No. 20007, WOENSDAG 3 JUNI Anno 1925 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: SO Cts. per regel. Bij regelabonnemenl belangrijk lageren prijs. Kleine AdvertentiSn, uilsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags BO Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrechL Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer B Cis. Bureau Noordelndspieio Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weekƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0.18. Franco per post 2.3S portokosten. Mt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE V1SCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, IVisehmarkt 18, tel. 1225 ia DONDERDAG frerkTijgbaar: SCHOL k f 0.12f 0.14 p.er pond. N. C. DE GiJSELAAR. Burgem. Leiden, 3 Juni 1925. 8987 HINDERWET. Burgemeesters cn Wethouders van Lei ïlen, brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan A. Prowaseck en H W. Stöxen en rechtver krijgenden, tot oprichting van een brons- gietërij in een gedeelte van het perceel Hoogewocrd No. 75, kadastraal bekend Sectie D. No. 1625. N C DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 2 Juni 1925. 8988 Staatkundig-Gereformeerde Partij. Gisteravond hield de afdeeldng Leiden van bovenstaande Partij „De Heere is onze Banier" in de groote zaai van het gebouw „Prediker" in de Janvossensteeg een open bare vergadering, welke goed bezocht ge noemd kan worden. Nadat gezamenlijk Psalm 68; 1 gezongen was, opende de afdcelingsvoorzitter, de heer Overduin, den avond met gebed en het yoorlezer. van Jeremia 6: 16. Na een welkomstwoord tot alle aanwezi gen gaf de heer Overduin het woord aan ds. J D. Barbh, Chr. Geref. predikant te Alphen aan den Rijn. Het jaar 1925, aldus ving spr. zijn rede aan, staat in het teeken van een zwaren staatkundigen strijd, daar dit jaar de be slissing voor de samenstelling der Tweede Kamer voor de eerstvolgende vier jaren valk Men heeft wel eens gevraagd: Wat hebben wij aan vertegenwoordiging in de Kamer? Hierbij dient men echter te bedenken, dat het vóór ai les om beginselen gaat en hier aan verbonden zijn de hoogste zedelijke goederen van ons volk op het staatkun dig erf. Het gaat bovenal om het behoud van Gods eer en Zijne rechten, welke vrijheid is ge kocht met het bloed van Willem van Oranje en nog zooveel anderen, die liever hun le- Ven gaven dan hun beginselen verloochen den .Onzé vaderen waren steeds bevreesd voor een oppervlakkig Christendom zonder vasten wortel. Daarom moeten wij zorgen, door vertegenwoordiging in de staatkundige overheid vasten voet te houden. Ook zijn er menschen, die mecnen, dat de Bfcaatkundig-Geref. Partij zich niet alleen op politiek terrein beweegt, maar ook nog scheuring in de Kerk teweegbrengt. (Stem uit de zaal: Dat is ook zoo!). Zulk iemand is bijv. de anti-Tcvolutionair Dambrink, uit Utrecht. Spr. wil op deze beschuldiging alleen op merken, dat hij noch met ds. Zandt, noch met ds. Kersten ooit over kerkelijke aange legenheden heeft gesproken; doch dat zij slechts spreken en handelen uit volle, innig- sle#overtuiging in hun strijd voor de eerc Gods, tegen on- en bijgeloof. „Tegen de revolutie het Evangelie", deze woorden van den grooten Groen vormen ons beginsel. Godsvrucht, goede trouw en eerlijkheid waren de eigenschappen van het Nederlandsche volk in de 17de eeuw, ioen ons volk groot en ons land bekend was ads het land met de klassieke vrijheid. De Sta alk.-Geref. Partij stelt zich ten doel het beginsel van Gods Woord hoog te houden en in de pnaclische politiek door te voeren. Tegenover hel al verwoestend begin sel der vrijzinnigheid moeten wij stellen: .Wij gaan met Rome niet mee. Romes be ginsel toch is juist tegen Christus, daar zij het lezen der Heilige Schrift als gods lasterlijk qualificeert. Het is een bedroevend teeken, dat uit Proteslantsche kringen zoo weinig principieele lonen opgaan, al waar- deeren wij dan ook ten zeerste het herstel var. het financieel evenwicht in onze staathuishouding. (Luid applaus). Wij willen geen inquisitie, maar handha ving onzer principes; wij willen vrijheid van consciëntie, maar geen vrijheid van daden, die in strijd zijn met de eere Gods, zooals bijv. de Roomsche afgodendienst. De Calvinistische Staatkunde handhaaft- de vrijheid van consciëntie cn gaat er niet van uit de menschen te bekeeren. daar dit zui ver de roeping der Kerk is. Maar het is de plicht van de overheid de eere Gods door wettelijke bepalingen te beschermen. Tegen de revolutie, die het gezinsleven ontwricht cn de eer der Vrouw aanrandt, stellen wij hot Evangelie. Leerplichtwet, vrouwenkies recht en verkiezingsdwang zijn even zoo vele afwijkingen van de Calvinistische Staatkunde. Moge God daarom de oogen van pr.ö volk openen, opdat het dit inziet Als volgende spreker trad op ds. G. H. Kersten, predikant te Ierske, en lid der Tweede Kamer. Spreker kwam in de eerste plaats op te gen een opmerking, waarhij het drietal spre kers van dezen avond werd aangeduid met de initialen B. Z. K. (Barth, Zandt, Kersten), de bekende grove pruimtabak. Spreker vindt het eerder een eer dan een schande niet te belft>oren lot de „niet vele edelen en niet vele rijken in den lande". Verder- wil spr. antwoord geven op de vraag: „Waarom Staatkundig Gerefor meerd?" Dat antwoord kan kort zijn: omdat wij ons niet willen vereenigen met de revolutie, noch met Rome, noch met de zich aan Rome vastkoppelende rechlsohe partijen. De Fransohe revolutie was een welbewuste poging tot vrijmaking van onder de souve- reiniteit God3. God moest omlaag gohaald en de mensoh op den troon gezet worden. Steeds grooler is de 9chare geworden, die zich om geen God, hemel of hel bekomnicr- j de en er uitsluitend op uit was een aardsoli paradijs te stichtem. Met dezulken moet meai eigenlijk medelijden hebben; maar gij moet krachtens uw beginsel hier tegenover stellen het waarachtig Evangelie. In dezen strijd mag en kan Rome uw bondgenoot niet zijn, daar zij onze vijand is van ai onze geboorte. Evenmin kunnen wij daarbij sa mengaan met de rechlsche Partijen, die zich bij Rome aansluiten. Dit is wel het beste antwoord op de vraag: „Waarom Staat kundig Gereformeerd". Wat heeft nu onze Qhristelijke Regeering gedaan in den langen tijd, dien zij aan het bewind was. en wat voor zuiver Christe lijke wetten heeft zij in het leven geroepen? Zelfs heeft men zich niet ontzien zich te vertegenwoordigen bij de lijkverbranding. En wat is er gekomen van de vaccine-wet? Dit fa'len der Christelijke Regeering wijt spr. aan het samengaan met Rome. In het handhaven van het gezantschap bij den Paus ligt volgens spr., de erkenning van diens macht en deze handhaving is tot 9land gekomen met medewerking van de anti-revolutionairen. Daarom was de stich- ting van de Staalk.-Geref. Partij te meer te verdedigen. I Spreker behandelde vervolgens de kwes- I tie van de Koninklijke goedkeuring der sta- j tuten van „De Dageraad", een vereeniging, die God in alle opzichten loochent. Ook in deze kwestie zijn er belangrijke beginselverschillen tusschen spreker en de anti-revolutionaire voormannen aan het licht gekomen. De anti-revolutionairen ver dedigden toen de stelling, dat de vrijheid van geloof ook meebrengt de vrijheid van ongeloof, en de vrijheid om dat geloof te kennen te geven. Hiertegen moest spreker opkomen, want deze stelling maakte het mogelijk, dal er in Den Haag ongestraft een bord kon worden rondgedragen, waarop stond: „God is het grootste gevaar''. Komende lot het vrouwenkiesrecht, merkt spr. op, dal dit vroeger bij de rechtsche Partijen een geloofsbeginsel was. Toen ech- I ter het vrouwenkiesrecht er was gekomen met behulp van de rechlsohe Partijen, heb- I ben deze het beginsel overboord geworpen. Evenlas er tusschen de Staalkundig-Geref. Partij en de anti-revolutionairen een klove beslaat in zake het vrouwenkiesrecht, zoo bestaat die klove ook op het terrein der so ciale wetgeving. Ook hierin zijn de anti revolutionairen van beginsel veranderd. De sociale wetgeving van deze dagen moet, volgens v, spr., onherroepelijk tot staats socialisme leiden. Het meest pijnlijk is spreker getroffen door het voorstel van de Christelijke Re geering om een millioen subsidie te geven voor de Olympische spelen, die door en door j heidensahe spelen zijn. En dit millioen is in het begin nog wel door de anti-revolu- i tionaire „Rotterdammer" verdedigd, ook al heeft deze Partij in de Kamer tegen ge- j stemd. Het geheole Ministerie, de Katholieken, j de anti-revolutionairen en de christelijk- historischen, dragen de volle veranlwoor- j delijkheid van dit schandelijke ontwerp. Wij zijn er juist op uit, de sport uil alle i macht tegen te werken en achten het den plicht van onze Christelijke Regeering, om, i nu ljet Olympisch millioen vrijwillig is bij eengebracht, de Olympische spelen te ver bieden. Spr. eindigt met den wenscli uit te spre ken, dat het geheele Gereformeerde volk zich moge vereenigen om de Staatkundig- Gereformeerde banier. Nadat gezamenlijk Psalm 84: 3 gezongen was, trad als laaiste spreker op ds. P. Zandt, Ned.-Herv. predikant te Delft. Ook deze spreker wil zich in hoofdzaak aan sluiten bij het protest legen de coalitie. Sa menwerking met Rome vindt spr. ongeoor loofd en druischt absoluut tegen de historie van ons land in. Een verbond vam Rome met de Ohnslelijk-Protestanlsohe partijen is in alle opzi'ihten een monsterverbond, waarlegen het edele martelaarsbloed van zoovelen ten hemel sohreeuwt. Hoe kunnen de vruchten van een dergelijke regeering anders dan wrang zijn? Er vallen veel droevp feiten le constatee- ren, zooals o. m. de steeds toenemende Zon- dagsontheiliging ook onder dit zich noemend Christelijk Ministerie. Zoo reden met de Pinksterdagen van Zwolle naar Deventer verschillende extra-treinen, omdat in De venter. kermis was. Zoo iets toe te slaan kan toch moeilijk Christelijk werk genoemd worden, zooals dit van een Chris telijk Kabinet verwacht kan worden. Ziet maar eens verdea* op zedelijk gebied; de Zondag is hier de dag der onzedelijkheid bij uitnemendheid geworden, zoodat ons land meer en rnèer de twee steden Sodom en Gomorra achterna gaat. En wat heeft dit Kabinet ooit in deze richting gedaan? Toen onze Gereformeerde vaderen geen verbond met Rome of met de Remonstran ten wilden, toen maakte God ons land groot. Ach, werd hun leer thans nog rnaar weer gevolgd, wij zouden zeker niet in zoo'n zedelijk moeras zitten als thans. Mo gen daarom de kinderen dier Reformatie ontwaken uit hun slaap, om dan ten hef tigste te protesteeren tegen de wantoestan den op het tegenwoordig staatkundig ter rein. Hierna werd de vergadering met dank gebed door ds. Zandt gesloten. De vergadering had, behoudens eenige interrupties, een kalm verloop. Inkoop-Veresniging Lichtfabrieken. Door en uit het ambtenaren- en werk- liedenpersoneel der Lichtfabrieken werd destijds opgericht een Vereeniging, genaamd „Inkoop-vereeniging Lichtfabrieken" die zich aanvankelijk len doel stelde door inkoop van brandstoffen in het groot, haar leden op voordeelige wijze van huisbrand te voor zien. Het bestuur meende echter haar taak in het belang der leden te. moeten uitbreiden en heeft thans den loden per circulaire doen bekend maken, dat door haar met de firma W. Z. van dor Meij, broodbakker aan de Korle-Mare alhier, een contract kan worden afgesloten tot het leveren van brood. Bij deelneming van minstens vijftig leden zal een korting worden toegestaan van 10 procent. In de hedenvoormiddag gehouden ver gadering van Dijkgraaf, Hoogheemraden, Hoofdingelanden en Ingelanden van het Hoogheemraadschap Rijland, werd de reke ning van den dienst 1924. behandeld en goedgekeurd. De ontvangsten bedragen f636.993,60, de uitgaven f536.617,34, zoo dat de rekening sluit met een batig saldo van f 100.367,34. De ontvangsten der voornaamste posten, nader gespecificeerd, bedragen: opbrengst bundergeld f251.596; inkomsten uit bezit tingen f51.152; buitengewone ontvangsten f 48.414. De uitgaven wijzen o.a. aan: ko9ten voor huishoudelijk bestuur f87.086; van open bare werken f282.835; kosten van waar neming en toezicht f 3^59buitengewone uitgaven f 66.106. Naar aanleiding van het bericht in ons Blad van gisteren, dat de afdeeling Leiden van de S. D. A. P. een motie heeft aangenomen tegen den heer M. F. Oost veen, lid van hel Burgerlijk Armbestuur, deelt men ons mede, dat de heer Oostveen niet als vertegenwoordiger van de S. D. A. P. in dit bestuur zitting had, doch op aanbeveling van het Burg. Armbestuur zelf door B. en W. als zoodanig werd benoemd, zoodat hij daar niet zal als mandataris dier Partij. De S. D. A. P. heeft zich dus nooit voor diens handelingen aansprakelijk behoeven te stellen. De heer Oostveen heeft dan ook altijd geweigerd als vertegenwoor diger der Partij daar zitting te hebben en le willen handelen in opdracht van het bestuur der S. D. A. P. Ook al werkte hij er als regel in den geest van die Partij, heeft hij daar zijn zelfs tand ighed willen be houden. Door het Bouwkundig Bureau van den heer J. W. Reijneveld, Gobetstraat 14, al hier, werd hedenvoormiddag aanbesteed: het bouwen van een winkelwoonhuis No. 61 aan de Heerenslraat, in massa en in vak- ken. Er waren ingekomen vijftien inschrijvin gen. In massa was ingeschreven door P. W. Verbeek f 9316; W. en H. van Driel, Koude kerk f 8100; S. Abölman f 7846; M. Kort Warmond f 7490: P.Pot, Den Haag.f 6984.95 J. de Lange f 6975; H. Piekaar f 6750; firma Jac. van Riet f 6674 en Alberts en De Jong f 6498. Verder werd in vakken nog inge schreven door P. Smit, metselaar, loodgie- terswerk en schilderwerk re3p. f 4477, f 500 en f 650 in totaal f 5624. MetselwerkP. L. Neuteboom f 4242 en A. Hartevelt f 400d. Timmerwerk: H. G. Bouter en A. J. Har tevelt f 2455 en Alberts en De Jong f 2243. Schilderwerk: Lezwijn en Veerman f 974 P. A. de Jong f 777. Loodgieterswerk: P. de Kier f 462. Waar de plaatsnaam niet is vermeld, is deze te Leiden. Onze stadgenoot de heer J. Schöagenga, agent van politie 1ste kiasse, alhier, is door B. en W. van Witmareum benoemd tot ga me ent e-veld wachter aldaar. De Chr. - zangvereeniging „Zingt den Heer", alhier, directeur de heer C. van der Keur, heeft op het concours te Gouda een tweeden prijs behaald met 274 punten. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter kennis van belanghebbenden le. Het schriftelijk gedeelte, van het in 1925 af te nemen examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid bedoeld in art. 77, b. van de Wet tot regeling van het lager onderwijs van 17 Augustus 1878 (Stbl. no. 127), zal op Dinsdag 7 Juli plaats heb ben; 2e de mondelinge examens zullen op Dinsdag 21 Juli aanvangen. Te 's-Gravenhage zal de examen-commis sie voor de inspectie Leiden, zitting houden. Gislernamiddag, bij aankomst van I trein 225 te 5.22 alhier, bleek een heer ge durende de reis tusschen Haarlem en Lei den zoodanig onwel geworden te zijn, dat hij in bewustcloozen toestand per brancard door het stationspersoneel naar het bureau van den stationschef gebracht werd. De dokter van den Eerste-Hulpdienst, die spoe dig ter plaatse was, constateerde een flauw te ten gevolge van de warmte Met de a s. zomerdienstregeling der spoorwegen zal op verschillende haanvak ken, o.a. ook op het baanvak Amsterdam LeidenRotterdam, de samenstelling der treinen aanzienlijk verkleind worden. Be stond vroeger een trein uit acht rijtuigen en meer, nu zal dit hoogstens vier rijtuigen zijn, nl. uit twee derde en twee eerste- en tweede-klas-rijtuigen. Doordat een defect ontstond aan de stuurinrichting, botste hedenmorgen een vrachtauto van den heer II. H limonade- fabrikant alhier, op den Haagweg ter hoogte van de houtzagerij van den heer Noordman in volle vaart tegen een boom. De voor zijde van den auto was geheel vernield, de vooras was totaal verbogen, de voorruit sprong in scherven, terwijl ook aan de hou ten betimmering _eenige schade werd aan gericht. Van de lading van den auto, kisten met leege fleschjes, bezweek een groot aan tal flesschen. De bestuurder, de lieer II., bekwam een bloedende wonde aan liet ge laat. Ten nadeele van de firma W., alhier, is een partij kluilkalk en gips, ter waarde van f 100 ontvreemd door een persoon, die zich uitgaf voor A. H., le Wassenaar. Bij gehouden onderzoek bleek, dat aldaar geen persoon van dien naam woonde. Toen do elfjarige D. T., bij het spelen in de groen ten loods aan de Boommarkt van een bank wilde springen, kwam hij daarbij dusdanig te vallen, dat hij zijn rechterarm brak. Zekere Trans B. heeft bij de politie geklaagd, dat bij gistermiddag omstreeks zes uur op den Rijnsburgerweg door een onbekend gebleven motorrijder van achteren is aangereden, waardoor zijn rijwiel gedeel telijk weid vernield. De laatste dagen was de huiselijke vrede verstooard bij de familie K. in de Anna Paulowna-straat. De echtgenoot had reeds eenige weken zijn salaris niet aan zijn vrouw afgedragen. De vrouw, ten einde raad, verkocht eenige huishoudelijke artike- len aan haar schoonzuster. De echtgenoot, die dit te weten was gekomen, gaf een schop onder het schort, dat het porselein be vatte, ten gevolge waarvan dit over de straat rolde. De echtgenoot gaf de schoonzusier een trap, waardoor die over de scherven viel en haar knieschijf scheurde. De Christelijke Eond tegen het Mili tarisme belegt op Vrijdagavond a.s. een open bare vergadering in de Nutszaal. Spreker is de heer H. Ververs. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. O. C. van Ark,, IJzerwerker, Narmstr. 35 J. P. de Laaf, Boekbinder, Oranjeg. 46 E. Stoorvogel, Witte Singel 101 J. P. Crama cn gez., Reiziger, Schutterstr. 20 P. v. d. Merwe, Scheepsteekenaar, Heerensteeg 4 R Leopold, Noordeinde 29 J. W.H. Slempkes R. en Schiekade 13 J. Faas, Tmmerman, N. Beestenmarkt 23 T. E. v. d. Waals vr., dienstbode, E. Galgewater 7 0. Vonk vr., Dienstbode Heerensteeg 25 J. M. v. Eecke vr., Ver pleeg6ter, Maredijk 161 A. Hidding vr., Dienstbode, Maredijk 161 N. Harsman vr., Dienstbode, Turfmarkt 4 A. van der Meeberg en gez., Broodbakker, Utr. Veer 11 N. Gans, Bakker, Schutterstr. 2 H. van Dijk, Klinker, v. Speykstr. 11 J. Keereweer, Meubelmaker, Klooster 46 A. Bob, Korp. Marinier, Marine Kustwacht J. J. BleysKnijnenburg, Noordeinde 24 E. Knobliek vr., Dienstbode, Nieuw etraat 36 M. van Egmond vr., Dienstbode Havenkade 5 L. Koch vr., Dienstbode, H. Rijndijk 16 M. de Jonge vr., Verpleeg ster, Acad. Ziekenhuis Y. Bakker vr., Dienstbode, Morschwcg 34 Th. C. Leen ders, DrogistbecL, Langebrug 36 P. I. T. Baas, Filaalhouder, Brecstraat 154 G. M. van Leeuwen vr., Winkeljuffrouw, Hoog straat 12 A. Colijn vr., Dienstbode, ÏWarmonderweg 45 J. van Vilsteren, Bloe- menkoopman, L. Agnietenötr. 9 J. M. Nijs8en vr., Winkeljuffr., Yischmarkt 10 E. Strothmeyer vr., Dienstbode, Meidoorn straat 3 J. C. v. Steenbergen—Bon vr., Joubertstr. 23 O. J. Friedeman. Heynsi usstr. 5 J. P. N. Gordijn vr.,- Dienstbode le Binnenvestgr. 4 P. H. C. Vintges, Broodbakker, Haarl.weg 47. BINNENLAND. Begrafenis van den Leldschen hoogleeraaf dr. D. A. de Jong. Een circulaire van den Minister van Bin- nenlandsche Zeken en Landbouw in het belang van het natuurschoon. Wetsontwerpen, betrekking hebbende op de afsluiting en de droogmaking van de Zuiderzee. Te Dordrecht xal een patronenfabriek gevestigd worden. In Den Haag heeft een knaap zijn vader gedood. BUITENLAND. V - Morgen overhandiging der ontwdpenings- nota aan Duitschland. Besluiten ter conferentie tot controle op den wapenhandel. Overwinning der Labour-partij in Nieuw- Zuid-Wales, De relletjes te Sjanghai duren voort. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. B. M. Ireoh, vr., Gendrmgen-Ulft, Linden- laau 223. P. C. Idenburg, Amsterdam, Albert Ouypstr. 2-58 II- M. Bonnema, vr., Arnhem, Marktstraat 6. A. M. Kiiboo, vr., Rotterdam, Ziekenhuis Coolsingel. W. G. M. v. Veggel, vr., Den Haag, Lijn baan 10. M. P. v. Dijk, vr.Hilvcisum, Waldecklaan 1. P. v. d. Lans, vr., Bos koop, Dorpstr. 5. A. Kcrsseboom, vr., Hazerswoude, B. 133. A. B. Knaap, vr. Haarl.meer, Hoofdweg 389. P. de Ruyter, Den Haag, Kon. Mariastr. 15 H. xuo- beek, Nijmegen, Diepenbroekstr. 24. J. A. Valewink, Amsterdam, Harminehof 36. H. E. Soheffcr, Den Haag, Mesdagstr. 70. J. Woerst, Rotterdam, Goudsohestr. 70a. J Th. M. Brugman, vr. Eindhoven, Liefdegesticht. Ohr. L. Mol, Den Haag, Beukplein 2. J. Ohr. Schneider, Amster dam, Marnixstr 290. A. W. Hamming, Rotterdam, Schiedamsohoweg 113b. Abr. Kok, Breda, Tramsingel 18. A. E. Smitfl, De Kaag, bij v. Vliet. A. Groenen, vr., Voorhout, Piet Gijzenlaan bij de ouders. Adra Bos, Dordreoht, Nieuwe Haven, bij de ouders. O. J. r. d. Berg, vr., Noord- wijk, Lijnbaanweg 17. D. Schouten, Rijs- sen, Istalioeve. J. Th. A. Vos, Amster dam, Leidsohekade 18. A. Kratz, vr., Remscheid, Duitschland. W. Noll, vr., Halberstadt, Quedlin^burgstr. 28. Ra den Iwan Soedjono, Den Haag, Irisstr. 32. W. H. A. Stolle, Eneohedeé, Bilderdijk- straat 38. Mr. J. L. Voasenaar, N.-O. Ia- diëf W. v. d. Pol, vr., Utrecht, Bollen- hofschestr. 172. E. v. Schravendijk, vr., Den Haag, ZuidwaJ 83. J. A. Lassche, Arnhem, Sw. de Landaastr. 20. Ds. G. G. Kloeke, Hamburg, Rothenbaum Chaussee 36. W. Holvensteijn, Scheveningen, Rot- terd.str. 47. J. v. Weenen, Schoonhoven, Koestr. 43. J. Schagon, Rotterdam, Sta tionsplein 20. J. Sehingemga, Witmar eum, gem.-veldwachter. A. Rozier, Am sterdam, Vinkenstr. 74 hoog. W. Grif fioen, Den Haag, Hildeetr. 122. A. G. Muijzert, vr., Den Haag, Spui 39. J- Braggaar, vr., Delft, Rietveld 70. G. B. Eibers, Den Haag, Keggestr. 76. M- Stolze, vr., Dusseldorf. H Melze, Echt Diemer bij P. Heijne. H. Woisch, vr. Hamborn, Duitschland. J. P. B. Bohl, vr., Groningen. Verl. Hcerenweg 147. GEBOREN: Keeltje Agatha, D. v. W. J. Kriek en J.-Ramp. Auguatinus Francis- cus. Z. v. A. J. H. Biegelaar en \V. A. N. Manschot. Argenieta Hendrica. D. v. J. G. Tielanen en W. M. r. d. Kwartel. Johannes Martinus, Z. v. A. N. Ballego en A. Frissel. Koosje, D. r. W. Sack on W. Lammens. Herman Pieter, Z. v. J. de Bruin en L. v. Zwicten. Hendrik Willem. Z. v. A. Tieleman en C. H. C. A. Franssen. Walter Christiaan. Z v. W. D. v. Kam pen en H. E. Trol. Wilha. Bernardina Maria, D v. B. J Laken cn J. A. Verbij. Emercntia Agatha, D. v. A. Stigter en E. E. Jansen. Hendrik, Z. v T. v. Lecu- wen en J. E. van As. Jan Houterman, Z. v. J. Allaart en N. Bakker. Willem, Z. v. W. Taes en T. M. Kriek. Wilhel- mina Jacoba, D. v. J. J. Langeree en A. C. Oosterveer. Johan Ferdin. Lede wijk Alex. Z. v. J. W. T. A. v. d. Berg en A. H. Manse. Henriette, D. v. D. Parmentier

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1