pieterse) neemt na het startschot de leiding en vergroot zijn voor sprong tot ruim 4 lengtes. Beide skiffeurs sturen slecht. De Hoop-sculler slaat in veel sneller tempo dan de Amstel-sculler (Gun- ther) n 1 resp. 33 en 29 slagen per minuut. Na de tweede helft laat Pieterse zijn tempo vallen tot 30 slagen, waardoor Gunther jets in weet te loonen. doch Pieterse wint gede cideerd met meerdere lengtes deze race in 8 min. 14 1/5 sec. De Oude Vier gaat tusschen de ploegen van Laga, Amstel en Néreus. Nereus en Amstel starten het snelst. Laga blijft met 1 xh lengte verschil in de achter hoede. Amstel weet zich iets los te werken, terwijl Laga op 1 lengte achterstand ten op zichte van de Amstel afzakt. Amstel roeit het beste, terwijl Nereus een ietwat onzeke- ren indruk rmiakt. De Laga-ploeg bleek nog te kort biji elkaar te zitten om ernstig partij te kunnen geven. Op 1300 Meter is er licht tusschen de booten van de Amstel en Nereus en het heeft er allen schijn van, dat de eer- ste onbedreigd zal winnen. Nereus houdt evenwol krachtig vol en ook Laga weet. zoo waar den achterstand le verkleinen. Op 1700 Meter geven plotseling no. 2 en 3 van de Amstel zich gewonnen en laat de ploeg loopen, zoodat Nereus wint met*l lengte voorsprong op Laga. welke laatste ploeg met haar eindspurt nog prachtig was ingeloopen. Nereus legde de baan af in 7 min. 39 2/5 s. 'en was als volgt samengesteld: Hommema (boeg). Waller, Reijnders, Bon (slag), Vuurst de Vries (stuurman). D baan voor het stijlroeien vier- riems dames Juniores bedroeg 1000 Meter. In de eerste heat bekamplen elkaar de ploegen van Die Leythe, de Vliet en Viking. De uitslag was: 1. De Vliet, 2. Die Leythe, 3. Viking. De tweede heat had tot resultaat, dat Laak no. 1 geplaatst werd, gevolgd door de Hoop en Nereus. De beslissing bracht de overwinning aan de Laak, 2. de Hoop, - 3. de Vliet. De winnende ploeg was: Jkvr. barijnesse Benlinck (boeg), mej. v. d. Meulen, mej. van Haeften, mej. van de Steenstraten (sl.), mevr. mr. ResperBeckering (stuurvrouw). Voor de Stuurmanlooze Twee waren ingeschreven de ploegen van de Am stel, Nereus en Triton. Hiervan trok Nereus zich terug; ook Triton was dit van plan, rnaar verscheen toch op verzoek van de Amstel in de baan. Amstel is bij den start al spoedig een halve lengte voor. Zij komt evenwel slecht voor het tweede doorvaart- piket en moet eenige slagen laten loopen. hetgeen evenwel niet van invloed is op het verloop van den wedstrijd; onbedreigd gaat zij met l1/* lengte voorsprong op Triton door de finish. Tijd 8 m. 47 s. De winnaars waren Van de Vegte (boeg) en Goedigns (slag). Voor het dubbelskifnummer roeiden Amstel (Van Toornburg en Gunther) een row-over in den tijd van 8 m. 17 1/5 s. Voor de beslissing der V Le r r i e'ra s Dames Seniores kwamen in aan merking Dordt, Nereus en Spaarne. In de zelfde volgorde viel de beslissing. Een belangrijk nummer, waarvoor zeer veel belangstelling bestond waren de races der Jonge Achten B van Laga, Amstel en Njord, Al heel spoedig na den start loopt Laga iets uit en behaalt een neuslengte voor sprong op Njord, dat een halve lengte voor, is op Amstel. Laga profiteert van de binnen- bachl en is op 1000 Meter reeds meer dan een lengte uitgeloopen op Njord. Amstel is intu9schen tot een lengte afgezakt bij Njord. In de tweede helft van de baan weet Laga in prachtigen stijl haar voorsprong tot lengten te vergrooten. Njord spurt nog even en raakt'dan twee lengten voor op Amstel. Tijd winnaar 6 min. 48 1/5 sec., tijd Njord 7 min 3 2/5 sec. De kranige Laga-ploeg be stond uit Stigter (boeg). Haspels, Krull, Vos, Oswald, Jame9, Tuiningn, Brommert (slag), Gaai .(stuurman). Voor de beslissing der Skiff Junio res B moesten elkaar bekampen Welp (Deutsche Turn und Ruderverein) en dr. Rohrer (IToop). Daar D. T. u. R. V. zich evenwel teruggetrokken had, roeide de Hoop-man een row-over; hij legde de haan af in 8 min. 42 sec. De beslissing der Overnaadsche Vier bracht Njord, Laga en Nereus tegen elkaar in de baan. Alle drie de ploegen slarfen goed. Njord is iets voor. In de bocht komt Laga heftig ■pzetten en loopt iets uit op Njord, dat op zijn beurt weer 3/4 lengte voor is op Nereus, De Njord-slag maakt dan een paar slagen sneller en ioopt zoodoende den achterstand in. Na de 1000 Meter weet Njord zich gaan deweg los te maken. Nereus ligt een lengte achter bij Laga. In de laatste 500 Meter De roei- en zeilwedstrijden van „Hol- landia". Ajax verloor den cricketwedstrijd tegen H. C. C. II met 79 rans op de 1ste innings. De nationale wedstrijden van de Leidsche L. T. C. zijn gisteravond beëindigd. Jaarvergadering van den Nederlandschen Biljartbond. loopt Nereus in, doch een defect aan een sliding der Nereusboot noodzaakt deze ploeg op te geven. Het enthousiasme bij de Njörd-. •aanhang is geweldig, wanneer de ploeg met; 27» lengte voorsprong op Laga de finish: passeert. Tijd 8 min. 5 sec. Voor de Jonge Twee B wordt ge start door Laak, Nautilus en Die Leythe. Nautilus en Die Leytjie starten het snelst en; hebben spoedig een lengte voorsprong op de; Laak. Nautilus roeit het beste met gelijk-, matigen langen doorhaal en weet na 800' Meter 1 lengte voorsprong op Die Leythe te verkrijgen. Lnagzaam maar zeker wordt de, afstand vergroot en Laak zakt ver af. Nau tilus wint ten slotte onbedreigd in 8 min. 52 2/5 sec. De winnaars waren: Van Wan- kum (boeg), v. Suylekom (slag) en Quispel' (stuurman). Het glanspunt van den dag e.t tevens het besluit van dit schitterend geslaagde roei-1 festijn vormden de races der Oude Ach ten van De Hoop, Amstel en Nereus, waar, hij zich het geval voordeed, dat de winnaar, 5 1/5 seconde meer noodig had om de baan af te leggen dan de winnaar der Jonge] Achten De Hoop en Nereus gaan het beste weg, terwijl Amstel reeds direct een lengte achter; is. Bij het eerete piket is de Hoop iets voor,, op 1000 Meter bedraagt het verschil tus-' schen de Hoop en Nereus reeds 1 lengte, ter wijl de Amstel Ih lengte achter Nereus ligt.. In de eindspurt weet Nereus schitterend, in le lqopen, hoe dichter de ploegen bij de, finish komen, hoe kleiner het afstandsver- schil wordt. Onder groote spanning wordt' de laatste 100 Meter afgelegd en met slechts' 30 c.M. voorsprong op Nereus passeert de Hoop het eerst de finish. De gemaakte tijd' was 6 min. 53 2/5 sec. De winnende ploeg- was als volgt: Zeegers (boeg). Van Erven Dorens, Van Laer, Bicker Caarten, Görög, Both, Wijsman Jr., Severicns (slag) en Meu- rer (stuurman). Volledigheidshalve vermelden wij 'nog, dat Amstel een plaatsvervangend 4de slag_ had, daar Fortuin in de wedstrijden van 's morgens onwel was geworden. In zijn plaats roeide Van Toornburg. De belangstelling, die reeds 's morgens veel grooter was dan den vorigen dag, was 's middags jzóó geweldig, dat de politie slechts met moeite den weg lang9 de baan kon vrijhouden. Njord hield zich ook dezen dag kranig, de bride Vieren (Overnaadsche en Jonge Vier A) wonnen in hun klasse den eersten prijs; in de Jonge Acht B-races moest zij zich met den tweeden tevreden stellen. Bravo Njord! De zeilwedstrijden „Hollandia" treft het dit jaar wel bijzon der met het weer; ook den laatsten dag met de zeilwedstrijden op de Braassemenneer

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 11